Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) subaruwrc válasza ÁdiBá (#399) üzenetére


subaruwrc
félisten

mit hűtsön az a hátlap?
védelemre van elsősorban
az összes hűtendő komponens elöl van a nyákon.
nem teljesen értem a hátlap jelentőségét jelen helyzetben.

nem attól döglik meg ennyi kártya hogy vékony a hátlap rajta ..

lásd evga ftw acx 3.0 1070- 1080-ak.
megoldott valamit a tervezési hibás kártyán hogy volt rajta hátlap hővezető padokkal kiegészítve?

nem,pont ugyanúgy durrantak el sorban mint az eredetiek.

[ Szerkesztve ]

(#402) ÁdiBá válasza subaruwrc (#401) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Az a hátlap többet hűtene mint te hinnéd. A VRM részt se véletlenül hűtik X299 lapon két oldalról. Gondolom az is csak disz. Megha védelemre szolgálna nem lenne 50 fokos egyhátlap pl.
De mivel hogy az Asus esélyt se hagyott a dualon így csak védelemre szolgál. Lasd már a strixnél hűtési feladatot is ellát.

Eleve semmire nem tartom az EVGA... nalam az atom stabil 980 is elhalálozott... kell a francnak.
EVGA meg ha ingyen adnának se kellene. Miutan harom kartyaval volt gondom a háztartásom alatt...

Mellesleg szerinted hány Evga adtak el és hány kartyarol tudsz ami tönkre ment?
10 ezerből kettőt hármat?
Statisztikád egyenlő a nullával. Dobálgatjak itt a számokat mindenhol. Az hogy napi szinten elmegy kb 10 ezer db abbol kettő elégedetlen forumozo beir mindenhova hogy ez neki tonkrement hát kérem... ez előfordulhat.
Felvan fújva mert nagyon draga kartya. De valakinél ment mar tonkre 1080 1080 Ti meg tarsai. Azt nem fujták fel ennyire.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#403) subaruwrc válasza ÁdiBá (#402) üzenetére


subaruwrc
félisten

tekintve hogy szervizben dolgozom biztos több hibás kártyáról van infom mint neked.

300db-ból 30-40 az arány. mindegyiken a vrm sült meg.

(#404) ÁdiBá válasza subaruwrc (#403) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Sejtettem..

ÁdiBá

(#405) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Eddigi kártyáimnál nem tapasztaltam különösen de tegnap kezdtem figyelni hogy cincog a kártyám. Mikpr nagyon magas az fps akkor tud zenélni, nincs rajta gépház semmi és nem szol a zene lehet hallani.
Persze nem zavaróan... azt hittem ezt a gondot már reg megoldották.

ÁdiBá

(#406) keIdor válasza ÁdiBá (#402) üzenetére


keIdor
titán

Pedig tényleg csak védelem, meg esztétika persze. A fém hamar felveszi a hűt, de leadni már nem tudja a felület miatt. Nem véletlen az ilyen felület alkalmas hűtésre, mert ilyen felületen/kialakítással könnyű is elvezetni víz vagy levegő által.[link]

Az alaplapokon se ér sokat a hátsó dísz. Felveszi a fém a hőt de le nem adja. Egy csomó ugyanilyen SSD hűtés is parasztvakítás. Borda kell, nem sima fém. Arra is lehet állítani egy ventilátort, de sokkal rosszabb hatékonysággal lehet egy sima sík felületű fémmel így hűteni.

#405: 144Hz/144fps mellett a 1080Ti-m is ilyen, meg az összes kártyám ilyen volt. Más táppal is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#407) ÁdiBá válasza keIdor (#406) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Igen, nyilván.
SSD nálam is mindegyik bordás hűtővel van ellátva. Természetesen M2 ről beszélek.
Én több ventilátort is tekerek befelé, ami azért kapcsolatban van a RTX hátsó lapjával.
Lényegében arról beszélek hogy a DUAL semmilyen mondon nem volt kapcsolatban a nyáklappal.
Mostani hátlap pedig a GPU és az első VRM és a hátsó VRM sorra és ráfeszül, hővezető szivacskákkal.
Nyilván tudom ez a hűtés nem arra lett kialakitva, amire az alsó blokk, de hogy többet ér mint a csupasz nyák abban biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#408) syberia válasza subaruwrc (#403) üzenetére


syberia
veterán

My EVGA 2080 Ti XC just burst into flames....

Azért ilyet sem sűrűn látni az új kártyáknál, és nem gagyi tápegységgel ment a gép. VRM hűtés a gyenge, vagy tervezési hiba, majd megmondják.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#409) subaruwrc válasza syberia (#408) üzenetére


subaruwrc
félisten

öh

lehet megint sikerült valami tüzes alkatrészt a venti légáramán kívül elhelyezni a nyák végébe :DDD

(#410) t72killer válasza syberia (#408) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az EVGA már másodjára b.sza el a VRM-hűtést:(((.

A fórumokon meg persze állandóan megy a szövegelés, hogy azok a chipek 150 fokot is kibírnak - hja, csak arra gondolot valaki, hogy a karin lévő szomszédos alkatrészek hogy reagálnak egy 110 fokos komponensre? Esetleg némi porral behintve...

Sajnos a VGA-k körében erősen kivételnek számít a jó VRM-hűtés, mintsem szabálynak. A blowereseken kívül egy kéz sok lesz a jó dizájnok megszámolásához.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#411) syberia válasza t72killer (#410) üzenetére


syberia
veterán

Külön topikja van az esetnek, szerintem a hűtés dizájnja is oka lehet a megsülésnek. Ezzel sokat nem rontanak a széria összképén, már így is a Mariana-árok közelében a reputáció. A csókának sima internetezés közben kapott lángra a kártyája, a garanciáztatás érdekes történet lesz. Nekem úgy rémlik hogy megégett nyákkal ugrik a szavatosság.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#412) ÁdiBá válasza syberia (#411) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez is referencia nyákos?

(#411) syberia Baromira olyan mint ha kontaktot kapott volna, mondjuk eltudom képzelni hogy vizet kapott, vagy hasonló ami zárlatot csinált rajta...
Ez azért igy kicsit erős, játszol és kigyullad a kártya...
Mi ez már? NOTE7?

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#413) t72killer válasza ÁdiBá (#412) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, csak az xc2 és az ftw3 kapott egyedi NYÁK-ot. De ez lényegtelen, a srác nem játszott, natúr 2D-ben használta a gépet - vesztére: valszleg pihent a venti.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#414) ÁdiBá válasza t72killer (#413) üzenetére


ÁdiBá
addikt

De azt nézem az nem is a VRM része a kártyának, ennyire melegedett volna leghátul?
Vagy a VRM sütötte ki ami mellette volt?

ÁdiBá

(#415) t72killer válasza ÁdiBá (#414) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jaja, gondolom, a VRM megsütötte vacsorára vmelyik szomszéd IC-t.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#416) #16939776 válasza syberia (#408) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ott pont nincs semmi ami lángra kaphatna, ott vannak az áramkorlát ellenállásai a tekercsek előtt, amik ezeket a túl áramokat elkerülni kikerülni hivatottak. Nagyobb a valószínűsége annak, hogy a ventilátor odaszorult/sérült/olvadt vezetékén keresztül talált össze a +12V és a GND ami pont nincs lebiztosítva, és csinált egy kis tűzijátékot a táp egybe-100A-ével. :U

[ Szerkesztve ]

(#417) ÁdiBá válasza #16939776 (#416) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ezt hogy garanciáztatom le?
Figyu, kigyulladt a kártya, bevizsgálnátok? :U

ÁdiBá

(#418) subaruwrc válasza ÁdiBá (#417) üzenetére


subaruwrc
félisten

evga mondjuk garozza gond nélkül.

ha nem user errorból van az égés az még garos

(#419) syberia válasza ÁdiBá (#412) üzenetére


syberia
veterán

Szerintem ref. nyákos, EVGA fórumán írták hogy elszigetelt eset.

A válasz egy ASUS 2080 Ti Turbo személyében érkezett, hasonló helyen történt az égési sérülés. Egy ventilátor vezeték nem okoz ilyet. Ugyanúgy leéghet a lakás, mint egy szintén kigyulladásra hajlamos hulladék tápegységtől.

https://howbad.info/

(#420) t72killer válasza ÁdiBá (#417) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na pont ilyen esetben ha választani lehet, akkor evgás ügyfél lennék, kb bármilyen más helyett. (és ez nem csak a VGA-kra vonatkozik, bármilyen elektrokütyüre, a samsung is csak akkor kezdte rendesen kártéríteni a note7-károsultakat, amikor a média ráborította az asztalt)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#421) syberia


syberia
veterán

(#422) Liner válasza subaruwrc (#389) üzenetére


Liner
aktív tag

Egy az egyet. :) Kettő az egyet a támogatott játékoknál. Pld Middle 2, Lara Croft, Witcher 3, Fallout 4, GTA 5,Far cry 4-5, Mass Effect 3, Mafia 2-3, a teljesség igénye nélkül. 40-45 fps ----!!!!---- A nem támogatott játékoknál ver rá tizet ez az 1080 ra. :))

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#424) Liner válasza syberia (#419) üzenetére


Liner
aktív tag

LoL

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#425) t72killer válasza #26681856 (#423) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Grrh, be kéne tiltani, hogy 2db-ot vegyen egy vásárló, amikor jegyrendszer van :P

;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#427) t72killer válasza #26681856 (#426) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

engem meg átb.ott a kereskedő, nem hozta tegnap a karit, azt mondja, ha a jövő heti transzporttal jön - mindezt azután, hogy egy sea hawk rendelésben ücsörögtem korábban vagy 3 hetet:W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#428) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Melyiket ajánlanátok?

Gigabyte RTX 2080 Ti GAMING OC vagy MSI GeForce RTX 2080 Ti DUKE

A Giga hűtése a Guru3D tesztje alapján jóval jobb (67 fok vs 74 fok), de az MSI anyaghasználata jobb minőségű és picit gyorsabb.

Nem tudom melyik ujjamba harapjak. Szívem szerint MSI, de ugyanakkora noise level mellett jóval melegebb.

(#429) keIdor válasza ForRedGlory (#428) üzenetére


keIdor
titán

A kettő közül én az MSi-t venném, szerintem képes az a hűtés jobbra is. A Trio nem játszik? Ha már 2080Ti, személy szerint nekem az kéne legjobban, vagy egy Strix.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#430) ForRedGlory válasza keIdor (#429) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Játszana, de ma viszik el az 1080 TI-t és jelenleg ez a kettő elérhető számomra hardverapróról jó áron. :)

(#431) keIdor válasza ForRedGlory (#430) üzenetére


keIdor
titán

Kicsi várás?:) Én a "tutira" mennék, ha várni kell akkor is, de ha munkára kell a gép neked, akkor érthető.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#432) ForRedGlory válasza keIdor (#431) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A várás már nem játszik sajnos. :D Plusz munka miatt a gép is kell. Lehet a Duka lesz mégis. Fázok a Giga minőségétől picit.

(#433) ForRedGlory válasza keIdor (#431) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Na végül a herceg lesz. Jobban bízom benne. :)

Remélem este 8 körül már a házamban fog pihenni.

(#434) keIdor válasza ForRedGlory (#433) üzenetére


keIdor
titán

Majd képeket dobj.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#435) Spirit válasza keIdor (#429) üzenetére


Spirit
őstag

Nem nyafogásból, mert látom itt nekimennek annak, aki nyafog, de én még mindig a kifizetett Triomra várok szept. 23 óta, ráadásul nem sarki sufni boltból.

(#436) t72killer válasza Spirit (#435) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizonyos esetekben teljesen jogos a nyafogás, én pl az FE tulajokat is meg tudom érteni - várni meg énis várok a Zotac-omra, miután elb.sztam 3hetet a sea hawk-ra várakozással.

A trio elképesztően hiánycikk, nem értem, hogy lehet, h némelyik bolt már jövő évi szállítást ír...

1: ki vagyok akadva a gyártóra, hogy a nagykereknek (németeknek is) heti 2-3 kártyát tudnak csepegtetni
2: szintén ki vagyok akadva a kereskedőkre, akik szépen elteszik a pénzt, és igérgetnek, hogy jövőhéten itt a kari - 2 hónapon keresztül, mire tényleg sorra kerülsz a heti 2 karira jutó 20 megrendelő között.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#437) subaruwrc válasza Spirit (#435) üzenetére


subaruwrc
félisten

:Y

(#438) keIdor válasza Spirit (#435) üzenetére


keIdor
titán

Előre kifizetni? Max előleg lehet jogos a kereskedő részéről, ilyen 10% de ugyan ki nem fizetnék valamit előre... fél misiről beszélünk és hetek óta semmi?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#439) t72killer válasza keIdor (#438) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom nálad hogy ment/megy, az általam ismert webshopokban nincs olyan, hogy előlegezés, ami kint van, megveszed, fizetsz érte, és majd valamikor jön.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#440) keIdor válasza t72killer (#439) üzenetére


keIdor
titán

Nálam is így van, én előleget sem fizetnék csak azt írtam, hogy max az lehet jogos. Ettől még én nem fizetném ki, megyek olyan helyre, ahol van raktáron, vagy rendelek onnan.

Amúgy jelen esetben sehogy, ezt a generációt kihagyom, ezer éve nem volt ilyen, most lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#441) t72killer válasza keIdor (#440) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre úgy megy a biznisz, hogy fizetsz, így felkerülsz a várólistára, és 1 hónap múlva lesz karid. Ha fizetés nélkül vársz 1 hónapot, akkor nem lesz kártyád, csak újra feliratkozhatsz a listára. Kubai jegyrendszer 2.0.

Vmelyik német fórumon olyat is olvastam, hogy a fószer személyesen boltban fizetősre rendelte a kariját, meg is jött - csak késett fél napot, addigra odaadták másnak.

Persze, valahol, valamilyen kari van raktáron, csak az embernek nem teljesen mind1, hol veszi a cuccát (gari, ami a mostani Pacman-es/space invaderes időkben kiemelten fontossá vált) és persze, hogy melyik karit veszi...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#442) keIdor válasza t72killer (#441) üzenetére


keIdor
titán

Kicsit olyan ez, mint az iPhone-nál a sorban állás, csak itt előre kell fizetni, de lefogadom sokan napokra sátrat vernének ezért is... türelmetlenek az emberek, szerintem nem normális előre kifizetni valamit ami ráadásul ki tudja mikor jön... olyan érzésem van, mintha mi lennénk a kereskedőkért/nVidia-ért és nem fordítva.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#443) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Karácsony :))

(#444) Gambito


Gambito
tag

Na hello
Egy gyors kutatás. Hogy is állunk most? artifact terén, árérték arányban, és élérhetőség terén hogy alakul szerintetek a helyzet?
Napokban észrevettem hogy a készletek kezdenek felgyulni, egyes boltok polcain már jonéhány faj megtalálhato pl: iponnál az strx. ami egyébként egyik legolcsobb kártya ként van náluk jelen:D érddekes.
Meghibásodás szempontjábol elakadt a teoria, személyes utánajárás alapján rákérdeztem az iponnál és 8 db 2080 ti lett eladva, amibol csak egyet vittek vissza azt is elállással.
a 460-as strx oc ipon ár szerintem egy baráti ha már errol a karirol beszélunk, személyszerint én evga után csorgatom a nyálam, de mit gondoltok érdemes e most jelent pillanatban beruházni egy strxre?

(#445) keIdor válasza ForRedGlory (#443) üzenetére


keIdor
titán

Na szép, használd egészséggel. Kíváncsi leszek a hőfokaidra.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#446) ForRedGlory válasza keIdor (#445) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hát elég jó a cucc. Mondjuk egyelőre komolyabban csak a Forza Horizon 4-el játszottam, de kevés hozzá a monitorom (lol :D). 1440p ultrán kiakadt 144 fps-en és egy szutykos tized másodpercre sem esett alá.

Valószínűleg az fps cap miatt csak 66 fokig melegedett fel a kártya, de a kihasználtsága is csak 70% volt. 1960-ig ment fel a GPU clock.

BF5 az kriminális. Valószuínűleg lagos szerverre dobált fel, mert nem éreztem az "erőt"... ugrlt az fps, mintha muszáj lett volna. DX11-ben.

Eddig nagyjából ennyi. Nem bántam meg, hogy nem a Giga lett.

[ Szerkesztve ]

(#447) keIdor válasza ForRedGlory (#446) üzenetére


keIdor
titán

FH4-re dobd rá a 8xMSAA-t ha kobban akarod terhelni a kártyát.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#448) hoolla


hoolla
aktív tag

Beraktam a házikóba egy Vertical PCI-E bracket-et a Cablemod-tól és kb 10 fokot csökkent a hőmérséklete a kártyának. 80% helyett 63% volt a max venti fordulat és úgy, hogy 100 helyett 140 mhz tuning van a kártyán. Erre nem számitottam. Nem igazán értem, hogy miért. Annyi, hogy kb 45mm-rel közelebb került a kártya a középső, 140-es házventihez. Ennyit számitana? :F

Ajánlom mindenkinek, akinek melegebb kártyája van. Annyi, hogy EZ, eltakarja az összes slot-ot, igy akinek van pl hangkártya a gépben, akkor az mehet a kukába. ;)

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#449) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

One EVGA GeForce RTX 2080 Ti XC Allegedly Catches Fire
hát na :U :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#450) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Sziasztok!

E között a két kártya között mi a különbség?
ASUS Dual-RTX2080TI-O11G GeForce RTX 2080 Ti 11GB GDDR6 OC PCIE

ASUS DUAL-RTX2080TI-A11G GeForce RTX 2080 Ti 11GB GDDR6 Dual Advanced Edition PCIE

Plusz úgy általánosságban mi a véleményetek ezekről a kártyákról? Azt tanácsolták nekem hogy Asus vagy EVGA kártyát vegyek a gari miatt mert ugye olvasni hogy hajlamosak beszarni ezek a kártyák... Inno 3D kártyát láttam nagyon jó áron (383k), de arra meg azt mondták hogy kerüljem mert állítólag szar a memória hűtése a garit meg nem is biztos hogy tudom érvényesíteni mert küldhetném postán Kínába a cuccot...
Az Asusnak meg ugye van Magyarországi márka képviselete úgyhogy talán velük kevesebb lenne a szívás ha gázos a kártya, az EVGA meg ha jól tudom házhoz küldi érte a futárt és szó nélkül cserélik, igaz cserébe meg is kérik az árát, jellemzően felárasak az EVGA kártyák...

Azt leszámítva hogy az egyik ~ 4 ezer forinttal drágább.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.