Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) tasiadam


tasiadam
veterán

a 80w wotban hogy jött ki? Limitált FPS, vagy cpu limit?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#37452) Reggie0 válasza tasiadam (#37451) üzenetére


Reggie0
félisten

Siman vsync-el volt limitalva a frissites mind a ket esetben.

[ Szerkesztve ]

(#37453) tasiadam válasza Reggie0 (#37452) üzenetére


tasiadam
veterán

akkor ja, hasonló. Vagyis mondhatni 20%al alacsonyabb :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#37454) mycso válasza mihione (#37440) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Engem a gyári hűtés hangja zavart (terhelve)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#37455) Atla válasza mycso (#37454) üzenetére


Atla
senior tag

Lenyűgöző. :R Hallottam erről a függőlegesen elhelyezett VGA dologról, de most látok először ilyet.

(#37456) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Itt a párja...nálam is néma csönd, pedig nyitott kuckó. :K

(#37457) Pakmara válasza Milka 78 (#37456) üzenetére


Pakmara
őstag

Nem porosodik így nagyon? Nálam a zárt ház is nagyon hamar telemegy :(( .

(#37458) Milka 78 válasza Pakmara (#37457) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Egyáltalán nem, sőt volt airflow kuckóm ami jobban gyüjtötte...meg amikor nem használom rádobok egy huzatot ami kb 5mp-es időbefektetés, de sanszosan az is közrejátszik, hogy magasan van és nem a földön :N

(#37459) Pakmara válasza Milka 78 (#37458) üzenetére


Pakmara
őstag

Elég gyorsan porosodik nálunk minden, valószínű ezen csúszik el nálam akkor. Porszűró vam a házon, a ház meg az asztalon...

(#37460) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, 1070/1070Ti vétele előtt állok, mire érdemes figyelni megvétel előtt? Van kerülendő típus/hűtés/verzió ezekből a kártyákból?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#37461) #69523456


#69523456
törölt tag

A probléma azt hiszem akkor keletkezett, amikor a Win 7 mellé felraktam a Win 10-et is. Természetesen két különböző SSD-re kerültek. Egy idő után azt vettem észre, hogy egy harmadik, "G" betűjelű HDD-n létrejött egy "Új mappa (2)" nevű mappa és leginkább ide telepitget majdnem mindent, legfőképpen a VGA drivert... Ha eltávolitom a Win 10 SSD-t és az emlitett HDD-t, akkor képtelenség VGA drivert frissiteni, telepiteni, mert közli, hogy " A megadott elérési út nem található. Mindenáron a "G" betűjelű HDD-t keresi, csak ide hajlandó telepiteni!!! A C meghajtón mindkét Program Files-ban megtalálható az Nvidia Corporation mappa benne a szükséges fájlokkal, de ezeket nem veszi figyelembe. Ha csak a C meghajtó működik, akkor az Nvidia Inditópult meg sem jelenik a listában, és a feledatkezelőben sem látni a szokásos Nvidia fájlokat elindulni...
Tapasztalt valaki hasonlót? Mit kellene csinálnom, hogy a C meghajtóra telepitse? A DDU nem megoldás, mert csak G jelű meghatóra hajlandó jelenleg...

(#37462) pandras83 válasza snake1977 (#37460) üzenetére


pandras83
senior tag

fórumbejegyzésekből és tesztekből okosodtam én is a 1070-em megvétele előtt és sok helyen írva vagyon, hogy az asus dual nem túl acélos, vékony a borda és sok közülük potenciális bányalakó lehetett. a blowerek sem ajánlottak, melegszenek, nem tartják a boostot és hangosak (micsoda újdonság!).

volt egyventis msi aero 1060-am, az ugyanilyen 1070 aeor itx nagyon-nagyon jó a méretéhez képest. jelenleg quicksilver (gaming x) 1070-em van, ez hibátlan, annak ellenére hogy ez is csákányolt 3 hónapot, viszont profi körülmények között. 65 fokig melegszik nagy stressz alatt és nagyon halk. asus strix természetesen az egyik - ha nem a top, vagy a zotac amp vagy evga bármilyen 1070. mindenképp ragaszkodj a teszthez, amit meg is tudsz nézni élőben. kérd meg a vevőt hogy mutasson hangot max ventifordulaton és ha lehet egy szőrös fánkot is nézz meg még ott a helyszínen.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#37463) Pakmara válasza pandras83 (#37462) üzenetére


Pakmara
őstag

Evga kapcsán talán erre az egyre érdemes figyelni:
[link]

(#37464) Bjørgersson válasza pandras83 (#37462) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A Furmarkos keresenel kisernem ki az illetot a hazbol. Elobb inditanek el valami banyaszprogramot, mint azzal a digitalis szemettel kinozzam a kartyat.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37465) snake1977 válasza pandras83 (#37462) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm, a tesztekkel tisztában vagyok :K Régi motoros vagyok ebből a szempontból, csak eddig alsóbb ligában játszottam, de a wqhd monitorhoz már kevés néha a jelenlegi kártyám (rx480/8) ha komolyabb részletességgel szeretnék játszani. Volt nekem Asus turbo 1060 egy ideig, bloweres hűtést soha többet. :N Tehát akkor msi gaming x, asus strix, zotac amp kompromisszumok nélkül vehető. :R
Pakamara: EVGA-t kihagyom, amugy sem olyat keresek ami tuningra lett kihegyezve, inkább stabil és megbízható legyen, pár plusz mhz/fps miatt nem kockáztatnék, az ilyen irányú hajlamaimat kinőttem már régen, még a GTS450 idejében. :)
svensson: Alap beállítások mellett szerintem nem nyírja jobban a kártyát mint egy unigine superposition. Szerintem. A burn in tesztet meg írja a program is hogy csak saját felelősségre használja az ember, az már valóban komoly stresszelés/gpu kínzás.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#37466) pandras83 válasza Bjørgersson (#37464) üzenetére


pandras83
senior tag

elképzelem a helyzetet: mondjuk kv-val kínálod (én szoktam), aztán megcsodálja a dobozt, megnéz 1-2 játékot pár percben és már éppen pörgetné is a pénzt, de eszébe jut a fánk. erre te udvariasan kikíséred. sőt, ha nagyon ágaskodik, még picsán is rúgod?

Cyberfuck Patchrunner

(#37467) ETOM válasza snake1977 (#37460) üzenetére


ETOM
addikt

Gainward GeForce GTX 1070 Phoenix

Nekem ilyen van nagyon csendes.

(#37468) Baryka007


Baryka007
őstag

Ma egész nap a 1070 esemet "bütyköltem..." és már nem tudom kihez forduljak...

Szóval adott egy MSI Gaming X 1070 OC ... És a karmolások az alján az a pár piros led, nem világít már egy ideje és idegesít.

Ezért ma mivel amúgy is kiporoltam a gépet, mondom helyrehozom akármi is legyen a baja..

Nos szétszedtem a vga-t kivettem belőle a ledet... kimértem 12V os... Rákötöttem egy 12V os akksira, gyönyörűen világított... Szóval nem értem mi a baja..

Aztán kis googlézés után néztem a neten, hogy ez nem is túl ritka hibajelenség ennél a Gaming X szériánál... De konkrét megoldást nem találtam, voltak akik a Mystic Light szoftverrel babráltak... Én is próbálkoztam de hiába...

Ötlet, mi lehet a baja mit csináljak vele? Nem jut már semmi az eszembe... csak az, hogy valahonnan máshonnan kapja majd meg a 12V ot az a led... VGA nyákon belül... Jelenleg ezt az egyetlen megoldást tudom elképzelni, de ennyire nem akarok barbárkodni, szóval ha van ennek javítási metódusa, esetleg valakinél már előfordult -e ehhez hasonló és orvosolta... Vagy csak tudja, hogyan lehetne orvosolni, esetleg melyik fórumban kérdezősködjek... Az kérem ne tartsa magában! :R


Ez itt maga a led...

Ez pedig egy kis taknyolás mókolás... hogy megmérjem van-e 12V az aljzatban, amikor megy a vga... De természetesen nem volt mivel akkor világítana a LED...

Ezen a képen pedig látható, hogy egy egyszerű +- megy ki a ledekbe... semmi RGB vagy hasonló... Mégsem működik valamiért...

(#37469) milszab válasza Baryka007 (#37468) üzenetére


milszab
senior tag

Én azt csinálnám ha nem jöb ott áram ahol kéne, keresel másikat. Akár a táp lábairól lehozol kettőt, vagy a ventik amire rá vannak kötve nem tudom mennyi áramot kapnak, de mivel vetzérelve vannak lehet változik az áram is azon. vagy az alaplapra rádugod valahova, ha van esetleg még szabad venti csatid, vagy a tápba. Sok lehetőség van.

(#37470) Baryka007 válasza milszab (#37469) üzenetére


Baryka007
őstag

A ventik fix 12V ot kapnak, meg egy jelet ami megmondja a fordulatot. Szóval azokból is tudok lecsípni áramot... Valószínűleg az lesz amúgy, én sem tudok jobbat.

Szerk.: bár ez a twinfrozr hűtés tud olyat, hogy megállnak a ventik... Ott szerintem nincs áram se...

[ Szerkesztve ]

(#37471) egerj


egerj
tag

Sziasztok !

Nincs még 1080 kártyám, de van egy 1060, ami jelenleg három monitort hajt meg. (24" 60Hz Assetto Corsa )

A kérdés, hogy egy 4 kimenetes kártyával azt meg lehet oldani, hogy a jelenlegi 3 monitor mellett egy negyediket is használjak, DE két módban:
1. csak a meglévő 3 monitor működjön.
2. csak a 4. monitor müködjön.

Abból adódik az igény, hogy a jelenlegi monitorok előtt ott van a kormány és az ülés, így normál számítógépként nem lehet őket használni: nem fér el a billentyű, egér stb. A 1080 vásárlása nem csak e miatt van tervben.

Kösz: Jenő

[ Szerkesztve ]

(#37472) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Üdv!
A 4790k-t cserélném 9900k-ra gtx 1070-et "hajtok" jelenleg, de kivárok a jelenlegi vga állapotok miatt. A kérdés, javul az fps?

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#37473) Bjørgersson válasza ericdrawen74 (#37472) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha procilimited van, akkor igen, ha nem, akkor nem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37474) snecy20 válasza ericdrawen74 (#37472) üzenetére


snecy20
veterán

Bőven, még 1070 mellett is.
Szerintem a minimum FPS-ekben akár egy 30% javulás is lehet.

Eleve egy DDR3-DDR4 platformra váltásról is beszélünk, már önmagában a RAM is hozni fogja az extra fps-eket.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#37475) ericdrawen74 válasza snecy20 (#37474) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

:R :R Köszönöm a gyors válaszokat! :R :R

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#37476) Nemo1001


Nemo1001
aktív tag

sziasztok Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti melyik rtx-es kártya van vele egyszintben le akarom cserélni , Rtx-es videokarin gondolkozom.

[ Szerkesztve ]

(#37477) snecy20 válasza Nemo1001 (#37476) üzenetére


snecy20
veterán

A 2060 ami nagyjából egyenértékű vele, pár százalékkal talán erősebb.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#37478) Nemo1001 válasza snecy20 (#37477) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

tehát akkor a 2070 upgrade nekem illetve mi a különbség ventus és nem ventus kátyák között?

(#37479) Pakmara válasza Nemo1001 (#37478) üzenetére


Pakmara
őstag

A ventus az az MSI belépő szintű modellje, nem fan stoppos ha jól rémlik. Ha csak ray tracing miatt váltanál akkor egy 2070-el se vagy kint igazán a vízböl. Kérdés mennyire sűrgős a csere. 28.-án mutatják be az új navit, 29.-én a 3070-et, 3060 nem tudom mikor jön.

(#37480) Bjørgersson válasza Pakmara (#37479) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Biztos nem fan-stopos?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37481) Pakmara válasza Bjørgersson (#37480) üzenetére


Pakmara
őstag

Nem 100%, de oldalán nem találtam fan stop pontot:, ill. más kártyában tuti nem fan stoppos a ventus
[link]
Gaming X-nél viszont igen:
[link]

(#37482) Bjørgersson válasza Pakmara (#37481) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A Gaming X-et tudom, viszont azt hittem, hogy a Ventus is. Vagy akkor meg az Armor? Hm. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37483) Pakmara válasza Bjørgersson (#37482) üzenetére


Pakmara
őstag

Armor már az. Szvsz nem akkora feature a fan stop. Böngészés alatt alig mozognak a ventik nem hangos akkor. Az Armor hűtése egy fokkal masszívabb (mintha +1 hőcső is lenne).

Mondjuk én megvárnám a navit+ hogy mennyin jön a 3070 ténylegesen.

[ Szerkesztve ]

(#37484) Tom456 válasza Bjørgersson (#37480) üzenetére


Tom456
tag

Nem fan-stopos :) [link]

[ Szerkesztve ]

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#37485) Nemo1001


Nemo1001
aktív tag

valaki segitsen nekem valamilyen oknál fogva annyira homályos a windows asztalon minden nem csak az asztalon de a játékoknál is de csak akkor ha 120hz-et használok és a g-sync bevan kapcsolva eddig nem volt ilyen problémám a monitor neve AOC c32g1 és 1070TI mindent visszaállitottam a gyáribeállitásokra de továbbra sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#37486) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

sziasztok,van egy kis gondom.
adott egy 1080ti
a proci egy 4820k
a gondom az lenne,hogy furmark alatt közel 100% a kihasználtsága a gpu-nak
viszont pl battlefiel 1 vagy farcry 5 (ezeket nézem most) cpu usage 75% gpu usage 48%
valakinek ötlete,hogy játék közben miért nem hajtja ki rendesen a vga-t a gép? :W

(#37487) Bjørgersson válasza Tom456 (#37484) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hm, nem tudom, miért emlékeztem úgy. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37488) Bjørgersson válasza fatal1ty1984 (#37486) üzenetére


Bjørgersson
félisten

nVidia GeForce GTX 1080 Ti / Titan X (GP102)

Ide. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37489) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !
Van egy 3 és fél éves GtX 1070 Asus dual oc kártyám. Folyamatosan tisztán volt tartva, volna értelme szétszedni és újrapasztázni ? Jelentkezne akkora különbség, hogy megérje nekifogni ?

(#37490) FLATRONW válasza Maxell014 (#37489) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ha nincsenek túlmelegedési gondjaid, akkor felesleges. Egyébként miért jutott ez eszedbe, valamennyivel magasabb a hőmérséklet, mint újonnan?

(#37491) Maxell014 válasza FLATRONW (#37490) üzenetére


Maxell014
senior tag

Nincsen szerencsémre probléma, folyamatosan 100%-on pörög játék alatt és automata ventilátor szabályozással tartja a 70-73fokot. Csak a Cpu-t évente vagy másfél évente azért újra pásztázom. Igaz nem lesz ott sem különbség, csak arra gondoltam, hogy azért a 3 és fél év lehet már sok.

(#37492) FLATRONW válasza Maxell014 (#37491) üzenetére


FLATRONW
őstag

Akkor tényleg felesleges. Azok az értékek rendben vannak.
A CPU-mhoz hozzá sem nyúltam azóta, hogy összeraktam a gépemet (2011 vége). Pedig eléggé sokat tekert teljes terhelésen, de nem vettem észre, hogy romlott volna a hatékonysága. Természetesen a port úgy ahogy kitisztítom, de nem bonyolítom túl a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#37493) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Valaki, akinek MSI GTX 1080 Gaming Plus vagy X Plus kártyája van, megnézné nekem a legújabb GPU-Z-ben, a monitorozott paraméterek között, hogy van e MVDDC Power (memória teljesítményfelvétel) paraméter?
Az MSI GTX 970 Gamingen és az ASUS ROG 2070 S-nél volt, de a mostani kártyámnál eltűnt...

Bruhe

(#37494) FDAssasin


FDAssasin
csendes tag

Sziasztok!

Nincs itt véletlenül valakinek MSI 1070 ARMOR kártya PCB-ről fotója? Talán az OC változat is megteszi, ha sima nincs.
Guglival nem találok. A Gaming X és a Quicksilverét megtaláltam, azok brutálisak, de nagyon más kalibernek is tűnik az a kettő egy egyszerű Armorhoz képest.
Techpowerupon a fotók hűtővel együtt nem sokat mutatnak, de ami látszik, hogy az Armor és a Quicksilver/GAMING X elrendezése erősen hasonló a sarkokon. Milliméterre ugyanakkora a kártya, szóval egy picit azért reménykedem, hogy a nyák többi része is, csak kérdés, hogy mit hagytak le róla a plusz 6 tűs tápcsatin kívül.

(#37495) Bile Demon válasza FDAssasin (#37494) üzenetére


Bile Demon
őstag

üdv,

Ahogy elnézem 2 fázist a VRM-ből: [link]

Bruhe

(#37496) FDAssasin válasza Bile Demon (#37495) üzenetére


FDAssasin
csendes tag

A ruszki videók kimaradtak a keresésemből :D

Köszi szépen!

(#37497) Bjørgersson válasza FDAssasin (#37494) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tessék, kb. egy perc volt megtalálni. :)

-2 fázis, 3 RAM nincs hűtve, valamint a VRM hűtése is fapadosabb.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37498) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok!
Asus gtx 1070 Strix-nek van OC-s és sima változata, honnan tudom meg hogy az enyém melyik? Ránézésre ugyanaz minden, tényleg ugyanaz rajta minden csak a Bios más?
köszi

We are here for a good time, not a long time.

(#37499) Bjørgersson válasza szika87 (#37498) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szia!

A backplate-en szerintem kellene lenni valami kis matricanak a pontos tipussal, illetve a gyari szammal.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37500) Pakmara válasza szika87 (#37498) üzenetére


Pakmara
őstag

Szia!

Fázis az tuti eltér, hűtés sztem ugyanaz:
sima

OC

Ha opció a szétszedés...

Kieg: ha jó a kép akkor a tápcsati is eltér.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.