Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) Csupingo válasza Monya78 (#2199) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy tudom, ez nem félpasszív. Viszont a hangjára ennek se szoktak panaszkodni, azért vállalható.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#2202) Monya78


Monya78
veterán

Köszönöm a válaszokat... :K

(#2203) ollie válasza athomi (#2197) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet nem mesterségesen is limitálni? :)

***

(#2204) sb válasza athomi (#2184) üzenetére


sb
veterán

A nem kell semmihez nyúlni mit jelent? Giga oc progijában a gpu clock-ot húztad csak fel?
Nálam így +140-150MHz a vége, 1890 körül indul a Heaven és 1860-ra áll be (1.040V).

Viszont ez a csúszka a freki/fesz grafikont "nyomja lefelé", vagyis egyre magasabb órajelet kap azonos feszen (vagy fordítva: egyre kisebb feszt azonos órajelhez). Szóval ez így nem az igazi tuningra. :)

Fesz piszkálás után kb. 1920-30-at bír 1.060V körül. Fentebb nem próbáltam. A power limit viszont nálam semmit nem játszik. Ha lehet hinni a gpu-z-nek akkor 70% körüli TDP-vel megy.

Giga Ti WF szintén.

(#2205) athomi válasza sb (#2204) üzenetére


athomi
veterán

Annyit, hogy csak a GPU clock csúszkáját állítottam, mást semmit. Így 1.040 V és 1.050 V között ugrál a fesz. és tarja stabilan az 1911 MHz-et, igaz, 1923.5 MHz-el kezd, de azt csak másodpercekig tartja.

Mennyire piszkáltad meg a feszt, hogy többet is bír?

[ Szerkesztve ]

(#2206) Chaser válasza athomi (#2205) üzenetére


Chaser
titán

mennyit számít az a 10-20-30mhz?:) nincs két egyforma gpu - no ez nem igaz mert lehet -, de nem konstans ahogy a cpu-k sem, nagy eséllyel annyival több van benne, de ez %-os arányban semmi, de 1800-ról 1950 is csak 8%, 1800-at meg kb mind megy ha jól tudom tápcsati nélkül is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2207) Chaser


Chaser
titán

52k-ért van iponnál két ventis gb, ez még a "válság" előtt is kb itt mozgott, elvétve volt 48-49-ért, ha valakit érdekelne nincs kifogás h felment az ára:) az 1 ventis is jó, ez meg akkor duplán:d ha jól rémlik tápcsati nincs rajta, csak a wf2 verzión - az talán hőcsöves ez meg nem, de kb mindegy -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2208) gbors válasza Chaser (#2207) üzenetére


gbors
nagyúr

Az "elvétve" konkrétan azt jelenti, hogy március eleje és június közepe között folyamatosan...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2209) juve600


juve600
nagyúr

azért jók ezek a kártyák
full hd-ban ,medium beállitások melett minden mai játékban megvan a 60 fps
hang zéró,stb

(#2210) Chaser válasza gbors (#2208) üzenetére


Chaser
titán

oké, 49e-ről 52e br 3e, %-osan kb 5%...pfffffffffffffffffffffff:) nem 60-65-70, 52,323,-ft egész pontosan
ram árak mintha kissé keményebben emelkedtek volna tavaly, úgy 70-100%-kal és mintha azóta se állt volna vissza az előző helyzet
csak sokan itt nehezményezték, h hulljanak a bányászok, itt a lehetőség, jó vga jó áron, persze köpködni mindig könnyebb mint cselekedni ( : aztán ha elfogy megint sírás h nincs vga brühü:) múltkor a 47e-s asusnál is csak a finnyáskodás ment

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2211) Chaser válasza Chaser (#2210) üzenetére


Chaser
titán

arról nem beszélve h a sufnigaris számla nélküli mekkora jó vételnek volt kikiáltva pár nappal ezelőtt, - pár ezer bruttóért, számla, garjegy és megbízható háttér nélkül, lehet 3 hónap múlva már az országban sem lesz :d legolcsóbb vga-is ott 44e, de az az lp-s msi, wf gb 48e, ha az jó vétel akkor az iponos ajánlat most bomba
a fontolgatással pedig elmúlik az alkalom, idézve az egyik itteni _korrekt_ kereskedőtől, aki 1050 ti-t akart hamahama' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2212) athomi válasza Chaser (#2210) üzenetére


athomi
veterán

A Gigabyte OC ára jó 2-3 hónapon inkább 47 körül mozgott, de 46-ért is elérhető volt, az meg nem 52, ez főleg annak tudatában nem mindegy, hogy a GTX1050Ti-t sokszor az árérzékeny réteg veszi. Arról nem beszélve, hogy az egyventis Gigabyte D5 45,-EFt volt.

[ Szerkesztve ]

(#2213) athomi válasza Chaser (#2207) üzenetére


athomi
veterán

Nem csak a tápcsati és a hőcső a különbség a Gigabyte OC és a Gigabyte Windforce között, a Windforce nagyobb kártya, nagyobb rajta a borda, és a ventik is nagyobbak (2 db 90 mm-es), meg van rajta egy - szerintem felesleges - műanyag hátlap, plusz kimenetből is többet kapott.

[ Szerkesztve ]

(#2214) gbors válasza Chaser (#2210) üzenetére


gbors
nagyúr

Hülyeséget írtál, korrigáltak, annyiban kéne hagyni vagy elismerni, nem süketelni és megmagyarázni...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2215) sb válasza athomi (#2205) üzenetére


sb
veterán

Alapon ugyanígy húztam fel, ahogy te, csak +140MHz a GPU, többi érintetlen. Ill, bocs, a ventiprofil kicsit lightosabb, 70 fokig melegszik és így áll ba 1.040V 1860MHz-re.

Amit próbáltam:
- Target temp +5, hatása szerintem nem volt.
- Power +X%: semmi változás. (Ha lefelé húztam ott is a kiírt 60-70%-os TDP adatnak megfelelően valahol -30% körül kezdett az órajelből visszavenni.
- Fesznél ugye %-os csúszka van, de nem a full feszre vonatkozik vagy a franc tudja... a lényeg, hogy kb. +10%-ra ugrott fel 1.050V-ra a fesz a fenti beállításokkal. Ha fentebb léptem a GPU-val akkor a fesz lejjebb csúszott és a fesz beállításnál még több kellett. :D Amit írtam 1920-30-nál ha jól emlékszem +190MHz GPU volt belőve és +25-30% fesz. Így ment 1.06-7 között ezen a frekin.

Viszont ez még így sem stabil, +10-15MHz-től már fagyott a Heaven, 3DMark már 1911-en is.
Bár lehetne még fesszel felfelé menni mert szerintem ez minimális emelés volt, de igaz amit utánam írtak: látszik, hogy itt a vége kb. t*kölni 40-50MHz-ért sem éri meg, ha még stabil is lenne.
Csak az időt viszi... már kb. 2 hete megvan, most volt 1 órám szórakozni vele, kb. ennyit ért nálam. :)

(#2216) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Sziasztok.
Feszt emelni csak tápcsatis modelleknél lehet?

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#2217) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Tárgytalan. Én f@sz, nem pipáltam ki a négyzetet :DD

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#2218) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Valaki kitapasztalta már, hogy mit érdemesebb húzni rajta egy kis plusszért? A magot vagy a memóriát, esetleg mindkettőt?
Köszönöm :R

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#2219) Chaser válasza gbors (#2214) üzenetére


Chaser
titán

húha, azt a hatalmas hülyeséget magyarázd már el nekem, az iq szegény kicsi agyamban nem áll össze a kép...:)
azt mondottam volt, h néha el lehetett csípni 49-ért, ezzel szemben több hónapon keresztül el lehetett, mea culpa h nem néztem minden nap..én kérek elnézést
és akkor matek..most mikor 60-70e és hiánycikk 52k-ért köpködés, mert sokáig volt 49-ért, de a mutyis 48-ért nagyon jó számla és garjegy nélkül "hozzám szól" garival referencia nélküli emberhez....húúúúúúúúúúha, gond van itt a fejekben de legalább nem kicsi hanem nagy,...azóta már 66498,-ft pontosan, lehet
úra sírni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2220) gbors válasza Chaser (#2219) üzenetére


gbors
nagyúr

3.5 hónapig 46 és 49 között volt folyamatosan a kártya, ha "ügyes" voltál, akkor el tudtad csípni 50-ért. Ha ennek tükrében magyarázni kell, miért hülyeség, amit írtál, akkor egyet kell értsek az első mondatod második felével :)
A többi mellébeszélés, de a fenti korlátok tükrében talán érdemes rámutatni még valamire: az iponon van több hónapra visszanyúló árgrafikon, tehát ha nem akarsz legközelebb is ordas marhaságot írni, akkor rászánhatsz 2 másodpercet, hogy megnézd.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2221) Kera8


Kera8
csendes tag

Sziasztok!
Most lettem gazdája egy ASUS ROG STRIX GTX 1050TI-4G-GAMING-nek.
Segítségeteket szeretném kérni overclockolásban. Még sosem húztam kártyát, ötletem sincs, hogy mennyire kéne tolni az órajeleket, egy stabil teljesímény növeléshez. Amennyire láttam jó tuning potenciál van ezekben a kártyákban.
Esetleg a a O4G-Gaming órajeleit lehet alapul venni ennél a modellnél, vagy teljesen egyedileg kéne elindulni?
Akinek van tapasztalata ezzel a kártyával OC ügyben kérem segítsen!
Üdvözlettel, Kera

[ Szerkesztve ]

Este 10-ig nyugodtan hívható vagyok.

(#2222) giornalista válasza Kera8 (#2221) üzenetére


giornalista
senior tag

sosem értettem ezt, hogy 5-6 FPS-ért mit össze nem tuningolnak egyesek, de persze nem vagyunk egyformák :)

(#2223) kutga válasza giornalista (#2222) üzenetére


kutga
nagyúr

Főleg hogy sosem csinált ilyet. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#2224) fagy53 válasza giornalista (#2222) üzenetére


fagy53
nagyúr

+1,
de oldalakat lehetne írni arról, hogy életünkben mennyi olyan cselekedetet viszünk véghez ami tulajdonképpen értelmetlen, ésszerűtlen. Ilyen alapon semmilyen versenyt nem lehetne megrendezni, mert nem mindegy, hogy valaki egytized másodperccel ér előbb be a célba, vagy 100kg helyett 105kg-ot nyom ki?
Sport ez a tuningolás is, de mára a gyártók annyira leszűkítették ezt a lehetőséget, hogy amellett, hogy nincs gyakorlati haszna, a megmérettetés is komolytalanná vált.
Korábban100%-os órajelemelést is el lehetett érni, ha máshogyan nem, hát vmod-dal. Akkoriban a limit szó még kis jelentőséggel bírt, de simán tönkre lehetett tenni a kártyát ha nem figyelt az ember.
Ma ebben az esetben is az önvezető autók analógiája igaz, mindent a technika végez el helyettünk, ami kényelmes, de eltűnik az élet sója...

(#2225) athomi válasza giornalista (#2222) üzenetére


athomi
veterán

Ha 40 vagy 45 fps-ről van szó, az tényleg mindegy, ha 28 vagy 33 fps-ről van szó, az nagyon nem. :) De amúgy 30 fps körül 5-6 fps-t nem fogsz nyerni a tuninggal ezzel a kártyával, érdemesebb inkább kicsit a beállításokkal játszani a játékokban.

[ Szerkesztve ]

(#2226) gbors válasza Kera8 (#2221) üzenetére


gbors
nagyúr

Én azt javaslom, hogy olvass el egy "OC for beginners" típusú doksit, ez a kártya semmiben nem más, mint egy átlagos VGA az elmúlt pár évből, ugyanúgy kell tuningolni. Ahogy mással is, óvatosan érdemes lépkedni felfelé, különösen a memóriával.

Ha van időd, türelmed és kedved hozzá, akkor érdemes ráfodítani az időt, 5-10% teljesítményt jó eséllyel nyersz vele. Többhöz már szerencse kell.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2227) athomi válasza zovifapp111 (#2216) üzenetére


athomi
veterán

Ne piszkáld a feszes csúszkát, nincs értelme.

(#2228) kisza25 válasza giornalista (#2222) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk, ha 55 a minimum FPS és ezt 60+ ra lehet tornázni már van értelme:)

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#2229) envagyok


envagyok
veterán

Battlefield1-re másnak sincs experience profil?
Minden ás játékot be lehet lőni a kártyához.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2230) Kera8 válasza giornalista (#2222) üzenetére


Kera8
csendes tag

Segítséget szerettem volna kérni, nem értetlenkedést a jelenséggel kapcsolatban. Amennyire tudom egy ilyen topic pont arról szólna, hogy ki mit tud kihozni a kártyájából.
Mivel a mostani videokártya mizéria miatt ez egy gyengébb kártya annál, mint amit szerettem volna, szeretném megráncigálni kicsit a jobb teljesítmény reményében.
Egyes tesztekben eléggé meg lehetett közelíteni az RX470 szintjét OC-val, és ez az ami engem érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Este 10-ig nyugodtan hívható vagyok.

(#2231) subaruwrc válasza Kera8 (#2221) üzenetére


subaruwrc
félisten

msi afterburner legfrissebb verzióval állj neki.
gpu +50 75 100 125mhz-et próbálhatsz,aztán stabilitásteszt

memóriánál én +400mhz-ről indulnék aztán feljebb ameddig bírja.
tdp maradhat alapon.

(#2232) athomi válasza Kera8 (#2230) üzenetére


athomi
veterán

Az RX470 annyira nem egy kategória a GTX1050Ti-vel, hogy OC-val sem fogod megközelíteni. Előttem is leírták, hogy 5-10% teljesítménytöbblet passzírozható ki a kártyából, több szerintem nem.

Az Asus Strix OC órajele könnyen elérhető, csak a GPU kapott gyárilag +102 MHz húzást (1290 MHz --> 1392 MHz). Itt megjegyzem, hogy tuning terén nincs garantált órajel amit a GPU-d bír, lehet húzhatod +250 MHz-et is, lehet csak +50 MHz-et.

Tuningot úgy szoktam hogy megnyitom a GPU-Z-t, megnyitom a programot amiben a tuningot végrehajtom (összefoglalóban találsz), majd megnyitok egy benchmarkot is (nekem épp Unigine Heaven van). Elindítom a benchmarkot, majd szépen a GPU órajelét fokozatosan húzom kis lépcsőkben. Ha a GPU-Z-ben látod, hogy elérted az 1911 MHz-es boost órajelet és az órajelet tovább húzva már nem boostol feljebb a GPU, akkor megállhatsz, tovább nincs értelme húzni. Erre valahol 1485 MHz-es base órajelnél számíthatsz. Már ha eléred ezt az órajelet, mert ugye nem garantált.
Ezután jöhet a memória. Annyi támpontot adhatok hozzá, hogy valahol 8000 MHz-nél szoktak kifeküdni, de ezt nem azért mondom, hogy durr bele módszerrel egyből idehúzd a memóriát, itt is fokozatosan lépkedj felfele.
És ami fontos, egyszerre a GPU-t és a memóriát ne húzgált, előbb az egyik végét tapasztald ki, aztán jöhet a másik.

[ Szerkesztve ]

(#2233) Kera8 válasza athomi (#2232) üzenetére


Kera8
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a tartalmas választ, így már el tudok indulni! :)

Este 10-ig nyugodtan hívható vagyok.

(#2234) sb válasza sb (#2215) üzenetére


sb
veterán

Azt kihagytam, hogy a ramot egyből feltoltam 8000-re. Az már "default" ennyi volt az összes teszt alatt.

(#2235) athomi válasza sb (#2215) üzenetére


athomi
veterán

A fesz emelős csúszkát nem igazán mertem piszkálni, finoman majd lehet rápróbálok én is, bár nem nagyon akarom erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#2236) sb válasza athomi (#2235) üzenetére


sb
veterán

Én se, főleg a %-os csúszka ütött be, mivel nagyon az arányok. Feszből ugye egy +10%-os felirat józan paraszti ész alapján, mondjuk 1.050V-os bázisról 1.155V-ot jelentene... és a csúszka megy 40%-ig minimum...
Szóval én is 1%-kal indítottam, de a monitorozásból ugye kiderült, hogy az irreálisnak tűni +20% is alig pár század V-ot emelt. Biztos más a számítási metodika és ilyen szerencsétlen lett a csúszka megjelenítése, vagy nem tudom...

De jelentősége nincs mivel ennyire szarul húzható.

(#2237) fauv


fauv
őstag

Üdv !

Srácok játékra melyikkel járok jobban, egy pl. Giga w2-es 1050 2 GB sal vagy egy RX 560 4GB-sal?

Nézegettem teszteket, de ahányat néztem, mindegyik máshová sorolja az RX 560 teljesítményét, így most nem tudom melyik a jobb.

35 k mind a kettő.

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2238) ollie válasza fauv (#2237) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én 2GB-s kártyát már nem vennék.

***

(#2239) fauv válasza ollie (#2238) üzenetére


fauv
őstag

Bocsájts meg, de ezen az állásponttal nem igazán értek egyet, mert amire ezek a kártyák képesek full HD-ban, azon a beállításokon nincs az a játék ami kéri a 4 GB-t.

Fiamnak vettem MSI Gaming X 1050 Ti, mert FOR HONOR-ral játszik, na mondom ott láttam, hogy számít , de amikor elkezdett játszani maximum hihg beállítással tud játszani, oda viszont már elég 1,8 giga is. Tehát ha 1050 Ti nél ez van akkor egy sima 1050-nél szerinted gondot jelenthet a 2 vs 4 giga?

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2240) Csupingo válasza fauv (#2239) üzenetére


Csupingo
veterán

Azért sok rosszabbul, vagy direkt olyanra megírt játéknál előfordul, hogy jobban terpeszkedik több memória esetén. Cod iw, thief, tomb r. Pedig én csak 1600x900-ban játszom. Gondolom kevesebb memória esetén okozhat ez akadást is a több törlés miatt, vagy egy jobban megírt program igazodhat is a kevesebb memóriához. Szerintem ez a teljesítményszint az, ahol kb. 3 GB memória nem ártana már a kártyákra, de gyakoribbak a 2 és 4 GB-os változatok, ezért én inkább innentől felfelé már 4-et javasolnék.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#2241) ollie válasza fauv (#2239) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már jó ideje elsősorban nem a felbontástól függ a memóriahasználat, hanem attól, hogy a játék mennyi textúrát használ.

***

(#2242) athomi válasza fauv (#2239) üzenetére


athomi
veterán

Azokban a játéktesztekben, ahol azt látod, hogy a GTX1050Ti 15-20%-nál nagyobb előnyre tesz szert, ott minden valószínűség szerint a kevés VRAM a korlátozó tényező a GTX1050-nél.

Ilyet a ph!-s tesztben is találhatsz: [link] [link] [link].

Nyilván a beállításokkal ha kicsit játszol, akkor ez a probléma kiküszöbölhető, így jelenleg elegendő a GTX1050-re a 2GB, de itt inkább az a kérdés hogy a jövőben mire lesz elegendő. :)

És hogy akkor a kérdésre is válaszoljak, én az RX560 4GB-ot választanám.

[ Szerkesztve ]

(#2243) fauv


fauv
őstag

Köszi Urak ! :R

Átgondolom feltétlen..

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2244) zovifapp111 válasza fauv (#2237) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Én szívesen megnézném amikor egy 560-as 3-4 gigát megeszik amikor még játszható fps-t produkál (2 giga bőven elég neki). Szerintem az 1050-1050ti is simán elvan 3 gigával.

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#2245) gbors válasza zovifapp111 (#2244) üzenetére


gbors
nagyúr

Pl. a Dying Light simán beharap több, mint 2GB VRAM-ot, pedig az nem mai game, még csak nem is tegnapi. El lehet lenni 2GB-tal, de kell kompromisszumokat kötni, ráadásul főleg egy olyan területen, ahol a GPU pont nem korlát (ie. textúraminőség). Én ezzel együtt a jelen bolti árak mellett 1050-et vennék, de nekem nem okoz gondot pár csúszkát lejjebb tolni.

Mondjuk 35k-ért a 4GB-os 560 nagyon jó vétel, ha rendes papírokkal rendelkezik.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2246) zovifapp111 válasza gbors (#2245) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

De az 560 nem fog 2gb-nál többet enni játszható beállításokkal, nagyon harmatos kari.. Az 1050-1050 ti meg simán elvan 2.5-el. Az 1060-470-nél beszélhetünk 3gb felett. Nekem anno a 290-es 4gb-ja csak az új Lara Croft kalandjainál bizonyult kevésnek, minden más játékra elég volt.

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#2247) tippm86 válasza zovifapp111 (#2246) üzenetére


tippm86
tag

Nekem volt egy RX 460 4 GB-s kártyám, pedig nem sok AAA-s játékkal játszom, de 2GB-nál majdnem mindig többet használt. A 2Gb mára már tényleg kevés, vagy meg kell barátkozni a low-os beállításokkal.

(#2248) gbors válasza zovifapp111 (#2246) üzenetére


gbors
nagyúr

Még egyszer:
"ráadásul főleg egy olyan területen, ahol a GPU pont nem korlát (ie. textúraminőség)"

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2249) zovifapp111 válasza gbors (#2248) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

És tudnál példát mondani? "ráadásul főleg egy olyan területen, ahol a GPU pont nem korlát (ie. textúraminőség)" Tényleg csak kiváncsiságbol :K

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#2250) gbors válasza zovifapp111 (#2249) üzenetére


gbors
nagyúr

DOOM, Rise of the Tomb Raider, GTA V, stb...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.