Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) athomi válasza gyenesmartin (#2796) üzenetére


athomi
veterán

Olyan beállításokon, ahol a 2GB VRAM-ból kifut a sima, ott értelemszerűen jóval nagyobb lesz a különbség. Ha picit visszavettek volna a beállításokból (pl. a textúrákat lejjebb veszik), hogy ne a VRAM legyen a szűk keresztmetszet, akkor beállt volna a fenti teljesítménykülönbség.

Hogy mire lesz elég a 3GB VRAM, arról nem találgatnék, annyi biztos, hogy 1-2 beállítást nem tudnál max. körülire tenni. Mindenesetre ha teljesítményben nem 10-20-30%-kot szeretnél ugrani, hanem egy egészségeset, akkor GTX1060. :)

[ Szerkesztve ]

(#2802) gyenesmartin válasza fauv (#2800) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ha már ennyit adnék ki, legalább kétszer olyan erős lenne, mint a mostani 270X-em?

(#2803) fauv válasza gyenesmartin (#2802) üzenetére


fauv
őstag

rengeteg teszt van fenn you-tube-n nézz rá összehasonljtó teszteket és látni fogod a különbséget.

Itt kb láthatod : [link]

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2804) athomi válasza powerwade (#2797) üzenetére


athomi
veterán

Az Nvidia nem engedi a partnereinek a kártyákat különböző mennyiségű VRAM-mal szerelni, a GTX1050-et csak 2GB-tal, a GTX1050Ti-t csak 4GB-tal lehet. Szóval elírás, valószínűleg GTX1050-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#2805) gbors válasza gyenesmartin (#2802) üzenetére


gbors
nagyúr

cca. 70-80%-kal gyorsabb átlagosan, de persze függ attól is, milyen játékokkal játszol.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2806) gyenesmartin válasza gbors (#2805) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Értem.
Eladom a jelenlegit és elkezdek nézelődni, hátha találok egy jót használtan garanciával.
A rövis Gigabyte és MSI-k azok félpasszívak?

(#2807) <Lacy85> válasza fauv (#2800) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ár-érték arányban ugyan ott van a kettő, mert 70 alatt még gagyi 1 ventis 1060-at sem kapsz.
Annyival drágább, amennyivel gyorsabb.

Ettől függetlenül nyilván sokkal jobban jár 1060-assal. :K

(#2808) DJGABI válasza gyenesmartin (#2802) üzenetére


DJGABI
addikt

HD7870-ről váltottam (a 270x-ed egy 10%kal erősebb nála. igazából máig elég lenne, a fogyasztás meg a hangoskodása zavart picit), a mostani 1050ti picivel erősebb nála.

[link] a házon belüli teszt alapján a 1060 kb éppen pont dupláját hozza :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2809) powerwade válasza MK VII (#2798) üzenetére


powerwade
senior tag

Oh, köszi. Mostantól jobban figyelek, és megyek a gyártó oldalra referencia értékekért :)

athomi Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2810) dugo_ válasza powerwade (#2809) üzenetére


dugo_
veterán

Olvasd tovább a hozzászólásokat, mielőtt beleéled magad a 40ezres Ti-be, ahol a vram-ot írták el... :D

(#2811) MK VII


MK VII
veterán

Skacok... Erről vélemény?
Ahogy látom tápcsatis ez is, feltételezhetően IDLE nem pörögnek ennél sem a ventik?
Van itt olyan aki ilyet hajt?

(#2812) gbors válasza gyenesmartin (#2806) üzenetére


gbors
nagyúr

1050(Ti)-re gondolsz? A Giga (D5, OC, WF, G1) mind félpasszív, az MSI-k szerintem csak a Gamingtől kezdve.

(#2811) MK VII: meglepne, ha ez félpasszív lenne - biztosan írnák az összefoglalóban.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2813) MK VII válasza gbors (#2812) üzenetére


MK VII
veterán

Értem. Köszi.

(#2814) dugo_ válasza MK VII (#2811) üzenetére


dugo_
veterán

A Palit kártyáinál a
0-dB TECH

Keep Silent while you are experiencing the multimedia application and general workload. The operating fans only occurs while working on heavier loading such as gaming that the GPU temperature surpasses 60°C.
részt kell keresni, ez jelöli náluk a félpasszívat. Szóval ez az 1050Ti nem az.

[ Szerkesztve ]

(#2815) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok,

Sajnos a jelenlegi kártyám megadta magát, ezért újat szeretnék vásárolni jövő hónapban. Visszaolvastam pár oldalt és tetszik nekem a D5, de nézegettem a Palit KalmX-et, aminél nagyon jól jönne, hogy semmi hangja nincs.

Nekem a legfontosabb az lenne, hogy beteszem a kártyát és működik, ráadásul hang nélkül. Nem szeretnék tuningolni, Rivatunerben százalékokat hajszolni, csak legyen meg 1080p-ben 30 fps körül vagy afelett.

League of Legends és Divinity Original Sin 2 a fő játékok most, talán később Destiny 2, ill. mindig az aktuális RPG-k, amiket játszom.

Jó választás lehet nekem a PALIT kártyája is, vagy mindenképpen a Gigabyte megoldását ajánljátok?

Üdv,

Különc

(#2816) fagy53 válasza KüLÖNc (#2815) üzenetére


fagy53
nagyúr

A passzív kártyák némák ugyan, de másnak dolgoznia kell, hogy ne legyen gond!
Jelenleg a legüdvözítőbb megoldás a félpasszív, ahol a 2D alkalmazásoknál áll a venti ( 60°C-ig).

(#2817) KüLÖNc válasza fagy53 (#2816) üzenetére


KüLÖNc
tag

Rendben köszi!

Amikor a D5-ről beszéltek, akkor erről a kártyáról van szó, igaz?

Üdv,

Különc

(#2818) fagy53 válasza KüLÖNc (#2817) üzenetére


fagy53
nagyúr

Igen, ezt nyúzom én is.

(#2819) MK VII válasza fagy53 (#2818) üzenetére


MK VII
veterán

Ez Idle hangtalan ugye? Szóval félpasszív, ha jól csal a szimatom.
Viszont ezen nincs tápcsati, ha jól látom.
Kezdek azon agyalni, hogy kb tök mindegy melyik típust veszem ebből a kártyából. Nem feltétlenül kell Strix vagy Gaming x. Úgysem lesz meg sokáig. :)

Gigából a G1 Gaming az jóféle?

[ Szerkesztve ]

(#2820) Mans20 válasza MK VII (#2819) üzenetére


Mans20
addikt

Gigabyte közül a G1 a legjobb. Hőcsöves, félpasszív, ram és a vrm is hűtve van.

(#2821) MK VII válasza Mans20 (#2820) üzenetére


MK VII
veterán

Remek... Köszi szépen. Épp találtam egy eladót.

[ Szerkesztve ]

(#2822) fagy53 válasza MK VII (#2819) üzenetére


fagy53
nagyúr

Mindegyik Giga félpasszív, ezzel tehát nem nyúlsz mellé. A 2x90mm venti, a hőcső és a tápcsati ad valami pluszt a D5-höz képest, kérdés mennyire van ez arányban az árral?
A tuning szerintem inkább jelképes, a csend viszont kérdéses mert bár alacsonyabb fordulaton dolgozik a kettő, de kettő! A hőcsöves hűtés jobb hatásfokú, de kell-e, ill észrevehető-e ez amikor a kártya eleve nem melegszik.
A D5 60 foknál bekapcsol, de 75 foknál többet még nem láttam nyáron sem, a zaja meg zárt házból alig hallatszik ki ilyen hőfoknál.

(#2823) MK VII válasza fagy53 (#2822) üzenetére


MK VII
veterán

Az előző kártyám egy XFX RX460 DD volt... Annak egyáltalán nem hallottam a hangját, 62-65 fok fölé akkor sem ment mikor kint 40 fok volt. Valami ilyesmi kártyát keresek és akkor ezek szerint a Gaming G1 ilyen lesz.
Most elég jó áron találtam egyet. Lehet rárepülök.

[ Szerkesztve ]

(#2824) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Úgy néz ki elég korrekt az emag.
Mivel a gigabyte d5 nem kapható még mindig náluk, adnak helyette egy msi gaming x-et. :C
Remélem a héten megkapom, és tesztelhetem a hétvégén.
Ez mennyire jó kártya az 1050ti-k között?
Gondolkoztam egy 1060 3gb-on is ráfizetéssel, de kevésnek tűnik a 3gb ram.

[ Szerkesztve ]

(#2825) dugo_ válasza koxos:8] (#2824) üzenetére


dugo_
veterán

Már-már túlzás is egy 75W-os kártyára. Jól jártál vele. :D
A 3GB akkor fogy el, ha minden grafikus csúszkát kimaxolsz, feltekered a textúrák minőségét teljesen.

Online multikhoz, nem totál ultra beállításokhoz elég, és maga a gpu jóval erősebb, mint az 1050Ti.

[ Szerkesztve ]

(#2826) fauv válasza koxos:8] (#2824) üzenetére


fauv
őstag

Gondolod jobban fog futni az 1050 Ti mert 4 gigája van egy közel 50 %-al erősebb kártyánál, mert csak 3 GB van rajta ? jaaaj srácok.

Ez a 3 GB kevés, jó lenne elfelejteni.Full HD-ra teljesen megfelel, max a legújabb játékoknál kell 1-2 csuszkát visszavenni, de ott is simán visz mindent, ahol már a 4 Gb-s 1050 Ti csak köhögni tud.

Egyébként a Gaming X a legjobb, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2827) koxos:8] válasza fauv (#2826) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Akkor még megpróbálom lemondani, és egy 1060-at rendelni.
Abból ezt tudnám 10k ráfizetéssel megvenni: Asus dual-gtx1060-o3g
Viszont akkor ugrik majd ez a topik is és át fáradhatok az 1060-hoz. :D

[ Szerkesztve ]

(#2828) athomi válasza koxos:8] (#2827) üzenetére


athomi
veterán

Nem ismerem a GTX1060 típusait, de +10k ráfizetés esetén én nem gondolkodnék egy másfélszer erősebb kártyán. :D GTX1060-as topikban érdeklődhetsz, olvasgathatsz a konkrét típusokról.

Ha mégis maradnál a GTX1050Ti-nél, akkor pedig annyi, hogy nem is kaphattál volna jobb kártyát, mint az MSI Gaming X. :)

Viszont még lehet mindig azzal járnál a legjobban, ha a kp-t visszakérnéd, kérdés anno mennyiért vetted a Gigabyte D5-t.

[ Szerkesztve ]

(#2829) muszi0521


muszi0521
aktív tag

GeForce® GTX 1050 Ti Windforce 4G 2 hónapos kártyámért kb mennyit kaphatnék érte ?

[ Szerkesztve ]

(#2830) koxos:8] válasza athomi (#2828) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Engem igazából csak a ram zavar az 1060-on.
De ha még elég lesz full hd-ben, akkor nem érdekes.

(#2831) MK VII válasza fauv (#2826) üzenetére


MK VII
veterán

Őőő..
Lehet, hogy nem kevés a 3GB, de nem is elégséges... Szerintem...
Én akkor sem vennék 3GB-os kártyát, ha az 1080Ti lenne 1050Ti árban....

A 4GB már az RX460-nál is hasznos volt. Szépen ki tudta használni...
1060-ra egyenesen nevetséges a 3GB egy olyan erős GPU-hoz..

(#2829) muszi0521
Itt kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

(#2832) athomi válasza muszi0521 (#2829) üzenetére


athomi
veterán

Van beárazós topik.

[ Szerkesztve ]

(#2833) fauv válasza koxos:8] (#2827) üzenetére


fauv
őstag

Remélem nem ezen az áron akarod megvenni? https://www.emag.hu/asus-geforcer-gtx-1060-dual-videokartya-3gb-gddr5-192-bit-dual-gtx1060-o3g/pd/DBV1P2BBM/ közel 90 ezret kiadni érte NEM SZABAD !!!!!!!!!!!!!

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2834) muszi0521 válasza athomi (#2832) üzenetére


muszi0521
aktív tag

Kösz !! És Bocs !!

(#2835) fauv válasza MK VII (#2831) üzenetére


fauv
őstag

Maradjunk annyiban amit írtál is, hogy Szerinted .

Ez rég óta képezi vita tárgyát, még anno a 960-as kártyáknál kezdődött el a 2 GB vs 4 Gb vita, azóta is tart.

Az 1060 -as topikba is kitárgyaltuk vagy 1000 szer és mindig megállapításra jutottunk az általam fentebb leírtak alapján, hogy full HD-hoz pici konmpromisszummal ez a kártya teljesen jó.

Bocsi de itt nem fogok ismét ebbe belemenni, mert ez a topik nem erről szól.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2836) AxBattler válasza MK VII (#2831) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyetértek, pl. Wildlands, vagy Forza Horizon 3 már kifut a 3GB VRAM-ból Very High beállításoknál. :K

Ez egy 70k HUF-os kártyánál már kicsit gáz, azt azért nem csak fél évre veszi az ember. Persze ha pl. kompetitív FPS-re használja az ember, akkor OK, mivel ott úgyis leveszik a részletességet, és inkább a GPU ereje számít.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2838) MK VII válasza fauv (#2835) üzenetére


MK VII
veterán

Maradjunk...
Bár a Rise of Tomb Raiderben pont a memória többlet miatt a 1050Ti a 1060 3GB előtt tudott végezni fullHD-ban és 4k-ban.
Igen tudom ez egy eset, nem is mérvadó csak ékes példája annak, hogy egy gyengébb kártyán is bőven jó a 4GB, és akkor egy másfélszer erősebb kártyán meg 3GB-tal kell gazdálkodni? Szerintem ez nevetséges..
1050Ti után egy értelmes ugrás a 1060 6GB.
Bár az ő esetében, ha 10k-t kellene ráfizetnie vegye és ésszerű döntés, de eleve azt venni szerintem butaság.

Igen tudom régóta képezi vita tárgyát a 3GB-os 1060. Emlékszem, mikor megjelent, akkor is kiálltál mellette. Látom a véleményed azóta sem változott.. De nem baj, mert természetesen mindenkinek meglehet a véleménye ami szerinte jó...
Szóval félreértés ne essék, nem vitarobbantásból írtam amit írtam.. Teljesen elfogadom a véleményed, csak az enyém más. :) :R

Szerk.:
(#2839) fauv
Én itt néztem, ennek hittem...

Cukorkatechnika videóit nem szoktam nézni.

[ Szerkesztve ]

(#2839) fauv válasza MK VII (#2838) üzenetére


fauv
őstag

Most hogy mondod, igazad lehet

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2840) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok..

Videókártya vásárláson gondolkodok, de 1060 érdekelne de most nagyon drága.
R9 270-et váltana.

Szerintetek mennyire éri meg megvenni most egy 1050Ti-t, majd később(jövőre) egy 1060-1070(Ti)?
I5 4460
Kingston HyperX Fury 16gb 1600mhz
FULL HD.

PUBG, CoDWWII, BF1-re és a Destiny 2-re kellene.

[ Szerkesztve ]

(#2841) MK VII


MK VII
veterán

No, de mindegy is a 3GB vs 4GB csevej...
Ma vagy holnap csatlakozok egy G1 Gaming-gel. Úton van már felém. Nagyon várom. :)

(#2842) fauv válasza MK VII (#2838) üzenetére


fauv
őstag

Rendben elfogadom a véleményed , ez így korrekt. :R

Az 1050 Ti és az 1060 3 Gb-s kártya a közép kategóriát képviseli.

Aki 1050 Ti-t vesz annak a mai játékok 95 %-nál kompromisszumot kell kötnie, mert a kártya teljesítménye sok játékhoz kevés, azaz a felbontást kell vissza vennie nem hogy highre, hanem bizony low-ra, ahhoz, hogy egyáltalán játszani tudjon.

Ehhez képest az 1060 3Gb, ami lényegesen erősebb kártya , a hibája a 3 GB, ez tény, de a jelenlegi játékokhoz bőven elég a legjobb grafika mellett és ami kompromisszum kell neki, az annyi, hogy a legújabb játékoknál vissza kell venni egy picit az élsimitásból és csilivilikből l / ezt a büdös életbe nem veszed észre /de nagyon szép grafika mellett tudsz játszani vele.

A két kártya között árban 15-20 ezer forint, de 50 % teljesítmény különbség van.

Ugye naaaa, hat mondom, hogy naaa.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2843) fauv válasza novakalex (#2840) üzenetére


fauv
őstag

Jövő tavaszra ígérik a kövi AMD és Nvidia generációt. Addig magad döntsd el, hogy addig elég e neked az 1050 Ti.

Nem néztem a szerk időt sorry

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2844) MK VII válasza fauv (#2842) üzenetére


MK VII
veterán

RX460 4GB-ról jövök ide és elmondhatom, hogy még ott sem kellett semmit low-ra levennem.. Maximum medium-ra.
Ez itt nagyon off, de egy tesztem a Destiny2-vel RX460-on. Bocsi érte.

Abban teljesen igazad van, hogy 15-20 ezer forint plusz költség 50% teljesítményért valóban elég jó dolog. :K

[ Szerkesztve ]

(#2845) AxBattler válasza fauv (#2842) üzenetére


AxBattler
félisten

Aki 1050 Ti-t vesz annak a mai játékok 95 %-nál kompromisszumot kell kötnie, mert a kártya teljesítménye sok játékhoz kevés, azaz a felbontást kell vissza vennie nem hogy highre, hanem bizony low-ra, ahhoz, hogy egyáltalán játszani tudjon.
Ne haragudj, de ekkora baromságot... ugye olvasol is, nem csak írsz?
Persze van, akinek a 1080p/Ultra/min.60FPS jelenti a minimumot, de akkor ezt nem ártana előtte tisztáznod...

A két kártya között árban 15-20 ezer forint, de 50 % teljesítmény különbség van.
Ha megnézed, akkor egészen a felsőkategóriáig a legtöbb VGA esetében az van, hogy "csak egy kicsit kell hozzátenni" és sokkal erősebb kategóriát kap az ember.
RX550/GT1030 -> RX560/GTX1050 -> GTX1060.3G/RX570.4G (utóbbi a bányászok miatt sajna már nem igaz, de az árak elszállása előtt 65-75k HUF volt ez a Radeon).

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2846) fauv válasza MK VII (#2844) üzenetére


fauv
őstag

Tetszik nem tetszik komoly kompromisszumot kell kötni, ez a lényeg. Ha az ár/érék alapján közelítjük meg, akkor azt kijelenteni, hogy az 1060 3Gb nem ajánlott kártya, na ez az ami nem igaz.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2847) fauv válasza AxBattler (#2845) üzenetére


fauv
őstag

Neked elég a 30 fps , a Te dolgod. Nem vagyunk egyformák.

Ami az árakat illeti, jelenleg 70 ezer után a kövi szint a 100-110 ezer forintos 1060 6 Gb -s kártyák, mert ugye ez a bányászat nagyon betett az áraknak.

Ha a 6 Gb-s kártya ismét 80-85 ezer lenne, mint amikor bejöttek, akkor én lennék az, aki mondaná, hogy a 3 Gb nem jó, mert ár/érték alapján az a 15- 20 ezer megér annyit. De jelenleg 35-40 ezer különbség van és NEM éri meg az árát, tehát a jelen helyzetben a közép kategóriába a 3 Gb-s kártya igen is ajánlott vétel.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2848) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Úgy néz ki tárgytalan a vita, mert felemelték az 1060 árát.
Délelőtt még sokkal olcsóbb volt.
Ráadásul az msi gaming x-ből sincs már.
Az ASUS GeForce GTX 1050 Ti STRIX GAMING O4G egy szinten van az msi gaming x-el?

(#2849) MK VII válasza fauv (#2846) üzenetére


MK VII
veterán

De mi az a komoly kompromisszum? Kérlek most már tényleg áruld el... Tudom 100fps Very-High beállításokon. Ez a szint amin lehet játszani ugye?
RX460-ról jövök és semmilyen komoly kompromisszumot nem kellett kötnöm, hogy élvezhetően tudjak játszani, High-medium beállításokon. Még videót is tettem oda neked.. A 1050Ti meg még erősebb is...
Te direkt maszatolod a valóságot a szád íze szerint vagy komolyan beszélsz ilyen hülyeségeket?

Valaki aki nem ismeri ezt a szintet, mert mondjuk IGP-vel tolta eddig és venne egy középszintű kártyát, annak az jön le a hozzászólásaidból, hogy 70k-80k alatt semmilyen kártyát nem érdemes venni, mert pénzkidobás.

De mindegy is.. Látom véded a mundér becsületét a 3GB-os 1060-ad miatt... Az alatt nincs élet.. Tudom...

(#2848) Guri1885
Igen az Asus Stix az MSI Gaming X szintű kártya. De még a Gigabyte G1 Gaming is ide sorolható.

[ Szerkesztve ]

(#2850) gbors válasza fauv (#2846) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez nem tetszés kérdése. 1920x1080-as felbontással, High beállítások mellett a legtöbb játék 50-60 FPS-eket (vagy többet) produkál. Ebben hol a komoly kompromisszum?

A 3GB-os 1060-nál pedig kockázati tényező a memória. Ahol nem elég, ott jellemzően vagy a felbontásból, vagy a textúraminőségből kell visszavenni - mindkettő érezhetően hat a minőségre. Ma még nem vészes az ilyen játékok száma, de nyilván nőni fog.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.