Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Polllen válasza Teasers (#2600) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ilyenem van g4560 mellé. Nem rossz. Arukereson találsz viszont olcsóbban. Illetve ha-n mintha láttam volna 45k-ért néhány hetes használtat.

Plusz ha nem vagy fullhd high beállítás fan, single játékokban - szerintem - kisebb kártya is teljesen jó.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2602) Teasers válasza Polllen (#2601) üzenetére


Teasers
tag

köszi, írtam privát.

(#2603) Polllen válasza Teasers (#2602) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem mehet ide is, lehet mást is érdekel:

Titanfall 2 multi fullhd high beállítás, csak az árnyékokat vettem vissza: 100-130fps
Battlefield 1 multi 64 fős szerver médium beállítás 70-80 fps. (Erős CPU limit)
Warframe fullhd, auto settings 130-140 fps.

Nem használok semmilyen teszter progit, csak origin, Steam fps számlálóját.
Mondjuk vRAM méréshez majd feldobok valamit, kiváncsi vagyok hol fogy el a 2GB.

Más:
Msi afterburneren túl van valami progi amivel játék alatt ezek az adatok kiirarhatóak?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2604) gbors válasza Polllen (#2603) üzenetére


gbors
nagyúr

Persze, minden GP107-es eredmény jöhet ide :K

Tegnap én is meglepődtem, Prey demo teljes max beállítás (még AA is) mellett 45-55 FPS között mozgott.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2605) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok. Az 1 ventilátoros verziók mennyire ajánlottak ennél a típusnál? Megéri az árkülönbséget a +1 venti? Pl Gigabyte-nál. Köszi.

(#2606) Freiherr válasza Melorin (#2605) üzenetére


Freiherr
őstag

Nem.

XXX

(#2607) Polllen válasza Melorin (#2605) üzenetére


Polllen
nagyúr

Gigabyte-nál az egy ventis nem félpasszív pl. Azt te tudod, h ez megér-e plusz pénzt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2608) athomi válasza Polllen (#2607) üzenetére


athomi
veterán

De igen, félpasszív. [link]

Összefoglalóban is benne van.

Félpasszív hűtéses kártyák:
• Asus Expedition
• Asus DC2
• Asus Strix
Gigabyte összes kártyája (kivéve Low Profile kártyák)
• MSI Gaming

[ Szerkesztve ]

(#2609) athomi válasza Melorin (#2605) üzenetére


athomi
veterán

Félpasszív, tápcsati nélküli, nem hangos terhelve sem, max. hőmérsékletet 70°C fölé nem megy. Max. 1-2,-EFt árkülönbség esetén gondolkodj el a kétventiseken, 4-5,-EFt felárat véleményem szerint nem érnek.

[ Szerkesztve ]

(#2610) koxos:8] válasza athomi (#2609) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Tuningban mit tudnak ezek?
Mert én is gondolkozok egy ilyenen, a sima 1050 helyett.
Azért a 4gb memória kellene már.
Csak azt nem tudom, hogy az fx6300 4,6ghz-en jó lenne-e még a ti-hez.

[ Szerkesztve ]

(#2611) Balesz1899 válasza Polllen (#2607) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Már miért ne lenne félpasszív? Nekem is az van, hidd el, hogy az.

(#2612) athomi válasza koxos:8] (#2610) üzenetére


athomi
veterán

A tápcsati nélküliek GPU órajele valahol 1750-1850 MHz környékén ugrál, nyilván nem a GPU miatt, hanem a 75W-os fogyasztási limit miatt, amit a slotból a kártyák felvehetnek.
A tápcsatisok órajele akár stabilan 2000 MHz fölött is lehet, de ez GPU függő, a topikban volt akinek az 1900 MHz-et sem bírta a GPU.

A GTX1050-ben ugyanaz a GPU van, mint a GTX1050Ti-ben, így órajelekben ugyanezt tudják. A különbség nyilván a letiltott 1 db SMP tömb, valamint az eltérő VRAM méret.

[ Szerkesztve ]

(#2613) Polllen válasza Balesz1899 (#2611) üzenetére


Polllen
nagyúr

Valamiért úgy rémlett.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2614) Melorin válasza athomi (#2609) üzenetére


Melorin
addikt

Köszönöm! :R

Már csak az lenne a kérdésem vásárlás előtt, hogy érdemes-e a tápcsatis verziót vennem. Hoz-e tuninggal annyit fps-ben a kártya, amiért érdemes lenne azt vennem a tápcsatis, nem tuningolható kártya helyett.
Köszi!

(#2615) gbors válasza Melorin (#2614) üzenetére


gbors
nagyúr

Az "érdemes" kérdésre csak te tudsz válaszolni, mert az rajtad műlik, hogy mennyi FPS az, amiért már érdemes feljebb lépni. Átlag 5-10%-nál nagyon többre ne számíts, az már csak szerencsével jöhet össze.

(#2612) athomi: annyit érdemes még hozzáfűzni, hogy a tápcsati nélküli 1050Ti tuning nélkül alacsonyabb órajeleken megy a power limit miatt, mint az 1050 - nekem a Giga D5 (Ti) jellemzően 1650-1700 MHz között mozog, míg az Inno3D 1050-es majdnem fixen 1750-en ment. Nyilván ez példányfüggő is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2616) Melorin válasza gbors (#2615) üzenetére


Melorin
addikt

Akkor nem éri meg :D
Nekem olyan 10fps az ami már megérné. Tehát egy D5 és egy WF OC maxra tuningolása között ekkora FPS különbség nem fordulhat elő? 60fps körüli szinten gondolkodok.

(#2617) kisza25 válasza Melorin (#2616) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

50FPS-ről 60 legyen az +20% annyi biztos nem lesz meg

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2618) athomi válasza kisza25 (#2617) üzenetére


athomi
veterán

Ezért nem szoktam érteni ezt a +FPS-ben való beszélgetést. Százalékban van értelme. 30 FPS-nél +3 FPS 10% teljesítménytöbbletet jelent, 100 FPS-nél +10 FPS meg szintén 10%-ot. :D

[ Szerkesztve ]

(#2619) Csupingo válasza athomi (#2618) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem az is elég gyakorlatias, ha azt mondod, hogy pl. játékonként 2-5 fps -sel lehet több tuning után. (Tehát: rommá húzni nincs sok értelme. :) )

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#2620) AxBattler válasza Csupingo (#2619) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezzel az a gond, hogy a tuning nem ugyanannyi fps-t hoz a 2003-as, és a 2016-os Doom-ban.
De eltérő +fps-t hoz Far Cry 3-ban, 4-ben, és Primal-ban is.
És nem fog ugyanannyi fps-sel több lenni Mafia3, Division, DX:MD, RoTR, vagy Doom alatt.

Viszont százalékpontban mérve jobban közelíthető az átlagos gyorsulás mértéke.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2621) Peter13


Peter13
senior tag

Mivel egy ideje olvasgatom már a hozzászólásokat, engedjétek meg hogy én is bejelentkezzem (bár lehet hogy nem pont ide tartozom): egy laptopba szerelve hajtom a GTX1050ti-t nyár eleje óta. Nekem finomhangolás után 1809-en megy terhelés alatt (nyúzópróba nem volt, tehát a terhelést mondjuk egy Unigine teszt vagy Witcher 3 jelenti :) ), a memóriákat nem piszkáltam. Nem itt van a vége, de mivel alul van feszelve (most 0.912 voltot kap 1.050 helyett: nekem elsősorban az volt a lényeg, hogy halkabb legyen), én nagyon elégedett vagyok (gyári beállításokon 169x-171x között ugrált, csak lényegesen melegebben és hangosabban).

Ezzel úgy tűnik tényleg hozza kb azt amit az asztali társai (legalábbis extra tápcsati nékül), mindezt úgy hogy az egész laptop nem fogyaszt 90 wattot (konnektorba dugható fogyasztásmérő kütyüvel mérve - de a vicces az hogy most vettem elő megint a Mass Effectet, ott pl 60 watt körüli a fogyasztás, annyira nincs terhelve a gép :) ).

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#2622) Melorin válasza Melorin (#2614) üzenetére


Melorin
addikt

Végül egy G1 Gaming lett belőle biztos ami biztos alapon :DDD
(Legalább nem fog piszkálni a tudat, hogy csak pár ezres különbséggel lehetett volna egy masszívabb kártyám.)
Holnap használatba veszem. :)

(#2623) fauv válasza Melorin (#2622) üzenetére


fauv
őstag

Korrekt kártya, annak a bajuszát is meg kehet húzogatni tisztességesen.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2624) Melorin


Melorin
addikt

Skyrim SE-t próbált már valaki 1050ti-vel játszani? Hogy bírja a sarat? :)

(#2625) aleister


aleister
veterán

Urak, a Gigabyte 1050 Ti D5 4G mennyire ajánlott?
Az egy venti elégséges hozzá? Esetleg tuning esetén is?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2626) hundai válasza aleister (#2625) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia! Bőségesen elég hozzá.

-Wake up Neo!

(#2627) aleister válasza hundai (#2626) üzenetére


aleister
veterán

Köszönöm a választ! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2628) wednesday


wednesday
őstag

Sziasztok.

Gondolkodom 1050TI vásárlásán. A hűtő csendessége érdekelne elsősorban. Tuningolni nem hinném, hogy fogok, nem szoktam ilyennel foglalkozni.

Az egy ventisek is jók ezen a téren? Ti melyik márkát ajánlanátok elsősorban ár és hűtés/zaj terén?

(#2629) athomi válasza wednesday (#2628) üzenetére


athomi
veterán

Ugyanezt a Gigabyte GTX1050Ti D5-öt. Félpasszív, terhelve sem hangos.

[ Szerkesztve ]

(#2630) gbors válasza wednesday (#2628) üzenetére


gbors
nagyúr

Mit jelent pontosan számodra a csendes hűtő? Van olyan, amelyik terhelés alatt halk, de azért jól hallható csendes szobában, és van olyan is, ami gyakorlatilag csak a gép mellé hasalva hallható 100% load mellett is. athomi ajánlotta a Giga D5-öt, az félpasszív, és load alatt is elég csendes, de semmiképp nem hangtalan.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2631) Polllen válasza gbors (#2630) üzenetére


Polllen
nagyúr

A giga wf2 oc hangját játék alatt még nem hallottam. Igaz főleg fps multizom és ott nincs kifacsarva a kártya.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2632) wednesday válasza gbors (#2630) üzenetére


wednesday
őstag

Jogos kérdés. Akkor úgy írnám le, hogy netezés, torrent, film közbe legyen főleg csendes. Terhelés alatt meg ne legyen hangos. Nyilván terhelésnél egy játék megy alatta, szól a hangszóró még, ha nem is hangosan stb.

Magyarán nincs olyan elvárásom, hogy mikor dolgozik a VGA akkor, ha fülelek a háznál, akkor se jöjjön ki egy nyikkanás sem, (persze nem vágom a földhöz a VGA-t, ha egy ilyenhez jutok hozzá kedvező áron, hanem örülnél neki), hanem, hogy zavaró hangja ne legyen, ami már feltűnő lenne játék közben.

Az egész az ár miatt kérdezem. +6-8-10 ezerFt-ot nem akarnék költeni típuson belül. De 2-3 ezerFt jobb hűtésért nem gond. Ha ennél a Giga D5-nél van csendesebb példány, alig drágábban, akkor az is jó lehet.

(#2633) AxBattler válasza wednesday (#2632) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor válassz az összefoglalóból a félpasszív kártyák közül! ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2634) Melorin válasza AxBattler (#2633) üzenetére


Melorin
addikt

Dehát a D5 is félpasszív amiről ír.

(#2635) athomi válasza wednesday (#2632) üzenetére


athomi
veterán

Akkor továbbra is GeForce GTX1050Ti D5. :)

[ Szerkesztve ]

(#2636) gbors válasza wednesday (#2632) üzenetére


gbors
nagyúr

Az nagyon eseti, hogy éppen mit milyen feláron tudsz megvenni, elég nagy az áringadozás az idő függvényében. Most gyorsan megnéztem, a jobb kétventis kártyák mind legalább 5-6e pénzzel drágábbak a Giga D5-nél, egyedül a sima Giga OC (nem WF) van csak kevéssel magasabb áron - de volt olyan is, hogy a WF vagy a Gaming alig volt drágább (pl. a WF egy hete). Én anno a legolcsóbb félpasszív kártyára mentem, és előny volt, hogy csak egy ventillátora van, úgyhogy nem volt nehéz dönteni - de az is valószínű, hogy a két ventillátoros megoldást valamivel jobb áron lehet majd eladni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2637) AxBattler válasza Melorin (#2634) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, de a két ventisek, vagy a WF terhelés alatt csendesebbek.

(#2638) athomi
Ja, de apróról megvan 50k HUF alatt.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2638) athomi válasza gbors (#2636) üzenetére


athomi
veterán

Hangban a D5-ről csak az MSI Gaming és az Asus Strix tűnik tényleges ugrásnak, de ezek meg baromi felárasak voltak mindig is a GTX1050Ti-ben. A Windforce ventijei ugyanúgy 1250-1550 rpm-en üzemelnek terhelés alatt, mint a D5, csak alacsonyabb hőfokokat produkál, sőt, onnan is meg lehetne közelíteni a témát hogy két venti az dupla annyi zajforrás.

Ahogy elnézem a D5 az utóbbi időben 50 körül beállt, a Windforce 53-55 körül, a G1 55-től szokott indulni. Windforce tualjként nekem a D5 a legszimpatikusabb ha az árazást is figyelembe veszem. Mellesleg a két ventiseken duplaesélyes hogy a venti megadja magát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2639) gbors válasza athomi (#2638) üzenetére


gbors
nagyúr

Majdnem mindenben egyetértek, az utolsó mondattal meg főleg - ezért volt nekem target az egy ventillátor :K

Két apróság: a két ventillátor percepcióban nem dupla zajforrás, mert a dB-ek nem összegződnek. Valamivel hangosabb, de alig hallhatóan. Ill. az alacsonyabb hőfokból lehet kompromisszumot kötni a zaj csökkentése érdekében, ha az a hangsúlyos.
Az MSI Gaming ára nem tudom, hogy alakult (ill. mennyire ugrál) az utóbbi időben, amikor én vettem a Gigát (tavaly év vége), akkor 3-5e pénzzel volt jellemzően drágább. Annyit éppen érhet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2640) AxBattler válasza gbors (#2639) üzenetére


AxBattler
félisten

Most nézegettem, aprón a garis Giga WF 1050Ti ~ 48k HUF.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2641) Polllen válasza AxBattler (#2640) üzenetére


Polllen
nagyúr

A d5 meg 44k.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2642) aleister válasza Polllen (#2641) üzenetére


aleister
veterán

Én épp ma cseréltem el egy R9 280X-re. Eddig kifejezetten tetszik.
Nem tudjátok hol van OC-ben a kártya vége? Valami jó kis alulfeszelés kellene. Eddig minimumra (73) véve a power limitet AB-ben 2052-ig mentek fel a ramok. Az itteni cikk szerint a Samu chipes példányok 2002 és 2027-ig bírták plusz fesszel. Ez Micron ramos elvileg.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2643) athomi válasza gbors (#2639) üzenetére


athomi
veterán

Azt én sem úgy gondoltam hogy összeadódnak a dB-ek, csak azt, hogy egy helyett két egyenértékű zajforrás van. Két egyforma hajszárító sem ugyanúgy szól együtt működtetve, mintha csak az egyiket működtetnénk. Azt mondjuk nem mondom, hogy az egy és kétventiset ugyanolyan fordulatszámok mellett meg tudnám fülre különböztetni házba beszerelve, 0.5-1 m távolságból. Valószínűleg nem.

[ Szerkesztve ]

(#2644) Zoolee1976


Zoolee1976
aktív tag

Sziasztok!Adott egy Medion asztali gép Ecs h81h3-m2 alaplappal,4gb rammal,400 wattos táppal,i3 4170 procival,64 bites Windows 10 el.Vettem bele egy új gtx 1050 Zotac minit.A ventije pörög de képet nem ad,a win 10 nem ismeri fel a legfrissebb BIOSban sem látni.Ez előtt egy gtx 550ti gond nélkül futott a gépen.Arra jutottam hogy a kártya rossz megy vissza az amazonnak,viszont rendelek másikat ami vagy egy másik gtx 1050 lesz vagy egy gt 1030! Kérdésem az lenne hogy lehet hogy az alaplapi pcie foglalat nem tudta leadni a 75wattot a kártyának azért nem ismerte fel sem a BIOS sem a win?Vagy ha csatlakoztatok egy kártyát a géphez akkor mindenképpen felismeri csak max nem működik megfelelően!?A gt 1030 rá azért gondoltam mert ha esetleg az a gond hogy az alaplapi pcie nem ad le elég áramot akkor a maga 30wattos fogyasztásával ki kell legyen szolgálva!Üdv

Zoolee

(#2645) gbors válasza Polllen (#2641) üzenetére


gbors
nagyúr

Akkor most már komplett a piacelemzés :)

(#2644) Zoolee1976: valószínűbb, hogy DoA a kártya - eleve nem 75W-ot kér, csak 60-at, és ezt a bootoloáskor messze nem veszi fel. Gondolom, próbáltad kiszerelni-visszatenni egyszer-kétszer, ezen túl még azt érdemes megpróbálni, hogy másik gépbe beteszed, ha van rá lehetőség.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2646) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Na megrendeltem a D5-öt, remélem jól járok majd vele.
A héten jó lenne már tesztelni majd.

(#2647) wednesday válasza koxos:8] (#2646) üzenetére


wednesday
őstag

Én is arra teszem szerintem le a voksomat.

Nem vagyok én már akkora gamer, az esetek nagy részében többet fog menni idle-ben, mint terhelve. Nem lesz annyira nyúzva.

(#2636) gbors: Köszi, ennek alapján is a D5 felé húzok. Lehet könnyebb eladni egy hőcsövest majd, de az meg annyival drágább is. Bár nem is tervek tőle hamar megszabadulni.

[ Szerkesztve ]

(#2648) koxos:8] válasza wednesday (#2647) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Nálam is ezek miatt lett nyerő. Félpasszív, kis méretű, és tervelve se hangos állítólag.

(#2649) Polllen válasza wednesday (#2647) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha nem emlékeztem volna rosszul, hogy a d5 is félpasszív, lehet azt veszek. Mondjuk az alacsonyabb hőmérsékletet nem bánom, kis házban sokat számít(hat).

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2650) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
A plusz 2 giga memória megéri a felárat ha csak hébe-hóba játszanék vele? Ahogy néztem házon belül is (gigabyte) elég nagy a különbség a kettő között. Giga 1050 2gb vs Giga 1050ti 4gb

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.