- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
- Rap, Hip-hop 90'
- Gurulunk, WAZE?!
- sziku69: Szólánc.
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Meggyi001: RTX 5060 - Az új népkártya?
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
Hirdetés
Köszönjük a sok biztatást, támogatást! Egy rövid ideig még féláron tudsz hirdetni, előfizetni!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
#79622400 #13691 üzenetére
Na, hát és ez mire nem elég?
Mert netezéshez, filmeket nézni, meg zenét hallgatni, vagy office, az tuti, h jól fut rajta.
Játékra meg az se sokkal erősebb, amit kinéztél.
Ha gyengusnak tartod, az azért van, mert a benne levő merevlemez 5400RPM-es, ami a leggyorsabb processzort is visszafogja. (Pláne, ha valami régebbi, nem egy tányéros fajta.)
Vegyél alá SSD-t, az majd megdobja a sebességet, esetleg 7200RPM-es (egy tányéros) merevlemezt.
Tegyél fel egy CCleanert, és kapcsold ki az esetlegesen a háttérben automatikusan elinduló felesleges alkalmazásokat, böngésző-bővítményeket. Ha meg már ezer éves az oprendszer, esetleg telepítsd újra.Vagy ha mindenáron váltani akarsz, akkor maradj annál, amit kigondoltál, h olcsóbb laptop, és konzol a játékra. Mert 100ezerért nem kapsz erősebb videokártyával szerelt gépet, csak ilyen belépő szint alját, ráadásul szinte minden processzor az alaplapra van ma már forrasztva. Ha végignézed a kínálatot, szinte minden Intel CPU U-betűre végződik, azok meg gyakorlatilag mind BGA tokozást jelentenek, ami azt jelenti, h alaplapra forrasztott.
Egyébként gratula a Packard Bellben a processzor cseréhez, azt jól csináltad, azokból a Pentium B9százas processzorokkal szerelt gépekből jó kis gépet lehet varázsolni egy i3, i5 upgrade-el.
Nála például páréves üzleti szériás notikat lehet venni akár 30-40ezertől is felfelé, ezek fényévekkel megbízhatóbb gépek, mint egy mai consumer kategóriájú "gamer" notebook.
De van az aprón sok hirdető, aki szintén használt páréves üzleti gépekkel foglalkozik. Én is eladtam már egy rakással másoknak ilyen notikat, soha nem volt gond egyikkel sem.
Nem azért cserélik le őket a cégek, mert nem jók, hanem mert a nagy cégeknél 3 évente le szokás cserélni az irodai gépeket, amiket aztán az erre szakosodott kereskedők nagy tételben, százasával értékesítenek tovább merevlemez nélkül. -
-
Solfrutta
tag
válasz
#79622400 #13683 üzenetére
Nem cserélhető, az alaplapra van forrasztva. Ha nagyon szűkös a keret, érdemes használtat nézni 3-4. generációs i5-tel minimum, sokkal jobban jársz, mint ezekkel az agyon olcsósított gépekkel. Például ebben az Acerben egy 5400RPM-es vinyó van, ami kifejezetten lassú lesz. Egy használt i5+SSD-s gép jobban fog hasítani, ez tuti.
Mire lenne használva a gép egyéként?
-
válasz
#79622400 #13166 üzenetére
Az egy ~5 évvel ezelőtti válasz.
Láthatod magad is az ottani előzményekből, h HM7×es sorozatú chipsethez egy Sandys processzort rakott a gyártó. Tehát megoldotta, h kezelje a második generációt is a gép.Azóta fejlődött annyit már a tudomány, h alapból nem kezeli a HM7×-es chipset a Sandys processzorokat, mégha architektúra szintjén simán tudná vinni, akkor sem, mert a gyártók ezt a kis kompatibilitási szívességet inkább nem teszik lehetővé.
Így nem is ajánljuk itt a fórumban, hanem csak a hozzá paszoló Ivy Bridge processzorokat. -
válasz
#79622400 #13157 üzenetére
A benne levő az ugyan Sandys processzor, de ez a kivétel.
Ha HM7×-es, akkor csak harmadik generációt szokott vinni, plusz a másodikból a Pentiumokat, Celeronokat. A foglalat ugyanaz ugyan, (Socket G2 mindegyik), de ezek nem asztali alaplapok, itt a HM65-HM75 az nem kompatibilis egymással. HM6× csak Sandyt vsiz, HM7× csak Ivyt, plusz a Sandys Pentium/Celeron.De nem ismerem ezt a konkrét gépet, lehetséges, h elindul más processzorral is. Bele kell próbálni.
-
válasz
#79622400 #13153 üzenetére
CPU-Z-vel olvasd ki légyszíves a chipsetet.
Google HM77-et ír, harmadik generációs Core i processzorokat kezel. Ezek azok:
wikipedia.org/wiki/Ivy_Bridge_(microarchitecture)#Mobile_processors35W-os TDP-ig keress hozzá az apróról i3-at, i5-öt.
Ramot azt nem tudom, egy 4 gigás modul van benne, vagy kettő 2 gigás, (CPU-Z-vel ezt is le tudod ellenőrizni), apróról azt is ki tudod cserélni.
[ Módosította: philoxenia ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- eBay
- Call of Duty: Modern Warfare III (2023)
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Milyen videókártyát?
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Minden, ami Unreal Engine
- Mikrotik routerek
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone SE 2020 64GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3062, 100% Akkumulátor
- PS Plus előfizetések
- LG 27GP95RP - 27" Nano IPS - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 600
- Xiaomi Redmi 9AT 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest