Hirdetés
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- GoodSpeed: Pillangóhatás: F billentyű meghibásodása -új gamer számítógépasztal
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Graphics: OnePlus 13R - Üzemidőbajnok és remek képességek
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sh4d0w: Ez van, srácok...
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pano
veterán
válasz
Pyttawrx #17840 üzenetére
Előző hűtővel is ezt csinálta, azért cseréltem le. Én is arra gyanakodtam, hogy esetleg el van kopva a hűtés és a surlódás végett keletkezik a szag.
Igazából -nál egy szem lehúzható szerelőablak van, szétszerelésnél a tetejét kell levenni az egész kaszninak.
Megpróbálom megnézni hátha tényleg nyomja valami, bár így belegondolva nem igen tudok ilyet elképzelni. Totál X akta, én se bírok rájönni mi generálja ezt, múltkor elszóltam magam úgy néz ki, amikor dícsértem, hogy több mint 3 éve megvan, ment több mint 2,5 évig napi 12-13 órákat és semmi baja nem volt. -
Pano
veterán
válasz
Pyttawrx #17837 üzenetére
Köszi a választ.
Szétszedve nem érzek semmi hasonló szagot sehonnan sem. Csak akkor nyomatja kifelé ha közepes vagy annál nagyobb mértékben megy a hűtés és a hűtőrácsból jön a szag a kiáramló levegővel. A ventit -a heatpipe-on kívül- teljesen lecseréltem, szóval az új. -
Pano
veterán
Sziasztok!
Szeretnék ötletet kérni, mert én már amit tudtam kipróbáltam és vakvágányra értem.
Gépezet: HP Probook 440 G3 (P5S53EA), i5-ös verzió, csak intel hd. Csak egy m.2-es ssd van benne jelenleg.
Hiba: Ha aktívabb fordulatszámon megy a ventilátor, közepesen erős műanyagszag árad kifelé ami pl egy zárt konferenciateremben kicsit kellemetlen szituációkat is tud szülni. Előtte évekig nem volt ilyen jelenség.Amit elvégeztem és nem segített:
- Teljesen kitakarítottam (ezt eddig is pár havonta megtettem).
- Vásároltam új komplett ventit.
- Csináltam újra pasztázást
- Nem lóg szalagkábel vagy egyéb a heatpipe-ra, esetleg a hűtés valamelyik elemének környékére se.
- A kasznin olvadás/égés stb nyoma, ahol mondjuk túlmelegedne nincsen.
- Terhelés alatt is általában max 48-54 fokos a processzor.Ötlet?
Én kifogytam belőlük.
-
Pano
veterán
Sziasztok!
Bár nem túlzottan pörög a topik, de remélem valaki tud nekem iránymutatást adni.
Érintett: HP Probook 440 G3 (P5S53EA). Intel HD verzió, dedikált VGA nincsen.
Életkor: ősszel tölti a 3 évet.Olyan gondom -vagy első körben inkább aggodalmam- van, hogy néha megcsapja az orrom egy kis műanyagszag, ami a ventilátor nyílásból érkezik. Általában terhelésnél, vagy hosszabb használat után. Ahhoz hasonlítanám, mint amikor ezt a dekorációs elektromos ragasztópisztolyt használja az ember, csak enyhébben érződik.
A ventilátor nem zörög, nem zajos (terhelésnél hozza a normál zajszintet), a levegő jár rendesen ahogy eddig. A megszokottnál nagyobb melegedést sem érzékelek sem a nyílásból jövő levegőben, se a burkolaton.
Teljesen darabokra szedtem a kicsikét, a ventilátor kifogástalan, rendesen forog. Holtjátéka sincs. Meglepetésemre még kosz se volt benne egy deka se. Levettem a ventilátor fémtakaróját, de ott se volt semmi idegen test. Ha már szétszedtem csináltam egy teljes újrapasztázást is, ennyi idő után illett.Egy nagyon enyhe barna foltot (inkább színátmenet) találtam a bal oldali aljzatok (USBm kártyaolvasó és jack) szalagkábelén, de ez gyárilag is a heatpipe fölött fut, ahogy ez a hivatalos HP szétszerelési könyvben is illusztrálják:
Arra gondoltam, hogy esetleg ez hevül a hőelvezető csőtől és annak a szagát érzem, de a kézikönyvben ugyan így helyezkedik el a kábel, tehát annak úgy kell lennie és évekig kapta ugyan úgy a hőt. Három éve megy napi 13-14 órákat a noti, így a folt könnyen adódhat abból is, de nagyon jól bírja a mai napig.
Eddig jutottam. Igazából kifogástalanul működik, csak piszkálja a csőröm, hogy mi okozhatja ezt a jelenséget és szeretném megelőzni ha lehet vagy kell.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- Azonnali informatikai kérdések órája
- E-roller topik
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- eBay
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Diablo IV
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- További aktív témák...
- új akku Ár/ÉRTÉK BAJNOK! Dell Latitude 5330 i3-1215U 6magos! - 16GB 256GB 13.3" FHD 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i3 12100F 16GB DDR4 500GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA 500W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 128GB Graphite-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3669
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3614
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest