Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Pajac: száz pí
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- GoodSpeed: Ágymatrac keresési kálvária
- Real Racing 3 - Freemium csoda
Új hozzászólás Aktív témák
-
zolnagy
őstag
válasz
zolnagy
#18413
üzenetére
HP Elitebook 850 G1 laptopommal volt az itt 2 éve leírt jelenség: [link]
A dolog nem javult meg, sőt rosszabb lett. Olyannyira, hogy a mai nap már bekapcsolni sem lehet. Illetve bekapcsol, 2-3 mp után leáll, aztán már semmi, hiába nyomom a bekapcs gombot. Akkor reagál, ha kihúzom a tápegységet és visszadugom. akkor kezdődik előről ugyanez. Akkor is ugyanez, ha az akksit kiveszem, majd visszateszem. Akkor is, ha az akksit nem teszem bele, csak a tápegységet dugom be.
A gépet a lányom használja(ná). Ő szólt, de nem jutok vele dűlőre.
Van valami ötlet, hogy mi lehet a hiba? Merrefelé keressek? Javítható ez?update: most mégis megy a laptop.. Eltelt vagy 2 óra és így elindult. A lányom szerint most már ez van, hogy várni kell vele órákat, hogy az ember vissza tudja kapcsolni.. Ez 2 éve még csak 2 perc volt. Úgy látszik kitolódott azóta ez az idő. De ez nem normális, biztos, hogy valami elromlott valahol a táp áramkörnél, de mi.. Tud valaki segíteni?
-
válasz
zolnagy
#19205
üzenetére
Most volt nálam egy hp 6930-as noti. C2D cpu 2x2gb ram plusz hdd, (alapcserés volt) amíg nem tettem fel a win10 64bit drivert (na persze ez jelen esetben win7 64bit drivert tettem fel) Addig szaggattak a videók. Nah meg ugye egyéb más driverek, chipset pl…. Stb. De ahogy írta Tim82 is kodek is lehet. De online oktatásnál mi szaggat? A többiek webkamera képe, mint videója?
-
Tim82
félisten
válasz
zolnagy
#19201
üzenetére
Ha egyes YouTube videók szaggatnak, annak lehet oka a VP9 kodek is, próbáljátok ki a h264ify böngésző-addon telepítésével és engedélyezésével, hogy azzal jobb-e a helyzet. (Van Firefoxra és Chrome-alapú böngészőkre is.)
Mondjuk nem tudom, pontosan milyen online oktatásos szoftver/szolgáltatás esetén tapasztalnak még problémát, de lehet, hogy több információ birtokában arra is lenne hasonló megoldás.
-
-
-
-
zolnagy
őstag
válasz
zolnagy
#18662
üzenetére
Most nézem a BIOS leírását, amire frissítettem:
"Fixes an issue where the HP Sure start Recovery screen is unexpectedly displayed when Sure Start BIOS Setting Protection is enabled."
Nos ekkor ez nem igazán sikerült. Legalábbis dokkolón nem. Mindenesetre így kikapcsolom. Olyan gyakran úgysem kell a sure start. -
zolnagy
őstag
válasz
zolnagy
#18414
üzenetére
Újabb info. Letöltöttem egy live linuxot (Mint) és csináltam bootolható pendrive-t. Ha ezt indítom el, majd leállítom akkor nincs a jelenség, semelyik variációban sem.
Tehát két dolog lehet hibás: az SSD-m a gépben (bár leteszteltem a HP diaggal és OK), vagy az op rendszer (Win10). Na most találtam egy régebbi ssd-t. Most ezt beteszem a gépbe és telepítek rá windowst. Ha ez nem csinálja, akkor újrateszem a fő SSD-n is a wint-t és akkor meglátjuk. Az okát még így sem tudom, mi volt a hiba, de legalább ki lett javítva. Meglátjuk... -
zolnagy
őstag
válasz
zolnagy
#18413
üzenetére
Na most tovább teszteltem, az előbb akksiról is csinálta, de leírom, mit csináltam.
1. elindítottam tápegységről, majd újraindítottam --> semmi hiba.
2. ezután leállítottam (még mindig tápegység), majd 10 mp után elindít, megint csinálta.
3. 1-2 perc után tudtam indítani. Elindult, megint leállítottam
4. lehúztam a tápegységet és akksiról indítottam. Mikor bejött a win, megint leállítottam.
5. még mindig akksiról lindítottam, és a jelenség ua. Elindult és pár mp utám kikapcsolt és nem is lehettett indítani ezután 1-2 percig.
6. miután az akksival is ugyanezt csinálta, és nem indult, rádugtam a tápkábelt és anélkül, hogy a bekapcsoló gombot megnyomtam volna, pár mp-re elindult, de megint kikapcsolt és megint nem lehetett indítani, csak 1-2 perc után.
Új hozzászólás Aktív témák
- Egy éven belül háromszor csinálta ki saját CPU-ját a Corsair méregdrága PC-je
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Battlefield 6
- Sorozatok
- Építő/felújító topik
- sziku69: Szólánc.
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Háztartási gépek
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- További aktív témák...
- HP ProBook 450 G7, 15,6" FHD IPS, I5-10210U, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia ( olvas
- Apple MacBook Pro M2 12 C 16 GB/ 1 TB HUN 2023
- HP ProBook 440 G7, 14" FHD IPS, I5-10210U, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia ( olvasd
- LENOVO Yoga Pro 7 14IMH9 83E2003AHV(14,5" 3k Touch/Core Ultra 5/32GB/1024GB SSD 5 év garancia! ÚJ
- ZBook Studio 15 G8 15.6" FHD IPS i7-11850H RTX A2000 32GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3576, 100% Akkumulátor
- Eladó Samsung Galaxy Tab A9 4/64GB / 12 hó jótállás
- Honor 200 256GB,Újszerű,Dobozával, 12 hónap garanciával
- Lenovo ThinkPad dokkolók: USB-C 40A9/ 40AY/ 40AS/ Thunderbolt 3 40AC/ Hybrid USB-C DisplayLink 40AF
- Mio Star 8750B Automata kávégép 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Pyttawrx
