Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók

Hozzászólások

(#301) Oldman2 válasza Vyndree (#290) üzenetére


Oldman2
veterán

Lassan még az is kiderül, anno érdemes volt elkezdeni a Sigil honosítását...
:-)

(#302) klampfer


klampfer
tag

Sziasztok,

Gyors kérdés, Nook Simple Touch Glowlight verzió van úton hozzám, a fent leírtak illetve a rootolási szempontjából sincs semmi különbség a nem hátérvilágításoshoz képest?

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Udv, G.

(#303) Vyndree válasza Soriano (#299) üzenetére


Vyndree
őstag

Mikor egy html-re tettem, minden oldal után jött egy üres oldal. Sort törtem minden kép után, most minden oldal kétszer van, vagyis mikor másodszor lapozok még ugyanazt az oldalt látom, kétszer kell lapozni.
CoolReader-nél meg kicsiben jelenik meg a kép, hogy lehet ezt nagyítani, teljes képernyőre tenni?
600x800-as képeket csináltam, 56 oldal.

(#304) DiVaD válasza doc (#295) üzenetére


DiVaD
senior tag

:( fasza akkor. Most egy 1 fontos jegyzetért nem szívesen vennék egy 5 fontos utalványt ( ha egyáltalán van olyan kicsi)

(#305) Urmensch


Urmensch
csendes tag

Sziasztok!

Én nem akarom rootolni a Nookomat, de jó lenne felrakni angol-magyar szótárt.
Itt van szótár: http://ekonyvolvaso.blog.hu/2010/10/02/derult_egbol_mobi_szotar/fullcommentlist/1#c19407134
de azt írja, hogy "Írási jog kell a teljes fájlrendszerhez (pontosabban a system-hez)".
Ezt meg lehet csinálni root nélkül?
Próbáltam Android Commander-t, de az sem látja. ?((

Thx

(#306) vegyszer válasza Urmensch (#305) üzenetére


vegyszer
addikt

Pont ezt hívják root-nak...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#307) Vyndree válasza vegyszer (#306) üzenetére


Vyndree
őstag

Feltettem az angol-magyar szótárt, de hogy nyitom meg? :)

(#308) Kovi70


Kovi70
csendes tag

,Sziasztok! Nook ST GL kibontás után nem hajlandó feléledni. Reset gomb van valahol (nem találtam)? Töltve volt. Esetleg valami ötlet..
Előre is köszönöm a segítséget.

(#309) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Sikeres rootolás után később az itt található módszerrel kíséreltem meg visszaállítani az alaprendszert, de a recovery képernyőn lefagyott a nook2 tools.

A Nook Simple Touch semmilyen gombra nem reagál. A készüléket kikapcsolni sem lehet.

Valamilyen ötletetek lenne?

(#310) vegyszer válasza Dhampir (#309) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem 7 perc volt a mentés. A vissza állítás se lehet gyorsabb. Mennyi ideig vártál?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#311) vegyszer válasza Kovi70 (#308) üzenetére


vegyszer
addikt

Töltésre reagál?
(a nem világítós verziónál a töltő csatlakozó mellett van led, és az világol ha áramot kap. Sőt, mintha nekem kikapcsolt állapotból be is bootolt volna csak az áram csatlakoztatásától)
A töltő biztos jó?
Origi motyót volt?
Honnan jött, mennyi volt?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#312) lita66 válasza Dhampir (#309) üzenetére


lita66
tag

Két észrevétel: ez a mód 1.1, 1.0 verziójú Nookra jó, ha jól értem a linkben foglaltakat.
Az enyémen (3hetes) már 1.2.1 verzió van. A tieden milyen volt? nem lehet ez a baj?
A másik, hogy különböző fórumokon azt olvastam, minden nook csak egyedi biztonsági mentéssel állítható vissza, mivel vhol, vmiben egy egyedi kóddal rendelkezik. Pont ez az oka, hogy általános -máshonnan kapott biztonsági mentéssel nem, vagy csak komoly kockázatokkal lehet visszaállítani.
Ha nem lehet resetelni, mi van ha szétkapod, és lecsatlakoztatod az akksit?[link]
Nem irigyellek, de nincs jobb ötletem. :F

más: Igaz a nook manager nem települ föl a gépre, meg kell őrizni rootolás után az sd-n?
Ezek után az egyéb funkcióit (bizt mentés, visszaállítás pl.) úgy tudom használni, ha újra beteszem és újraindítom a N-ot?

(#313) vegyszer válasza lita66 (#312) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem is a link megnyitása óta az volt a kérdésem, hogy akadhat e a két root módszer, vagy a vissza állítás. Mert a 1.0, és 1.1 volt csak emlegetve. Nekem is 1.2.1-el jött szerdán. A root ment egyből, vissazállitani nem is próbáltam.

@ (#310 ) vegyszer:
17, nem 7 perc volt a mentés

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#314) Dhampir válasza vegyszer (#310) üzenetére


Dhampir
félisten

Sokáig vártam, órákat.

(#312) lita66

Elszúrtam. Majd gondolkodom rajta, hogy mit csináljak vele.

[ Szerkesztve ]

(#315) vegyszer válasza Dhampir (#314) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez nem jó jel az álmos könyvek szerint.

Semmi sem működik?
Nincs benne élet?
Tölt? Fény kigyúl rajta? (alacsony szintű művelet, az még az életet jelentheti)

Az SD kártyát, ha kiveszed, nem reagál rá?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#316) Dhampir válasza vegyszer (#315) üzenetére


Dhampir
félisten

A töltőcsatlakozó melletti LED zöld színnel világít. A kijelzőn lévő ábra viszont mozdulatlan.

Ismersz valamilyen gombkombinációt, amivel újra lehetne indítani?

A kártyakivételre nem reagált, de most újra berakom és eltávolítom, hátha.
---------
A kártyamozgatásra semmi reakció.

[ Szerkesztve ]

(#317) vegyszer válasza Dhampir (#316) üzenetére


vegyszer
addikt

Kártya ki, és próbálkozás.
Power + nook gomb,
Power + jobb gombok,
Power + bal gombok,
...
...
...

Minden lehetséges permutációt eljátszanék.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#318) yamal válasza Dhampir (#316) üzenetére


yamal
csendes tag

Valamelyik oldalon power + lapozó gombok voltak írva. De passz a sorrend.

(#319) yamal


yamal
csendes tag

1.2.1 is rootolható faxán. 1 már sikerült baráti segítséggel. mivel asszony lenyúlta és ki nem adja a a kezéből így ma érkezett egy új saját használatra. :-) rootolása hamarosan. :-)

(#320) vegyszer válasza yamal (#318) üzenetére


vegyszer
addikt

Próba cseresznye

@ ( #319 ) yamal
Nekem addig volt rootolatlan, míg 33%-ról feltöltött. ;] 40 kellett volna hozzá minimum, így muszáj volt ralölteni

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#321) Dhampir válasza vegyszer (#317) üzenetére


Dhampir
félisten

vegyszer és yamal:

Köszönöm, próbálkozom. :D

(#322) lita66 válasza Dhampir (#321) üzenetére


lita66
tag

ami ezekben a linkekben van leírva nem működik?[link][link]

[ Szerkesztve ]

(#323) nagymaciii


nagymaciii
csendes tag

Sziasztok!

Én is boldog tulaja vagyok az új NST-nek, szinén ebay-ről rendeltem még 6.án, aznap (PÉNTEK VOLT!) fel is adták, és sima borítékként meg is érkezett (Postás hozta) következő csütörtök délben.

Magyar címmel regisztáltam, töltöttem le ingyenes angol nyelvű könyveket is, és bár bankkártya adatot kér, (nekem dombornyomott debit cardom van) simán instant tölti, e-mailt is kapok, hogy van egy free példányom az adott könyvből.... nagyon nagyon imádom az új kis kütyümet, megmutattam a családban, mindenki akar egy ilyet... :)

Amúgy Angliából vettem szintén colourb4uk-től rendeltem szállítással együtt volt 43,63 GBP. tracking nincs.

cheers

[ Szerkesztve ]

Csak szeretet és boldogság legyen a világon, a többi nem számít

(#324) Dhampir válasza lita66 (#322) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a segítséget! :R
Sajnos nem reagál a Power gombra (sem), akármeddig nyomom. :(
Lassan ínhüvelygyulladást kapok. :D
Mindegy, majd kitalálok valamit, ha kicsit összerendezgettem a gondolataimat.

(#325) vegyszer válasza Dhampir (#324) üzenetére


vegyszer
addikt

Talán szét kellene szedni, akku le, hátha a reboot segít.
Nekem Huawei ideos S7 slim bootolt úgy be, hogy egyszer csak gyári állapotba hozta magát.
De ismerős Lenovo A820 készüléke is tett így, mikor érzékelte, hogy át lett partícionálva a memória benne, és első boot előtt a változó partíció nem lett formatálva. Megtette ezt maga. :W ;]

Hátha van ilyen lehetőség a Nook Simple Touch készülékben is, hiszen ez is épp olyan droidos rendszer...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#326) yamal válasza Dhampir (#324) üzenetére


yamal
csendes tag

a csatlakozó melletti icipici pötty véletlenül nem reset gomb?

(#327) vegyszer válasza yamal (#326) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem, az a töltés visszajelzés led lámpája.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#328) yamal válasza vegyszer (#327) üzenetére


yamal
csendes tag

köszi. látszik hogy nem sokszor töltöttem,

(#329) vegyszer válasza yamal (#328) üzenetére


vegyszer
addikt

:)) :DDD

Cégünk ajándéka!

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#330) pepe091 válasza Dhampir (#324) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Többen találtak rajta Reset gombot: egyik, másik.

De megmondom őszintén nem tudom miről beszélnek, mert én nem találom rajta... :D Egyedül a fenti kis vájatokban mintha lenne gomb, de nem hiszem, hogy az az lenne.

(#331) vegyszer válasza pepe091 (#330) üzenetére


vegyszer
addikt

Ezt képpel is illusztrált módon az első hozzászólásba be lehetne építeni

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#332) Dhampir válasza pepe091 (#330) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a tippet, én sem találtam meg. :)

(#333) doc válasza vegyszer (#331) üzenetére


doc
nagyúr

azert ahhoz legyen egy normalis confirm
az hogy "tapogattam itt-ott, es egyszer csak ujraindult" nekem nem bizonyitek a reset-gomb letezesere, ehhez minimum barmikor reprodukalhatonak kell lennie

(#334) Vyndree


Vyndree
őstag

Valaki fel tudná tölteni a /system/media/reference/ox_en_GB.db fáljt, mert nem csináltam róla biztonsági mentést. :(
Ezt a szótárt feltette már valaki? Működik is? Nekem egyenlőre nem akar... :O

(#335) vegyszer válasza Vyndree (#334) üzenetére


vegyszer
addikt

A gyári böngésző hová menti a cuccokat? A zippet letoltottem, de üres. A mobil kvóta meg miatta majdnem teljesen kimerült. :W :W :W

A működő market apk-t senki nem kívánja megosztani?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#336) yamal


yamal
csendes tag

megjött az új NST. :-) rootolva.

(#337) Dhampir válasza yamal (#336) üzenetére


Dhampir
félisten

Ki rootolta? Kérted?

Nekem nem jött be a rootolás, eléggé fura volt a fapados Androiddal, pedig kétféle launchert is kipróbáltam rajta. Úgy érzem, hogy eléggé gyerekcipőben jár még a fejlesztés. A gyári rendszer szimpatikusabbnak tűnt az egyszerűségével, bár úgy meg eléggé korlátok közé szorít.

[ Szerkesztve ]

(#338) vegyszer válasza Dhampir (#337) üzenetére


vegyszer
addikt

A te nookod feléledt?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#339) Dhampir válasza vegyszer (#338) üzenetére


Dhampir
félisten

Legfeljebb az arkangyal harsonájára fog feléledni, miként őseink a Feltámadás Makucskán című könyvben. :D

(#340) vegyszer válasza Dhampir (#339) üzenetére


vegyszer
addikt

A mennyit élt? 30 perc?
Hátha van valami okosság...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#341) Dhampir válasza vegyszer (#340) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem számoltam. A rootolás sikeres volt, csak a visszaállítás nem. Még gondolkodok az ügyön, adok neki egy kis időt. Talán, ha lemerül az akkumulátor...

(#342) vegyszer válasza Dhampir (#341) üzenetére


vegyszer
addikt

Az egy hónap is lehet...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#343) Dhampir válasza vegyszer (#342) üzenetére


Dhampir
félisten

Megvárom, kiböjtölöm.

(#344) vegyszer válasza Dhampir (#343) üzenetére


vegyszer
addikt

Írj az eladónak...
Kend rá.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#345) skyli


skyli
senior tag

Most ír valamit ki vagy üres képernyő?

(#346) Dhampir válasza vegyszer (#344) üzenetére


Dhampir
félisten

Sose kenném rá. Természetesen vállalom a felelősséget. Így jártam. Ezzel le is zárom a témát. :)

(#347) vegyszer válasza Dhampir (#346) üzenetére


vegyszer
addikt

Link Link2
Talán segít...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#348) DiVaD válasza Dhampir (#346) üzenetére


DiVaD
senior tag

:R

amúgy kipróbáltam... tényleg csak UK / US bankkártyát fogad el a Nook Store. :(

(#349) Vyndree válasza vegyszer (#335) üzenetére


Vyndree
őstag

Két fájl van benne, azt kell bemásolni a megfelelő helyre, de nekem nem akar működni egyenlőre, Nem sok értelmét látom egyenlőre ennek a szótárnak. Androidra van szótáram, ha kell azt tudom vinni magammal, ez az olvasmányt fordítaná le valahogy. Gondolom nem jobban mint a google fordító, szóval felejtős.

Működő market apk-ról nem tudok. :( A google play 80%-a nem fut 2.1-es androidon, tele fogja szemetelni a kis memóriáját az a program. Ami kell azt szedd le külön és másold fel az apk-t.

(#350) Vyndree válasza Dhampir (#339) üzenetére


Vyndree
őstag

A NookManager is vissza tudja állítani a készüléket root után eredeti állapotba, beletettem a leírásba hogyan kell, azzal biztonságos. Tudom, utólag hiába mondom...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.