Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók

Hozzászólások

(#701) skyli válasza blash (#700) üzenetére


skyli
senior tag

http://nookdevs.com/NookLibrary erre eddig hogyhogy nem találtam rá?:o ki kell próbálnom :) nem szeretem annyira semelyik library appot, de vmiért mindig a gyárit használtam. hátha ez jobb lesz, arra épül :)

Én ilyen tokot vettem és tetszik :) de ez nem zárja be.

(#702) skyli


skyli
senior tag

Launcher ötlet (Launcher WP8)

(#703) blash válasza skyli (#701) üzenetére


blash
tag

Telepítettem ezt a NookLibrary-t, de nem indul el. Még a NookSync-et is. Neked működik?

(#704) skyli válasza blash (#703) üzenetére


skyli
senior tag

nekem se, systemből se :/

(#705) skyli válasza blash (#703) üzenetére


skyli
senior tag

közben rájöttem h ez egy régebbi nookra való és benéztem :) de még valahol kallódik a neten egy library app. Én bárminek örülnék, egyet sem tudok mást ami jó lenne és bármilyen programhoz lehet társítani pdf-t meg ilyesmiket.

(#706) lorcsi válasza skyli (#702) üzenetére


lorcsi
veterán

de királyul néz ki :)
csak jó lenne már rootolni :DDD

(#707) hangabi


hangabi
újonc

Sziasztok! segítségeteket szeretném kérni, mert elromlott valami az 1 éves Nook ebookomban. Egyszer csak azt kérte, hogy tegyem töltőre (pedig pár napja töltöttem, ) már ez gyanús volt, de hiába töltöttem folyamatosan kéri a töltést. Géppel össze tudom kötni, megfelelő működést ír a windows, pár szervízt felhívtam, nem voltak meggyőzőek (már ahol legalább segíteni is akartak volna)... Mit tegyek? Mi a tapasztalat? van valami házi trükk? Vagy valaki be tudja vállalni a javítását. Ne akarom elhinni, hogy egy ilyen gép tönkre mehet, vigyáztam rá, kezdetektől tokban tartottam, spóroltam rá, megrendeltem Ámerikából és most tessék megáll. Előre is köszönöm asegítséget!

hangab

(#708) koncsik válasza hangabi (#707) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Esetleg egy soft reset? (20mp-ig lenyomva tartani a power gombot)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#709) hangabi válasza koncsik (#708) üzenetére


hangabi
újonc

Semmi reakció :( Nem lehet hogy az akksi halt meg? vagy az nem ilyen?

hangab

(#710) ugyeletes válasza hangabi (#709) üzenetére


ugyeletes
tag

de ilyen,megoldas: szetkapni a keszuleket, kikotni az akkut a picsbe, aztan visszarakni, majd elkezdeni tolteni "rendesen". egy t5 vagy t6 torx csavarhuzofejjel siman szejjelszeded, nezz youtubeon videokat...

nalam bevalt... :)

[ Szerkesztve ]

(#711) hangabi válasza ugyeletes (#710) üzenetére


hangabi
újonc

Helló! Köszi az infót! Szétszedtem, megcsináltam, de sajnos semmi reakció :(. Lehet azzal tettem be neki, hogy a telefonom töltőjével töltöttem? Hol lehetne egy aksit próbára szerezni?

hangab

(#712) GrandS


GrandS
senior tag

Az edigital-ban kapható tokok közül jó valamelyik a Nook Simple Touch-ra? Ott nincs feltüntetve, de attól még lehet. Összekapcsolnám másik megrendelésemmel, azért gondoltam, hogy onnan kéne beszerezni.

(#713) ugyeletes válasza hangabi (#711) üzenetére


ugyeletes
tag

nem tesz be neki, ha massal toltod, most ugrik be, neten olvastam hogy valahogy ki is kell cseszni a nookkal, miutan kikototted az akkut, talan rovidrezarni vagy ilyesmi. megkerestem neked.csak neked!!!
igy jartal el?

(#714) hangabi válasza ugyeletes (#713) üzenetére


hangabi
újonc

Helló! Köszi! Igen e videó szerint csináltam, de sajna semmi javulás :(.

hangab

(#715) Urmensch


Urmensch
csendes tag

Üdv! A ZeamLauncher nem jól müxik Nook Simple Touch-on. Hogyan tudom leszedni? Illetve vannak más progik is, amik nem váltak be.

(#716) Vyndree válasza Urmensch (#715) üzenetére


Vyndree
őstag

Reseteld a készüléket és visszaáll gyári beállításra, az mindent leszed.

(#717) Urmensch válasza Vyndree (#716) üzenetére


Urmensch
csendes tag

Köszönöm, de nem mindent akarok leszedni, csak ezt a launcher-t.

(#718) Vyndree válasza Urmensch (#717) üzenetére


Vyndree
őstag

Home - ReLaunch - alul a középső menü gomb ami kilenc kis kocka - a program nevén tartsd nyomva az ujjad - uninstall

(#719) Urmensch válasza Vyndree (#718) üzenetére


Urmensch
csendes tag

Köszönöm szépen, müxik. Bár közben felraktam egy Easy Uninstaller-t, az is ment. Remélem nem okozott valami kárt.

(#720) Urmensch


Urmensch
csendes tag

Üdv! Ezt a hibaüzenetet kapom: "there is a problem parsing the package"
Tudom, hogy azt jelenti, hogy olyan apk-t telepítek, amit nem hitelesített a GooglePlay.
A telefonban van egy "unknown source" menüpont, ott kell bepipálni, hogy engedélyezem.
Tudja valaki, hogy a root-olt Nook-ban Itt hol van?
Előre is köszönöm.

Még valami. Korábban elég szépen fagyott a Nook.
A Reader-re gyanakodok. Az a kaki, vagy az lehet az ok, hogy a belső memória tökig tele volt? Kb. 10MB hely maradt.
Vagy más gond van?

(#721) Vyndree válasza Urmensch (#720) üzenetére


Vyndree
őstag

Próbáld meg arra használni amire megtervezték és semmi bajod nem lesz vele. Sok programot rá lehet pakolni root után, lehet bírja is, de ha ezek után gondok akadnak vele ne csodálkozz. Androidos eszközként semmi nem támogatja, ettől függetlenül sok program fut rajta hibátlanul.
Nyomj egy resetet, tegyél rá sok könyvet és olvass, ez a készülék erre van.

(#722) Urmensch válasza Vyndree (#721) üzenetére


Urmensch
csendes tag

Rosszul fejeztem ki magam.

Korábban, amíg nem kártyám és volt root-olva, a 2XX MB hamar betelt könyvvel. Volt vagy 5-10 MB szabad helyem. Néhány könyvnél - rendes, minőségi epub-nál is! - nem tudtam visszahozni a sreen saver-es állapotból. Hiába húzogattam az ujjamat, nem működött. Többszöri újraindítás is volt, néha majdnem földhöz vágtam. Az Acrobat Reader-e lefagyott.
Féltem is a root-tól, mi van, ha elakad valahol, aztán kampó!
Aztán szereztem SD kártyát, megcsináltam a root-ot. Mondjuk volt elakadás, majdnem rátapostam, azt hittem, tönkrement a gép. :D
De most müxik, programokat próbálgatok, innen (is) lesem, kinek mi jött be.
Igen olvasok, ezért CoolReader, de nyelvet is tanulok, ezért Fora - a CoolReader-rel nekem remekül müxik, két kattintás a szóra, és megtalálja - és EzPDF Reader rulez!
Egy Opera Mobile-t akartam feltenni, mert többen ajánlották. Akkor kaptam a fenti hibaüzenetet.
Mindegy, tettem régebbit. Még egy szókeresőt is szerettem volna - olyan nagy kérés? :D
Na az nem jött össze.
Egyébként nekem a húzogatós képernyő már nem jelenik meg. Csak simán bejön a képernyő a N gomb megnyomása után. Valamit elállítottam? Jó lenne tudni, mert ez nekem most pont jó, de mi van, ha mégis vissza akarom kapni a jó öreg szívatás húzogatást. :DDDD
Csak tudni szeretném, hogy hogyan kell csinálni.

Köszönöm mindenkinek az eddig és ezutáni segítséget.

(#723) Urmensch válasza Urmensch (#722) üzenetére


Urmensch
csendes tag

Már meg is találtam :D
Nook Touch Mood Manager => Configure Mod Options => Disable drag to unlock screensaver

(#724) Urmensch


Urmensch
csendes tag

Bakker! Feltettem a legújabb CoolReader-t és beletesz egy csomó hólye karaktert a prc-be. Nem tudja valaki, hogy hol kell kikapcsolni?
Pls ne mondjátok, hogy tegyem vissza a régit, ha nem megy magamtól is megteszem. :D

(#725) Kakumix válasza Urmensch (#724) üzenetére


Kakumix
senior tag

Valami gond van az új CoolReaderrel, nekem telón adja ezt elő félig kiolvasott mobi és prc könyvekkel, hogy a formázó tageket is megjeleníti. Ha van rá módod, konvertáld epub-ba (nálam az működik) vagy tedd vissza a régebbit, ami működött.

Legyen szép napod!

(#726) Urmensch válasza Kakumix (#725) üzenetére


Urmensch
csendes tag

Köszönöm. Abban reménykedtem, hogy van valami beállítás, ami ezt kikapcsolja. De annyi pont van, hogy hetekig tart mindent kipróbálni.

(#727) Vyndree válasza Urmensch (#726) üzenetére


Vyndree
őstag

Ezzel a verzióval menni fog.

(#728) Urmensch válasza Vyndree (#727) üzenetére


Urmensch
csendes tag

Köszönöm, nálam is ez volt a régi.
Vissza is raktam, hála istennek szuperül megy megint, és a beállítások is megmaradtak.
Kár, hogy az azw-t nem viszi. :(
Tudom, Calibre... :D

(#729) Vyndree válasza Urmensch (#728) üzenetére


Vyndree
őstag

Miért szerettél volna újabb verziót, ha a régi jól működött?

(#730) Degeczi válasza Urmensch (#728) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az AZW-k nagyrésze amúgyis DRM-el védett, azokat egyébként is konvertálni kell

(#731) Urmensch válasza Vyndree (#729) üzenetére


Urmensch
csendes tag

Tegnap rootoltam, most nézem, hogy milyen lehetőségek vannak, mi megy fel.
Nem tudtam, hogy az első amit felraktam jó-e, vagy nem.

(#732) Urmensch válasza Degeczi (#730) üzenetére


Urmensch
csendes tag

Ennyire nem értek hozzá. ha megy olvasom, ha nem, nem.

(#733) Degeczi válasza Urmensch (#732) üzenetére


Degeczi
nagyúr

AZW = MOBI/PRC, csak az Amazon hozzátette a saját DRM megoldását

Azért előfordul, h nincs rajta, így ha csak annyi a gond, h a kiterjesztést nem kezeli a program, egy próbát megér átnevezni PRC-re, hátha úgy már megnyitja.

(#734) koncsik válasza Urmensch (#722) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem a st glowlight kifagy, ha pár napig nem használom, van benne 8 GB sd kártya, azon vannak könyvek, nem túl sok...
Megoldás: mindennap olvasok rajta. :DD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#735) blash válasza Urmensch (#722) üzenetére


blash
tag

"Egy Opera Mobile-t akartam feltenni, mert többen ajánlották. Akkor kaptam a fenti hibaüzenetet. Mindegy, tettem régebbit. "

Opera Mobile-ból a Classicot telepítsd, 12.10-es verzió: ftp://ftp.opera.com/pub/opera/android/mobile/1210/.

Az ettől újabb, króm alapú biztos kevés a Nookra, meg szar is. Kár, hogy a Nook gombjai egyik böngészőben sem használhatók lapozásra.

(#736) Vyndree válasza koncsik (#734) üzenetére


Vyndree
őstag

Nálam a 2GB-os kártyával szépen muzsikál, egyszer sem fagyott még ki, pedig van rajta root után olyan 7-8 alkalmazás. (de minek?)

(#737) Vyndree válasza blash (#735) üzenetére


Vyndree
őstag

Ha tényleg lehetne lapozni a gombokkal, azon fórumoznék. :)

(#738) koncsik válasza Vyndree (#736) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A sima ST rendben, a glowlight-tal tapaszaltam ezt... (ugyanazt a root módszered használtam mindkettőhöz).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#739) Urmensch


Urmensch
csendes tag

Számológépet tudok rá? Ha már lúd, legyen kövér. :D

(#740) Urmensch válasza Urmensch (#739) üzenetére


Urmensch
csendes tag

Egyszerűbbnek maradt: Panecalclator
Tudományosnak: RealCalc Scientific Calculator

(#741) lorcsi


lorcsi
veterán

nook st-ben meg lehet valahogy oldani, hogy az rss hírek wifin átkerüljenek rá a pc-ről?
akár calibre segítségével akár más programmal..
a nookokm root nélküli

(#742) blash válasza lorcsi (#741) üzenetére


blash
tag

downgradelsz egy joval korabbi firmware-re, amiben van me'g bongeszo, s abban nezel rss-t, vagy rootolod es remenykedsz, hogy valamelyik rss appot sikerul telepiteni.

"az rss hírek wifin átkerüljenek rá a pc-ről?"

de amugy ezt, hogy gondoltad? van, amit igy hasznaltal? nem lenne egyszerubb, ha rogton az olvaso kezelne az rss-t?

(#743) lorcsi válasza blash (#742) üzenetére


lorcsi
veterán

nem csináltam még iylet sosem
a calibre-ben találtam iylen hírcsatornás dolgot..és valahogy azzal összekombinálva gondoltam
meg a kindle-nál lvastam iylenről..és tök jó lenne..

csak rootolnom kell úgy látszik

(#744) blash válasza lorcsi (#743) üzenetére


blash
tag

ahogy olvastam a calibre a kindle-re emailben kuldi, amit rss-ben leszed, sajna ilyet rootolatlanul nem tud a nook...

(#745) kuruczz válasza lorcsi (#743) üzenetére


kuruczz
tag

Szerintem, ha valaki Nook-ot vesz, az használja ki a benne rejlő lehetőségeket. Főleg ha igényei vannak az olvasáson túl is...

(#746) kuruczz válasza Urmensch (#739) üzenetére


kuruczz
tag

Az eleve benne van a rootolás után közvetlenül telepítendő fájlban.

(#747) Urmensch válasza kuruczz (#746) üzenetére


Urmensch
csendes tag

Kár, hogy nem találom...
Milyen néven?

(#748) kuruczz válasza Urmensch (#747) üzenetére


kuruczz
tag

NTGAppsAttack-0.5.0 kell telepíteni a NookManager-0.5.0 után.
Persze ha más módon rootoltad, abban nem tudok segíteni...

(#749) kuruczz válasza Vyndree (#721) üzenetére


kuruczz
tag

"...tegyél rá sok könyvet és olvass, ez a készülék erre van."
Azért ugye ezzel nem feltétlenül kell egyet érten?
Szerintem ez pont úgy van mint a telefonokkal, éppen nem csak telefonálásra valók, és én pont ezért rootoltam a Nook-ot. Szerintem igenis van (lenne) létjogosultsága egy e-inkes eszközön pl.: GPS-nek, szövegszerkesztőnek, hangalapú keresésnek, hangszórónak, mert ugye a lehetőségekből születik a fejlődés. Én szeretek a napsütésben szókeresőzni is... meg jó lenne a zenéket látni is a strandon, ahogy keresgéled...
Szóval szerintem a mai kor eszközeit egyáltalán nem lehet céleszköznek tekinteni, azokban benne kellene lennie a lehetőségnek az univerzális - mindenkinek persze más részében jó - felhasználásra.

(#750) Degeczi válasza kuruczz (#749) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szövegszerkesztőnek, navigációnak éppúgy nem igazán van létjogosultsága, mint mondjuk a böngészőnek: ezeknél gyakran van uis szükség görgetésre - az pedig az e-ink kijelzők fél mp. körüli képfrissítése mellett katasztrófa, ezért nem erre valók

kellően fejlett mazochizmussal persze sokminden elviselhető, de érhető, ha a többség inkább arra használja, amire kitalálták (ettől még van értelme a rootolásnak, hiszen a beépített olvasóprogram, és különösen a szótárkezelése nem éppen fejlett)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.