Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók

Hozzászólások

(#451) rockyka válasza koncsik (#450) üzenetére


rockyka
tag

Reméljük hogy nem lesz gond. Nekem kibontás után még működött. Kb 2 napot bírt egy töltéssel, aztán egyre kevesebbet és kevesebbet.. Jah és az az erőteljes szag nálam is játszott. Nem tudtam hova tenni.

(#452) Degeczi válasza koncsik (#450) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, ezért hülyeség, h nem látni olyan olcsó "tokot", ami egyszerűen csak az előlapra pattintható műanyagtepsi lenne, h szállítás közben védje a kijelzőt, mert egyébként a használathoz nem muszáj: valóban egész jó a fogása a hátlap bemélyedése, és a puha műanyagkáva miatt

jó, h vannak fizikai gombok, de nemigen fogod használni azokat, olyan nehézkes a lenyomásuk

arra hasznos inkább, h rootolás után pár funkciót (pl. back, ami nagy hülyeség, h alapban nem kapott dedikált gombot) odategyél

az egyik oldalt érdemes meghagyni alapértelmezettnek lapozásra, h lenyomva tartva gyorsan lehessen odapörgetni valahová, mert amúgy egy zavaró hiányossága a Kindle-höz képest, h nem lehet közvetlenül fejezetet ugrani

egyébként kacifántos módon regisztrálás nélkül is életre lehet kelteni, de nem érdemes: olyankor néhány nap alatt lemerül, talán állandó wifi keresés miatt

[ Szerkesztve ]

(#453) koncsik válasza rockyka (#451) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:Y Reménykedem...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#454) koncsik válasza Degeczi (#452) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm az infokat. :R
Okosítani regisztrálás után is lehet, ugye?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#455) Degeczi válasza koncsik (#454) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze, szerintem mindenki úgy tette

(#456) phosphero válasza Degeczi (#455) üzenetére


phosphero
csendes tag

Sajna én nem találtam akkor ennyiért akksit,ez járhatóbb út lett volna!
Elvileg nst-ben LICO gyártmányú lipo akksi van, lithium-ion polymer-ként van ráírva,ez ne tévesszen meg senkit!
(Li-ion akksi 4,1 V, LiPo akksi 4,2 V a töltési végfeszültsége! (asszem újabbakban más gyártó )
maga a cella ezüst fóliába van becsomagolva,vége rejti az elektronikát,ami külön kis fóliaragasztóval van rácsomagolva! Szerintem nem a melegtől ment tönkre (mert akkor csak cella durrant volna el ), mert a csatlakozókon sem a rendes értékeket mértem. gyanítom,hogy többi sorstársnál is rosszak lennének ezek!
50 fokot simán el kell viselnie... (modellezni is szoktam,van multitöltőm, nagy áram leadás és felvételnél is melegedhet,de semmi gondja,ott nincs védőelektronika cellán)

Persze,semmi gondja ha kicseréled újra.
ha 100% van töltöttség és még mindig sárgán világít szerintem ok, Li-X akkut teljesen máshogy kell tölteni. (töltés vége felé az áram csökken,feszültség meg eléri a végfeszültséget ill szoftveres "probléma" is lehet,szerintem itt is van log file v. ilyesmi,lehet csak törölni kell és újrakalibrálja magának)
Védőelektronika,ami rajta van minden mobil (pna,pda,laptop,e-book,stb) napjainkban ha jól működik megakadályozza a túltöltést és a túlmerítést is, persze ez gyártó,típus,gyártási szórás függvénye,de ezek minimálisak. +van elektronikának egy ntc-je is (hőmérséklet hatására változik az ellenállása) ami alapján a gép méri a hőfokát is, ez is plussz védelem és van rajta egy hőbiztosíték is (matrica) ami (kb)70-80 C között leold és visszafordíthatatlanul megszakítja az áramkört,úgyhogy szerintem elég biztonságos így melegben is használni. (ezeket én akksimra is feltettem,biztos ami biztos alapon)

üdv

(#457) phosphero válasza phosphero (#456) üzenetére


phosphero
csendes tag

ja, ez akksira vonatkozik, kijelző más tészta. de gyanítom "megfolyhat" mint lcd kijelző és visszaáll ha lehűl,mint írták.

a linkelt akksi 1530mAh, alatta nominal capacity-nek 920mAh-ír, bár 2 hetes üzemidő mellett tökmindegy,csak érdekesség...

(#458) koncsik válasza rockyka (#451) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Tegnap este feltöltve ma reggelig 99%-ra ment le... a szag mindenhol jelen volt, még a külön rekeszben levő usb kábel is ilyen szagú. :F
Nagyon jó ez a nook, bár én minden kütyünek nagyon örülök. Pár könyvet felraktam, klassz.
Nem is tudom, érdemes-e rootolni, rengeteg epub könyvem is van, pedig nem is foglalkoztam a gyűjtésükkel kindle tulaj révén. Az aranycipőm is szórít... :DDD
NTGAppsAttack-kel rossz tapasztalat van logout cikk szerint, itt van valakinek felrakva, érdemes?
Köszi előre is a véleményeket. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#459) Degeczi válasza koncsik (#458) üzenetére


Degeczi
nagyúr

naponta 2-3% használat nélkül is normális, úgyhogy valszeg minden rendben, a szag csak "újszag"

pl. azért is lehet érdemes rootolni mert a Coolreaderben sokkal jobban testreszabható minden
gyári olvasóval pl. a margók még a legkisebb beállításon is túl nagyok, és a Kindle után a betűk renderelése sem vmi szép, míg Coolreaderben az is jól hangolható teljesen korrektre
vagy gyárilag a szótárazás is rossz vicc a Kindle-höz képest, de a Coolreaderhez többféle Androidos szótárprogram is beüzemelhető (még nem tettem meg, de nagy reményeim vannak a téren)

a formátum mondjuk sokat nem számít ha Calibre-t használ az ember, hiszen az automatikusan (és beavatkozás nélkül is teljesen jól) konvertálja a MOBI-t EPUB-ra fölmásolás előtt

(#460) Dhampir válasza koncsik (#458) üzenetére


Dhampir
félisten

Kínában gyártott anyagok esetén előfordul ilyen szag, de azt a "jellegzetes" kínai bolti műanyagos vegyi bűzt én sem éreztem.

(#461) koncsik válasza koncsik (#458) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

NTGAppsAttack: visszaolvastam július 9-ig, megvan 2 hozzászóló, de ha valakinek még van tapasztalat, megköszönöm.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#462) koncsik válasza Degeczi (#459) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

1 órája 97%-nál volt standby mellett. Jó lesz, úgy néz ki. :K
A kindle app-ot könnyű felrakni root után? Ugye itt a régi androidhoz régi verziókat keresünk, ez hol található? Ill. kompatibilis moon vagy cool reader? thx :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#463) Degeczi válasza koncsik (#462) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Még csak a Coolreader-rel játszottam, ott nem kell régi verziót keresni.
Elvileg az is tud MOBI/PRC-t olvasni (persze csak DRM nélkülit), de nem néztem: hiszen amikor Calibre-vel küldök vmit a Nook-ra, úgyis EPUB megy át.

A Coolreader egyébként az épp olvasott könyv borítóját kiteszi a Screensavers alatt egy mappába, így ha a Nook beállításai között az írók vagy a természet helyett ezt a mappát választod, a kikapcsolt készüléken az olvasott könyv borítója lesz: apróság, de hasznos (van egy Kobo Touch is a családban, az is tud ilyet)

(#464) Vyndree válasza koncsik (#462) üzenetére


Vyndree
őstag

Itt találsz kompatibilis appokat.

(#465) koncsik válasza Vyndree (#464) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm, ezt ismertem (ill. Degeczi hívta fel a figyelmem), le is szedtem, amit lehetett. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#466) Vyndree válasza koncsik (#465) üzenetére


Vyndree
őstag

Ha találsz valami hasznos működő programot, írd meg nekem és közzéteszem. :K

(#467) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Gondoltam belevágok a rootolásba, de a SD kártya foglalatba nem akarnak bekattani a kártyák a helyükre (többet próbáltam, nem egyszerre). Ha kézzel nyomva tartom látja a kártyát, de egyébként nem :W
Van valami trükk, vagy csak simán pech és nem jó a kártyolvasó mechanikája?

updét: nagy nehezen bekattant...bekapcs.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#468) koncsik válasza koncsik (#467) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Inkább a vonatkozó helyre irogatok...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#469) Degeczi válasza koncsik (#467) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, valóban körömmel határozottan kell bekattintani, különben visszaugrik

(#470) koncsik válasza Degeczi (#469) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Mindig mondták, hogy ne rágjam a körmöm, tök igazuk volt :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#471) McAdam6


McAdam6
tag

Postáztam UK-ba a Nook ST-t, meglátjuk mikorra jön a csere :U

(#472) rockyka


rockyka
tag

Az új akksiról: Szerda délben raktam bele az olvasóba, aztán elutaztam pár napra. Most értem haza és még mindig 100%on áll a battery. Wifi ki volt kapcsolva, meg nem is nyúlt senki a géphez, de szerintem ez így is eléggé impresszív adat. Remélem nem úgy lesz mint a régi hibás akksinál, hogy egyik pillanatban még 100%on áll a másikban meg leugrik 60ra.

(#473) Sonja


Sonja
veterán

Megjött a Nook-om. :DD Viszont nem tudom bekapcsolni. :F Most rátettem tölteni, és tölti is elvileg, mert alul narancssárga a led. Látom, hogy azt írja, hogy első bekapcsolás előtt fullosan fel kell tölteni, de addig valóban nem tudom bekapcsolni? Vagy nálam van valami?! :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#474) Sonja válasza Sonja (#473) üzenetére


Sonja
veterán

Bocs a dupláért, de lejárt a szerkesztés. :(((

Azóta már annyira feltöltött, hogy kiírja, hogy "Your's NOOK battery charge is too low to power on. Please wait 15 minutes.", és mutatja az akkut, ahogy tölti. :C Pfuhh, csak nagyon le volt merülve. :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#475) Vyndree válasza Sonja (#474) üzenetére


Vyndree
őstag

Vannak készülékek, amik vásárláskor annyira le vannak merülve, hogy nem térnek azonnal észhez. Idegtépő tud lenni, hogy ez most normális, vagy esetleg valami baja van. Érdemes töltőre tenni és 15-20 perc múlva ránézni.

(#476) klampfer


klampfer
tag

Uhh amikor nekem is megérkezett úgy 1 óra töltés kellett, hogy reagáljon valamire. Nagyon para volt, a fórumokon senki sem irta elötte, hogy ilyen előfordulhat. De valóban 30perc töltés után jutott el oda, hogy kiírta: Gyenge az aksi, tölteni kéne..

Az aksinak sem tesz jót, ha nagyon lemerítik, én 50% környékén már feltöltöm inkább, az is 1-1,5 könyv kiolvasására elég.

Udv, G.

(#477) Degeczi válasza klampfer (#476) üzenetére


Degeczi
nagyúr

50% töltés körül pont a legideálisabb a hosszú élettartam szempontjából, ezért jönnek ki a gyárból kb. ilyen töltéssel az akkuk (teljes töltésen tárolás is csökkentené az élettartamot. Persze a napi használatban ez nem tényező, mert van némi fogyasztása az alvó készüléknek, tehát nem tesz rosszat a feltöltés)

(#478) Vyndree válasza Degeczi (#477) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem értem őket, ezek a készülékek nem állnak évekig. Szerintem 1-2 hónap alatt a felhasználónál vannak, annyi idő alatt meg nem lenne szabad ennyire lemerülniük.

(#479) Degeczi válasza Vyndree (#478) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez most egy dömpingakció, raktársöprés az angoloknál: végülis nem kizárt, h éppenséggel tényleg évek óta raktáron álló készlet darabjai (annyi idő alatt pedig a kikapcsolt készülék akkuja is lemerül az önkisüléstől)

Meg kellene nézni a gyári számban van-e vmi utalás a gyártási időre (vagy persze a készüléket szétszedve az akkun biztosan - de a fene se kapja szét az amúgy jól működőt ezért. Viszont akinek amúgyis rossz akkuval érkezett és cserélte benne, ott érdekes lenne tudni)

(#480) klampfer


klampfer
tag

50% valóban ideális a tárolásra, de én szinte naponta használom. A Glowlight azért kicsit meghúzza az aksit, így nincs 100%-on 1 esti olvasás után sem. Tároláshoz a lipokat (van ilyen töltés beállítás) a modellező töltőim 60-68% környékére töltik és hűvös helyen tárolás sem árt nekik. A Nookban az akkut Mivel 1 cella így nem hangolódhat szét, de 15-20% alá azért nem meríteném jó szívvel.

Udv, G.

(#481) Vyndree válasza klampfer (#480) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez nem polimeres akku, azokat eleve storage módban kell tölteni a téli tároláshoz.

(#482) klampfer válasza Vyndree (#481) üzenetére


klampfer
tag

öööö Sima 1 cellás (3.7V) 1530mA-es Lipo akku van benne nem? Konkrétan tudtommal ez:
http://www.aliexpress.com/store/product/035790-S11ND018A-3-7V-1530mAh-5-66Wh-Li-polymer-Rechargeable-Battery-With-Plug-FOR-GPS-1PCS/318150_872309641.html

Udv, G.

(#483) Vyndree válasza klampfer (#482) üzenetére


Vyndree
őstag

"Battery Technology - Lithium ion"

(#484) klampfer válasza Vyndree (#483) üzenetére


klampfer
tag

Akkor nem a fent linkelt Lipo van benne?

Udv, G.

(#485) Vyndree válasza klampfer (#484) üzenetére


Vyndree
őstag

Lehet hogy ez is belemegy, de mindenhol Li-Iont írnak. (amúgy szerintem normál használat mellett teljesen lényegtelen)

(#486) Sonja válasza klampfer (#484) üzenetére


Sonja
veterán

Az eredeti egy 3.7V, 1,530mAh akku, aminek a száma: MLP305787. Ez bizony Li-Pol akku! :K Ezen a képen lehet látni a szétszedett Nook akkuját, amit felnagyítva el lehet olvasni rajta, hogy "Lithium ion polimer battery". ;)

Szerk.: Találtam egy oldalt, ahol az e-olvasók akkujai vannak felsorolva.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#487) Vyndree válasza Sonja (#486) üzenetére


Vyndree
őstag

Akkor elnézést, amiket én találtam leírásokat ott lithium ion-osok voltak jelölve.

(#488) Sonja


Sonja
veterán

Lassan 4 órája töltöm, és még mindig csak 68%-on van az akku. :U Nem lassú ez egy kicsit? :F A papírja 3-3,5 órát ír. Igaz, az nem egy full lemerült akkura. :B Egy 500mA-es USB fali töltővel töltöm, amivel a Kindle Touch-om is szoktam. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#489) rockyka válasza Degeczi (#479) üzenetére


rockyka
tag

http://kepfeltoltes.hu/view/130812/DSCN2796_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az enyémben ez az akksi volt. Én nem tudok mit leolvasni róla.

[ Szerkesztve ]

(#490) koncsik válasza Sonja (#474) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Egyszer csak kiírta első töltéskor, hogy most már bekapcsolhatod. Nekem azért 40-50% között volt, amikor először töltőre tettem..
474: nem lassú, nekem is lassan töltődött fel, de hack és alapos nyomkodás után is még 87% körül van.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#491) Sonja válasza koncsik (#490) üzenetére


Sonja
veterán

Persze, kiírta, de én szeretem fullra feltölteni, majd csak utána használni. :K Nem igazán értem miért ilyen lassú a töltés, de remélem rendben lesz. :U

(#492) Vyndree: Ahha, így már rendben lenne, ha 1000mA tölti. :K Vennem kell akkor egyet. :D Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#492) Vyndree válasza Sonja (#488) üzenetére


Vyndree
őstag

Én az iPad töltőjével szoktam (telefont, táblagépet is), az 2100mAh, azzal kb 1,5 óra (tehát kb 1000mAh val töltheti)

(#493) koncsik válasza Sonja (#491) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

490 (számítógép USB-jén töltöttem, elég hosszú volt)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#494) Vyndree válasza rockyka (#489) üzenetére


Vyndree
őstag

Lithium Ion Polymer -> egyezzünk ki döntetlenben. :) :C

(#495) Degeczi válasza Sonja (#488) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha 1530 mA-es az akku, akkor egy fullra lemerült nem is töltődhet föl 500 mA-es töltővel 3 óra alatt, inkább 4-5 a reális

rockyka: köszi, ebből nekünk tényleg nem derül ki sajnos

(#496) Vyndree válasza Sonja (#488) üzenetére


Vyndree
őstag

500mAh töltővel egy 1530-as akku alig több mint 3 óra. Eezek szerint olyan 250 körül veheti fel, 6 óra lesz a teljes töltésed. Vagy nem 500-as a töltőd, csak annyit írtak rá, vagy valamiért csak lassan engedi tölteni magát. Szgép usb-ről is megvan 0-100%ra 3 óra alatt.

(#497) koncsik válasza Vyndree (#496) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Azért nem mindegy melyik USB-n töltöd, eltérhet ugyanazon a gépen is (ill. én a laptopomról merem ezt biztosan állítani).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#498) Vyndree válasza koncsik (#497) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez igaz.

(#499) Sonja


Sonja
veterán

Hmm... Most 77%-ot ír ki, és "Not charging"-ot, hiába van az USB kábel bedugva! :Y Most ilyenkor mi van? :F Miért nem tölti ~100%-ra? :(

Szerk.: Most teljesen kikapcsoltam, most úgy néz ki, hogy tölti, mert narancssárga lett alul a led.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#500) rockyka válasza Degeczi (#495) üzenetére


rockyka
tag

http://kepfeltoltes.hu/view/130812/DSCN2797_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt van a gép belsejéről is egy kép. Ezen már csak fel van tüntetve mikor gyártották. Az a 2010 a barnes and noble felirat mellett nekem eléggé gyanús.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.