Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók

Hozzászólások

(#101) Vyndree válasza JoeDeeFoster (#100) üzenetére


Vyndree
őstag

Akkor jó, ez zavart meg: "Oszd meg velünk is lécci, hogy hol bujkál az az almenü amire szükség lehet"

(elég zavaró a dőlt betűs írásod, nem tudni mikor idézel és mikor nem)

(#102) Oldman2 válasza JoeDeeFoster (#96) üzenetére


Oldman2
veterán

Elsőként én is azzal próbálkoztam, de a 64MB-os partíciót ott nem tudtam törölni/kihúzni 2GB-ra.

Emiatt keresgéltem a Google-ben, ahol meg is találtam a már leírt Formázás menü elemet.

A Google Market-ben (a Nook-on) tudja-e valaki hogyan lehet keresni?

Áthidaló megoldásként a Market webes felületén keresgélek (PC-n böngészőből) és onnan is telepítek.

(#103) Soriano válasza Oldman2 (#102) üzenetére


Soriano
tag

Itt egy leírás a marketben való keresésről. Videó is van hozzá. Angolul van, remélem segít majd.

(#104) Oldman2 válasza Soriano (#103) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi szépen!

(#105) JoeDeeFoster válasza Vyndree (#101) üzenetére


JoeDeeFoster
csendes tag

Esetlenül fogalmazva, arra bátorkodtalak biztatni, hogy az utánunk következőknek járj elől jó példával, és azért oszd meg. Más ne járjunk úgy még én akkor. :D

(#106) blash válasza JoeDeeFoster (#100) üzenetére


blash
tag

Miért írsz folyamatosan dőlt betűkkel? Tisztára azt hinni, hogy idézel valakitől. Eléggé zavaró.

(#107) JoeDeeFoster válasza blash (#106) üzenetére


JoeDeeFoster
csendes tag

Bocsi! Nem megzavarásként, hanem megszokott nálam a dőlt betű üzenet írásakor.
De ha ragaszkodsz hozzá ezen a fórumon megválok ettől a rossz szokásomtól.

(#108) Vyndree válasza JoeDeeFoster (#105) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem értelek miért másokat biztatsz írják meg, mikor te is tudod... érdekes fazon vagy.

(#109) Vyndree


Vyndree
őstag

Meguntam a rootolt készüléket, visszaállítottam gyári állapotba. Amire használható, azt így is tudja.

(#110) ftb01


ftb01
tag

Ma adták postára a Simple touch-ot, talán pénteken ideér.

Root nélkül van rá elérhető kétnyelvű szótár? angol-magyar érdekelne csak.

I’ve got the chance I have to try

(#111) doc válasza ftb01 (#110) üzenetére


doc
nagyúr

emlekeim szerint az csak rootolas utan cserelheto

(#112) blash válasza Vyndree (#72) üzenetére


blash
tag

Ez lehetett a forrásuk, itt meg persze nem írják, hogy nekik mi... A b&n.com-on továbbra sincs nyoma ennek a frissítésnek.

Meglepne, ha még valaha érkezne frissítés az ST-hez, STG-hoz, főleg amiben van böngésző, email kliens.

[ Szerkesztve ]

(#113) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Én is igazából totál véletlenül kerültem ide, mivel kindle-t kezdtem el nézni, de kicsit sokallom az árát az én felhasználásomhoz... :)
A kérdésem az lenne, h oké h nincs benne hattervilagitas, de azért metrón olvasható? Mert nekem leginkább utazáshoz kellene eddig, aztán ki tudja...:)

(#114) lita66


lita66
tag

sziasztok!
most szereztem egy új nst-t.,1.1-es op.rendszerrel.
mit tanácsoltok frissítsem 1.21-re rootolás előtt?
A biztonsági mentést a frissítés előtt vagy után érdemes megtennem?
van vmi megbízható link a biztonsági mentéshez ami működik?
A biztonsági mentést a frissítés előtt vagy után érdemes megtennem?
Először ezt tenném, aztán jöhet a rootolás.... :)

(#115) Vyndree válasza blash (#112) üzenetére


Vyndree
őstag

Root után tudsz vele böngészni, innentől feleslegessé vált a frissítést várni annyira. A Play Store is megoldható, letöltöd a kvántt APK-t majd onnan telepíted.

DiVaD:
Ahol hagyományos könyvet tudsz olvasni, ott ebook-ot is. Háttérvilágítás a TFT-s készülékek tudnak, de ezek inkább tabletek, kereskedelmi célból tüntetik fel őket ebook-nak.

lita66:
A helyedben ebben a sorrendben csinálnám: biztonsági mentés, frissítés 1.2.1-re, majd rootolás.,

(#116) lita66 válasza Vyndree (#115) üzenetére


lita66
tag

köszönöm a gyors választ.
A biztonsági mentést ez alapján a link alapján csináljam?

(#117) Vyndree válasza lita66 (#116) üzenetére


Vyndree
őstag

Úgy láttam a NookManager (BackupManager) is tud biztonsági mentést csinálni. (mondjuk frissítés előtt is kéne, azt nem tudom mivel lehet)

(#118) lita66 válasza Vyndree (#117) üzenetére


lita66
tag

Hát, ez az... :F

(#119) DiVaD válasza Vyndree (#115) üzenetére


DiVaD
senior tag

Köszöböm az infót, rosszul fogalmaztam és itt ebben a témában igen "veszélyes". Szóval azokra az olvasókra gondoltam, amik bár eink-esek, de van bennük lámpa. :)

(#120) Soriano válasza DiVaD (#119) üzenetére


Soriano
tag

Az előző hozzászólásodhoz kapcsolódva, a világítás nélküli is olvasható a metrón, mert a metrón is van fény, szóval arra gondolj, hogy az e-inkes kijelzők olyanok mintha papír könyvet olvasnál. Ahol a papír könyv olvasható ott a világítás nélküli e-ink kijelző is. A világítás inkább félhomályba, vagy teljes sötétségbe kellhet, ha úgy akarsz olvasni.

(#121) DiVaD válasza Soriano (#120) üzenetére


DiVaD
senior tag

Köszönöm.
Meg is rendeltem, plusz a tokot hozzá. :)

(#122) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Valaki vette már a colourb4uk ebay boltjából a fenti mütyüt?
Ha igen, mennyi idő alatt ért ide?
Az ára jelenleg postával 43,65 font... Nagyon izgatja a fantáziámat.

THX!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#123) Soriano válasza vegyszer (#122) üzenetére


Soriano
tag

Innen a fórumról sokan vettek, köztük a párom is. Nekünk a feladástól számított 6.ik napon érkezett meg.

(#124) Vyndree válasza vegyszer (#122) üzenetére


Vyndree
őstag

Hétfőn rendeltem, pénteken nálam volt.

(#125) DiVaD válasza vegyszer (#122) üzenetére


DiVaD
senior tag

Én is innen rendeltem meg kb. 2 órája. :))

(#126) ftb01 válasza vegyszer (#122) üzenetére


ftb01
tag

Szombaton rendeltem meg, hétfőn adták postára, talán a héten vagy jövő hét elején ideér.

I’ve got the chance I have to try

(#127) vegyszer válasza Soriano (#123) üzenetére


vegyszer
addikt

EU dugfej volt hozzá? Esetleg egy mellékelt adaptert adtak?
(hány mA-es a gyári töltője?)

Nekem volt britanniai szállítás 72 órán belül, csak azért kérdeztem, ha nem leszek otthon, mikor is jöjjön..
(Egyébként követve adták fel, vagy simán?)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#128) doc válasza vegyszer (#127) üzenetére


doc
nagyúr

pont itt van elottem az asztalon: 0.85A

(#129) vegyszer válasza doc (#128) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszönöm!

Akkor (talán) nem veszi zokon a Nokia 1300mA-es töltőjét. :)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#130) skyli válasza vegyszer (#127) üzenetére


skyli
senior tag

simán adják fel. Én pénteken délután rendeltem, hétfőn adták fel :) már várom :)
amúgy, ha lenne hozzá frissítés, néhány helyen írták, hogy lehet h 2.3-as androidot kap majd. Ez mennyire esélyes? Akkor több programot futtatna, nem?

(#131) skyli


skyli
senior tag

A NoLED appot (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify) próbáltátok már rajta? Elvileg sleep modeban kitesz egy órát és értesítéseket. Mennyire meríthet? Esetleg ismertek más ilyen programot, ami kitenné alvó módban az órát? :)

[ Szerkesztve ]

(#132) skyli


skyli
senior tag

Vagy ha teljesen ki lehetne a sleep képet iktatni, akkor pl widgetlockerrel lehetne saját lockscreen órával, de akkor mindig működésben lenne az érintőkijelző. Ez mennyire merítene? Várom már, hogy ilyesmikkel próbálkozhassam :D

(#133) Vyndree válasza vegyszer (#127) üzenetére


Vyndree
őstag

Kábelt adnak hozzá, adaptert nem. USB-ről is töltheted, vagy bármilyen fali adapterrel.

(#134) vegyszer válasza Vyndree (#133) üzenetére


vegyszer
addikt

Eddig tiszta sor volt, csak egy UK/USA -> EU töltő adapter, vagy egy igazi töltő jól esne. :) (a telómat, Lenovo A820, és az előzőt is, ZTE blade mindég usbről etettem. Igaz, a mostani teló töltő fejét nem is merném kicsomagoli se nagyon. Túl kínai. Míg a teló minőségi munka.)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#135) doc válasza vegyszer (#134) üzenetére


doc
nagyúr

nehogy azt mondd hogy nincs otthon a fiokban legalabb 3/4 halozati USB adapter :D

(#136) Vyndree válasza skyli (#132) üzenetére


Vyndree
őstag

Mikor megkaptam a készüléket pár napon belül rootoltam, de két nap után vissza is tettem gyári állapotba. Ha nem ez az első vagy az egyetlen androidos készüléked, akkor felesleges "kínozni" szegényt, nem erre van.
Egyrészt a kijelzője idegesítő, a képváltásoknál pislog néhányat. Lapozásnál elmegy, de folyamatos kijelző változásnál elég zavaró. Másrészt bonyolulttá teszi a készülék kezelését, mindenre kétszer kell kattintani és ha nem oda nyomsz véletlen, akkor könnyen el lehet veszni a menüjének bonyolult útvesztőjében. Ne úgy képzeljétek el mint egy androidos telefont, egész más a menüje, kezelése. Biztos meg lehet szokni, de nem akarom.
Gyenge a processzora (egymagos 800-as), régi android megy rajta, játékok alapból felejtősek. Nincs G szenzor, nincs hang, és nincsenek külső billentyűk (menü, back) bár ezt lehet orvosolni, korábban írtam róla hogyan. Az akkuja aktív használat mellett nálam 10%-ot merült egy óra alatt, szóval a 2 hónapos üzemidőt egy nap alatt le lehet szippantani.
Annyi előnyét látom a rootnak, hogy neten is lehetne fórumokat, portálokat, híreket olvasni, de másra sokkal jobb egy telefon, vagy táblagép. Nekem kéznél van egy 5"-os Samsung Galaxy, olvasáson kívül ez mindenre jó.

(#137) Vyndree válasza vegyszer (#134) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem van egy gyári iPad töltőm, minden azzal töltök. 2,1A elég mindenhez, készülék úgyis annyit vesz fel amennyi kell neki.

(#138) vegyszer válasza Vyndree (#137) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem a Huawei IDEOS S7 Slim mellé adott 2A-es töltő az utazó töltő. Azon kívül van egy Nokia (de kicsit beteges töltő), és az a legolcsóbb, amit ki sem merek bontani. Hidd el, több nincs. Bánom is, hogy a ZTE mellé odaadtam a fejet. (a Huawei táblát nem lehet csak azzal tölteni)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#139) skyli válasza Vyndree (#136) üzenetére


skyli
senior tag

van rá norefresh / fasmode hack, amivel nem frissül és teljesen jól lehet játékra is használni. A menüset nem értem. Ráteszel egy launchert és használod. Nem rossz a kijelzőre, ránézésre, videókból olyan 20fps, de tényleg csak azzal a norefresh-el jó. Multitouch is van rá. Persze, a g-senzoros programokkal nem játszol, meg amik videókártyát igényelnek, de azért elég jó, pl jó sebességgel futtatja a ps1-es játékokat is. Valaki külső gps megjelenítőnek használja: http://hackaday.com/2012/10/12/nook-simple-touch-as-a-glider-computer/ :D
Xda-n láttam olyan kernelt, ami 1ghz-re húzza. Na meg elég sok alsókategóriás teló nincs 800mhz se, pl a zte blade csak 600mhz-es. Majd ha megjön, csinálok videókat én is, hogy miket tud:) de youtubeon jók vannak :)

(#140) vegyszer válasza Vyndree (#136) üzenetére


vegyszer
addikt

És a papír könyvekkel mit lehet játszani? A sarokban lehet ugyan pörgetős rajzfilmet csinálni, és erre egyetlen ebook sem lesz sosem képes.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#141) doc válasza Vyndree (#136) üzenetére


doc
nagyúr

bonyolulttá teszi a készülék kezelését, mindenre kétszer kell kattintani
en masfel evig hasznaltam rootolva, de hiaba erolkodok, nem jovok ra hogy mire akarsz kilyukadni :F
attol hogy rootolod a gyari felulet meg megmarad, vagyis pontosan ugyanugy mukodik mint elotte, azzal a kulonbseggel hogy oldalt lesz egy apro kis nyilacska amivel at tudsz menni a "masik" feluletre, illetve fent a status baron lesz menu es back gomb

Ne úgy képzeljétek el mint egy androidos telefont, egész más a menüje, kezelése.
tekintve hogy teljesen kozonseges androidos launcher van rajta, pontosan ugyanaz a kezelese mint egy androidos telefonnak, amire ezt a launchert teszed fel :)
ha nem tetszik, rakhatsz masikat, ez az Android egyik hatalmas elonye

Abban viszont teljesen igazad van, hogy nem igazan erre valo, nekem annyibol volt jo a rootolas hogy igy tudtam rajta neha Operaval netezni (egyszerubb volt mint elorangatni a notebookot) es az EZPDF-fel kenyelmesen PDF-eket olvasni

(#142) Vyndree válasza doc (#141) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem tudom akkoriban mivel rootoltad, most olyan, hogy ha nyomsz egyet a Home-re vagy a Library-ra akkor előjön egy kis ablak, amiben választani tudsz, hogy induljon a launcher vagy tovább mész. Mindenre kétszer kell nyomni, akkor is ki akar vinni az androidos felületre mikor nem akarok, ez volt egy kicsit zavaró.

(#143) Vyndree válasza skyli (#139) üzenetére


Vyndree
őstag

Elég perverznek kell lenni ahhoz, hogy valaki ezen játsszon, aki ezt teszi tuti nem volt gyerekszobája. :)

(#144) doc válasza Vyndree (#142) üzenetére


doc
nagyúr

ah, na ez igy tenyleg zavaro, ez esetben erdemes mas megoldast keresni :K

(#145) Vyndree válasza doc (#144) üzenetére


Vyndree
őstag

Szerintem Te még nem aNook Managerrel rootoltad. Ezzel lehet hogy piszok egyszerű, de biztos nem a legjobb megoldás.

(#146) doc válasza Vyndree (#145) üzenetére


doc
nagyúr

nem, nekem valami "nookie" remlik, bar igy lassan ket ev tavlatabol mar fakulnak az emlekek :)

(#147) skyli válasza Vyndree (#143) üzenetére


skyli
senior tag

Mivel eleg nagy es jop lathato, hackkel gyors kijelzoje van es kozepes processzora, ezert siman hasznalhato jatekra. De pl olyanokra is mint sakk vagy mas tablajatek, ut kozben. Regen a gameboyok is feketefeherek voltak.

(#148) doc válasza skyli (#147) üzenetére


doc
nagyúr

ja igen, sakkot is raktam ra anno
sot, Roguelike jatekot is, bar gondolom ez tul sokakat rajtam kivul nem hoz lazba :)

(a mostani Aura HD-n mar gyarilag van sakk, pasziansz, stb)

(#149) Vyndree


Vyndree
őstag

Rootolás lépésről-lépésre
(kezdetleges verzió, folyamatosan bővítem, módosítom)

(#150) DiVaD válasza Vyndree (#149) üzenetére


DiVaD
senior tag

Igaz még postára se adták, de köszönöm.
Amúgy gyárilag hogyan kezeli a PDF-eket? kb. A4 ill. A5 méret leginkább.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.