Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók

Hozzászólások

(#601) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Üdv!
Most lettem Nook tulaj, a root sikerült. :)
két kérdésem lenne: hová kell bemásolni a képeket,
ha a képernyővédő helyett másikat szeretnék,
ill. milyen felbontású képet tudok betenni?

Előre is köszi a válaszokat! :R

Időközben megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

(#602) vegyszer válasza Téef (#599) üzenetére


vegyszer
addikt

Én is megkaptam ;]
Pedig nem is kértem. :))

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#603) McAdam6


McAdam6
tag

Na, második nekifutás : megjött a Nook, most az "abczone" -tól, ez már nem aksihibás.
(Érdekes, hogy Royal Mail Signed-del adták fel, és a GLS hozta....)

(#604) moli.hu


moli.hu
őstag

Sziasztok,
mivel az akcioban vettem egy Nook HD+ tabletet, igy kaptam melle egy $20 ajandekkartyat. En nem tervezem konyvet vagy egyebet vasarolni a Barnes&Nobletol, igy eladnam olcsobban. Nem tudom, hogy jogalag problemas-e ez a tranzakcio, de gondolom nem, mivel ajandekkartyarol van szo, aminek a lenyege az, hogy masnak adod.
Erdemes ezt megaprohirdetni? A kartyat kozvetlen hozza lehet adni egy accounthoz, igy egy mobiltelefonon azonnal latszik, hogy ervenyes-e.

[ Szerkesztve ]

(#605) ratam23 válasza moli.hu (#604) üzenetére


ratam23
aktív tag

Attól függ mire lehet felhasználni. Ha mindenre ami a Barnes & Noble áruházban megtalálható (tokok, töltők, kiegészítők stb..) akkor érdemes meghirdetned. Veszteni nem vesztesz semmit! :)

(#606) DiVaD válasza moli.hu (#604) üzenetére


DiVaD
senior tag

Szia,
Könyvekre fellehet használni? Gondolom igen, de azért szeretek biztosra menni... Ha igen, akkor engem valószínűleg érdekelne (mondjuk ami miatt szenvedtem 1-2 hónapja, az meglett, de elég gázos minőségben és sajnos azt a sz.ros 1-2dollárt se engedi magyar visa-val... :W, hogy normális minőségben legyen meg)

(#607) moli.hu válasza DiVaD (#606) üzenetére


moli.hu
őstag

igen, lehet, ha konyvet veszel vele, akkor egybol hozza lehet adni az accounthoz, igy kesobb abbol a keretbol fizetsz eloszor. Hardwarenel a vasarlaskor kell megadni, mintha egy kupon lenne. Ezert a konyvnel azonnal kiderul, hogy ervenyes-e a kod.

1. Save your eGift Card to your account by clicking the Manage Gift Cards for NOOK Books link on your account page.
2. Shop our NOOK Bookstore and click "Buy Now" to purchase the NOOK Book of your choice.
3. Any available Gift Card or eGift Card balance will be automatically redeemed first, and your default credit card will be charged for the remaining balance.

a tobbit priviben

(#608) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok!
(Bocsi, hogy mostanában nem voltam, de nem nagyon olvastam és kicsit hanyagoltam a nookot)

Ha van egy könyv ami csak pdf-ben van meg, azt ti átkonvertáljátok, vagy pdf-ként olvassátok? Már letöltöttem az ezPDF olvasót, elvileg azzal jó olvasni pdf-et. Meg még arra jöttem rá, hogy acrobattal tök jól le tudom vágni a margókat, oldalszámokat meg a felesleges dolgokat :)

(#609) McAdam6


McAdam6
tag

Mitől lehet, hogy egy .epub Calibrében még jó, Nookra átküldve már nem működik a tartalomjegyzék ? (mindegyik eleme a könyv elejére ugrik)
A Nook milyen epub szabványt követ ?

(A Sigilhez most nincs türelmem...)

[ Szerkesztve ]

(#610) Vyndree válasza skyli (#608) üzenetére


Vyndree
őstag

Gyárilag is jól kezeli a pdf-et, nem szoktam átkonvertálni.

(#611) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok,

Tudom, hogy ez nem kifejezetten Sigil topic, viszont van vele egy kis gondom. A sztori a következő:

Szoktam írni magamnak a jegyzetemet, majd mindig frissítem. Tehát újra elküldöm a Nook-ra időközönként. A baj ott van, hogy random mondjuk minden 3. módosításnál kiírja, hogy nem tudja olvasni. Ezt egyedül úgy tudom orvosolni, ha nyitok mellé egy üres dokumentumot is majd cmd/ctrl+a kombóval átcopyzom az egészet. És éppen emiatt se merek pl. tartalomjegyzéket készíteni hozzá... Van erre valami mód, hogy megszűnjön?
Mert ahogy nő a dokumentum, annál rosszabb kezelni tartalomjegyzék nélkül.

(#612) moli.hu válasza moli.hu (#550) üzenetére


moli.hu
őstag

Megerkezett a Nook HD+ tablet (azert emelem ki, hogy akit nem erdekel a tablet, aki csak az ebook-readerek miatt van itt a topikban, az egybol at tudja ugrani a hozzaszolasaimat, mert en nem fogok ebook-readerrol irni, csak tabletrol. Igy fogom ezt a jovoben is jelezni), leszallt a repulogep. Az utas csomagja mar USA-ban elveszett, de a tablet halisten a kezipoggyaszban jott.
Elso ranezesre hibatlan, minden mukodik. A barnes&noble-hez valo beregisztralas utan nemsokkal automatikusan, kerdes nelkul (!) felfrissitette maga a legujabb (es valoszinuleg utolso) 2.1.1 verziora. De ez mindegy is, mivel az ajandekozott (nagypapa) nem tud angolul, igy ki kell cserelnem a romot.
Masodik ranezesre a kijelzo elkepesztoen gyonyoru. 9 inchen fullhd 1920x1280, ez 257ppi, de erzetre pariban van a mobiltelefonommal, ami 4.5 inchen hd 720P, ami mar 326ppi. Kiprobaltam rajta egy fullhd anime-t, dobbenetesen szep.
Egyelore nagyon boldog vagyok vele brutto 35000ft-ert. Mar vasarlaskor gondolkoztam rajta, hogy magamnak is vegyek-e egyet, mert kene egy filmnezos-netezos tablet (jatek nem), de egyreszt nem akartam 2-t venni, mikor meg nem is lattam, hogy milyen, masreszt pedig alapelvem, hogy semmilyen tartos cuccbol se veszek tobbet ugyanolyanbol, mert ha az egyik beszarik, akkor valoszinu a tobbi is be fog, hibaturobb a rendszer, ha valtozatosabb.

(#613) e-könyvtáros


e-könyvtáros
csendes tag

Sziasztok!
Én is rootoltam a kütyüt, de hiány érzetem van vele: szeretnék valami megoldást, hogy hosszabb cikkeket egy kattintással átküldhetnék rá wifin keresztül, úgy, mint a Send to Kindle használatával.
Próbálkoztam online tárhelyekkel is, ubuntu one meghülyüt, csak villogott, a skydrive nem települt, azt hiszem az alacsony andorid-verzió miatt. Ezenkívül jó lenne egy naptár is, ami tud szinkronizálni a Google Calendarral.
Amúgy is elég esetleges volt, hogy milyen appok működnek, látom, volt ehhez egy külön fórum, csak már törölve lett.

(#614) vegyszer válasza e-könyvtáros (#613) üzenetére


vegyszer
addikt

Nincs törölve.
Itt van.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#615) moli.hu válasza e-könyvtáros (#613) üzenetére


moli.hu
őstag

(#616) Vyndree válasza e-könyvtáros (#613) üzenetére


Vyndree
őstag

(#617) e-könyvtáros válasza Vyndree (#616) üzenetére


e-könyvtáros
csendes tag

Köszönöm!
Sajnos számomra érdekes alkalmazás nincs köztük, bár a Coolreader tetszett, de az összes könyvem megvan epubban is, a pdf-et meg kerülöm, vagy a 10"-os olvasót használom.
Ámbár az office tényleg hasznos lehet pl. az olvasón történő korrektúrázásra.
A cikk küldése egyelőre így néz ki: lementem a "Push to Kindle" chrome-bővítménnyel epubban a PC-re a cikket (kiveszi a reklámokat is ilyenkor), utána kábellel rakom fel a Nookra.
Volt egy ígéretes app andoridra: Pocket, de sajnos nem indult el a Nookon, gondolom android-verzió hiba miatt.

(#618) Vyndree válasza e-könyvtáros (#617) üzenetére


Vyndree
őstag

Arra nincs ötleted, hogy a dupla sortöréssel mit lehetne kezdeni, hogy lehetne orvosolni?

Privátban elküldöm az epub-ot miről is van szó, rengeteg ilyen epub-om van. :((.

[ Szerkesztve ]

(#619) Kakumix válasza Vyndree (#618) üzenetére


Kakumix
senior tag

Ha mákod van csak a fájl stílusában van így beállítva, hogy a bekezdések után nagyobb "margó" legyen. Ha így van akkor CoolReaderben a beállítások közt a CSS fülön, az "Alapértelmezett bekezdésformázás"-on belül az alsó és felső margót kell nullára állítani.
Ha nincs mákod és a bekezdés után tényleg van egy plusz sortörés, akkor át kell szerkeszteni a fájlt. Erre én a Sigil nevű programot használom, illetve magát a szerkesztési műveletet a Vi nevű szövegszerkesztővel csinálom, mert ebben egy megfelelően összeállított reguláris kifejezéssel egy utasítással ki lehet venni a felesleges soremeléseket (illetve a fix elválasztásokat is). Erre azért örülnék, ha valaki megosztana egy egyszerűbb megoldást!

Legyen szép napod!

(#620) e-könyvtáros válasza Vyndree (#618) üzenetére


e-könyvtáros
csendes tag

Szia,
én még csak most ismerkedek a nookkal, de ez a bekezdések közötti nagyobb térköz feltűnt, hogy a kindlén nem volt (bár engem nem is zavar olvasás közben)
Tehát ha az eredeti szövegben nincs dupla sortörés, akkor a betűméret beállításánál, a jobb alsó sarokban lévő "Publisher Defaults" bepipálásával eltüntethető. De ekkor értelemszerűen a könyv saját beállításait, beágyazott betűtípusát stb. fogja használni.

(#621) Degeczi válasza e-könyvtáros (#620) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a "Publisher Defaults" szerintem használhatatlan, hiszen még a betűméret állítását sem engedi :(

Coolreaderrel jól állíthatóak a jellemzők (vagy persze belenyúlni az e-bookba mondjuk Calibre-vel)

(#622) e-könyvtáros válasza Degeczi (#621) üzenetére


e-könyvtáros
csendes tag

De, engedi, most próbáltam. Vagyis betűméret változtatás után újra katt a Publisher Defaultson, és akkor már kisebb vagy a nagyobb betűvel, de a dupla sortörés nélkül lesz a szöveg.

(#623) Degeczi válasza e-könyvtáros (#622) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem tudom, nemigen használtam a gyári olvasóprogramot (a CoolReader sokkal jobban bevált), de határozottan úgy rémlik, hogy amikor a margót próbáltam kisebbre állítani (az is túl nagy a gyárival, míg Coolreaderben tetszőlegesen kicsire vehető), akkor a Publisher Defaults-ot választva ugyan kellemesen kicsi lett a margó - de amikor a közben szintén csökkent betűméretet visszanöveltem, a margó is visszaugrott vele nagyobbra, szóval kiütötte a Publisher defaults-ot

(#624) e-könyvtáros válasza Degeczi (#623) üzenetére


e-könyvtáros
csendes tag

Igen, valóban, a margót visszaállítja... de hát ezért "Publisher Defaults", hogy a könyv készítője által kitalált kinézetet adja vissza (kivéve betűméret) ;)

(#625) anosti válasza McAdam6 (#603) üzenetére


anosti
újonc

Szia!

Érdeklődnék, hogy az ABCzone mennyi idő alatt küldte ki? Én tegnap rendeltem tőle, elvileg tegnap postázta is. Szerinted mikorra várhatom? :) Illetve te mennyi idő alatt kaptad meg?

Már hónapok óta nézegetem a Nook-okat és most szántam rá magam a vásárlásra, de ennek eredményeképp már nagyon türelmetlenül várom, hogy a kezemben legyen... :)

Köszi a választ!! :)

A

(#626) McAdam6 válasza anosti (#625) üzenetére


McAdam6
tag

Kb egy hét alatt jött meg, nem az alap postázást kértem, hanem az eggyel drágábbat, így a GLS hozta.

(#627) anosti válasza McAdam6 (#626) üzenetére


anosti
újonc

Köszi! Nekem nem dereng, hogy lett volna lehetőség másféle szállításra csak a 14 GBP-s árú volt, nem tudom ez az-e, amivel te kérted... Mindenesetre akkor még legyek türelmes... :)

Ha nem GLS hozza akkor mi? Simán a posta?

(#628) Doosa


Doosa
aktív tag

Sziasztok!

Nem is gondoltam, hogy van itt ilyen fórum eztán egyszer csak belebotlok :C
Nekem is van egy Nook Simple Touch-om lassan egy éve. Nagyon szeretnem, a kezdetektől fogva root-olva használom folyamatosan fejlesztgetem a saját ízlésemre.
Most billentyűzetet szeretnék cserélni, de valahogy nem sikerül. Bemásoltam már a system/app-ba de semi, valaki csinált már ilyet? Jó lenne egy magyar bill ami még esetleg működik is a GTalk-ba.
Ja és a másik projekt most a multituch ennek majd ma állók neki, de már találtam hozzá egy CWM-ből telepíthető zip-et úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok. Én szinte csak PDF-eket szoktam olvasni és a noreflesh-el kiegészítve ez most már tényleg elég durva lenne :D

(#629) lita66 válasza Doosa (#628) üzenetére


lita66
tag

milyen rom van a nookodon?

(#630) Doosa válasza lita66 (#629) üzenetére


Doosa
aktív tag

Hát én 1.1-et tettel fel rá anno. Van azóta újabb?

(#631) lita66 válasza Doosa (#630) üzenetére


lita66
tag

Nekem, és még elég sok mindenkinek, (ahogy nézegetem a fórumot), 1.2.1-es gyári frissítésen a NookManager 0.5.0 root és rom van fent.
Ezek szerint (a verziószámból következtetek) Neked a TouchNooter fut a Nook-on?

(#632) Doosa válasza lita66 (#631) üzenetére


Doosa
aktív tag

Néztem róla videót, de engem nem győzött meg. Nekem most olyan a cucc mintha egy táblagép lenne, ezt a 1.2-t valahogy visszalépésnek érezném.
Jó persze az alap rendszerhez képest sokkal többet tud ami dicséretes, hogy kijött egy ilyen frissítés.
Vagy gyorsabb ez a 1.2 root mint az 1.1 root? Van valami extra? :D Gondolom play-ből ugyan úgy bármi letölthető.

(#633) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Ajándékba fogok venni egy Nook Simple Touch olvasót, de mivel mindenhol csak a saját üzletét reklámozzák, az információ pedig kevés ezért megkérdzem:
- Mindenféle trükközés nélkül lehet rá könyvet feltölteni? Ha még mondjuk calibre kell hozzá az nem gond, de root mókolás stb. nélkül menni fog?

Köszi

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#634) Degeczi válasza daninet (#633) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze
(nincs olyan elterjedt e-book olvasó, amire ne lehetne simán rámásolni, ezért nem hangsúlyozzák sehol az ellenkezőjét)

(#635) daninet válasza Degeczi (#634) üzenetére


daninet
veterán

Hátöö... kindle-re csak segédprogrammal lehet az első verzióknál meg emailben kellett küldözgetni.. Gondoltam hogy nemvalószínű a dolog, de jobb biztosra menni. Köszi :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#636) Degeczi válasza daninet (#635) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ilyen hülyeséget légyszi ne, mert még vki komolyan veszi! :W

Temészetesen a Kindle-re is lehet bármilyen segédprogram nélkül másolni...
(emailben pedig nem "kell", hanem lehet ráküldeni: az egy plusz szolgáltatás a mezei USB-s fölmásoláson kívül)

[ Szerkesztve ]

(#637) daninet válasza Degeczi (#636) üzenetére


daninet
veterán

Kindlere nem lehet segédprogram nélkül másolni. Tudom mert 3 is van itthon különböző verziókból. Külön fájlban tárolja a könyv címét, jegyzeteket, borítót stb illetve magát a könyvet, ezért nem látja ha csak ráhúzod. Kb mint az ipod mikor ráhúzol egy mp3at az se látja. Na de ez itt off nagyon.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#638) Degeczi válasza daninet (#637) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Lehet, hogy off, de akkora hülyeség, hogy nem lehet szó nélkül hagyni...
Természetesen a Kindle is látja a simán rámásolt könyveket!
(három is van a családban, régebbi és újabb is: sosem volt ezzel gond, mindig működött így)
Ha nem így történt, annak pl. az lehetett az oka, h nem a "documents" mappába másoltad - de ahhoz nem kell segédprogramot használni.
A borító és a könyv címe pedig a MOBI/PRC/AZW fileban van benne, így azokat is látja az egyszerű fölmásolás után.

(#639) moli.hu válasza Degeczi (#638) üzenetére


moli.hu
őstag

így van.

(#640) Vyndree válasza Degeczi (#638) üzenetére


Vyndree
őstag

Megerősítem.

(#641) skyli


skyli
senior tag

Találtam egy orosz fórumot, ami tele van hasznos infókkal! pl ilyenek mint: "megoldás arra a problémára, láthatatlan szöveget a menük egyes programok" azta :o ezt már pár helyen észrevettem, ezpdf is ilyen és használhatatlan is kicsit emiatt. Ki kell próbálnom. meg egy másik rootolási módszerről is szó van (Zerolab Nooker). youtuberól találtam ide, azt sem értem, hogy a képfrissítés neki mitől ilyen jó: http://www.youtube.com/watch?v=ABN37LQEgtA
nekem a fastmode működött eddig csak normálisan, de az összesen 3 színt jelenít meg pöttyözve: fekete, fehér és 1 közepes szürke. a norefresh nem igazán megy, vagy nagyon lassú. Nem is gondoltam volna, hogy az oroszoknál ennyire fejlesztenek:o mondjuk xda-n is vannak mindenféle patchek a nookhoz, amikhez még nem értek :)

Amúgy a Kindle nálam is látja a rámásolt könyveket

[ Szerkesztve ]

(#642) ugyeletes válasza moli.hu (#612) üzenetére


ugyeletes
tag

moli.hu!
varom a tovabbi tapasztalatot a Nook HD+-szal kapcsolatban. nehezen olvasta-e a CM-es sd kartyat, mert az ujabbakra sokan panaszkodnak, satobbi. par napon belul veszek egy ilyen eszkozt, el kell lonom az 50 usd-s ebay kuponomat... :)

(#643) Doosa válasza skyli (#641) üzenetére


Doosa
aktív tag

A fastmod-ot el tudod mondani, mert én nem jöttem rá hogy kell. :)

(#644) skyli válasza Doosa (#643) üzenetére


skyli
senior tag

hát.. le kellett tölteni egy apk-t és egy olyan kernelt feltenni clockworkmod recoveryvel ami támogatja. De az előző videón sokkal szebb mint amilyen nekem :S aztán az apkt kell elindítani. xda-ról szedtem :)

(#645) Doosa válasza skyli (#644) üzenetére


Doosa
aktív tag

Ohh értem. És mennyire érdemes a kernelekkel játszadozni? Van érdemleges különbség köztük?

(#646) blash


blash
tag

Van új Nook, csak simán Glowlight néven:

http://www.barnesandnoble.com/p/nook-glowlight-barnes-noble/1114959612

http://www.engadget.com/2013/10/30/nook-glowlight/

Maradt a 6", felbontás picit nőtt (1024x758), könnyebb (176 gramm), 4 giga belső hely, 119 dolláros nyitóár, csak fehér színben, nincsenek lapozó gombok és sd kártya hely. Vajon, hogy lehet majd egyszerűen rootolni?

(#647) skyli válasza Doosa (#645) üzenetére


skyli
senior tag

Csak 2-t próbáltam, különbséget nem vetem észre illetve nem ástam bele magam nagyon.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1906507 itt találtam csak ilyen kerneleket.

(#648) Paca2 válasza skyli (#647) üzenetére


Paca2
senior tag

sziasztok

ha az ABCzonre-tól rendelek, akkor kell adót és vagy vámot fizetni?

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#649) Degeczi válasza Paca2 (#648) üzenetére


Degeczi
nagyúr

lassan 10 éve EU tagok vagyunk, így természetesen nem

(#650) Paca2 válasza Degeczi (#649) üzenetére


Paca2
senior tag

köszi :)

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.