Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók

Hozzászólások

(#501) rockyka


rockyka
tag

Nem akarlak elkeseríteni, meg lehet nálad nem lesz baj, de az én rossz akksimmal ugyanilyen betegségek jöttek elő...

(#502) rockyka


rockyka
tag

UP: tényleg ez a 2010 lehet a gyártási év. Ezen a képen már 2012 szerepel a 2010 helyett : http://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/WZYkbFyxlG3jCkOT.medium

(#503) Sonja


Sonja
veterán

No, most teljesen kikapcsoltam (nem csak alvóba tettem), zölden világított. Kihúztam a töltőt, bekapcsoltam és 100%-ot mutat és Full-t ír. Remélem tényleg feltöltött. :U Igaz, legalább 5 órát töltődött, szvsz fel kellett neki tölteni, nem?! :F :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#504) rockyka válasza Sonja (#503) üzenetére


rockyka
tag

Biztos fullos már ennyi idő alatt. Ha szerencséd van akkor ez a kis malőr csak azért volt mert először töltötted. Külföldi fórumokon elég sok ilyen példát találtam és ott a hozzászólások azt mutatták, hogy vannak olyan esetek mikor 2-3 töltés is kell ahhoz, hogy a gép normálisan összebarátkozzon az akksival.

(#505) Degeczi válasza rockyka (#500) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az a panel tervezési dátuma
az alkatrészeken lévő lenne érdekes (mert a legtöbb alkatrész pár hónapnál nem vár többet beépítés előtt), ami viszont ezen nem látható - bár a jobb alsó sarokban lévő chip könnyen lehet 2013-as

(#506) Sonja


Sonja
veterán

Egész jó ez a nook, végülis tetszik. :K Azért 1-2 bosszantó dolog azért akad (pl. nincs külön "vissza" gomb a bal felső részen, mint a Kindle Touch esetében, így kénytelen vagyok mindig az N gombot megnyomni, majd home), de ez nem olyan nagy probléma. :K Sajna PDF file-nak nem jeleníti meg a borítóját, akár mit csinálok. :( Vagy csak nagyon nem jól csinálom. :D Pedig elvileg úgy kell, hogy egy lapot beszúr az ember az elejére, majd beilleszti a jpg file-t, és elmenti. Calibre nem jó, mert elcseszi a PDF-et.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#507) Degeczi válasza Sonja (#506) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, az valóban elcseszett dolog, h nincsen hardveres back gomb (helyzettől függően szoftveres gyakran van a fejlécben)

ez is egy érv a rootolás mellett: akkor ráteheted mondjuk a bal oldali két gombra a "menü" és a "back" funkciókat, csak a jobb oldali kettőt meghagyva lapozásra

(#508) Vyndree válasza Degeczi (#507) üzenetére


Vyndree
őstag

Bármelyik gombot be lehet állítani "back" gombnak, még a Nook gombot is..

(#509) Degeczi válasza Vyndree (#508) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze, ezért írtam, h "mondjuk"
(a Nook gombot én inkább nem lőném el erre)

(#510) koncsik válasza Degeczi (#507) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Úgy-úgy. Nook root-ért kiált, nem is nagyon akartam, de nagyon jó és (ha sikerül) nem egy nagyon bonyolult dolog. És visszacsinálható, ha nem teccik. :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#511) Vyndree válasza Degeczi (#509) üzenetére


Vyndree
őstag

Kinek mi tetszik, lehet Nook gomb nyomvatartósra is állítani ha jól tudom és akkor megmarad az alapfunkciója.

(#512) Sonja


Sonja
veterán

Ha egy könyvet kiolvastam, akkor utána le szoktam rögtön törölni a készüléken. Ez a Kindle Touch-on egyszerű volt, mert csak hosszan nyomtam egyet a könyvön, utána a megjelenő menűben kiválasztottam, hogy delete, és ennyi. Itt egyszerűen nem találok törlési lehetőséget egy könyvre! :F Csak én vagyok most ilyen béna, vagy tényleg nem lehet?! :B :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#513) Degeczi válasza Sonja (#512) üzenetére


Degeczi
nagyúr

közismert Nook hiányosság (külföldi fórumok is tele vannak vele), h alapban valóban nem lehet rajta törölni, csak gépre kötve

de mint a többi hiányosságra (van még bőven, különösen pl. a szótárkezelés terén), erre is ugyanaz a válasz: rootolás

(#514) Sonja válasza Degeczi (#513) üzenetére


Sonja
veterán

Azért ez elég nagy szégyen, hogy ilyen alapvető dolgot nem tettek bele a firmware-be. :U Köszi!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#515) koncsik válasza Degeczi (#513) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Oh,yes. :K Szótárt sikerült beapplikálnod?

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#516) Degeczi válasza koncsik (#515) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egyelőre csak a Fora Dictionary-t tettem föl, végülis nem rossz, de még mindig nagyon távol van az eredmény a Kindle alaplehetőségeitől, úgyhogy próbálkozok még mással

(#517) Sonja


Sonja
veterán

Írtam már a Barnes & Noble-nak a könyv törlésével kapcsolatban. Dél körül írtam, most válaszoltak. Abszolút nem sablon válasz volt, ráadásul elég hosszú, ami meglepett. A lényeget bemásolom ide:

"Unfortunately, we don't have an estimated time frame when will we have a software update again for our NOOK Simple Touch which will enable you to delete your eBooks directly from the device. As of the moment, only the option to have the eBook archived is the one that I recommend for you to use."

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#518) rockyka válasza Sonja (#517) üzenetére


rockyka
tag

Volt már pár frissítés, nem tudom miért nem tudták eddig megoldani. Gondolom ez a probléma a kezdetektől fogva sokakat zavar.

(#519) Degeczi válasza rockyka (#518) üzenetére


Degeczi
nagyúr

valszeg a fő célcsoport - USA, ill. nyugat-eu felhasználók - nagy része vásárolja a könyveket, és nem akarja törölni

eleve az egész Nook erre van kihegyezve, hiszen minimális a felhasználható háttértára, a nagyobb rész B&N-től vásárlásra van fönntartva

(#520) vegyszer válasza Degeczi (#519) üzenetére


vegyszer
addikt

Micsoda véletlen lehet ez... ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#521) L. Hedvig


L. Hedvig
csendes tag

Lányok, fiúk!
Új vagyok még itt, lehet, hogy rossz helyre írok. Ha így van, előre is elnézést kérek. Tehát.

Eladó egy 7 hónapos (amerikai garancialevéllel rendelkező) NOOK Simple Touch eBook Reader - sajnos szomorú családi okokból kifolyólag. Jó pár könyv le van töltve rá, de ez természetesen törölhető. Bőrtokban van.

Amennyiben valakit érdekel, kérem itt jelezze, aztán felvesszük egymással a kapcsolatot az ár és az átadás vonatkozásában. Én pesti vagyok.

Köszönöm, Hédi.

Harminckét éves lettem én, meglepetés e költemény. Csecse-becse, ajándék...

(#522) vegyszer válasza L. Hedvig (#521) üzenetére


vegyszer
addikt

Aláírásban lehet hirdetni, fórumban nem. A hardverapro erre van. (nekem egy ilyen miatt egyszer majdnem a fejemre koppintott egy modi)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#523) Vyndree válasza vegyszer (#522) üzenetére


Vyndree
őstag

Majdnem a fejedre koppintott? Az milyen? :)

(#524) vegyszer válasza Vyndree (#523) üzenetére


vegyszer
addikt

Öt percben még benne voltam. Töröltem

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#525) Dhampir válasza vegyszer (#522) üzenetére


Dhampir
félisten

Frissen regisztrált. Lehetséges, hogy Molnár Mari néven itt is ő hirdeti.

(#526) L. Hedvig válasza vegyszer (#522) üzenetére


L. Hedvig
csendes tag

Köszönöm, átviszem...:-)

Harminckét éves lettem én, meglepetés e költemény. Csecse-becse, ajándék...

(#527) Dhampir válasza L. Hedvig (#526) üzenetére


Dhampir
félisten

Harminchárom évesen lépsz Krisztusi korba. :D

(#528) L. Hedvig válasza Dhampir (#527) üzenetére


L. Hedvig
csendes tag

Köszi, tudom. Sajnos ezt a pár sort nem én írtam, hanem József Attila. És már bőven túl vagyok a krisztusi koron, de nagyon kedvelem ezt a versét.

Harminckét éves lettem én, meglepetés e költemény. Csecse-becse, ajándék...

(#529) Degeczi válasza L. Hedvig (#528) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezt azért jó eséllyel mindenki tudja (mármint nem azt, h túl vagy már rajta :)
Egyáltalán nem kedvelem a verseket, de J.A. erős kivétel: tőle sok minden emlékezetes, valóban

(#530) Dhampir válasza L. Hedvig (#528) üzenetére


Dhampir
félisten

Még nem felejtettem el a műhelyben kiírt idézetet:

Dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes. :)

József Attilától egyik kedvenc versem a Levegőt!.

(#531) vegyszer válasza Dhampir (#530) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem ez a kedvenc József Attila mű...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#532) koncsik válasza vegyszer (#531) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Hetedik

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#533) Vyndree


Vyndree
őstag

Van egy könyv, leszedtem epub, pdf és djvu formátumban és egyikben sem kezeli rendesen. Akárhogy Calibre-vel, bármivel nem jó, tripla sortörés, olvashatatlan!!!!!
Nook-ról vagy jót vagy semmit... teljesen használhatatlan.

Elküldöm bárkinek PM-ben mind a három formátumot hátha tud vele kezdeni valamit, én feladom.

[ Szerkesztve ]

(#534) Dhampir


Dhampir
félisten

Segítséget kérek!

Hogyan lehet pozitív visszajelzést küldeni az eBayes eladónak? :B

(#535) Vyndree válasza Dhampir (#534) üzenetére


Vyndree
őstag

My eBay - Pourchase history - kiválasztod a terméket és Send feedback vagy mifene ott a jobb oldalon.

(#536) Dhampir válasza Vyndree (#535) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen! :R
Vergődve, de megtaláltam. Számomra szokatlan ez a nemzetközi piacteres felület, Vaterázni sem szoktam. :B

(#537) L. Hedvig válasza Dhampir (#525) üzenetére


L. Hedvig
csendes tag

Nem én, a barátnőm...:-)

Harminckét éves lettem én, meglepetés e költemény. Csecse-becse, ajándék...

(#538) Dhampir válasza L. Hedvig (#537) üzenetére


Dhampir
félisten

Az más. Már megijedtem a "láncbombázástól". :B

(#539) Sonja


Sonja
veterán

Barnes and Noble Claims they will Continue to Make Tablets and e-Readers

"All Nook devices will continue to be backed by world-class pre- and post-sales support in Barnes & Noble stores, as well as ongoing software upgrades and improvements to the digital bookstore service."

Érdekes helyzet. Eddig pont az ellenkezője volt. :) Vajon most tényleg folytatja a tablet gyártást, és az e-readerek software-es fejlesztését is?! :F Jó lenne, ha oda is figyelnének végre az igényekre. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#540) Atti777


Atti777
senior tag

NST nem nyitja meg a Calibrevel ráküldött, eredetileg .prc formátumú könyvet (többet is próbáltam).
Én rontok el valamit? Vagy kell esetleg valami spéci beállítás? Én alapbeállításokkal próbáltam

Путин, иди нахуй!

(#541) koncsik válasza Atti777 (#540) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

DRM?
Rootolás után Kindle app.-ot futatva nem lehet ilyen gond... remélem.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#542) Degeczi válasza Atti777 (#540) üzenetére


Degeczi
nagyúr

PRC-ből gyakorlatilag 100% sikerrel lehet tökéletes EPUB-ot készíteni Calibre-vel (mivel a PRC/MOBI elég buta, egyszerű formátum), így igen, valószínűleg beállítás van elrontva (DRM esetén ha jól rémlik, egyértelmű üzenetet ad a Calibre, h ez most nem fog menni)

(#543) Vyndree válasza koncsik (#541) üzenetére


Vyndree
őstag

Tudnál linkelni egy Nook-on futó Kindle app apk-t? Amit találtam 3.5.1.1 - 4.2.0.34 egyik se jó rá.

(#544) koncsik válasza Vyndree (#543) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szépen megy a Kindle a nook-on 3.1.0.30 (3.3.1.1. apk-t már nem tudja indítani, de az előző tök jó). A 3.2 valami vagy mostanában került fel, vagy elkerülte a figyelmemet, azt nem tudom megy-e.
Itt vannak egy csomó régivel együtt a lap alján.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#545) Vyndree válasza koncsik (#544) üzenetére


Vyndree
őstag

Köszönöm, a Kindle 3.2.0.35 tökéletes.

(#546) Tomiboy65


Tomiboy65
csendes tag

Sziasztok!

Hétfőn rendeltem meg ebay-en UK-ból a Nook-ot, szombaton megjött, ma vettem át. Regisztráltam, USB-n elkezdtem tölteni, és ekkor középre kitesz egy ablakot, hogy USB mode. Ekkor sehová nem tudok belépni. Ez normális?
A bal felső sarokban a könyvtár ikon mellett meg van egy kis fehér ablak egy 1-essel benne. Ez mit jelent?
A calibre-ből átraktam pár könyvet, de még nem tudtam megnézni a fentiek miatt.
Mikor fogom tudni, hogy teljesen feltöltött az akksi?

(#547) Degeczi válasza Tomiboy65 (#546) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nomrális: amíg háttértárként föl van csatolva a számítógépre, nem használhatod
más típusoknál is így van (az e-book olvasó többnyire eleve nem is látja a saját háttértárát amíg azt a számítógép kezeli, ez az oka)
csatold le (dismount), ha olvasni szeretnéd
ettől még a töltés megy tovább

üdvözlő üzeneted van rajta, azt jelzi a buborékban

(#548) Tomiboy65 válasza Degeczi (#547) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Ohh, köszi a gyors választ! És a töltés ha kész, átvált a narancs led zöldre?

(#549) koncsik válasza Tomiboy65 (#548) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen. Jó olvasást!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#550) moli.hu


moli.hu
őstag

sziasztok,
rendeltem egy Nook HD+ tabletet USA-ba, privat szallitassal. De a lenyeg: jol latom, hogy az egesz Nook tablet csaladnak (Color, Tablet, HD, HD+) nincs egyetlen topikja se a prohardveren?!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.