Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók

Hozzászólások

(#201) Vyndree válasza bbgin (#199) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem 0,98USD csipeszes megoldás van hozzá, egész jól lehet vele olvasni rövid távon.

(#202) bbgin


bbgin
tag

köszönöm a válaszaitokat!
mivel alkalmi áron most vettem a sima touchomat így marad a csipeszes megoldás.
láttam csipeszes Varta led book light ill. Energizer, olvasólámpákat viszonylag jó áron így marad ez a megoldás.

(#203) vegyszer válasza Vyndree (#201) üzenetére


vegyszer
addikt

A rövid távú használat oka a led lámpa minősége, vagy a vele használt akkumulátor véges kapacitása?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#204) Vyndree válasza vegyszer (#203) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem egy csúcs technika, de lehet vele olvasni.

CR1220-as lithium elem való bele, 209Ft 5db egy darabig biztos kitart.
Esetleg fejlámpa nem lenne jó hozzá? Talán jobb a fénye (5 ledes nem 1, nem kell rácsíptetni, nem mozog-lötyög és ez is másfél usd.

(#205) curtis2 válasza Aliendej (#194) üzenetére


curtis2
tag

Köszi!

curtis

(#206) Vyndree válasza curtis2 (#205) üzenetére


Vyndree
őstag

Az csak egy egyszerűsített verzió, itt a teljes.

(#207) skyli


skyli
senior tag

Vyndree, hogy tetted be alapértelmezettnek a launchered? nekem egyszer jelent csak meg abban a menüben, de aztán el s tűnt, pedig bemásoltam a system/appba. Amúgy nem lenne jobb és könnyebb / nem lenne több mod az 1.1.2-re? ahhoz itt találtam egy leírást: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=36061695 nem olyan régi írás és ezt ajánlja. Nem tudom, a fejlesztők melyiket használják inkább, de lehet, hogy a régebbit.

(#208) vegyszer válasza skyli (#196) üzenetére


vegyszer
addikt

ÉÁn itt leletem meg a partíciós tábla kiosztását: [link]
Gondolom e leíró (vagyis eme felállást generáló) fájl megfelelő módosításával elég sok tetszőleges kialakítás elérhető.
Bennem az merült fel, hogy biztos szükség van-e az 1646MB-os kiterjesztett partíció szétszedésére 4 darabban?
Ha jól tudom, fordítva is lehet ülni a lovon.
(csinálni egy partíciót, arra négy könyvtárat, hogy /system, /media, /cache, /data és ezeket csatolni fel, mint megfelelő kötetek) de ekkor a 4 kis partíció ÖSSZ mérete kell, hogy bele férjen a kvótába, és esetleg lehetne az egyes méreteket maximalizálni, hogy pl ne a cach hízzon meg feleslegesen nagyra.

Vagy rossz a gondolat menetem?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#209) bbgin válasza Vyndree (#206) üzenetére


bbgin
tag

nagyon pöpecre sikeredet a leírás! :)
köszönöm szépen :)
kérdés!
a leírásban szereplő facebook a marketre utal amit nem tudok letölteni csak a telefonomra.
más helyekről több facebokos apk is letöltöttem de egyik sem működött.
tudsz esetleg egy megbízható forrást amit a Nook is elfogad.

(#210) Vyndree válasza skyli (#207) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem a Go Launcher EX működött és újraindítás után se volt vele gond. Tedd fel az APK-t a külső SD gyökérbe, majd futtasd, más dolgod nincs.
Downgrade 1.1.2-re még nem próbáltam, nem is néztem még utána hogyan kell. Esetleg ha megvan és bele tudnád írni egy bejegyzésbe az nagyon jó lenne mindenkinek. :)

(#211) Vyndree válasza bbgin (#209) üzenetére


Vyndree
őstag

Nincs Facebook-om ezért nem tudok hozzászólni, de valahogy rá lehet tenni az tuti. Próbálj meg olyan régebbi verziót keresni, ami a 2.1-es androiddal kompatibilis. Esetleg itt?

[ Szerkesztve ]

(#212) bbgin válasza Vyndree (#211) üzenetére


bbgin
tag

Működik. :) Köszönöm szépen ez volt a megoldás!

(#213) Vyndree válasza skyli (#207) üzenetére


Vyndree
őstag

Próbáld ki ezt vagy ezt a launchert, állítólag ezzel lesz ilyen és ilyen a készülék.

(#214) Vyndree válasza Vyndree (#213) üzenetére


Vyndree
őstag

Feltettem egy 2.1-es kompatibilis Zeam launcher úgy tűnik működik. Asztal hátteret lehet változtatni, ki lehet pakolni az ikonokat, lapok száma 3-9-ig állítható, egyszerű és gyors.
Használni nem hiszem hogy fogom, nem az én világom, úgy szeretem ahogy van.

(#215) vegyszer válasza Vyndree (#214) üzenetére


vegyszer
addikt

Pedig őt csak ajánlani tudom. Egyszerű, kis erőforrás igényű. És nekem majd két évet bizonyított... (ZTE Bladen)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#216) skyli válasza skyli (#207) üzenetére


skyli
senior tag

de bármilyen launchert tettem fel, nem tudom alapértelmezésnek használni. Lightning és ADW Ex van rajta. Adw ex-et én szeretem, régen is használtam és tud mindent. Az új verziói mondjuk nem tetszenek, ebben meg csak az nem tetszik, ahogy az ikonoknál levágja kétoldalt a szöveget. 1.3.3.1 és 1.3.3 <- ezek sztem jók adw exből :D (ahhoz képest h megvettem 30 ft-ért még régen, az új veziók nagyon nem tetszenek :D

(#217) lita66


lita66
tag

Két dolog nem tiszta még a rootolással kapcsolatban
Az egyik apróság: miután befejeztem a Nookmanager-rel a rootolást ki kell kapcsolnom a nook-ot mielőtt kiveszem az sd-t, vagy egyből formázzam kikapcsolás nélkül?
A másik: google apps-ot külön telepítem? Honnan tudom letölteni őket (market, gtalk, gmail, stb.)?
Vagy esetleg van rá külön mód, pl.:[link]
hét végén nekilátnék....

[ Szerkesztve ]

(#218) Vyndree válasza lita66 (#217) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem kell formázni az SD-t, hagyhatod úgy is. Mikor kész írni fogja hogy vedd ki, majd újra kell indítani a gépet.
A google play-t nem tudom még, nem próbáltam azt a megoldást, apk-t teszek az SD-re úgy telepítek.

(#219) lita66 válasza Vyndree (#218) üzenetére


lita66
tag

A market appot honnan töltöd le?

[ Szerkesztve ]

(#220) vegyszer


vegyszer
addikt

Sajna ma sem jött meg. :O

Nektek levélként jött, vagy csomagként?
Póstás hozta ki, vagy a MPL-es kiskocsi?
colourb4uk-tól rendeltem... De olyan messze van tőlem, és mégis közel.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#221) pepe091 válasza vegyszer (#220) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Postás hozta. Nem feltétlen akkor adta fel, amikor azt beírta e-bayen. Nyilván összevár pár csomagot, és 20-at, 50-et ad fel egyszerre.

(#222) vegyszer válasza pepe091 (#221) üzenetére


vegyszer
addikt

Azt írja a neten, hogy a délután négyig befutott rendelést póstázza. (én ez előtt rendeltem) de másnap estig vagy 20-at eladott. Így azt gondoltam, nem irreális, hogy megjöjjön mára. Sajna buktam. (pedig a mikro SD már rootra beizzítva készen áll)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#223) skyli válasza lita66 (#217) üzenetére


skyli
senior tag

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2086582 pont ez rá a módszer, jót találtál meg :) én ezzel csináltam, meg van egy seachmarket program, ez is benne van a leírásban. minden működik szépen, kivéve vmiért a google talk nem nagyon megy de market, gmail, minden megy. a többi gapp-ot marketből kell letölteni (maps, stb)

(#224) lita66 válasza skyli (#223) üzenetére


lita66
tag

nagyon kösz!, megnyugtattál, így fogom próbálni akkor én is!

(#225) pepe091 válasza vegyszer (#222) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az egy dolog, hogy azt írja.. :) Én Júni. 12-én rendeltem, e-bayen 13-án beírta hogy feladva, holott a borítékon látszik, hogy 15-én adta fel. Bevett szokás, hogy egyből átírják postázottra. A legtöbb helyen eleve automata végzi az egészet, beérkezik a rendelés, egyből beírják, hogy postázott, és megy a feedback is.

(#226) vegyszer válasza pepe091 (#225) üzenetére


vegyszer
addikt

Én remélem, az legalább azt jelentette jelen esetben, hogy borítékba került, a nevemmel az elején...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#227) DiVaD válasza vegyszer (#226) üzenetére


DiVaD
senior tag

Nekem se jött meg még, pedig egy napon rendeltuk... :(
Remelem azért holnap megjön, mert lesz pár szabadnapom és akkor tényleg tudnám használni... :U

(#228) vegyszer válasza DiVaD (#227) üzenetére


vegyszer
addikt

én legkésőbb péntek délután mennék el...
szeretném vinni

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#229) bbgin válasza skyli (#223) üzenetére


bbgin
tag

ezzel kapcsolatosan tudnál adni némi ifot, hogy a file létöltése után azt hova és milyen formában kel másolni ahhoz, hogy legyen marketem?

(#230) Vyndree válasza bbgin (#229) üzenetére


Vyndree
őstag

Felesleges buherának tartom, ami kell hozzá azt le lehet szedni apk-ban, olyan sok minden úgysem fut rajta.

(#231) skyli válasza Vyndree (#230) üzenetére


skyli
senior tag

Nekem hasznos volt eddig a market :) billentyűzeteket, szókeresőt, meg néhány progit már onnan töltöttem le. A fájlokat a NookManager particiójára kell tenni egy mappába:
- Unzip the NTGAppsAttack zip file into the the root of your NookManager microSD card
- Power off your Nook
- Insert NookManager microSD card into your Nook
- Power on your Nook and let NookManager load
- From the main NookManager screen select More, then Custom, then Install NTGappsAttack
- If all goes well, select Back, Back, Exit, eject your microSD card and let your Nook boot

Ja és a gmail is teljesen jól megy :)) ma, amikor le volt merülve már a mobilom, de volt wifi, erről beszélgettem tovább :D

[ Szerkesztve ]

(#232) bbgin válasza skyli (#231) üzenetére


bbgin
tag

Kipróbáltam ezt a módszert, de valamit nagyon elrontottam.Miután telepítettem a képernyő hosszasan villogni kezdet majd olyannyira lefagyott, hogy már be sem tudom kapcsolni.Tegnap este óta se kép se hang.
Nem reagál semmire és ha gépre dugom az sem ismeri fel.
Szerintetek most mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#233) vegyszer


vegyszer
addikt

MEGJÖTT! :R Kezdődik a mókolgatás, kóstolgatás. :)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#234) rockyka


rockyka
tag

Sziasztok!

Kb két hete érkezett meg a nook st-om angol földről és azóta is szenvedek vele. Kb 1 nap alatt lemerül 80 százalékra, aztán lefagy szépen és csak akkor tér magához, ha felrakom töltőre, de ekkor azonnal újraindul és bebootol. Számtalan külföldi fórumot olvasgattam és nem egyedi a problémám. Az ott leírtakat sokszor leteszteltem, de semmi változás. Bár rendszervisszaállítás esetén előfordul, hogy az akksi lemegy mondjuk 67%ra is és ott fagy le. Újratöltés után megint ugyanennél a pontnál fagy. Valaki tudna valamit ajánlani? Már a gép szétszedésén és az akksi eltávolításán gondolkodom, de azért jobb lenne ha nem kellene erre sort keríteni. (Jah és a gépen gyárilag 1.2.1es szofter van.)

(#235) pepe091 válasza rockyka (#234) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Küldd vissza az eladónak, és kapsz egy másikat.

(#236) rockyka válasza pepe091 (#235) üzenetére


rockyka
tag

Sajnos a visszaküldést nem teszi lehetővé az eladó, legalábbis valami ilyesmi van ide írva, így a gyártónak küldhetném vissza, de az majdnem annyiba kerülne mint amennyiért vettem. Persze lehet hogy olcsón is meg lehet úszni (nem vagyok jártas a csomagküldözgetésben)

(#237) pepe091 válasza rockyka (#236) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Kitől vetted?

(#238) rockyka válasza pepe091 (#237) üzenetére


rockyka
tag

Ebayen ettől az eladótól: http://myworld.ebay.com/sarah_and_andrew (remélem ilyen formában működik a link)

(#239) Vyndree válasza rockyka (#234) üzenetére


Vyndree
őstag

Jobban jártál volna a skót eladóval, nála vissza lehet küldeni és jóval olcsóbb is.
Próbáld meg NookManagerrel a Rescue-t, hátha attól észhez tér.

(#240) Vyndree válasza vegyszer (#233) üzenetére


Vyndree
őstag

Sok sikert hozzá. :C

(#241) blash válasza rockyka (#234) üzenetére


blash
tag

probaltad teljesen kikapcsolni, nemcsak alvo modba tenni? Nekem 1.2.0-val volt ilyen, hogy gyorsan merult. Rakeresve erre azt talaltam, hogy a deregisztralas es a teljes kikapcsolas segit. Azota jol birja, nem merul latvanyosan sleep modban sem.

(#242) rockyka válasza blash (#241) üzenetére


rockyka
tag

A teljes kikapcsolás mit takar? Gondolom az a teljesen kikapcsolt üzem, mikor meg is jelenik az a képernyő amin írja, hogy "your nook has tund off completely". Vagy olyan is van mikor semmi se jelenik meg a képernyőn?

(#243) rockyka válasza blash (#241) üzenetére


rockyka
tag

Nyomok neki egy reset and deregistert, aztán mikor bejön a regisztrálós menü szépen kikapcsolom, töltőn hagyom és várok vele 1-2 órát. Meglátjuk mi sül ki belőle.

(#244) doc válasza rockyka (#243) üzenetére


doc
nagyúr

esetleg hard reset (gemkapoccsal)?

(#245) rockyka válasza doc (#244) üzenetére


rockyka
tag

Gemkapoccsal? Hova kell nyomni a gemkapcsot? Eddig hard resetként olyat csináltam, hogy a power gombot nyomva tartottam, majd a felvillanó képernyő után megnyomtam és lenyomva tartottam a jobb és bal lapozógombot. Ekkor megkérdezte, hogy szeretném e visszaállítani a gyári beállításokat és szépen vissza is állt. Persze ez nem segített rajtam sokat, csak mondjuk 80% helyett 70%nál fagyott le.

(#246) doc válasza rockyka (#245) üzenetére


doc
nagyúr

en mar sajna eladtam a Nookomat, szoval nem tudom fejbol hol van rajta a lyuk :U

(#247) bbgin válasza doc (#246) üzenetére


bbgin
tag

nekem lefagyott a kütyüm és találomra kerestem a reset gombot.elméletileg bal oldat a kis résben található mert a nook most újra indult

(#248) Vyndree válasza rockyka (#242) üzenetére


Vyndree
őstag

Menüből a Reboot vagy Power off nem segít?
itt majd itt

A NookManager SD-ről bootol, onnan vissza tudod tenni a gyárit, én ezt próbálnám elsőnek.

[ Szerkesztve ]

(#249) Vyndree válasza doc (#246) üzenetére


Vyndree
őstag

Az alján a csatlakozó mellett ez a pici lyuk nem az?

(#250) doc válasza Vyndree (#249) üzenetére


doc
nagyúr

gyanus hogy de, de azert nezd meg a kezikonyvben, ott le van irva :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.