Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók

Hozzászólások

(#1001) skyli válasza Vyndree (#1000) üzenetére


skyli
senior tag

Hét nekem mindig sikerült eddig, de erősen kell nyomni, vagy fél percen át.. ha mást nem, szét is szedheted, én szedtem már szét, és húzd le az aksiról :D

(#1002) Vyndree válasza skyli (#1001) üzenetére


Vyndree
őstag

Fél percig? Na majd legközelebb megpróbálom, köszi a tippet.

(#1003) skyli válasza Vyndree (#1002) üzenetére


skyli
senior tag

minimum :)

(#1004) BMizutani


BMizutani
tag

Üdv . Az alábbi hibákat tapasztaltam.
1 . Rootolatlanul néhány epub-ot nem nyit meg . Rootolva hibátlan .

2 . Néhány programot (Total commander , Perfectwiever , QuickPic ) felirat hiányos , icon hibásan jelenik meg .

3 .Coolreader ben mivel van mek opds szerver, az onnan közvetlenül letöltött könyvek címei ékezet hiányosan mentődnek .

a. Szintén Coolreader miként lehet hozzá adni mappákat a file kezelő részhez ?
b. A szótárokat miként kell beüzemelni?

A fenti hibákat miként lehet kijavítani , kiküszöbölni ?

(#1005) skyli válasza BMizutani (#1004) üzenetére


skyli
senior tag

(#1006) LittleBiG007 válasza kuruczz (#755) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

"szóval itt nem sokat fog változni a helyzet a közeli jövőben sem, ezek könyvolvasásra ideálisak, egyebekhez csak erős kompromisszumokkal használhatóak

Nekem erős kompromisszumokkal is jó lenne, ha látnám a kijelzőt sok esetben, pl. ki hív, statikus térkép, merre menjek, pár játék, ami nem dinamikus, e-mail, stb.."

Egyetértek, és az Onyx is: https://onyx-boox.com/coming-soon-e-ink-news/e-ink-smartphone/

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1007) BMizutani válasza skyli (#1005) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . Töltök fel képet amin látható a hiba ha sikerül .

[ Szerkesztve ]

(#1008) BMizutani válasza BMizutani (#1007) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . a kép linkje https://db.tt/Ji90VWPx

(#1009) BMizutani válasza skyli (#1005) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . Én is ezeket telepítettem fel de a Coolreader nem ismeri , azt mondja not installed .

(#1010) moli.hu válasza BMizutani (#1008) üzenetére


moli.hu
őstag

fyi, rosszul lettem a keptol. szedulni kezdtem es faj a szemem meg utana is. legkozelebb lecci tartsd fixen a fenykepezo-eszkozt.

(#1011) skyli válasza BMizutani (#1008) üzenetére


skyli
senior tag

Ez melyik program? Amúgy elképzelhető, hogy néhány program így fut. Xda-n van rá valami ami szürkévé teszi a betűt vagy a hátteret és akkor olvasható ez is, de nekem nem sikerült feltennem a nook-ra.

(#1012) skyli


skyli
senior tag

A szótárat beállítottad a coolreader beállításoknál?

(#1013) LittleBiG007 válasza Degeczi (#980) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Megjött a tok (a Tuff-Luv), és nagyon meg vagyok vele elégedve, már használom néhány napja. Tényleg jó fogású, és ha az elejét hátrahajtom, ideális lesz a vastagsága és kényelmesen tartható akár egy, akár két kézzel is. Ha pedig buszon utazom, becsúsztatom a kezem a kis zsebbe és így egy kézzel is teljesen stabilan tartható, akármennyire is rázkódik a busz. Hogy kicsit óvjam a gumit a nyúlástól, amikor otthon van az olvasó a polcon, akkor nem gumizom össze.
És még egy dolog. Igencsak nehezen tudtam beszuszakolni az olvasót a tokba (a hátlap és tok belső felülete nem csúszik egymáson, a méretezés és a gumik erőssége pedig egyetlen milliméterrel sem enged több helyet a szükségesnél. Cserébe olyan stabilan áll benne most az olvasó, mintha oda lenne betonozva.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1014) BMizutani válasza skyli (#1011) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . A program Perfect Viewer 1.9.2.2 de QuickPic 2.9.6 is így viselkedik , Total commander meg iconok hiányoznak . A szótár telepítésnél pedig a sorrend nem mindegy , elöször a szótár majd a Coolreader . Így végre felismerte .

(#1015) skyli válasza BMizutani (#1014) üzenetére


skyli
senior tag

Én biztos, hogy utólag tettem fel a szótárat, de örülök, ha megoldódott.
A quickpicnél rémlik valami, hogy át kell állítani a beállításoknál vakon világosra a témát, de azt hittem, hogy ezt az újabb verziókban javították. Perfect Viewert meg Quickpicet mindjárt megnézem :)

(#1016) skyli


skyli
senior tag

Na megvan, nekem QuickPic 3.4.9.1 van rajta jelenleg (most kapcsoltam be régóta, lehet h frissülni fog) - sztem ez alapból jó.

Perfect Viewerből meg 1.5.7 - ez is jól néz ki mindenhol

TotalCommandert nem próbáltam, ES file explorert használok

[ Szerkesztve ]

(#1017) skyli


skyli
senior tag

Egy másik lehetséges megoldás meg itt van: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2690222&page=2 de ezelőtt sztem mindenképp érdemes mentést készíteni. Nem próbáltam, de lehet h majd kifogom :)

[ Szerkesztve ]

(#1018) skyli válasza skyli (#1017) üzenetére


skyli
senior tag

És működik :D bár nekem most nincs nagyon olyan programom, aminél fehér alapon fehér a betű, talán csak a calendarban az inaktív beállítások ilyenek:

Szóval vmi ilyesmi lesz utána :)

(#1019) BMizutani válasza skyli (#1018) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . Kősz a fáradozást . Ezek szerint itt is igaz nem mindig a legújabb apk a nyerő . Közben kerülő úton megoldottam egy másik androidos telefonra telepített apk rol lenézve a menüpontot sikerült beállítani ..
A tc hiba pedig az apk ból kiszedett ikon képeket egy könyvtárból beállíthatóak .

(#1020) skyli válasza BMizutani (#1019) üzenetére


skyli
senior tag

Quickpicből pont az újban van javítva :D a másikat majd kipróbálom még az újjal :)

(#1021) LittleBiG007


LittleBiG007
aktív tag

A Nook betűméretek relatívak a könyv eredeti betűméretéhez képest? Mert ugyanaz a beállítás nem hozza ugyanazt a méretet két könyvben.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1022) Vyndree válasza LittleBiG007 (#1021) üzenetére


Vyndree
őstag

A két forrás ugyanaz a formátum volt? Ugye nem PDF?

(#1023) LittleBiG007 válasza Vyndree (#1022) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Igen, ugyanaz. Mindkettő epub. Csodálkoztam is, amikor az első könyvet olvastam, hogy a 2. legkisebb betűtípus is milyen jól olvasható. Na, ebben az újabb könyvben az már elég pici.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1024) Vyndree válasza LittleBiG007 (#1023) üzenetére


Vyndree
őstag

Nincs két egyforma konvertálás, nincs két egyformára szerkesztett könyv. Az epub-ok nekem 90%ban egyformának tűnnek, de ott is előfordul a dupla soremelés, más betűméret. Egyszer Sigillel átszerkesztettem, de rájöttem, nem éri meg magamnak a belefektetett energiát.

Jelenleg is van egy könyv ami csak szkennelt PDF-ben van meg és a Nook-on olvashatatlan. A betűk túl kicsik és mivel képből van átalakítva nem tudok vele mit kezdeni. Még nem jöttem rá hogyan tudnám a betűméretet megváltoztatni, lehet valami szövegfelismerővel kéne kinyernem és úgy epubbá vagy szöveges pdf-é alakítani?

(#1025) csabi63 válasza Vyndree (#1024) üzenetére


csabi63
senior tag

Én már régen letettem arról,hogy a PDF-el bűvészkedjek.Nem e-könyv formátum,és kész.Meg lehet,és meg is tudom csinálni,hogy olvashatóvá tegyem,de ha minőségi munkát akarok,az már nekem sem éri meg a ráfordított időt.Szerencsémre van egy(egyébként vacak)9,7-es tabletem,ami viszont szépen kezeli,és ha olyan könyvbe botlok,amit más formátumban nem találok meg,akkor elolvasom azon.Az összes többi,valódi e-könyv formátumot pedig kifogástalanul kezel a rootolt Nook.Nem kell semmit konvertálgatni,és nem kelek és fekszem az Abby-val,vagy a Calibre-vel.Nekem NST van,lassan három éves,és még mindig imádom.Az akkuja is szuper,mondjuk én mindig kikapcsolom,ha nem használom.

(#1026) Vyndree válasza csabi63 (#1025) üzenetére


Vyndree
őstag

Az a helyzet, hogy ez a könyv csak így van meg. :( A fene se kínlódna vele ha meglenne epub-ban.

(#1027) aicon válasza skyli (#1005) üzenetére


aicon
senior tag

Esetleg magyar angolod nincs? vagy link ahol elérhető?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#1028) skyli válasza Vyndree (#1026) üzenetére


skyli
senior tag

Fekvőben se olvasható a szöveg? Igaz így görgetned kell, de az csak két ugrás. Persze nem a gyári pdf olvasóval. Nekem fekvőben sose volt bajom. Esetleg próbáld meg körülvágni a szöveget, akár képenként, akár vmi pdf trimmelő programmal :)

(#1029) skyli válasza aicon (#1027) üzenetére


skyli
senior tag

"- Cambridge Advanced Learner's Dictionary (45 867 szó)
- Longman Dictionary of Contemporary English (4th Ed) (47 625 szó)
- Oxford Advanced learner's Dictionary (34 148 szó)
- Oxford Collocations Dictionary (8 378 szó)
- The Collaborative International Dictionary of English (174 222 szó)
- English - Hungarian (87 537 szó)
- Hungarian-English dictionary (131 568 szó)
- jdict-EngHun (185 118 szó)
- jdict-EngHunExpressions (30 297 szó)
- quick_english-hungarian (63 139 szó)"

http://home.sch.bme.hu/~szotsaki/szotarak.tar.xz

Szerintem ez jó lesz :)

(#1030) Vyndree válasza skyli (#1028) üzenetére


Vyndree
őstag

Minden oldalnál görgessem? Akkor inkább állóba teszem a 22"-os monitorom és ott olvasom. :)
Próbáltam vágni, még PS-sel a képen a betűket is élesítettem, de sokkal nem lett jobb. Szövegfelismerő programmal kéne szöveggé alakítani és epubbá, vagy szöveges pdf-é varázsolni, de nem tudom hogy kell az ilyet.

(#1031) moli.hu válasza Vyndree (#1030) üzenetére


moli.hu
őstag

elinditod a szovegfelismerot, betoltod neki a pdf-et, megjelenik a karakteres szoveg a kepernyon, elmented epub-ba.

(#1032) Vyndree válasza moli.hu (#1031) üzenetére


Vyndree
őstag

ez nagyon hasznos volt :C

(#1033) Vyndree válasza moli.hu (#1031) üzenetére


Vyndree
őstag

2Mb a max megengedett méret, az én könyvem pedig 40Mb+ Az ötlet jó lett volna, de nincs hozzá ingyenes felismerő. Azért köszi.

(#1034) moli.hu válasza Vyndree (#1033) üzenetére


moli.hu
őstag

nyilvan nincs minden ingyen. egy ilyen szoftver megirasa irtozatos tudast es gyakorlatot igenyel.
viszont meg igy is fel tudod szabdalni a pdf-et valami automatizmussal 2MB-os meretekre, ha nem akarsz mashogy penzt kiadni a konyvert. (tipp: vannak windowsos ocr-ek is)

(#1035) Vyndree válasza moli.hu (#1034) üzenetére


Vyndree
őstag

Kilyukadtunk oda, hogy akkor inkább a könyvet veszem meg.

(#1036) Degeczi válasza Vyndree (#1035) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aktuális, kapható és népszerű könyv? Akkor csak idő kédése, és vki elkészíti e-book formátumban is (talán már eleve van is, csak sok helyen érdemes szétnézni)

(#1037) skyli


skyli
senior tag

Annyi az egész fektetett, hogy elolvasod a könyv egyik oldalának a tetejét léptetőgomb, alját, léptetőgomb, következő tetejét, stb..max nem 2, hanem 3 lépésben. Így tökéletesen olvasható. Ja és fullscreenben nézed? Ha vagy felül vmi sáv gomboknak, az kicsinyíti az egészet.

(#1038) skyli


skyli
senior tag

Csináltam egy videót róla, hogy nálam milyen egy fotózott pdf. Simán olvasható sztem, pedig néhány oldal még ferdén is van kicsit meg ilyesmik: Videó

Elforgatás után azért bugos, mert előre cachel pár oldalt és így azokat úgyhagyja.

[ Szerkesztve ]

(#1039) LittleBiG007


LittleBiG007
aktív tag

Megpróbáltam könyvet vásárolni a Barnes and Noble-tól, de a megrendelés ellenőrzésénél mindig fennakadtam valami rostán, pedig még a számlázási címemet is egy londonira állítottam. Sokáig kínlódtam, majd utánaolvastam egy kicsit, és kiderült, hogy jogi okok miatt a Barnes and Noble nem ad el ebook-ot külföldre, a helyi számlázási cím mellett fizikailag is az országban kell tartózkodni a vásárláshoz. Azért valamiféle kiskaput "véletlenül" hagyhattak volna, de ha nem kell nekik a pénzem, hát ez van... :U

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1040) skyli válasza LittleBiG007 (#1039) üzenetére


skyli
senior tag

Az amazon ebben sokkal jobb :) Ráadásul 1 héten belül (nemtudom pontosan), visszafizettethető az ebook ára :D

(#1041) consono válasza LittleBiG007 (#1039) üzenetére


consono
nagyúr

Az a szomorú, hogy a Window8-as alkalmazásukban Magyarország is támogatott, azzal tudsz venni könyvet. De. Újra regisztráltam a Nookot ugyan azzal az accounttal, mint amit a windowsos appban használok, de nem látszik az ottani "vásárlásom" :(

"In God we trust. All others must bring data"

(#1042) doddencs


doddencs
senior tag

rootolt NST-re szeretnék feltenni egy launchert.

NookManagerrel lett rootolva, de hiába telepítem fel bármelyik launchert, csak a ReLaunch és a Home közül tudok választani. Van valami trükk?

(#1043) vegyszer válasza LittleBiG007 (#1039) üzenetére


vegyszer
addikt

A VPN azt tudja hazudni, hogy az UK-ban vagy. Pl SurfEasy
Mondjuk nookon nem tesztelem, de legfeljebb mobil netet osztod és közben ő is fut...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1044) LittleBiG007 válasza vegyszer (#1043) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Nem hiszem, hogy bejönne. Szerintem figyelembe veszik azt is, melyik bank bocsájtotta ki a hitelkártyát, amivel fizetni akarok.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1045) consono válasza LittleBiG007 (#1044) üzenetére


consono
nagyúr

Gyanús a dolog, mert nem tudtam én sem regisztrálni a kártyámat...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1046) LittleBiG007


LittleBiG007
aktív tag

Korábban javasoltátok, hogy ne kapcsoljam ki a Nook-omat, mert felesleges. Ez nekem sokszor tényleg nagyon kényelmes, mert nem kell átgondolnom, hogy hamarosan lesz-e időm ismét olvasni vagy sem, hanem akármikor előveszem, az olvasó azonnal a rendelkezésemre áll. Megfigyelésem szerint 1 nap alatt 1-2%-ot merül az akkumulátor pihenő módban.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1047) Atti777 válasza kuruczz (#927) üzenetére


Atti777
senior tag

Végül innen rendeltem meg az akkut, 4490 + 850 Ft szállítási költség.
Most raktam össze, még töltődik, tesztelés jövő héten.

Путин, иди нахуй!

(#1048) Sdi válasza Atti777 (#1047) üzenetére


Sdi
addikt

Nekem is innen van, igaz kb. egy hónap volt mire beszerezték :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1049) paniko


paniko
újonc

Sziasztok!
Nookom van már rég óta(simple touch), és most szeretnék angolul olvasni. Az eredeti android van az olvasómon, és az érdekelne, hogy tudnék szótárt tenni rá (kijelölöm a szót és megjelenik a fordítás). Láttam a Nagygabe-féle szótárt, viszont az telepítési leírást hozzá nem találtam meg :(
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#1050) paniko


paniko
újonc

és az előző hozzászólásom kiegészítve, a beépített, "eredeti" szótár mennyire jó? köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.