Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók

Hozzászólások

(#951) AnTigy válasza kuruczz (#948) üzenetére


AnTigy
tag

Köszönöm a biztató szavakat :)! Segített eloszlatni a kételyeimet. Teló és tablet műfajban mókoltam már egy keveset, így ha "kezesebbé" lehet tenni vele az ST-t nem haboznék root-olni és ezzel-azzal kiegészíteni. Mivel kifejezetten olvasásra (igaz többféle formátummal) szánom, így célirányosan erre szűkítve szeretném felspécizni. E-mail és némi web bowsing azért jól jönne.
Néhány kulcs-link az induláshoz bizony jól jönne (english preference) :)

THX +1x http://prohardver.hu/dl/s/rl.gif

Minél többet megismersz, annál világosabbá válik milyen keveset is tudsz

(#952) AnTigy válasza kuruczz (#948) üzenetére


AnTigy
tag

Vééletlen dupla :(

[ Szerkesztve ]

Minél többet megismersz, annál világosabbá válik milyen keveset is tudsz

(#953) kuruczz válasza AnTigy (#951) üzenetére


kuruczz
tag

Most mondanám a tutit, de márciusi a MSTwG-om.
[link]
ill. rákeresel a Nook root szópárra lesz sok találatod.
Itt a régebbi hozzászólásokból kihámozhatod, de ha aktuális és még tájékozódnál, akkor beleásom magam, mivel az én hatalmas számítástechnikai tudásommal is sikerült, én bizakodnék a helyedben... :K
Ami miatt nekem fontos az android, hogy elválaszt szépen magyarul, mert enélkül kicsit gaggyer az olvasási élmény, és még egy rakás más is, amire a cool és az alreaderek a megoldások. Szerintem jó döntés. Honnan veszed?

(#954) Degeczi válasza kuruczz (#953) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A magyar elválasztáshoz nem kell Android, csak annyi, h az adott formátum (és persze eszköz) támogassa a feltételes elválasztásokat - ami ma már többnyire megvan.

(#955) kuruczz válasza Degeczi (#954) üzenetére


kuruczz
tag

Ezen elrugózhatunk egy keveset, de az én véleményem szerint az olvasási élményhez az elválasztás olyan szervesen tartozik hozzá, mint a betűméret állítása, vagy a lapozás lehetősége. Amelyik olvasó nem tud elválasztani egy folyó szöveget önmagától, az nekem olyan, mint az az olvasó, amely nem tud betűméretet változtatni. Mivel mindkettő létezik, és sokan használják is, bizonyára megfelel nekik. Mivel az ő pénzük, az ő szórakozásuk. Abba azonban nem engedek beleszólni, hogy nekem mi a fontos, és mire vagyok hajlandó áldozni, és ha így van, akkor ezt a fontosságot fontosnak is érzem továbbadni, azután még vehet bárki Beagle-t vagy Kindle-t

(#956) Degeczi válasza kuruczz (#955) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Jó reggelt, természetesen a Kindle is régóta támogatja a feltételes elválasztást...
Azért jobb, ha a formátum tartalmazza, mert van rá kihatásod az anyag szerkesztésével (pl. magyar elválasztási szótár elengedhetetlen a sok kivétel miatt), míg egy e-book olvasó beépített megoldása roppant igénytelen, zavaró tud lenni az idegen nyelvhez tervezett hibás elválasztásokkal.

(#957) BMizutani válasza AnTigy (#947) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . Ajánlott a világítós változat , hacsak nem nagy az ár különbözet .

A fólia mindenképp véd . Ha víztisztát veszel észre sem venni , ha antiglare -t veszel akkor az alap tükröződést is csökkenti .

Ajánlott a kettőt egyszerre olyan helyröl beszerezni a tokot ahol fóliát is adnak hozzá .

Itt a reklám helye, toksokk.hu

(#958) consono válasza BMizutani (#957) üzenetére


consono
nagyúr

Tényleg, fólia: miért van a dobozra ráírva (jól eldugva ugyan, a nyitó fülre) vajon, hogy már van rajta egy antiglare protektor és ne tegyek fel másikat? Nagyon nem tűnt fel a fólia... Üzletpolitika?

"In God we trust. All others must bring data"

(#959) Degeczi válasza consono (#958) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mi lenne benne az üzlet?
A B&N nem érdekelt fóliaforgalmazásban... ellenben a képernyőre helyezett minden réteg rontja a minőséget, a Nook pedig infra érintésvezérlést használ, aminek könnyen betesz az, ha egy utólagos fólia nem nagyon vékony és nem simul le tökéletesen a széleken is

Fölösleges hát kínlódni vele - hordozás közben úgyis tok védi a kijelzőt, olvasás közben pedig nem mocskos ujjakkal használja az ember, nem fogja összekarcolni

(#960) consono válasza Degeczi (#959) üzenetére


consono
nagyúr

Logikus magyarázat, köszi. Üzletpolitika alatt azt értettem, hogy új olvasót kell venned, ha behal a kijelző :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#961) AnTigy válasza kuruczz (#953) üzenetére


AnTigy
tag

Köszi a kezdeti löketér :R ! Bár az általad adott link nem működött de "google a barátom", így hamar rátaláltam az XDA-n Jeff_kz posztjára aminek alapján a rootolás a NookManager-el elég símának tűnik. A helyes magyar elválasztás és a fontmértezés lehetősége számomra is alapvető, így a továbblépés iránya adott. Kiváncsi leszek melyik PDF-reader lesz a legkezesebb, mivel elég sok ilyen könyvem van.
Néhány dologgal kacsolatban PÜ-t küldtem :K

Minél többet megismersz, annál világosabbá válik milyen keveset is tudsz

(#962) kuruczz válasza AnTigy (#961) üzenetére


kuruczz
tag

A gyári PDF olvasó nekem tetszett, de én inkább a mellőzésére biztatlak, mert ha nem OCR, akkor bizony az tabletre, PC-re való csak.

(#963) LittleBiG007 válasza kuruczz (#948) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

A világító réteg sérülése nem csak negatív kampány sajnos. Anyaghiba, habár a gyártó ezt sohasem ismerte el. (Egyébként "light hole" a hivatalos elnevezése.) Pont a héten láttam egy apróhirdetést valamelyik magyar weboldalon, melyben egy ilyen "kis esztétikai hibás"-at árultak. Ott a light hole mindössze 1-2 mm-es fénycsík volt.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#964) xedos válasza LittleBiG007 (#963) üzenetére


xedos
addikt

Nekem is ilyen van...
Észrevehető, de az ára miatt "nem" zavar.

(#965) cs.nalaya


cs.nalaya
csendes tag

Üdvözlet .

Kaptam egy olvasót Nook Simple Touch width Glowlight érdekelne ez a 1.2.0 legfrissebb szoftver ?
Mi a különbség az us/uk verzió között ?
Ez több nyelvű német , angol, spanyol , 2 francia , olasz . Magyart nem lehet bele applikálni ?

(#966) Vyndree válasza cs.nalaya (#965) üzenetére


Vyndree
őstag

Szerintem felesleges rá a magyar, annyit úgyse fogod állítani, hogy az angol zavarjon.
A könyv legyen magyar nyelvű amit ráteszel. :)

(#967) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Gyakorlati tapasztalatok szerint a Glowlight mennyire jól használható? Megéri azt a felárat?
Rootolható ez is, vagy csak a sima ST?

Köszönöm!

(#968) consono válasza drmotto (#967) üzenetére


consono
nagyúr

Számomra 100%-ban megéri a Glowlight, majdnem mindig "lámpaoltás után" olvasok. Ez is rootolható, ugyan úgy, mint a sima.

"In God we trust. All others must bring data"

(#969) drmotto válasza consono (#968) üzenetére


drmotto
őstag

köszönöm!

(#970) Vyndree válasza drmotto (#967) üzenetére


Vyndree
őstag

Szerintem felesleges. Olvass nappal vagy kapcsolj olvasó lámpát, ahogy eddig a rendes könyvnél is csináltad. Előfordulhat esetleg LED probléma, de inkább a világítóréteg sérül könnyen a kijelző fölött, volt már itt szó róla korábban.

(#971) drmotto válasza Vyndree (#970) üzenetére


drmotto
őstag

Volán buszon nyilván én döntöm el, milyen fényviszonyok vannak...

(#972) Degeczi válasza drmotto (#971) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És egy e-inkes olvasóhoz bizony elkél egy picit több fény, mint egy papírkönyvhöz

(#973) drmotto válasza Degeczi (#972) üzenetére


drmotto
őstag

Pont ezért lenne jó egy világítós. Anélküli van most is.

(#974) Degeczi válasza drmotto (#973) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, ezért szereztem be én is egy PPW-ot, ami normál szobai megvilágításnál is nagyon jól jön, sokkal könnyebb olvasni mint a világítás nélkülit

Ha mindenütt van olvasólámpa, akkor persze mindegy

(#975) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!
a glowlight tokok kompatibilisek az NST-vel?

(#976) koncsik válasza eastsider (#975) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#977) eastsider válasza koncsik (#976) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi :)

(#978) eastsider


eastsider
nagyúr

a sima NST mellett döntöttem, ilyen tokkkal
főlek nagyon, hogy amilyen szerencsém van hamar kinyírnám a világítását a glowlightnak

(#979) LittleBiG007 válasza eastsider (#978) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Én merészebb voltam, és egy ilyen tokot rendeltem a héten. Majd kiderül, jó döntés volt-e.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#980) Degeczi válasza LittleBiG007 (#979) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ilyet használok én is egy éve. Fontos volt, mert többnyire munkahelyi ebéd során van időm olvasni (szerencsére már ritkán jön oda vki, h "nahát, mi ez"), és oda mindenképpen olyan tok célszerű, amin van beépített kitámasztó.

Kényelmes, jó fogású (kellemesen puha) tok, egy nyűggel: az összefogó gumiszalag pár hónap alatt picit megnyúlt, majd asszonyt ráveszem, h egy kis szakaszon összehajtva varrja össze feszítésként

(#981) xedos


xedos
addikt

Másnál előfordul?
Nálam vagy harmadszorra felejti el, egy könyvben a könyvjelzőket!
Kollégáim csodálják, megnyitnak egy másikat és már nem tudom, hogy hol tartok...
KOBO Touchról váltottam, ott nem volt ilyen :-( Amúgy Glowlight with touch

(#982) Vyndree válasza xedos (#981) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem még soha nem csinált ilyet, rool nélküli, gyári NST. Viszont nem enged kilépni a könyvből, mint ha lefagyna a kijelző. Bekapcsolom a wifit és minden jó. Most be van kapcsolva, de így 8-10 naponta tölteni kell.

(#983) consono válasza xedos (#981) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam volt, mikor még rootolva volt. Mióta visszaálltam azóta még nem jött elő, de nem biztos, hogy van összefüggés...

"In God we trust. All others must bring data"

(#984) skyli válasza eastsider (#978) üzenetére


skyli
senior tag

ugyanilyen tokom van :P

(#985) xedos válasza consono (#983) üzenetére


xedos
addikt

Nincs rootolva, wifi ki van kapcsolva...

(#986) LittleBiG007


LittleBiG007
aktív tag

Ma érkezett meg a Glowlight-om, és igazatok van, valami nem stimmel a könyvjelzőkezeléssel. Ha a főképernyőről (Read now) választom ki a könyvet folytatásra, akkor azt mondja, hogy egy másik olvasón már az x. oldalon tartok a könyben, akarom-e ott folytatni, vagy jó nekem az első oldal. A "Folytatom" válasz azt eredményezi, hogy néhány lappal későbbit nyit meg, mint ahol valóban jártam. Ha viszont a Library-ból nyitom meg a könyvet (készítettem egy saját "Most olvasom" polcot), akkor minden rendben, több könvyet is olvashatok párhuzamosan, és akkor mindegyiknél jó helyen folytatja az olvasást.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#987) consono válasza LittleBiG007 (#986) üzenetére


consono
nagyúr

Bevallom, a kezdőképernyőt hetek óta nem láttam, lehet, hogy tényleg ott van a probléma. Csak a Library-ba járok be könyvekért. A kezdőképernyőt nem sokra lehet használni itthon...

"In God we trust. All others must bring data"

(#988) blash válasza LittleBiG007 (#986) üzenetére


blash
tag

azt a fokepernyot (home) ugy sem lehet sok mindenre hasznalni, peldaul miert csak az utolsonak megnyitott konyv lathato? Erdemesebb a libraryt hasznalni az utoljara megnyitott rendezessel.

arra nem jottem ra, hogy pontosan mikor is keveredik ossze a home es library oldalszama, mert nem mindig tortenik ez meg. Megoldas nincs ra, ujabb firmware mar nem lesz az 1.21-nel. A hiba is ismert, tobb topik van errol a b&n foruman. Zavaro neha, ezert jobb elfelejteni a home-ot, aminek ugyis csak akkor lenne valami ertelme, ha hasznalnad a b&n boltjat...

kisse meglepett, hogy a konyvek tartalom leirasat sehol sem jeleniti meg, de mar tultettem magam rajta, mert azt masolok ra, amirol tudom, hogy mi.

(#989) Degeczi válasza blash (#988) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én sem használtam sosem a home képernyőt a bő egy év alatt, amióta megvan... az valóban azoknak számít, akik a B&N-tól vásárolgatnak könyveket

Igen, sajnos más típusokra sem jellemző, h kezelnék a fülszövegeket

Mivel úgyis folyton gépen dolgozom, Calibre-ből (ami tökéletesen kezeli ezeket) csak azt szokták ráküldeni az e-book olvasóra, ami a közeljövőben érdekes lehet, és így úgyis tudom, melyik mi

(#990) LittleBiG007


LittleBiG007
aktív tag

Én szinte kizárólag angolul olvasok, ezért nekem fontos volt az olcsó ár mellett a beépített szótár minősége. (Ami természetesen nem azonos a kezelhetőséggel!) Úgyhogy csak azért írom le, hátha valaki éppen vásárlás előtt áll és érdekli: a beépített szótárak angol egynyelvűek és a lehető legjobb minőségűek. A US verzióban egy Merriam-Webster Collegiate Dictionary 11th Edition (2009) 225.000 kifejezéssel, a UK verzióban pedig az Oxford Dictionary of English (2010) 350.000 kifejezéssel, az oxfordi szótárak között ez a legteljesebb, szóhasználati útmutatókat és a szó eredetét is tartalmazza.

Ha valaki tudja, legyen szíves írja meg, hogy a Magyarországon forgalmazott verzió pontosan milyen szótárt tartalmaz.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#991) consono válasza LittleBiG007 (#990) üzenetére


consono
nagyúr

Az enyém az emag.hu-ról van, ez az angol verzió, az Oxford 2010-es szótárával.

"In God we trust. All others must bring data"

(#992) LittleBiG007 válasza Degeczi (#980) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Megnyúlt a gumiszalag? Köszi, jó tudni. Én akkor mindenképpen beregisztrálom az ingyenes élettartam garanciára a tokot, és ha nálam is ez történik, kicseréltetem.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#993) LittleBiG007 válasza blash (#988) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

"Erdemesebb a libraryt hasznalni az utoljara megnyitott rendezessel." A probléma csak az, hogy kikapcsoláskor elfelejti ezt a fajta rendezést.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#994) consono válasza LittleBiG007 (#993) üzenetére


consono
nagyúr

Full power off-nál tényleg elfelejti, de miért csinálsz olyant? Ha csak suspendben van, akkor nincs semmi baj a rendezéssel, és úgy is bírja hetekig...

"In God we trust. All others must bring data"

(#995) Degeczi válasza LittleBiG007 (#992) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Éppen lehet, de "(lifetime warranty) does not cover for fair wear and tear", így a fene se küldené ki angliába (nem olcsón, és közben hetekig ne legyen tok itthon), h ott eldöntsék, méltányolható-e a probléma, vagy ez szerintük belefér a normál elhasználódásba - amikor házilag is egyszerűen orvosolható a téma

(#996) LittleBiG007 válasza consono (#994) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Ez jó hír. Akkor tényleg nem fogom kikapcsolgatni lépten-nyomon.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#997) Degeczi válasza LittleBiG007 (#996) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Teljesen fölösleges. Ha nagyon sokáig nem használod (asszem egy hónapnyi alvás után) akkor magától is leoltja a villanyt, elkerülve így a mélykisütést

(#998) Vyndree válasza LittleBiG007 (#996) üzenetére


Vyndree
őstag

Csak akkor szoktam kikapcsolni, ha újra akarom indítani valamiért. Viszont mikor nem tudok kilépni a könyvől, akkor kikapcsolni sem engedi, nekem nagyon hiányzik rajta a reset gomb.

(#999) skyli válasza Vyndree (#998) üzenetére


skyli
senior tag

Van reset gomb, ha hosszan nyomod a kikapcsoló gombot (jó hosszan), akkor az resetel.

(#1000) Vyndree válasza skyli (#999) üzenetére


Vyndree
őstag

Akármeddig tartom nyomba, ha kifagy akkor nekem semmitől nem indul újra. :( Valahogy megpróbálom huszadikra bekapcsolni a wifit és akkor jó lesz annyira, hogy újra tudom indítani.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.