Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók

Hozzászólások

(#551) koncsik válasza moli.hu (#550) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

ez itt? :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#552) moli.hu válasza koncsik (#551) üzenetére


moli.hu
őstag

itt mennek a fenti keszulekek is? mert a tablet nem "olvaso". Futtattam egy keresest a tabletek neveire, 0 kotodo hozzaszolast talaltam itt.
Felek, hogy bepofatlankodom egy nem helyes topikba, emlekszem a kindle topikbol is folyton elzavartak a kindlefire-s kollegakat.

[ Szerkesztve ]

(#553) DiVaD válasza moli.hu (#552) üzenetére


DiVaD
senior tag

Azért itthon kevesebb Nook van, mint Kindle. Meg ha nem triviális Droid kérdéseid vannak szvsz, akkor nem baj itt sem. Bár ha annyira akarsz, nyithatsz egy topicot nekik btw. :)

(#554) koncsik válasza moli.hu (#552) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Úgy-úgy. DiVaD már leírta, amit én is gondoltam... :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#555) Tomiboy65


Tomiboy65
csendes tag

Hálózati töltőt nem adnak a Nook-hoz. Van itthon egy ilyen USB kimenetes, de annak 2000mA-es kimenete van (egy tableté), ezt nem merem rádugni, mert ha jól tudom a szabvány USB kimenet max 500mA. Félek, hogy agyonvágja Nook akksiját vagy elektronikáját. Vagy az csak azt jelenti, hogy mennyit bír a töltő max, és igazából a készülék amit rádugok, az dönti el, hogy mennyi áramot vesz fel? Nem igazán tudom, hátha valaki profi ebben. :F

(#556) vegyszer válasza Tomiboy65 (#555) üzenetére


vegyszer
addikt

PC USB is feltölti max 3 óra alatt. Kárt nem csinál. Ha erősebb töltő áramot tud egy töltő leadni, nem probléma, mert úgyis az akkumulátor elektronika szabályoz.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#557) Tomiboy65 válasza vegyszer (#556) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Akkor a 2A-ost rádughatom ezek szerint. Köszi!

(#558) Téef


Téef
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek! Érdeklődnék, hogy van-e itt olyan pesti vállalkozó szellemű egyén, aki rootolná nekem a Nookomat, mert bevallom, és hülye vagyok az ilyesmihez. Ellenszolgáltatásként felajánlom az egyik regényemet, természetesen kinyomtatva és dedikálva, már ha ez számít. Köszönöm előre is!

(#559) koncsik válasza Téef (#558) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Hát ha Temesi Ferencnek (Téef) hívnak (és Bartók az utolsó könyved címe) megbeszélhetjük, de az összest viszem akkor dedikálásra... :K Jövő héten tudok segíteni, ez a hét gáz. Ha ugyanaz a FW, mint az enyémen, vállalható. Többet privátban.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#560) Téef válasza koncsik (#559) üzenetére


Téef
csendes tag

Sajnálom, hogy ki kell ábrándítsalak, de nem az említett író vagyok. Egyelőre még az ismeretlenség homályában rejtőzöm és csak SF és thriller, amiket írogatok. Ha emiatt kiesek a kegyből, azt nagyon sajnálom. De a rootolást igénylő manőverhez továbbra is kőbaltás ember szintjén állok.

(#561) smilecat válasza Téef (#560) üzenetére


smilecat
aktív tag

Ehhez nekünk már nem kell nagy tudomány.
Olvasd el figyelmesen, kövesd pontról pontra és nem lesz gond.

[link]

Én is ez alapján csináltam meg, (igaz a mentést mással oldottam meg) de nem egy nagy ördöngösség, csak kell egy memkártya hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#562) koncsik válasza Téef (#560) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ha nem megy a leírás alapján, szólj, szeretem a SciFi-t (összes Galaktika, Kozmosz, stb.) :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#563) Tomiboy65


Tomiboy65
csendes tag

Egy könyvből letöltöttem egy sample-t , most ott szerepel a könyvek között, de nem birom törölni sehogyse. Néztem a fájlkezelővel, calibrével, egyik sem látja. Nem rootolt a készülék. Valaki?

(#564) Degeczi válasza Tomiboy65 (#563) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezek gondolom a belső partícióra kerülnek, ami nem érhető el USB-n keresztül.
De mivel nyilván a Barnes&Nobles-től származó könyv, a mynook.barnesandnoble.com-ra bejelentkezve törölheted.

(#565) ftb01


ftb01
tag

Valakinek sikerült már működő angol-magyar szótárt telepíteni? Próbáltam a Fora dictionary-t de valamiért nem akar működni.

I’ve got the chance I have to try

(#566) Tomiboy65 válasza Degeczi (#564) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Köszi, átböngésztem ott amit lehetett, nem találtam semmit... :(

(#567) Degeczi válasza Tomiboy65 (#566) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem is volt egy mintakönyvem, az pedig ott volt a My Nook Library-ban, és lehetett törölni

(#568) Degeczi válasza ftb01 (#565) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nálam jól működik, és ha jól emlékszem, pont a Fora dictionary volt az, amelyik saját magának le tudta tölteni a magyar szótárat

de ha végképp nem megy, próbáld a GoldenDict-et

[ Szerkesztve ]

(#569) ftb01 válasza Degeczi (#568) üzenetére


ftb01
tag

Köszi, de már működik úgyhogy marad fent, nem tudom mi lehetett a gondja.

I’ve got the chance I have to try

(#570) Tomiboy65


Tomiboy65
csendes tag

Tehát sample könyv törlése Nookról.

Írtam a B&N-nak és gyorsan jött a válasz:

1. Please press the "n" button and select Library.
2. Double tap on the cover of the sample book you wish to delete. This should take you to the details page of the sample book. Please note that you should DOUBLE-tap on the cover. The Details page for the item you tapped on appears only if you double-tap on the cover.
3. Tap on "Archive".

Tehát dupla klikk a könyvre, utána az előjövő oldalon az archive gomb és leokézni.

De vajon hová archiválja/tárolja..?! Mert ez nem törlés(delete)... Hmm...

[ Szerkesztve ]

(#571) Sonja válasza Tomiboy65 (#570) üzenetére


Sonja
veterán

Nem töröl, csak megjelöli, és nem látod. :U Nekem is ilyet írt, amikor a törlésről kérdeztem. :((( De nekem ez ráadásul nem is lehetséges, mivel microSD kártyára másolgatom könyveket, és ott nem jelenik meg olyan opció. Nevetséges. :o

Beidézem a teljes levelet, amit írtak:

"Warm greetings from Barnes and Noble!

We're pleased to receive your email. Alexis here, from Digital Support. On behalf of Barnes & Noble.com, please accept our sincere apologies for any inconvenience. I am sorry to learn of your dissatisfaction. I understand that it's really an inconvenience not having the ability to delete an eBook directly from your NOOK Simple Touch.

Unfortunately, we don't have an estimated time frame when will we have a software update again for our NOOK Simple Touch which will enable you to delete your eBooks directly from the device. As of the moment, only the option to have the eBook archived is the one that I recommend for you to use.

Archiving an eBook will delete the book from your NOOK library but will still stay on your online account (cloud) so anytime you would like to read it again, you can simply unarchive it. In this way, you could still access your eBooks again anytime you want to and you would also save memory space of your device.

To Archive an eBook:

1. Go to library.
2. Double-tap on the cover or title of the eBook or periodical.
3. On the details page, tap the "Archive" button.
4. The eBook or periodical is listed in a shelf in your library called "Archived."

To Unarchive an eBook:

1. Go to library.
2. Tap the category menu, then tap the "Archived" menu choice.
3. Double-tap on the cover or title of the eBook.
4. On the details page, tap the "Unarchive" button.
5. The eBook or periodical is now back in the library.

However, I have passed along your comments to our management for our NOOK developer to review your suggestion for improvement and possible implementation.

We truly regret the troubles this has caused. I hope you find this information helpful. Should you have any further concern, please do not hesitate to email us back and we would be grateful to assist you.

I hope that every service we provide will meet your high standards. It is my great honor and privilege to assist you with this concern. Take care and have a wonderful day!

Sincerely,

Alexis
Customer Service Representative - Digital Support
Barnes & Noble"

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#572) Téef válasza smilecat (#561) üzenetére


Téef
csendes tag

Igen, olvastam pár ilyen leírást, de be kel vallanom, számomra már néhány számotokra egyszerű fogalom is olyan, mint ha mandarin nyelven kellene Shakespeare-t olvasnom. :) (Jó, ez azért túlzás) Tudom, hogy le vagyok maradva, de hát ez van. Ergo: láma vagyok. (igaz, nem köpködök) Még csak okostelefonom sincs, az androidos dolgokban abszolút járatlan vagyok. Lehet, hogy sikerülne nekem is a manőver, de ha valamit elrontok - amire van sansz -, akkor annak megoldására már végképp hülye lennék. Szóval inkább bíznám a dolgot olyanra, aki már sikerrel csinált ilyet. Amire nekem szükségem van, az a következő: a Nook-on tudjak CoolReaderrel olvasni, mert az a kedvenc olvasó programom. Van ugyanis egy kis Koobe Juniorom, arra feltettem a Jotas-t, ami elég egyszerűen ment, és azon CoolReader van. Tehát szeretem. Viszont viszonylag sokat olvasok angolul, de olykor jól jön a szótár, főleg néhány olyan könyvnél, amelynek a szókincse meghaladja az enyémet. (pl. Vonnegut) Ilyenkor jól jön az érintésre felugró szinonima szótár. Én alapból meg vagyok elégedve a gyárilag beépített Oxford szótárral is, ha valami hasonlóan jó lenne rajta, az megfelelne. Tehát ami kell: a Nook ST, egy CoolReader meg egy szótár. Slussz-passz. :D

(#573) Téef válasza Tomiboy65 (#563) üzenetére


Téef
csendes tag

Ó, köszönöm! Alkalmasint élnék a lehetőséggel, amint ráérsz, lécci, dobj egy mélt a gémélkukacfokaerdodotkomra, hogy mikor és hova vigyem a kütyüt meg a könyvet. Pár hétig úgy néz ki, hogy wi-fim sincs, jelenleg mobilnettel kínlódok. Köszi előre is!

(#574) ludus


ludus
aktív tag

Sziasztok!

Múszaki könyveket olvasnék a Nook-omon de egyszerűen nem jeleníti meg rendesen a pdf fileokat ha ábra van bennük. Próbáltam már ide-oda konvertálgatni, már próbáltam laponként jpg-be rakni majd utána epubbá konvertálni de nem az igazi a végeredmény...
Van valami ötlete valakinek hogyan csináljam?

Köszönöm!

(#575) Vyndree válasza ludus (#574) üzenetére


Vyndree
őstag

Ha sehogy nem megy, akkor a pdf-et alakítsd képekké, majd Sigil segítségével átalakíthatod epub-bá. A méreteket természetesen előtte be kell állítani, hogy ne legyenek túl kicsik a képek, a kijelzőhöz igazodjanak.

(#576) Soriano válasza Vyndree (#575) üzenetére


Soriano
tag

Viszont 800x600-nál mindenképpen legyen kisebb, mert ha nem, akkor nem jól fogja léptetni. Ha pont akkora, vagy nagyobb a kép, akkor előbb üresre léptet és csak utána jeleníti meg a következő oldalt.

Végül bejött a módszer? :))

[ Szerkesztve ]

(#577) ludus válasza Vyndree (#575) üzenetére


ludus
aktív tag

Próbáltam már ezt is de sajna nem lesz jó a minőség a végén... A Sigil-ben egyébként egy őrület egyenként berakni több száz oldalt az XML file-ba! Vagy van más megoldás csak én nem jöttem rá?

(#578) Soriano válasza ludus (#577) üzenetére


Soriano
tag

Hát ha több képet jelölsz ki, akkor többet tesz be. Aztán mindegyik után csinálj egy "split"-et és külön lesznek. A minőség meg attól is függ, hogy mekkora a kép és hogy azon mekkorák a betűk. Sajnos a nookon zoomolni nem lehet, szóval ha olyat akarsz megcsinálni ami A/4-en jól olvasható, az nagyon apró betűs lesz a nookon.

(#579) ludus válasza Soriano (#578) üzenetére


ludus
aktív tag

Igen ez a baj de próbálkozom hátha!

(#580) Soriano válasza ludus (#579) üzenetére


Soriano
tag

Az ennek a módszernek a trükkje, hogy el kell találni a képek felbontását. Ha az sikerül, akkor egész jól olvasható lesz az eredetileg A/4-es oldal is.

[ Szerkesztve ]

(#582) pelyot válasza L. Hedvig (#581) üzenetére


pelyot
csendes tag

Engem érdekelne,kérlek jelezz vissza,ha még aktuális pelyote@gmail.com

(#583) pepe091 válasza L. Hedvig (#581) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az Alapelvek 10/16. pontja értelmében a szakmai topikokban tilos hirdetni. Kérlek a továbbiakban ezt tartsd szem előtt!

(#584) ftb01


ftb01
tag

prc formátumot mivel tudok megjeleníteni? felraktam a cool reader-t azzal nem sikerült, pedig a specifikációban benne van...

I’ve got the chance I have to try

(#585) mitvisz


mitvisz
csendes tag

Hol érdemes most nook-ot venni ? A skótnál drágán látom.

(#586) Tomiboy65 válasza mitvisz (#585) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Sajnos valószínűleg a forint romlása miatt magasabbak az árak. Én az abczone-tól vettem egy hónapja, akkor 14+2ezer volt, most 17+3 ezer. És fontban ugyanannyi az ára most is, mint akkor. A többi eladónál is 20-21 körül van most szállítással. Áldom az eszem, hogy 1 hónapja megvettem.

(#587) Degeczi válasza Tomiboy65 (#586) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kisebb részben az is (nyáron még nem sokkal 340 Ft fölött volt az angol font, most 360-nál is több), de ez a különbség nem tenne ki egy ezrest sem,
hanem időközben fogytak a készletek, így drágábban adták az eladók is: a nyáron még 45 GBP környékén volt postával együtt, aztán később már 45 + posta, és egyre növekedett - ma pedig már a normál 85 GBP az ára, mint itthon is

végetért a dömping, elfogyott a készlet - így is meglepően sokáig tartott

(de úgy tűnik, vmilyen típus mindig lesz akcióban, most pl. a Kindle 5-öt adják 50 EUR-ért Nyugat-Európában az Amazon lerakatok, de a Mediamarkt-ok is. Egy éve már, hogy utoljára etették itt a népet azzal, hogy "most már rövidesen nyílik a hazai Amazon képviselet is" - de sajnos azóta sincs semmi újabb hír róla... :( )

(#588) McAdam6 válasza McAdam6 (#471) üzenetére


McAdam6
tag

Nos lezajlott az akkuhibás Nook-om ügye a skóttal: aug. elején kérésének megfelelően levélben feladtam neki a Nookot, majd vártam. 2-3 hét csend után üzentem neki, hogy megkapta-e, azt válaszolta, megnézi a postán. Tegnap megint érdeklődtem, ma válaszolt, hogy sajnos nem tudja cserélni, visszautalta a pénzt...
A visszaküldés postaköltségét (2395Ft) buktam el...

(#589) vegyszer válasza McAdam6 (#588) üzenetére


vegyszer
addikt

Én inkább vettem volna bele akkut, főleg, hogy drágább lett, és az akku is kb ennyi lett volna. :W
Sajnálom, hogy így jártál

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#590) Téef


Téef
csendes tag

Egy kérdés. Mivel nem értek az androidos dolgokhoz, még okostelefonom sincs, ezért megkérdezem: lehet alkalmazásokat telepíteni a rootolt készülékre sd kártyáról is? Köszönöm a választ előre is. (nem érdekel a market és egyéb helyek, én csak egy Cool Readert és egy szótárat szeretnék feltenni és olvasóként használni. Mindkét androidos app megvan sd kártyán, azért kérdem)

(#591) Kakumix válasza Téef (#590) üzenetére


Kakumix
senior tag

Igen, lehet.

Legyen szép napod!

(#592) Vyndree válasza Téef (#590) üzenetére


Vyndree
őstag

Root után az apk-kat megfuttatod, az települ a készülékedre és már használhatod is.

(#593) Téef


Téef
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Sikerült a rootolás, csak pár perc volt az egész. Sikerült feltenni a programokat is. A gyári olvasó azért gyorsabb, szóval az ePUB-okat továbbra is azon fogom olvasni. Ami szívfájdalmam, hogy a Cool Readerben nincs magyar elválasztási lehetőség. A Jotas-szal felturbózott Junioromon levő Cool Readerben viszont van. Ha esetleg ebben tudna valaki mondani valami okosságot.
Aztán ott van a szótár. Feltelepítettem a Golden Dict-et, bemásoltam a "nagygabe" féle angol-magyar szótárat a mappájába, úgy, ahogy itt írva vagyon, de nem látja, sajnos. Működik, de csak a szótár magában. A Cool Reader nem látja a szótárat, nem tudom kiválasztani.

(#594) Degeczi válasza Téef (#593) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Rossz Coolreadert tehettél föl, mert természetesen van benne magyar elválasztás (mindjárt az első beállítás-fülön), és meg tudja hívni a Golden Dict-et is (ami szintén kiválasztható a beállítások között)

(#595) Téef


Téef
csendes tag

Akkor HELP!!! Melyik a jó Cool Reader? Esetleg megkaphatnám a linkjét? Köszönöm!

(#596) Téef


Téef
csendes tag

Hurrá! Sikerült a legújabb Cool Readert feltenni. Szuper! Gyors és minden működik rajta, a szótár is. Így már tényleg a Nook a legjobb olvasó.:D

(#597) bbgin válasza Téef (#596) üzenetére


bbgin
tag

Szia!
Mivel GooglePlayból még nem megy így az megtudható hogy a Golden Dict-et és a legújabb Cool Readert honnan szedted le?
Köszönöm!

(#598) vegyszer válasza bbgin (#597) üzenetére


vegyszer
addikt

Én az androidos telóm data/app mappájából másoltam az sd kártyára, és azt telepítve rendben volt. Esetleg elküldjem?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#599) Téef válasza bbgin (#597) üzenetére


Téef
csendes tag

Nem emlékszem, honnan szedtem le, de szívesen elküldöm őket mail-ben, ha gondolod.

(#600) bbgin válasza Téef (#599) üzenetére


bbgin
tag

Szia!
Meg kaptam a mailt, nagyon szépen köszönöm! :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.