Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók

Hozzászólások

(#651) Hannuska88


Hannuska88
csendes tag

Sziasztok!

Röviden megosztom veletek a tapasztalataimat:

1.2.0-ás, amerikai Nook Simple Touch with Glowlight készülékemre sokadik próbálkozásra és végső elkeseredésemben - sem a NookManager, sem a GlowNooter nem ment rajta normálisan- ZeroLab Nootert telepítettem (http://zerolab.net/2012/12/17/zerolab-nooter/#comment-6917), ami tökéletesen működik, és nagyon meg vagyok vele elégedve!

Alapvetően nyelvtanulásra használom (angol-spanyol-kínai), valamint a tanulmányaimhoz nagy mennyiségű pdfet kell olvasni és a laptopot már nem bírta a szemem, ezért nekem a szótár és a pdf olvasó funkció a legfontosabb.

Ezek az alkalmazások mennek rajta (csak sokára találtam rá az 1Mobile Marketre, ezért a programok nagy részét a gépemre töltöttem, és sd kártyáról telepítettem):
- olvasók: Aldiko, Kindle, Cool Reader, FBReader, Moon+ és Zo Reader. Egyelőre mindegyik jónak tűnik, még nem tudom eldönteni, hogy melyik a legjobb.
- egyéb olvasók, képnézegetők: Read It Later, Quick Pic, EzPdf Reader, DocumentsToGo, ColorNote
- opera mini
- Smart Rotator (3 másik hasonló alkalmazást próbáltam, de azok nem működtek rendesen, ezzel be lehet állítani, hogy csak az adott programot forgassa el, így működik)
- Anki Droid, tanuló kártya program (a sima nem tölti be a kártyákat, ez megy rendesen: http://theitcrow.wordpress.com/2013/08/18/ankidroid-crashing-on-nook-simple-touch/ )
- 1Mobile Market, Amazon Appstore (1 Mobilet jobban szeretem)
- Szótárak: a Forát és a ColorDictet töltöttem le, a ColorDicthez már nem nagyon lehet szótárakat letölteni, és körülményesebb is szerintem, a Fora tetszik, már sok szótárat találtam hozzá, valamint a Zo Readerhez le lehet tölteni rengeteg kínai (és kevesebb más nyelvű) szótárt, amit a Forába is lehet integrálni.
- Digital Clock és Battery Widget

Amire még nem találtam megoldást:
- multitouch és usb host mód (billentyűzethez): az xda fórumon leírtak alapján próbáltam telepíteni (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1563645), de utána teljesen eltűnt a glowlight funkció, láttam a fórumokon, hogy mások is találkoztak ezzel a problémával, ezért csináltam egy factory reseret, visszaraktam a ZeroLab Nootert és többet nem próbálkoztam.
- jó e-mail kliens
- ha van további jó szótár adatbázis tippetek, azt is szívesen veszem.

E-könyv olvasó választás előtt ti is segítettetek a döntésben, amit nagyon szépen köszönök, örülök, hogy ezt a kütyüt választottam végül! Ha bárkinek kellenek az alkalmazások amiket használok nagyon szívesen elküldöm!

(#652) koncsik válasza Hannuska88 (#651) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R Köszi a tapasztalatokat, szép munka ! :C

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#653) Urmensch


Urmensch
csendes tag

Sziasztok!

SanDisk MicroSDHC Ultra Class 10 és/vagy KINGSTON MICRO SDHC CLASS 10 UHS-I kártyát olvassa a Nook ST?

thx

(#654) Vyndree válasza Urmensch (#653) üzenetére


Vyndree
őstag

Alap class 2-es kártyát is olvassa, neki nem kell a sebesség, felesleges bele drágát venni. A class 6-os Kingston 16GB-t olvassa még a gagyi Transcend-et is, komolyabbakkal nem próbáltam.

(#655) Urmensch válasza Vyndree (#654) üzenetére


Urmensch
csendes tag

Rootolni szeretném, ahhoz elvileg kell a Class6. Ebay-en közel annyi a 8 GB-s Class6 mint az új gyors 16/32GB kártyák. Ha megy vele, érdemesebb azt venni. Ha tönkremegy a Nook, még mindig áttehetem fényképezőbe, kamerába vagy mobilba.

(#656) Vyndree válasza Urmensch (#655) üzenetére


Vyndree
őstag

Class 2-essel rootoltam, nem értem oda minek kellene a gyorsabb memória. Ha egy árban van akkor érthető, hogy a gyorsabbat veszed. Tök mindegy milyen kártyáról rootolod, utána úgyis formázni fogod és lehet bele se teszed többé. Egy őskori 1GB-os kártyával rootoltam, nekem nem volt vele gond.
A kamerámba, fényképezőmben is 6-os van, bőven elég, simán megy rá a Full HD akadás mentesen. Nagyon komoly gép kell ahhoz, amihez lassú egy ilyen sebességű memória kártya.

(#657) moli.hu válasza Vyndree (#656) üzenetére


moli.hu
őstag

most irta, hogy jovoallo kartyat akar, ahogy en is csak microsd kartyat veszek evek ota mar, akkor is, ha az sd joval olcsobb lenne, hisz egyre tobb eszkozbe mar csak a microsd fer be, es ha az egyikbol kiveszem, jo lesz a masikba. okosan gondolkodik, nem kell megkerdojelezni, nem kell meggyozni, o vegiggondolta ezt mar.

A kerdesere kell valaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#658) Vyndree válasza moli.hu (#657) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem áll szándékomban meggyőzni semmiről, csak a tapasztalataim írtam le.
A kérdésre: "Rootolni szeretném, ahhoz elvileg kell a Class6." a válaszom, hogy nem tudom hol olvasta, de ez hülyeség!

A tanácsom, hogy a roothoz felesleges "spéci" SD-t venni, egy párszáz Ft-os 1GB-os már rég nem használt kártya (ha nincs akkor a hardverapróról) is megteszi. Jövőálló kártyát lehet venni ettől függetlenül, de a roothoz felesleges és valószínűleg kezelni sem fogja.

A kompaktok még elvannak vele, de a komolyabb készülékek (50-80k feletti fényképezők, kamerák) nem szeretik a micro SD + adapter megoldásokat, erről több szakmai topicban is olvashatsz. A pénztárcáját akartam kímélni. Ezt a készüléket nem az a réteg veszi, akik szeretik a pénzt szórni, eddig az okos megoldások voltak az itt jellemzőek. Viszont ha rám hallgattok úgy csináljátok ahogy akarjátok, nem kötelező megfogadni a tanácsot ha nem látjátok jónak.

[ Szerkesztve ]

(#659) Urmensch válasza Vyndree (#658) üzenetére


Urmensch
csendes tag

Itt olvastam: http://androidportal.hu/2011-08-31/miert-nook-simple-touch-rootolas-utan

Az okos megoldások érdekelnek, ha van értelmes javaslat, szívesen meghallgatom, miattam ne vesszetek össze.

Szóval root-olni szeretném, de úgy, hogy baj esetén vissza lehessen állítani.
Erre kellene egy 2GB-s kártya a régi rendszernek. (Ezt is úgy olvastam, ha nem így van, javíts ki nyugodtan.)

És kellene egy nagyobb kártya a könyveknek, meg a kisebb androidos programoknak.
A kétszáz akárhány mega simán betelt. Max. 4 GB ide is elég lenne, de ha jól licitálsz, 2-3K -ért lehet venni az általam említett nagy, gyors kártyákat az ebay-en. A régiek sem sokkal olcsóbbak. A különbség pár száz forint.

UI: Az adaptert nem értem, micro SD kell a nook-ba is, meg pl. egy csomó mobilba, kamerába is.

[ Szerkesztve ]

(#660) Vyndree válasza Urmensch (#659) üzenetére


Vyndree
őstag

Nagyon szívesen segítek privátban, itt csak a kérdésre szabad válaszolni.

(#661) koncsik válasza Urmensch (#659) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ha rám ill. Vyndree-re hallgatsz...
Én ez alapján csináltam. Kúl.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#662) Urmensch válasza koncsik (#661) üzenetére


Urmensch
csendes tag

Jó a leírás, de valami nem világos.
Előfordulhat, hogy vissza kell állítani a gyári beállításokat.
Elég egy kicsi kártya a NookManager-nek, hogy futtatni lehessen, vagy le kell menteni a Nook egész - 2GB - könyvtárstruktúráját egy kártyára, és min. 2GB-s kártya kell?

(#663) Vyndree válasza Urmensch (#662) üzenetére


Vyndree
őstag

Ment a válasz a kérdéseidre PÜ-ben,

(#664) lorcsi


lorcsi
veterán

van egy rootolatlan nook st-m és van egy jegyzet ami csak pdf-ben van meg
miylen lépésekben tudom ezt a nookra olvashatóan rávarázsolni?

eszméletlen jól használható amúgy :))
az összes word-ben kiadott tananyagomat rá konvertáltam epub-ban a nook st-re. egy pillanat alatt megvan a fájl, és a pásik másodpercben az adott témára keresek rá a több száz oldalas jegyzetben..a többiek meg mohón lapoznak :D
ez már tényleg a 21. század :))
van még 1-2 tag aki tablettel jár, de vagy user error miatt vagy nem tudom mi..csak kínlódnak :)

(#665) KTomi77


KTomi77
tag

Sziasztok,
A barnes&noble oldalán sehol nem találom az account törlés lehetőségét. Hogy lehet törölni?

(#666) moli.hu válasza KTomi77 (#665) üzenetére


moli.hu
őstag

(#667) KTomi77 válasza moli.hu (#666) üzenetére


KTomi77
tag

Köszi.
Végülis az email preferences-nél kiválasztottam, hogy semmiről ne küldjenek emailt. Ha már nem lehet törölni, az is elég nekem :)

(#668) blash válasza KTomi77 (#667) üzenetére


blash
tag

Az olvasó regisztrálásakor elég csak az elsőt bepipálni (feltételeket), a másikat nem kell, a hírlevelest. Így elkerülhető a bn.com-os hírlevél leiratkozás.

(#669) leeka


leeka
tag

Szasztok!

Megtudná nekem mondani az aki rendelt már az ABCZone-ból,hogy mennyi a posta költség?

Köszi!

Fear the future !

(#670) lorcsi


lorcsi
veterán

nook st-hez valami olcsóbb tokja van valakinek ?
pm lécci

(#671) tarnagy válasza Hannuska88 (#651) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Hannuska88

Megnéztem az Általad ajánlott programot, Simple Touchra készült, s jó a Glowlightre is! Ellenben orosz nyelvű! Meg lehet változtatni ezt?????

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#672) tarnagy


tarnagy
aktív tag

Hannuska88!

Még annyit: az AlReader tényleg igen jó!!! Nem ismertem eddig. Köszönöm szépen!
A Moon+ Readert kedvelem a tabletemen, ám nem tudom a Nookra fölrakni, nem fogadja a régi verziókat sem.

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#673) tarnagy válasza lorcsi (#670) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Egy egyszerűbb tokot én is szívesen vennék valahol. Ki tud tanácsot adni?

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#674) Vyndree válasza tarnagy (#673) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem ilyen van, tökéletes.

(#675) Al3xT válasza tarnagy (#673) üzenetére


Al3xT
tag

En [ilyet] vettem.

új Motorola Moto E eladó

(#676) blash válasza Al3xT (#675) üzenetére


blash
tag

Mennyire bírják azok a műanyag pöckök? Meg milyen az anyagminőség?

(#677) Al3xT válasza blash (#676) üzenetére


Al3xT
tag

Fele eve rajta van es nem volt gond vele. Az anyagminoseg rendben van szerintem. Sokkal jobb, mint a fotok alapjan.

új Motorola Moto E eladó

(#678) varázsgömb válasza leeka (#669) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Azt írják az oldalukon:hozzávetőlegesen 25 font. A Nook meg 50 font ....

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#679) Tomiboy65 válasza leeka (#669) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Augusztusban nekem 5.80 font volt a sima posta.

(#680) Tomiboy65 válasza Vyndree (#674) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Nekem is ez van, nagyon jó!

(#681) Tomiboy65 válasza Tomiboy65 (#679) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Augusztusban nekem 5.80 font volt a sima posta és 5 nap alatt itt volt.

(#682) csakb


csakb
őstag

Sziasztok!

Elég sokat olvasok 5 és 6"-os olvasókon, gyakran este is, de kissé már macera az olvasólámpa, és az asszonyt is zavarja néha. :)
Kacérkodom a saját világítással rendelkező olvasó gondolatával, de a PW, Kobo Aura ára nálam a lélektani határ fölött van, a Nook ST Glowlight viszont vállalhatónak tűnik így 60 GBP környékén, Angliából.
Van bármi ellenérv, ami szerintetek a Glowlight ellen szól? Olvastam pár helyen, hogy nagyon könnyen törik a kijelzője, de olyat is írtak, hogy ez csak korábbi példányokra volt igaz.
Ha a világítás nem halál homogén, az engem nem zavar, ahogy a 800 x 600-as felbontás sem.

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#683) blash válasza csakb (#682) üzenetére


blash
tag

Nem hiszem, hogy túl sokat változtattak volna, inkább csak legyárthattak egy jó nagy szériát. Így mindegyik fényvezető fóliája könnyen sérülhet. Nem a kijelzője törik, csak az alatta lévő fényvezető réteg, így ha még meg is sérül, akkor kikapcsolt világítással semmi sérülést nem látni a kijelzőn. Legalábbis ezt írták, akiknek sérült...

Ha Simple Touch Glowlightot választanád, akkor vigyázz a kijelzőre, hogy ne essen rá semmi se. Tartsd tokban, és ne vágd be a szatyorba minden más köze...

A kijelző inhomogenitása sem olyan zavaró, bár tehették volna a ledeket a kijelző aljára, mert megdöntve, ahogy leginkább tartják, látszanak. Biztos nem olyan fényes tecsós videók alapján, mint a Paperwhite és az Aura, de én tök sötétben is jól elvagyok, ahogy próbálgattam. Legfeljebb félig toltam fel a fényerőt, az is elég volt éjjel egy lámpafény nélküli szobában. A lapozógombjait is kényelmes használni, bárha olyan tokban van, ami kicsit rálóg a lapozógombokra, akkor már nehezebb lenyomni. Nem tudok ellenérvet.

[ Szerkesztve ]

(#684) csakb válasza blash (#683) üzenetére


csakb
őstag

Köszi szépen a kimerítő választ! :R

(#685) GrandS


GrandS
senior tag

A Nookban (rootolt) elolvasás után hogy lehet a Library-ból törölni?

(#686) Vyndree válasza GrandS (#685) üzenetére


Vyndree
őstag

Astro-val (vagy más fájlkezelővel), USB-n keresztül PC-vel.

(#687) GrandS válasza Vyndree (#686) üzenetére


GrandS
senior tag

Kösz, ezt tudtam, de reméltem közvetlenül is lehet.

(#688) ugyeletes válasza GrandS (#687) üzenetére


ugyeletes
tag

lehet. kozvetlenul? cool readerrel lehet... :)

(#689) e-könyvtáros


e-könyvtáros
csendes tag

Nnna, öröm és bódottá...
Végre sikerült megoldanom a wifin keresztüli cikk-küldést (vagyis fájlküldést) viszonylag egyszerűen: hosszabb cikk lementése epubként a Push to Kindle vagy a Read comfortably böngésző-kiegészítővel, és az Ubuntu One felhőszolgáltatással átdobható a Nookra.
Bocs, ha ez másnak esetleg triviális, de ez nekem nagyon hiányzott a Kindle után, eddig nem olvastam ezt. Más megoldás meg nem működött eddig, (pl. Pocket, Dropbox) gondolom az android-verzió miatt, a Playre sem tudok felmenni.

(#690) minimalslack


minimalslack
újonc

Sziasztok!
nekem egy olyan kérdésem lenne hogy nekem van egy NOOK HD tabletom és fogalmam sincs hogyan kell kikapcsolni rajta a package installert.. ha valaki tud segíteni azt nagyon megköszönném!!

(#691) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Remélem hamarosan megjön skót barátunktól a Nook ST Glowlight. Azt tervezem, hogy eladom a Nook ST-omat, ami rootolva van. Le lehet-e venni a BN regisztrációt az eredeti állapot visszarakása nélkül (plusz a google jelszavakat is előtte), vagy a legtisztább egy teljes újrahúzás a eredeti állapotot mentett SD kártyáról? Most nem emlékszem, a mentés beregisztrált állapotban történt-e...
Előre is köszi. :R
Aztán ha megjött a Glo, majd hannuskát kérdezem root ügyben, kicsit bonyibbnak látszik, mint a sima ST-é volt... :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#692) moli.hu válasza minimalslack (#690) üzenetére


moli.hu
őstag

mi az a "package installer"? miert akarod kikapcsolni? neve alapjan fontos rendszerszolgaltatasnak tunik.
google alapjan is.

(#693) koncsik válasza koncsik (#691) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nook Simple Touch with Glowlight - van más is aki rootolta már? (hannuskán túl)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#694) blash válasza koncsik (#693) üzenetére


blash
tag

A nookmanagert javasolják, elvileg működik 1.2.x-es glowlighttal. Ha belefognál, előtte backupolj, bár root nélkül nem tudom, hogy lehetne...

[Root] NookManager - graphical rooter for 1.2.x and beyond: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2040351

(#695) koncsik válasza blash (#694) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi, megnézem ezt is, hannuskának (korábban írta) nem jött be...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#696) koncsik válasza koncsik (#695) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

1.2.0 Nook ST Glowlight (skót barátunktól) root: pontosan ugyanazt a módszert követtem, mint a sima ST esetén (lsd vyndree korábban sokszor hivatkozott írását), nookmanager használatával, apk-k sd kártyáról installálásával - hibátlanul rootolta, a régi appok futnak, nookmanager felismerte a glow-t (settings-be bekerült vonatkozó pont). :C

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#697) baal-amiga válasza koncsik (#696) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Most mér? Pont ma is agyaltam rajta, és eldöntöttem, hogy jó alapban is :/
Régebbi market sem működhet vajon? Régi cm gappsból ki lehet szedni.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#698) e-könyvtáros


e-könyvtáros
csendes tag

NookManager 0.5 alá van olyan naptár-progi, ami együttműködik a google-calendarral?
Más:
Felraktam jó pár progit, van módszer a törlésükre?

(#699) blash válasza e-könyvtáros (#698) üzenetére


blash
tag

appmonster vagy a ES File Explorer 3.x-ben is van mar app kezeles. Telepitsd valamelyiket.

(#700) blash


blash
tag

Ezt az új Glowlighthoz való tokot valaki nem próbálta? Pontosabban azt, hogy régi Simple Touchot bele lehet-e gyömöszölni? Ahogy néztem, csak 1,3 mm-rel vastagabb a régi nook:

165 × 127 × 10,7 - glowlight
165 × 127 × 12 - simple touch

http://www.aliexpress.com/item/Slim-magent-smart-cover-leather-case-for-2014-nook-glowlight-ereader-free-shipping/1606992547.html

http://www.aliexpress.com/item/PU-leather-Cover-With-Magnet-Case-For-Nook-Glowlight-Wholesale-1pcs-lot-Free-Shipping/1575967276.html

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.