Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók

Hozzászólások

(#901) Sdi válasza Vyndree (#900) üzenetére


Sdi
addikt

Ide fogok jönni, ha esetleg valami problémám lenne vele / persze egyébként is nézelődök itt /. Engem, az olvasáson kívül, más funkciói nem igazán érdekelnek :N . Egy régi / kb. 5 éves / Hanvon N516-ot fog leváltani, a szebb képernyő és a / remélhetőleg / jóval hosszabb akkuidő miatt.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#902) consono válasza blash (#888) üzenetére


consono
nagyúr

Megrendeltem ma, kíváncsi leszek milyen lesz ennyi pénzért :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#903) Sdi válasza Vyndree (#900) üzenetére


Sdi
addikt

Rögtön egy kérdéssel kezdek :) . Az usb töltő melletti led, a teljes feltöltődéskor esetleg zöldre vált, vagy folyamatosan sárga és csak a kapcsolatot jelzi ?
A hozzáadott kézikönyvben erről a ledről nincs is szó :)

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#904) Vyndree válasza Sdi (#903) üzenetére


Vyndree
őstag

Mikor feltölt átvált zöldre. Az akkuja 30-40 nap, ha minden nap használod wifi nélkül.

(#905) Sdi válasza Vyndree (#904) üzenetére


Sdi
addikt

Köszi, akkor várok türelemmel :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#906) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Na eljutottam odáig, hogy rootolnám a ketyerémet, de a cucc ami kellene hozzá azt sajnos sehol nem találom(már).
Ha valakinek meglenne, akkor legyenolyszives átküldeni skypon, vagy feltenni vhova, ahonnan letudom szedni.
Skype: Nagya211
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#907) zebede válasza Nagya21 (#906) üzenetére


zebede
őstag

(#908) Nagya21 válasza zebede (#907) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Köszönöm :R :R :R
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#909) Vyndree válasza Nagya21 (#908) üzenetére


Vyndree
őstag

Esetleg ez is segíthet, ha annyira nem vágod az angolt.

(#910) rocsaba


rocsaba
csendes tag

Sziasztok, szeretnék venni egy NOOK Simple Touch GlowLight olvasót, már majdnem megrendeltem, de ekkor olvastam a kijelző hibáról. Ez a hiba a világítórétegben valóban megjelenik – egy idő után - minden NOOK Simple Touch GlowLight olvasó esetében. Szerintetek meg merjem venni, vagy inkább a GlowLight nélküli verziót válasszam? Esetleg egy világítós kindle, habár az drága?

(#911) kuruczz válasza rocsaba (#910) üzenetére


kuruczz
tag

Vedd meg bátran. Nekem négy hónapja megvan és jól működik. ha megsérül(ne), akkor továbbra is jól használható a világítás nélkül. Volt itt erről már szó, ill. az E-book olvasók-on is részleteztük ezt a kérdést.

(#912) Nagya21 válasza Vyndree (#909) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali.!
Köszönöm , ez alapján csináltam meg a rootolást.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#913) lita66 válasza skyli (#839) üzenetére


lita66
tag

Szia,
Nekem egy olyan kérdésem volna, hogy neked hogyan sikerült a könyvolvasóhoz ilyen ikonokat beállítani? Ugyanis letöltöttem a launcher 8 pro-t, de az alapértelmezett ikonok között nem találtam ezeket...

(#914) skyli válasza lita66 (#913) üzenetére


skyli
senior tag

Néhány ikon saját, hotelekből szedtem hozzá pár fehér, átlátszó

http://imgur.com/a/pK8Xp

(#915) skyli válasza skyli (#914) üzenetére


skyli
senior tag

Googleből*

(#916) lorcsi


lorcsi
veterán

akinek rootolva van a nookst tudna dobni egy képet, hogy miként jeleníti meg a pdf-et?
egy a4 méretűt
van néhány iylen könyvem..és kíváncsi vagyok hogy nézne ki root után

(#917) skyli válasza lorcsi (#916) üzenetére


skyli
senior tag

Bár szerintem kicsit kisebb mint A4, de a lényeg h lehet fekvőben is nézni és úgy van beállítva h a lapozogombbal ha nem fér el az.oldal, akkor a lenti részre ugrik és csak utána a köv. Oldalra. Ebookdroid 1.5.7 van rajta. Oldalszelességhez igazítom, de akárhogy beállítható :)

[ Szerkesztve ]

(#918) thetan


thetan
aktív tag

Sziasztok

Szemezek egy nook Simple Touch készülékkel. Eddig tabletet használtam. Azt olvastam erről a készülékről hogy androidos és lehet rootolni. Nekem főleg nyelvtanuláshoz-olvasáshoz kell, nagyon fontos, hogy fusson rajta az ANKI nevű program a nyelvgyakorláshoz, illetve különböző szótárprogramoknak is mennie kell rajta.

Van valakinek erről tapasztalata? Működnek rajta ezek a dolgok?

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#919) Degeczi válasza thetan (#918) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Elméletben mehet, mert úgy nézem a 2.1-es Android elég neki.
Gyakorilatban ki kellene próbálni, mert ettől még kétszer sem biztos.

Az viszont igen, h általánosságban nyelvgyakorláshoz a Kindle Paperwhite jobb választás: a szótárkezelése alapban is szinte tökéletes (míg a Nooké talán a leggyengébb), és szókincsépítő alkalmazás is van rajta, ami könyvenként szövegkörnyezettel együtt naplózza a kikeresett szavakat, így bármikor kényelmesen át lehet ismételni, felfrissíteni.

(#920) skyli válasza thetan (#918) üzenetére


skyli
senior tag

Nekem úgy tűnik h még gondoltak is az einkesekre, szotárprogramból meg sokat támogat (a kedvencemet is, a colordict-et)
Nekem úgy tűnik h még gondoltak is az einkesekre, szotárprogramból meg sokat támogat (a kedvencemet is, a colordict-et)

[ Szerkesztve ]

(#921) thetan


thetan
aktív tag

Sziasztok

Találtam az Ebay -on ebben az árfekvésben.

Viszont ez nem originált, újnak írja ugyan, de nem igazán tudom érdemes-e igy vásárolni.
Azonban postaköltséggel kijön 16 ezerből

Link

véleményetek szerint nyugodtan meg lehet ezeket vásárolni?

[ Szerkesztve ]

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#922) Degeczi válasza thetan (#921) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha kicsit visszaolvasnál, találsz itt olyan Ebayes eladóra linket, aki szinte ugyanennyiért originál csomagolásút ad, nem használt, garban visszaküldött vagy bemutatópéldányt...

(#923) immi77 válasza thetan (#921) üzenetére


immi77
tag

Üdv!

Én itt vettem, fóliázott bontatlan csomagolásban, vadiúj, és 5 nap alatt megérkezett.

[link]

16ezer párszáz forintomba került. Nyilván függ az árfolyamtól.

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#924) thetan válasza immi77 (#923) üzenetére


thetan
aktív tag

Köszönöm a válaszokat

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#925) Atti777


Atti777
senior tag

Akkut cserélt már valaki NST-ban?
Úgy tűnik az enyém feldobta a talpát, full töltés után max 30-40 percet bír, aztán figyelmeztetés nélkül kikapcsol :(

Путин, иди нахуй!

(#926) stickermajom válasza Atti777 (#925) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem csereltem meg, de nem tunik nagy cuccnak. Lepattintod a bekapcsolo gombot, majd T5-os torx csavarhuzoval le kell szedni a hatlapjat, ahhoz van ragasztva az akksi, ami sima 4 vagy 8 pines csatlakozoval van radugva az alaplapra. ~10-15 font korul van mar eBayen. Jo draga :(

[ Szerkesztve ]

(#927) kuruczz válasza Atti777 (#925) üzenetére


kuruczz
tag

7600.- ingyen kiszállítják, 4 pines csatlakozó hátlapot csúsztatni kell!!! Nehogy feszegesd, mint az akku cserés videóban a szakember...

(#928) Vyndree válasza kuruczz (#927) üzenetére


Vyndree
őstag

Ugyanez Ebay-en se sokkal olcsóbb: ($10,5 + $11 posta) majdnem 5eFt. Drága, azt hittem onnan bejön 2-3e-ért.

(#929) Sdi


Sdi
addikt

1,5 hónap után, azt kell mondjam, nagyon meg vagyok elégedve a készülékkel. Mivel nekem, isten igazából csak olvasásra kell, ezért nem módosítottam rajta semmit és az én használati szokásaimmal / majdnem napi használat /, valamint kikapcsolt wifivel, ma tettem másodszor töltőre / 21 %-on volt /.
Jó kis cucc ez a simple touch, maximálisan megérte az árát. Remélem hosszú ideig a "barátom" lesz.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#930) Vyndree válasza Sdi (#929) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem több mint egy éve megvan, arra használom amire megtervezték és szintúgy meg vagyok vele elégedve.

(#931) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Nálunk is van 2 db a családban, apámnak és az asszonykámnak, hibátlanok. Amennyire nehéz volt rávenni egy 60 éves embert, hogy megtanulja kezelni, most már nem is akar a kezébe venni, több száz oldalas könyveket...ez neki kényelmesebb. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#932) GrandS


GrandS
senior tag

NST-nél meg lehet egyszerűen tudni az aktuálisan olvasott könyv adatait? (író, cím, méret, stb), illetve ha kilépek az olvasott könyből, van olyan, hogy utoljára olvasott könyv (ek) és visszaáll az aktuális pozícióra?

(#933) Degeczi válasza GrandS (#932) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Library alatt a "Most recent" az olvasási sorrend szerinti nézet, és persze mindegyik e-book olvasó megőrzi a pozíciót egyenként, minden könyvhöz
(infóként viszont csak a könyv iróját és méretét jeleníti meg - sajnos ez is általános a legtöbb olvasóra: nem foglalkoznak a többi meta-adattal, pedig legalább a fülszöveg, műfaj is hasznosak lennének)

[ Szerkesztve ]

(#934) GrandS válasza Degeczi (#933) üzenetére


GrandS
senior tag

Köszönöm!

(#935) kdennis


kdennis
aktív tag

Nem tud valaki ajánlani lehetőleg UK boltot ahol az uj fajta White Noble Nook -ot meg lehetne szerezni 38000 ft-nál olcsóbban? USA-ból iszonyat sok a vám, és nem találtam sehol jobb árat. :(

(#936) moli.hu válasza kdennis (#935) üzenetére


moli.hu
őstag

a vamkoltseg csak ~1500ft, az afa az, ami huzos. de az viszont GB-ben is huzos (20%?), nem pl. 7%, mint Floridaban.

[ Szerkesztve ]

(#937) kdennis válasza moli.hu (#936) üzenetére


kdennis
aktív tag

Ahh, hihetetlen mekkora lehúzás már. Most olvasom hogy a Nookok ideje lejárt. Meg hogy szarul megy nekik és meg fog szűnni. Ez igaz? Tök jó ebook, és nagyon szép, ez tetszik a legjobban, főleg a fehér.

(#938) Vyndree válasza kdennis (#937) üzenetére


Vyndree
őstag

Azt olvastam a táblagépek gyártásával fog leállni, az ebook marad. Egyébként mi van ha nem gyárt többé. Attól még a mostani gépe nem lesz rosszabb vagy jobb. Azért mert valaminek beszüntetik a gyártását miért jelentené azt, hogy az "ideje lejárt"? A felvágottnak le tud járni... a szavatossága, ennek viszont semmi baja nem lesz. :)

(#939) kuruczz válasza kdennis (#937) üzenetére


kuruczz
tag

A "fehér" azaz Glowlight Nook vásárlásának túl nagy előnyét nem látom, legalábbis az én szempontrendszereim szerint. Szemben a Simple Touch Glowligh-al ezen nincs SD bővítési lehetőség, fizikai lapozógomb, és még nem olvastam (ez lehet az én hibám is) a rootolásáról, ami viszont a sima Nook legnagyobb előnye (nekem mindenképp).
A formájáról nem beszélek, mert tok-párti vagyok, de a sima hátlap biztos rosszabb az ergonómikusabb STwG hátlapjánál. A színről annyit, hogy a bézs autókárpít is szép, csak tisztítani rosszabb, mint a feketét...
Ha a Glowlight-ot összehasonlítom a Kindle Paperwhite II.-vel, akkor én, aki meggyőződéses Kindle-ellenes vagyok, azt mondom, hogy az mégis jobb vétel (kijelző, megvilágítás, tok-lehetőség).
De ugyebár ízlés dolgában nincs vita, ez az én véleményem volt...

(#940) moli.hu válasza kdennis (#937) üzenetére


moli.hu
őstag

nagyjabol igaz, es meg is gondolando, hogy egy megszunt cegnel mikor veszel valamit, foleg ha kell a szoftverfrissites - igazabol erosen ellenjavalt. De en pont azert vettem toluk egy tabletet, mert a kisopres miatt 3?000-ert kaptam egy fullhd-s 9 inches-t es ugyis lecsereltem a szoftvert egy kulsos megoldasra.
Most azt mondjak, hogy az ebook vonal marad me'g, de en inkabb azt latom, hogy el akarjak adni.

[ Szerkesztve ]

(#941) kdennis


kdennis
aktív tag

Igazából EMIATT tetszik nekem a white verzió. De azt nem is vettem észre hogy nincsenek hardveres gombjai. Meg végülis tényleg a fehér az koszolódik :/ Akkor lehet maradok a sima glowlight nooknál! az legalább olcsó :)

(#942) Wolgrab


Wolgrab
csendes tag

Sziasztok!

A Nook kijelzőjét mivel szoktátok, mivel érdemes tisztítani?

(#943) Degeczi válasza Wolgrab (#942) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Előnedvesített szemüvegtörlő papírkendő tökéletes

(#944) blash válasza Degeczi (#943) üzenetére


blash
tag

Kijelzovedo foliakhoz kapott ronggyal szoktam torolgetni. Ha valami ragaszkodobb kosz van rajta, akkor ralehelek, es ugy torolgetem.

(#945) vegyszer válasza Atti777 (#925) üzenetére


vegyszer
addikt

Sajnos nekem is gyengélkedik az akku. Egy év után. Volt egy hosszabb idő, amikor a nook a prioritási lista végére került. (új asszonyka a háznál) most meg én is azt konstatáltam, hogy full feltöltöttem, és egy hét alatt minimális használat után 70%, kicsi használat után két hét alatt szinte éhenhal. :W :F

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#946) Vyndree válasza vegyszer (#945) üzenetére


Vyndree
őstag

Minden héten legalább egyszer töltőre teszem és semmi gond nincs veleAkinek okostelefonja van minden nap tölti, az iphone-osok naponta 2-3 alkalommal.

(#947) AnTigy válasza blash (#944) üzenetére


AnTigy
tag

Kedves Mindenki!

Elnézést a nube kérdésért, de NSTwGL vásárlásra szántam el magam, ugyanakkor olvastam a világító réteg sérülékenységéről. Ennek kapcsán kérnék tanácsot:
1. képenyővédő fólia ad-e védelmet (gondos használat esetén) ez ellen?
2. Érdemes használni fóliát vagy érdemben rontja az olvasás-élményt?
3. Ha mégis bekövetkezik a baj (reped vagy "lyukad" a világító réteg), akkor a készülék azért használható tovább világítás nélkül az olvasási-élmény érdemi romlása nélkül, vagy kuka az egész?

Mindezek alapján érdemesebb inkább GL-nélküli NST-t venni (amit sajnálnék, mert sokszol olvasok este, de bosszankodni még roszabb lenne)?

Előre is köszönöm a válaszokat.
Antal

Minél többet megismersz, annál világosabbá válik milyen keveset is tudsz

(#948) kuruczz válasza AnTigy (#947) üzenetére


kuruczz
tag

Szia!
Csak világítósat vegyél!
Ne fóliát, inkább tokot vegyél az amazon/ebay-ról, abból is a könyvszerűen rázáródóst.
Ha sérül akkor sima olvasóként használható a leírások szerint, de ez lehet negatív kampány is, mivel még nem olvastam hallottam olyanról, akinek sérült volna a világítóréteg.
Nekem 5 hónapja van meg, és szuper. :K Van gyerek, meg utazás, meg strand, meg elalvás olvasás közben, ráadásul eléggé szétszedtem, mert a lapozógombokkal nem voltam megelégedve, és nincs semmiféle repedés. :D
20e körüli áron ennél jobbat nem kapsz, meg hát a drágábbak se feltétlen jobbak. Gyáriként, vagy rootolva szeretnéd használni?

(#949) consono válasza kuruczz (#948) üzenetére


consono
nagyúr

Tényleg, milyen a rootolt/nem rootolt arány? És ha rootolt ki milyen alkalmazást használ? Én megcsináltam, de mivel gyakorlatilag egyáltalán nem használtam rajta semilyen alkalmazást vissza is mentem a gyári állapotra. Olvasni úgy is jó :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#950) kuruczz válasza consono (#949) üzenetére


kuruczz
tag

A te pénzed, a te szórakozásod... én az androidos lehetőségek miatt vettem eleve Nook-ot, így nem tudom milyen root nélkül.
Nekem tetszik a gyári olvasó pdf megjelenítése, de a Cool Reader, AlReader, Szókereső, meg a Total Commander megérte a rottolást. Az eredeti felület és olvasó így is használható. Wifi transfert szoktam használni a könyvek küldésénél, és még pár otthonos apróság, mint névnap, számológép, böngésző, stb...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.