Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók

Hozzászólások

(#351) bbgin válasza Dhampir (#337) üzenetére


bbgin
tag

Úgy roootold, hogy nem raksz fel semmi launchert és úgy nem lesz fapados. én így használom és tökéletesen megvagyok vele elégedve :)

(#352) Dhampir válasza Vyndree (#350) üzenetére


Dhampir
félisten

Azzal kezdtem. :K
Viszont mégis másik utat választottam. Meglett az eredménye.

(#347) vegyszer

Köszönöm, de én semmiképpen nem szedem szét. Végülis még garanciális. Inkább megpróbálom megjavíttatni. de rájöttem, hogy nekem elég

(#351) bbgin

Launcher nélkül is használtam, de rájöttem, hogy nekem elég lesz az alaptudással.

[ Szerkesztve ]

(#353) Vyndree válasza Dhampir (#352) üzenetére


Vyndree
őstag

Járt utat a járatlanért el ne hagyj. mondjuk nem ez a mondás jutott elsőre eszembe, hanem az "God doesn't beat one with a stick", de az egy másik történet.

(#354) vegyszer válasza Vyndree (#353) üzenetére


vegyszer
addikt

Az átpartícionálási cikk mikorra várható? Hihetetlen módon bizgeti a fantáziámat. ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#355) Vyndree válasza vegyszer (#354) üzenetére


Vyndree
őstag

Skyli ígérte, őt kérdezd. :F

[ Szerkesztve ]

(#356) Dhampir válasza Vyndree (#353) üzenetére


Dhampir
félisten

A "nagy felfedezések" sohasem következnének be, ha csupán a kitaposott utakat koptatnánk és az igazat szóló, ám elcsépelt szólásmondásokat idéznék fel újból és újból. :D

Ahogyan írod, Isten a szolgáját veri meg először, akit szeret, a Könyvek könyve szerint mindig az ő (együgyű) népével kezdi. :K

A "másik történet" helyett inkább a Végtelen történetet ajánlom vagy a Bardo Thödolt.

[ Szerkesztve ]

(#357) Vyndree válasza Dhampir (#356) üzenetére


Vyndree
őstag

Azzal, hogy átmenetileg kinyírtad a készüléked úgy érzed, nagy felfedező lettél? :R

(#358) vegyszer válasza Dhampir (#356) üzenetére


vegyszer
addikt

Én inkább a Galaxis útikalauzt idézném
Ne ess pánikba!

Innen szép nyerni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#359) Dhampir válasza Vyndree (#357) üzenetére


Dhampir
félisten

Neked ez fáj? :)

Miért kötözködsz velem? :F

(#358) vegyszer

Pontyosan. :D

Legalább te nem rúgsz belém. Hálásan köszönöm! :R

(#360) vegyszer

Mondjuk ahhoz valószínüleg szét kellene kapni, de ezt inkább szakemberre fogom bízni, olyanra, aki nem amatőr jártasságú a szerelésben.

[ Szerkesztve ]

(#360) vegyszer válasza Vyndree (#357) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem a leölése a felfedezés, hanem a belé való élet lehelésé lesz az.

csak jól legyen dokumentálva mások okulása végett

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#361) Dhampir válasza vegyszer (#360) üzenetére


Dhampir
félisten

Amolyan "Lázár, jöjj ki!"-féle, megrendítő erejű feltámasztás lesz. :D

(#362) Vyndree válasza Dhampir (#359) üzenetére


Vyndree
őstag

Dehogy fáj, inkább tanulságos. Nem kötekszem inkább tanulságos, csak nem értelek. Ha van egy jó megoldás, akkor miért kell egy másik bonyolultabb, kockázatost választani? Ezek a készülékbe nyúlkálások mindig kockázatosak, valamint az xda köztudottan tele van fals és nem pontos leírásokkal.

(#363) Dhampir válasza Vyndree (#362) üzenetére


Dhampir
félisten

Saját felelősségemre vágtam bele. Ezzel valóban kockáztattam, ráadásul némileg eltértem a szabályoktól, de elismerem a hibámat. Megfizettem az árát. Ebből is okultam. Ennyi.

(#364) vegyszer válasza Dhampir (#363) üzenetére


vegyszer
addikt

Én az akkut má' lehúztam vó'na...
Ártani nem árt, ha használni sem használ.

Hazai beszerzés, vagy UK-ból (USA-ból) jött?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#365) Dhampir válasza vegyszer (#364) üzenetére


Dhampir
félisten

A szétszedés biztos garanciavesztéssel jár, bár az elfuserált rootolás szintén.

Az Egyesült Királyságból való a kicsike.

(#366) yamal válasza Dhampir (#337) üzenetére


yamal
csendes tag

Itthon rootoltam. Kényszermegoldás miatt. hogy ha épp nincs gép v tablet és van wifi, hirek olvasása, + mail ha köll.

(#367) nagymaciii válasza DiVaD (#348) üzenetére


nagymaciii
csendes tag

Rendes könyvet akartál venni ami pénzbe kerül, vagy free-t?

Nekem magyar bankkártyám van, Erstés, dombornyomott, bankkártya (nem hitelkártya, nem összekeverendő) és a free sample-nél is muszáj megadni a bankkártyaadatot, nekem ment simán. A rendes fizetőset meg nem akarok venni, még csak kipróbálni sem, hogy megy-e a tranzakció, szerintem mennie kell...

Csak szeretet és boldogság legyen a világon, a többi nem számít

(#368) Vyndree válasza yamal (#366) üzenetére


Vyndree
őstag

Arra jó a root, hogy ha olyan formátumod van amit alapból nem kezel, akkor CoolReader vagy FBreader. Otthon, vagy olyan helyen ahol van wifi tudsz híreket olvasni, fórumozni stb.
Root után a kezelését úgy csináltam, hogy bekapcsoláskor megjelenik kis ablakon a Home vagy ReLaunch. Itt ha elsőt választom akkor ugye bejön a Home menü, majd onnan Library és olyan mint ha nem is lenne rootolva. Ha ReLainch akkor jön a "root" rész, és onnan tudok alkalmazást választani. Nook gomb megnyomásakor a bal szélső a Home, innen tudom a ReLauncher-t indítnai, viszont ha nem akarom a kiterjesztett részér használni, akkor a bal másodikat (Library) választom és egyből bejön a könyvespolcom. (Library megnyomása után pipáld ki, és válaszd a Library-t, többé nem kérdezi meg mit akarsz ilyenkor)
Így ha a feleségem használja észre sem veszi hogy rootolva van, viszont ha piszkálni akarom, akkor Nook gomb > Home > ReLaunch.

(#369) yamal válasza Vyndree (#368) üzenetére


yamal
csendes tag

ugyanígy működik nekem is én meg vagyok vele elégedve.
mint régebben említettem annyira bejött az asszonynak a nook hogy ha olvasni szeretnék akkor rendelnem kellett másikat.
így lett a tegnapi szerzemény. én 1* rootoltam aztán így is marad nem próbálkozunk, örülünk a sikeres és jó működésnek. :-)

(#370) Soriano válasza nagymaciii (#367) üzenetére


Soriano
tag

"a free sample-nél is muszáj megadni a bankkártyaadatot"

Miért kellett a free sample-hez bankkártya adat? Nekem nem kellett megadnom, amikor olyat töltöttem le.

[ Szerkesztve ]

(#371) vegyszer válasza Soriano (#370) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem sem.

A bűn, és bűnhődésbe lapoztam bele. Semmi kártya adat

Bár én webes regisztráció révén csináltam nook fiókot. A készüléken csak abba léptem be.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#372) Dhampir válasza yamal (#366) üzenetére


Dhampir
félisten

A Nook esetében nem lehet a gyári rendszeren netezni? Sony PRS-T1-nél ez nem volt gond, a beépített böngészővel és a tartozékként adott érintőceruzával kényelmesen lehetett navigálni.

(#373) doc válasza Dhampir (#372) üzenetére


doc
nagyúr

a regi (talan 1.0) firmware-rel lehetett, aztan egy update-tel kivettek az elerhetoseget, azt nem tudom hogy az 1.2-ben benne van-e

(#374) yamal válasza Dhampir (#372) üzenetére


yamal
csendes tag

1.2.1-ben nem lehet.

(#375) vegyszer válasza Dhampir (#372) üzenetére


vegyszer
addikt

Rootolt gépen van browser. Hogy előtte volt e, azt nem is néztem...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#376) bbgin


bbgin
tag

az imént felmentem a google play-ra és a megújult oldalon könyvek letöltésére tévedtem ahol külön szó esik a Nook-ra való letöltésről melyet részletesen taglalnak.

"E-olvasók és más eszközök
Ha e-tinta alapú eszközön, például a Sony eReaderen vagy a Barnes & Noble Nookon szeretne olvasni, le kell töltenie egy fájlt, és át kell másolnia az eszközre. A fájlok támogatott e-olvasókra történő átvitelével kapcsolatban kövesse a Súgó utasításait."

(#377) vegyszer válasza bbgin (#376) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez jól hangzik, nagyon. Már csak időt kell venni, hogy a most a nookon fent lévő könyveimet kiolvassam. B)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#378) nagymaciii válasza Soriano (#370) üzenetére


nagymaciii
csendes tag

Én még nem rootoltam a cuccot, de lehet nem is fogom, (pedig viszket a tenyerem), szóval amikor bereggeltem a nookot, (rendes magyar cím ilyenek) szétnéztem a store-ban, hogy hátha van vmi free leszedtem egyet találomra, de ott sikitozott előtte, hogy nincs megadva payment reference, vagy mi... akkor kimentem beadtam a bankkártyaadataimat, utána már nem volt gond, kaptam egy köszit hogy letöltöttem, meg kaptam e-mailt hogy sikeres purchase 0,00 font értékben. jónapot.

Persze a Büszkeség és Balítélet alapban rajta volt (angolul), az free, de nem tok megszabadulni tőle, gondolom root nélkül nem lehet csak úgy törölni, vagy annyira nem is néztem, van ott még hely.. :)

Csak szeretet és boldogság legyen a világon, a többi nem számít

(#379) doc válasza nagymaciii (#378) üzenetére


doc
nagyúr

a Nook store-bol letoltott konyveket kulon teruleten tarolja, szoval el fognak azok ferni :)

(#380) Urmensch


Urmensch
csendes tag

Root nélkül nem lehet valahogy prc és mobi fájlt olvasni vele?
Tudom, konvertáljak. De minek nekem egy könyv 2-3 verzióban?

(#381) doc válasza Urmensch (#380) üzenetére


doc
nagyúr

nem
a prc/mobi az Amazon(Kindle) formatuma
amugy miert kene 2-3 verzioban egy konyv? ha PRC-ben van meg, akkor a Calibre automatikusan EPUB-ban kuldi az olvasora mikor rarakod vele, neked eszre sem kell venned hogy mas formatumban van :)

(#382) klampfer


klampfer
tag

Sziasztok,

A juli1-re igért 1.5.0 firmware frissítés kapcsán van valakinek friss infója? sok hírt találni, hogy milyen változások és előnyei lesznek, csak arról nincs semmi, hogy miért nem jelent még meg. Elméletileg a rootolással járó előnyök nagy része benne lesz ebben a Firmben..

Udv, G.

(#383) JoeDeeFoster


JoeDeeFoster
csendes tag

Képernyő elforgatása megy már vkinek? Kell vmi alkalmazás hozzá? Vagy csak launcher függő?

(#384) bbgin válasza JoeDeeFoster (#383) üzenetére


bbgin
tag

működik az elforgatás ha felteszed ezt OrientationSwitch_1.0 az apk-t

kipróbáltam de nem bejövős.

http://logout.hu/bejegyzes/skyli/nook_simple_touch_trukkok/hsz_1-50.html

(#385) vegyszer


vegyszer
addikt

A könyv forma tok megjött hozzá. Nekem tetszik, bár a gumis fogása pucéran is nagyon bejövős.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#386) Dhampir válasza vegyszer (#385) üzenetére


Dhampir
félisten

Nagyon kényelmes, nem csúszkál a kézben.

(#387) vegyszer válasza Dhampir (#386) üzenetére


vegyszer
addikt

Azon nincs hiba, hogy ne lenne kényelmes. Inkább a gumis fogása hiányzik. És az ív a hátából...

Van valakinek ötlete arra, hogy a gyári olvasó miért ad sokkal rosszabb olvasási képet, mint a Coolreader? Hiába frissít oldalt, pl a könyvjelző simán átlatszik. :W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#388) Dhampir válasza vegyszer (#387) üzenetére


Dhampir
félisten

Emlékezetem szerint nálam nem látszott át a könyvjelző. Ez a kijelző hibája is lehet?

(#389) vegyszer válasza Dhampir (#388) üzenetére


vegyszer
addikt

Coolreader esetén nem jelentkezett. Ez nem hw hiba...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#390) Soriano válasza Dhampir (#388) üzenetére


Soriano
tag

Nálam sem átlátszó a könyvjelző.

(#391) vegyszer válasza Soriano (#390) üzenetére


vegyszer
addikt

Mármint arra gondoltam, hogy lapozás után átlatszik a könyvjelző helye, meg az akku, idő, menü. De csak PDF gyári esetén...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#392) Soriano válasza vegyszer (#391) üzenetére


Soriano
tag

Ja értem. Nekem nincs rootolva, PDF-et meg csak egyszer olvastam rajta és akkor sem látszott át. Nem képekből áll véletlenül? Mert olyan pl. nekem is volt, hogy egy kép lapozás után kicsit átlátszott. Vagy amikor rosszul állítottam be a méretét egy képnek, és kicsit nehezebben dolgozta fel, utána akkor is kicsit átlátszott.

(#393) vegyszer válasza Soriano (#392) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem kép. Sima szöveges PDF. Állítható a betű benne.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#394) JoeDeeFoster válasza bbgin (#384) üzenetére


JoeDeeFoster
csendes tag

Köszönöm az alkalmazást.

Elárulod mi volt a baj vele? Ha nem ajánlod akkor fel sem teszem.

(#395) bbgin válasza JoeDeeFoster (#394) üzenetére


bbgin
tag

feleslegesnek találtam azt, hogy az 5-ből egy billentyűt erre a célra osszak ki, mert így megmaradt mindennek a funkciója és az olvasás élménye sem lett jobb ha elfordítom a képernyőt.

(#396) JoeDeeFoster válasza bbgin (#395) üzenetére


JoeDeeFoster
csendes tag

Érthető. Látod ez eddig bennem sajnos fel sem merült. :(

(#397) Dead_slow


Dead_slow
tag

Sziasztok!
Pár hete én is NST tulajdonos lettem, ma rootoltam is a kütyüt, a kérdésem az lenne, hogy hol tárolja a biztonsági mentéseket amit készítettem a Nook Managerral, mert csak az az egy memóriakártyám van itthon és így nem tudok semmi .apk fájlt telepíteni, mert ugye ahhoz is kártya kell :D

(#398) lita66


lita66
tag

sziasztok!
Megrootoltam a Nook (1.2.1)-et a NookManager0.5.0-val, feltelepítettem rá a NTGAppsAttack0.5.0-val[link] a google appokat, minden szuperül műkszik, van market, gmail, stb.
A market a SearchMarket-tel működik, adatok (megvásárolt appok szinkronizálva).
File explorerral átírtam a phone.. és telephony prov... appok kiterjesztését, -nem merül nagyon.
Az NTGAppsAttack-al kapcsolatban egy trükk, ami sztem nem világos: a számgépen kicsomagolt NGTA.. zip file custom mappáját kell a NookManager custom mappájával kicserélni! (nem csak úgy bemásolni a nookmanageres sd kártya gyökerébe!) minden más a leírás szerint ment. (tulajdonképpen ez is) :)
Titanium Backup, Elixír (csak hogy lássam mi van benne) működik.
Opera Mini rendben van...
A More locale (azért, tettem föl, hogy magyar nyelven töltse le az appokat) is jó, csak tervezett letöltések után le kell fagyasszam mert a Nook magyar nyelvűnek hiszi magát tőle, nagy X-ekkel áthúzott angol nyelvű feliratokkal. De a letöltött appok magyar nyelvűek...
Ki fogom próbálni rajta a Moon readert (egy régebbi verziót, mert az új nem jó már eclair-ra) megírom mi van vele.
Egy furcsaság: A szürkeárnyalatos képernyő miatt a színes képernyős megjelenésű appok nehezen olvashatók, ez a beállításoknál zavaró...
Egy kérdés: Az eredeti android menüt tudja valaki hol érem el? Be kéne kapcsoljam az usb debugging-ot, (titanium kérné), meg engedélyezném, hogy nem market programokat is telepíthessek. (igaz, ezt még nem próbáltam, lehet hogy alapból így van?)
egyenlőre ennyi.
KÖSZÖNÖK MINDENKINEK MINDENFÉLE LEÍRÁST, AMI ALAPJÁN MINDEZ SIKERÜLT!!!!! :C

[ Szerkesztve ]

(#399) Vyndree válasza lita66 (#398) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem nem market programok engedélyezve vannak, máskülönben nem tudtad volna feltenni ezt a sok alkalmazást.

A működőképes a "SearchMarket" apk-t meg tudnád osztani velünk? Szerintem sokakat érdekel a play áruház elérése közvetlen készülékről.

(#400) lita66 válasza Vyndree (#399) üzenetére


lita66
tag

Amiket eddig telepítettem, mindent a marketről a Google accountommal bejelentkezve keresztül töltöttem le.
A searchmarket (ezzel keresni lehet a marketen, mert az NTGAppsAttack-al érkező market apk-ban nem működik a kereső) linkje pl: [link]
Ezért nem szembesültem még a fenti problémával...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.