Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Evo50 válasza joci2000 (#750) üzenetére


Evo50
tag

Amit én adok meg.(A másik már benne van)

(#752) joci2000 válasza Evo50 (#751) üzenetére


joci2000
aktív tag

sajnos ilyen még nincs :(

(#753) Mirones


Mirones
tag

Helló!
Mindenképp nyomtatóportos a fleskábel?
Haveromnál 2 éve házi sorosportos adatkábellel felesselte a 3315ömet :) ilyen villogós menügombosra.
A minap beruháztam a teszkóba egy adatkábelre 192.-
Azt nem lehet átalakítani feleskábellé?

Van elfekvőben egy 3330-om
Szeretném megint olyasmire mint a régi volt nagyon tetszik, hogy vannak akik foglakoznak programírással nagy örömömre!

[Szerkesztve]

(#754) joci2000 válasza Mirones (#753) üzenetére


joci2000
aktív tag

Helló

Tudtommal igen nyomtatóportos a flash kábel. Én még nem hallottam olyanról, h. soroson ment volna a flash, max olyanról, h. 1ben volt a kettő kábel, de ott is külön csatlakozó volt.

Át lehet alakítani, ha van: nyomtatóportos csatid, ic-d, diódáid, drótod, pákád, ónod és 1 kis müszaki, műszerész tapasztalatod. -- >ergo hozzányomsz még 1 csatit a kábelhez.

(#755) Mirones


Mirones
tag

Hát nembiztos, hogy csinálok flesskábelt...
mindenképp kell szervíz kábel is vagy ezt már meglehet oldani annélkül is?

Olyat kérdeznék még, hogy inverz kijelzőt lehet produkálni?
vagy attól függ, hogy mennyire vagyok kreatív?

(#756) joci2000 válasza Mirones (#755) üzenetére


joci2000
aktív tag

Kell szervíz kábel is mindenképp.

Inverz? ha a soft-os inverz nem jó, akkor ezt úgy tudod megcsinálni, h. ha van inverter fóliád. Fogod szétkapod eredeti lcd-t és leszeded a fóliát róla. Többnyire rá van ragasztva az lcd-re. Utána a maradék ragasztót lemosod róla vmi alkohol szerűséggel (az lcd-ről). Utána fordítva ráteszed az inverter fóliádat, és kész is. elvileg fekete lex.

de ez kreativitástól is függ, bár nem sokban :D

(#757) Mirones válasza joci2000 (#756) üzenetére


Mirones
tag

Nekem jó a szoftveres is csak jólenne ha lenne :)

Nemtudod 7110-re létezik valami hasznos szoftver?

(#758) joci2000 válasza Mirones (#757) üzenetére


joci2000
aktív tag

vanni van ;)

7110 sajna nem a legtökéletesebb tuningra. Nem mondható kompatibilisnek a 3310-el. Ahhoz hogy működjön elég sok mindent át kellene hozzá alakítani.

(#759) give3


give3
tag

Szevasztok!

Régebben én is foglalkoztam 3310 tuninggal.

Érdemes ide is benéznetek, hátha találtok használható dolgokat.
http://www.members.aol.com/dvirusflash/

üdv.

(#760) Auf


Auf
csendes tag

Helló!
Hamarosan lesz egy meglepim a számotokra 3310 fun-ok.

:U 3310 legyen veled!

[Szerkesztve]

Auf Technology!

(#761) joci2000 válasza Auf (#760) üzenetére


joci2000
aktív tag

kiváncsian várjuk ;)

@give3: nos igen ez 1 jó site, de én a flash filet nem javaslom, csak a scripteket, mert nekem elég sokat reboot-ol az ő soft-ja :(

(#762) Mirones


Mirones
tag

Nem hiszem el teszkó gazadaságból vettem adatkábelt és most derül ki hogy egy sz@r.
Azt irja ki a progi hogy ''read error 995''
van 6150esem is meg ahoz is adatkábel avval tökéletesen megy.

Nem volt nagy összeg 192.- de akkor is!!

(#763) joci2000 válasza Mirones (#762) üzenetére


joci2000
aktív tag

melyik progi írja ki? f-m busos kábel?

(#764) Mirones válasza joci2000 (#763) üzenetére


Mirones
tag

logoman meg a nokiatool is sajnos :(
de már megoldottam a froblémát! :D

(#765) Mirones


Mirones
tag

Na!
I kill my phone!

Jó, hogy csináltunk még tegnap elött biztimentést a telcsiről, mert nem akar bekapcsolni.
gondoltam felteszem a szoftodat de a flesselés elkezdésénél hibát ír ki és leáll.
Szóval majd, ha lessz időd akkor segíts lécci :) [kép]

(#766) Auf


Auf
csendes tag

Halihó!

www.auftechnology.uw.hu/3310_schematics.rar

Ha van aki ennek hasznát veszi, hát tessék.

Auf Technology!

(#767) Zooka válasza Auf (#766) üzenetére


Zooka
tag

Maga az oldal bejön, de a link nekem nem műxik!

[Szerkesztve]

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#768) joci2000 válasza Zooka (#767) üzenetére


joci2000
aktív tag

www nélkül próbáld :U

(#769) Zooka válasza joci2000 (#768) üzenetére


Zooka
tag

köszi, így már müködik :)

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#770) Zooka


Zooka
tag

Tényleg, 5110-re létezik valami módosított soft? Igazából csak aut. bill. zár lenne a lényeges :D

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#771) joci2000 válasza Zooka (#770) üzenetére


joci2000
aktív tag

sztem megoldható :)

(#772) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Valaki tudna segíteni? [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#773) Winner_hun válasza Winner_hun (#772) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valahogy megoldottam:F:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#774) cherockee


cherockee
aktív tag

5510 tuning ügyben miholtartunk? van még nálam egy, ma adom el, de tudni akarom mire jutott a mágus:D

(#775) joci2000 válasza cherockee (#774) üzenetére


joci2000
aktív tag

hát figy ami m1 3310-en annak a nagy része (98%-a) 5510-en is működik. Szal majdnem full támogatottságú.

(#776) CyraX


CyraX
csendes tag

Hali !

Lenne egy pár kérdésem,mivel sajnos nincs túl sok időm :/
Elsősorban az érdekelne,hogy van-e valakinek tapasztalata a 3410-s flashelékkel kapcsolatban,mivel annyira elromlott a firmware,ami gyári 5.30as,hogy úgy döntöttem frissitem valahogy [lefagy,ujraindul böngésző használtánál,munkiki nem indul el:D meg ami fontos,néha hivás közben is újraindul].Szóval,a kérdés annyi lenne,hogy hogyan tudnám ezt megtenni? Annyira már rájöttem, h kéne nekem egy flashkábel,amit lehet venni/csinálni. Na most én csinálni nem tudok/fogok,így az érdekelne,hol tudnám beszerezni,illetve h mit kéne utána csinálnom szoftveresen VAGY esetleg megoldható-e sima COM portos adatkábellel az egész dolog. Elvileg beszereztem egy friss , 5.46es firmwaret,csak abban azt hiszem nincs magyar nyelv,pedig az se árana..

Valamint láttam még az első oldalon,hogy ott van egy speciális grafikus számológép...na az igencsak elférne a telómba is:)

Köszi előre is

(#777) joci2000 válasza CyraX (#776) üzenetére


joci2000
aktív tag

solved via msn

(#778) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Az lenne kérdésem, hogy mivel a nokia 8850es is DCT3 teló létezik rá valamilyen moddolt okosság? :U
Elvileg úgy jött hozzám,hogy majd továbbadom,de valahogy a szívemhez nőtt. :B
És még annyi lenne, hogy aki csomagban vette a flash kábelt, az nem akarná nekem eladni a 8850es fejet? :B

(#779) joci2000 válasza DiVaD (#778) üzenetére


joci2000
aktív tag

Evileg moddolható a 8850 is. Hasonló a 8210-hez asszem. Hogy pontosan müxik-e a moddolás azt nem tudom, de ki kéne próbálni. 1x csináltam 1 scriptet, azzal lehetett moddolni azt a softot is. Szal sztem simán menne.

A kábeles dologban én nem tok segíteni neked.

Amit esetleg tucc csinálni, h. szerzel vmelyik hipermarketből 8210-hez adatkábelt, és arról levágod a csatit, mert külön elég drága volna. Ha jól tudom, ott elég occsóért utánad dobják a kábelt. :DDD legalábbis ahogy emléxem vki írta h. pár 100-ért vett adatkábelt, csak nem működött.

(#780) Processzor


Processzor
tag

Hozzámkerült egy megkergült 6210-es. Szeretném sw-frissítést végrehajtani. Flash-kábel, PC van, magyar nyelvű sw-t honnan tudok letölteni? Tudja valaki, hogy melyik az utolsó verzió erre a telefonra? Azt hallottam, hogy 6250-es sw-t is lehet rátenni. :R

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#781) joci2000 válasza Processzor (#780) üzenetére


joci2000
aktív tag

Helló

Nos, ha nincs m-bus(szervíz) kábeled, akkor bele se kezdj, mert nem fog működni! Azért, mert nem tudod a faid-et frissíteni.

6250-es soft is rámegy, de szervíz kábel hiányában ez is felejtős, faid és imei miatt.

Ha tucc vkitől kérni 1 kábelt kölcsön, vagy van ismerősöd, aki megoldaná neked a szervízes dolgokat, akkor működhet a dolog.

Ha jól tudom, olyan 5.56-os lehet a 6210-esből a legújabb, de ez nem tuti. 6250-esből 5.03-as amim van legújabb címén.

ezeket le is szedheted inen: [link]

(#782) Processzor válasza joci2000 (#781) üzenetére


Processzor
tag

Köszönöm!
Kommunikációs kábelem van, ezek szerint az nem jó. :O
:R

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#783) joci2000 válasza Processzor (#782) üzenetére


joci2000
aktív tag

hát az sajna nem jó :( 1.5k-ért lehet kapni olyat, ami bármelyikre jó. gigatel.hu-n lehet kapni. Ha ennyit megér neked, akkor tudom ajánlani.

(#784) xabolcs válasza joci2000 (#783) üzenetére


xabolcs
őstag

sziasztok,
kineztem magamnak az 5210est, mint dct-3 telo :)

az lenne a kerdesem, h konnyen lehet ravarazsolni a neten megtalalt scripteket?
mert szinte mindegyik 3310-re keszult :)

ha igen, akkor mi van abban az esetben, ha a gigatelnel is, es a speedshopban is
csak com portos, es atkapcsolos fbus es mbus kabeleket lehet kapni??

vegyek mellejuk egy com<->lpt atalakitot? es fog muxeni vele!?
vagy inkabb vagjam le, es hegesszek ra egy ltp portot? ;)

:O



[Szerkesztve]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#785) maxtreme01 válasza xabolcs (#784) üzenetére


maxtreme01
csendes tag

Szia!

Ehhez a művelethez flash box-ra lesz szükséged, meg M-BUS kábelre. De, ha még nem csináltál ilyet, akkor mentsd le a telefonod flash image-ét eeprommal együtt, így könnyebben kísérletezhetsz, nem kell mindig gyáriszámot visszaírni, stb, ha valamit elrontassz, és új eepromot kell írnod bele. A 3310-re készült scriptek szerintem nem fognak menni 5210-es flash-el.

(#786) joci2000 válasza xabolcs (#784) üzenetére


joci2000
aktív tag

Szia

Nos előttem szóló kolléga helyesen szólt, bár sztem az a flash box azért dúrva lenne 5210-re :D elég 1 lpt portos flash kábel, ami 1500 huf gigatelben. sajna 2 féle kábel kell, és az m/f-bus-os kábelt semmi esetre se vágd szét, mert különben lőttek annak is :D

Neked kell a tuninghoz 1 f/m-busos kábel, de ha m-busos szervízkábel pack-ot veszel(gigatelben 1500huf) akkor az is elegendő. Szal kb 3000huf-ból megúszható a 2 kábel.
és 1 kábelből nem lehet építeni h. mind2 menjen, kivéve ha értesz elektronikához, és át tudod alakítani.

Amúgy az h. melyik script m1 5210-esen, az script függő. Attól függ, h. a script készítő mennyire tette kompatibilissé a többi telefonnal. elvileg mind1ik script működhet 5210-esen is, max 1 kicsit javítani kell a scripten.

Tuning előtt, mint előttem szóló kolléga is említette, full backup-od l1en telefonról, mielőtt nekiállsz módosítgatni, h. ha vmi gebasz van, akkor bármikor vissza tudd állítani eredeti állapotot ;)

(#787) xabolcs


xabolcs
őstag

koszi a valaszotokat :)

azert ilyedtem meg az elso hsz-ban, mert a gigatelnek sikerult beijesztenie :))
aztan gondoltam, h nem csak az 5210es kiegeszitoit kellene megneznem ...
... es lass csodat a 3310es adatkabelei kozt ott figyel az 1500 penzes ltp csoda :R

:B
es meg egy lama kerdes:
5210es komm.adatkb.:
* Nokia 2100
* Nokia 5210
* Nokia 8210
* Nokia 8250
* Nokia 8850
[kép]
ez pont olyan, mint az alabbi kepen a felso ps/2es kabel?


3310es FLASH KÁBEL (LPT) (4 fejegységgel):
* Nokia 3210
* Nokia 3310
* Nokia 3330
* Nokia 3410
* Nokia 5110
* Nokia 6110
* Nokia 6150
* Nokia 6210
* Nokia 6310
* Nokia 6310i
* Nokia 7110
* Nokia 8210
* Nokia 8250
* Nokia 8850
[kép]

szal, ha hatulrol nagyon hasonlit ra, es ha nagyon nagy a kozos reszuk,
akkor remenykedhetek abban, h csak szimplan kihagytak az 5210est a listabol,
es valszeg muxeni fog vele?

kosz, az instrukciokat, egy pici siemenses eloeletem van :)
barmikor jol johet a fubu :D

ahogy vegzek a vizsgaidoszakkal, s lesz 5210em, nekiallok nyustolni :DDD
az adaptaciokrol meg majd beszamolok :D

udv:
xab

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#788) maxtreme01 válasza joci2000 (#786) üzenetére


maxtreme01
csendes tag

Én is flash kábelre gondoltam, csak nem tudtam olyan jól kifejezni magam, mint Te. (Amikor még én építettem a sajátomat, akkor box-nak hívtam, mert elég nagyra sikeredett. Bár ez 2002-ben volt...)
Szóval. Ha valaki szeret barkácsolni, annak tudom javasolni, hogy a képeken is látható flash kábelnél, egy ps/2 apa-anya kapcsolaton keresztül cserélhetőek a fejek. Ha a szervízkábel végére is teszel egy ilyen ps2 csatit, akkor csak ott kell megbontani, ha cserélni akarod a flash és f/m bus kábelt. Csak egy 5210 pinout (lábkiosztás) kell hozzá, és egy multiméter, najó, meg páka sem árt. Nem csak kényelmesebb, de ha többet csinálsz, akkor még időben is gyorsabb.
Ja xabolcs. Ha ezt a módszert választod, akkor csak flashert kell venned, mert f/m-bus kábelt tudok küldeni ingyen...

(#789) maxtreme01 válasza xabolcs (#787) üzenetére


maxtreme01
csendes tag

Nokia 2100, 5210, 8210, 8850 Ezekhez jó, tehát 5210-hez is.
(8250-hez is, bár azt nálunk hivatalosan nem árulták. Bár ''gyártottak'' hozzá magyar nyelvet, de nem hivatalosan. :) )


[Szerkesztve]

(#790) joci2000 válasza maxtreme01 (#788) üzenetére


joci2000
aktív tag

Jah h. olyan box :D akkor sorry :R azt hittem azokra a több 10e huf-os box-okra gondoltál. Ha saját építésű, akkor az mindjárt más :C

(#791) xabolcs válasza maxtreme01 (#788) üzenetére


xabolcs
őstag

hehe :)
en is vmi griffin, tornado, phoenix, stb boxra gondoltam :))

koszi elore is a szivesseget, barkacsoltam mar, uhhogy lehet h ezt is megnezem :)

hmmm
nezegetve a scriptek forrasait... nemelyik mar alapbol ismeri az 5210 :) :DD

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#792) maxtreme01 válasza joci2000 (#790) üzenetére


maxtreme01
csendes tag

Saját, csak sokat kellett vele kísérletezni, mert amik a neten voltak, azoknál nem voltak a megfelelő IC lábak a földre húzva (9, és 11-es) szóval ezért lett nagy a panel. Egyébként van egy eladó UFS-em is, ha érdekel valakit... [link]

(#793) xabolcs


xabolcs
őstag

:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O
:Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y


[link]
:((( :W

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#794) joci2000 válasza xabolcs (#793) üzenetére


joci2000
aktív tag

hali

nincs semmi baja az oldalnak, csak uw karban tart :DDD

de most van 1 kis szabadidőm, valszeg frissítem az oldalt, mert már jó rég nem volt :D

[Szerkesztve]

(#795) xabolcs válasza joci2000 (#794) üzenetére


xabolcs
őstag

huuuhhh....
pedig minden probalkozasra 404-t kaptam, es mar azt hittem ... :F

megoldhatnak finomabban is a karbantartast :((( :W

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#796) neongorack


neongorack
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy kaptam kölcsön a telómhoz adatkábelt, de nem kaptam hozzá szoftvert pedig kérné, honnan és milyen progival tudom életre kelteni? Fontos lenne és sürgős , mert az illetőnek vissza kell adnom az adatkábelt!
3230 asom van! Előre is thx!

(#797) xabolcs válasza neongorack (#796) üzenetére


xabolcs
őstag

rossz hirek:
[C]Originally Posted by reaz.com View Post
hi friends,
can i flash DCT4 or WD2 whit a DKU-2 cable ? please................
thanks
re@z

no just f-bus cable to flash dct4&wd2
br[/C]

mashol (angol):
[link]

jo hir:

par hsz-el feljebb, az egyik kollega arulja/-ta a dobozat,
o talan tud segiteni ;)

udv!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#798) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv.

Olyan gondom lenne, hogy újra flasheltem egy 3330 as telót egy gyári 5.06 os szoftal. hiába csinálok bármit is a DCT3 Repair -be mindíg úraindulgat. És mindíg amikor kábelre teszem a telót a self test-nél minden kék, pedíg elötte már sok/mind piros volt.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#799) joci2000 válasza [HUN]Zolee (#798) üzenetére


joci2000
aktív tag

meg faid-elted rendesen? sztem az a baja.

(#800) [HUN]Zolee válasza joci2000 (#799) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

vagy 10x :(
volt csak faid ;faid +swreset ;faid+fullfact+swreset
de mindíg visszaáll alaphelyzetbe

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.