Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) lester válasza joci2000 (#550) üzenetére


lester
csendes tag

Végül is mindegy.
PPMeditorral és a Melody to Firmware-vel is bele tudtam rakni a csengéseket.

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/3556/doubleposters2zs3dn5ob5hs.gif[/IMG]

(#552) joci2000 válasza lester (#551) üzenetére


joci2000
aktív tag

Én a cshangokat is nokix-al ajánlom h. cserélgesd, mert a többi progi több helyet eszik mint csak a cshangok :F

(#553) joci2000


joci2000
aktív tag

Frissítettem a linket, kiszedtem belőle a hőmérséklet jelzőt, mert baj volt vele. Mostani jól müxik, és nem resetel. [link]

(#554) Zooka


Zooka
tag

Ebben a szoftban próbálgattam a menüstílusokat, és aktváltam azt, melyben csak 7 menüpont van, se setup, se extrák! Tetszik ez a mód, anyumnak tökéletes lenne :) , csak hogy tudok belőle visszalépni? :Y

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#555) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

hosszan * sztán #

(#556) Zooka


Zooka
tag

Köszi nemtom, még elég láma vagyok...

[Szerkesztve]

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#557) Zooka


Zooka
tag

Találtam 1 bugot: Ha bármi képüzivel kapcsolatos dolgot szeretnék csinálni, a teló kifagy

[Szerkesztve]

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#558) joci2000 válasza Zooka (#557) üzenetére


joci2000
aktív tag

Már többen is mondták, h. néha bugos, de nekem hiba nélkül mennek a képüzis dolgok is :F

Szal ott vmi beállítási gubanc van.

(#559) TT Xaser


TT Xaser
csendes tag

Mi az a VPP meg a Btemp az hol van a telán mer nekem csak 4 érintkező van rajt (annyit látok mert letakarja a burkolat) ,Akkor hogy kössem be ezt a flasher cablet??

[link]



:O :O

Szisz

(#560) joci2000 válasza TT Xaser (#559) üzenetére


joci2000
aktív tag

3310-eshez nem kellenek azok az erek.

3310-nek csak 4 kell:m-bus, f-bus tx, f-bus rx,gnd

A többi ér pl 3210-eshez kell, pl az autobekapcshoz.

mellesleg van még 2 csati a 3310-esen, csak az odébb van a matrica alatt. az nem kell, illetve nincs kihasználva.

(#561) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az mitől van, hogy hívok valakit és amikor le akarom rakni nem csinál semmit a teló, csak lefagy:F Csak úgy lehet életre kelteni, ha kiveszem az akkut majd visszateszem

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#562) joci2000 válasza Winner_hun (#561) üzenetére


joci2000
aktív tag

az 1 jó kérdés, mert nekem nem csinált ilyet még sose :F

(#563) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

nekem már volt olyan, hogy a telón nem lehetett észrevenni hogy lefagyott , csak nem tudtak elétni, és ez csak akkor derült ki, amikor hívni akartam és lefagyott teljesen. :F

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#564) -Nemtom- válasza Winner_hun (#561) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

az nem biztos h. sw hiba...

(#565) Winner_hun válasza joci2000 (#562) üzenetére


Winner_hun
félisten

:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#566) Winner_hun válasza -Nemtom- (#564) üzenetére


Winner_hun
félisten

akkor mit csináljak?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#567) -Nemtom- válasza Winner_hun (#566) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

semmit, ha soxor elöfordul kor ki kell cserélni vmit a teloba de nemtom fejböl h. mit... mondjuk azár gyári softal is kéne tesztelni...

(#568) Winner_hun válasza -Nemtom- (#567) üzenetére


Winner_hun
félisten

Erre már nem megy vissza a gyári soft, az biztos;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#569) joci2000 válasza Winner_hun (#568) üzenetére


joci2000
aktív tag

figy ha el tudod mondani h. milyen sűrűn jön elő, és esetleg van-e vmi bizonyos sorrend, ami után biztos h. befagy azt meg tudom nézni h. soft hiba-e, mert megvan a softod, és így a hw hibát ki tudjuk zárni.

(#570) Winner_hun válasza joci2000 (#569) üzenetére


Winner_hun
félisten

Huhha elég ritkát telefonálok, néha jelentkezik. Ritkán.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#571) joci2000


joci2000
aktív tag

Gondoltam megosztom a legújabb hírt a nokia fejlesztéssel kapcsolatban.

Hamarosan megjelenik az újabb nokix melyben lesz 1-2 újítás.
Olyan szintű változások lesznek, h. a régi telánk akár symbianosnak is elmehetne :D
Sajna polifónikus még nem lesz :(

De lesz 1 filerendszer, ami lehetővé teszi majd a programok tárolását, és futtatását.

(#572) _MaSTeRFoXX_ válasza joci2000 (#571) üzenetére


_MaSTeRFoXX_
csendes tag

Sziasztok!
Most kékledesítettem a 3310-esemet. Nagyon teccik ez a fórum :)) . Én is szeretnék szoftvert cserélgetni a telómon. Az lenne a kérdés hogy mi kellene hozzá hogy elkezdjem? (főleg a herdveres oldal). A nokiX-et már leszedtem.
Amúgy ezzel a fejlesztőkörnyezettel ''bármilyen'' programot lehet írni a mobilra? Úgyértem mint ha PC-t , vagy mikrovezérlőt programoznánk?. Az nagyon király lenne :DD :DD

(#573) joci2000 válasza _MaSTeRFoXX_ (#572) üzenetére


joci2000
aktív tag

Helló,

Hw: hogy tudd a softot cserélgetni 2 kábel kell neked. 1 flash kábel~1,5k(nyomtatóportra csatlakozó) és egy m-bus kábel(soros portra csatlakozó) szervíz kábel ~1k. ajánlom ezt az oldalt: [link] innen be lehet szerezni baromi occsón :DDD

Ha a NokiX lenn van a fejletsző környezettel, akkor igen elvileg nincsenek határok, csak a tudásod.

Bár van 1-2 dolog ami máshogy van mint a pc-nél de a lényege nagyjából ua C az C.
Az alapparancsok is 1 kicsit különböznek, de könnyen meg lehet tanulni őket.

Én még 1 ''kicsit'' kezdő vagyok C-ben, de attól még tudok rá írni már kisebb dolgokat, gamét.

Szal ha értesz is a C-hez akkor neked tuti h. jobban fog menni.
Ha assembly is m1 abban is lehet küldeni, bár én ahhoz nem naon értek, csak 1 kis részéhez.

[Szerkesztve]

(#574) _MaSTeRFoXX_ válasza joci2000 (#573) üzenetére


_MaSTeRFoXX_
csendes tag

Köszi!
Majd átnézem az oldalt. Hát C-ben én is eléggé kezdő vagyok :DDD . (Kár hogy nem pascalos)
Belinkelek egy képet hogy majd hogy fog kinézni, nokia3410-es előlappal. (Ez most a hugom előlapja :) )
Azért lesz indokolt az előlapcsere, mert a 3310-es billentyűzete nem engedi át a piros fényt :(((
[kép]
(nemtom hogy műxik a képfeltöltés.hu .... :DDD )
Teljes méret: [link]


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#575) _MaSTeRFoXX_ válasza _MaSTeRFoXX_ (#574) üzenetére


_MaSTeRFoXX_
csendes tag

A flash kábelt már megtaláltam:
G2124 FLASH KÁBEL (LPT) (4 fejegységgel) Nokia 3310

Az M-Bus kábel az melyik?? ugyanolyan árban vannak....
G0632 Kommunikációs adatkábel (RS-232) Nokia 3310
vagy
G4078 M2BUS kábel (RS-232) (5 fejegységgel) Nokia 3310

(#576) joci2000 válasza _MaSTeRFoXX_ (#575) üzenetére


joci2000
aktív tag

sztem ezt is írtam, de leírom még1x a biztonság kedvéért. az M-Bus a szervíz.

Jah és pöpecz lesz a telád :D enyim is ilyen(kék/piros), csak a piros sajna tényleg ilyen tréé h. nem m1 át még 5 leddel se :O

(#577) Winner_hun válasza joci2000 (#571) üzenetére


Winner_hun
félisten

amíg nem olvastam a hsz-ed második részét, egész örültem:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#578) joci2000


joci2000
aktív tag

nah kijött az újabb nokix, szal hamarosan várható 1 kisebb frissítés :DDD

(#579) -Nemtom- válasza joci2000 (#578) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

:DDD

(#580) joci2000


joci2000
aktív tag

zsír a filerendszer ;] nekem bejön :D

(#581) Winner_hun válasza joci2000 (#580) üzenetére


Winner_hun
félisten

polifanatikus csingi-lingi wanted;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#582) Xantomas válasza joci2000 (#580) üzenetére


Xantomas
őstag

Mennyire várható az 5510 átalakítása? Én mindenesetre nekiesnék, de egyenlőre csak a scriptelésnek. (közben olvasgatom a Nokiafree fórumait)

Minap megcsináltam az 5510-esem (kijelző donorálva egy 3310-ből +1 aksi. Veszek a flash kábelkészletet, mert egy 6310i-t is meg kéne csinálnom. Csak annyit ír ki: Contact Service. Nem lett leejtve, csak apám mondása szerint kért valami kódot, mikor kivette a zsebéből, akkor válaszul rá kikapcsolta a telefont, majd bekapcsoláskor csak az említtett üzenet állt a kijelzőn. Gondolom csak sw-sen letiltott valamit. Mindenesetre a Nokia vissza is adta egyből a szervízből, illegális sw feltöltés címén. A T szervize, meg semmit nem tudott vele kezdeni.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#583) joci2000 válasza Xantomas (#582) üzenetére


joci2000
aktív tag

Rendesen át lesz alakítva, csak most épp vizsgaidőszakban vagyok, és ezért nem aktuális még :(

de utána jönnek a tuning flashek ;]

Azt ugye tudod h. 1 flash kábel készlet nem elég. A CS-t sem oldja meg a flash kábel. Ahhoz M-bus (szervíz) kábel kell. 1 sima factory reset megoldja. Jah és h. az egyéb szolgáltók szervízében mennyire értenek a telefonokhoz arról inkább nem vitatkoznék :D

de azért a nokia megoldhatta volna :U így majd magadnak fogod és sokkal jobb lesz és olcsóbb is lesz ;]

(#584) Xantomas válasza joci2000 (#583) üzenetére


Xantomas
őstag

f/m-bus, és flash kábelem van mind 5510, mind 6310-hez.
Egyenlőre gyári fw-t keresek minimum, de sehol nem találok, csak olyat, ahol dvd-n van fent egy köteg dct-3, illetve dct-4 telefonhoz, 100$ -ért. Nagy biznic ez egyeseknek...
Bárhol keresek, eddig csak ''Unlocking'' témájú dolgokat adtak ki eredményül.

Neked esetleg nincs pár linked?

Motorolákhoz vagyok inkább szokva, mind hw, mind sw-ileg. Ott pontosan tudom mi micsoda, de itt annyira nem vagyok képben.
Eddig nem is próbálkoztam NOKIÁ-val. Neten alig van anyag róla, ami meg publikus az féltve örzött titok szervizes körökben.

A szolgáltatók szervizével kapcsolatban annyi van, hogy egy helyen, eddig szinte kívétel nélkül mindent megcsináltak, akármien márkájú telefon volt (és kevésszer került be a gyártói szervízbe, ha ott nem csinálták meg). Elvileg nem is írhatok ide nevet, ezért nem is teszem.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#585) vicces


vicces
addikt

beállitottam a tiltott menüt a telon..
hogy tudom visszakapcsolni, hogy tudjam, használni a telefont??

:)

(#586) Xantomas válasza joci2000 (#583) üzenetére


Xantomas
őstag

Épp most csinálok egy flash backupot az 5510-ről.
*************** Sw,Hw,Flash ID *****************
V 03.53.15-04-02.NPM-5.(c) NMP.
00898896,Intel 28F320B3-T, size 32Mb
****************************************************


3310/30 alatt mekkora a flash memória? Ez úgy tűnik 32 Mb. :Y

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#587) [HUN]Zolee válasza Xantomas (#586) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

3310 2mb
3330 4mb

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#588) vicces


vicces
addikt

és nekem valaki egy kis infot?

:)

(#589) [HUN]Zolee válasza vicces (#588) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

#555 olvass vissza néha

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#590) vicces válasza [HUN]Zolee (#589) üzenetére


vicces
addikt

kösz :D

:)

(#591) Xantomas válasza [HUN]Zolee (#587) üzenetére


Xantomas
őstag

Oupsz, tényleg, már megtaláltam a topicban. Ezek után furcsán állok a 3330-5510 konvertálással. 32 vs 4 MB...
De az tény, hogy maga a kész flash file 4 megás, de a flash ROM 32 MB-os. Vagy ez így van a többinél is?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#592) -Nemtom- válasza Xantomas (#584) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

itt van 6310i gyári flash:
[link]

(#593) Xantomas válasza -Nemtom- (#592) üzenetére


Xantomas
őstag

1000 thx! :R

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#594) Xantomas


Xantomas
őstag

Ami eddig kiderült:
- 6310i-hez nem jó ez a kábel. Helyette 2 lehetőség van:
- Griffin box nevezetű csoda: ez 56E FT (kilőve)
- egy kapcsolás, amit Nemtom által linkelt oldalon találtam: [link] az úgynevezet ''dct-4 cheapbox'' (ez elméletileg max 1-2 ezer Ftból megépíthető)
Mod: 20$-ért találtam legolcsóbban ezt az ic-t eBAY-en :((

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#595) -Nemtom- válasza Xantomas (#594) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

3. lehetöség: elmész a henry gsm-be és 2k-ért 20/c alatt dobnak rá flasht

(#596) joci2000 válasza Xantomas (#584) üzenetére


joci2000
aktív tag

de véletlenül tudok 1 jó helyet ahonnan lehet flasheket leszedni, csk nem tudom h. miért de furcsán vannak feldarabolva a flashek. Szóval mielőtt bármit is beleírnál a telódba bizti mentés kéznél l1en :D

Én is gyűjtön a flasheket, de általában csak a teljes packokat.(azaz amiben az összes ppm benne van, ezt híjják wintesla csomagnak)

ezekhez a típusokhoz van wintesla csomim:2100 3210 3310 3330 3350 3410 3610 5110 5210 5510 6110 6150 6210 6250 7110 8210 8250 8850 8855 8890

Ha netán kéne vmelyik szólj és feltolom vhová ;)

Igazság szerint azért kel mind1ik, h. ha készítek scriptet nokixhoz, akkor minél több telefonnal l1en kompatibilis.

és a link:[link] és itt a nokia dct-3 részleget nézd ;)

(#597) joci2000 válasza Xantomas (#591) üzenetére


joci2000
aktív tag

Ha jól tudom a 32mb 32 megabitet jelent és nem byte-ot és ezért csak 4Mbyte-os a teló. sztem hagyjad a 3330 5510-re való konvertálást mert nem fog menni. Én már próbáltam, és addig m1, h. bebootol tela és eljucc a menüig. ott viszont befagy :DDD

mind1ik bitben van írva, és azt 8-al osztva megkapod a méretet Byte-ban :P mert ugye 1 byte 8 bit :DD

mod: a DCT-4 tuning sajna nem olcsó mulatság :( csak saját kezüleg éri meg boxot építeni, anyagárban pár ezerből meg lehet úszni, csak a nyák ami gond lehet. de ha simán összekötögeted csak a zsínórokat és alkatrészeket, akkor nyák se kell :DDD

[Szerkesztve]

(#598) Xantomas válasza joci2000 (#597) üzenetére


Xantomas
őstag

Nincs is 3330-asom, csak korábban én is olvastam valahol arról, hogy egy 3330-asból meg egy HDR1-ből [link] csináltak egy 5510 sw (asszem még a v 3.51) segítségével, egy 5510 tudású, és 3310 méretű telefont.
De most belegondolva, és visszanézve tényleg 32Mb, és nem 32MB van oda írva pedig mióta is tanulok informatikát, vagy elektronikát!?...

A nyák marása nem nagy munka, elvileg ez a 2. ''szakmám''/hobbim, csak találnák másik kapcsolást, vagy annak a felprogramozott pic-nek a forrását. De asszem ennek a telónak a javításával várok még egy kicsit.

Ahol kérdeztem, ott potom pénzért bevették volna a telefont (2E Ft)... inkább hagytam is őket. Kicsit se volt rossz megérzésem. Majd ha több DCT-4es telefon lesz nálam, talán nekiesek a box építésének, addig nem hiszem.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#599) joci2000 válasza Xantomas (#598) üzenetére


joci2000
aktív tag

hdr1? lol az 1 sima mp3 lejátszó és rádió, amit simán rá kell dugni nokiára és müxik :D 3330 ua mint 5510 tudásban kivéve rádiót és az mp3 lejátszót, meg ugye a fektetett billt.

szal így tényleg 1 5510 tudású telát kapsz :D viszont sztem 5510-es softtal nem tudták irányítani a külső mp3 lejátszót, mert még csak nincs is kapcsolatban vele :U

(#600) Xantomas


Xantomas
őstag

Nahszóval.
Lementettem a telefon EEPROM-ját a DCT-3 Nokia flasher 4.79-cel. (2x mint Chuck Norris)
mindd a két alkalommal kiválasztottam a telefon típusát (5510 NPM-5), majd mikor elkészült, 2 külön könyvtárba tettem a biztonság kedvéért.
Utána megpróbáltam visszaírni. A program csak enynit válaszolt:

[C]Flashing error.
91 00 FF expected, but 91 02 06 recieved.
Seems, thet loader can not erese whole flash
Check Vpp, Vbat voltage, phone type...[/C

A másik flash pedig úgy tűnik rossz. Csak 720K méretű... úgy tűnik elrontottam valamit.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.