Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) xabolcs válasza [HUN]Zolee (#800) üzenetére


xabolcs
őstag

nagyon konkret otletem nekem sincs :U
de pl egy agyon gyepalt... ize agyontuningolt flasht feltolhatnal ra, hm?
pl jociet :) az ugy is tud magyarul :C

imei is jo?

esetleg tedd ra csak a killfaid+killmcu scriptet, hatha muxik

dct-3-as ujraelesztokkel, repair-okkal probaltad?

ja, meg virgin eepromok, meg mittomen... :B

[Szerkesztve]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#802) joci2000 válasza [HUN]Zolee (#800) üzenetére


joci2000
aktív tag

Akkor próbáld ezt a sorrendet dct3-repairben:

full, readme. --> nézd meg imei-t és a lock-okat, h. imei jó-e, és open l1en a lockok.

ha nem stimmel imei, akkor imei-t állítsd át, és full majd meginn readme
ha lock se stimmel, akkor a readme után clear sp lock majd sw reset, full és readme.

Van h. néha az 1 vonalas kommunikáció miatt nem m1 elsőre vmelyik funkció, olyankor nyomkodd addig a gombot amíg nem m1. Ha kb 5xre se m1, kapcsold ki telát, akksi ki kb 3 mp-re majd újra próba.

utána ha minden stimmel, akkor readme után set_faid gomb majd sw reset, majd miután teló beizzult ui,dev, ui_smc_cc,full,developer,3315

jah és végig simkari nélkül csináld !

(#803) lizakd


lizakd
tag

Hi! Olyann kérdésem lenne,hogy nokia 8850-t i slehet-e tuningolni? pl a NOKIX-progival? Vagy rendelkezik valaki valami jó softtal hozzzá?

(#804) [HUN]Zolee válasza xabolcs (#801) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

''killfaid+killmcu'' segített rajta, köszi
és neked is joci2000 :R

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#805) xabolcs válasza lizakd (#803) üzenetére


xabolcs
őstag

toltottem le 8850-5.31FUBU.fls-t erre ratoltam a nokixet...
ahogy nezem, megyeget :)
a nokix-al erkezo szkriptek azok mennek csonk nelkul, a third partyk meg ahogy sikerul :))
nemelyik igen, nemelyik nem ;) gamek, progik nagyon valszeg, extra feature-k kevesbe valszeg... :B

sok sikert a sajat flash(h)ez!

ezek mentek a 8850-es flashen, aztan h hogy szuperal a tellan, az mar mas dolog!
delete_ppm_languages.nrx
kill_faid_check.nrx
kill_mcu_check.nrx
fade_leds.nrx
fast_charge_anim.nrx
faster_main_menu.nrx
file_manager.nrx
file_system.nrx
filetype_font.nrx
filetype_ni.nrx
filetype_re.nrx
filetype_txt.nrx
improve_chars_dialog.nrx
reboot.nrx
minute_beep.nrx
remind_missed.nrx
repeated_alarm_clock.nrx
true_7_bars_v18.nrx
anonymous_access.nrx
better_counter.nrx
send_flash_sms.nrx
send_void_sms.nrx
preview_sms.nrx
call_duration.nrx
goto_menu.nrx
display_date.nrx
screen_saver.nrx
calendar.nrx
show_free_space.nrx
advanced_calculator.nrx
nokix_shot.nrx
battery_temperature.nrx
codec.nrx
light_timeout.nrx
lost_network.nrx
lunar_screensaver.nrx
message_counter.nrx
call_counter.nrx
standby_return.nrx
mobile_unlocker.nrx
display_timeout.nrx
autokeylock.nrx
o_and_x.nrx
lines.nrx
sudoku.nrx
own_number_menu.nrx
keylock_backlights.nrx
new_alarm_tones.nrx
soft_info.nrx
dump_defs.nrx


[Szerkesztve]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#806) xabolcs válasza [HUN]Zolee (#804) üzenetére


xabolcs
őstag

nagyon szivesen :)
pedig ha tudnad, h eddig is csak olvasgattam ezekrol :Y :C

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#807) [HUN]Zolee válasza xabolcs (#806) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

én már csináltam ilyet anno, csak hát reménykedtem hogy lesz más megoldás is :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#808) lizakd válasza xabolcs (#805) üzenetére


lizakd
tag

El tudnád külden azt a .fls file-t amibe ezeket beleraktad? Aztán én kiproszálnám telcsin!

(#809) xabolcs válasza lizakd (#808) üzenetére


xabolcs
őstag

azt csak 1 teszt erejeig allitottam ossze.
komoly hasznalatra csakis sajat backup flash-masolatbol keszult *.fls-t ajanlok,
na meg persze kiforrottat, mint joci2000 3310hez keszult demoflash-e :C (up!! :DD )

minnya lefenykepezem, aztan mar olheted is a telladat ;)
asszem ugycsinaljak a nagyok, h:
feltoltik, mindent kiszamolnak, utana mindenfele reset, de inkabb full factory


remelem proggjaid vannak :D

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#810) xabolcs válasza xabolcs (#809) üzenetére


xabolcs
őstag

8850ratyiflash
ez a flash kizarolag arra valo, h kiprobald, muxik-e! :)
h egyaltalan erdemes-e vele foglalkozni....

ha sokadik resetre sem reagal, akkor szepen toltsd vissza a biztonsagi mentesedet,
s talan a sajat modositasaiddal, a sajat szakalladdal mar muxik ;) de persze az sem biztos :DDD

ja igen, megvmi:
remelem az sms-ket, telszamokat, stb-ket nem felejtetted el kimenteni.

es persze esetleges sikeres flash utan ne felejtsd el megnezni/javitani az imei szamokat,
hisz ez nem a te tellad fubuja :B

progi: [link]
kep: [link]
pass: nokixed

szep nagy kep :DDD
sok sikert!
bocs, ha sok a folosleg, de ne csusszon el trivinek hitt dolgok miatt

[Szerkesztve]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#811) xabolcs


xabolcs
őstag

unicode

le szeretnem forditani a tuningban resztvevo scriptek ppmjeit.
tudnatok adni vmi jo leirast, netan vmi szuper proggot,
amibe beirom az ekezetes szoveget, az meg visszairja a unicode-oltat? :R :R
ja es az ilyen extrem karakterekre is kivancsi vagyok, mint a sortores :DDD
mert amikor 2 sorba torik a szoveg a menuben, akkor a dump_menu.nrx neha space helyett hullamot ir. :D

ja igen, es ha mar dump_menu.nrx: a segito szoveget hova lehet beirni? :F

menu
es meg valami: erdemes megkutyulni, beleronditani az eredeti menuszerkezetbe?
pl van nekem call_couner.nrx es sms_counter.nrx -eim es szivesen betennem oket a hivasinfoba ... meg pl a nevjegyzeket is betennem a fomenube (mert nincs ott - 5210)
vagy inkabb elegedjek meg egy sajat kis menuponttal, amibe azt teszek amit akarok? :))

:R :R :R :R

[Szerkesztve]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#812) joci2000 válasza xabolcs (#811) üzenetére


joci2000
aktív tag

helló

Unicode karakterek:
Á \u00C1 á \u00E1
É \u00C9 é \u00E9
Í \u00CD í \u00ED
Ó \u00D3 ó \u00F3
Ö \u00D6 ö \u00F6
Ő \u0150 ő \u0151
Ú \u00DA ú \u00FA
Ü \u00DC ü \u00FC
Ű \u00DB ű \u00FB
sortörés: \x0a

segítő szöveg? ezt asszem csak egyes modelleknél müxik, de lövésem sincs hogyan.

A menüt úgy módosítod ahogy neked éppen teccik :D oda pakolsz, ahova csak akarsz és azt amit akarsz.

(#813) xabolcs válasza joci2000 (#812) üzenetére


xabolcs
őstag

kosssszep a gyors valaszert :R
asszem nemsokara ossze is harcolom az atalakito programot ;]

na igen, en is meglepodtem,
amikor a dump_menu zarojelben odairta, h mit takar a menupont.
de leginkabb azon, h viszontlattam ezt a dct-4 korben elterjedt szolgaltatast a szupi 5210-emen :DDD
ha kesz lesz a mu, majdnem annyit fog tudni mint a 6610i-m ;] :C

koszi meg1x!!
:R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#814) xabolcs


xabolcs
őstag

nokia karakterek :B

na szoval :)
a program kesz :C - tud ekezetes szovegbol \uNNNN alakut csinalni.
de ahogy lattam joci2000 *_ppm.txt-jeiben ott sokkal inkabb \xC3\xNN volt preferalva.
szal szivesen olvasnek egy \xNN-es leirast, illetve egy velemenyt a \xNN vs \uNNNN ugyben :R

egy kicsit mas: panuworld-nel ([link]) lattam hogy: ...the possibility to create phonebook entries with blinking characters, and manager for...
szal azt akarom, h amikor nincs halozat, akkor tobbek kozt egy villogo ''Halozat kereses...'' tudassa velem :D
D:Virus pakkjaban ([link]) talalhato lost_network.nrx pont erre valo :)
mar csak az a kerdesem, h ha tudnam azt a villogtato karaktert, s beirnam a lost_network_ppm.txt-be, akkor villogna a felirat vagy sem? :U

azert batorkodok ilyeneket gondolni, mert ha mar sms mellett meg a telefon konyv is tud villogni, akkor ez is villogjhatna :DDD

koszi elore is :R

@joci2000
mindenek elott: :R :R :R
masodsorban: egy fuggetlenitestol elmehet egy 5210 terereje? (lenne terero, csak lusta automatikusan beregisztralni, halozatkeresesnel viszont megtaltalja es belep)
a baj csak az h az 5210-ekrol hallottam, h ez egy tipushiba :Y - lehetseges ez?!?! :((
nem inkabb csak egy rosszulsikerult kalozkodas eredmenye??
kosszep ujra :B

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#815) joci2000 válasza xabolcs (#814) üzenetére


joci2000
aktív tag

Helló újra,

először is bocs h. eddig nem írtam, csak hétvégén nem voltam itthon.

Szóval

itt vannak a többi kódok is:
Á \xC3\x81 á \xC3\xA1
É \xC3\x89 é \xC3\xA9
Í \xC3\x8D í \xC3\xAD
Ó \xC3\x93 ó \xC3\xB3
Ö \xC3\x96 ö \xC3\xB6
Ő \xC5\x90 ő \xC5\x91
Ú \xC3\x9A ú \xC3\xBA
Ü \xC3\x9C ü \xC3\xBC
Ű \xC5\xB0 ű \xC5\xB1

Kezdetben én a /xnn-et használtam, de sajna nem volt minden tela flashel kompatibilis, így át kellett írni az egészet unicode-ra, és ezért 3310-en sajna az sms-nél át kell álítani csökkentett karaktertámogatásra, különben 1 ékezetes betű sok helyet elvenne.
de így nagyjából jól használható.

Villogó hálózat keresés: lehetséges, annyi az egész, h. a villogó karaktert tedd be a szöveg elé. HUNG:\x00\x01Halozat kereses
hogy le kell-e zárni azt nem tudom, de én sztem nem kell. akkor kell, ha utána akarsz még vmit ami nem vilogóba kell.

5210: factory resettel sem javul meg? esetleg 1 soft frissítés ráférne :D vagy virgin eeprom

(#816) xabolcs válasza joci2000 (#815) üzenetére


xabolcs
őstag

helloka!
:R

meg csak minden elmelet ;)
ha nagyon akadekoskodik az 5210-em, akkor nekiesek, s nem menekul ;]
de most meg csak egy reggel fogadott ugy, h nem volt bejelentkezve a halozatra,
mikozben halomra talalta a szolgaltatokat... :(( :F
( nem fogja elkerulni a resetek sokretu tarhazat, ha mar ugyis tuningra adom a fejem :DDD )

nagyon thx a megerositest a halozatkereso ugyben :) en is vhogy igy gondolkoztam! :R

kosz a \x -es karaktereket, de ezt nem ertem:

át kellett írni az egészet unicode-ra, és ezért 3310-en sajna az sms-nél át kell álítani csökkentett karaktertámogatásra, különben

miert kell atallitani az sms-iras karakterkeszletet csokkentettre, a teljesrol?
az h mi van a menuben, operatorkent, hibauzenetben, az sztem nem befolyasolja,
h mikent kuldi el a tella az uzenetet....
kifejtened, h hogyan gondoltad a fenti osszefuggest, plz! :B
mert en eddig ugy gondoltam, h ha mindenfele szoveget a ppm-be unicode-al irok,
akkor jobban fogy a flash ... de etttol sztem tok fuggetlen h a haveromnak hany karakterrel megy at az árvíztűrő tükörfúrógép ... pont annyival, amennyivel engedem ;] (teljes vs csokkentett, unicode vs gsm-abece)


kosszep, kosszep, kosszep!!!
:R

[Szerkesztve]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#817) joci2000 válasza xabolcs (#816) üzenetére


joci2000
aktív tag

Nah a lényeg az, h. van 1-2 régebbi telasoft (pl 3210) ami csak unicoda-ban engedi a textet, és így mindig 2 féle fordítás kellene, mert pl 3310-ben a sima gsm abc van. Így viszont h. unicoda-ban van a text nem kell 2x fordítani.

Viszont 3310-es softban unicodra kell állítani a magyar nyelvet, hogy működjön, ami azt eredményezi, h. az ékezetes karakterek több helyet foglalnak pl sms-ben Viszont ha csökkentettre állítod, akkor már normálisan müxik, asszem, és remélhetőleg a címzett is ékezetes betűket kap majd.

Még senki sem szólt h. ékezet nélkül küldenék sms-t, bár rohadt ritkán küldök sms-t, inkább hívok, mert 1 perc alatt ugyis elnyögöm h. mit akarok, mint 1 sms-ben és ez így ktg hatékonyabb, mert nem kell visszaírnia akinek sms-t küldenék.

(#818) xabolcs válasza joci2000 (#817) üzenetére


xabolcs
őstag

ahha,
azt hiszem, h ertem ;) igy remelem, h helyesen vonom le a kovetkeztetest:
nyugodtan irhatom unicode-ban a ppm-jeimet, menni fog tole minden rendesen, ahogy kell.
nem muszaj, de talan meg nem is erdemes megtanitani ezeket a kodokat a progimmal? ;)
(pedig sztem meg fogom, csak h ne vesszen el az info, amit adtal :) )


en annyit vettem eszre ezekbol az ekezetesdi smskuldesbol, h ha beirod az árvíztűrő tükörfúrógépet, akkor arvizturo tükörfurogep lesz a tuloldalon.
megjegyzem, h ha visszafelevonasos á, é, í, ó, ú -t hasznalsz akkor az atmegy ...
persze ezeket ugy kell kulon elocsalogatni az ujabb nokiakbol (pl angol nyelvvel)



kosszep!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#819) joci2000 válasza xabolcs (#818) üzenetére


joci2000
aktív tag

igen azt a visszafelé dőlő ékezetes trükköt én is ismerem, de sose használom :DDD

(#820) xabolcs


xabolcs
őstag

hellosztok flashelesben gyakorlott barataim ;)

fogtam az 5210emet, es mielott meg papirnehezeket csinaltam volna belole,
lementettem 4194304 bajtos *.fls-t ... asszem ennyi eleg a tuleleshez :B

ratoltam a 3670016 bajtos NSM-5_5.40_0x00200000_MCU-PPM_D.fls -bol kepzett
3014656 bajtos patched.fls-t ... aztan azota epp csak birja valahogy lelegezteto gepen :U

visszament az eredeti flash, de meg mindig semmi: nem kapcsol be, de flashelni azt lehet :F
most talaltam egy dct repair partner by neb v3.5-t de asszem kell hozza readme-t olvasnom :)

szoval mivel kezdjem, es hogyan?
kerek programneveket is, ha lehet, mert epp hijan vagyok beloluk :R

elore is koszi :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#821) xabolcs válasza xabolcs (#820) üzenetére


xabolcs
őstag

:C

vegul eletre kelt :) :C

persze kerdesem meg igy is maradt :B

ugyanis csak a backup illetve a bakupnak a tuningolt valtozata tudta mukodesre birni a telefont ... :F

az hogy hogyan varazsoljam ra fol a g5.26-os neten talalt finomsagot,
esetleg az official 5.40-es szoftot, azt mar vegkepp nem tudom :)

szivesen varom az otleteket :)

addig meg finomitok a sajat szoftomon ... rafer :DDD

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#822) domi007


domi007
őstag

Hali,
Ez a totyik a Nokia 3410i-re is igaz?
THX!
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#823) joci2000


joci2000
aktív tag

hali

3410i nincs is, szerintem 3510i-re gondoltál, de az már másik kategória, szóval sajna nem. :U

(#824) joci2000 válasza xabolcs (#820) üzenetére


joci2000
aktív tag

Hali

gondolom rátoltad a 5210-es softra a filesystem patchet ugye? azért lett kevesebb a méret.

Nos ez így oké, csak az a bibi a softtal, h. ha nem üres a filesystem rész, vagy nem rendes filesystem van rajta, akkor nem kapcsol be tela.

Megoldás: töröld ki azt a részt a flashből, ezt úgy tudod, h. hexaeditorral készítesz 1 üres filet, amibe csak ff van, pont annyi bytenyi, mint amennyi a filesystem rész. ez ugye 64k-s blokkokból, van, szal ahogy néztem 640 kbyte-nyi filesystemet akarsz. szal készíts 1 640kbyte-nyi üres filet és azt írd be 4E0000-ra ha jól számoltam. :U

Amúgy meg nem ajánlatos tuningolt flasht tovább tolni, mert akkor összeakadhatnak a régi és az új tuning módszerek. Nokix-al minden egyszerűbb. :)

@domi007:3410 amúgy még ide tartozik, és ahhoz is van 1-2 tuning módszer.

[Szerkesztve]

(#825) xabolcs válasza joci2000 (#824) üzenetére


xabolcs
őstag

kosszep a valaszt :R
asszem menni fog az ff-ezes :D

hmmm, utanaszamoltam 0x020000-0x04E0000 -ig tart a pachelt winteslabol osszeharcolt mcu+ppm flash, s utana 0x04E0000-0x0580000 -ig a fajlrendszer :)
ez eddig 3.5MByte.
onnantol meg mar az eep van :D

ok, rendben.
de hogyan birom mukodesre az ujabb, 5.40 verzioju, 3.5MByte meretu mcu+ppm winteslas flashel?? :F
elvileg 0x0200000-0x0580000 -ig irja, pont ahogy kell ... de akkor miert nem kapcsol be :O
mert ha mar lenne vmi eletjel, akkor lehetne mbus-olni ezerrel, de igy :(((

ecceru a kerdes: hogyan tudok rajta szoftvert frissiteni?

csak mert a legujjabb szoftot akarom nyuzni, nem az 5.22-est :B
(pl a sudoku, az ismetlodo ebresztes nemmuxik :O )

igen, csakis winteslabol akarok dolgozni, illetve *.nxp-bol :DDD
lehet, h majd elkerem az elkovetotol :)

hmmm, miket is tudsz te a 3410 moddingrol?
mert en csak a project a -rol hallottam, ami sajnos nem magyar,
illetve nagyon-nagyon keves mukodo szkriptrol :(
csak mert lenne nehany tudasra ehes 3410 a kornyezetemben :DDD :DDD

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#826) joci2000 válasza xabolcs (#825) üzenetére


joci2000
aktív tag

Asszem megvan a bibi miért nem m1 a winteslás flashed. Azt először át kell konvertálni, és utána beleírni a telába.


Softot úgy frissítesz winteslás flashel, h. előbb átkonvertálod ppm ráillesztéssel (knok progik tudják, ''convert wintesla to fls'' menüpont a misc részben). utána rolis flasher progival betolod 0x200000-ra. utána mennie kell, függetlenül h. milyen soft volt rajta először.
Ha eeprom baja lenne, akkor is be kéne kapcsolnia.

Wintesla-hoz asszem spéci nokia box kell, vagy a fene se tudja. Azt sose használtam, csak a flash file-okat a packokból. Rolis 4.78b6 flasher progit használok, amivel faxán m1 minden.

3410 modding: azt a project A szerűt is tudom, meg épp azt próbálom összehozni, h. menjen a nokix scriptek is rajta. megpróbálom visszakeresni a funkciókat az egyes scriptekhez. De sajna elakadtam 1iknél, amihez asszem online reversing kell. Ha lex szabadidőm, akkor neki is esek, de most nagyon besűrűsödtek a programjaim. egyszerűbb a dolog, ha rátolsz 1 3310-es softot 2mb-s filesystemmel, és keyboard patchel :) igaz alul és oldalt lex 1 csík, de akkor is faxább lex. a másik megoldás pedig 3350-es softot rátenni, mert ahhoz a képernyő mérete is faxán pásszol, igaz nincs java, de hát vmit vmiért. :U

(#827) domi007 válasza joci2000 (#823) üzenetére


domi007
őstag

Sorry, az i nincs benne :B :B
Szóval sima 3410-zel megy?
És ah igen, megdobna valaki egy linkkel, ahol nagyvonalakban körvonalazva van ez a tuning? :D
Nem akarlak titeket fárasztani vele...
THX!
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#828) joci2000 válasza domi007 (#827) üzenetére


joci2000
aktív tag

hát ez jó kérdés merre találni ilyen leírást 3410-hez, mert nem a legtuningolhatóbb tela. Amit lehet vele kezdeni /pill az a java progik rátöltése memória ''duplázással''.

kb 360kb-nyi game-progi fér rá. majd felteszem a progit és küldök 1 linket.

(#829) domi007 válasza joci2000 (#828) üzenetére


domi007
őstag

Húúú, már az is nagyon király lenne, ha küldenéd a linket, hálám örökké üldözne!
THX!
DOMy

u.i.: ja, és kábelt hogyan szerválhatok hozzá?

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#830) joci2000 válasza domi007 (#829) üzenetére


joci2000
aktív tag

kábelt a gigatelben tucc szerezni.

flash és m-bus is kell.

link mingyá megy pm-ben.

(#831) xabolcs


xabolcs
őstag

helo minden kedves tuningolonak :)

sikeresen tul vagyok egy 5210 (soft v5.40) es egy 3210 (soft v6.0) sikeres tuningolasan :)
a 3210-re egesz sok szkript rament, s muxik :)
viszont: fade leds, illetve a az auto keylock szkriptek furcsa mukodest okoznak a kijelzoben.

egyszeruen nem jelenik meg rajta semmi :(
a nokix shot szerint van rajta kep, csak eppen az ember nem latja :DDD :(((
amugy a fade-el tuningolt telefon ezen kivul rendesen muxott, csak eppen semmit sem ert :))
de nagyon szepen fade-elt :C

de hogy az automatikus billentyuzar is ugyanugy kiuti az lcd-t, azt mar vegkepp nemertem :U

masik erdekesseg, h muxik az animated screensaver is :D
de ugy, h az 5210, illetve az 5210 with date kepernyokimelokon egy ido utan
furcsa pixel hibak jelennek meg.... otlet?

udv legkozelebb ;)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#832) joci2000 válasza xabolcs (#831) üzenetére


joci2000
aktív tag

hi

próbáld meg a problémás scripteket odébbtenni a projectben, hátha segít vmit. nálam pl a fade led és autokeylock is olyan középtályban van, a főbb scriptek után. A főbb alatt azokat értem, amik mindenképp kellenek, h. jól működjön a soft. pl kill_, filesystem...

(#833) 3410


3410
csendes tag

Hali,
nem tudom hogy él-e még ez a fórum, de azért írok. Nokia 3410esem van és ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, ez a kevésbé szerencsés egy 3310essel összehasonlítva. Amire szükségem lenne, az egy grafikus számológép és egy szövegtároló benne. Van kábelem, flash és F/MBUS, legfrisebb (5.46)-s firmwarem a gépen. A telefonban jelenleg 5.30as van. A kérdésem az lenne, hogy hogyan rakhatnám ezeket bele?
Találtam JAVA alkalmazásokat, amiket elvileg bele tudnék rakni, a számológépen és szövegcuccon kívül, tehát vannak jar és jad file-jaim, de nem tudom, hogyan lehetne belerakni a flashfileba illetve utána feltölteni a telóba.
Nagyon szivesen fogadok bármilyen más megoldást is, de én csak ilyet találtam és ezt sem tudom megcsinálni.

Köszi előre is!

(#834) joci2000 válasza 3410 (#833) üzenetére


joci2000
aktív tag

Hali

Még él a fórum ;)

Sajna a hagyományos tuningmódszer 3410 esetében nem jöhet szóba, inkompatibilitás miatt.. Ami nálad működhet, az a java-s cuccok felpakolása rá. Ezt úgy tudod megcsinálni, h. leszeded ezt a progit innen:[link]. Ezzel a telefon adattároló(pmm) memóriáját tudod szerkeszteni. Így a java tartalmat is. Ezen progi segítségével kicsit felturbózhatod a java memóriát is.

Úgy működik, h. flashkábellel leszeded a 3410-es soft 570000-600000-as tartományát, és betöltöd ebbe a progiba. Java dolgokat a java fülnél(felül) és import fül (jobboldalt) tudod belepakolni. Célszerű hozzáadni még 1 pár memóriaterületet a meglévőkhöz, hátha kell még hely neked.

Azonban 1 bibi becsúszhat, mégpedig h. 64k-nál nagyobb progi nem fér rá! sajna körlátozva van a blokk méret, így max 64k-nyi adat fér el 1 blokkban, ami nem csúszhat át másikba...

Ha be tudtad importálni, akkor elmented, és visszaflasheled a cuccot a telába. és kész is..

Ha vmi nem világos, kérdezz és válaszolunk..

Bizti mentés mindig legyen! ;)

(#835) 3410 válasza joci2000 (#834) üzenetére


3410
csendes tag

Hali,

köszi a gyors választ. Hogy tudom beállítani, hogy melyik memóriarészt szedje le, illetve milyen progival szedjem le? Másrészt, kipróbáltam betölteni a letöltött, ujabb verziójú flash-el, de az IMPORT gomb inaktív, nem tudok rákattintani, ha meg betöltöm a java filet, azt irja ki, hogy ''Too big for chunk''.
Aztán, hogy tudok további memóriaterületeket hozzáadni majd, illetve ha minden kész, hogy tudom menteni és visszatölteni?
Illetve, ha van még erőd válaszolni, az lehetséges, hogy elötte még felfrissitem a legújabb firmwareval és utána csinálom az egészet,vagy azt nem éri meg?

(#836) 3410 válasza 3410 (#835) üzenetére


3410
csendes tag

Közben ez a too big probléma elvileg megoldódott, meg az importtal bele is tudtam rakni, el is mentette szépen, szóval arra nem kell válaszolni,köszi :)

Viszont egy olyan kérdés felvetődött, hogy hogyan tudom megnézni a letöltött JAVA cuccaimat a telóba való flashelésen kívül?

(#837) joci2000 válasza 3410 (#835) üzenetére


joci2000
aktív tag

Nah akkor sorba: a flasht leszedni én a rolis flasher 4.78b6-ot ajánlom, mert eddig nálam ez vált be leginkább. Ebben a progiban az optionsban ha a delay indexet 1-re állítod, Nem kell sok percet várni, hanem pikk-pakk beleflasheli a filet.

Kiszedni úgy tudod(tela típust beállítod), h. rányomsz a sötétzöld gombra, ekkor feljön 1 ablak, ahol alapból be van írva 1 intervallum. Nah ezt átírod, majd ok és bekapcsológomb.
Elmented ha kész van és kész is ez a része.

Azért inaktív az új flashel, mert nem az alap flash kell neki, hanem az alap flash utáni memóriaterület.

Új mem. részt az import résznél az add chunk gombbal tudsz hozzáadni.

A progi minden művelet után alapból menti a flash filet. visszatenni telefonra pedig a rolis flasher piros gombjával tudod. ott is be kell állítani a memória intervallumot.

Java cuccokat hát sztem sehogy nem tudod megnézni. max vmi java emulátor szerű cuccal...

(#838) 3410 válasza joci2000 (#837) üzenetére


3410
csendes tag

A progit beszereztem,de nem akar windows xp alatt elindulni. Elég ha beállítom a kompatibilitási módot windows 98/me-re vagy kell vmi egyéb plusz is?
Ja és ebben nem látom a 3410es telefontípust, ha kompatibilitással elinditom.

[Szerkesztve]

(#839) joci2000 válasza 3410 (#838) üzenetére


joci2000
aktív tag

a progihoz kell 1 userport nevű driver, h. menjen xp alatt.

3330 vagy 3350 jó lex hozzá. ki fog majd írni h. warning meg mittom én, azt nyugodtan hagy figyelmen kívül, mert azokban máshol vannak a firmware többi része.

(#840) 3410


3410
csendes tag

Na köszi szépen, nagyjából megy is,eltekintve egy dologtól:

a felflashelt java alkalmazás nem indul el, lefagy tőle a teló. Elöször azt hittem én szúrtam el valamit, de aztán megnézem java emulátorral is, és úgy is lefagy, pedig elvileg más telefonokon kéne hogy menjen, vannak róla képek csinálva. 3 emulátorral is megnéztem, egy 3410es, 7210es emulátorral meg vmi SonyEriccsonossal is.

Itt a link, amúgy ha müködne, egész jó lenne 3410esre, azért beirom, hátha valakinek megy: [link]


(#841) ngy_tms


ngy_tms
csendes tag

Ismerősöm 3310-ese csak ennyit ír ki: Contact Service.

Ezzel mit lehet kezdeni?

Az én 3310-esem meg azt írja ki időnként, hogy SIM kártya elutasítva. Újraindítás
után ismét használható. Azt hallottam, hogy ebbe a régebbi 3310-be régen más
voltos SIM kellett, és az új nem tetszik neki.

(#842) xabolcs válasza ngy_tms (#841) üzenetére


xabolcs
őstag

talalkoznod kell egy dct3 tuning megszallottal, es o neked csokiert, sorert, koszonomert, 10001 Ft-ert megcsinalja neked percek alatt :)

(egy-ket faid, fullfactory reset, imei javitas, sp lock ellenorzes es ezek tetszoleges permutacioja :DDD )

[Szerkesztve]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#843) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

6310i-t nem lehet így tuningolni?

(#844) xabolcs válasza (Kolombusz) (#843) üzenetére


xabolcs
őstag

annyira mint pl a 6210-nel, annyira nem ... de turelem tornaterem :)
g3gg0 es tarsai nagyon lelkes programozok :)

innen mazsolazz: [link]

TriX a te kulcsszavad :D

sok sikert ... aztan szivesen latunk majd egy Nokia DCT-4 tuning nevu forumot is :C

[Szerkesztve]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#845) (Kolombusz) válasza xabolcs (#844) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

És melyik az a 8-as szériájú modell, ami ugyanarra az alapra épül, mint a 3310?

(#846) xabolcs válasza (Kolombusz) (#845) üzenetére


xabolcs
őstag

itt valogathatsz (majdnem) kedvedre - [link]
aztan, h idorendben hogyan vannak.... arra en is kivancsi lennek :) :R

3410 & 2100 & ... = kb tul uj, keves script muxik
meg persze van nehany tul regi is
sajna :((

de hogy a kerdesedre is valaszoljak 8210, 8850
es a 6210? az nem jatszik? pedig az hasonlit legjobban a kerdeses telefonra

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#847) xabolcs


xabolcs
őstag

itt teszem fel a kerdest, h masok is okosodjanak :D

szal adott egy 5.13-as verzioju 3310-es
ezt akarom eloszor 6.xx-re, majd 3315-re, majd nokixed-re megokositani :DDD

mindezt ugy, h az uzemmodok, az emlekeztetok,
meg a life-timer megmaradjanak ... de ugy is jo, ha 2 kattintassal lementem & visszatoltom.

ja es szivesen varok 6.xx-es mcu+ppm-et, mert a winteslasat a rolisflasher nem akarja megenni :O

joci2000 es az a vki, aki regebben szivott 3330 + Contact Service-vel:
en is erossen belefutottam ebbe, es ugy tunik, h a filesystem volt a ludas,
mert helyette 1 fs-mentes g401.uw.hu -s fw-t peccselve siman muxott a dolog :Y
(a killmcu, killppm nalam nem segitett :((( )

uhhogy en nagyon a fs-re gyanaxok :U
vkinek van fajlrendszerrel okositott mukodo 3330-a?

tovabbi szep nyarat! :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#848) (Kolombusz) válasza xabolcs (#846) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A 6210 nem tetszik...
Igazából a 8850 és a 8210 sem. Bár előbbi azért nem rossz.
A 8910 érdekelne engem, na az vagány.

(#849) xabolcs válasza (Kolombusz) (#848) üzenetére


xabolcs
őstag

:DDD
te is jot tudsz kivalasztani ;]
a 8910(i) szinten dct-4-es ... asszem varnod kell, mig a trix elterjed :(((

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#850) -Nemtom- válasza ngy_tms (#841) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Ismerősöm 3310-ese csak ennyit ír ki: Contact Service.

Ezzel mit lehet kezdeni?


ha szerencséje van, sima sw frissítés megoldja. ha viszont ram hibás, fel kell tenni 1 file-t ami után sw frissítésnél átugorja a hibás részt (ilyet joci tud csinálni)
de lehet h. más baja van a telónak, cs-nek több oka is lehet...

Az én 3310-esem meg azt írja ki időnként, hogy SIM kártya elutasítva. Újraindítás
után ismét használható. Azt hallottam, hogy ebbe a régebbi 3310-be régen más
voltos SIM kellett, és az új nem tetszik neki.

kb. '97 óta csak ''új'' (1,5V-os) simekkel működő telefonok vannak
ki kéne pucolni a telód, ha azután se jó, akkor lehet kártyahiba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.