Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) atuci


atuci
senior tag

grat az eddigi progikhoz, jó sok infó van itt, de mielőtt teljesen végig olvasom a topikot feltennék 1-2 kérdést:

1. Van egy 3310-hez való kábelem, soros portos, nem tudom ez flash kábel-e, van rajta egy F-M kapcsoló. Jó ez 3210-hez is? Illetve ez szervíz vagy flash kábel, miből tudom megállapítani a különbséget?

2. 3210-es nokiához vannak ilyen progik mint a 3310-hez, mert jelenleg van egy 3210-em, amin próbálkozhatnék.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#702) Winner_hun válasza atuci (#701) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]
pl?
Amúgy topikon belüli kereső kábelre?:D;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#703) atuci válasza Winner_hun (#702) üzenetére


atuci
senior tag

mondtam, hogy nem olvastam még el a 700 hozzászólást, közben én is megtaláltam, ez csak egy szervízkábel, mert csak 4 vezetékes.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#704) Winner_hun válasza atuci (#703) üzenetére


Winner_hun
félisten

tudom, azért linkeltem;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#705) joci2000 válasza atuci (#701) üzenetére


joci2000
aktív tag

az a kábel csak 3310,3330,3350,3410,5510-hez jó, mert csak ezen típusokba tudod becsatlakoztatni az akksi alá.

3210-hez másfajta csati kell. és ez úgy m1, h. az lesz a 3210-ben amit belepakolsz, mert te módosíthatod h. mit tartalmazzon a soft.

[Szerkesztve]

(#706) atuci válasza joci2000 (#705) üzenetére


atuci
senior tag

köszi, a jövő héten elmegyek a gigatelhez, veszek ledeket is, meg kábelt, nagyon tetszik ez a mod :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#707) AAAKEEE válasza joci2000 (#699) üzenetére


AAAKEEE
tag

Jéé ezt nem is tuttam. Invertálja a képet :Y ? ez igen :C :C :C

(#708) Xantomas válasza atuci (#706) üzenetére


Xantomas
őstag

Ledekkel azért vigyázni, mert egy nem kellően jó pákával leégeted a rézfóliát a nyákról. Én spec forrasztani még nem állok neki, pedig 2 garnitúra jégkék, és narancssárga LEDem van itthon, mert nincs már mivel le, illetve felforrasztani őket. Egy jobb páka árából meg inkább veszek egy CPU, ill VGA hűtőt, mert terhelve ebben a melegben az asztaliban a proci 76°C-ra melegszik, a GPU pedig 68-ra.

Re:700 Joci, meg is ilyedtem, hogy mit keres egy DCT-3 tuning c. topic a kedvenceim közt, de közben rájöttem.

Ami érdekelne, hogy melyik lenne szabványosabb. Hagyni az 5510-es nyelvelnevezéseit az eredeti állapotában, és a sriptekben úgy átírni, hogy passzoljon, vagy már eleve úgy írni a firmet, hogy a 3310-zel megyegyező elnevezéseket használja? Én személyszerint a scripteket írkáltam eddig át, és tettem bele a magyar szavakat, de minden egyes új script hozzáadásánál az összes függő scriptet át kell nézni, és írni.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#709) Xantomas válasza AAAKEEE (#707) üzenetére


Xantomas
őstag

Igen, tényleg invertálja a képet, de nem olyan mint a fóliával. Amit eddig láttam fóliás megoldást, az összefüggő inverz képet adott, viszont a sw-s invertálás, az szerintem nagyon gusztustalan. már a 311-esben se tetszett, pedig ott sokkal kisebb közök vannak az egyes pixelek közt.

A legmulisabb az egy OLED vagy egy VFD kijelző lenne, de olyat még nem láttam.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#710) joci2000 válasza Xantomas (#708) üzenetére


joci2000
aktív tag

a leg1xerűbb ha firmware-ben írod át, mert onnantól már semmit se kell scriptekben átírkálni, kivéve a magyarítást hozzáadni.

Én átírtam, mert elég sok baj lett volna vele, ha az eredetin van, mert akkor még az angolt is át kell írkálni, s mivel én több softot is használok amik standard nevű nyelveket használnak. így a legkifizetődőbb számomra ez a módszer.

hogy mivel lehet átírni, azt már korábban említettem: ppmmanager

ezzel kiszeded a nyelveket txt formába és a dolgokat átírod 1 szövegszerkesztővel, mivel azok tudnak ''átnevez mindet'' funkciót :D

[Szerkesztve]

(#711) atuci válasza Xantomas (#708) üzenetére


atuci
senior tag

[kép]
weller páka jó lesz? :) csak ez van itthon

[Szerkesztve]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#712) Xantomas válasza joci2000 (#710) üzenetére


Xantomas
őstag

Tudom, hogy mivel lehet átírni, csak mivel úgyis hozzá kell írni a magyar stringeket a scriptekhez, egy [SHIFT]+[Insert] már nem számít. Így közben tudom ellenőrizni az esetleges hibákat.

Atuci, hehe, jó lesz az :D
Jelenleg én csak egy ilyennel ''tudnék dolgozni'':
[kép]
Ezzel meg max átégetni lehet a nyákot.

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#713) joci2000 válasza Xantomas (#712) üzenetére


joci2000
aktív tag

jah értem én, csak ezzel az a gubanc, h. ha vmi nagy változás lenne vmelyik scriptben, ott akkor újra át kell írkálni a dolgkoat, mert új scripthez néha új nyelvi dolog is jön., és azért ennyi nyelvet, illetve fordítást mindig újra és újra átírni nem 1 nagy mulatság. Én néha nagyon unom már, h. mindig amikor kijön új csomi mindig ellenőrizni kell a nyelveket, h. ugyanaz maradt-e vagy van-e vmi változás.

(#714) joci2000


joci2000
aktív tag

@Xantomas: nah hogy halad? Én asszem most nekiállok 1 új gámának :P

(#715) Xantomas válasza joci2000 (#714) üzenetére


Xantomas
őstag

Egy jóideig nem tudok vele foglalkozni. Az asztali gép nincs működőképes összeszerelt állpotban, így csak a rexxet tudom tanulni, meg a scripteket tanulmányozni. Az általam épített USB-LPT átalakító pedig sajnos nagyon lassú, szinte csak egy LCD vezérlésére elég a sebessége, a flash átküldésére nem, mert eddig egyszer se lett működőképes.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#716) Processzor


Processzor
tag

Üdvözlöm az Akadémia nagytudású professzorait. Tanulni jöttem. :R
Az iskolatáskám tartalma:
21 gombos nyákú 3310 - V 05.13 11-01-02 NHM-5. Szinte új, 2k-ért vettem :U
Soros - nemhosszú - adatkábel amelyen van egy pitt-patt kapcsoló ''F'' és ''M'' állásokkal. 0.4k volt :B
NokiX 1.30 letöltött, nem volt ócsó
XP SP2 szintén

Az Oxigén látja a telefont ''F'' kapcsolóállásban, a NokiX-et nem tudom kezelni, jelét nem látom, hogy észlelné készüléket, csatlakozási beállítást nem találtam a fájlmenüben.
Hogyan tovább? :F

Célom, hogy a topikban taglalt varázsswt rátegyem a telefonra. Nem tudom, hogy hol tart a fejlesztés.

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#717) joci2000 válasza Processzor (#716) üzenetére


joci2000
aktív tag

Üdv.

nos a telód az 1 jó példány tuning szempontból, és jó árba került. :DDD

kábel: Hát ha szeretnél varázs softot kellene még 1 kábel neked a soros mellé, amit flash kábelnek hívnak, és párhuzamos portra(hosszú) m1. Ezt 1,5k körül osztják a gigatel.hu-n

Nokix: ez a program csak software módosítására alkalmas pc-s környezetben, azaz nem online módosítja a telát, hanem előbb telából kimented a soft-ot és azt tudod módosítani. Flashelésre meg szervízfunkciókra a nokix nem alkalmas, ergo sose fogja látni a telót, mert nem is keresi.

Soft: hát a legútobbi softot nem ajánlom, mert kicsit bugos a szerencsétlen, de épp azon vagyok, h. ne l1en az. Valszeg meg van a hiba forrása, már csak ki kell szednem belőle a hibás tuningcuccot.

Flash: kell neked a fentebb említett kábel, userport nevű driver, rolis flasher 4.78b a telefon frissítéséhez, nokiatool 1.8 vagy dct3repair 3.5 a szervízeléshez. és 1 tuningsoft.

Mielőtt nekiállnál össze vissza írkálni softot a telába készíts bizti mentést a jelenlegi állapotról(200000-400000), hogy ha vmit elrontanál, akkor se l1en gubanc ;)

(#718) Processzor válasza joci2000 (#717) üzenetére


Processzor
tag

Köszönöm a bíztatást! :R
Akkor az első köröm xezni varázssw-flesserkábel.
Utána letöltögetem amit írtál és nekiállok.
Csak előtte elmegyek nyaralni!
Nagyon profi a topikod! :C

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#719) Dw4k válasza Xantomas (#715) üzenetére


Dw4k
csendes tag

Szeva Xantomas!

Milyen IC-vel építetted az USB-LPT átalakítót?
Engem is érdekelne.
FT242-vel, vagy SL811HST-vel?
Mennyire lassú? Nem lehet konfigurálni?

Üdv.

Dw4k

(#720) MC Pite válasza joci2000 (#705) üzenetére


MC Pite
veterán

Kira, akkor a 3210esemet nekiállok tuningolni :D
Keresek a környéken vkit akinek van kábele hozzá...
Most kapcsolódtam a totyikba, 3210hez merre találom a cuccokat?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#721) MC Pite válasza MC Pite (#720) üzenetére


MC Pite
veterán

A többi gondolom a #717-be benne van amit kell majd tudnom...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#722) joci2000 válasza MC Pite (#720) üzenetére


joci2000
aktív tag

miféle cuccokra gondoltál? soft-ra? arra még várni kell, vagy csinálsz magadnak, mert nem nagy ördöngőség.

(#723) MC Pite válasza joci2000 (#722) üzenetére


MC Pite
veterán

Jah, soft/alkalmazások rajta.
Gépbuzerátor vagyok, alkotok, de hw szinten, a programozást nem szeretem, rühelltem a pascalt meg a c-t is...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#724) Xantomas válasza Dw4k (#719) üzenetére


Xantomas
őstag

Na igen, ez egy vicces dolog. Találtam használtan egy USB - nyomtató átalakítót (szabványos nyomtató csatlakozója van, 36 pines centronix) KB így néz ki, csak régebbi, és nem ilyen dizájnos [link]

Az IC benne FT240 (ne kérdezd, miért, én se találtam ilyet sehol, szerintem valami elírás) PIC sincs benne. Ráadásul a chipre sincs semmi szitázva.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#725) joci2000 válasza MC Pite (#723) üzenetére


joci2000
aktív tag

nah hát a nokix-ban semmit se kell programozni, csak be kell állítani 1-2 dolgot, és lefutattni a szükséges scripteket. Ahhoz kell a programozás, ha vmi olya dolgot akarsz beletenni, ami még nincs scriptben.

[Szerkesztve]

(#726) Dictator^


Dictator^
veterán

sry hogy nem olvasom végig a 7xx hozzászólást..
nokia 3510i hez lehet vmi pluszt nyomni? bár adatkábelem nincs hozzá, söt nem vagyok otthon a témába ... vmi softwares cuccot lehet rajta babrálni?


igen tudom hogy a 3510i már dct4hez tartozik, bár azt nem tudom mit takar a dct kifejezés vki elmodaná? :)

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#727) joci2000 válasza Dictator^ (#726) üzenetére


joci2000
aktív tag

sajna még nem lehet megtömni, de már lehet módosítani, csak még nem lehet belepakolni új dolgokat :(

(#728) Dictator^ válasza joci2000 (#727) üzenetére


Dictator^
veterán

mit tudnék rajta módositani adatkábel nélkül?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#729) joci2000 válasza Dictator^ (#728) üzenetére


joci2000
aktív tag

adatkábel nélkül semmit, sőt adatkábellel se. DCT-4-hez már vmilyen box kell, h. tudd módosítani a softot.

Mellesleg a dct kifejezés csak a telefon kategóriáját jelenti, h. régi, új, de konkrétabbat én sem tok róla.

(#730) Xantomas válasza joci2000 (#729) üzenetére


Xantomas
őstag

Én is csak a barátomtól tudok róla pár dolgot.
[link] Ugye milyen jó barát? :)

''The normal way of telling which is which, DCT3 phones are the older ones, generally with no storage for SMS on the phone itself, generally monotones and mono colour screens. DCT4 are newer phones usually with MMS capabilities, storage on the phone for SMS and JAVA capabilities''

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#731) joci2000


joci2000
aktív tag

üdv ujra mindenkinek.

van 1-2 ujdonság pl tetris meg tamagocsi féle cucc.[link]

(#732) DiVaD válasza joci2000 (#731) üzenetére


DiVaD
senior tag

thx
csekkoljuk. :)
amúgy Én meg tettem egy LEDet a rokkant 3310esembe (tehát alapból se volt nagyon használható)....1 gond van vele...mikor bevan kötve, nem lehet flashelni. :(

tudom gázul néz,meg minden, de ez az első ilyen próbálkozásom...
[link]

Viszont ez 0-24ig megy...akkor is, ha kikapcsoltam a telót...hogy elehtne megoldani,hogy teló kikapcsoláskor neki is OFF legyen?

[Szerkesztve]

(#733) joci2000 válasza DiVaD (#732) üzenetére


joci2000
aktív tag

hát én anno próbálkoztam hasonló cuccal, de nem jött be nekem, így hagytam a fenébe. A probléma a csúsztatható előlap volt, mert így nagyobb lyuk kellett neki. én kis nyomógombbal csináltam meg, h. ne világítson állandóan, és flashelni is lehetett.

itt van 1 újabb Flash file, amiben már a filesystemmel egyben benne van az sms tárhely.
256Kb-nyi adat fér el rajta.A dátumkijelzést meg a logokijelzést kivettem belőle, mert elég instabil volt tőle a tela, de most atomstabil. ;] [link]

[Szerkesztve]

(#734) DiVaD válasza joci2000 (#733) üzenetére


DiVaD
senior tag

THX, csekkolom hamarosan :R
A kutyásnak mi értelve van? :DDD Próbálkoztam aztán szeretett, emg utált, kb. 2perc alatt 10es volt minden szar :U Van valami befejezése? :) (meghal,elmegy,boldogan meghal, ilyesmi...)

(#735) joci2000 válasza DiVaD (#734) üzenetére


joci2000
aktív tag

jah a kutyás az 1 érdekes kis hülyeség, de semmi értelme sztem :DDD

befejezés tuti van nálam már megdöglött 1 kutya, de nekem van h. feljeb is ment 10-esnél vmi bug miatt és befagyott az egész :D 255 meg minuszban is volt. d

(#736) joci2000


joci2000
aktív tag

Nah valaki mondja meg, h. életre lehet még kelteni a 3310-esem?

Voltam tüzijázékon, és szétázott tela, és még ráadásul be is volt kapcsolva. Most se kép se hang. Ha beáztatom alcoholba és megsikálom megoldódik vajh a problémám?

(#737) Xantomas válasza joci2000 (#736) üzenetére


Xantomas
őstag

Ha kivetted az aksit, nincs a nyákon póposodás, égett alkatrész, vagy lerakódott mész, vagy pasztel világos zöld színű és szerű foltok a telefonon, akkor nagy valószínűséggel igen, megoldódhat a nyűgje.
Csúnya dolgokat tud művelni a telefonokkal a víz. C55-nél pl a proci kürüli ellenállatok és kondik mennek egyből szét, és legrosszabb esetben elpurcan a proc, így körülötte mindent cserélni kell. Asszem 5510, 3310/30-nál a végfok körüli részek az érzékenyek nagyon, illetve a kijelző vezérlője. Ha ott baj van, akkor olcsóbb újat venni.

Mod: ja és igen: NE SIKÁLD! Az alkohol miatt oldódhat, megpuhul a nyák lakkja, és leszedi, rosszabb esetben oda nyomja fel ahova nem kellene. illetve a sikálással letörhetsz bizonyos smd alkatrészeket.

Desztillált (nem ioncserélt) vízbe áztasd ki először, majd csak utánna alkoholizálj.

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#738) joci2000


joci2000
aktív tag

az a hejzet, h. közben már óvatosan meg lett alkoholizálva, és annyi a helyzet, h. be nem lehet kapcsolni, de flash-elni lehet. szal vmi elszált benne sztem.

(#739) joci2000


joci2000
aktív tag

Nah sikerült beújjítani egy 3310-est, szal tuning folytatódik :D Amit sajnálok, h. ez még zöld ledes sajna :( De ami késik nem múlik ;]

[Szerkesztve]

(#740) Xantomas válasza joci2000 (#739) üzenetére


Xantomas
őstag

legalább az alapanyagod a LED cseréhez megvan :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#741) joci2000 válasza Xantomas (#740) üzenetére


joci2000
aktív tag

Hát ahogy vesszük. Igen jók a régi (kék-piros) ledek, csak ami gond lehet az a zöld ledek kiszedése,mert azok kicsit ragaszkodnak a nyákhoz. Nah majd megoldódik előbb utóbb. :DDD

(#742) Evo50


Evo50
tag

Sziasztok!

A Yak féle kijelzővédő helyett a NuukiaWorld hőmérsékletkijelzős változatát szeretném a telefonomra(N5110) tenni, de a következő hibaüzenetet kapom:

*****************************************************************************************************
# Processing: screen_saver.nrx THE_END
Number of screen savers: 1
# ERROR: SETLONG: Bad arguments!
# 354 +++ setlong ss_draw_o_1+1220 str_weekdays_short
# Error 4 running ''D:\Programok\Nokia\NokiX_1.38\scripts\Tempsave\screen_saver.nrx'',
line 354: Program interrupted

*****************************************************************************************************

Ha kitörlöm ezt és az alatta lévő sort(setlong ss_draw_o_1+1224 str_weekdays) a scriptből, akkor működik, csak nem írja ki a hét napját.
Mit kellene módosítani, hogy működjön? :F

Válaszokat előre is köszi.
Evo50

(#743) joci2000 válasza Evo50 (#742) üzenetére


joci2000
aktív tag

Helló

Figy én épp most néztem meg, és nekem simán lefut rajta. Nincs hiba.

Mikori nokix-ed van, és mikori flash-t használsz?

(#744) Evo50 válasza joci2000 (#743) üzenetére


Evo50
tag

Szia!

Sikerült megoldani, a weekdays_ppm.txt rosszul volt kitöltve.
Egyébként az 1.38-as NokiX-et használom.

(#745) Dw4k


Dw4k
csendes tag

Hi, all !

Joci, jó lett a teló? mert nem sokat teszteltem LED-csere után.
Remélem nincs semmi gond vele. ?? :F
3410-be kellene call_duration.nrx, meg shortkeys.nrx. Tudod, nemrég beszéltünk róla.
Valami megoldást tudnál rá?

Dw4k

(#746) joci2000 válasza Dw4k (#745) üzenetére


joci2000
aktív tag

Hi

Jó lett a 3310 és épp csinálom a 3410-est ;) Jó pár dolgot kell benne megkeresni, de úgy tűnik, h. alakul. Még nem próbáltam, mert 1enlőre a script még le sem fut, de már nem sok van neki hátra.

(#747) Winner_hun válasza joci2000 (#741) üzenetére


Winner_hun
félisten

oké:D;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#748) Dw4k válasza joci2000 (#746) üzenetére


Dw4k
csendes tag

Ok! Köszi szépen! Írtam mailt is, de szerintem már olvastad! :)

Dw4k

(#749) Evo50


Evo50
tag

Sziasztok!

Tud valaki olyan scriptet, amivel emlékeztető funkciót tudnék a telefonra telepíteni?

(#750) joci2000 válasza Evo50 (#749) üzenetére


joci2000
aktív tag

és mit szeretnél, mire emlékeztessen? amit te adsz meg neki(mint a 3310-es eredeti funkciója?), vagy pl elmulasztott hívás/sms?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.