Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) joci2000 válasza Xantomas (#650) üzenetére


joci2000
aktív tag

ez az utcsó mondatod mintha ütközne nem?

mert ha elvágsz 1 adatkábelt, akkor már nincs gond a csatival, mert akkor annak a végére kötöd a szalagkábelt :U

mod: készül a flash ;]

[Szerkesztve]

(#652) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Egy kicsit qva nagy bugot találtam, kiakasztotta a rezgést;]
Naszóval. Hívtak. Be van állítva, hogy 50 mp-enként hívásnál pittyenjen és remegjen. Vége a beszélgetésnek, rányomtam, hogy lerak. Pont akkor pittyent és remegett, amikor rányomtam. Namost folyamatosan rezgett és csak reboot lőtte le;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#653) vicces


vicces
addikt

talaltam egy szép piros 3410-est itthon.
ehhez is vannak ilyen scriptek??
vagy arra kevesebb trükk létezik?

[Szerkesztve]

:)

(#654) joci2000 válasza vicces (#653) üzenetére


joci2000
aktív tag

3410 sajna kevésbé tuningolható.

Ha szerencséd van, akkor átalakítható 3310-re ami holytán nincs java, de vannak progik dögivel pluszba ;]

@Winner_hun: én is tapasztaltam már régebben és ezért nem nyomom le pittyenésnél, és 50mp-re állítom és utána 10mp alatt nyomom le :D

[Szerkesztve]

(#655) Winner_hun válasza joci2000 (#654) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem direkt volt, hanem véletlen. Nem én hívtam, de szokásból rányomtam a lerakásra és pont akkor pittyent. Orvosolható? Meglepő volt, az biztos

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#656) Xantomas válasza Winner_hun (#652) üzenetére


Xantomas
őstag

Van barátnőd? Nagyon vigyázz a telefonra, jó lesz még az karácsonyi ajándéknak ;)

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#657) Xantomas válasza joci2000 (#651) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem ütközik, csak hajnalban általában furcsa a mondatképzésem, és szokatlanul ragzom a magyart.

A lényeg az, hogy én úgy tudom elképzelni, hogy a szallagkábelnek van egy olyan vége, ami a telefonra csatlakozik, és egy olyan ami majd az adatkábelre. Csatlakozó nélkül elég gáz lenne, és gondolom nem a kisiskolás kábelösszegörcsölős módszert használná. Ha meg folyamatos, ki-berakos megoldás lenne, akkor adna egy újabb pofont a fekának.

Készül, részemről is. Egyenlőre az akadályoz meg, hogy nincs a közelben olyan gép amin lenne párhuzamos port. Most csak az a fontos, hogy sikeresen levizsgáztam ;)

Mod:
Vicces, mostmár nem merem mondani, hogy kövezzetek meg, mert már így is hosszú sorokban állnak az emberek. A 3410 ha jól tudom, már dct-4-es, amit nehezebb is moddolni, és tényleg kevesebb megoldás van rá. Annak meg van az az előnye, hogy Java kompatibilis, és amit a telefon az alap sw-rel is támogat, azt bele is pakolták a Java API-jába. Konkrétan bármi megvalósítható, csak a hw szab határt.
Nem úgy mint a bt-s függvényektől megfosztott Motorolák. :(((

Egyre károsabb rám a fórum. Halmokban állnak nálam a félhalott, és halott telefonok javítás és mod céljábol. Szörnyű!

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#658) joci2000 válasza Xantomas (#657) üzenetére


joci2000
aktív tag

A magyart van h. én is elragzom 1 picit :DD Szóval ha jól értem te fix-re akarod forrasztani a kábeleket? :U Igen sajna a párhuzamos port hiánya az gáz, de nem megoldhatatlan, mert lehet kapni pár ezer ft-ért lpt kártyákat már, sőt ha ISA-s jó azt én is tudok adni :DD

A 3410 is dct-3 nak számít, de ez volt az utcsó ebben a kategóriában, ezért tudja már a java-t. Az is moddolható, csak nem annyira, mivel alaphelyzetben a 3310-esre írnak mindent és onnan kompatibilzálják a többire. 3410 kicsit más ezért fut rajta kevesebb mod. Ha vki nekiállna és megkeresné a funkciókat, akkor azt is szét lehetne tuningolni. Így is szét lehet a java miatt, és még túl is lehet tölteni a memóriáját, csak hát azért nem ugyanaz :U

Sok sikert a tela javításokhoz :C

@Winner_hun: Sajna én ezt a bugot nem tudom kijavítani, mert olyan nyelven írták, amihez én még nem értek, de megpróbálok intézni vmit ;)

(#659) joci2000


joci2000
aktív tag

@Winner_hun: nah kicsit jobban megnéztem ezt a dolgot, és valszeg úgy lehet megcsinálni, h. ha a csengőhangból, azaz a pittyenésből kiveszem a vibrát, azaz nem fog rezegni, csak pittyenteni. :U

[Szerkesztve]

(#660) Volkov


Volkov
aktív tag

újra itt...
a 3310-esem beadta a kulcsot, meg se nyikkan :F nem értettem a dolgot, még szét nem kaptam.. be van ázva mint a franc... használt teló rulz :O
(mivel amióta megvan nem használom, nem én voltam az tuti)

lesz tunning flash 3330-ra is? az saját, és annak semmi baja nincs

:)

(#661) joci2000 válasza Volkov (#660) üzenetére


joci2000
aktív tag

lesz biza 2 féle, 1ik natúr 3330-as software a másik meg 3310-es soft 2mb fájlterülettel ;]

(#662) Volkov válasza joci2000 (#661) üzenetére


Volkov
aktív tag

erre nincsenek szavak csak: :Y :R :C :)) :DDD :R ;)

(én már nem is vesződőm a nokix-el :D Lassan védjegyé kéne tenni a joci200 soft-ot... kis matrica, Powered By Joci Soft (Tm) :DDD )

:)

(#663) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

én is várom már az uj 3310 softot :))

Volkov ha érdekel megnéz7em a telod, és ha javit6o olcson +csalom ,)

(#664) Xantomas válasza Volkov (#662) üzenetére


Xantomas
őstag

Jobb lenne, egy ''Designed for JociSoft OS'' ugyanabban a stílusban, mint az XP kompatibilis gépek matricája.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#665) Xantomas


Xantomas
őstag

Sikerült a flash, bár elsőre nem tom miért kb 10 perc után dobott egy ''Contact Service'' -t.
[kép] [kép]
[kép] [kép]
Pár kép az alap sw-rel.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#666) Winner_hun válasza joci2000 (#659) üzenetére


Winner_hun
félisten

Engem nem zavar a rezgés, felőlem maradhat

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#667) joci2000 válasza Winner_hun (#666) üzenetére


joci2000
aktív tag

engem sem zavar a rezgés, de csak úgy én is meg tudtam volna csinálni, ha kicserélem a cs.hangot nem rezgőre :D viszont ha maradhat, akkor nem tom megoldani, de szólok majd az illetékeseknek ;) Vagy marad ilyen amilyen néha befagyós :(

Jah és hétvégén feldobok 1 full 3310 softot, mert összejött a mostani vizsgám és nem kell uv-zni :))

(#668) joci2000


joci2000
aktív tag

gondoltam szólo, h. épp most került fel 1 újabb 3310 soft :DD
[link]

miután feltettétek ne felejtsétek el formatálni a C-t :DDD az extrák/konfig/filemanager/opciók és ott lesz vhol a format C: :C
ez csak 1 próbaverzió, ami azt jelenti, h. csak 1 menü van benne, de majdnem minden funkció. A soft jelenleg is tesztelés alatt áll, szal apróbb hibák előfordulhatnak benne :U

(#669) Xantomas válasza joci2000 (#668) üzenetére


Xantomas
őstag

Igaz, nem 3310, hanem 5510...

Akármien olyan scriptet rakok fel, ami külső plusz szöveget használ, pl számológép, annak hiába rakja be a szövegeket a ppm-b, és a log szerint is sikeresen végbe ment a másolás, a szöveget nem jeleníti meg. Ugyanígy menüpont létrehozásakor. a helye megvan, csak szöveg nincs.

Valami olyan aminek a hatására ez előjön?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#670) Volkov válasza joci2000 (#668) üzenetére


Volkov
aktív tag

váó :)
grat :R
de amugy mire jó ez? mármint a fáljrendszer?

:)

(#671) Xantomas


Xantomas
őstag

Újabb kérdés:
- Dumper mód

Dump_menu_pointers, Dump_windows_tags, mind hung, és engl paraméterrel lefut. Dump_menu sehogy sem nem fut le.

# Menu structure file
# -------------------
# Firmware: 5510 flash, V 0.01
#
# Comments (titles) in language: ENGL


# ERROR: Chunk ENGL don't exists!
# 257 +++ fail ''Chunk ''name'' don't exists!''
# 174 +++ lang_subchunk_id=ppman(''find'',text_chunk_id,language)
# Error 4 running ''C:\Program Files\NokiX\scripts\PPMAN.rx'', line 257: Program interrupted

# ERROR: Script failure!


valami vélemény, ötlet?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#672) joci2000 válasza Xantomas (#669) üzenetére


joci2000
aktív tag

nos én is észrevettem vmi gubancot a legújabb csomival, és néha nekem is beszarik a nyelv, amikor nem fordítom le csak szimplán angolon hagyom, akkor néha a magyart összekeverve használja.

Viszont 5510 mint már korábban is mondtam, az 1 elcseszett tela, de van mindenre megoldás. Erre is. A baj, h. a nyelvi pack-oknak nem eredeti a neve, azaz az angol nyelv nem ENGL névként szerepel, hanem ENHU asszem a magyar is vmi ilyesmi. A megoldás rá, h. fogsz 1 ppmmanager nevű progit, azzal kiszeded a nyelveket txt-be és átírod a hivatkozást ENGL és HUNG-ra ezután már menni fog ;)

mod: ha nem írod át a hivatkozást, akkor dumperben paraméternek írd be ezt: LANG ENHU
mod2: Magyar nyelv HUNG néven van, tehát az normális. amiért így sem jelenik meg a szöveg, h. az alapértelmezett szöveg ENGL néven fut, mivel nincs ENGL ezért nincs alapszöveg

@Volkov: a nokiX honlapján találsz 1 NokiXfiler nevű progit, és ezzel lehet rátölteni a dógokat. Cs.hangokat, képernyővédőket, meg egyéb hasznos dolgot, txt-ket...

NokiXssedit képernyővédők készítésére jók,NokiXni-vel gifeket, bitmapokat tucc átkonvertálni. a tela formátumára illetve a NokixSSedit-hez is .NI file kell.


[Szerkesztve]

(#673) Xantomas válasza joci2000 (#672) üzenetére


Xantomas
őstag

THX, Igen, épp ezt akartam kérdezni, mert eddig a a te 3310-es flashjeidet néztem ppmedittel, és furcsáltam hogy ott a nyelvek nevénél más van.

Mod: kivenni és átírni nem tudom, mert akkor ellenőrző crc hibával elszáll.

Viszont ami zavar, hogy egyszerűen hiába van westel az operators listában, a telefon t- Mobile H-t ír ki. Hogy lehet visszatenni oplogó nélkül, hogy Westel legyen?
Emlékszem, még korábban, amikor névváltás volt, akkor jött egy üzenet, miszereint változás lesz a telefonban, és hajlandó vagyok-e elfogadni.
Na, azt hova rakta?

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#674) joci2000 válasza Xantomas (#673) üzenetére


joci2000
aktív tag

1xerűen, az sztem csak 1 sima logó, azaz *#opr0logo# kombinációval

mod: mint mondtam ppmmanager-er ki tudod szedni, ppmmaker sajna erre nem jó

[Szerkesztve]

(#675) Xantomas válasza joci2000 (#674) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem logo. Korábban asszem logo studióval akartam kiszedni, és egy üres téglalapot kaptam. Mikor rátettem egy másikat, és azt töröltem, akkor ugyanúgy visszajött. Nem lehet hogy magába az eepromba írta be magát? Tudom hogy furán hangzik, de a SE-s hálózaton keresztül való, sw frissítés után semmin nem lepődök meg.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#676) joci2000 válasza Xantomas (#675) üzenetére


joci2000
aktív tag

akkor viszont 1 full factory reset ;] az tuti megoldja

(#677) Xantomas válasza joci2000 (#676) üzenetére


Xantomas
őstag

Marad az oplogó :D kb 1 perc megrajzolni paintban.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#678) Volkov válasza joci2000 (#672) üzenetére


Volkov
aktív tag

köszi :) akkor én várom a 3330-asra írottat :)

:)

(#679) joci2000


joci2000
aktív tag

Na felraktam 1 bővített softot, amiben már 3 menü van Normál,Listás,Symbian, de kiszedtem belőle az akkuhőfok kijelzőt, mert reboot-olja a telefont. .[link]

(#680) joci2000 válasza Volkov (#678) üzenetére


joci2000
aktív tag

és a Normál 3330-as kellene vagy a nagy hellyel rendelkező 3310-es?

(#681) Volkov válasza joci2000 (#680) üzenetére


Volkov
aktív tag

is-is :)
megnézem mire megyek evvel a fájlrendszeres izével, bár egyenlőre nem látom sok értelmét :DDD bár tuti van neki ;)

és ha nem jön be, megy fel a joci sw 3330 :)

(3310-em meg valszeg totál kuka, sípol, ha töltőre dugom :O alkatrésznek jó lesz, kijelző jó, no meg csavarok ;] )

:)

(#682) joci2000 válasza Volkov (#681) üzenetére


joci2000
aktív tag

Nos a filerendszer most jelenleg csak file-k tárolására alkalmas, de lesz majd 1 futtató környezet ami majd a progik futattására lesz használható, így nem kell majd mindig újraflash-elni a telát az új dolgokért, elég lesz csak rátölteni majd. ;]

(#683) Volkov válasza joci2000 (#682) üzenetére


Volkov
aktív tag

az merész ;]
szal ha kijön egy uj játék pl, csak felrakom a c:-re, és elinditom?? :DDD beteg... tiszta symbian :C

3310 flasht feltolom 3330-ra, csak bután fog rámnézni, igaz?

:)

(#684) -Nemtom- válasza Volkov (#683) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

elöször 3310 virgin eepromot flashelj bele

(#685) joci2000 válasza -Nemtom- (#684) üzenetére


joci2000
aktív tag

ez úgy lesz majd, h. kimented a 3330-as eepromod, bizti mentésnek, és utána beflasheled a 3310-es flasht amit adok. Ez után nem kell eepromot még1x flashelni mert benne van alapból, csak be kell állítani majd vmi nokiatool vagy dct-3 repair segítségével az imei-t és a lock-okat. és kész is. Utána format C: és mehet rá a sok-sok cs.hang képernyőkímélő és egyéb cucc.

(#686) joci2000


joci2000
aktív tag

itt az első 3330-as soft, de nem végleges. Ez a 3310-es változat amikor 2mb hely van benne.[link]

3330-as eeprom kiment először, utána ezt beflasheled, imeit beállítod, lockokat törlöd, full factory reset,developer netmonitor,3315, telefon reset és format c: :DDD

(#687) Volkov válasza joci2000 (#686) üzenetére


Volkov
aktív tag

hááát.. nem megy :(
egyrészt nincs 4.78-as flash-erem, egy win reinstanlnál eltünt szegény, a http://joeramzi.uw.hu-n is a 4.79-es van fent.. de ez a kisebbik baj!!

NEM tudom felrakni a Userport-ot :F
eddig azt hittem a windows-om volt meghülyülve, de már ezek szerint nem. friss a rendszer. bemásolom a system32/driversbe, elinditom, és kib*ssza az egész gépet, se kék képernyő semmi, mintha resetet nyomnék.... full újraindul.. nem értem mér :O

(a LAN tudom h halott az alaplapomon, de hogy az LPT is?? áááá)
összelapátolok vmi régi p1-est gyorsan

:)

(#688) joci2000 válasza Volkov (#687) üzenetére


joci2000
aktív tag

[link]rolis 4.78
ajjaj ilyenkor hw hiba van sztem ha semmi nélkül kiszál. esetleg 1 bios reset talán segíthet, bár ha a lan rossz rajta akkor már nem kéne vele próbálkozni, amint tucc ruházz be vmi olcsó lapba ha nem szándékozol gépet fejleszteni. de a flashre p1 is elég :D
csak azon nem m1 Xp és 95-98-ME-re userport se kell.

(#689) Volkov válasza joci2000 (#688) üzenetére


Volkov
aktív tag

ez már a fejlesztett gép, ABIT AL8-V, lga775-ös p4 lap... :( a fene h ennek is most kell bedöglenie

összeraktam egy 700-as p2-est, most megy rá az ikszpé....

köszi a progit

:)

(#690) Volkov


Volkov
aktív tag

tök szűz bios... hogy is kellett beállítani az LPT-t hogy lehessen vele flash-elni?

:)

(#691) joci2000 válasza Volkov (#690) üzenetére


joci2000
aktív tag

nekem bios default-on van a nyomtató port, azon csak akkor kell állítani, ha alapon nem m1 a flashelés.

(#692) Dw4k válasza Volkov (#690) üzenetére


Dw4k
csendes tag

ECP/EPP port legyen beállítva Flash-eléshez. :)

Dw4k

(#693) AAAKEEE válasza joci2000 (#1) üzenetére


AAAKEEE
tag

Joci2000 a KIRÁLY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#694) joci2000


joci2000
aktív tag

itt 1 újabb soft, remélhetőleg nincs olyan nagy bug benne mint az előzőekben.

Én is tesztelem éppen, de nekem stabilnak tűnik. Ebben a verzióban dátumkijelzés is van már és akkuhőfok is.

Akkuhőfoknál van néha 1 kis bibi, de sztem vicces inkább mint idegesítő.
[link]

jó tesztelést.

[Szerkesztve]

(#695) AAAKEEE válasza joci2000 (#694) üzenetére


AAAKEEE
tag

Hol lehet gyári adatkábelt kapni a 3310hez?
és a 3210inveter (ha jól írtam) fóliája jó a 3310re?

(#696) Xantomas válasza AAAKEEE (#695) üzenetére


Xantomas
őstag

Mit értesz inverter fólia alatt?
Egy fólia amit az LCD fölé teszel, és depolarizálja a képét? Elvileg igen, mert csak a kijelzővel van kapcsolatban, (az meg ugyan akkora méretű), az elektronikával nem. Ellenben van olyan kijelző, ami gyárilag invertált, és a mátrixpontok fehérek.

Gyári adatkábel már tuti sehol nincs. Speedshopban nézzél szét, ott viszont van nem utángyártott. (szervíz + adat kábel is).

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#697) Xantomas válasza joci2000 (#694) üzenetére


Xantomas
őstag

Joci, vége lett az évemnek, levizsgáztam.

Mátol nekiállok az 5510-es alaposabb modosításának. Ahova eljutok, azokat linkelhetem ide, vagy küldjem el tesztelésre, és maradjon a te privilégiumod?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#698) AAAKEEE válasza Xantomas (#696) üzenetére


AAAKEEE
tag

Igen arról a fóliáról beszélek. Azért mert a 3310esemen megfordítottam 90fokkal és a két szélét nem takarja be a fólia. Ellenben a 3210nek nagy a fóliája és az betakarná.
Hát majd körülnézek a speedshopban hátha találok. Köszi az infót xanthomas! :R

(#699) joci2000 válasza AAAKEEE (#695) üzenetére


joci2000
aktív tag

Az utángyártott kábelek ugyanolyan jók mint az eredetik. Sőt eredetiben nem is lehet kapni flash kábelt, mert nokia nem engedné a flashelést.[link] 1,5k a flash és 1k a szervíz kábel. sztem itt a legolcsóbb.

Felesleges inverter fólia, mert soft tudja invertálni a képet. ;]

@Xantomas: Nyugodtan pakolhatod ide a cuccokat, mert ez 1 tuningolós topic, és nem feltétlenül kell csak az én tuningomat tartalmaznia :D Ha kell vmi segítség írj nyugodtan. ;)

nekem sajna még van 1 vizsgám jövőhét hétfőn, de utána én is nekiállok a többinek :D

(#700) joci2000 válasza Xantomas (#697) üzenetére


joci2000
aktív tag

nah 700. hsz alkalmából címet váltottunk dct-3 tuningra. ez magában foglalja az összes régi nokiát ;]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.