Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) joci2000 válasza Xantomas (#600) üzenetére


joci2000
aktív tag

hát úgy néz ki h. sajnos tényleg el szúrtál vmit, mégpedig azt h. a 4.79-essel próbálkoztál. az ugyanis sz@r. a 4.78 az jó.

ha csak az eepromot szedted ki az kb 700kb azzal nincs is baj. ugyanis a soft 4 részből tevődik össze: mcu ppm pmm eeprom. neked full flasht kellett volna kiszedned, ami 200-600-ig terjedő szakaszt jelent. Ha szerencséd van, akkor még nem törölt bele a f0s a teládba. ha mégis, akkor abban reménykedj, h. az eepromot nem törölte, mert ha szar a kimentett része is akkor csak a virgin eeprom oldja meg a dolgodat, de nem kell félni mindenképp életet lehet bele lehelni ;)

annyit nézz meg, h. a file amit kaptál, abban a fileban van-e ''eeprom'' nevű szöveg. simán keress rá total com. view-errel elvileg nem sok olvasható dolog van benne, de ez az 1 szöveg igen a file végefelé lesz vhol 1 nagy szünet után elvileg. ha van akkor nyert ügyed van, mert legalább a kiolvasás sikerült :)


ui: jó az aláírásod :DD

[Szerkesztve]

(#602) Xantomas válasza joci2000 (#601) üzenetére


Xantomas
őstag

Az jó, pedig azt a flashert használom, ami az oldaladon van. :DDD

Legyek őszinte? már nem tudom, hogy mit csináltam.

Amikor először csináltam, egyszerűen a Flash/ readre nyomtam.
Annak az eredménye itt található:
[link]

Ezután visszaírtam, nem változtatva semmit a feljövő ablakban. (hogy 0x 200000 től kezdje a feltöltést)
a felénél megállt, se nem írtam fel milyen hibával. aztán nem kapcsolt be a telefon. Úgy emlékszem, mintha éppen törölte volna az eepromot.

Most mikor a jelenlegi tartalmát akarom lementeni: egy hibaüzenet után ezt nyomja ki:
*************** Sw,Hw,Flash ID *********************
00898896,Intel 28F320B3-T, size 32Mb
****************************************************
MCU CHK Too less flash size.
MCU PPM Too less flash size.
String ''EEPROM'' not found
String ''EEPROM'' not found



Magyarán tényleg törölte az eepromot.

A lementett fileban 2x szerepel az EEPROM rész (mondom, hogy Chuck Norris keze van a dologban :) )

Ha a tiedet le tudod majd menteni, az még jobb lenne.
Mondjuk sw-esen nem is lehet telefont tönkrevágni.

Nincs valami olyan progi amivel a teljes flashromot le lehet szedni, illetve írni, mint a motoroláknál?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#603) Xantomas válasza Xantomas (#602) üzenetére


Xantomas
őstag

Jesszus, egy pár pillanatra felvillant a kejelző, és bitang erősen nekiállt rezegni a vibra :D, akkor amikor elindítottam a flashert.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#604) joci2000 válasza Xantomas (#602) üzenetére


joci2000
aktív tag

a flasht majd megnézem amint le tudom szedni :D

hát én a menük helyett a gombokat használom, mégpedig a sötét zöldet és a pirosat.
zöld kiszedi, piros visszaírja onnan és oda ahova akarom :) .

hú komoly h. ez van fenn nálam? a bibi h. ezeket a progikat nem én válogattam össze hanem admin társ, de akkor ezt is törlöm a sunyiba az biztos(már volt 1-2 file amit cseréltem).

vanni van olyan progi, a rolis tudja, csak a sötétzöld gombot nyomd meg és 200000 600000 as range-et szedd ki. az a full flash. amit ha visszaírsz orig állapotba kapod telád.
De mivel már törölte ezért remélem az eepromod megmaradt a 2 fileban, a többi nem érdekes, mert netről lehet hozzá keresni softot.

Az én flashemből csak az mcu ppm résszel tucc kezdeni vmit, mert a többi telánként változó. Így eeprom-ot nem adok imei miatt. erre való a virgin eeprom ha elszálna a telád azokat tudod használni, mert kiütötték az imei-t belőle, csak kicsit macerás a beizzítása :U

és még 1 jó tanács miután leszedtem ezt a filet majd írok h. megvan, és utána töröld le megáról, nehogy vki olyan is leszedje aki rosszat akar ;)

(#605) joci2000 válasza joci2000 (#604) üzenetére


joci2000
aktív tag

törölheted megvan, és jó a flash, és mázlid van mert full flash ;] ez 1 bizti mentés.

Tedd el jó biztonságos helyre

(#606) Xantomas válasza joci2000 (#604) üzenetére


Xantomas
őstag

Amit nemtommi linkelt az szerencsére szűz eeprom.
Most is az hasal rajta jelentem alássan, de nem írta át az IMEI számomat.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#607) joci2000 válasza Xantomas (#606) üzenetére


joci2000
aktív tag

linkelt hol? pmben talán? mind1

ha tényleg virgin volt, akkor nem is lehet imei-ed alapból, ha csak be nem állítottad.
szóval vagy nem volt virgin vagy a te telád vmi tuning alapból

(#608) Xantomas válasza joci2000 (#607) üzenetére


Xantomas
őstag

passz... ugyan az az imei ált a matricán, ami a *#06# után... Csak valamit kifelejtettem:
De akkora uk-muk-fuk vagyok... miután flasheltem, egyből ment rá a backup.
Látszik, hogy nem aludtam az este. :F

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#609) joci2000 válasza Xantomas (#608) üzenetére


joci2000
aktív tag

:D hát úgy igen, olyan mint ha hozzá se nyúltál volna

(#610) Xantomas válasza joci2000 (#609) üzenetére


Xantomas
őstag

Egyetlen dolog változott:
Mégpedig az MSID. Googlival rákeresve mindenhol csak Picipuhára utaló nyomokat találok.
Az mi?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#611) joci2000 válasza Xantomas (#610) üzenetére


joci2000
aktív tag

ezt passzolom :U

(#612) -Nemtom- válasza Xantomas (#610) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

az MSID tárolja h. mien függö épp a telo v. független, nem baj ha megváltozik, akkor van baj ha nix térerö v. elmegy, akkor ujra kell kalkulálni

(#613) Xantomas válasza -Nemtom- (#612) üzenetére


Xantomas
őstag

Egyébként, ahogy észre vettem, minden egyes újraindítás alkalmával másikat generál magának.

Én meg közben próbálgatom a Nokix-ot, de egyenlőre nem akaródzik tökéletesen menni, amiket kreáltam. Lehet hogy a faq-ba is bele kéne olvasni... :B és nem autodidakta módon saját kútfőből kitalálni a dolgokat.

Mod:
Joci, nem akarsz meglepni egy olyan programmal, amivel külön lehet bontani a monster flasht (a teljes biztonsági mentést) a 4 alapvető részre? Eddig csak olyat találtam, amiből a teljesből tudom kimenteni a részeket (csak mpp, mpu, és eeprom-t lehet), de nem vagyok benne biztos hogy működik is.

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#614) joci2000 válasza Xantomas (#613) üzenetére


joci2000
aktív tag

A legegyszerűbb megoldás 1 hexa editor. Ha komolyabban szándékozol majd foglalkozni a témával, az mindenképpen kelleni fog, én a Hex workshop-ot használom, ami sztem elég frankó. Tud mindent amit 1 jó kis hexaszerkesztőnek tudnia kell.

Mellesleg miért akarod szétbontani? Ha szétbontod akkor már nem fogod tudni nokixal használni. A helyedben én nemszétbontanám, hanem kipucolnám, h. több hely legyen benne. Ehhez a legjobb progi a PPMmaker 1.06b.

Ezzel rendesen ki lehet pucolni :D


nokix: 2 script muszáj h. benne legyen a projectedben: kill_faid és kill_mcu. ezek után ha beflasheled az ilyen softot az első próbánál nyomsz 1 faid-ot szervíz kábellel, és utána többet nem kell szarozni a kill-elt softok faid-elésével. Kill_mcu pedig a CS elkerülésére szolgál :U És igen elég sokat segít a nokix scriptekben levő infók, persze csak ha vágod az angolt :P

(#615) Xantomas válasza joci2000 (#614) üzenetére


Xantomas
őstag

Utálom az angolt (bár inkább magát a népet), de szerencsére megértem beszélem is, így ezzel eddig nem volt baj.
A Hexaeditor használata mindennapos, csak ha nem érti az ember, hogy mi micsoda nem fog túl sokat kezdeni vele. Így a használatát még mellőzöm.

Ellenben Rexx-ben se fogok rá programokat írni. Magát a C nyelvet is nagyon hülyének találom de lehet hogy csak azért, mert 5 óránál többet sose foglalkoztam vele, max csak JAVA-val egy picit. Ellenben RadASM-ben egyre otthonosabb.

Mindenesetre pofás a teló, szinte vadi újnak tűnik. Igaz, kb 2 napot volt használva mielőtt kényszerűen ''nyugdíjba'' ment volna. Elő-hátlapon, kereten egy karc sincs. Se kopás, se semmi. Csak a kijelzője volt betörve (korábban írtam miért), de a plexijét is cserélni kéne, mert nagyon idegesítő. De plexit nem lehet venni külön, csak gyári piros előlapot 1700FT-ért. Ahhoz meg kéne egy piros hátlap is, mert így kéken nagyon amcsis (nem szeressük) angolos(őket se) vagy franciás(őket igen). (Vagy megy rá egy ''Viva la Resistant'' matrica). S ha már előlapot is cserélek, akkor már ledeket is. Tegnap találtam egy oldalt, ahol LED modolt telefonok vannak fent, minden mennyiségben és változatban. Eddig ami a legjobban bejött onnan, az a jégkék kijelző világítás, és iszonyú erős fehér billentyűzet + gyári piros előlap (mellesleg ilyennek készült gyárilag is a telefon, anno a CEBIT-en is így volt kint, csak akkor még nem illett a NOKIA portfóliójába a nem zöld világítás)

Legutóbb 13 évesen cseréltem LED-et az Alcatel OTE-mben jégkékre, 200W-os pillanatpákával (legalábbis akartam, mert leégettem a nyák azon részeit, de rézdrótok segítségével megoldottam, igaz 4ból csak 2 égett :D Bár akkor még nem is blankoltam a drótokat, hanem gyorsabban leégettem róla a műanyagot. Most is van egy olyan ismerősöm, akinek a metszófogaiban megvannak a foggal blankolás nyomai, elég durván.) Azért egy 8W-os, automatikus hőfokállító mini wellerrel, már kicsit jobban boldogulok, csak ahhoz már fejet nem lehet kapni.

A PPMakerrről már korábban is írtál, azt használom is, de jelentős hely változást nem értem el vele.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#616) joci2000 válasza Xantomas (#615) üzenetére


joci2000
aktív tag

rex minimálisan kell csak h. összejöjjön a script. nagyrészt azt is automatice generálja.
egyébként ha majd belenézel 1-2 forrásba észre fogod venni, h. alig hasonlít a PC-s C-re.

A ppmmaker-rer pedig jelentős alatt mit értesz? 80gb vinyóhoz képest tényleg semmi, de 2mb-hez képest 600kb az már elég jelentős :D

(#617) Xantomas válasza joci2000 (#616) üzenetére


Xantomas
őstag

RIP Weller. Most vicces kicsit a cumó :D
5 év után meghalt a pákám. Érintem a nedves szivacshoz, halk sercegegés. Erre nekiáll füstölni a hegye, szenesedni a rajta levő gyanta, majd egyre csak hül. Megrázom kicsit, és fehér por jön ki belőle. Elszállt a fűtőbetét. Ebben meg nem cserélhető.
[link] Ennek az elődje, még szürke a háza.
Ki akartam cserélni a billentyűzet ledjeit. Egyet már átforrasztottam.


Csináltam egy Hello word cuccot, de nem raktam a telefonra. Az eredeti hello worddel összehonlítva, elvileg működőképes.
Az 5510-ben 4MB a memória. De nem igazán van mit kiszedni. Csak az animált Gifek. A wap böngésző cache memóriája fix lefoglalt, vagy dinamikus. Elvileg azzal is lehetne egy csomót nyerni. Főként amiatt 2x akkora a 3330 memóriája mint a 3310-é

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#618) joci2000 válasza Xantomas (#617) üzenetére


joci2000
aktív tag

Hát igazából a nyelvek, t9-ek, csengőhangokkal tucc helyet nyerni. Ha belepiszkálsz az eredeti funkciókba és azok működésébe, abból lehet h. fagyás lesz. A mozgó menüket se tudod kiszedni.

A wap böngésző sztem dinamikus, a legtöbb progi dinamikust használ, kivéve amelyik nem:D, de nem a flash-ben, hanem a ram részben.
Ramból sokkal kevesebb van, mint rom-ból. A ram a rom előtt van 100000-tól kezdődően
a rom pedig 200000-tól kezdődik.

A wap cache memóriáját pedig nem tudod kitörölni, mert az fix, és ha jól tudom az a pmm-ben van, ami szintén nélkülönözhetetlen az eeprommal szokott egyben lenni.

Nekem a 3330-asomban 1 mb szabadon használható memória van, amit még nem sikerült telinyomnom :D

Most kicsit átalakítom majd 3310-esre és akkor 3mb szabad memóriám lesz amiből 2MB megy majd Filesystemre ;] oda meg mehetnek majd a cs.hangok, képek, sms_üzik, és egyéb mentések

(#619) Xantomas válasza joci2000 (#618) üzenetére


Xantomas
őstag

Most, őszintén: 5510-re T9? :C
A mozgó menü nem zavar, sőt...

Az infókért thx.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#620) joci2000 válasza Xantomas (#619) üzenetére


joci2000
aktív tag

teljesen igazad van nincs is t9 benne :DD

megnéztem alapból 930kb hellyel indul ami aztán nem semmi ;]
van benne plusz 1 nyelv ami kb 20kb még pluszba szal kb megüti a Megát a hely, ami aztán már elég soknak mondható:D

(#621) Xantomas válasza joci2000 (#620) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem akarsz csinálni egy demo 5510 projectet, illetve flash-t?

Elég a kill_faid check, és a kill_mcu_check , esetleg a nokix_shot scriptek.
Egyszerűen nem akarodzik jó lenni amit csinálok.

Az jó, mert nekem a szabad helyre ennyit ír ki a script:

# Processing: show_free_space.nrx THE_END
Free flash space: 1513 KB (1550208 bytes)
Done!


ami nem éppen 930KB
Akármennyit olvasok, és keresgélek valami leírás kéne ''für lamas'' címen, ahol le ban írva, hogy tulajdonképpen mely részeit kell a telefonból leszedni, és a flashelésnél hova kell kattintani. Biztos, hogy valamit elszúrok folyamatosan.

Mekkora pontosan az eredeti flash file amit modolsz? Nekem a partial flasher szerint: File Size: 4194304

A topicban csak 3310 modokat linkeltél, így viszonyítási alapom sincsen.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#622) vicces válasza joci2000 (#620) üzenetére


vicces
addikt

és mit csináltok ennyi szabad hellyel??

:)

(#623) Xantomas válasza vicces (#622) üzenetére


Xantomas
őstag

passz. felhúzunk rá egy Xp-t. :(

Nekem az is elég, ha csak 20K szabad hely lenne. Csak ne hülyülne meg miután flashelem.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#624) Winner_hun válasza vicces (#622) üzenetére


Winner_hun
félisten

remélem lesz polifanatikuss csengőhang, akor annak kell majd hely

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#625) joci2000 válasza Xantomas (#621) üzenetére


joci2000
aktív tag

Nah a probléma sztem 99,999999%-ban az h. fullbackup-pal próbálkozol, és valószínű h. hazavágja a flasht.

A megoldás, h. nyomd be 1 hexaeditorba, és vágd el a flash-t 350.000- nél(hexában számolva), azaz ami neked kell az 34FFFF, ekkor kiszeded az eepromot és a pmm-részt. A file mérete pedig 3.473.408 byte. Ezután tuti jó lesz. ;) Ha végképp nem menne, akkor szólj és küldök 1et :D

Ahogy én néztem az 5510-es flasht, vmit baromira elcsesztek benne, mert a nyelvek is össze vissza vannak és ha F-bus kábelt rádugsz és megynyomsz 1 billt szétfagy az egész tela :(

hopp és a flashelésnél 5510-et kiválasztod, piros gomb, betallózod a flasht és power button. nem kell állítgatni semmit a címekkel, 200000-ra kell tölteni

@vicces: ha elég kreatív vagy, akkor amit csak akarsz :P

@Winner_hun: Sztem polifónikus nem lesz, inkáb az lesz majd, h. wav-ot fog lejáccani ;] ami azért kicsit jobb mint a polifónikus midik ;)


[Szerkesztve]

(#626) Devil


Devil
tag

Hello. Egy honapig nem nézek vissza és máris 600 hozzászólás gyorsan haladtok ;)

Na de nem ezért írok hanem végre volt egy kis időm megépítettem a flash kábelt.
Apró problémám a telóhoz csatlakoztatásával van. Szerintetek hoy lehetne egy ilyen romubusz alakú csatlakozót csinálni vagy lehet vhol venni ilyet?
Jah és csak ez a 4 kábel kell flasheléshez vagy rajta kell legyen az akksi is valahogy?

(Lehet láma kérdés de M35 ösöm csak aksival lehetett flashelni nokiát még nem próbáltam)

(#627) joci2000 válasza Devil (#626) üzenetére


joci2000
aktív tag

lehet kapni telefoncsatit, de drágább mintha egyben veszed a flash kábelt.

akksi is kell flasheléshez, anélkül nem m1 :(

na de: én annak idején gondolkodtam miből lehetne csati, és volt 1 olyan ötletem, hogy a soros port apa részét ha szétszeded(régi p1-es gépeknél külön kábelen volt a soros port), azaz levágod róla az ezüst keretet, ekkor a belsejét szét lehet szedni(2 pöcöktartó és sok pöcök) és a tüskéket ki lehet szedni.

Mivel a soros kábel olyan amilyen, rombusz alakot ki lehet belőle hozni, ezért 4 db tüsit(kettöt a páros és kettőt a páratlan sorba,1más mellé) viszateszel, hogy kijöjjön ez a forma, és az tökkéletesen illik a tela érintkezőihez :C. Aztán hozzá forrasztasz 4 zsinórt és kész.

Ami nekem problémát okozott, az a rögzítése, mert ugye akksi is kell, ezért vmi olyat kéne csinálni, h. kipeckeled a tela érintkező melletti helyet(akksi jobb alsó felét), h. akksit rendesen rá tud tartani h. ne billegjen. Akksit fogni kell majd, de hát ez van. 3310 nem tart sokáig.

Remélem segítettem vmit, sok sikert hozzá :)

(#628) vicces


vicces
addikt

nálam is fennáll a képüzenetes fagyás probléma.
ha menükben turkálok, és ha valamilyen képüzis funkciot állitgatnék, és ha feljön az 1. képüzenet - ami nálam nem gyári- egyből lefagy a teló.
de ez a kép egy régebbi flash használat közben került a telora. bár nem tom mennyit befolyásol mindez.
ki kéne valahogy javitani

:)

(#629) Winner_hun válasza joci2000 (#625) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja ok:R
De akkor azzal is fog csöngeni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#630) Xantomas válasza joci2000 (#625) üzenetére


Xantomas
őstag

:DDD Thx, Mielött válaszoltál volna, épp akkor próbáltam meg egy nem full backuppal, de a 200000-től a 550000-es tartományig. De így már pontosabb. Igazábol azt nem tudom, hogy én ezt az újamból szoptam volna ki, vagy az asztalt csapkodva toporzékoltam volna. Egyébként ha azt mondod, hogy nagyon szét van szórva, lehet hogy nem csak azért nem jövök rá, mert anál-fabéta vagyok. :))

Mondjuk igen, ez a csontra fagyos dolog nem újkeletű. Sőt, általában, ha fbusosztam, és valamit tettem rá, akkor utána lehetett vinni a telefont szervízbe, mert tuti, hogy folyamatosan baja lett.

Tegnap megilyedtem, hogy egy flashelés után nem akart bekapcsolni a telefon, pedig a flash kábel szerint minden rendbe volt. Az volt a baj, hogy az aksi egy ritka gagyi, utángyártott bigyó, és nem mindíg ér hozzá az érintkezőkhöz a kövér pereme miatt. De attól függetlenül 3/4-ed napot nem bír ki. A kijelző, meg az aksi végülis megért 2 csokit...

Szóval a lista ami kell: páka, előlap, aksi.

Amit viszont nem értek: Hol fog szólni a wav csengőhang? Mert a csipogóján nem, az tuti.

Devil, azt a rombusz alakú csavarhúzót Torx fejűnek hívják, méretre pedig 6-os. :((( Eredetileg a régi Citroenekben volt ilyen, hogy az átlagember ne tudja szétszedni. Sokan megoldották általában egy reszelővel, hogy lapos fejűvel ki lehessen hajtani.

Tudjátok mit? Bele is rakok a hsz-be kulcsszavakat, hogy lehessen a keresőre hívatkozni. :DDD Torx, rombusz izé, lapos csillag, csavar. Mi van még ami az eszetekbe jut róla? (nem sértés akar lenni bárki felé)

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#631) joci2000 válasza vicces (#628) üzenetére


joci2000
aktív tag

Gondolom telefon resetet nem nyomtál rá. :U mert akkor nem lenne benne nem eredeti kép. nekem az eredeti képekkel müxik, de már nem is használom őket, mert van sokkal jobb is helyettük. Küldeni meg sztem baromira felesleges ilyeneket, mert az új telákon csak 1 nagy(inkább baromi kicsi) pixelhalmaz lenne :P

Amilyen képek vannak benne hát akkor lehet h. inkább törlöm őket a fenébe legközelebb, h. ne is legyen ilyen funkciója :D és akkor megszűnne minden ilyennemű probléma.

@Winner_hun: Különben semmi értelme sem volna :DDD Ha már megvan a lejátszó, utána már 1xerű a csengés megoldása ;)

@Xantomas: sztem vmit félreolvastál Devil hsz-ében, mert nem rombusz alakú csavarhúzót hanem rombusz alakú csatlakozót kérdezett :U de no problem. :DDD

Ha flashelés után néha nem idul elsőre a teló az nem baj, mert van h. nem jó bitet küld a végén és ettől szétfagy a teló, de a flashelés sikerrel járt, ilyenkor kikapod akksit kb 15mp-re és vissza utána már m1 is ;)

Wav: én most azon dolgozom, szabadidőmben, h. először a füles részén szóljon, ami nem nehéz(hála a hanghívásnak, a player alapból benne van), csak 1 pár funkciót kell megkeresni és átállítani, h. saját hangokat jáccon le. Ezzel vok most gondban, mert dinamikus memóriát használ és menet közben kéne szétfagyasztani ahhoz h. megtudjam mi is kell hozzá pontosan. :C A másik, h. a csengő,csipogó részén is szólhat, sőt MADos-al már szól is ;] Igaz h. baromi halk, de szól :)

(#632) joci2000 válasza joci2000 (#631) üzenetére


joci2000
aktív tag

Kiegészítés képp:

MADos: az 1 alter oprendszer nokiára nyilt forráskóddal. Beépíthető orig softba is, csak ha elindítod utána csak reboot-tal van visszaút.
Amit tud, az pl a wav player valós időben, de van oscilloscope funkciója is, igaz ha jól tudom max 12V-ig, de már az is necces, mivel töltője alapfesze 3,7V és azért ez rendesen megkínozná a telát :) vannak gamék, apps-ok meg 1 pár hülyeség :DDD

(#633) Xantomas válasza joci2000 (#631) üzenetére


Xantomas
őstag

Huh, akkor sorry, mind kettőtöktől. Nem is kicsi. :B

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#634) Devil


Devil
tag

Hümm... már csak azt mond el a Torxnak egyébként mi köze a rombuszhoz ha már így oltogattok? (mert ha geometriai ismereteim nem csalnak egy cseppet sem hasonlít a Torx csillagszerű feje egy rombuszhoz. )

Ne vedd kötözködésnek...tetszett rombusz=torx :D

És közben rájöttem hogy fogom megcsinálni nyákból kivágok egy olyan alakú darabot és lemaratom úgy hogy csak azokon a pöttyökön maradjon a fém. Hátúról átfúrom, még 4 forrasztás és kész is.Szalagkábel hogy elférjen az akksi is..... Na már csak meg kell valósítani. :D :)) :D

(#635) vicces válasza Devil (#634) üzenetére


vicces
addikt

esélyed sincs.. :P

:)

(#636) Devil válasza vicces (#635) üzenetére


Devil
tag

Mármint mire?

(#637) joci2000 válasza Devil (#634) üzenetére


joci2000
aktív tag

Nos igazából semmi köze sincs a torx-nak a rombuszhoz, de ez már kiderült, h. nem a te matek tudásod az amit megismertünk, hanem csak 1 félreolvasás történt, ami mindenkivel előfordulhat :U

Ezért senki sem akar kötözködni, oltogatni, mert nem te voltál aki hibáztál a hszben ;)

Egyébként a nyákos ötlet jó, csak ahhoz vmi nagyon vékony kábel kell majd, h. akksi viszonlyag a helyén maradjon, de így is tartani kell majd sztem.
Bár ha majd akksival lefelé teszed le akkor lehet h. 1 sík place is elegendő lesz neki :)

(#638) Devil válasza joci2000 (#637) üzenetére


Devil
tag

Hát szalagkábelen gondolkozom az akksi alá. Vagy mi van ha nem aksival működtetem hanem külső tápegységet kapcsolok a telcsi aksi csatlakozóira addig krokodil csipesszel?
// 5 V os egyenfeszű labortáp néhány ellenálssal máris 3.6 volt elvileg csak rá kell kötni és akkor nincs szopózás az akksival.
Hülye 5 let?

(#639) joci2000 válasza Devil (#638) üzenetére


joci2000
aktív tag

az ötlet jó, bár a kroki csipesz sztem tönkretenné az érintkezőket, mert azok nagyon ragaszkodnak és az érintkezők elég gyengus anyagból vannak, így elferdítené, letépné őket :(

a táp meg csak akkor volna jó, ha flash közben nincs akksi ellenőrzés, mert akkor nem fog menni. Ezt sajnos nem tudom, még nem próbáltam ceruza elemről flashelni :D

(#640) Devil válasza joci2000 (#639) üzenetére


Devil
tag

Nah hát akkor szerdán vizsga utána indul a flesseljünk mindennel amivel csak lehet hadművelet.

(#641) joci2000 válasza Devil (#640) üzenetére


joci2000
aktív tag

én meg a holnapi vizsgám után megpróbálok összedobni 1 új file rendszeres flasht ;]

(#642) Kárpátia


Kárpátia
csendes tag

Ledet honnan lehet beszerezni, és bonyolult a berakása 3310-esbe? :F :)

Kárpátia

(#643) joci2000 válasza Kárpátia (#642) üzenetére


joci2000
aktív tag

háát ledet ebben a topicban találsz[link], és nem bonyi, ha értesz kicsit a forrasztgatáshoz ;)

(#644) Kárpátia válasza joci2000 (#643) üzenetére


Kárpátia
csendes tag

Köszi :R És ''optikailag'' mit lehet még modolni a 3310-esen? :) :))

Kárpátia

(#645) joci2000 válasza Kárpátia (#644) üzenetére


joci2000
aktív tag

ha új típusod van, akkor 3410-es előlap és bill. mehet még rá 1 kis soft tuning után, meg 1-2 hw módosítás :U

(#646) Kárpátia válasza joci2000 (#645) üzenetére


Kárpátia
csendes tag

Szoftver tuning kell a 3410-es cuccokhoz? :F ájjjájj :B az komprikált? :U

Kárpátia

(#647) joci2000 válasza Kárpátia (#646) üzenetére


joci2000
aktív tag

nem nehéz, de kábelek nélkül nem fog menni.

(#648) Kárpátia válasza joci2000 (#647) üzenetére


Kárpátia
csendes tag

Értem, nekem ez az átlátszó előlap+ledek+kék háttérvilágítás megoldás tetszett nagyon4 :C :DD Csak nem tudom, hogy(hol) fogjak hozzá.. :F

Kárpátia

(#649) joci2000 válasza Kárpátia (#648) üzenetére


joci2000
aktív tag

hát a 3410-es előlaphoz szét kéne csavarozni a telát teljesen, h. lásd a képernyő alatt a nyákot, h. milyen a bill kiosztás.

Led cseréhez led és forrasztópáka kell.

soft tuninghoz meg kábel

csavarhúzó mindenképp kell, a ledcseréhez is és a 3410 tuninghoz is

[Szerkesztve]

(#650) Xantomas válasza Devil (#634) üzenetére


Xantomas
őstag

Van olyan kb 8 éves 6-os torxom ami már kör alakú :D, de még egyszer sorry.
Egyébként nagyon 2-3D-ben gondolkodsz. Idővel rombuszból lehet bármi
. ;]

És ha szétszedsz egy adatkábelt, levágod az érinkezős részt, és arra forrasztasz szallagkábelt? De megint ott a baj, hogy ha az benne van, hol lesz az a hátlap alatt a kábel másik vége?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.