Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) DiVaD


DiVaD
senior tag

Srácok...van már új 3310es és 3330as soft? :B


[Szerkesztve]

(#502) lester


lester
csendes tag

Ez a szet jó faidelésre meg full factory resethez stb.külön MBUS/FBUS kábelek helyett?
[link]

[Szerkesztve]

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/3556/doubleposters2zs3dn5ob5hs.gif[/IMG]

(#503) DiVaD válasza lester (#502) üzenetére


DiVaD
senior tag

ez csak soros portos..kell még 1 LPT fejegység minimum.
a hozzávaló kábelek meg valszeg jók, ha lehet őket kapcsolni.

(#504) joci2000 válasza lester (#502) üzenetére


joci2000
aktív tag

ez mind mbusos, szal elvileg jók, de csak servíz funkcióra(elvétve adatkábelnek is), flashre nem :U

@DiVaD: a kapcsoló csak akkor van rajta, h. f/m -busos a cucc, de ez csak mbus, szal kapcsoló tutira nincs rajta. 1ébként ennyit simán megér :C

(#505) lester


lester
csendes tag

Ilyenem van:
[link]
Ennek a kábelei jók a com portos m2bus fejegységhez?

Mert most com portos csak 3310-hez való fbus/mbus kábelem van.

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/3556/doubleposters2zs3dn5ob5hs.gif[/IMG]

(#506) joci2000 válasza lester (#505) üzenetére


joci2000
aktív tag

hmm akkor most venni akarsz, vagy inkább csinálni? sztem külön nem adják oda a fejegységet mbus kábelszettből :(

max annyit tucc tenni, h. veszel elektronikai boltban(pl lomex) ps2 csatit(egy apa részt és 1 anya részt, és átépíted a 3310-es kábelét, h. a többi flash kábel csatit fogadja :U .

(#507) lester válasza joci2000 (#506) üzenetére


lester
csendes tag

Ez lett volna a következő kérdésem.
Tehát akkor megoldható, hogy levágom az fbus/mbus kábelről a soros csatit, rakok rá ps2 csatlakozót és igy teljes értékű mbus kábelt kapok a flash készlet kábeleivel?
Nem kell a bekötésen variálni? Vagy hogy van ez konkrétan?

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/3556/doubleposters2zs3dn5ob5hs.gif[/IMG]

(#508) joci2000 válasza lester (#507) üzenetére


joci2000
aktív tag

hát igazából nem a soros csatit kell levágni, hanem a 3310-es csatit, mert ha másik végén mecced el, akkor rövid lex kábel, és akkor annyi :(

szal levágod, és sajna nem mind1 h. kötöd be. ha nem jól kötöd, akkor nem fog menni.

ha jól tudom mbus 2 kábelt használ a földelést és az m-bus szárat. ez ha a telát fejjel lefelé tartod, akku kivesz, és az akku érintkezők a felső résznél vannak, akkor a földelés a bal felső érintkező az mbus pedig a bal also azaz:


|| ||
+ -


* ==>(földelés)
_ *
* ==>(m-bus ér)
_ *

ezeket megnézed a dugóban, h. melyik színű, és miután levágtad a dugót, kigobozod ezt a 2-t. Utána simán ráforrasztod a ps2-t. Hogy ps2-es dugon hova kösd? azt sajna ki kéne mérned. Kiméred ezt a 2 eret a 3310-es flash kábeles dugón(földet és mbust) és nem is nehéz. arra a 2 csatlakozóra aztán odaforrasztod a soros kábel 2 erét, többit levágod, h. ne legyen útban :U és ne figyegjen neked ott :DDD és kész is. esetleg még szigszalaggal körbetekered és készen is van a vadi új mbus kábeled. elvileg megoldható volna az fbusos cucc is, de ahhoz kell 1 kapcsoló is.

hogy l1en f-busod is, ahhoz a jobb alsót(fbus rx) kösd össze az m-bussal, közben 1 kétállású kapcsolóval ami ide oda kapcsol(1xre ne l1en itt is ott is érintkező 1xerű ha kiszeded az eredeti com kábelből), és a jobb felsőt(fbus tx) pedig meg kell nézni szinét eredetin, és ki kell mérni flashkábelen. és ps2-esen a megfelelő helyre forrasztod. arra figyelj fbus esetében, h. a flashkábeleknél külön van mind a 4 ér(van ahol több is) szal a kapcsolót a dugóhoz kell tenned

[Szerkesztve]

(#509) lester válasza joci2000 (#508) üzenetére


lester
csendes tag

Ehez én analfabéta vagyok.
Csak mbus-ra van szükségem.
Esetleg képekkel illusztrálva nem lehetne az előző leírást?
Meg azt se tudom, hogy mivel/hogyan kell bemérni.

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/3556/doubleposters2zs3dn5ob5hs.gif[/IMG]

(#510) joci2000 válasza lester (#509) üzenetére


joci2000
aktív tag

őő melyik részét nem érted, és azt esetleg elmondanám másképp, ha tudom :F

pedig nem kell nagy észnek lenni hozzá, szal 1 analfabéta is meg tudja csinálni.

fodog szétcsavarozod a soros kábeled 3310-es fejét és leveszed a fedelet, és beteszed a helyére akksi nélkül, és megnézed milyen színű a bal alsó és felső csatlakozóhoz menő kábel. utána levágod pár cm-re a 3310-es dugót, és megnyúzod a végét, h az előbbi 2 kábel kilógjon.

a bemérés elég ha fox 1 1,5V-s ceruza elemet és odaérinted a flash 3310-es fej(előbb szedd le a flasher kábelről, azaz csak a kb 10cm-s rész kell) 1ik ( ha a tüsiket nézed akkor a jobb felsőhőz mivel ha lefordítod, akkor az lesz a bal felső), és dugj a másik(ps2) végébe 1 drótot, és utána nyald meg a drótot és az elem szabad felét. ha csíp akkor az az ér , oda kell kötni a cuccot. Ha nem csíp(vagy bizserget) akkor tedd odébb a kábelt a ps2-ben, ha megvan a bizsergő, akkor utána mérd be a jobb alsót(ugyanúgy tüsivel felfelé, mert ha lefordítod az lesz a bal alsó) is. ezután fogod az újonnan vett ps2-es dugót és a megfelelő érintkezőhöz forrasztod a földet és mbus eret.

[Szerkesztve]

(#511) -Nemtom- válasza lester (#509) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

itt vannak a bekötési sorrendek:
[link]

(#512) joci2000 válasza -Nemtom- (#511) üzenetére


joci2000
aktív tag

na ez 1 jó rajz pl nekem is megvan :U vhol

@ lester: a lényeg : bal oldalon van a 3310-es csati alatt 1 párral 1 ps2-es dugó ott a 3-as és 5-ös ér kell neked ;)

(#513) joci2000 válasza joci2000 (#512) üzenetére


joci2000
aktív tag

akarom mondani jobb oldalon :B

(#514) lester válasza -Nemtom- (#511) üzenetére


lester
csendes tag

Na, ez már jó, így gondoltam. Köszi!
Jocinak is.

A rajzot ha nézem, akkor így álljon a teló?
[kép]

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/3556/doubleposters2zs3dn5ob5hs.gif[/IMG]

(#515) joci2000 válasza lester (#514) üzenetére


joci2000
aktív tag

így van ott az up a tela tetejét jelenti. szal így kell nézni ahogy a képet belinkelted.

(#516) joci2000


joci2000
aktív tag

Nah közben megjött 5510, hát ez vicces h. van megoldva :S nem hittem vóna, h. ilyen tré a megoldása :DDD

@cherockee sikerült megtalálni az 5510 3310-es tokba való tömörítést? :U

(#517) Winner_hun válasza lester (#514) üzenetére


Winner_hun
félisten

ekkora képet máskor légyszi csak linkelj. köszi:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#518) Dw4k válasza joci2000 (#516) üzenetére


Dw4k
csendes tag

Joci! Sok sikert az 5510-hez! :)
Ezután várható, hogy 5510-hez is lesz ''szoftverfrissítés'' ? :C

Nem nézted, hogyan lehetne lecserélni a 2.5 jack dugót 3.5-ösre?
Mondjuk nem létfontosságú, csak megkérdeztem.. :D

Dw4k

(#519) joci2000 válasza Dw4k (#518) üzenetére


joci2000
aktív tag

ha van rá igény akkor lesz :D

jack dugó: hát ahogy néztem, sztem tök 1xerűen lehet, mert nincs a nyákra forrasztva.
4 érintkezője van, szal jó kérdés melyik melyik?

gondolom 2 közüle a föld , amit ha rövidre zárok, akkor érzékeli a fülhallgatót, a maradék 2 pedig a jobb és bal oldal. simán rádugok 1 pár zsinórt azt kész.

viszont sajna az usb csatija elég ramaty állapotban van, mert a fele le van szakadva vagy mi. nah azt majd meg kell forrasztani. de viszonlyag türhető állapotban van.

(#520) Dw4k válasza joci2000 (#519) üzenetére


Dw4k
csendes tag

Természetesen van rá igény! :DDD

De nem sürgős! Ráér nyáron is.
A nyákot én is néztem, csak nem akartam ráforrasztani, de lehet, hogy mégis az a megoldás marad.

Dw4k

(#521) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Bugos a szoftverem:O Írok SMS-t és az elküldés után megfagy a teló majd újraindul:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#522) [HUN]Zolee válasza Winner_hun (#521) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

egyszer csinált nekem is ilyet. de azótase

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#523) Sirandrish


Sirandrish
legenda

van olyan amivel lehalgatni lehet??

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#524) Winner_hun válasza [HUN]Zolee (#522) üzenetére


Winner_hun
félisten

2x egymás után 2 nap:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#525) joci2000 válasza Winner_hun (#521) üzenetére


joci2000
aktív tag

hát ez érdekes, nekem még 1x se fagyott le :P

próbáld meg, h. az sms packban a beállításokat ujra beállítod.

@Sirandrish: spy mode-ra gondolsz? van ;]

(#526) Winner_hun válasza joci2000 (#525) üzenetére


Winner_hun
félisten

nem is állítgattam:F Mit állítsak be? Azt lehet állítani?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#527) joci2000 válasza Winner_hun (#526) üzenetére


joci2000
aktív tag

nah akkor bemész vmelyik mappába és ott beállít, és beállítások. ott állítgasd be a dógokat aszerint ahogy neked kell.

rendszeres kifagyás általában a memóriában levő érvénytelen adat miatt szokott lenni. ilyenkor érdemes beállítgatni a dógokat újra.

Bár a multkori stones bug óta ahogy ismerlek nálad semmi sincs biztonságban :DD

(#528) cherockee válasza joci2000 (#516) üzenetére


cherockee
aktív tag

keresgéltem, de az istennek nem találom. nem google-el találtam, hanem anno egy Nam nevü progi oldalárol indulva, ez a progi volt hivatott arra hogy a nokia gyári nagyon nagyon nagyon ocska szoftverét helyettesitse...sim konverter, drag and drop modszerrel küldte a zenét a telora. Keresd meg szerintem. hasznos, szinte nélkülözhetetlen.

(#529) cherockee válasza Dw4k (#520) üzenetére


cherockee
aktív tag

a páratlan érintkezők a földek, a másik kettő a bal és jobb, ért.szerüen. Nem kell amugy forrasztani....conrad.hu-n keresgéljétek a megoldást.

amugy engem is érdekelne majd a szoftverfrissités, mod 5letek...főleg ha másra is lehetne használni a 64 megát...

(#530) Winner_hun válasza joci2000 (#527) üzenetére


Winner_hun
félisten

oks:R

stones akkor is bugos;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#531) lester válasza cherockee (#528) üzenetére


lester
csendes tag

Nem lehet, hogy ez az a progi?
[link]
Valamikor nagyon régen találtam, de a mai napig se tudom, hogy mire jó.

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/3556/doubleposters2zs3dn5ob5hs.gif[/IMG]

(#532) joci2000


joci2000
aktív tag

na itt az újabb 3310-es soft[link]
[kép]

újdonságok:
gyorsbill:
1-es gyors bill-->lángoló animácó
3-as gyors bill--> spy mode(kussoltasd hozzá telót, és rezgőt is deaktiváld, 1xerű ha csinálsz 1 profilt neki), visszatéréshez #-et hosszan tartani.

games:
Tron
Sudoku

progik:
mobile unlocker fejlesztés, nokiás bizti kód generálóval ;]
Lunar screen saver (időtől függő háttérrel rendelkező képernyővédő, azaz nappal napocskás, éjjel holdacskás :C )

Akku hőfok kijelzés ( linkekkel néha bugos)
Hívások elutasíthatósága, csak listán belülit fogadjon, semmit se fogadjon:

hogy működjön, a 6. szabadon állítható csengőhanghoz a szerkesztőn keresztül tegyetek 1 pause-t 0-ával jön elő és semmi mást, mentsétek, és a kívánt tel.számra állítsátok telefonkönyvből a 6-os csengőhangot.

1-2 bugjavítás:
@Winner_hun: Stones bug javítva ;)
Szervíz menü kilépés javítva
*#plotter# féle kódok kilépéskor törlődnek
...

sajnos van még bug benne, a hőfokos tuti megvan, ahogy láttam ha az eredeti ''üzemmód logo'' aktiválva van, és ráállítjátok vmelyik újfajta screen savert, standby_logo-t vagy a dátum kijelzést akkor resetelés lesz 1 idő után :F, eltűnik az óra, ha némítotton aktiválod a billzárt és akku hőfokot mutatja.

Ha vki talál bugot, és rendszeresen előjön, vagy 1 bizonyos metódus után jön elő írja le pls.

méég vmi? ha vmit kihagytam vóna akkor bocsesz :B

[Szerkesztve]

(#533) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nemtom hogy megint kezdődik-e de újraindul a teló csak úgy:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#534) joci2000 válasza Winner_hun (#533) üzenetére


joci2000
aktív tag

hmm kicsit konkrétabban? mikor, milyen időközönként? és hogyan? mik vannak beállítva?

(#535) Winner_hun válasza joci2000 (#534) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az elején vmilyen lo be van állítva. Gépnél magam elé raktam a telót és láttam, amiokor ujraindult, mert világítani kezdett a teló. Egyszer láttam.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#536) joci2000 válasza Winner_hun (#535) üzenetére


joci2000
aktív tag

''Az elején vmilyen lo be van állítva'' milyen lo?

elvileg nem kéne annak újraindulni, mert az stabil soft.

(#537) lester válasza joci2000 (#532) üzenetére


lester
csendes tag

Az unlockerben van már asic6 is?

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/3556/doubleposters2zs3dn5ob5hs.gif[/IMG]

(#538) Winner_hun válasza joci2000 (#536) üzenetére


Winner_hun
félisten

ehhh sry logo akart lenni:B nem ugrik be hogy mi a neve:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#539) joci2000 válasza lester (#537) üzenetére


joci2000
aktív tag

asic 6 már régóta benne van ;)

@Winner_hun: jah h. induló animációra gondolsz? így látatlanban sajna nem tom megmondani, mert bármi lehet :S a legvalószínű, h. összeakad 1-2 script.

pl szoktad használni a sima screensavert standby logoval meg dátumkijelzéssel? ezek lehet h. összeakadnak.


Temperatures funkció bugosnak néz ki az új softban, szal használatát mellőzzétek, mert restartol a tela tőle :F

[Szerkesztve]

(#540) Winner_hun válasza joci2000 (#539) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem használok screen savert.
Standby logo asszem az, amit használok:B Dátumkijelzés meg nicns is benne:F
És az sms packnál nincs semmilyen beállítás:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#541) joci2000 válasza Winner_hun (#540) üzenetére


joci2000
aktív tag

Standby logot használsz vmilyen móddal ami nem általános? nekem akkor szokott megbolondulni :F

smspacknál van beállítás, csak bemész vmelyik mappába, pl tervezett, és ott nyomsz 1 navi-t ezután bejön 1 menü, és ott van a beállítások menüje

(#542) Winner_hun válasza joci2000 (#541) üzenetére


Winner_hun
félisten

Teljes menüt használom, ha arra gondolsz.
Jah sms packnál azthittem ott van a beállítás és hogy nem kell magam ennyire beleásni:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#543) joci2000 válasza Winner_hun (#542) üzenetére


joci2000
aktív tag

hát én a mód-ra gondoltam a profile-ra mont néma, általános, csendes, hangos, amikor kiír vmi szöveget a standby logo helyett. ott sztem összeakaadhatnak a dolgok :F

általános módban semmit nem ír ki

[Szerkesztve]

(#544) Winner_hun válasza joci2000 (#543) üzenetére


Winner_hun
félisten

jaaa általánost használom.
szal szedjem le a logot.

lehet az lesz. Amúgy küldtem azóta sms-t és nem indult újra, lehet pillanatnyi üzemzavar volt:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#545) joci2000 válasza Winner_hun (#544) üzenetére


joci2000
aktív tag

ne ha általánost használsz, akkor jól működik, ahogy én tapasztaltam, amikor némára váltok, eltűnik a logo és a néma felirat lesz helyette, és ez sztem bekavar 1másnak, de általánosban stabil, bugmentes.

jah van h. néha nem sikerül memória területet foglalni, és ezért újra is indulhat, mert sajna baromira megvan tömve, és ha 1xre sok mindent használsz, ram megtelik és befagy :O mint a windóz :DD

(#546) Winner_hun válasza joci2000 (#545) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nah így már értem:R Azért a winhez ne hasonlítsd, az a tuningot sem bírja:( Vagyis nálam nem:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#547) lester


lester
csendes tag

Hy!
Ezt a hibát miért írja ki a végén mindig a nokix, mikor be akarom rakni a flashbe a scripteket?



# Processing started

# Input flash: 6.39 N.fls
# Loading... OK

# Processing: anonymous_access.nrx
Patching...
Initialize SIM card with 'init_sim_card' 5E0 ID
Done!

# Processing: calendar.nrx
Inserting calendar functions...
Patching date setting dialog box...
Patching Reminders...
Calendar was integrated with Reminders function
Done!

# Processing: fade_leds.nrx
Configure with 'fade_leds/in' and 'fade_leds/out' definitions
Done!

# Processing: invert_lcd.nrx
Patching...
Configure with 'invert_lcd' definition
Toggle with 'invert_lcd/toggle' definition
Done!

# Processing: lcd_contrast.nrx
Done!

# Processing: light_settings.nrx
Done!

# Processing: mobile_unlocker15.nrx
Main menu created at: 0x336510
Access with 'mobile_unlocker' definition
Done!

# Processing: nokix_shot.nrx
Installing...
Done!

# Processing: reboot.nrx
Reboot with 'reboot' definition
Done!

# Processing: rhythmic_leds.nrx
Configure with 'rhythmic_leds' definition
Toggle with 'rhythmic_leds/toggle' definition
Done!

# Processing: send_flash_sms.nrx
Patching...
Done!

# Processing: show_free_space.nrx
I will display free space at the end of processing...
Done!

# Processing: CREATE_CONFIG_ID.rx THE_END
Number of IDs created: 8 nonvolatile and 2 volatile
Creating configs EEPROM table entry...
# ERROR: Not enough free EEPROM space, needed 5, found 5 bytes!
# 297 +++ fail ''Not enough free EEPROM space, needed ''len*idx'', found ''free'' bytes!''
# 138 +++ eeprom_id=eeprom(''create'',buffer_length)
# Error 4 running ''C:\NokiX\scripts\EEPROM.rx'', line 297: Program interrupted

# ERROR: Script failure!

:F

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/3556/doubleposters2zs3dn5ob5hs.gif[/IMG]

(#548) joci2000 válasza lester (#547) üzenetére


joci2000
aktív tag

a megoldás 1xerű, bár ha az összes script infóját ololvastad volna, akkor tudnád is, de segítek azért.

Szal a legújabb 3310-esben szarul van megcsinálva az eeprom tábla, és a képüzik sok helyet foglalnak el, ezért nincs elegendő hely benne. A megoldás, h. szabályozni kell a képüzik számát, de ahogy én észrevettrem semmit se szabályoz, csak a helyet szabadítja fel. Szal beteszed a project elejére az adjust_nokia_screen_saver.nrx scriptet 1-es paraméterrel, és ezután már mehet is a tuning. ahogy néztem a kill_mcu és kill_faid nincs benne az elején, én azt a 2 scriptet tenném legelejére, és utána a adjust_nokia...-t.

(#549) lester válasza joci2000 (#548) üzenetére


lester
csendes tag

Köszi!
Már mondam, hogy lámázni fogok, amíg meg nem tanulom rendesen ezeket.

Logomanagerrel miért ír mindig errort ha csengőhangot akarok feltölteni?
Logo+képek az megy.

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/3556/doubleposters2zs3dn5ob5hs.gif[/IMG]

(#550) joci2000 válasza lester (#549) üzenetére


joci2000
aktív tag

gyári softra? vagy az általad készítettre, vagy netán enyimre? :U

passz, de tökmind1 nem? mert akármilyen cshangot bele tucc tenni nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.