Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) joci2000 válasza (Kolombusz) (#848) üzenetére


joci2000
aktív tag

nah végre újra itthon.. 6 nap gólyatáborban szervezőként elég fárasztó volt ;]

nah akkor sorba:

6210 egyáltalán nem tuningolható...

@846: 8210 müxik elég jól, 8850-ről nem tok nyilatkozni, mert még nem nagyon találkoztam vele...
3410-zel pedig sajna nem script baj van, hanem hw baja van. Vhogy nem képes bevenni a feladatokat :S megtudtam csinálni, h. belelehessen pakolni ezt-azt, de nem tudja átállítani. a dolgokat. Szal ott mégtöbb baj van. Jah multkor még 3310-es tuning softtal sem volt képes menni..

@847: ezzel az új softos dologgal csak 1 gubanc van, mégpedig h. mivel új soft lenne rajta, ezért mindenképp kell rá factory resetet nyomni, meg telefon alapállapotba hozást, mert 99% h. más memóriaterületeket használ. Így elvesznének a beállítások. És csak resettel lehet kiküszöbölni, h. gubancok l1enek a softban.

6.xx-es soft-ból pedig a winteslas is jó, csak azt előbb át kell konvertálni normálra. Ezt a Knok, Newknok progival simán megteheted. Utána rolis is beveszi simán.

Ha a filesystem a hibás, akkor CS-sincs. Mivel általában el sem indul tőle a telefon. Szóval ott más gubanc volt, de sztem factory reset megoldotta volna amúgy is.

Nálam müxik simán 3330 fs-el. elég jól megvan tunyingolva, szal jól müxik. Tehát nem FS volt baja...

(#852) xabolcs válasza joci2000 (#851) üzenetére


xabolcs
őstag

udv,
es egeszsegedre a golyatabort :D
ugye jol bevezetted oket a felsooktatas rejtelmeibe? :DDD

ujsoft + reset: ahh, igen, kozben meg olyat is tapasztaltam, h ahogy beirtam a pin kodot
rogton lezarta a billentyuzetet, es kioldani sem lehetett :Y
szal telleg el van csuszva a memoriaja ... majd kezzel beirom azt a nehany emlekeztetot :)

wintesla + rolis:
a rolissal is ossze lehet kapcsoltatni a mcu + ppm-et, es sztem nalam volt a hiba,
mert tegnap ahogy a nagy konyvben le van irva, pillanatok alatt beolvasta oket :D
mikor irtam, sztem mar nagyon faradt voltam :DDD

3330 + fs: el tudnad kuldeni a *.nxp-t, h okosodjak? plz :R ja, es mellekeld legyszi a legujabb winteslat is abbol nekem csak 4.50-volt egeszen addig, amig csipkerozsika alomba nem merult a vinyom :O


aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#853) joci2000 válasza xabolcs (#852) üzenetére


joci2000
aktív tag

3330-as .nxp kb. ua. mint a 3310-es, mert majdnem minden script kompatibilis 3330-al. szal elég ha csak a 3310-es projectben kicseréled az input flash-t és a menüt és kész is. nálam pl annyi a különbség, h. 3330-on több a szabad memória :) és így még MADos is simán belefér az egészbe:) :)

3330-as winteslám pedig csak 4.50-es van :( ha az is jó, akkor küldöm..

(#854) xabolcs válasza joci2000 (#853) üzenetére


xabolcs
őstag

lattam a 3310es tuningszoftodban olyat, h Reject calls ;]
asszem tudnam hasznalni :D

mondanal 1 helyet, ahonnan meg tudnam szerezni? :R

szerk:
google a baratom :P :B [link]
csak eppen nem muxik :O es persze lengyelul se tudok olyan jol :P

[Szerkesztve]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#855) joci2000 válasza xabolcs (#854) üzenetére


joci2000
aktív tag

persze:
[link]

(#856) xabolcs válasza joci2000 (#855) üzenetére


xabolcs
őstag

eloszor en is azt hittem, h az :(((

akkor neked vmi regebbi valtozat van meg,
mert ez mar amugy is reject call with sms
ahol csak ki-be lehet kapcsolni, illetve visszautasito sms-t lehet irni.

a tiedben pedig lista szerint lehet elutasitani.
tehat
amit keresek: automatikus C-gomb-nyomo
amit ajanlottal: automatikus sms kuldo

szal meg akarom tanitani a telefonomat, h ha ez meg ez a telefonszam hivja,
akkor hivasjelzes helyett egy ''kinyomom a C-vel'' nevezetu processt inditson ;]

mar csak az a kerdes, h hol tudom beallitani, megnezni, ... a fent nevezett listat :U
rapillantanal ez ugyben a 3310-edre? thx :R

szerk:
most talaltam a telefonkonyvben egy info szamok nevezetu menupontot,
csak eppen nem csinal semmit.... :(

[Szerkesztve]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#857) joci2000 válasza xabolcs (#856) üzenetére


joci2000
aktív tag

Nos tehát: innen tod leszednio a régebbi verziót: [link]

a lista pedig úgy működik, h. asszem az utolsó előtti szabadon módosítható csengőhangra, tehát a csengőhang szerkesztésnél az utolsó előttire teszel egy szünetet, és semmi mást (szünetet a 0-ával tudsz tenni). A listát pedig úgy állítod össze, h. a telefonkönyvben hozzárendeled ezt a csengőhangot az éppen elutasítani, elfogadni akaró számhoz, amit már menüből állítasz h. éppen elfogadó számokhoz vagy elutasítókhoz rendelted a szünetet.

(#858) xabolcs válasza joci2000 (#857) üzenetére


xabolcs
őstag

:R

D:Virus kollegaval kell konzultalnom, ha azt akarom,
h ne (csak) felvesz+letesz, hanem csak siman letesz legyen a visszautasitas?
vagy keressek forrast vhonnan, s implementaljak?

kerdezem toled, aki nem egy szkriptet irt mar :D

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#859) joci2000 válasza xabolcs (#858) üzenetére


joci2000
aktív tag

igazából nem tudom milyen módszerrel csinálta meg ezt D:Virus, de ha úgy, ahogy gondolom, akkor valszeg 2x küldi el a navi gomb megnyomását, mivel lehet szimulálni gomblenyomást is. Ha ez a helyzet, akkor az első gomblenyomás helyére kéne tenni a navi helyett a C kódját, és a második gombnyomást pedig kihagyni. És kész is. ;)

Ha értesz 1 kicsit ARM-hoz, akkor gyorsan kideríthető h. mi is a helyzet.

(#860) joci2000 válasza joci2000 (#859) üzenetére


joci2000
aktív tag

nah közben kicsit megnéztem h. mi is a helyzet. először tényleg felveszi sajna, csak nem a navi gombbal, hanem a pickup gombbal.

ha belenézel a scriptbe, akkor az insert code rész után ezt látod:

/* inserting code */
__code__=x2c(B50048062101F7FFFFFE4805210E...

Namármost, itt a sor végén levő 0E az amelyik gombot jelöli. Ez a Pickup gomb kódja. ezt cseréld ki 0F-re, ami a letevő gomb. Elvileg így már nem kell felvennie, hanem egyből elutasítja.

[Szerkesztve]

(#861) xabolcs válasza joci2000 (#860) üzenetére


xabolcs
őstag

nagyon thx, asszem majd ma este kornyeken kiprobalom :) :R
legfeljebb egy keves penzem banja :D

extra kivansag: h menubol valasztani tudjak a visszautasitas mikentjerol? :B

ahhoz mar forrast kellene kuncsorogni D:Virus-tol? :DDD

thx megint! :DD

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#862) joci2000 válasza xabolcs (#861) üzenetére


joci2000
aktív tag

ahhoz sajna igen, nem ártana a forrás...

(#863) xabolcs válasza joci2000 (#860) üzenetére


xabolcs
őstag

kiprobaltam, muxik! :R

viszont a helpben emlitett Incase you missed the call then a POPUP will alert you that you have cancelled a call. az OK gombon kivul nem latszik semmi se a te fw-dben, se a sajat nokixalt flashemben :O (-> bugreport D:Virusnak? :B )
es ugy nez ki, h megy a 5210-es fw-vel is :DD de jo lesz nekem :C
... ott is 0F a letevo gomb? :U
nem kell sietned, mert csak jovo7re lesz telefon a kezemben, addig csak elmelkedek :D

[Szerkesztve]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#864) joci2000 válasza xabolcs (#863) üzenetére


joci2000
aktív tag

nah zsír,

viszont az a popup cucc azért nem m1, mert mivel átírtad a felvevő gombot, nem jut el odáig a program, h. letegye, és kiírja. Amit lehet vele kezdeni, az h. átirányítod a letevő gombra, és minden faxa lex elvileg...

utána is nézek majd mit kell átírni, csak most épp elszállt irodánkban az 1ik winyó, amin elég fontos adatok voltak, és mikor? hát persze amikor archiválni akartuk őket :S És elég hallottnak tűnik, megyek is írok itt 1 másik topicba, h. mit lehetne vele kezdeni...

(#865) xabolcs


xabolcs
őstag

helo,
ujra itt ... bar nem gondoltam volna :(((

szoval ott kezdodott a dolog, hogy a gyonyoruen megokositott 5210-esem elkezdte dobalni a tererot. gondoltam, h akkor epp itt az ideje visszatenni a gyari 5.40-es szoftot.
visszateve, juhee!
de persze bekapcsolni az mar luxus :((
valahogy csinaltam ra contact service-t, s gondoltam innen mar menni fog ;]
de nem :O
persze bekapcsol, be lehet irni a pin kodot, de nem fogadja el a sim kartyat - pedig fuggetlen - es nem tolt!! :W

biztos, hogy valami szoftveres hiba, mert operacio elott direkt feltoltottem. :U

visszatoltottem mar mcu + ppm-et, eep-t, 4 megas fubu-t ... de vegul mindig csak ez a "nem-toltok-akksit-es-nem-erdekel-a-sim-kartyad" kepernyo fogad :O :F

valaki legyszives segitsen! :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#866) xabolcs válasza xabolcs (#865) üzenetére


xabolcs
őstag

juheee :)
talaltam egy masik fubu-t, amivel mar hajlando volt rendesen mukodni pin kod utan is :U
viszont tovabbra is varom a megfejteseket arra, hogy miert nem volt jo a tobbi fubu, a tobbi mas kombozas?
es ez a nemtolt + sim elutasitas? ezmiez? :F

megvalami!
ha most (gyari szofttal) is produkalna a tererobetegseget, akkor az tenyleg hardver (vegfok, ilyesmi, ...) hiba? mehet pannonnak 10e-ert? ;] :((

koszontem,
xabolcs :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#868) joci2000 válasza xabolcs (#866) üzenetére


joci2000
aktív tag

Saját fubu volt, vagy netről beszerzett? mert az utóbbiban virgin eepromok szoktak figyelni, amiket rendesen, többször kell resetelni mire működőképes állapotba lehet hozni. Főleg WinXP alatt, ahol kicsit szar az mbus kezelés. Nekem is van soxor, h. nem csinál semmit. Ebből a szempontból vista és 98 sokkal jobbak. Ott pöccre megy mindegyik funkció.

Az hogy egyik pillanatról a másikra térerőt elengedte, az fizikális gebasz lehet szvsz. Mondjuk alkatrészek kimozdultak vagy ilysemi.. Leesik, vagy csak zsebedben/táskádban mocorog/feszül/ütődik meg hasonló.. Nálam ha ilyen bibi van, mindig hw-t kezdem mocorogtatni, piszkálni, mert softtal nem sok gond szokott lenni. főleg ha így 1ik napról a másikra történik.

nemtolt/simelutasítás pedig valszeg régi memória tartalom miatt lehetett.. Ott ha tuning soft belekontárkodik és eredetit visszaírod, akkor rendesen átírja a memóriatáblát. És könnyen meglehet h. azokat a biteket is atírta amik ezekért felelősek. Simplán a többszöri full soft reset itt is segíthetett volna. Az ugyanis a teló memóriáját is alaphelyzetbe vágja, márha hajlandó menni az mbus. ;)

(#869) xabolcs válasza joci2000 (#868) üzenetére


xabolcs
őstag

kozben tortentek dolgok. :D
vmi csoda folytan egyszer csak folment a szoft, s mukodott is rendesen, s meg tolt is. :K
lehet, h annak is tobbszori reset kellett. :B

de most olyat csinal, hogy 100% terero, de se hivast fogadni, se inditani nem lehet. :W
neha gondol egyet, s akkor (helyesen) nem mutat egy deka tererot sem. meg persze azert mutatoba mukodik is rendesen. :U
aztan egyszer kicsereltem a t-mobilos kartyat egy pannonosra.
na, azzal meg ugy dolgozik, ahogy a nagy konyvben meg van irva... :U

ilyet meg nem lattam, h a sim kartyara lenne allergias a telefon, foleg ennyire.
gondoltam mar arra is, hogy az utangyartott akksi miatt gyikoskodik a tererovel.
nemtudom. :(

vmi otlet? :D

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#870) Krisz&Ancsi


Krisz&Ancsi
csendes tag

Udv mindenki
azt szeretnem kerdezni hogy ujjab telok programozasaval foglakoztok e .pl
a java s alapu nokiak azon belul a 6270 es.szeretnem egy kicsit testre szabhatobba tenni a keszuleket.

(#871) Mazsika


Mazsika
őstag

helló! jár még erre valaki? most jutottam egy 3310-eshez, és egy adatkábelt is rendeltem gyorsan, hogy lehetne ezt tuningolnil, valaki tud valami oldalt, ahol le tudom tölteni amik kellenek hozzá!? válaszokat előre is köszi!

Dáccsika

(#872) Stati001


Stati001
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám!Nem tudom kitörölni a 3310-esemröl az üzemmod logo-t.
Hogytudnám ezt kitörölni?

(#873) xabolcs válasza Stati001 (#872) üzenetére


xabolcs
őstag

szia

*#opr_logo# -val, azaz *#67705646#
jaaaa, ez nem is az.

a mod-nal tudod testreszabni ezt a reszt. kikapcsolni tudod, nem kitorolni.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#874) Stati001


Stati001
csendes tag

Értem.
Akkor csak kikapcsolni lehet,de kitörölni nem.

(#875) xabolcs válasza Stati001 (#874) üzenetére


xabolcs
őstag

ize, ilyet akarsz kitorolni?
mert akkor megkeresheted a kepernyovedoket, meg a kepuzeneteket.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#876) Stati001 válasza xabolcs (#875) üzenetére


Stati001
csendes tag

ÁÁÁ!!!!
Bocsi most néztem,hogy irtál.
Ez volt a helyes válasz!!!
Köszi

(#877) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! Először akarom használni a nokix programot. Hogyan kell, milyen állásba legyen a kapcsoló a kábelen :B , a telefonba legyen akku, és számít e milyen az sw verzió, stb? Válaszokat előre is köszönöm!

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#878) zorzy4


zorzy4
őstag

Egészen pontosan 3310re szeretnék naptárat tenni!

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#880) hackerke


hackerke
csendes tag

Sziasztok!
Találtam a fiók alján egy nokia 3410 es telefont! :DD :DDD
Valaki küldene egy kapcsolási rajzot a flashkábelről, mert szeretnék egyet csinálni?
Milyen programot kell használni a nokia okosításhoz?
Valami nokix nevű programot töltöttem le, de a scripteket egy .fls fáljba tudja tenni, azt honann lehet tölteni le?

(#881) lócitrom


lócitrom
őstag

üdv. ha jól sejtem halott a téma, de ha mégsem....lenne pár régi vasam és jó lenne őket legyalul gyárira, "frissre" kezdetnek egy 5210-el bajlódom, aminél a Rollis flasher azt írja, frissítéskor, hogy:

"NSM-5 phone not put tx line low for bootstrap begin"

aztán akad olyan telefonom is, amit az adott programverziók éppen nem támogatnak annak ellenére, hogy DCT-3-as vasról van szó és gőzöm sincs, hogy melyikből volt olyan verzió anno, ami már támogatta. használtam is valaha, csak kukázva lett. aztán jól jönne valami bombabiztos frissítési leírás. esetleg valaki tudna ebben segíteni?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#882) Laci foglalt


Laci foglalt
újonc

Sziasztok

Nehogy már kihaljon ez a topic, hát én még csak most ismerkednék ezzel a softolós cuccal, és ahogy látom kb minden link halott. Pedig én csak most jutottam hozzá ilyen régi telókhoz.
Próbáltam sokféle mbus m2bus (nem tudom van e különbség) kábelt megépíteni és valahogy nekem egyik sem igazán működik. Faidelni így nem sikerült.

Ami még szuper érdekes volt számomra, hogy én 3210-est próbáltam moddolni, lementeni a softot, de egyszer csak nem működött a lementés. Aztán próbáltam több 3210-esen és sehol sem ment. Aztán volt olyan amikor meg egyszer sikerült lementeni, de többször azóta sem, és állandóan hibát írt ki. Meg egyáltalán ki hogyan oldotta meg a csatlakozót hozzá? Mivel én tüskéket forrasztottam az alaplapra, de a többszöri csatlakoztatás után leszakadt a picsba az egész, aztán nézhettem másik 3210-est. Nem hiszem el hogy nem lehet sehol sem szerezni ilyen csatlakozót hozzá, vagy valami értelmes megoldással építeni egy örök darabot hozzá ami nem teszi tönkre a telót.

3310-el még nem próbálkoztam, ahhoz szintén nem tudom hogyan építsek csatlakozót. Pedig lenne vagy 20db 3310-esem amivel tudnék szórakozni.

Ez a nokix dolog sem nagyon megy, vagy csak a 3210 nem igazán kompatibilis semmilyen game-el?

(#883) joci2000 válasza Laci foglalt (#882) üzenetére


joci2000
aktív tag

Valóban nehéz mostanában megfelelő csatlakozót találni hozzá. Aki régen kezdte, annak elképzelhető, hogy bolti flash kábel és m/f-bus kábel szettje van. Azokkal megfelelően lehet csatlakoztatni a telóhoz a kábelt. Nem kell forrasztgatni sehova se semmit.

Ami inkább problémás, hogy a régi flash-elős programok win10 alatt már nem mennek. Illetve az lpt port is már kihalóban, max addon kártyával, ha épp hajlandó azzal megmozdulni. Szóval valamilyen virtuális gép kell, ami hajlandó az lpt portot továbbítani.

Milyen program kellene? Nekem minden is megvan a archívumban :D

(#884) Latsza válasza joci2000 (#883) üzenetére


Latsza
aktív tag

joci2000 for the win! :C te hekkölted meg nekem anno a 3310-esemet, nagy mágikát vittél véghez! na de hogy tényleg off legyen, ericsson T20 flasheléssel, moddolással esetleg foglalkoztál a nokiák mellett?

(#885) Kifli1986


Kifli1986
kezdő

Sziasztok. Nokia 3310 régebbi telefonhoz nincs valakinek DCT 3 kábele? Köszönöm.

(#886) joci2000 válasza Latsza (#884) üzenetére


joci2000
aktív tag

Hát, ericcson kimaradt teljesen :)

(#887) RegeditEdit


RegeditEdit
újonc

Sziasztok. Én is ugyanazt kérdezem. Nincs e valakinek Nokia 3410-hez flash kábele? Mert az interneten már nem lehet rendelni :(

(#888) joci2000


joci2000
aktív tag

Építeni egyszerűbb, mint beszerezni. A csatlakozó egy érdekes pontja az egésznek, a többihez van kapcsolási leírás neten.

(#889) r3pl4y


r3pl4y
aktív tag

Sziasztok.
3330-ra szeretnék magyar nyelvet.
Ehhez milyen file-ok, progik kellenek?
Valakinek vannak még ilyenjei?

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#890) joci2000 válasza r3pl4y (#889) üzenetére


joci2000
aktív tag

-Egy LPT port kell a gépedbe,
-egy dct-3-as flash kábel készlet,
-egy régi windows (win98 mondjuk),
-egy flasher progi, Rolis flasher mondjuk,
-illetve a 3330-as flash, amit rátennél, NHM-6-osnak hívták a készüléket.
-kell még egy COM-portra csatlakoztatható m-bus kábel a faid számoláshoz (enélkül nem tud hálózatra csatlakozni) plusz a hozzá való faid kalkulátor.

[ Szerkesztve ]

(#891) r3pl4y válasza joci2000 (#890) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Szia.
Köszi.
Van egy olyan régi gépem ami a HW-s kovetelmenyeknek megfelel LPT Win98 vagy akár XP.
LPT-s kábelt tudok csinálni, com portos m-bus kábelem meg van.
Az összes többi viszont hiányzik, esetleg ebben tudnál segíteni?

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.