Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dw4k válasza joci2000 (#149) üzenetére


Dw4k
csendes tag

Hali, nézted a privit? Írtam 1-2 dolgot.

Az sms progi azt is kiírja, hogy kitől kaptál sms-t? Vagyis nem csak azt írja ki, hogy 1 sms érkezett

Még soha nem gondolkodtam azon, hogy a Flash memóriát növeljem,
mivel én nem is tudnám. azért kíváncsi lennék rá, hogy valóban bele lehet-e
rakni a 28f640-et.

Dw4k

(#152) joci2000 válasza [HUN]Zolee (#150) üzenetére


joci2000
aktív tag

hát az smspack csomag megvan köszöni szépen :DD csak össze kell pakolni őket 1 kicsit, h. normáliasbb legyen.

@Dw4k: igen néztem és küldtem 1 kisregényt ;]

tudtommal kiírja h. kitől jött, és a könyvtárakban is kiírja az üzenet küldő számát :F asszem

mod: mingyá rakok fel 1 újabb verziót kb 5 perc, amiben különbözik, h. van benne 1-2 rejtett funkció aktiválva


[Szerkesztve]

(#153) [HUN]Zolee válasza joci2000 (#152) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

azt teszem fel telóra megint , szóval lehet megint msn lesz belőle :DD

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#154) joci2000


joci2000
aktív tag

na itt is van [link]

hát igen a software resetek csodára képesek :P

[Szerkesztve]

(#155) DiVaD válasza joci2000 (#154) üzenetére


DiVaD
senior tag

felraktam, eddig tökéletesen megy :)
big thx :R

(#156) joci2000


joci2000
aktív tag

na újra itt.

1ik srác talált 1 memória címet, ami kicsit meghajtja a jó öreg 3310-est. mondjuk h. overclock ;]

a következőt kell tenned h. működjön:

* és 9-es gyorsbill. itt bejön a memória szerkesztő. nyomsz 1 menüt és kiválasztod az enter adresst innen kitörlöd ami ott van és bevésed h. 2000d és ok. ekkor az első2 karakter amit látni fox az 8d vagy 9d. na már most ha ezt átírod fd-re akkor begyorsul tőle a tela. úgy tudod átírni, h. nyomsz 1 *ot és a fel-le vel odébbgörgeted és oké megkérdi h. akarod-e menteni erre te azt mondod neki h. igen és kész is. a visszaállítás ugyanígy m1. csak ott 8d-re állítsd, vagy arra ami alapon volt. ha 0d-re állítod, akkor lelassítod a softot :P

(#157) Dw4k válasza joci2000 (#156) üzenetére


Dw4k
csendes tag

Overlock!!!! :Y

Szupeeer, mi mindent ki lehet hozni ebből a szuper telcsiből! :) Arra emlékeztet, amikor overlock-oltam az első Computeremet, egy ZXSpectrumot.:)

Ügyes a srác!!

Az első SonyEricssonok is, amelyekben régebbi flash volt elég lassúak voltak.
Állítólag a gyár így nővelte az akksik fogyasztását. Kisebb órajel - kisebb fogyasztás!
De ezt csak olvastam valahol.

Megnéztem a scripteket, köszi szépen! Jók lettek! :C
Van 1-2 homályos pont, de majd kialakul. :U

Szerinted van valami fogyasztásnövekedés? Jelentéktelen lehet!
Nem lehetne egy scriptel kiíratni az órajelet? :DD

Dw4k

(#158) joci2000 válasza Dw4k (#157) üzenetére


joci2000
aktív tag

overlock? nem kell semmit se túl kódolni, hanem overclock-olni kell :U

(#159) BOBO6 válasza joci2000 (#156) üzenetére


BOBO6
aktív tag

És ettől a beavatkozástól történik valami érezhető hatás? Az órát is gyorsítja? ;] És végül a fogyasztás változása is érdekes kérdés, erről majd ha lesz valami akkor ne tartsd magadban!
Még a végén hűteni kell a telefont... :DDD

(#160) Dw4k válasza BOBO6 (#159) üzenetére


Dw4k
csendes tag

Az órát biztos, hogy nem gyorsítja, mert külön óra qwatz van benne,
vagy legalábbis kikeveri valamelyik Qwatz oszcillátorból a 32.768KHz-et.

A fogyasztásról nem tudok mit mondani, mert még csak most próbálom ki.
:)

Dw4k

(#161) Dw4k


Dw4k
csendes tag

Sorry, quartz -ot akartam írni. :B

Dw4k

(#162) BOBO6 válasza Dw4k (#160) üzenetére


BOBO6
aktív tag

Akkor jól sejtettem. :)
Kicsit jobban meghúzod és már csak töltőn tudod használni... :DDD És közben le kell tenned úgy átforrósodik. :DD

(#163) joci2000 válasza BOBO6 (#162) üzenetére


joci2000
aktív tag

olyan oltári nagy különbség nincs a 8d és 9d között, szal minimálisat ha többet fogyaszt, csak érezető különbség miatt hívtam fel erre a jó kis tuningra a figyelet. főleg 0d és 9d között érezni h. tényleg csinál vmi hasznosat ;]

(#164) DiVaD


DiVaD
senior tag

Lenne nekem egy ''hardveres'' kérdésem...jó tudom 3-4ért megicsánlják bárhol, de azért mégis nagyobb élény ha saját magamnak csinálom...:)
Szóval az lenne a kérdésem,hogy hogy lehet LEDeket cserélni?
Egy pákát ki is néztem magamnak, nem tudom mennyire használható-e ilyen célra.
[link]

LEDeket néztem kb. 200ft/db áron van a speedben...abból venni 1 párat...és mi kell még hozzá?
Köszönöm előre is a helpet :R

(#165) joci2000 válasza DiVaD (#164) üzenetére


joci2000
aktív tag

az a baj, h. erről a képről nem látni a kisebb pálka hegyének vastagságát, mert az számít.

pisztollyal tutira nem fogod kiszedni, talán a kisebbikkel, ha elég vékony.

ledet ne speedshopban vegyél, mert ott elég drága, inkább a gigatel.hu-n nézz körül, ott 20ft körül van.

1 kis ón is kell hozzá

(#166) joci2000


joci2000
aktív tag

mellesleg itt 1 totyik ami ezzel a problémával foglalkozik ;) [link]

(#167) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Mikorra várható SMS_pack es fullos soft? :)
Nálam eddig stabilnak tűnik :C :DD

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#168) BOBO6 válasza joci2000 (#163) üzenetére


BOBO6
aktív tag

Viszont az jó lenne ha lassítással látványosan növelhető volna a készenléti ill. beszélgetési idő..

(#169) Dw4k válasza DiVaD (#164) üzenetére


Dw4k
csendes tag

Igaza van Jocinak!! a pillanat forrasztó nem jó.
Mindenféleképpen Weller, vagy hasonló pákát vegyél!
Solomon, meg ilyen pákák nem a legjobbak, kicsi a fűtőfeszültségük. Nagyon lassan melegszenek fel, Kell egy tűhegyű fém csipesz is, ami kb. 1-2 ezer ft.

Wellert ajánlok, viszont a legolcsóbb 12-ezer forint, de ez egy egész forrasztó állomás, ja és ne a Conrad.hu -n nézd, mert ott baromi drága, de a típust kinézheted, ott is.
Komolyan, inkább vegyél 1 jó pákát, mint azután két szart. Ezt csak azért írom, mert ha szedted már szét a telót, akkor láttad, hogy a ledek, egy fém árnyékoló keret alatt vannak.
Láttam képen olyat, hogy szétnyírják ezt a fémkeret, hogy jobban hozzáférjenek a ledekhez.
Ez durva!

Ledeket szerintem sem a speedshop-ban vedd meg, viszont kis nyitófeszültségű LED legyen, mert máskülönben alig fog világítani. Még soha nem cseréltem, ezért nem tudom, hogy mennyi a nyitófeszültsége, de szerintem olyan 1,75Volt körül lehet.
:)


[Szerkesztve]

Dw4k

(#170) joci2000 válasza Dw4k (#169) üzenetére


joci2000
aktív tag

a zöldnek tuti h. 1,5 V elég, mert kipróbáltam itthon, de többit passzolom.

pedig a szétvágos az igazi, én is szétvágtam ;]

(#171) joci2000


joci2000
aktív tag

na itt van 1 normális soft, és ha jól sejtem stabil. [link] legalábbis nálam eddig az.

használjátok egészséggel ;)

ismert bug:
- rotater folytatás funkció by Winner_hun
- smspack-nál ha bemész vmelyik könyvtár menülyében és ott az exit menüponttal jössz vissza és nem a C-vel akkor ha kimész főképernyőre ott marad a könyvtár, ilyenkor visszamész és C-vel kimész a könyvtárból és megjavul.

ha netán találsz bugot, és állandóan jelentkezik akkor írd ide hogyan jön elő ;]

holnap felteszek hozzá 1 teljes új funkciókról szóló leírást, ha lesz elég időm elkészíteni.

addig is peace :R

mod: test flash törölve

[Szerkesztve]

(#172) [HUN]Zolee válasza joci2000 (#171) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

már teszem is telóra :)

még 1 kérdés :

Hogyan lehet majd a tárolt sms-eket gépre menteni kábellel?

Az a második bug, na azt mondtam én is, csak magam sem tudtam ujra előhozni, mert nemtudtam hogy csináltam :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#173) joci2000 válasza [HUN]Zolee (#172) üzenetére


joci2000
aktív tag

igen a kérdés nagyon jóó, ezt el is felejtettem, de ezt szetem a leírásból úgy is megtudtad volna, de most is beírom:

340000-ról kiolvasod 360000ig és ezt a következő flashbe be tudod írni és elvileg megmaradnak az üzik. én még nem próbáltam, de elvileg mennie kell. mingyáá megnézem.

(#174) joci2000 válasza joci2000 (#173) üzenetére


joci2000
aktív tag

így van működik :DD

(#175) [HUN]Zolee válasza joci2000 (#174) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

és ha minden jól megy, akkor lesz saját kis programunk ami a fls-ből visszanyeri txt-be a tárolt sms-eket :C :DD

[Szerkesztve]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#176) DiVaD válasza Dw4k (#169) üzenetére


DiVaD
senior tag

Köszi az infót nektek. :R
Te melyik odlalt,boltot ajánlod ahol lehet kapni normális forrasztó állomásokat? :U

Néztem megint egyet, igaz ez szerintem tényleg nem lehet nagy durranás de azért berakom a linket (Joci linkje alapján akadtam rá):[link]

A LEDeket meg már tutkóra a gigateltől fogom venni. :R

(#177) Dw4k válasza DiVaD (#176) üzenetére


Dw4k
csendes tag

A Fahrenheit sem a legjobb, legalábbis ez nem, az a baja, hogy nem melegít, nézd meg a képet, hasonlítsd össze az 5000Ft-osat, meg a 13ezreset. Láthatod, hogy Trafó része sokkal nagyobb mint az 5000-esé.
Valamint az 5000-es pákahegye elég durva, nincs rajta az a speciális bevonat, amire jól fut az ón, a pákahegynek fényesnek és simának kell lenni.

Forrasztottam ilyen 5000-essel, hidd el nagyon sz@r!

Nézd meg a 13.700-asat, talán az jobb lenne!
De pont a forrasztópáka nem látszik a képen.
Weller pákát ajánlok!! mindenféleképpen!

A másik: Pákahegyet külön is lehet kapni, egy Fahrenheit pákahegy 3-400Ft. Viszont nem túl jók. A weller-hez pákahegyek 1-3000Ft között vannak, Az utángyártott kb.: 1000-1500Ft-ig. Az eredeti drágább.

Mérőműszert is akarsz venni?
Tescóban láttam, a Váci útiban egy csomót, szerintem még van raktáron, csak meg kell kérdezni. Pont olyan mint a Maxwell MX-25103 digitális multiméter a [link] -en, csak ez 799FT-ért.

Ne haragudj, annyira nem ismerem BP-et, hogy tudjak ajánlani üzletet.
Azt sem tudom, hogy hol a legolcsóbb, viszont személyesen elmehetsz a CONRAD-ba
(www.conrad.hu) és ott megnézheted közelről a pákákat, pákahegyeket stb..

Remélem segítettem. :)


[Szerkesztve]

Dw4k

(#178) Richey


Richey
csendes tag

Hali. én régebben pillanatpákával cserélgettem a LEDeket. Simán ki lehet azzal is, csak gyakorolni kell. Weller a legjobb, de nem árt egy hőszabályzás, mert ezek a penelek nem igazán bírnak 450-500 foknál többet. A pillanatpáka meg hát melegszik mint állat...
LEDem van, ha kell, fehér meg kék. A méretekre figyelj, mert a 3310ben 1206os ledek vannak. a 0806osakat könnyű még beletenni, a többi az nem ''kezdőnek'' való. De bele lehet tenni a kissebbeket is. a Shield-et meg ki lehet vágni szépen, de nem fontos.

Nekem is tetszik az új szoftver amit csináltál Joci. Már megy a NOKX nekem is. Már próbálkozok keményen.

''...amit birtokolsz, az birtokba vesz...''

(#179) joci2000 válasza Richey (#178) üzenetére


joci2000
aktív tag

helyes sok sikert hozzá ;)

(#180) Richey


Richey
csendes tag

Joci Help!! Van egy kis gondom! Amit beleflasheltem a telcsimbe szoftvert, nem tudom kitörölni belőle! Azt a szoftodat tettem bele, amibe 19 játék van. Ha törölni akarom, vagy átírni ezt írják ki a progik:
NOT SUPPORTED NMP - by Joci 2000

Eddig csak origy flashfile-okkal foglalkoztam, ilyenekkel eddig nem. se Knok, se rolys, se phoenmix nem tud mit kezdeni vele. Help!!!!
Köszi

''...amit birtokolsz, az birtokba vesz...''

(#181) joci2000 válasza Richey (#180) üzenetére


joci2000
aktív tag

nem kell aggódni, nincs hiba, csak a flasherben amit használsz van 1 ellenőrző cucc, ami nem engedi.

a megoldás rolis flasher 4.78, ami jobb és gyorsabb is, ha beállítod az optionsban, h. 1 legyen a késleltetés(delay index)

[Szerkesztve]

(#182) Richey


Richey
csendes tag

Megoldottam...
Full FLASH csere...

A NOKX meg mégse működik. Az első zipet nem tudom kitömöríteni. Azt mondja hogy sérült a fájl. Már soxor letöltöttem. Na még kicsit szenvedek vele.

DCT4-es telcsikkel nem foglalkoztál még?

''...amit birtokolsz, az birtokba vesz...''

(#183) DiVaD válasza Richey (#182) üzenetére


DiVaD
senior tag

nincs rá progi tudtommal :(

meg azokhoz azért kell egy BOX is, ami nem 2 filléres dolog :(

(#184) joci2000 válasza Richey (#182) üzenetére


joci2000
aktív tag

dct-4 essel nem, mert nekem nincs olyan telám, meg azoknak kódolva van a softja.

És amit tegnap ígértem a leírás a pluszfunkciókról. [link]

ha netán kifelejtettem vmit vagy van javaslatod írd meg azt javítom a dolgokat.

[Szerkesztve]

(#185) Volkov


Volkov
aktív tag

hali!
felrakod akkor a legfrisebb 3210 SW-det? :B
thx :R

:)

(#186) joci2000 válasza Volkov (#185) üzenetére


joci2000
aktív tag

3210? hmm hát először is mielőtt felteszem tudnod kell, h. 3210 korántsem tuningolható annyira mint egy 3310-es és pl sms csomag tutira nincs benne, mert valszeg nem is menne :( de majd meglátom mit tehetek ;]

(#187) Volkov válasza joci2000 (#186) üzenetére


Volkov
aktív tag

tudom-tudom, már sokszor okítottál tunningra, MSN-en is nyaggattalak eleget, csak nekem egy csomó firssítés nincs meg, meg a symbian menüt se tudom még megcsinálni :B

sms nem is kell... csak az ''alap''dolgok:
rakat játék, rakat kép, fv ábrázoló, számológép, automata bill zár, hívásidő, Ssaver... ez ami fontos, a többi ráadás :DDD

thx

:)

(#188) joci2000 válasza Volkov (#187) üzenetére


joci2000
aktív tag

ha jól tudom amiket itt felsoroltál azok mind működnek benne ;)

mod: plusz ami jó a 3210-es softba, h. ha kitakarítom annyi hely van benne mint 3330-ban 1mb kb ;] oda aztán fér cucc

[Szerkesztve]

(#189) Volkov válasza joci2000 (#188) üzenetére


Volkov
aktív tag

működik még sok más is (7 palcikás kijlzés, led elhalványodó... stb), csak nincs annyi scriptem mint neked, és nekem ehhez nincs türlemem válogatni meg keresgélni ;]
nekem még egy olyan sw van asszem a 3210-en, amin még Brekaer sincs, csak az ötödölő.. ráfér a frissítés :))

várom majd a cuccot, kivi leszek mien uj game-k vannak :C

:)

(#190) joci2000 válasza Volkov (#189) üzenetére


joci2000
aktív tag

ok, de nem garantálom, h. holnap meglesz :( sajna sokáig suliban voka aaztán nem lesz rá időm h. összedobjam, de amint lesz 1 kis szabadidőm ősszedobok vmit gyorsban, meg aztán 8210-esből is adós vagyok még :U

(#191) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

Hi all!
Na szóval:
Megláttam a topicot, azán gyorsan szereztem is egy 3310-t... :DD
(nem olyan könnyű 3310-t szerezni, mint gondoltam. Hová tűnhettek?
régen tele voltak a polcok vele bármely gsm-ben...)

A flashkábel folyamatban, programok letöltve, már csak egy dolog ami aggaszt:
Hogyan is megy ez a flashelgetés? Mert PPM, MCU, EEPROM... ez nekem sok(k)!
Tudom, ilyenkor szokták mondani, hogy:
a, úristen, meg se próbáld, mert elba... a telót
b, én megcsinálom ingyen/olcsón/drágán...

de én magamnak szeretném/fogom megcsinálni, csak 1-2 help kellene.
Pld.: PPM,MCU,EEPROM címek, mire figyeljek flasheléskor, hibaelhárítás, stb...

A flashkábel 3310 hez ugyanaz a 4 érinkezős, mint az adatkábel, vagy használja azt
a 2 érintkezőt is amit gyárilag nem lehet látni, mivel takarja a cimke?

Előre is köszi mindenki hozzászólását a kérdésemmel kapcsolatban, és remélem
sok moddolt 3310 lesz az országban. (meg sok rossz, hogy legyen miből megéli... :C )

Ja, és még egy kérdés a végére: 3410 nem moddolható?
ugyanis felépítés ugyanaz, egyedül asszem kijelző más, meg gombsor, meg az arm(amr?)
Lehet hogy belemenne egy 3310 soft+ 3410 bill kiosztás.

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#192) joci2000 válasza Steve Jr. (#191) üzenetére


joci2000
aktív tag

Üdv a topicban :)

első és legfontosabb, h. mielőtt nekálsz flashelni bármit is a telóba előtte készíts biztonsági másolatot a jelenlegi softról ha netán bármi gubanc adódna.

ezt bármilyen flasher progi tudja. én a rolish flasher 4.78-at ajánlom, ami nemcsak a legjobb, de a leggyorsabb is. pár hsz.el ezelőtt írtam, h. mit kéne beállítani az options menübe (delay index).

szóval azzal kiszeded a teljes softot(full backup) (rolish-ban világoszöld gomb) ennek a mérete 2mb körül kell lenni, szal pontosan: 2.097.152 byte

eztuán nem árt csak az eeprom részről készíteni 1 bizti másolatot, mert ezt könyebb így magában visszaírni ha ez volna csak a bibi. ezt a rolish-al a sötétzöld gombbal tudod megcsinálni. szal rányomsz a sötétre és utána a 3310 gombra, ez jelenti h. csak az eepromot akarod kiszedni.

Ha ezek megvannak, akkor már nem tudod úgy tönkretenni(software-esen), h. ne lehessen megcsinálni. Ezek nélkül is megoldható, de egy kezdő számára bonyik azok a dolgok.

ppm, mcu általában 1ben van, és ez az a rész amit moddolni szokás. MCU 0x200000-nál kezdődik, ide is kell beflashelni (ez alapbeállítás minden flasher progiban). ppm ami tulajdonképpen a nyelveket, cs.hangokat is tárolja az változó, helyen van, főleg moddolt softban.
Eeprom rész újabb 3310-ben 0x3d0000-nél van egyben pmm-el, ez is alapbeállításként szerepel.

Flash kábel szintén 4 csatis, de nyomtatóportra kapcsolódik, de hogy teljesen tudd használni a telát 1 szervíz kábel(m-bus) sem árt, ami soros portra csatlakozik. ezzel faidelni kell a telát. a faid egy checksum ami 1 ellenőrző szám, amit a softveren keresztül számol ki. vannak Kill_faid-elt softok, mint az enyim is, amit elég 1x befaidelni, és utána már sose kell, gyilkolt softot teszek rá. ha normál flasht teszel rá, minden 1es software frissítéskor kell faid-et számolni, különben állandóan le fog dobálni a hálózatról.

a másik 2 érintkező(nem kell használni) amit a címke eltakar ha jól tudom a gyári nokiás flasherekhez kell, itt kapja a tápellátást a telefon a flash-eléshez asszem.

3410 simán moddolható, de nem annyira mint egy 3310-es. a te elképzelésed megvalósítható, csak az lcd-vel lehetnek gubancok. még nem próbáltam ki nagyobb felbontású lcd-t 3310-es softtal, de véleményem szerint nem menne :( csak kirx-kraxokat látnál ha látnál, de tudod mit kipróbálom :D

ha netán működne akkor átállítható a 3410 3310-re ahogy láttam lefelé kompatibilis a 3410.
és a bilentyű is menne. viszont mivel alapból nagyobb a kijelző, így csak 1 kisebb részt használna, és a képernyő jobb oldala és az alsó fele üres maradna.

asszem mindent leírtam ;)

ui: 3310-eseket valszeg felvásárolták, és kivitték kelet-európába ahol még az is fejlett :U .

[Szerkesztve]

(#193) Steve Jr. válasza joci2000 (#192) üzenetére


Steve Jr.
tag

hi! én már kipróbáltam a 3410-es kijelzőt, ezért írtam a tippet ;) :B
Látszik minden, csak mivel jobb a felbontás, így kicsiben.
Sajna ahol nem ír már ki semmit (jobb oldal + alul) ott mindig sötét a kijelző.

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#194) Steve Jr. válasza joci2000 (#192) üzenetére


Steve Jr.
tag

Ja, mégvalami:
Van még 2 ötletem, mármint ami a helyszerzést illeti...
1, a PPMMAKER-ben vannak a mappák ugyebár.
a PLMN(v9.00) mappában vannak eltárolva a hálózatok nevei.
Szóval ha nem viszed külföldre, akár ki is törölheted őket.
(ne mindet töröld ki a 216-on kívül(HU), mert 1-2 külföldi tornyot is lát a teló.
de ha mondjuk mindet kitörlöd a 2-vel kezdődőkön kívül, akkor tuti nem lesz gond.
2-es régiókód középeurópa)
2, ugyanezzel a proggal ki kellene szedni a cshangokat is a TONE mappából,
a nokia gyári csengőhangján kívül, meg az smshangokon kívül.

Remélem nem írtam hülyeségeket... :B

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#195) joci2000 válasza Steve Jr. (#193) üzenetére


joci2000
aktív tag

na ez baromi érdekes: van itthon 2 3410-es lcd-m az 1ik m1 a másik nem m1 :F

mod: a második ötletedből az első sántít, mert ha kitörlöd ne kapsz annyi plusz helyet h. megérje max 2kb-t kapnál :( az alig elég vmire

a cshangok meg úgy ahogy vannak kikerültek belőle és kerültek bele újak ;)

[Szerkesztve]

(#196) Steve Jr. válasza joci2000 (#195) üzenetére


Steve Jr.
tag

Hát ez tényleg furi. lehet hogy más a vezérlő, és a 3410 támogatja, a3310 meg nem? :F

mod: ja, bocsi :R :B

[Szerkesztve]

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#197) Steve Jr. válasza joci2000 (#195) üzenetére


Steve Jr.
tag

Egyébként lehet hogy megy az a kijelző. Állíts kontrasztot!

Cseréltem már kijelzőt 3310 ben, és ugyanez volt a helyzet. Csak ott 3310 kijelző is került vissza...

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#198) joci2000 válasza Steve Jr. (#197) üzenetére


joci2000
aktív tag

próbáltam semmi mintha nem is érzékelné, meg amelyik nem m1 az vmi utángyártott cucc, és valszeg ezért nem m1

(#199) Steve Jr. válasza joci2000 (#198) üzenetére


Steve Jr.
tag

Ja, az könnyen megeshet...

Egyébként rájöttem (asszem), hogy mi alapján van kihasználva az lcd.
Tehát szerintem meg lehet növelni a felhasznált területet.
Az NHM-5 edit-ben van egy olyan, hogy ZONES. Nah ez az a rész, ahol meg vannak
határozva a különböző képek elhelyezkedése. Nézdd meg pld.: a 36 és a 38-at.
Az egyik a térerő, a másik az aksi. :))
Szóval itt kell állítgatni. Asszem

Tényleg! képet szerkesztettél már át benne? Működik a dolog?

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#200) joci2000 válasza Steve Jr. (#199) üzenetére


joci2000
aktív tag

sajna ez az ötlet nem nyert, mert nem így van :( a zónák csak a képernyön(84x48) érvényesek mert ekkorára van a memória beállítva.

épp azt nézem hátha ki lehet bővíteni ezt nagyobbra és akkor oda is lehetne küldeni 1 kis debug infót ;]

összehasonlítom 1 3410-es és 3310-es softwarek megfelelő részeit, és abból talán vmi kisül. max semmi :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.