Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) totopad válasza K1nG HuNp (#350) üzenetére


totopad
senior tag

Az a baj, hogy chromecast-on használom és elsődlegesen ios-ról irányítom, így azon kellene megoldani. PC-ről még be se léptem a netflix oldalára. Próbáltam USA, CAN, UK-t mindegyik hibát dob ki.

(#352) azbest válasza totopad (#351) üzenetére


azbest
félisten

ha csak a film elérését küldöd át a chromecastrnak, akkor nem csoda ha az nem vpn-en játsza le :) A routerednek kell akkor vpn, amire a chromecast is csatlakozik.

(#353) totopad válasza azbest (#352) üzenetére


totopad
senior tag

Ez azért érdekes, mert külföldön élek és pl chromecast-en nézek telenor mytv-t, ami külhonban alapból tiltva van, de mivel van magyar vpn-em, gond nélkül megy és küldi a jelet a cast-re. Ezért nem értem, ha más appal megy, akkor miért szívózik a netflix.

(#354) azbest válasza totopad (#353) üzenetére


azbest
félisten

gondolom máshogy ellenőriz. Meg lehet, hogy az egyiket a telefon streameli át, a másiknál meg csak átadja, hogy mit játszon le.

(#355) lowzor


lowzor
veterán

Hali!

A Breaking Bad-hez van már magyar felirat a Netflixben?

(#356) bopeti98 válasza lowzor (#355) üzenetére


bopeti98
őstag

Nincs.
2 sorozathoz és egy filmhez van felirat:
The Blacklist
Fuller House
Mean Streets

(#357) unrealnoise válasza bopeti98 (#356) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Szánalmas. Azok a szegedi fordítók sem tudom mit csinálnak, de az eddigi munkájuk a 0-val egyenlő eddig. Persze nyilván a Netflix a saras, de könyörgöm, ennyi?!

Lassan amondó vagyok, hogy még az sem biztos, hogy a Netflix viszi itthon valamire is... Majd lesz valami komolyabb hazai alternatíva, normálisabb tartalommal, támogatással. (De a HBO Go most is lényegében kenterbe veri az egészet...)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#358) bopeti98 válasza unrealnoise (#357) üzenetére


bopeti98
őstag

Magyarországon túl sok az elvakult torrentező, akik semmilyen körülmények között nem hajlandóak fizetni ilyen tartalomért, hisz "ingyen is meg lehet nézni". Ezzel a Netflix is tisztában van, így nyilván nem fogják túlzásba vinni a hazai terjeszkedést, hogy aztán ugyanúgy alig legyen előfizetőjük.
Az HBO-nak az az előnye hogy nem saját maga, hanem a legnagyobb távközlési szolgáltatók végzik az értékesítést meg a marketinget, így jóval több előfizetőt be tudnak gyűjteni, így lesz pénz amivel tudnak hazai tartalomgyártásba kezdeni, aminek köszönhetően még több előfizetőjük lesz.
Nem lepődnék meg ha belátható időn belül felbukkannának különböző Netflixes csomagok is a Telekom, UPC...stb kínálatában.

[ Szerkesztve ]

(#359) gyugyo79 válasza bopeti98 (#358) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mindig mindent rá lehet fogni arra a fránya torrentre ...
Ezért nincs már egy TV szolgáltató se és zártak be a mozik.

Érdekes módon az összes "tolvaj" ismerősöm előfizetett valamilyen zenei streaming szolgáltatásra amit normálisan elérhetők lettek. Miért ha torrenten is elérhetnék ugyan azt a tartalmat? Mert, egyszerűbb és nem tétel az előfizetése mint ahogy egy Netflix előfizetés se fájna senkinek ha úgy éreznék megéri a kényelem. De ennek is ott van csak létjogosultsága ahol normálisan működik.
Ok lehet mutogatni a kiadókra a tartalom miatt de ha nincs tartalom miért kerül ugyan annyiba ?
Mert hülyének néznek azért. Viszont aki úgy érzi, hogy hülyének nézik nem fog előfizetni akkor se ha megtehetné.

(#360) azbest válasza gyugyo79 (#359) üzenetére


azbest
félisten

ez már sokszor szóba került. Az, hogy ugyanannyit fizetsz érte, mint az amerikai, nem jelenti azt, hogy ugyanannyiba kerül. Itthon az ár majdnem harmada áfa. Az usaban pedig a semmi és az 5-10% közt fordul el rajta adó, pluszban.

Másrészt fogyaszatani ugyanannyit tudsz, mint ahol nagyobb kínálat van. Nem a kínálatért, hanem az átalány fogyasztásért fizetsz. Ilyen a svédasztal.

(#361) l.skywalker válasza szasza_xp (#335) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Tavaly év közepe táján toboroztak a szegedi egyetemen fordítókat, jellemzően feliratokhoz kerestek idegen nyelvet magas szinten beszélő embereket.

Olyan augusztus környékén indult el a munka, ebből már hamarosan lehet profitálni.

http://hvg.hu/tudomany/20160803_netflix_feliratok_szte_btk

Egyébként pedig nem kötelező használni. Ha pedig fizetsz érte, akkor ne itt kiabálj, hogy nincs rajta magyar felirat meg szinkron már 1 éve, mikor ezzel teljesen tisztába kerülsz minden nap.

(#358) bopeti98: Az HBO már nem csak TV szolgáltatón keresztül érhető el. 16 különböző értékesítőn keresztül elő lehet fizetni, konkrétan ebből a feljebb már említett Telenor MyTV. Én minden évben amikor jött a GoT előfizettem rá 2-3 hónapra és utána lemondtam, mert hűségidő nélkül volt 2-3000 forint.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#362) erahurka válasza l.skywalker (#361) üzenetére


erahurka
félisten

Ha Augusztus környékén elindult a munka, akkor már rég kellene hogy legyenek újabb és újabb feliratos tartalmak. A hobbifordítók 1-2 nap alatt megcsinálnak egy-egy sorozatrészt, a Netflix által fizetett embereknek ne teljen már ugyanez 4 hónapba...

(#363) l.skywalker válasza erahurka (#362) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Jellemzően nem részenként adják ki a package-ket. Valószínűleg (mint ahogy más oldalakon is volt) egy idei nagyobb frissítési csomagban fogják felrakni a szerverekre a magyar feliratokat is. Ez, hogy dolgoznak rajta inkább jó hír kéne, hogy legyen, mint egy újabb hír amibe bele akarunk kötni. Ráadásul az, hogy valaki lefordít egy évadot/filmet, az nem jelenti azt, hogy rögtön ki is adják. Biztosan van jogi vonatkozása is egy felirat megjelenítésének ill. egy komolyabb cég nem hagyja az első verziót kiadni. Lásd a hobbifordítók hibáit.

Személyes kedvencem:
Gyűrűk Ura - A két torony - Osgiliath ostroma:
Megjelenik a Nazgul, mire angolul elordítja magát, hogy: Nazgúúúl!

Hobbifordító felirata: Fegyverbe!

És mind a mai napig futok bele olyan kifejezésekbe, amiket a hobbifordító, aki pár nap alatt csinálja ugye meg, lekövetni sem tud.

Szóval türelem, különben az lesz a baj, hogy szar a minősége a feliratnak.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#364) gyugyo79 válasza azbest (#360) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem tudsz ugyan annyit fogyasztani ha nincs olyan amit fogyasztanál, a svédasztalerét is csak az fizet akit érdekel a tartalma és úgy érzi megéri neki. Vakon svédasztalért is csak az fizet aki ...
Nálunk valami baromi nagy áfa lehet ha százalékosan a tartalom mennyiségbeli eltérését és az ár különbözetét kiadja.

(#365) azbest válasza gyugyo79 (#364) üzenetére


azbest
félisten

A nap akkor is 24 órából áll, ha pálmaszoknyás lányok kezelik a távirányítót. Mennyiségileg, költségileg hasonló fogyasztás lehetséges mindkét esetben. Tartalmilag van különbség.

De mégegyszer mondom, nem azért fizetsz, hogy hány film van rajta, hanem hogy átlagemberként kb mennyit szoktak megnézni egy hónapban.

Aki kifejezetten konkrét műsort akar megnézni, az elmehet moziba, megveheti lemezen vagy online. Persze két-három mozijegy vagy egy lemez ára, már több, mint a havidíj. Az átalánydíjas svédasztal pedig arról szól, hogy fix összegért a kínálatból azt fogyasztod, amit szeretnél. Ha nem tetszik a kínálat, akkor pedig vagy másik szolgáltatót nézhetsz, vagy darabara megveheted vagy kalózkodhatsz.

(#366) bopeti98 válasza l.skywalker (#361) üzenetére


bopeti98
őstag

Nem is írtam, hogy csak TV szolgáltatón keresztül érhető el, de a lényeget Te megemlítetted: 16 különböző értékesítőn keresztül . Tehát még mindig 3 szereplős a dolog. Ott van az előfizető, ott az HBO aki a tartalmat adja, és ott az értékesítő aki eladja a tartalmat a legtöbb esetben nem önálló szolgáltatásként (tudom hogy a Telenornál lehet ilyet is), hanem valaminek a kiegészítéséül. Akár TV csomag, akár internet, akár mobil és ez azért sok plusz előfizetőt jelent. Pl megy az átlag user a UPC-hoz, hogy kér egy fullos csomagot, ügyintéző mond egy árat, mondjuk 10 ezer (hasamra ütöttem), ebben van TV HBO-val, net, telefon, user aláírja, hazamegy, és nézi az Aranyéletet az HBO GO-n. Nem tudja hogy pontosan mennyibe kerül neki ez, csak utalja a fix havidíjat a UPC-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#367) gyugyo79 válasza azbest (#365) üzenetére


gyugyo79
addikt

"Ha nem tetszik a kínálat, akkor pedig vagy másik szolgáltatót nézhetsz, vagy darabara megveheted vagy kalózkodhatsz"
Pontosan ezt írom egy vicc az amit kínálnak és egész addig amíg ez így lesz nem kell csodálkozni azon, hogy nincs sok előfizető. Mert addig marad mindenki a rendes TV-nél meg a torrentnél. DE ez nem a torrent hibája. Hanem, hogy nem állítanak rendes alternatívát ennek és akkor vissza kanyarodhatunk a zenei hasonlathoz, hogy hogyha van rendes alternatíva akkor egészen másképpen néz ki minden.
Én simán kifizetném a kinti tartalomért a havidíjat magyar áfával. De azt, hogy a 2 köszönő viszonyban sincs csak az nem látja aki elvakult valami számomra érthetetlen okból.

(#368) tDr1v3r válasza gyugyo79 (#367) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A home video streaming piac teljesen máshogy működik mint a zenei. Egy Deezer, Spotify, Apple Music, Tidal közel ugyanazt a katalógust nyújtja, van pár exklúzív tartalmuk és kész, a többi diverzitás csak az extra szolgáltatásokban van.

A filmek/sorozatok jogait teljesen máshogy adják el, sokat a konkurencia (vagy a Netflix) exklúzív streamingjoggal vesz meg, mint pl. az Orphan Black - ezt például nem leled fel egy Amazon Prime Video-nál szerintem, csak a Netflixnél. (De mondhatnék egy Killing-et vagy bármit igazából.)

A hazai kínálat egyrészt azért ilyen csonka mert felesleges annyit beleinvesztálniuk a régió adottságai miatt, másrészt meg valószínűleg csak ennyi tartalmat tudnak megvenni az itthoni konkurencia elől. Ők gyorsabban lecsaptak a nagyobb címekre...

Részemről amúgy nem olyan marha gáz a magyar kínálat, ki szoktam kapcsolni a SmartDNS-emet pár tartalom miatt ami US/UK alatt nincs fent de az itthonin igen. Mondjuk torrent csak anime miatt játszik nálam, ami érdekel azt megnézem moziban, régebbi jó filmeket meg megveszem külföldről ha nincs fent az általam elérhető Netflix régiókban.

De biztos elvakult vagyok, nem tudom...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#369) gyugyo79 válasza tDr1v3r (#368) üzenetére


gyugyo79
addikt

Olvasd vissza a hozzászólásokat hogy honnan indultunk, mert ez így marha vicces, hogy megint jön a magyarázat arra miért csonka a hazai kínálat de ha megint felhozom, hogyha a jogokat ide nem veszik meg mert nem tudják meg nem is akarják akkor miért nem olcsóbb jöttök az áfa különbséggel ...
Én el tudom fogadni, hogy vannak olyanok akiknek ez is jó és elég, de azért amikor nem a nyilvánvaló dolgokkal van megmagyarázva az, hogy miért tart ott ahol tart kis hazánkba az egész és már a torrentre van fogva az vicc.

[ Szerkesztve ]

(#370) azbest válasza gyugyo79 (#369) üzenetére


azbest
félisten

És erre akkor megint elmondom, hogy a költségek nincsenek arányban a kínálattal. Nem 2 vagy 5 filmről van szó, hanem több száz és több ezerről.

Nem fogják ezer forintért adni itt, mert csak kétezer körüli videó van szemben az amerikai ötezer körülivel. Havi 3200 forint miatt megy a panaszkodás, amiből 2500 forint körül van a nettó díj. Nem akarok bunkó lenni, de ha valakinek ez megfizethetetlen, akkor gondolom az áramot is lopnia kell. Elő lehet fizetni bruttó 2500-ért is, amiből kb 2000 a nettó díj. Persze, akkor csak sd, azaz tévé minőség jár érte.

Ok, az teljesen jogos érv, hogy valaki azért nem fizet elő rá, mert a kínálat nem találkozik az érdeklődési körével vagy csak a szinkronizált tartalom jó neki, vagy mert még nincs hivatalos feliratozás. Csak akkor ne rugózzunk az árakon, mert ezer forintért sem fizetne elő, sőt még ingyen sem használná, ha konzekvens.

Egyébként a zenéknél is voltak nagy különbségek a szolgáltatók között. Ma is biztosan vannak. De nálunk csak a közelmúlt óta lehetséges egyáltalán elérni őket. Valószínűleg nem kis részben annak köszönhető, hogy egyáltalán elérhetjük, hogy a magyar jogvédők beléptek az európai jogvédő szervezetbe. Minél elaprózódottabb a rendszer, annál több éhes jogvédő szájjal kellene külön megegyezni. Így viszont valószínűleg az európai rendszer átal lehetséges a magyar hozzáférés is. Most is be kell tömni minden jogvédő szájat, csak nem mindegy, hogy minden utcának más gazdája van, vagy elég a big bossnak kifizetni a védelmi pénzt és az majd rendezi az utcai huligánokkal.

A torrenttel kapcsolatban: sokszor sokan csak meg akarják ideologizálni, hogy most éppen miért is nem akarnak fizetni valamiért. Nálunk alacsony a morális szint, ez a múltunkkal és jelenünkkel, valamint sok ember anyagi lehetőségével is összefügg. Részemről van akinél meg tudom érteni, ha nem tud fizetni valamiért, emiatt nem lenne jó kizárni senkit a "kúltúrából". Csak ne állítsák be magukat Robin Hoodnak. Szépen, csendben, diszkréten, értelmes határok közt oldják meg ahogy tudják és akkor valószínűleg senkit sem zavarnak.

[ Szerkesztve ]

(#371) tDr1v3r válasza gyugyo79 (#369) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ha nem tetszik az ara akkor ne hasznald a szolgaltatast. Ilyen egyszeru.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#372) djapor96 válasza Pozsi71 (#311) üzenetére


djapor96
őstag

Szia, most olvastam a problémádat, lehet már nem aktuális.... Van egy egyszerű megoldás. Fizess paypal-lel. Hónap első napján feltöltöd a pénzt a paypaledre, így mikor a levonás jön onnan veszi le és nem a számládról. Nem lesz SMS sem....

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#373) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Gondolkoztam a Netflix használatán, de lenne egy kérdésem: az elérhető sorozatok mekkora része Dolby 5.1? Win10 storeban láttam applikációt, állítólag csak azzal működik a Dolby.

Illetve telefonról/tabletről működik-e a Dolby? Van egy Galaxy S5, amit tudnék erre a célra használni és fontos lenne a HD kép és Dolby hang.

Válaszokat előre is köszi.

(#374) kmarci25 válasza azbest (#370) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

A torrenttel kapcsolatban: sokszor sokan csak meg akarják ideologizálni, hogy most éppen miért is nem akarnak fizetni valamiért. Nálunk alacsony a morális szint, ez a múltunkkal és jelenünkkel, valamint sok ember anyagi lehetőségével is összefügg.

Fentebb olvastam, hogy "nálunk" azért nem kapkodnak a feliratozás/szinkronizálás ügyében, mert sokan torrenteznek, és így nem éri meg. Csak egy kérdés: Romániában ezek szerint arányaiban jóval kevesebben torrenteznek? Mert román felirattal szinte a Netflix valamennyi tartalma elérhető. Sántít ez a dolog.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#375) azbest válasza kmarci25 (#374) üzenetére


azbest
félisten

Olyan országban, ahol a filmeket nem szinkronizálják, hanem feliratozzák, nem meglepő, ha rögtön elérhető mindenre felirat. Nameg az is fontos, hogy jogilag tisztázott hátterű feliratokat lehet csak felhasználniuk, megfelelő licenszeléssel. Nem az opensubtitlesről, meg innen-onnan összelopott tartalommal dolgoznak.

Itthon sokszor annyira sóherek a cégek / pofátlanok a jogtulajdonosok, hogy inkább újraszinkronizáltatnak valamit, minthogy megvegyék hozzá a már meglévő szinkront. Ugyanezt el tudom képzelni a feliratokról is.
Lehet itthon jobb és olcsóbb új feliratokat gyártatni, mint odaát, ahol lehet simán licenszelik a meglévőt.

Ezen kívül az is számíthat, hogy milyen filmek érhetőek el náluk. Ha a tartalmak mind mentek már tévében vagy moziban, akkor elérhető hozzájuk felirat valószínűleg, mivel nem szinkronizálnak annyit.

Szóval, egy mondatban öszefoglalva: a jogi és hozzáállásbeli helyezet lehet kedvezőbb náluk, mint nálunk.
Nincs általános válasz, hogy na azért olyan, amilyen. Sok különböző tényező befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

(#376) l.skywalker válasza kmarci25 (#374) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Azért mert a Netflix modellje nem az, hogy feliratoznak mindent mindenkinek. Ők az angol és a vezető piaci országokon kívül csak a szolgáltatást hozzák be és a tartalmat próbálják az adott ország/régió vezető könyvtárává bővíteni. A feliratozáshoz és a szinkronhoz pedig partnercégeket várnak. Akik némi profitért cserébe a régióban elkészítik a feliratokat vagy a szinkronokat. Szóval ez nem a Netflix hiányossága, hanem a hazai tartalomszolgáltatók hiányossága. A Netflix modelljét pedig lehet kritizálni, de az ő szemszögükből nekik nem létfontosságú, hogy egy országban gondoskodjanak a feliratok/szinkronok meglétéről, ha egyszer másik 197 országban nem így van. Ez még bevétel kiesést sem jelent nekik, mert aki eddig feliratkozott a Netflixre, az emiatt már nem fogja lemondani, hiszen felirat eddig sem volt.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#377) kmarci25 válasza l.skywalker (#376) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

azbest és l.skywalker: gyönyörűen levezettétek mindketten azt, amit én is mondtam, hogy nem a torrent használók mennyiségén múlik, hogy van-e nálunk felirat vagy nincs. Pont erre utaltam én is. :DDD :C

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#378) l.skywalker válasza kmarci25 (#377) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Örülök, hogy segíthettem :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#379) azbest válasza kmarci25 (#377) üzenetére


azbest
félisten

vagy igen vagy nem... ha drága a felirat licenszelés és az itteni becslések alapján nem hozná be az itteni előfizetés, akkor nem az egyszerűbb és gyorsabb, hanem az olcsóbb és lassabb megoldást választják.

DE mivel egyikőnksem tagja a netflix mangamenetnek, se partnercégüknek, így csak általánosságban tudunk róla felételezni dolgokat, pro és kontra is. A torrent is lehet egy szempont a sok közül.

[ Szerkesztve ]

(#380) kmarci25 válasza azbest (#379) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

l.skywalker: az enyém a megtiszteltetés. ;) :DDD

azbest: azért írtam, mert kétlem, hogy a torrent lenne a fő ok. Nem gondolom, hogy arányaiban többet torrentezik a magyar, mint a környékbeli országok lakói. Csak erre akartam rávilágítani.

Azt lenne érdekes tudni, hogy vajon a Netflix megkereste-e azokat, akik saját "szorgalomból" készítették el sok népszerű sorozat több évadának feliratát. Jellemzően azokra gondolok, akik a különböző "feliratos" oldalakra töltenek fel. Ott azért nem ilyen-olyan hobbifordítók feliratai vannak, sokszor nagyon is igényes, pontos fordítások találhatóak, most egyből pl. a Crown c. sorozat fordítása ugrik be. Nem egyszerű a nyelvezete, mégis nagyon rendben van a felirat. Ha jól tudom, akkor ezeket a feliratokat egyetemisták készítik. Biztos ki lehetne alkudni megfelelő árat, amivel mindenki jól járna, és máris lenne felirat.
De hát mit értek én a lovakhoz, ugye... ;)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#381) azbest válasza kmarci25 (#380) üzenetére


azbest
félisten

szerintem a hobbi fordítók anyagait nem tudják felhasználni. Az engedély nélküli fordítás sem legális. Szóval jogilag nem sima ez.

Ettől persze megeshet, hogy az igényes fordítást végzők, akiket felvettek és a netes hobbifordítók személye közt van átfedés :)

[ Szerkesztve ]

(#382) kmarci25 válasza azbest (#381) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Persze, ezek mind jogos érvek. Szerintem az a dühítő, hogy több, mint 1 éve jelen vannak, és nemhogy feliratok nem érkeznek, de infót sem adnak róla. Legalább annyit mondanának, hogy rajta vagyunk az ügyön, de bonyolult/drága/nem rentábilis, és bocsi, de sokáig tart. De ennyit sem kapunk... :(

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#383) l.skywalker válasza kmarci25 (#382) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Itt vannak azok a cégek, akik bármilyen szolgáltatási szerződésben állnak a Netflix-el:

https://npv.netflix.com/

5 különböző szolgálatás van, amit a Netflix nem előállít, hanem ha úgy tetszik "megvesz", ezek közül kettő is magába foglalja a feliratozást/szinkronizálást.

Ez tehát még csak nem is régióhoz kötött, hogy ki készít magyarul hangot vagy feliratot. Na de kérdés, hogy kinek érné meg?

A feliratok és a szinkronok is külön terméknek minősülnek. Külön jogi státuszuk van, tehát nem lehet azt mondani, hogy a Netflix megveszi azon filmek szinkronjait, ami nekik is megvan meg mondjuk a UIP-nek vagy az InterCom-nak. Ezen cégeknek a Netflix új ellenség, soha nem fognak nekik olyan áron terméket eladni, hogy az megérje.

Tehát. Feliratot csak lefordíttatni tudnak, de még ott is van olyan precedens, hogy egy cég beperelt egy másikat, mert szóról szóra ugyanazt a fordítást adta ki. És nem azért mert, hogy lopta - tisztában volt vele, hogy a fordítás során ez a megfelelő kivonat - hanem azért, mert másképp nem tudja megvédeni a saját értékeit. Ezért még a szöveges fordításnak is van, amikor másképp kell elhangoznia.

Szinkront ezért idehaza ne nagyon várjunk. Amúgy is nagyon nehéz helyzetben van a hazai szakma, a Netflix csak még jobban összekuszálná. 1-2 esetben lehet, hogy meg fognak jelenni szinkronok, de biztos, hogy nem olyan termékeknél, amelyeknél a hazai szinkron tulajdonlása nem egy nagyobb versenytársnál van.

A feliratot viszont bárki megcsináltathatja. Ha megnézitek az európai cégek listáját: https://npv.netflix.com/europe, láthatjátok, hogy Románul 2 londoni cég is készít tartalmakat. De pl. se horvát, se szlovák, se cseh, se szlovén stb. nincs.

Miért? Azért mert ezekben az országokban nagyon kevesen élnek és ezen országok nem a gazdasági élmezőnybe tartoznak. Romániában legalább a lakosság tömege okán megéri fejleszteni. Norvégiában, Svédországban vagy Finnországban pedig az átlag életszínvonal szint miatt. De ez nem azt jelenti, hogy nem fog megjelenni, csak azt, hogy addig nem amíg egy cég ki nem találja, hogy innen is beszedjen pár ezer eurót havonta.

Ja és még annyi, hogy az első cég a listán csinálja a magyar feliratokat. Svéd cég.

http://www.btistudios.com/

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#384) #54715584 válasza #54715584 (#373) üzenetére


#54715584
törölt tag

Tudtok ebben segíteni vagy itt a válasz az orrom előtt valahol? :)

[ Szerkesztve ]

(#385) l.skywalker válasza #54715584 (#384) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

sorry én nem vagyok kompetens.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#386) azbest válasza #54715584 (#384) üzenetére


azbest
félisten

szerintem böngészőben és android appban nem érhető el a többcsatornás hang. Sőt, a legtöbb androidos eszközön csak 480p a kép is, mivel a nagyobb felbontsához komolyabb másolésvédelmet kér. A neten azt írják, hogy S5-ön is csak sd van.

Ha ez az app nem ír a videwine részen L1 szintű támogatást és külső kijelző esetén hdcp-t, akkor alapból nem lehet HD. Ha írja, akkor sem biztos.

Lol, ahogy nézem az Expanse -hez, amivel rápróbáltam román hang is van az angol németen kívül.

[ Szerkesztve ]

(#387) kmarci25 válasza l.skywalker (#383) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Szinkron nem is kéne. Felirat annál inkább. Értem, amit írsz, a netflix hallgatása azonban továbbra is dühítő szerintem...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#388) #54715584 válasza azbest (#386) üzenetére


#54715584
törölt tag

Van L1 és HDCP 2.2
Jövő héten kipróbálom majd a PC-s appot, hátha azzal megy.

(#389) azbest válasza #54715584 (#388) üzenetére


azbest
félisten

Úgy látom első hónapra ingyen lehet regisztrálni, nincs mit veszteni :)

(#390) #54715584 válasza azbest (#389) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, első hónap ingyenes, viszont a jövő héttől változnak a kártyaadataim és úgy tudom ezt is meg kell adni ekkor is. Vagy félre vagyok informálva?
Bár ha van PayPal, akkor ez sem probléma. :)

[ Szerkesztve ]

(#391) #54715584 válasza #54715584 (#390) üzenetére


#54715584
törölt tag

Megvan. :D Van PayPal és a hang DD+ legalábbis random kedvenceknél. :C
A soroaztok részei hetiben kerülnek fel? Ha jól látom igen.
Még egy technikai kérdés: hogyan tudom kiterjesztett képernyőn nézni?

(#392) azbest válasza #54715584 (#391) üzenetére


azbest
félisten

nekem azon a képernyőn megy, amelyikre húzom. Ha nem hdcp monitor, akkor lehet azt nem szereti.

(#393) #54715584 válasza azbest (#392) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bekavart a Win10 auto ablak átméretezése. De megvan, sikerült. :)
Az asztali app jól működik, beletekerésénél nincsen szünet, folyamatos a lejátszás.
Köszi a segítséget.

(#394) tDr1v3r válasza #54715584 (#391) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Van ami hetiben kerul fel (Shooter, Better Call Saul pl.), de a tobbseg nem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#395) Qukac


Qukac
tag

Na kellett, hogy rugdossuk itt a Netflixet szépen lassan (a lényeg a lassan), de csak elkezdte kiadni a feliratokat a dolgokat, már 6! tartalom elérhető. Érdekes, ha minden országra szűrsz, akkor többet mutat magyar felirattal :D. Miután hónapokig 3 tartalom volt, ez a duplázódás örömteli :)

(#396) kmarci25 válasza Qukac (#395) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Na, akkor most naponta duplázódjon. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#397) erahurka válasza Qukac (#395) üzenetére


erahurka
félisten

Ezzel a tempóval úgy 3256-ig lesz is magyar felirat minden tartalmon! ;]

(#398) Qukac válasza erahurka (#397) üzenetére


Qukac
tag

Én már most pozitívumnak tartom, lehet végre valami olyan akadály elhárult, amiről eddig nem tudtunk, még mindig nem fizettem elő rá, de ha ilyen szinten bővül a kínálat elő fogok. Főleg ha a jó kis saját gyártású tartalmak is megjelennek. :P

(#399) Hyperion


Hyperion
senior tag

woohohooooooo

Nézzétek meg a mai update-et!! :)

1-2 felirat is beugrott...

(#400) azbest válasza Hyperion (#399) üzenetére


azbest
félisten

wow, még több startrek :) Lassan végzek a next generationnal

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.