Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) azbest válasza NessaF (#949) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy mondták is, a chromecast2 a legolcsóbb (11-16 eft körül), de annak az irányításához szükség van egy telefonra, tabletre vagy számítógépre. Ebből létezik chromecast ultra változat is drágábban (30eft körül), az már 4k-t is támogathat. De csak az igaziak, a hasonló kinézetű kínai hamisítványok, amelyek miracastot meg airplayt tudnak, azok nem jók hozzá.

A következő szint az AndroidTV rendszerű Mi Box 3 international. Ezt legolcsóbban az eustock és a telenor szokta árulni 24eft körül, máshol drágábban is kapni. Csak a nemzetközi változat jó, a kínai rendszerű nem. Ezzel is lehet natív tévés netflix alkalmazással akár 4k műsort is nézni. Az olcsóbb android boxok más rendszerűek, csak sd minőségben mutatják a netflixet.

(#952) NessaF
normális, stabil wifi kapcsolat nem árt. Vagy, ha az nem kivitelezhető, akkor lehet lan adaptert rákötni. [link]
iPhone-ra google home appot ne feledd feltenni. Laptopról pedig chrome böngészőből lehet indítani.

[ Szerkesztve ]

(#952) NessaF válasza totopad (#950) üzenetére


NessaF
újonc

oh, akkor jó, mert épp ezt néztem ki :) Csak valahol olvastam (egy hozzászólásban) hogy nagyon loggol, épp Netflix-nél, ezért érdeklődtem, hogy ti mire voksoltok.

Iphon7-ttel, esetleg MacBookkal használnám, a wifikapcsolatban mit takar a normális? Ha filmezni gépen tudok, elvileg működni fog tv-n , nem?

[ Szerkesztve ]

(#953) azbest válasza NessaF (#952) üzenetére


azbest
félisten

Ha sokat döcög, megszakad, akkor gyanús hogy a wifi gyenge, túl sok más hálózat van esetleg, ami üzközik és lassítja. Erre gondoltam. Társasházakban 10 szomszéddal megesik. 5GHzes wifit is támogatnak, az kevésbé terhelt, csak kisebb hatótávú.

[ Szerkesztve ]

(#954) NessaF válasza azbest (#953) üzenetére


NessaF
újonc

Köszönöm szépen az infókat, és hogy felismerted szőkeségem, mégsem bántottál . Megyek, beszerzem a Chromcastot, aztán ha nem boldogulok, még kérdezek . Szia, szép napot!

(#955) totopad válasza NessaF (#954) üzenetére


totopad
senior tag

2 éve használok CC2-őt, semmi gondom vele, akadni nem nagyon szokott, főleg nem Netflix-nél, az atomstabil, igaz nekem csak sima HD-s előfizetésem van.
De magát a készüléket nagyon szeretem.

(#956) fokukac válasza totopad (#955) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem úgy akad, csak sajnos nem támogatja a 24 Hz-et, ezért kicsit néha rángat...
szóval nem egy blu-ray moziéélmény így.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#957) totopad válasza fokukac (#956) üzenetére


totopad
senior tag

Sima, 2.4 ghz-es routerem van otthon, egy tök alap két antennás tp link.
30 gigás full hd-s filmeket zökkenés nélkül stream-elek plex-el.

Egyedül a telenor mytv-jével volt gondom, de ott az ő szerverük nem bírta az M4 sport HD stream-jét.
Egy frissítés azt is megoldoltta -az ő részükről-

(#958) idioty válasza NessaF (#952) üzenetére


idioty
tag

Mondjuk én ezekhez az eszközökhöz inkább Apple TV-t ajánlanék, bár az ára sokkal több, mint a Chromecasté.

vót de egyelőre nincs

(#959) fokukac válasza totopad (#957) üzenetére


fokukac
nagyúr

én a 24 Hz-es (23.976) frame rate-ről beszélek, amivel nagyjából minden filmet forgatnak...
A Chromecast csak a 25-öst és 30-as támogatja.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#960) totopad válasza fokukac (#959) üzenetére


totopad
senior tag

jah, hogy képfrissítés

hát megmondom őszintén egy 40-es full HD-s Sony tv-n semmilyen különbséget sem érzek, ha CC-vel, vagy HDMI-vel nézek filmet. Ugyanazt a képet látom

(#961) NessaF


NessaF
újonc

igen, eszembe jutott. De 50 euró nem pénz kibróbálni ezt az alternatívát, tekintve, hogy TV adást nem láttam már kb 8 éve - mert nem érdekel a mások által összaállított tartalom.
Angolul beszélek(vagyis inkább csak értek, azt sem mindig, egy gyors, poénpattogtatós vígjátékkal kutyamód szenvedek)... gyerek angolul jól halad,férj semennyire... így nem tudom, mennyire lennek kihasználva. Lehet, hogy bejön és később kell majd valami jobb. A fentieket tekintve nem járnék jobban a HBO Go-val?
pl. A Netflixen minden tartalom elérhető angol felirattal? -az már világos, hogy a magyar felirat kevés, de nekem nem hiányzik, emberen meg nem segít, mert magyarul sem olvas jól (diszlexia+szlovák anyanyelv). Szóval neki a HBO Go jönne be, de viszont csak heti 1-2 napot van itthon.

(#962) azbest válasza NessaF (#961) üzenetére


azbest
félisten

Vagy előfizettek mindkettőre :D
Első hónapra azt hiszem netflix és hbo go is ingyenes, szóval ki lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#963) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Üdv
esetleg valaki meg tudná mondani, hogy mennyi HDR film és sorozat érhető el, legalább angol felirattal?
uhd előfizetésen gondolkozok, csak hát pár darabért nem fizetek elő, max valakivel társulnék akkor.

(#964) fokukac válasza Bestspiler7 (#963) üzenetére


fokukac
nagyúr

Fizess elő, nézd meg, és ha nem tetszik, akkor max. lemondod.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#965) PhilBrick válasza Bestspiler7 (#963) üzenetére


PhilBrick
őstag

(#964) +1

(első hónap ingyenes)

(#966) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Az androidos appban lehet valahogy listázni a magyar feliratos/szinkronos tartalmakat?

(#967) kresz2


kresz2
tag

Sziasztok!
2 eszközre szóló netflix előfizetésem van.
Ez azt jelenti hogy összesen kettőn tudok belépni vagy csak kettőn tudom egyszerre nézni?
Minden választ előre is köszönök.

(#968) Hanfi


Hanfi
csendes tag

Helló! Lenne egy olyan kérdésem hogy ha én külföldön (svájc) élek és ott szeretnék magyar feliratokat netflixen beállitani, azt meg lehet valahogy tenni? Mert nem ajánlja fel. Vagy mindenkép magyar regisztráció kell hozzá? Válaszokat elöre is köszönöm.

https://www.flickr.com/photos/andraskovacs1987/

(#969) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Páromnak köszönhetően hozzáférést nyertem netflixhez..hát nem akarok bunkó lenni, de eddig finoman szólva sovány az a tartalom, amit trükközés nélkül itt Mo-n el lehet érni.

Szóval magyar Netflixen nem elérhető Futurama, The Walking Dead, Amerikai Fater, effektíve jópár felkapott sorozat (ami legjobb tudomásom szerint pl amerikai netflixen csont nélkül elérhető de lehet hogy tévedek), itt sehol.

Értem én hogy a Netflixen nemcsak sorozatok vannak, de ennyire megcsonkított kínálatért kicsit viccesnek tartom hogy ugyanannyit számolnak fel, mint máshol a világon.

És igen, tudom hogy léteznek nem túlzottan "legális" megoldások ennek kiküszöbölésére, csak ha fizetnék is előfizut akkor is abszurdnak tartanám ezt az egész helyzetet.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#970) blg válasza kresz2 (#967) üzenetére


blg
senior tag

kettőn tudod egyszerre nézni. bármennyi eszközre beléphetsz

(#971) kresz2 válasza blg (#970) üzenetére


kresz2
tag

Köszönöm a választ!

(#972) azbest válasza Corleone33 (#969) üzenetére


azbest
félisten

Ez már párszor szóbakerült. Nem ugyanannyi, mert itthon magasabb az áfa. A kínálatot pedig elsősorban a jogvédők kurtítják, ha itthon kizárólagosra megvette a terjesztési jogokat valamelyik tévécsatorna, akkor nem adhatja le más, akkor sem ha épp nincs műsoron náluk.

Az usa-ban mostanában emelnek 8 / 11 / 14 usd -re. Az ott kb nettó ár.
Európában a briteknél, németeknél, franciáknál emelnek.

[ Szerkesztve ]

(#973) beherit válasza beherit (#898) üzenetére


beherit
tag

Érdekességképp leírom, hogy a support nem tudta megoldani a problémát, de legalább kedvesek voltak. Újraindították a fiókomat, de sehogy sem működött semmivel a fizetés, úgyhogy végül elküldtek a bankomhoz, aki a kártyát bocsátotta ki, hogy náluk van letiltva. A bank szerint minden oké. Úgyhogy pihenőre tettem a dolgot. Vasárnap este valahonnan eszembe jutott és csak úgy random rápróbáltam ismét a kártyával beállítani a fizetést, el is fogadta simán. Úgyhogy happy end.

Egyébként ha németül nézek rajta valamit német felirattal, akkor eddig akárhány sorozatot próbáltam így nézni, egyiknél sem egyezett a felirat és az elhangzott szöveg.

amor fati

(#974) totopad válasza beherit (#973) üzenetére


totopad
senior tag

Nálam az angol felirat teljesen rendben van

(#975) beherit válasza totopad (#974) üzenetére


beherit
tag

Igen, az jó. Úgy gondolom, német esetén ha gyorsan beszélnek sok mindent akkor megpróbálják kevesebb szóval elmondani ugyanazt. De néhány esetben 3-4 szavas mondatok is eltérnek. De már az is jó, hogy németül normális minőségben vannak fent dolgok.

amor fati

(#976) Benito94


Benito94
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a jövőben lehet arra számítani, hogy a Netflixes sorozatokat meg filmeket(persze amik kiemelkedően sikerültek) leszinkronizálják?

(#977) OPiiPO válasza Benito94 (#976) üzenetére


OPiiPO
addikt

magánvéleményem az hogy nincs rá esély - Magyarország túl kicsi piac a Netflix-nek

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#978) Benito94 válasza OPiiPO (#977) üzenetére


Benito94
tag

Sajnos megértem, akkor rágyúrok az angolra mert van 1-2 film/sorozat ami érdekel. :D

(#980) erahurka válasza #20749568 (#979) üzenetére


erahurka
félisten

Ilyen MGM-es nettó három szinkron színészes kiadást talán bevállalnak majd :DDD

(#981) OPiiPO válasza erahurka (#980) üzenetére


OPiiPO
addikt

vagy a VHS korszak-beli egyemberes alámondás? :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#982) kmarci25 válasza OPiiPO (#981) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Az mennyire jellegzetes volt. Nagyon fontos, hogy ugyanazon a hangszínen és érzelemmenetesen mondjon mindent. Mindegy, hogy épp ágyjelenet van, vagy hentelés, vagy temetés. :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#983) totopad válasza Benito94 (#976) üzenetére


totopad
senior tag

Számítani mindig lehet, csak a valószínüsége nem túl nagy...

(#984) erahurka válasza kmarci25 (#982) üzenetére


erahurka
félisten

Nem tudom örüljek-e vagy sajnáljam, hogy az a korszak nekem kimaradt :DDD

A Feláldozhatók DVD kiadásán van hangalámondásos szinkron ha jól tudom, az mennyire adja a hangulatot?

(#985) kmarci25 válasza erahurka (#984) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Tessék. :))

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#986) OPiiPO válasza kmarci25 (#985) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez de jó :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#987) erahurka válasza kmarci25 (#985) üzenetére


erahurka
félisten

Hogy tudtatok így filmeket nézni? :DDD

Amúgy anno valamiért belehallgattam a Karib-tenger Kalózai többi hangsávjába is és pl. a lengyel hangalámondás volt rajta :DDD

(#988) totopad válasza erahurka (#987) üzenetére


totopad
senior tag

a lengyeleknél nincs szinkron at all, csak hangalámondás van, még a tv-ben leadott filmek esetén is, tehát ez tök normális
egyedül a meséket szinkronizálják le a gyerekeknek

(#989) erahurka válasza totopad (#988) üzenetére


erahurka
félisten

Hát ez nagyon fura. De talán náluk jobban mennek a feliratos filmek is.

(#990) subi96


subi96
újonc

Sziasztok, olyan problémám van, hogy a Netflix ezt a hibaüzenetet írja ki. Egy sima mezei felhasználó vagyok így azt se tudom, hogy mit kezdjek ezzel. Annyit tudok mondani, hogy mobilnetről működik viszont az itthoni wifi-ről nem. Valaki tud valamilyen megoldást? Köszi.

[ Szerkesztve ]

üdv, Barni

(#992) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Mondjatok már egy magyar szinkronos, illetve magyar feliratos filmet, csak ki akarom próbálni, hogy az milyen, mert a netflixen még nem láttam egyiket se, esz a kíváncsiság.

Amúgy az expanse-t és a castlevania-t kifejezetten ajánlom, jók, érdekesek, tetszenek (igaz az expanse-ban nagyon béna a színészi játék, de nagyon tetszik a sztori és a látvány).

(#993) azbest válasza lugosi (#992) üzenetére


azbest
félisten

(#994) totopad válasza #20749568 (#991) üzenetére


totopad
senior tag

ki ide belépsz, hagyj fel minden reménnyel...

(#996) lugosi válasza azbest (#993) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, böngészőből még nem használtam azt hiszem, legfeljebb az elején 1-2 alkalommal, eszembe se jutott hogy rá lehet keresni.

(#997) kmarci25 válasza erahurka (#987) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Hogy tudtatok így filmeket nézni? :DDD

Úgy, hogy nem volt más. Felirat eleve kizárva (VHS-re kicsit bonyolultabb betenni, ugye), a szegényesnek mondható (az én esetemben) általános iskolás angol/német nyelvórákon összeszedett tudás pedig a filmekhez nyilván kevés volt. Így maradt ez. Most ugyanezt a hangszínt képzeld el egy erotikus film alatt, pl. Emmanuel, csak hogy a klasszikust említsem. Na, az tényleg nem semmi. :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#998) totopad válasza kmarci25 (#997) üzenetére


totopad
senior tag

Én annó a 90-es években voltam gyerek, így láttam a Csillagok Háboruját és az akkori Disney mesék nagy részét - a Robin Hood-ra kimondottan emlékszem :)

Nagybátyám Bécsbe járt ki félévente és ott kukázott hangalámondásos VHS-eket :)

Mennyivel másabb volt akkor a világ

(#999) kmarci25 válasza totopad (#998) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Nálam a Hasfelmetsző Jack volt ilyen a velencei vállalati üdülő vetítőtermében. :D (Hogy féltem attól a filmtől...!) Illetve a 90-es években már néhány német erotikus film is feltűnt. :B

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1000) subi96 válasza #20749568 (#991) üzenetére


subi96
újonc

Eddig se működött sajna. Kértem egy fix IP címet a szolgáltatótól és átálítottam PPPoE-re. Kérdésem az lenne, hogy lehet valamit varázsolni a routerben, hogy működjön és ha igen akkor lépésról lépére kérhetném az instrukciókat, mint mondottam mezei felhasználó vagyok.

üdv, Barni

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.