Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) qqzs válasza Hyperion (#399) üzenetére


qqzs
őstag

hogy kell megnezni?

Eladó: GTS450

(#402) Hyperion válasza azbest (#400) üzenetére


Hyperion
senior tag

Bizony! :) En a shooter-nek örülök, a sori végeztével ugyis meg akartam már nézni. Watchmen-t szintén. Indiana,airplane, péntek 13.

Egy ajándék ez a nap. 😎

Apropó Lemony Snicket sorit nezi valaki? Eszméletlen hangulata es szinvilaga van. 😵

[ Szerkesztve ]

(#403) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Mit izéltok, most nézem, Chappie is van a magyaron felirattal - US-en meg kb sehogy. :DDD

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#404) Hyperion válasza tDr1v3r (#403) üzenetére


Hyperion
senior tag

Soha rosszabb hókezdést 😋

(#405) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Olvassák a fórumot, nem kétséges :D

Ez már 11 felirat!!!

(#401) qqzs: http://unogs.com/

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#406) erahurka válasza l.skywalker (#405) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet, hogy elindult valami? Remélem igen :K

(#407) budhanil válasza tDr1v3r (#403) üzenetére


budhanil
csendes tag

Chappie bmeg. ez vicc? ezzel szúrják ki szemünket?

(#408) l.skywalker válasza budhanil (#407) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem. Ezzel téged akarnak hergelni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#409) erahurka válasza l.skywalker (#405) üzenetére


erahurka
félisten

Megint csak 6 filmet listáz magyar felirattal :(

(#410) azbest válasza erahurka (#409) üzenetére


azbest
félisten

nekem épp 10-et, de az egyébként sem hivatalos oldal

(#411) 7s26c


7s26c
senior tag

majd kialakul idővel. :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#412) qqzs válasza l.skywalker (#405) üzenetére


qqzs
őstag

Ismerem az oldalt most meg is talaltam az ujak kereseset.
Viszont gyerek cuccokat nem lehet vele keresni ha children allt allitok be es csak sorozatokat a negyedet sem mutatja annak ami a tevemen latszik.

De peldaul a THe 100-ra azt mutatja hoyg series 3-4 elerheto kozben meg csak az elso evadot mutatja a teven

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#413) lappa86 válasza l.skywalker (#383) üzenetére


lappa86
tag

"Miért? Azért mert ezekben az országokban nagyon kevesen élnek és ezen országok nem a gazdasági élmezőnybe tartoznak."

Ez nem igaz. Egy 4-10 milliós EU-s tagállam nem kis ország, és gazdasági erejük is van; ekkora piacokra már bőven megéri fejleszteni. Lehet ideologizálni, hogy miért nincs lokalizált tartalom, de egyik érvetek sem jó: ha tényleg nem érné meg a felirat és/vagy szinkron, akkor nem lenne a tévécsatornákon sem, HBO GO-n sem, Google Playen sem, stb. Az a valódi helyzet, hogy a Netflixnek nincsenek olyan erőforrásai, akár likvid tőke, akár munkaerő (ideértve persze a toborzási csatornákat, kapcsolatokat is), hogy a lokalizációt megoldhassa, a világpiacra kilépés csak egy jelzés volt a befektetők felé, hogy hű, de nagyot tudunk növekedni. Ezzel nincs is baj, az indulás a korábbi nem angol nyelvű piacokon is nehéz volt, viszont a dolog kommunikációja az, ami nagyon kínos, vagyishogy egyáltalán nincs kommunikáció. Országonként kb két ügyfélkapcsolati munkatársra lett volna szükség, akik rendszeresen tájékoztatnák a sajtót, csinálnának facebook-oldalt, válaszolnának a levelekre. És akkor nem arról beszélnénk, hogy miért szarik a Netflix a magyar piacra (mert nyilvánvalóan NEM szarik rá, mert NEM vagyunk kis piac), hanem arról, hogy milyen új tartalom jött éppen.

A konkurencia amúgy már itt toporog, az Amazon már elérhető és a Huluról is pletykálják a világpiacra lépést.

Always with the negative waves.

(#414) l.skywalker válasza lappa86 (#413) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem, ez nem igaz. Mert a Netflix egészen más működési modellt követ, mint az HBO Go, a Google Play Movies vagy épp az Amazon Prime. Ezek a szolgáltatók adott országban lokálisan három tartalomszolgáltatásért felelősek, ha úgy tetszik, de inkább úgy kéne mondani, hogy 3 tartalmat szolgáltatnak:
- video
- audio
- subtitle

Annyi a különbség, hogy az HBO a kereskedelmi jogokat átadja mások kezébe, de a tartalom szolgáltatás jogait nem.

Ezzel szemben a Netflix csak 1 szolgáltatási jogot tart magánál regionálisan, a video szolgáltatást. Aka. a video terjesztési jogok eredeti nyelven az övéké az országban. Viszont az audio és subtitle jogokat értékesítik. Az pedig mindenképpen jól tükrözi egy ország piaci helyzetét az online video streaming kategóriában, hogy egyik olyan kiegészítő tartalomszolgáltató sem ugrott rögtön, hogy ezen országok nyelvéhez tartalmat készítsen:
- Csehország (4 felirat)
- Szlovákia (0 felirat)
- Szlovénia (0 felirat)
- Bulgária (3 felirat)
- Horvátország (2 felirat)
- Bosznia (0 felirat)
...

Egyszerűen meg kell érteni, hogy a régió nem vonzó befektetési célpont azon tartalomszolgáltató cégeknek, akik feliratot és/vagy szinkront készítenek a Netflixnek. Azért, mert ha egy ország lakossága nem elég magas, nincs meg a szórás, hogy legalább a kis százalék aki igénybe veszi, az is többmilliós lenne. Ahol viszont magas az átlagbér ott jó eséllyel többen fognak fizetni érte, még ha a lakosság bőven 10M alatt is van. És ott van még az a tényező is, hogy egy ország lakossága mennyire nyitott az ilyen típusú szolgáltatásra. Ezek mind rontják annak az esélyét, hogy nálunk és a régióban hamar elterjedjenek ezek a szolgáltatások. De elfognak. Csak rémesen lassan.

PS.: halkan megjegyezném, hogy a Google Play szolgáltatásai között a Könyvek és a Filmek kategóriában is elég kevés magyar tartalommal jelentkezett és csak szépen lassacskán töltődtek be azok, hasonlóan mint a Netflix esetében.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#415) lappa86 válasza l.skywalker (#414) üzenetére


lappa86
tag

"Nem, ez nem igaz."

Ööö, egészen pontosan mi nem igaz abból, amit írtam? Csak mert nem a hozzászólásomra reagáltál, hanem olyan dolgot cáfolsz(?), amit én nem is írtam. Az üzleti modell és egyes munkafolyamatok kiszervezése nem indokolja az ügyfélkapcsolatok teljes hiányát.

"Ezzel szemben a Netflix csak 1 szolgáltatási jogot tart magánál regionálisan, a video szolgáltatást. Aka. a video terjesztési jogok eredeti nyelven az övéké az országban. Viszont az audio és subtitle jogokat értékesítik. "

Forrás? Én elhiszem, amit írsz a munkafolyamatok és jogok kiszervezéséről, de szerintem az Amazon és a Google is ezt az utat követi. Egyébként a Google sem szinkronizál vagy feliratoz, ők is készen veszik (legalábbis a szinkron és a felirat ugyanaz, mint mondjuk a moziban vagy a tévében), amit a Netflix is meg tudna csinálni.

"Egyszerűen meg kell érteni, hogy a régió nem vonzó befektetési célpont azon tartalomszolgáltató cégeknek, akik feliratot és/vagy szinkront készítenek a Netflixnek."

Ez viszont téves helyzetértékelésre utal mind a Netflix, mind a nekik bedolgozó tartalomszolgáltatók részéről. Egy tízmilliós EU-s ország piaca igenis jelentős, ha megnézzük, hány lakos mennyi időt tölt tévézéssel. A Netflixnek ugyanis a közhiedelemmel ellentétben nem a torrent a legfőbb riválisa, hanem a tévé, ezért csinálnak exkluzív tartalmakat, ezért költenek egy rakás pénzt arra, hogy a színészeket "lekössék" és a technikai stábok az ő megrendelésükre gyártsanak filmeket és sorozatokat.

"PS.: halkan megjegyezném, hogy a Google Play szolgáltatásai között a Könyvek és a Filmek kategóriában is elég kevés magyar tartalommal jelentkezett és csak szépen lassacskán töltődtek be azok, hasonlóan mint a Netflix esetében."

A Google Play Movies 2014 novemberében indult nálunk, a Netflix 2016 januárjában. A különbség csak bő egy év, a lokalizált tartalmak számában viszont sokszoros a Google javára.

Always with the negative waves.

(#416) tDr1v3r válasza lappa86 (#415) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"Egyébként a Google sem szinkronizál vagy feliratoz, ők is készen veszik (legalábbis a szinkron és a felirat ugyanaz, mint mondjuk a moziban vagy a tévében), amit a Netflix is meg tudna csinálni."

A Google árulja a tartalmakat (ahogy az iTunes is), de a Netflix streamelést kínál. Egy olyan piacon, ahol az HBO már évek óta jelen van ilyen téren és rendesen felvásárolta a jogokat mindkettőre (gondolom a tévés vetítéssel együtt).

"Egy tízmilliós EU-s ország piaca igenis jelentős, ha megnézzük, hány lakos mennyi időt tölt tévézéssel. A Netflixnek ugyanis a közhiedelemmel ellentétben nem a torrent a legfőbb riválisa"

A vásárlóerő és az hogy mitől függenek mind régiófüggő dolog. Attól hogy mi EU-s ország vagyunk (mondjuk ezen csak röhögök a politikai helyzet miatt) még nincs meg a vásárlóerő, pont a torrentkultúra és az illegális streaming oldalak miatt.

Én úgy gondolom hogy csak presztizsből van itt a Netflix, hogy elmondhassa magáról hogy ő mekkora globális cég, semmi más. Kitolják ide azt a minimálisat amit kell 'szt kész. Kell még pár év addig amíg komolyan nem veszik a piacot... pont mint az Apple aki két évig magyar lokáció nélkül árult iPhone-t itthon (vagy Mac-et évekig APR-eken keresztül). De ez az én véleményem.

Amúgy a német kínálat se volt jobb az első évben.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#417) azbest válasza lappa86 (#415) üzenetére


azbest
félisten

"az ügyfélkapcsolatok teljes hiányát."

Van ügyfélkapcsolat. Pár másodperc alatt lehet ügyintézővel beszélni, ha probléma van. Gyanítom az újságírók is tudnának kivel beszélni. Ehhez két dolog kell: angol nyelvismret és szándék. De ma már csak egymást másolják a médiumok, nem végeznek saját információgyűjtést, oknyomozást.

[ Szerkesztve ]

(#418) lappa86 válasza azbest (#417) üzenetére


lappa86
tag

Ügyfélkapcsolat =/= ügyfélszolgálat.

Nincs magyar nyelvű honlap, nincs magyar nyelvű facebook/twitter/akármi-oldal, nem adnak ki magyar nyelvű sajtóközleményeket, nem reklámoznak Magyaroszágon. Pedig nem szarnak a magyar piacra, hiszen akkor meg se próbálnák a lokalizációt, hanem csak betolnák a szervereket, aztán kész. Erről írok, amikor azt írom, hogy a Netflix rosszul csinálja a dolgokat nálunk. Az újságírók pedig (teljesen jogosan!) nem fognak utánamenni a Netflixnek, ha nekik nem kell a jó reklám. A netflixes ügyintéző egyébként maximum segítséget nyújt, pr-tevékenységet nem végez, információt nem ad.

#416: Tévéelőfizetésre van vásárlóerő, pedig az se olcsóbb, mint a Netflix.

Always with the negative waves.

(#419) l.skywalker válasza l.skywalker (#414) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ha nem jött át az elsőből, akkor leírom tisztán is: Az nem igaz, hogy egy 10milliós lakosú EU-s ország önmagában vonzó befektetési célpont lenne, csak azért mert EU-s és mert van 10millió lakosa.

Forrás pedig az orrod előtt van:

https://npv.netflix.com/

Ezek azok a cégek, akik eladnak a Netflixnek különböző szolgátatásokat. Akár lehet ez video is, hiszen a lokalizált adatbázisba akár bekerülhetnek magyar sorozatok is.

A többiben meg felesleges vitáznunk, ha te úgy gondolod, hogy a hazai lakosság tévénézési szokásai elegendő indokot szolgáltatnak arra, hogy a Netflix elterjedjen. És szerintem sem a torrent a Netflix legnagyobb riválisa Magyarországon. De nem is a TV. Hanem a pénz. Az HBO-ra sem fizet elő 5 emberből 3. Ezek olyan szolgáltatások, amelyek más országokban nagyon is elterjedtek, nálunk pedig egy bizonyos réteg/generáció és/vagy érdeklődési kör használja. De nem a hazai bevétel befolyásolja ezen cégek éves profitját. Mondhatni sem a megléte sem a hiánya nem borzolja fel túlságosan a kedélyeket.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#420) lappa86 válasza l.skywalker (#419) üzenetére


lappa86
tag

"Ezzel szemben a Netflix csak 1 szolgáltatási jogot tart magánál regionálisan, a video szolgáltatást."

Erre kérnék forrást. Persze, hogy a Netflixnek vannak beszállítói, mindenkinek vannak, az HBO-nak is. De arra mutass forrást, hogy a Netflix csak egy szolgáltatási jogot tart magánál, míg az Amazon, az HBO és a Google hármat.

"Ha nem jött át az elsőből, akkor leírom tisztán is: Az nem igaz, hogy egy 10milliós lakosú EU-s ország önmagában vonzó befektetési célpont lenne, csak azért mert EU-s és mert van 10millió lakosa."

De, pontosan ezért vonzó befektetési célpont. Mert tízmillióan lakják, és az már megfelelő méretű piac audiovizuális tartalmakra. Pontosan ezért fektetett be a Pro7-Sat1-csoport, és az RTL 20 éve, a Viasat meg 15 éve.

"De nem a hazai bevétel befolyásolja ezen cégek éves profitját."

Ezt nem is állítottam.

"Mondhatni sem a megléte sem a hiánya nem borzolja fel túlságosan a kedélyeket."

Ezzel viszont vitatkozom, mert hozzánk hasonló adottságú országból van vagy két tucat a világon (nyilván méretre és vásárlóerőre gondoltam, nem EU-tagságra), és az ezekben realizált profit már elég jelentős tud lenni, ezért egy Netflix-méretű cég nem engedheti el teljesen az ilyen piacok kezét. Ahogy nem is engedi, hiszen próbálkozik a lokalizált tartalmakkal, csak érzésem szerint nem elégséges módon.

[ Szerkesztve ]

Always with the negative waves.

(#421) l.skywalker válasza lappa86 (#420) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Mindegy, eléggé eltértünk a tárgytól. Még annyit, hogy:

Amit linkeltem azon az oldalon fel vannak sorolva azok a cégek amelyek az egyéb szolgáltatásokat adják a Neflixnek, ebből következik egyenesen arányosan, hogy ezeket a szolgáltatásokat a Netflix nem birtokolja, hanem veszi. Míg az HBO esetében a tartalom mellé jár az audio és a felirat választás joga is, szinte minden esetben - így azokat az HBO saját jogon adja el. A Google esetében ebben nem vagyok biztos, lévén ott is lassan terjedtek el a magyar feliratok, de a kolléga helyesen jelölte meg, hogy a Google nem is stream szolgáltatást, hanem digitális értékesítést/bérlést kínál.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#422) lappa86 válasza l.skywalker (#421) üzenetére


lappa86
tag

Teljesen téves következtetést vonsz le a beszállítókra vonatkozóan: attól, hogy a Netflixnek külső cég gyárt feliratot, nem jelenti azt, hogy azok szolgáltatási jogait nem a Netflix birtokolja (hahó, vagyoni értékű jogokat is lehet vásárolni, nem csak késztermékeket!). És attól még, hogy a HBO-n te magad választhatod ki a feliratot, még nem jelenti azt, hogy az HBO maga birtokolja a jogokat (wtf? hogy ez a következtetés honnan jött?). Érted, hogy mi a probléma? Kitalálsz valamit a Netflixről, ami beleillik a világképedbe, de amikor szembesítelek vele, hogy egyáltalán nem biztos, hogy igazad van, csak hebegsz, de forrást nem mutatsz. Ahogy a piacra vonatkozó írásommal is látványosan nem tudsz mit kezdeni. (Azt egyébként nem állítottam, hogy a Google Play nem értékesít, persze, hogy azt csinálja. De ez miben is befolyásolja a feliratok/szinkron meglétét vagy nem meglétét?)

Na mindegy, fanboyokkal nem vitatkozom, értelmetlen. :(
Egy év eltelt, a Netflix pedig sehol sem tart, pedig nagyon ment a fogadkozás itt a topikban is a fanboyoktól, hogy majd meglátjuk, mi lesz egy év múlva.

Always with the negative waves.

(#423) azbest válasza lappa86 (#422) üzenetére


azbest
félisten

A netflix szárnyall, jobb bevételeket generál, mint ahogy várták. Az, hogy nem a maroknyi magyar előfizetői bázis a cég alfája és omegája, hát az természetes. Nem akarnak minden áron terjeszkedni, ráfizetésesen. Majd szépen lassan évről évre kialakulnak a helyi extrák is. Egy vagyunk a 190-ből :)

Úgy is fogalmazhatnék, hogy nem a netflix jött be az országba, hanem az országot engedték fel a netflixre.

[ Szerkesztve ]

(#424) lappa86 válasza azbest (#423) üzenetére


lappa86
tag

A szárnyalás erős túlzás, mert profitot még mindig nem termel, pedig még árat is emeltek az USA-ban. :)
És most már nem nagyon lehet új országot bevonni (jó, Kína még ott van, de az ott is marad), szóval ahhoz, hogy a befektetőket ki tudják fizetni, sokkal több előfizető kell világszerte (tehát nálunk is!) -> és vissza is értünk a lokalizáció problémájához. :)

[ Szerkesztve ]

Always with the negative waves.

(#425) l.skywalker válasza lappa86 (#422) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Igen ebben igazad van. Ez téves következtetés volt. De veled ellentétben én nem személyes harcnak tekintem ezt a beszélgetést, hanem közös eszmecserének arról, amiről egyikünknek sincs valós fogalma. Én legalább tudtam olyan oldalt linkelni neked, ami az én elképzeléseimet alátámasztja. Te egyelőre ilyennel sem álltál elő. A lényegen azonban marad, mégpedig az, hogy a Netflix ha még birtokolja is a feliratok és a hangsávok szolgáltatási jogait, azoknak az előállításai jogait nagy valószínűség szerint eladja vagy kiadja másoknak, olyan cégeknek akik ebben az adott régióra vonatkozóan profitot szerezhetnek. Mivel a felsorolt cégek közül eddig csak a BTI Studios jelentette be, hogy elkezdtek magyar feliratokat csinálni, de ez még nem is jelent meg a vendor oldalon - így csak nekem lehet igazam, hogy nem vonzó ez a piac annyira. A Netflix pedig globális elterjesztést jelölt meg és meg is valósították. Azt nem mondták mellé, hogy rögtön magyar felirat és magyar szinkron is lesz.

(#424) lappa86: erre tudnál valami forrást adni?

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#426) bopeti98 válasza lappa86 (#424) üzenetére


bopeti98
őstag

Az USA-ba termel profitot. Csak a nemzetközi streaming veszteséges, de az elemzők szerint az sem sokáig:
[link]

(#427) lappa86 válasza l.skywalker (#425) üzenetére


lappa86
tag

"Én legalább tudtam olyan oldalt linkelni neked, ami az én elképzeléseimet alátámasztja. Te egyelőre ilyennel sem álltál elő."

Hogy micsoda? Te állítasz valamit, ami csak a saját agyszüleményed, és nem tudsz forrást mutatni, de ÉN mutassak forrást arra, hogy nincs igazad? Hogy tudnám forrással megcáfolni azt, ami nem létezik, mert te találtad ki?

"így csak nekem lehet igazam, hogy nem vonzó ez a piac annyira"

Továbbra is legendákat gyártasz és kergetsz valós információk nélkül.

"erre tudnál valami forrást adni?"

Természetesen, veled ellentétben nem csak a levegőbe puffogtatok: áremelés, az előző negyedéves jó eredmény után sincs profit.

#426: Valóban, pontatlanul fogalmaztam, nemzetközileg nem termel profitot, de mivel az amerikai növekedés korlátozottabb, mint a nemzetközi, ezért a növekedési hangsúly ezen van. 2017-re egyébként nem az elemzők, hanem a Netflix vár profitot, és ez nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

Always with the negative waves.

(#428) l.skywalker válasza lappa86 (#427) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

HWSW: első bekezdés utolsó mondat:

"Az egész évre vetítve a Netflix 8,8 milliárd dolláros bevételt ért el, összesen 991 millió dollárt költött marketingre és szerény, 187 milliós profitot könyvelt el."

Egyébként pedig sajnálom, hogy ilyen stílusban és személyeskedve kezdtél el írni.

Ha pontos adatokat akarsz, visszamenőleg itt mindent megtalálsz (mégsem a HWSW intézi a Netflix könyvelését):
https://ir.netflix.com/results.cfm

Ebből is ugyanaz látszik, hogy a teljes nettó bevétele a cégnek 186,7 millió dollár volt, mindez úgy, hogy a nemzetközi streaming részleg 308,5 milliós veszteséget termelt. Habár biztos van alapja a "2017-re egyébként nem az elemzők, hanem a Netflix vár profitot, és ez nagy különbség", de ha én elemző lennék biztos figyelembe venném, hogy a tavalyi évben a nemzetközi vonal a tavalyi évben nagyobb veszteséggel bírt, míg az általad korlátozottnak titulált amerikai piac bevételei a tavalyi évhez képest 32%-al nőttek. Azért ezek még egy laikus számára is elég biztató jelek, nemhogy egy olyan elmének mint amilyen te lehetsz.

ps: tetszik, ahogy próbálod a saját állításaidat igazolni olyan hazai cikkekkel, amiket most gugliztál ki, de nem is olvasod el rendesen. A portfolio áremeleséses cikkében ez van pl.:

Beszakadt a Netflix árfolyama azt követően, hogy a társaság közzétette második negyedéves gyorsjelentését. A bevétel és a profitnövekedés folytatódott a cégnél, a gond az, hogy az áremelések elriasztják az ügyfeleket, így a felhasználók számának növekedése hároméves mélypontra esett....

Kiemeltem a számodra fontos részt, de le is írom még egyszer: A bevétel és profitnövekedés folytatódott a cégnél... :D

Külön jó, hogy eddig 2x írtad le, hogy profitot még mindig nem termel a cég. Holott évről évre folyamatosan nyereséges. És ne mondd, hogy ne, mert belinkeltem az oldalt, ahol nyilvánosságra hozzák a jelentéseiket.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#429) lappa86 válasza l.skywalker (#428) üzenetére


lappa86
tag

"Külön jó, hogy eddig 2x írtad le, hogy profitot még mindig nem termel a cég. Holott évről évre folyamatosan nyereséges. És ne mondd, hogy ne, mert belinkeltem az oldalt, ahol nyilvánosságra hozzák a jelentéseiket."

Pontosítottam, hogy nemzetközileg nem termel profitot, mivel itt a nemzetközi terjeszkedéséről volt szó még néhány hozzászólással ezelőtt, természetesen én is arra gondoltam. Amerikában lassan elérik a plafont, a növekedés ott már nem jelentős, és egy éve olyan piacokon jelentek meg, ahonnan a potenciális növekedést várják.

"A bevétel és a profitnövekedés folytatódott a cégnél"

De még mindig veszteséges a nemzetközi piacon, vagyis nem termel profitot nemzetközileg.

"Azért ezek még egy laikus számára is elég biztató jelek, nemhogy egy olyan elmének mint amilyen te lehetsz."

Ömm, azért jó ez a HWSW-cikk, mert tisztán látszik a grafikonon, hogy a 2016 első negyedéves piacra lépés a 130 országban mit is jelentett növekedésileg: semmit, a trend változatlan. Emiatt én nem lennék nagyon optimista. A negyedéves beszámolóból azért tanulságos dolgok derültek ki számomra, pl a saját tőke aránya nem valami jó, a rövid lejáratú kötelezettségek aránya tőzsdei céghez képest nagyon magas (ilyen szinten már rég nem tőkeinjekciókból kéne élni, hanem a kibocsátott részvényekből), stb.

Én amúgy nem vagyok a Netflix ellen, félreértés ne essék, sőt, NAGYON szeretném, ha bejönne nekik ez a dolog, mert akkor a versenytársak is belehúznának, nagyobb versenyből több lokalizált tartalom jönne ki, és legálisan sorozatozhatna egy fél ország. De egy kicsit az inkvizició előtt érzem magam, ahol a szűklátókörű, elképesztően buta következtetéseket összehordó* fanboyok kivégeznének, amiért meg mertem itt említeni, hogy a Netflix jelenlegi világpiaci terjeszkedését abszolút elhibázottnak tartom.

*Az erre vonatkozó, pár hozzászólással ezelőtt kért forrásaid pedig még mindig nagyon várom. :(

A stílusommal semmi probléma, igazán sajnálom, ha ezt képes vagy személyeskedésnek venni.

[ Szerkesztve ]

Always with the negative waves.

(#430) l.skywalker válasza lappa86 (#429) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

*https://mobilarena.hu/tema/netflix/hsz_425-425.html

Itt beláttam már, hogy a következtetéseim hibásak is lehetnek.

Amúgy érdekes dolgokat lehet találni:

https://help.netflix.com/en/node/4976

Netflix partners with content providers to license streaming rights for a variety of TV shows and movies.

Ami az elemzéseidet illeti, nagyon ügyesen kiragadtál pár részletet, de a lényegen nem változtat. Dől a lé a Netflixhez és évente átlag 10 millióval nő az előfizetők száma. Az elmúlt 3 év adatai alapján legalábbis.

PS: veled ellentétben én legalább megtaláltam a pénzügyi jelentéseket

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#431) lappa86 válasza l.skywalker (#430) üzenetére


lappa86
tag

"Netflix partners with content providers to license streaming rights for a variety of TV shows and movies."

De ez már megint nem azt jelenti, amiről te írogatsz, pláne nem azt, amit te itt következtetésnek levonsz. :(

"Ami az elemzéseidet illeti, nagyon ügyesen kiragadtál pár részletet, de a lényegen nem változtat"

Két pénzügyi alapmutatót (ROE, likviditás) választottam ki, amiket a legtöbb befektetési elemző is meg szokott nézni, nem random részleteket ragadtam ki. És ez pont a lényegen változtatott, ugyanis ebből világosan kiderült, hogy a jövedelmezőség a világpiacra lépés ellenére nem javult, a befektetőket pedig sosem a most érdekli, hanem a cég mostani értéke PLUSZ a befektetésből (ami a világpiacra lépés volt egy éve, ugye) származó hozamok (illetve ezek jelenértéke, de ebben már tényleg ne menjünk bele, bocs, ha a gyorselemzésemben nem számoltam az inflációs rátával). Azért a '17Q1-es predikció nagyon durván hurráoptimista, ilyet jellemzően azok a cégek szoktak csinálni, akik túl sok jót nem várnak, csak a részvényeseket akarják megnyugtatni, hogy ne vedd ki a pénzed. Én egyébként továbbra sem mondom azt, hogy a Netflixnek ne menne jól (még!), azt mondom, hogy a nemzetközi terjeszkedés nem megy jól*, aminek az egyik oka lehet a lokalizált tartalom hiánya és a hiányzó ügyfélkapcsolatok. Innen jutottunk el oda, hogy már lassan elnézést kell kérnem, amiért bátorkodtam megjegyezni, hogy ácsi, nem úgy van az.

* Igen, én is látom, hogy hány millióval bővült a nemzetközi előfizetők száma. Viszont azt is látom, hogy ez tökéletesen megfelel a korábbi növekedés mértékének, vagyis a trenden érdemben a tavaly év eleji 130 országban megjelenés nem változtatott.

"Dől a lé a Netflixhez"

Hjah, rövid lejáratú kötelezettségek formájában.

"PS: veled ellentétben én legalább megtaláltam a pénzügyi jelentéseket"

Ez megint micsoda? Mert én szerinted mi alapján néztem meg a jövedelmezőséget és a likviditást, tán a levegőre volt felírva? Vagy megint csak nagyot akarsz mondani?

Always with the negative waves.

(#432) l.skywalker válasza lappa86 (#431) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

nemzetközi terjeszkedés nem megy jól*, aminek az egyik oka lehet a lokalizált tartalom hiánya és a hiányzó ügyfélkapcsolatok

Azért nem értek ezzel egyet, mert ez nem jellemző nemzetközi gond, hogy pl. a lokalizált tartalom hiányos (pl. feliratok vagy szinkron esetében). Te biztosan jobban látod át a különböző országok gazdasági elhelyezkedését, és azt mondod, hogy továbbra is vonzó célpont kell, hogy legyen a Netflixnek egy Bulgária vagy egy Magyarország.

De ha nem a célországban hanem a központi terjeszkedési folyamatokban van a hiba, akkor hogyan lehet, hogy pl. Izlandon már 555 felirat van és vagy 10-12 mese is már elérhető izlandi szinkronnal vagy Lengyelországban 1812 felirat mellett majdnem ugyanennyi lengyel szinron is van, de még románul is van már vagy 600 felirat...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#433) tuki2200


tuki2200
senior tag

A roamingdíjak kinyírása után most az online tartalomszolgáltatások korlátozását is eltörli az EU
Egy közös, sokszínű Európa álma, ahol ott használod az angliai Netflix-előfizetésed, ahol csak akarod.

Az Európai Unió Tanácsa, az Európai Parlament és az Európai Bizottság között létrejött egyezség értelmében a fogyasztók az EU-n belül ugyanúgy hozzáférhetnének a megvásárolt online tartalomszolgáltatásokhoz, mint otthonukban.
A brüsszeli testület szerdai tájékoztatása szerint az új szabályok kötelezőek lesznek minden egyes fizetős online tartalomszolgáltatóra, például az Amazonra vagy a Netflixre nézve is. A térítésmentesen kínált szolgáltatások nyújtói önkéntes alapon szintén felkínálhatják regisztrált felhasználóiknak a tartalmak hordozhatóságát.

(#434) azbest válasza tuki2200 (#433) üzenetére


azbest
félisten

Mielőtt valaki félreértené, a magyar accounttal akkor is a magyar régió tartalmait lehet elérni, akkor is ha vpn-eznek vele.

Régebben is úgy volt, hogy a saját régiója szerinti tartalmaz használhatta az előfizető más országból is, csak bizonyos időnként otthonról is be kellett lépni. Csak ahogy 190 országra kiterjesztették az elérhetőséget, az egyszerűbb megoldásra váltottak, azt látja mindenki, amelyik régióban éppen tartózkodik.

(#435) qqzs válasza tuki2200 (#433) üzenetére


qqzs
őstag

Nem hiszem hogy ennek az eredmenye de kb egy eve problatam amazon primot akkor semmit nem jatszott le bejelentkezni se tudtam teverol mond van hogy a regioba nem jatszhatok le a tartalmak, most bejon par dolog foleg teves dolgok megy gyereksorzat es megy a prime music is

Eladó: GTS450

(#436) Qukac válasza qqzs (#435) üzenetére


Qukac
tag

Mert hivatalosan is elrajtolt itthon is

(#437) qqzs válasza Qukac (#436) üzenetére


qqzs
őstag

mikor? nem tallaok errol semmit.
De marha idegesito hogy Amazon Prime elofizetes melle jaro prime videot neznék es leszurom hoyg csak a prime al jarokat mutassa es kb 10% ami megy a tobbi vagy nem jatszhato le a locationomon vagy penzbe kerul

Eladó: GTS450

(#438) qqzs válasza qqzs (#437) üzenetére


qqzs
őstag

Most probaltam angliabol mindent lejatszik szoval geo korlatozas meg mindig van :(

Service Area Restriction
This video isn't available due to geographical licensing restrictions. For more details, please refer to Amazon Video Terms of Use. For further assistance, please contact Amazon Customer Service at www.amazon.com/videohelp and refer to error 4601.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#439) azbest válasza qqzs (#438) üzenetére


azbest
félisten

amazon prime nincs itthon, ezért a vele járó ingyenes videó sincs.

A prime videó indult el itthon, amire külön lehet előfizetni. [link]

És természetesen ott is régiónként más a kínálat.

[ Szerkesztve ]

(#440) qqzs válasza azbest (#439) üzenetére


qqzs
őstag

Amazon prime-om van (UK accounttal) a video kinalat kb 10%a el is indul koztuk a top gear is meg par gyerekprogram. Prime music is megy es magyarorszagra szallitas is kedvezobb aru mint volt sot egy csomo dolognal ezelott nem is volt. Remelem ez az uj eu szabalyozas villamgyorsan valosagban is megjelenik

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#441) qqzs válasza tuki2200 (#433) üzenetére


qqzs
őstag

Van erre forras linked? szivesen a support kepebe tolnam :)

Eladó: GTS450

(#442) tDr1v3r válasza azbest (#434) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Tehát ha én pl. egy éve US régióban használom a Netflixemet de itthon regisztráltam, akkor enyhén rácsesztem?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#443) azbest válasza qqzs (#441) üzenetére


azbest
félisten

híroldalakon volt, de az eu oldalain biztos meg lehet találni. [link]

Egyébként nem eszik olyan forrón a kását. Az ilyen szabályok nem a régiókorlát kijátszásának elősegítésére születnek, hanem arra, hogy utazás közben ne érjen emiatt hátrány. Szóval, ha kiköltözöl uk-ba, akkor semmi akadálya elérned az uk szolgáltatásokat. De nem fogják hagyni, hogy ezután mindenki nyugati accountot regisztráljon itthon. Legfeljebb nem kell folyamatosan vpn-en lennie annak, aki ki akarja játszani.

Egyébként sem hatályos még.

(#442) tDr1v3r
ha tényleg elköltöztél, akkor szerintem ilyen esetekre fel lesz készülve a support. De még a szabály sem változott hivatalosan, a technikai megvalósítása is a jövő kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#444) qqzs válasza azbest (#443) üzenetére


qqzs
őstag

En most epp utazoban vagyok huban

Eladó: GTS450

(#445) tDr1v3r válasza azbest (#443) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem költöztem el, VPN-t használok.

Nekem pont a régiócsalás miatt kérdéses ez... no nem azért hogy kikerüljem a VPN-t vagy társai, fizetek azért és eszem ágában sincs elhagyni, hanem hogy egyszer megtörténik-e az hogy VPN alól beloginolva a magyar kínálat fogad. Azt annyira nem akarom érthető okok miatt...

Persze értem én, turistáknak meg expatoknak van kitalálva ez a törvény, nem a sad little country csonka kínálatot élvezőinek.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#446) totopad válasza tDr1v3r (#445) üzenetére


totopad
senior tag

És milyen vpn szolgáltatót használsz, ha szabad érdeklődnöm? Nekem sajnos egyik sem megy. Nord-ot, pure-t is próbáltam, mindkettőt lockolta.

(#447) tDr1v3r válasza totopad (#446) üzenetére


tDr1v3r
veterán

[link]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#448) Qukac


Qukac
tag

Itt egy jó kis cikk, a hazai streaming szolgáltatásokról, érdemes elolvasni:

[link]

(#449) bopeti98 válasza Qukac (#448) üzenetére


bopeti98
őstag

Érdekes cikk, de van benne 1-2 hiba. Az HBO GO például már régóta HTML5-ös lejátszót használ, így Silverlight sem kell hozzá. Nem tudom milyen böngészőben tesztelhették a dolgokat...

(#450) azbest válasza bopeti98 (#449) üzenetére


azbest
félisten

előfordulhat, hogy magasabb minőségű képet csak erősebb drm-es Silverlight módban mutat. Ezért megy csak edge, ie és a win app alatt a fullhd minőség netflixen, a többi böngészőben meg max 720p. (bár nem vagyok teljesen meggyőződve róla, hogy az silverlightot használ)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.