Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) akosar válasza qqzs (#150) üzenetére


akosar
tag

Plusz router, ChromeCast erre kötve, a router támogatja az openvpn szabványt.

[ Szerkesztve ]

(#152) qqzs válasza akosar (#151) üzenetére


qqzs
őstag

Nem ertem miert kell plusz router. Az en routerem tamogatja az openvpn szabvanyt (Asus RT-AC68U) csak meg eddig nem jottem ra hogy hozzam ossze egy vpn szolgaltatoval. tunnelbearnal semmi infot nem talaltam erre vonatkozolag meg meg par masiknal sem ahol megadtak volna konkret cimeket amiket hasznalni lehet

Eladó: GTS450

(#153) Hyperion válasza qqzs (#152) üzenetére


Hyperion
senior tag

Amugy miert nem DNSt modositatok VPN helyett? unblock us pl.. Talán egyszerűbb mint VPNel vacakolni. Ha openwrts a router akkor meg chromcast sem gond..

(#154) tDr1v3r válasza qqzs (#152) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A TunnelBear-t kérdeztem, náluk csak kliensből lehet elérni a VPN-t, routerből sajnos nem fog menni. :( Nagy kár, én csak hozzájuk fizettem volna elő, tudniillik ők azon kevés közé tartoznak akik nem gyűjtenek logot a felhasználókról (ezért pl. a p2p nem is megy vele, torrentezni esélytelen).

A Smartflix amúgy remekül megy még mindig nálam, most volt frissítés is amivel lehet betallózni custom feliratot... nekem mondjuk nincs igényem rá, de ha valakinek van akkor hajrá, már ilyet is tud. De még mindig 720p a max azért mert Chromiumra épül. :(

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#155) akosar válasza qqzs (#152) üzenetére


akosar
tag

A jelenlegi routeremet csak úgy tudom beállítani, hogy minden forgalom vpn-en keresztül menjen. Azt meg nem akarom, mert 240 megabit-es netem van, kell a sebesség. Neten keress rá, vannak jó leírások. Nem tudom, hogy a te routeredhez konkrétan mi van.

NordVPN + Openwrt + saját routeremhez találtam jó leírásokat.

@Hyperion: Én több dolgora is használom a vpn-t. Nyáron nem leszek Magyarországon, így vpn-en fogom nézni az Eb-t, olimpiát. (Magyar kommentárral az igazi :) ) NordVPN-nek van magyar szervere. így sima lesz vele nézni mindigTV-t, UPC-s Horizon Go-t. Szóval nekem ez éri meg.

(+1 ezeknek az unblock cégeknek a "vegzálása" erősen elindult.)

[ Szerkesztve ]

(#156) qqzs válasza akosar (#155) üzenetére


qqzs
őstag

biztos van valami netflix tarsolyban vpn ellen is, vagy csak ijeszgetnek?

Eladó: GTS450

(#157) tDr1v3r válasza qqzs (#156) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Hát, a "tarsolyuk" egész jól működik... jelenleg a populáció 3%-án, illetve minden új tagon van rajta a vpn filter. Van egy listájuk amivel IP alapján tiltják a VPN-eket, amit kb. 2 hetente frissítenek tudtommal.

Szerintem amúgy nem lesz olyan nagy dolog ebből, nem érdekük.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#158) akosar


akosar
tag

Szerintem se.

Kellett nekik most egy-két példa, hogy na lám, ők most nagyon bekeményítettek a filmgyártók hatására. :D

Viszont ők is ügyfelekből élnek, nem érdekük, hogy lemond az előfizetésed.

Szerintem így, hogy világtényezők lettek, ők is azért fognak lobbizni, hogy töröljék el középtávon a hülye régió korlátozásokat.

(#159) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Oh, úgy néz ki hogy felkerült a Breaking Bad is a hazai kínálatba. :)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#160) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Holnap jön a House of Cards 4. évada. Kíváncsi vagyok, a magyar Netflixen is fenn lesz-e.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#161) tuki2200 válasza szabogabor10 (#160) üzenetére


tuki2200
senior tag

Nem valószínű, itthon a köztévénél vannak a jogok :)

(#162) PhilBrick válasza tuki2200 (#161) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ja tényleg! Kötelező kormányzati (tan)anyag.... ;]

(#163) tDr1v3r válasza tuki2200 (#161) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Most rakták fel, mind a négy évad elérhető.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#164) bopeti98 válasza tuki2200 (#161) üzenetére


bopeti98
őstag

Amúgy az vicces, hogy már jó ideje náluk van a TV-s jog, de még egyszer sem láttam műsoron a sorozatot. Nem tudom mire várnak. Már a szinkron is rég kész van.
Egyébként ez kifejezetten az a típusú sorozat, ami jól elkészített szinkronnal is ütős lenne szóval szívesen megnézném úgy is.

(#165) tuki2200 válasza bopeti98 (#164) üzenetére


tuki2200
senior tag

Elvileg most tavasztól lesz a Dunán, kiváncsi leszek nagyon toltak h a minőségi szinkron miatt kell ennyit várni

(#166) bopeti98 válasza tuki2200 (#165) üzenetére


bopeti98
őstag

A szinkron már régóta kész van az első két évadhoz. Persze elképzelhető, hogy új szinkront készítenek más hangokkal az MTVA megrendelésére.

(#167) tDr1v3r válasza tuki2200 (#165) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A szinkronban reménykedek, a Sherlock nagyon jót kapott tőlük. Apu elkezdené, csak nem akarja német felirattal...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#168) csadi0011


csadi0011
őstag

Elkezdtem a próbahónapot, hogy megismerjem a Netflix-et. Nézegetem a magyar oldalakat, fórumokat, de azt még nem találtam meg, hogy mi alapján kerülnek ki netflixre a sorozatok részei? Ami érdekelne abból pont nincs frissülő tartalom. Pl Brooklyn Nine-Nine címlapon volt mikor először indítottam el a Netflix-et. Na mondom király, azt szeretem, ránézek a legújabb részre, úgy sem láttam még. Erre 2 évadig van. Ez most hogyan működik? Meddig kell várni?

(#169) mntn válasza csadi0011 (#168) üzenetére


mntn
tag

Ha jól tudom Netflixre teljes évadok kerülnek fel, és mivel a 3. évad jelenleg is fut arra még várni kell.

(#170) csadi0011 válasza mntn (#169) üzenetére


csadi0011
őstag

Hát az nem túl szerethető dolog. Köszi az infót.
Változhat ez a dolog, vagy valami jogi háttere van?

[ Szerkesztve ]

(#171) bopeti98 válasza csadi0011 (#170) üzenetére


bopeti98
őstag

Jogi háttere van.
Amíg fut egy adott évad, hülye lenne a sorozatot adó TV csatorna megosztani a jogokat a Netflix-el, hisz az csökkentheti a TV-s nézettséget is ami igazából senkinek sem lenne jó.

(#172) csadi0011 válasza bopeti98 (#171) üzenetére


csadi0011
őstag

Teljesen világos, hogy egy időben nem lenne értelme.De azt nem gondoltam, hogy az egész évadot meg kell várni. Sorozat téren ez így lehangoló. Mondjuk szerintem meg lehetne oldani, hogy az adó és a netflix is jól járjon, de gondolom ez nem egyszerű.
A filmek is akkor kerülnek fel Netflix-re, amikor boltba kerül?

(#173) bopeti98 válasza csadi0011 (#172) üzenetére


bopeti98
őstag

Amíg a mozikba megy, addig tuti nem kerülhet fel. Utána meg már csak a Netflix-en múlik, hogy megveszik-e az adott filmet vagy sem.

(#174) tuki2200 válasza csadi0011 (#172) üzenetére


tuki2200
senior tag

Az RTL kerek-perec megmondta h semmit nem adnak a netflixnek mivel szeretnek erősíteni az RTL most-ot

(#175) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Kerültek fel BBC-s sorozatok, tehát Doctor Who, Luther, Sherlock és Top Gear is van most már a kínálatban. :C Plusz a Shield is felkerült, de az ugye nem brit.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#176) mntn válasza tDr1v3r (#175) üzenetére


mntn
tag

Magyar feliratos művekkel lehet már találkozni?

(#177) tDr1v3r válasza mntn (#176) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én még nem találkoztam egyel sem, igaz nem is kerestem...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#178) tl-x


tl-x
őstag

Unblock.us-t kilotte a netflix? Megy még vele valakinek az amerikai?

(#179) Hyperion válasza tl-x (#178) üzenetére


Hyperion
senior tag

Már jó ideje nem.. Sőt igazából az összes smartDNS halott... Talán még a VPN megy, de nem vagyok benne biztos. Sajnos most tényleg betartotta a szavát a Netflix és írtja az ilyen megoldásokat...

(#180) tl-x válasza Hyperion (#179) üzenetére


tl-x
őstag

Köszi, ritkán használom csak most tűnt fel. Magyar viszont megy de még az amerikai áron 8$/hó HD 2 eszközön. Ez marad így?

(#181) tDr1v3r válasza tl-x (#178) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem próbáltam, de a Smartflix még működik nálam.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#182) Hyperion válasza tDr1v3r (#181) üzenetére


Hyperion
senior tag

Az ok, de én nem fogok PC -n Netflixet nézni... Igazából nekem csak az x akták hiányzik nagyon a Magyar kínálatból :(

(#183) tDr1v3r válasza Hyperion (#182) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Hát, ez van akkor...

Én is TV-n nézek Netflixet általában (Sony-s Netflix gomb rulz), de azt a kevés dolgot (mármint ami spec érdekel) ami nincs a hazaiban Smartflixből nézem.

Talán kötnek egy egyességet a Fox-al a közeljövőben, ki tudja... BBC-vel már kötöttek, fel is került egy csomó sorozatuk az utóbbi időben.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#184) tl-x válasza tDr1v3r (#183) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem is marad a magyar mert kényelmes vagyok és Apple TV-n nézem.

(#185) balgab84


balgab84
aktív tag

Hbo go sokkal jobb, van magyar szinkron vagy felirat , a netflix kis retegnek szol ,aki perfect tud angolul.

(#186) Hyperion válasza balgab84 (#185) üzenetére


Hyperion
senior tag

Nem vagyok perfect angol, de drasztikusan javult az angolom mióta netflixezem.. Már csak ebből a szempontból is megérte :)

Ennek ellenére sajnos nekem is le kell mondanom. 4-en használtuk és mindenki kihátrált mögüle, mivel a család többi tagjai teljesen kiszorultak a felirat hiány miatt. :/
Nálunk is ez a helyzet.. Kár.. :W

(#187) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

A ViperDNS egész jól működik, ha esetleg valaki szeretné az US kínálatot nézni... van pár viccesebb pillanata (25%-on megragad néha a töltőképernyő, vagy a Netflix felismeri hogy nem igazán vagyok helyi), de 2 USD havonta, és sokakkal ellentétben ez működik is. A problémákból meg úgy tűnik, hogy hevesen tiltani szeretnék őket de mégis harcolnak... ez meg azért egész pozitív részemről.

Lassan lejár a trialom, szerintem előfizetek rá. Minden Netflix-ready eszközömet becsapja, és úgy tűnik hogy az esetek 90%-ában rendesen működik.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#188) e=mc²


e=mc²
őstag

Nem eloszor kaptam olyan e-mailt, hogy valtoztassam meg a jelszavam, mert "We have detected a suspicious sign-in to your Netflix account", amit ma 12:40-kor kaptam meg.

Ugy gondolom biztonsagos jelszavam van, amit mashol nem hasznalok.

Most pedig sem bejelentkezni, sem megvaltoztatni nem tudom a jelszavamat. Masnak se megy?

Ambulimax Provider

(#189) tDr1v3r válasza e=mc² (#188) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én most simán bejelentkeztem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#190) e=mc² válasza tDr1v3r (#189) üzenetére


e=mc²
őstag

Weben barmilyen bongeszobol probalom ezt kapom.
Mobil appon rendben be tudok lepni.

Ambulimax Provider

(#191) tDr1v3r válasza e=mc² (#190) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A sütik törlését próbáltad már? Az összes böngészőn.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#192) kezo0


kezo0
addikt

Na, lassan alakul ez...
Szegeden készülnek a magyar feliratok a Netflixre

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#193) qqzs


qqzs
őstag

Ez mekkora hulyeseg, minden le van forditva miert nem azzal kezdenek valamit

Eladó: GTS450

(#194) azbest válasza qqzs (#193) üzenetére


azbest
félisten

szerzői jog, jogdíj...

a nem hivatalos netes feliratok jogosulatlanul készültek. Ha mégis felhasználnák, akkor a fordítók jogosan háboroghatnának, hogy más csinál pénzt a munkájukból. Szóval inkább lefordítják újra.
De ahol van esetleg már hivatalos fordítás, ott is lehet hogy olcsóbb újracsinálniuk, nem véletlen, hogy a tévé csatornák sokszor saját szinkront készíttetnek újabban, ahelyett, hogy a már meglévővel adnák le a filmeket.

Egyébként van billentyűkombináció, amivel az windows appban és böngészős felületen is lehet betölteni feliratot. Nem kell hozzá külső plugin, a netflix tudja magától. Csak át kell konvertálni a feliratot arra a formátumra amit használ. Ctrl + Alt + Shift + T. [link]

[ Szerkesztve ]

(#195) lappa86 válasza qqzs (#193) üzenetére


lappa86
tag

1) A warez-feliratok jogsértők, így azok felhasználása is jogsértő lenne. (Analógia: ha lopott telefont veszel, akkor ellened is büntetőeljárás indulhat orgazdaságért, és neked kell bizonyítani, hogy jóhiszeműen jártál el, és nem tudtad, hogy lopott.)
2) A már létező feliratok átalakítása, javítása, időzítése stb. nagyobb munka, mint teljesen újat gyártani.

Always with the negative waves.

(#196) moonster


moonster
tag

A linkelt oldalon nyomon lehet követni, hogy milyen magyar (felírat, szinkron) tartalmak vannak a NETFLIXen.
[link]
Remélem, hogy mihamarabb lesznek, mert így nem sokat ér.

- Errare humanum est -

(#197) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok!

Volna 2 kérdésem a szolgáltatással kapcsolatban remélem, tudtok segíteni.

1. A próbahónap igénybevehetőségét szűrik valahogyan? Anyukám a saját e-mail címével már regisztrált egyre, de szeretném én is kihasználni, lehetséges? (osztozunk a neten).

2. Arra van lehetőség, ha előfizetek a legdrágább csomagra, amivel, 4 eszközzel is használhatom a szolgáltatást, hogy azt nem egy országból teszem meg egyidőben? (Pl: Németo.-Magyaro.)

Köszönöm :R

(#198) tDr1v3r válasza sulu1701 (#197) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem problemaznak azon hogy ket orszagban is hasznalnak egy accot. En a sajatomat "amerikabol" hasznalom (most mondjuk olaszbol, mert a Borderless US szervere tiltva lett), noverem meg magyarbol hasznalja az en accomon az o profiljat.

Minden csomag csaladi ilyen teren.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#199) sulu1701 válasza tDr1v3r (#198) üzenetére


sulu1701
aktív tag

Ez akkor nagyon barátságos hozzáállás a részükről.

Köszönöm a válaszod.

Nézegettem , hogy mekkora sávszélesség kell a különböző típusú minőségekhez, az lehetséges hogy az UHD tartalomhoz elég neki 25 Mbit?

(#200) tDr1v3r válasza sulu1701 (#199) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Siman meglehet. Nalam 6 megas (~700kB/s) mellett vajsima 1080p jon.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.