Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) azbest válasza IG55 (#899) üzenetére


azbest
félisten

[link] már nem olyan egyszerű

30 napos ingyenes próbaidő és ha nem tetszik, akkor lemondani mielótt következő hónapot vonnák

[ Szerkesztve ]

(#902) Katalin(2i) válasza IG55 (#899) üzenetére


Katalin(2i)
újonc

A magyar tartalom megnézéséhez be kell jelentkezni a Netflix.com oldalon és ott a "Browse" - "Audio & Subtitles" menüpontokra kattintva szűrhető a tartalom.

(#903) #51177472 válasza #22718208 (#900) üzenetére


#51177472
törölt tag

Igen.

Igen.

(#904) idioty válasza #22718208 (#900) üzenetére


idioty
tag

Igen, ha lemondod, akkor még az aktuális hónap megmarad az előfizetett típussal.

vót de egyelőre nincs

(#906) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Újdonsült gazdája lettem egy Androidos TV-nek, amin elvileg van dedikált NETFLIX gomb is (távoson) és érdeklődöm, hogy megéri-e előfizetni, regisztrálni egyáltalán, ha csak magar nyelvű filmet, sorozatot néznék csak? Van-e akkora tartalom, hogy megérje, mert angolom sajnos a nullához konvergál. :U :(((

Köszi :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#907) Sify válasza jano_77 (#906) üzenetére


Sify
senior tag

Szinkronos jóformán nulla van. Feliratosan vannak sorozatok, filmek.
De én inkább így, hogy nulla az angolod, inkább az HBO Go-t javaslom.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#908) jano_77 válasza Sify (#907) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszi a gyors választ.
Az HBO Go-hoz akkor bizonyára kell HBO-s csatornás csomag? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#909) Sify válasza jano_77 (#908) üzenetére


Sify
senior tag

Bizonyos szolgáltatoknál (pl: telenor) elő lehet fizetni csak HBO Go csomagra is. De van más szolgáltató is!
[link]

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#910) totopad


totopad
senior tag

Számomra ez az újdonság erejével hatott, de Lengyelországban megjelentek magyar feliratos filmek is, legalábbis az új megjelenések közt, de megnéztem pl a Kártyavárat, az első évadhoz is van magyar felirat. WOW

(#911) jano_77 válasza Sify (#909) üzenetére


jano_77
nagyúr

Telekomos vagyok (sajnos nincs alternatíva :( ) és ott is van TV GO szolgáltatás, de most néztem, hogy egyetlen HD csatorna nincs benne a kínálatukban. Nagyon gáz. :((
HBO GO-t meg nem is látok, hogy lenne. :U Megtaláltam - nem kevés pénzért :(((

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#912) Sify válasza jano_77 (#911) üzenetére


Sify
senior tag

itt van: [link]

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#913) azbest válasza jano_77 (#911) üzenetére


azbest
félisten

2500, ha az nem kevésnek számít. Esetleg néz be a hbo go saját topicjába is [link]

[ Szerkesztve ]

(#914) #54715584


#54715584
törölt tag

Több profilet lehet több gépen használni?
Tehát most van a sajátom + a gyerek mód. Ha létrehozok még egy profilt, akkor azt másik eszközön máshol lehet használni?
Középső csomag van, ha jól értem egyszerre 2 eszközön lehet nézni profiltól függetlenül?

(#915) azbest válasza #54715584 (#914) üzenetére


azbest
félisten

elvileg igen. A profil mindenhol megjelenik, ahol azzal a fiókkal belépsz. És igen, a limit a fiókra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#916) #54715584 válasza azbest (#915) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm. Akkor a család más tagjai is tudnak majd filmezni, sorozatozni, ez tök jó. :)

(#917) csopee


csopee
csendes tag

Sziasztok!
Most kezdtem el használni a Netflix-et és szeretnék egyy kis segítséget kérni.

A gépemhez van csatlakoztatva egy monitor (HDMI-vel), de bármilyen filmet/sorozatot elindítok a netflixen és teljes képernyőre állítom, nem tölti be a képernyőt (alul és felül illetve oldalt fekete sávok vannak).
Lehet ezen segíteni valamilyen beállítással, hogy ténylegesen kitöltse az egész képernyőt?
(A netflixes account-omnál már beállítottam a high playback-et).

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

"...mindig marad legalább egy csavar... ez azt jelenti, hogy jól szerelted össze ;)"

(#918) pkaresz válasza csopee (#917) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Szerintem nézd meg a monitor felbontását. és arra állítsd a PC-t !
Gondolom 16:9-es a monitor!

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#919) csopee válasza pkaresz (#918) üzenetére


csopee
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen a gyors választ, megpróbáltam, de nem segített még mindig ugyan olyan :(

A monitor felbontása 2560X1080 21:9-es. Tudtok esetleg valami más megoldást?

Köszönöm mégegyszer!

"...mindig marad legalább egy csavar... ez azt jelenti, hogy jól szerelted össze ;)"

(#920) pkaresz válasza csopee (#919) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szerintem akkor ezért: 21:9 es a monitor!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#921) #54715584 válasza pkaresz (#920) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ha 21:9-es a monitor, akkor alul felül nem kellene lennie fekete csíknak.
A 16:9-es videóknál csak 2 oldalt kellene lennie csíknak.
Ha pedig van mozifilm eredeti felbontásban, ami 21:9, akkor pedig ki kellene töltenie teljesen a monitort.

csopee: érdeklődj a videokártyád topikjában.

[ Szerkesztve ]

(#922) azbest válasza csopee (#919) üzenetére


azbest
félisten

esetleg egy képernyőkép mentést készíthetnél, hogy biztos ne legyen félreértés :)

print screen gomb a billentyűzeten a teljes képernyős lejátszás közben, majd akár egy paint-be beilleszteni.

És egyébként hogyan játszod le? windows alatt?
netflix app-ból a windows storeból? IE vagy edge böngészőből, choremból, firefoxból?
Csak IE/Edge vagy a win store netflix appos tud fullhd vagy nagyobb felbontást, a többiek 720p-re limitáltak. Ezt a képminőség miatt mondom. nem függ össze a problémáddal.

Vannak filmek, ahol a képben van az alsó/felső fekete sáv: chapie például. Mivel nem 16:9 hanem 21:9 de képbe tett fekete sávokkal. Na az szopás az esetedben. Nézz bele mondjuk a The Expanse-ba, az kitölti a 16:9-et.

Chappie ablakban, úgy ahogy leírtad (azért nem screenshot mert appból nem látszik ak ép csak fekete háttér)

(#921) Crisp Rat
sajna úgy tűnik, hogy 16:9-re hardkódolják. Letterbox. Nem tudom, hogy ez uhd esetén is így van -e, ahhoz a legdrágább előfizetés kell és nincs uhd kijelzőm sem.

Lehet, hogy a hw dekódres lejátszók miatt van így és nem rugalmasan.

[ Szerkesztve ]

(#923) csopee válasza azbest (#922) üzenetére


csopee
csendes tag

Szia!

Csináltam pár képet a The Expanse-ból...

1. kép mikor még csak betölti a filmet,

2. kép lejátszás közben (nem tljes képernyőn)

3. kép lejátszás közben teljes képernyőn.

Itt valóban alul-felül nincs csík, viszont oldalt megmaradt...

Direkt azért vettem 21:9-es monitort, mert a legtöbb filmet így veszik fel és pl. "ingyenes videótékából" letöltve egy DVDRip-et ez működik is és nagyon frankón teljesen kitölti a film a képernyőt, viszont itt a netflix-nél ezt nem tudom elérni... Ha ez így is marad akkor szerintem ennyi volt a netflixes pályafutásom :)

Válaszolva a második kérdésedre, ahogy a képeken is látszik, Firefox böngészőből nyitottam meg a netflixet és azon keresztül próbáltam lejátszani.

Ha van még esetleg ötletetek, szívesen fogadom és nagyon köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"...mindig marad legalább egy csavar... ez azt jelenti, hogy jól szerelted össze ;)"

(#924) #54715584 válasza csopee (#923) üzenetére


#54715584
törölt tag

Próbáld ki az applikációt. :K

(#925) csopee válasza #54715584 (#924) üzenetére


csopee
csendes tag

Sajnos ugyan az az eredmény...

Nem éppen témába vág, de netflixen lehet élőben TV csatornákat nézni? (főleg amerikaiak érdekelnének)
Vagy tudtok esetleg olyan oldalt ahol lehet?

Köszi!

"...mindig marad legalább egy csavar... ez azt jelenti, hogy jól szerelted össze ;)"

(#926) fokukac válasza csopee (#923) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ez egy 16:9-es oldalaránnyal forgatott tv-sorozat.
Mit szeretnél, hogy zoom-oljon bele? Akkor nem látnád a kép alját és tetejét, akkor pedig az lenne a baj...
Ez ilyen, fogadd el.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#927) csopee válasza fokukac (#926) üzenetére


csopee
csendes tag

Nem, nem szeretném, ha belezoom-olna az természetesen idegesítő lenne és az lenne a bajom, így van.

Azt szeretném, ha kihasználhatnám a kemény munkával összekuporgatott méregdrága monitorom előnyeit, hogy 21:9-ben forgatott filmeket 21:9-ben tudjam nézni, főleg ha már fizetek érte havi 3000 értékálló királyi magyar pengőt...

Az, hogy ez egy 16:9-ben forgatott sorozat rendben van, azért tettem fel ebből képeket, mert ezt ajánlották feljebb a hozzászólásban. Ha nem olvastad PH! nagyúr létedre azt sajnálom és akkor csalódnom kell a prohardver fórumban (ami eddig még nem történt meg, mert a többség segítőkész).

De rendben, elfogadom, hogy a netflix ilyen és nem fogok rá előfizetni, csupán szerettem volna nem törvényen kívüli megoldást a filmek megtekintésére.

Köszi a segítséget... :)

"...mindig marad legalább egy csavar... ez azt jelenti, hogy jól szerelted össze ;)"

(#928) PhilBrick válasza csopee (#927) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ennek semmi köze a Netflixhez. 16:9-ben rögzített forrástól mit vársz? Újraforgatják a kedvedért? :DDD
Ja, és te sem olvasol figyelmesen, így szólt a javaslat:
"Nézz bele mondjuk a The Expanse-ba, az kitölti a 16:9-et."
Tehát a 16:9-et tölti ki, nem a 21:9-et.

[ Szerkesztve ]

(#929) azbest válasza PhilBrick (#928) üzenetére


azbest
félisten

Ha végigolvasod a beszélgetést, akkor egyértelmű, hogy arról volt szó, vannak filmek, amelyek letterboxosok. Ahhoz volt példa az Expanse, hogy az nem letterbox, ott nem szabad alul-felül fekete sávot látni.
Sajnos közben kiderült, hogy a szélesebb vásznú filmeket is 16:9 méretben, letterboxban adja a netflix, nem pedig a valós felbontásban.

Neki az a problémája, hogy az extra szélesvásznú tartalom az extra szélesvásznú képernyőjén csak középen, minden oldalról fekete sávval körülvéve jelenik meg, ahogy példát is mutattam a Chapie-ből [link]

[ Szerkesztve ]

(#930) fokukac válasza csopee (#927) üzenetére


fokukac
nagyúr

Próbáld meg, a gugli a barátod:
[link]

de vannak más találatok is [link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#931) kmarci25


kmarci25
Topikgazda

Sziasztok! Korábban kipróbáltam az egy hónapos ingyenes netflix-et, de akkoriban még nagyon kevés tartalomhoz volt magyar felirat. Most ellenőrizném, hogy mi a helyzet ezen az oldalon: netflix.com/browse/subtitles. Viszont rögtön továbbdob a bejelentkezős oldalra... :F Hogyan tudnám megnézni, hogy mihez van magyar felirat?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#932) fokukac válasza kmarci25 (#931) üzenetére


fokukac
nagyúr

majd este csinálok neked egy screenshot-ot.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#933) kmarci25 válasza fokukac (#932) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Egyre ráfér? :DDD Ajjajj... Egyébként meg köszönöm, előre is! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#934) qqzs válasza kmarci25 (#931) üzenetére


qqzs
őstag

Mi van a netflix adatbazis bongeszo oldallal?
Es hogy lehet netflixben feliratra keresni?

Eladó: GTS450

(#935) fokukac válasza kmarci25 (#933) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát, talán két oldal?
most beléptem a munkahelyemről, de itt angol ip-m van, ezért be se jön a magyar felirat a legördülő listában. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#936) azbest


azbest
félisten

most ezt adja nálam

hang

felirat

persze, hogy sorozatnál melyik évad vagy melyik rész tartalmazza, az csak a részletekből derül ki.

(#937) erahurka válasza azbest (#936) üzenetére


erahurka
félisten

Az a jobbikos cucc milyen film vagy sorozat? :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#938) #51177472 válasza erahurka (#937) üzenetére


#51177472
törölt tag

Csak beletekertem kíváncsiságból, elvileg magyar a szinkron, de nálam a magyar szinkron is angol. :C

(#939) szildavid90 válasza azbest (#936) üzenetére


szildavid90
aktív tag

A house of card osszes evadahoz van vagy csak az elsohoz? Amugy alakul ez mar. Lehet lassan elo fizetek ujra.

[ Szerkesztve ]

(#940) azbest válasza szildavid90 (#939) üzenetére


azbest
félisten

ha jól látom csak az elsőhöz.
Egyébként úgy láttam múltkor, hogy romániai ip-vel még több feliratos lehet.

(#941) kmarci25 válasza azbest (#936) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Köszönöm a listát! :R Egyelőre nem győzött meg... Azért azt nem értem, hogy ha kipróbálom a próbaidőszakot, akkor utána saját magam nem tudom megnézni a tartalmat. :U Ha jól emlékszem ez az HBO Go-n is működik, hogy regisztráció nélkül szétnézhetsz, címeket látsz.

erahurka: arról az időszakról szól, amikor a korábban antiszemita Szegedi Csanád rájött, hogy anyai ágon zsidó származású. Dokumentumfilm.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#942) totopad válasza kmarci25 (#941) üzenetére


totopad
senior tag

Az HBO Go-t most nyitották ki, szolgáltatói előfizu nélkül is lehet már regelni.
Én beregeltem, de gyengusz a tartalom, a minőségről már ne is beszéljünk.
Maradok a Netflix-nél.

Viszont az tényleg gáz, hogy a rohadt jogok miatt nem lehet minden címet elérni egy szolgáltatónál, mint a zenei streamek esetén. Ott tök mind1 mire regelsz, nagyjából ugyanazt kapod.

(#943) idioty válasza erahurka (#937) üzenetére


idioty
tag

Az egy dokumentum film. Én megnéztem, érdekes volt. Írták, hogy a magyar hang is angol, ez igaz néhol, de inkább "eredeti" nyelv lenne helyes a magyar helyett.

vót de egyelőre nincs

(#944) erahurka válasza totopad (#942) üzenetére


erahurka
félisten

Milyen gyengusz tartalomra gondolsz? 800 film azért elég lehet egy darabig.

(#945) totopad válasza erahurka (#944) üzenetére


totopad
senior tag

ebből nálam kb 30 releváns

Netflix-nél azért ennél jóval nagyobb a szám

(#946) kmarci25 válasza totopad (#945) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Ez egy eléggé szubjektív vélemény. ;) Van HBO Go-m, használom is, több olyan európai, kelet-európai sorozat van, amit más forrásból nem tudnék beszerezni, nekem a képminőséggel sincs bajom, egy 42'-es tv-n pont jó. Netflix-nél inkább a sorozatok érdekelnének, de nekem kellene a magyar felirat. Az HBO megoldja, hogy a külföldi premierrel egy időben legyen fenn a Go-n is, felirattal, általában másnapra szinkronnal.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#947) csopee válasza azbest (#929) üzenetére


csopee
csendes tag

Köszönöm, hogy nem nekem kellett ismét elmagyaráznom és köszönöm a segítséget is :)

"...mindig marad legalább egy csavar... ez azt jelenti, hogy jól szerelted össze ;)"

(#948) csopee válasza fokukac (#930) üzenetére


csopee
csendes tag

Keresgettem, de ezeket az oldalakat nem találtam, köszönöm szépen! :)

"...mindig marad legalább egy csavar... ez azt jelenti, hogy jól szerelted össze ;)"

(#949) NessaF


NessaF
újonc

Sziasztok. Milyen tévéokosítót ajánlotok, ha Netflix-hez használnám elsősorban?

(#950) totopad válasza NessaF (#949) üzenetére


totopad
senior tag

Chromecast 2 igen pöpec hozzá, meg amúgy is imádom

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.