Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3051) Mika1227 válasza FireKeeper (#3050) üzenetére


Mika1227
őstag

Akkor ez jó halk venti? Átalakító csatlakozót nem lehetne hozzá venni, vagy ez csak forrasztással megoldható?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3052) Picturemaker válasza Mika1227 (#3049) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Vagy a hozzá való Turbo Module [link].
Teljes fordulaton sincs hangja, nálam könnyedén megbirkózik a 250GTS-el.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3053) Mika1227 válasza Picturemaker (#3052) üzenetére


Mika1227
őstag

Hali!
Na igen ezen is gondolkodtam már vajon milyen lenne rá és mennyi hangja van meg, hogy hűtené a karit? Akkor azt mondod jó a Turbo Module? Vagy jobban járnék egy vagy kettő 12-es ventivel?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3054) Tanisz válasza FireKeeper (#3048) üzenetére


Tanisz
senior tag

Na és mi van VRMekkel? Azok meddig forrnak fel?
Nekem egyedül a Thermalright T-Rad2 pont azért tetszik, mert lehet hozzá VRM hűtőbordát is kapni.
Az igaz, hogy ha mindent megveszel már hozzá, akkor jóval 15 rongy környékén van az egész!:)

Hát lehet csak túlbonyolítom az egészet és jó lesz nekem egy arctic cooling s1 rev2 valami ultracsendes ventivel:)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#3055) Mika1227 válasza Tanisz (#3054) üzenetére


Mika1227
őstag

Az én karimon van a VRM-en hűtőborda gyárilag így ha le is cserélem a hűtőt azokat rajta hagyom.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3056) FireKeeper válasza Tanisz (#3054) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ehhez is adtak bordákat anélkül nem nagyon merném kíonzni:D sőt én még a kockatekercsekre is raktam bordát.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3057) Tanisz válasza Mika1227 (#3055) üzenetére


Tanisz
senior tag

Az oké, nekem is van, csak kérdeztem, hogy érdemes-e azt lecserélni!:)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#3058) Tanisz válasza FireKeeper (#3056) üzenetére


Tanisz
senior tag

Asszem kezdesz meggyőzni, pláne a 300 RPM-mel és alacsony hőfokkal! :)
Esetleg nincs teszt 4870-hez ezzel a hűtővel? :)

Ja és szerelési nehézség van az arctic cooling s1 rev2 vagy a twin turbo-nal?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#3059) TonTomika válasza Hugo B. (#3035) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Szia!

Azt nem tudom, hogy a Nocuta leányvállalata e, de egyik ismerősömnek csak ilyen swif2-esekkel van teli a háza, és nagyon jók! Hűtenek, és mindezt halkan! :)

ENYÉMRE senkinek semmi ötlete a szakiknak? :(

(#3060) spartan1 válasza TonTomika (#3034) üzenetére


spartan1
aktív tag

nekem a zalman vf1000 az 1950xt-met alapon 35 fok terhelve 60fokon tartja.

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#3061) Picturemaker válasza Mika1227 (#3053) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

2 db 12-es biztosan több levegőt tol, de nekem az "bumszlinak" hat, meg nehezebb is. Így is lefelé "konyul" kicsit a vga kártya sarka. :)
Én maradéktalanul elégedett vagyok ezzel a hűtéssel: S1rev2+Turbo Module.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3062) FireKeeper válasza Tanisz (#3058) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hát azért nem volt egy leányálom, de fel lehet küzdeni :) lehet hogy nem az abszolut legerősebb hűtő a piacon, de ennyi pénzért ilyen hűtőteljesítményt és hangot nem kapsz.
TonTomika: az AC hűtőket ajánlom, ha a T-Rad2 befér a méret-keretbe, akkor az s1 nem értem miért nem, biztos kapsz valahol slim ventit és akkor magasságban is ugyanott vagy. a twin turbo-t én leginkább a szabályozhatóság miatt ajánlom mindenkinek, majdnem én is olyat vettem anno.
mod: a "kockatekercsekre" elég rakni 2-3 ramhűtő sünit, ha kap a légáramlatból, akkor bőven jó lesz hozzá. ha pedig semmi tuningot nem tervezel, akkor vegyél AC L2 pro-t, olcsó, jól hűt, csöndes, tuning nélkül bőven elég.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3063) woodpaul


woodpaul
őstag

Hi!

Nem referencia nyákos Sapphire 4850 kártyám van: ez

Szeretnék venni egy Chilla-t, de elkezdtem aggódni a szokatlan helyeken lévő kapacitások miatt (a VRM borda nem gond, azt le lehet venni). Van esetleg valakinek hasonló kártyája, Chilla hűtővel? Rámegy?

Androidő

(#3064) Picturemaker válasza woodpaul (#3063) üzenetére


Picturemaker
őstag

A VRM bordát csak akkor vedd le, ha teszel is rá valamit!!!

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3065) Picturemaker válasza woodpaul (#3063) üzenetére


Picturemaker
őstag

Itt meg tudod nézni "lecsupaszítva" a kártyát. [link]
Szerintem biztosan fel lehet szerelni rá.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3066) woodpaul válasza Picturemaker (#3065) üzenetére


woodpaul
őstag

Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat. Természetesen a Chillához járó VRM bordákat szerelném fel, ha esetleg le kellene szedni a gyárit.

Még mindig gondolkodom rajta, megéri-e. A kártyán lévő az egyik leghalkabb stock hűtő, alapállapotban alig hallani (1400rpm körül pörög), így 44-45 fok a GPU. Tegnap kicsit játszottam vele, 1 óra után úgy 1800rpm körül pörög fel, ami ugyna már hallható, de játék mellett úgysem arra figyel az ember. Átlag játék körül 65 fokig megy fel, ATT tesztelőjével pedig eddig 82 fok volt a max.

Chilla mellett az (is) szól, hogy ha lennének bordák a memóriákon, talán feljebb ráncigálhatnám az órajeleket.

Androidő

(#3067) Picturemaker válasza woodpaul (#3066) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ha nem akarsz a közeljövőben kártyát cserélni, akkor rosszul nem jársz egy új, hatékonyabb hűtéssel. Ha viszont tervezed a cserét belátható időn belül, akkor nem biztos, hogy érdemes hűtőt venni, kivéve, ha az új vga-ra is jó. Nálam az S1 a második kártyán teljesít szolgálatot.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3068) LackoMester


LackoMester
addikt

hel,
valami hatékonyabb hütöt szeretnék a HD5870-re,ötlet valakinek?(nem vizhüttés)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3069) woodpaul válasza Picturemaker (#3067) üzenetére


woodpaul
őstag

Most vettem, nem vagyok annyira HC gamer, hogy 2 havonta cserélgessek. :)
Úgy tervezem, 2-3 évig jó szolgálatot fog tenni nekem, ha néha-néha rám jön a játszhatnék.

Köszi a tanácsokat! :R

Androidő

(#3070) Mika1227 válasza LackoMester (#3068) üzenetére


Mika1227
őstag

Esetleg ez [link] ! 12-es ventivel megtoldva! Én most rendeltem a HD4890-hez!
Vagy ez [link]
Vagy ez [link]

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3071) Mika1227 válasza LackoMester (#3068) üzenetére


Mika1227
őstag

Esetleg ez [link]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3072) LackoMester válasza Mika1227 (#3071) üzenetére


LackoMester
addikt

köszi,azthiszem AC TwinTurbo jólesz

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3073) SirKero


SirKero
őstag

Szerintetek a két cucc közül melyik lenne a jobb 8800GT-re / árban egyformák /
Accelero TWIN TURBO vagy Accelero S1 Rev. 2

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#3074) Mika1227 válasza SirKero (#3073) üzenetére


Mika1227
őstag

Szerintem nagyjából egyforma. Én HD 4890-re S1-et választottam, és talán ez jobb is ha teszel rá egy 12-es ventit lehet jobban lehűti, nagyobb a hőleadó felület, de ez csak az én véleményem.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3075) Picturemaker válasza SirKero (#3073) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

A Twin Turbo egy komplett hűtő, az S1 meg "csak" egy rács. Ahhoz kell még venti is. 8800GT-re bőven elég a Twin Turbo.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3076) SirKero válasza Picturemaker (#3075) üzenetére


SirKero
őstag

Bocs azt elfelejtettem beleírni,hogy az S1-t is a Turbo Modullal kiegészítve gondoltam. Árban így vannak egálban anélkül olcsóbb az S1.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#3077) Picturemaker válasza SirKero (#3076) üzenetére


Picturemaker
őstag

Az S1 erősebb hűtő, ha elfér a házban, mert elég széles (18 cm-es házban azt hiszem nem fér el), akkor az jobb választás. (az én kártyámon is az van)

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3078) SirKero válasza Picturemaker (#3077) üzenetére


SirKero
őstag

Akkor az S1 felejtős. Amibe menne annak a külső mérete 18cm. Marad a Twin Turbo.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#3079) Picturemaker válasza SirKero (#3078) üzenetére


Picturemaker
őstag

Megmértem, alaplaptálcától 17 cm-re lóg ki az S1.

Nagyon jó a TT. Nem fogod megbánni.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3080) SirKero válasza Picturemaker (#3079) üzenetére


SirKero
őstag

Eredetileg az volt az elgondolás,hogy amíg nincs nagyon meleg addig passzívban megy az S1 / nincs húzva a VGA / de ha bejönnek a melegebb idők akkor veszek rá két Turbo Modult aminek a fordulatszámát szabályoznám,hogy minél halkabb legyen.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#3081) sitzoookaaa


sitzoookaaa
csendes tag

sziasztok!
3870x2 hűtése!
ha tudok jó ötletet halgatom :C :C

"Alku van ha 100éves vagy és a szüleid is elkisérnekl!" || gyors válasz oka: PH függő vagyok! || ha valakinek írok privátot vegye a fáradságot hogy visszaír! || telefonon is elérsz:06308413121 (hétköznap 12:10 töl-21 ig kedden 15-21 ig hétvégén 8-21 ig)

(#3082) 14adam válasza sitzoookaaa (#3081) üzenetére


14adam
addikt

:D Ennyi :D

[ Szerkesztve ]

(#3083) sitzoookaaa


sitzoookaaa
csendes tag

na ne kajak kivágtad a tetejét?:O

"Alku van ha 100éves vagy és a szüleid is elkisérnekl!" || gyors válasz oka: PH függő vagyok! || ha valakinek írok privátot vegye a fáradságot hogy visszaír! || telefonon is elérsz:06308413121 (hétköznap 12:10 töl-21 ig kedden 15-21 ig hétvégén 8-21 ig)

(#3084) 14adam válasza sitzoookaaa (#3083) üzenetére


14adam
addikt

Nemén,külföldi oldalról szettem a képet :)

Ennek jónak kell lennie,azt írják,hogy jó 3870x2-re is :K

[ Szerkesztve ]

(#3085) sitzoookaaa válasza 14adam (#3084) üzenetére


sitzoookaaa
csendes tag

ára is szép 13k :C :C

"Alku van ha 100éves vagy és a szüleid is elkisérnekl!" || gyors válasz oka: PH függő vagyok! || ha valakinek írok privátot vegye a fáradságot hogy visszaír! || telefonon is elérsz:06308413121 (hétköznap 12:10 töl-21 ig kedden 15-21 ig hétvégén 8-21 ig)

(#3086) Réka 25


Réka 25
csendes tag

Sziasztok!

olyanban kérném segítségeteket, hogy nvidia 9600gt vga karim van és passzív hűtés van rajta.
Túl sok ventillátor nincs a gépemben, ezért hajlamos túlmelegedni.
Arra gondoltam, hogy teszek mellé valami halk ventilátort, ami reményeim szerinte megoldja a hőelvezetést.
Tudtok erre valami ötletet?

(#3087) Mika1227 válasza Réka 25 (#3086) üzenetére


Mika1227
őstag

Rögzíts a passzív hűtőre egy 12-cm-es ventit és meg van oldva a hűtése! :K

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3088) Réka 25 válasza Mika1227 (#3087) üzenetére


Réka 25
csendes tag

köszi, én is erre gondoltam, dehogy rögzítsem rá? :)
nem akarom, hogy elszálljon a garancia

(#3089) Mika1227 válasza Réka 25 (#3088) üzenetére


Mika1227
őstag

Kábelkötegelővel, vagy valami jó erős zsineggel kötözd rá! Milyen kari pontosan?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3090) Réka 25 válasza Mika1227 (#3089) üzenetére


Réka 25
csendes tag

nvidia 9600GT gv-nx96t512hp

(#3091) Mika1227 válasza Réka 25 (#3090) üzenetére


Mika1227
őstag

Arra a hűtőbordára tedd a ventit,amelyiken a hőcsővek vannak,és egyszerűen rögzíted kábelkötegelővel a bordákhoz.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3092) Réka 25 válasza Mika1227 (#3091) üzenetére


Réka 25
csendes tag

köszi, kipróbálom holnap:)

(#3093) tr00p3r


tr00p3r
őstag

sziasztok,

ati 5770-re kellene nekem valami halk hűtés. nem játék gép, így passzív hűtésben is gondolkodom.

előre is köszönöm a tippeket & javaslatokat!

(#3094) Mika1227 válasza tr00p3r (#3093) üzenetére


Mika1227
őstag

Hát ez [link] jó kis passzív hűtő csak annyi a gond, hogy nem látom a kompatibilitási listában!
Itt van egy másik passzív hűtő [link] de ezt szintém nem tudom jó-e rá!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3095) Réka 25 válasza Mika1227 (#3091) üzenetére


Réka 25
csendes tag

a műtét sikeres volt és a páciens is élve maradt. :)
feltettem egy 8cmes ventilátort a passzív hűtőre(csak ez volt készleten a boltba) és a probléma megoldva.
Eddig kb. 2 percet tudott menni egy játék és lefagyott a rendszer.
Most nem megy 73° fölé a hőmérséklet pár óra maxra tolt grafikán.

Tapasztalat: jó-jó a passzív hűtés, de légáramlat kell a gépházba, különben megfől a levében a kártya.

(#3096) Mika1227 válasza Réka 25 (#3095) üzenetére


Mika1227
őstag

Na örülök ha jó lett, bár egy 12 cm-essel jobban jártál volna de ez is megteszi!!! :K

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3097) Mika1227


Mika1227
őstag

Ezek közül melyiket ajánlanátok megvételre minél halkabbat keresek VGA hűtőbordára lesz?!
Arctic Fan 12cm 12L
Coolink 12cm COOLSWIF21200
Thermaltake 12cm WavX AF0006
Egyet vagy kettőt rakjak rá HD4890-re lesz Accelero S1 REV2-re?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3098) BPFeri válasza Mika1227 (#3097) üzenetére


BPFeri
senior tag

S1 -ra egy is elég ( ne középre pozícionáld ha felszereled kicsit a PWM -ek felé eltolva legyen ) a Thermalt nem ismerem de az AC árban és telj.ben kíváló, a SWIF2 pedig egy teljesen új eresztés ( nálam CPU hűtőn dolgozik egy pont ilyen tipus ) mindkettő PWM-s és príma daradok. :R
Honnan kapná a venti a tápot (ill. a vezérlést ) a kártyáról v. külsö venti vezérlő egységről ?

[ Szerkesztve ]

....

(#3099) Mika1227 válasza BPFeri (#3098) üzenetére


Mika1227
őstag

Hát még nem tudom, hogy honnan lenne megoldva. Szerinted, hogy kellene?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3100) Picturemaker válasza Mika1227 (#3099) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Swif2 800-as fordulaton "semmi hanggal" rendelkezik. Ha nem akarod szabályozni, akkor ez elég.
AC [link] 1000-es fordulatú ventije is nagyon jó, de ez már nem sokáig kapható, mert befejezték a gyártást.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.