Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3951) MTbc


MTbc
senior tag

Üdv, van rá lehetőség, hogy Sharepoint (2010) csak a dokumentum tárat elérjék az internet felől? Ha igen akkor hogyan lesz a user azonosítva? :R

(#3952) efem válasza MTbc (#3951) üzenetére


efem
tag

pl

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#3953) MTbc válasza efem (#3952) üzenetére


MTbc
senior tag

ezt én is láttam de nincs TMG csak egy sima sbs 2011

(#3954) kraftxld válasza MTbc (#3953) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Remote Web Workplace? A 987-es portot be kell hányni az SBS-nek, hogy menjen a sharepoint.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3955) MTbc válasza kraftxld (#3954) üzenetére


MTbc
senior tag

Bocs, hülye vagyok, rosszul fogalmaztam, tehát. Külsős személynek kéne bejelentkezni, aki nem domain tag semmilyen fiókja sincs! :R

(#3956) efem válasza MTbc (#3955) üzenetére


efem
tag

hat csinalj neki! :)

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#3957) iwu válasza bobsys (#3949) üzenetére


iwu
addikt

ennyi...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#3958) iwu válasza efem (#3956) üzenetére


iwu
addikt

jah, kb ilyen egyszerű:P

más,
Van valakinek konkrét bevált típusa szerverszóba hő monitorozásra,e-mail warningolásra?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#3959) brd válasza iwu (#3958) üzenetére


brd
nagyúr

A legolcsóbb talán egy vásárolt HDSentinel, egy támogatott vezérlővel/HDD-vel használva. ;) Igényel némi kalibrálást persze, de jól működik (tud nyávogni e-mail-ben is, ha bizonyos hőmérsékletet meghalad a HDD).

The only real valuable thing is intuition.

(#3960) iwu válasza brd (#3959) üzenetére


iwu
addikt

nekem szobai kéne, mert van olyan rendező, ahol még gép sincs (oda már néztem ki wifist - de ilyen tipp is jöhet).
Csak ma éjjel lehalt egy klíma, és simán 40 fok felett volt a rendező:P pedig csak switchek vannak (mondjuk nem kevés)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#3961) CsodaPOK válasza CsodaPOK (#3906) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Megválaszolom magamnak a kérdést, hátha jó lesz még valakinek:
Szóval DPM 2012 eval to full az tényleg csak felültelepítés. Meg is csinálja szépen.

Nálam a fő probléma az volt, hogy az .iso-t sikerült hibásan átmásolja...
Ezért az SQL telepítése először elszállt hibával.
A Reporting Service-ra utána azért panaszkodott, mert a C:\Program Files\Microsoft System Center 2012\DPM\SQL mappában ott hagyta a vackait és a telepítő nem csapta csak úgy feflül, hanem inkább hibával kilépett.

(#3962) szabi777


szabi777
tag

Sziasztok !

Linuxos IMAP -os postfix mail szerverről kellene migrálnom a mailboxokat(40-50 db) Exchange alá pst-kbe. A mailboxok 10-30 GB között mozognak, persze mind tele almappákkal. Ki mivel, hogy csinálná ? Outlookba bekötéssel abból pst-t gyártással már próbálkoztam mivel konvertáló toolt nem találtam, de ez a k@va MS mindig elhasal valamin...

Valamilyen ötlet , tapasztalat ?

Előre is nagyon köszi

(#3963) kraftxld válasza szabi777 (#3962) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Minek gyártasz PST-t?
Egyszerre berakod a két postafiókot Outlook-ba (az Exchange-t ne cached mode-ba) és áthelyezed a mappákat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3964) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Nem tudom, hogy észrevettétek-e, mostanában a Dell egyre több dolgot vásárol fel.

Wyse: [link]
Sonicwall: [link]
Appassure: [link]
Quest: [link]

Ezek elég jó cuccok, reméljük nem úgy csinálják mint Symantec-ék, hogy bármit amit megvesznek abból szart kreálnak (Backupexec, Ghost, Partition Magic, stb ) :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3965) DopeBob


DopeBob
addikt

Valakinek van esetleg Oracle Support-hoz hozzáférése? Azt kellene kiderítenem, hogy Microsoft virtualizációs környezet támogatott -e már.

MZ/X

(#3966) kraftxld válasza DopeBob (#3965) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Melyik Oracle terméket akarod futtatni vm-ként?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3967) DopeBob válasza kraftxld (#3966) üzenetére


DopeBob
addikt

11g R2 Win2k8 R2 guest alatt.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#3968) DopeBob válasza DopeBob (#3967) üzenetére


DopeBob
addikt

Egy ilyet találtam, gondolom a Hyper-V is valami hasonló lehet:

Support Position for Oracle
Products Running on VMware Virtualized Environments [ID 249212.1]
Modified 08-NOV-2010 Type ANNOUNCEMENT Status PUBLISHED
Purpose
Explain to customers how Oracle supports our products when running on VMware
Scope & Application
• For Customers running Oracle products on VMware virtualized environments.
• No limitation on use or distribution.
• Support Status for VMware Virtualized Environments
Oracle has not certified any of its products on VMware virtualized environments. Oracle Support will assist
customers running Oracle products on VMware in the following manner: Oracle will only provide support
for issues that either are known to occur on the native OS, or can be demonstrated not to be as a result of
running on VMware.
If a problem is a known Oracle issue, Oracle support will recommend the appropriate solution on the
native OS. If that solution does not work in the VMware virtualized environment, the customer will be
referred to VMware for support. When the customer can demonstrate that the Oracle solution does not
work when running on the native OS, Oracle will resume support, including logging a bug with Oracle
Development for investigation if required.
If the problem is determined not to be a known Oracle issue, we will refer the customer to VMware for
support. When the customer can demonstrate that the issue occurs when running on the native OS,
Oracle will resume support, including logging a bug with Oracle Development for investigation if required.
NOTE: Oracle has not certified any of its products on VMware. For Oracle RAC, Oracle will only accept
Service Requests as described in this note on Oracle RAC 11.2.0.2 and later releases.

Ez VMWare-es doksiból van, tök jó, hogy még azt se lehet kideríteni az Oracle oldalon, hogy mit támogatnak...

MZ/X

(#3969) kraftxld válasza DopeBob (#3968) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Szerintem kizárt, hogy a Hyper-Vt hivatalosan támogassák.
Általában az ilyen szívatós gyártók egy párszáz dolcsis telefonhívás után kibökik, hogy oké, valami nem megy, hívj vissza ha fizikai gépen is tudod reprodukálni :)
Ha eddig nem kellett support az Oracle-től akkor én simán felraknám Hyper-V-re, és ha nagyon kell a support egyszer és kukacoskodnak akkor meg leállítod a virtuális gépet és ideiglenesen átrakod egy fizikai vasra :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3970) bpx válasza DopeBob (#3965) üzenetére


bpx
őstag

van, munkához létfontosságú :)

Certification Information for Oracle Database on Microsoft Windows (64-bit) [ID 1307195.1]

• Oracle Database is not certified with Hyper-V. Oracle Database does not support Server Core. Hyper-V and Server Core are features in Windows Server 2008 and Windows Server 2008 R2.

nem támogatott, és ez szerintem nem is fog változni
ami támogatott, az csak az Oracle VM + Solaris zónák, IBM LPAR, stb. [link]

szerk: egyébként igen, az van, amit a fenti note-ban is írtak (ami egyébként copy&paste a metalinkről), meg kraftxld is mond
nem támogatott, de ettől még működik
ha valami gond van, csak akkor lesz support, ha bizonyítható, hogy nem a VMWare, Hyper-V stb. miatt

[ Szerkesztve ]

(#3971) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Egy gyors helpre lenne szükségem.

Lehet, hogy triviális a megoldás, de nem bírtam rájönni:

Címtárszolgáltatás sérült a Win 2003 szerveren. Elindítom címtárszolgáltatás helyreállítása csökkentett módban, de ilyenkor is kéri a rendszergazdai azonosítót, jelszót (azonosítót ugye be is írja előre). Igen ám, csakhogy épp a címtárszolgáltatás hibája miatt (sőt ilyenkor ugye be sem töltődik a címtárszolgáltatás) nem fogadja el a helyes jelszót. Próbáltam kitörölni az azonosítót, nem megadni semmit, úgy sem enged be, meg sehogy sem. Magyarul be sem tudok lépni ahhoz, hogy helyre tudjam állítani az AD-t.

Mi a megoldás? :F

Utánanéztem leírásnak, amiben sajnos csodálatos módon kihagyják azt a tényt, hogy ilyenkor is be kéne tudnod vhogy lépni, de nem fogsz tudni...

Pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3972) DopeBob válasza sellerbuyer (#3971) üzenetére


DopeBob
addikt

Azonosító hogy néz ki?

Gépnév\Admininstrator-ként kéne megpróbálni nem domain-névvel.

MZ/X

(#3973) bobsys válasza sellerbuyer (#3971) üzenetére


bobsys
addikt

az a jelszo nem a domain admin jelszo hanem az amit meg kellett adni a legleso dc telepitesekor a dcpromonak

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#3974) kraftxld válasza sellerbuyer (#3971) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ahogy bobsys is írja, ezt a jelszót a gép tartományvezérlővé léptetésekor kell megadni.
Ez gépspecifikus nem tartmányspecifikus és minden tartományvezérlőn akár különböző is lehet.
Működő tartománnyal ntdsutil-el módosítható.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3975) anulu


anulu
félisten

népek! a segítségeteket szeretném kérni. ha valaki tud olyan külföldi munkalehetőséget (akár annál a cégnél, ahol dolgozik...), pls asap szóljon. az ilyen "majd jelentkezünk" jellegű közvetítős dolgokkal eléggé befürödtem, viszont fontos lenne. előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3976) kraftxld válasza anulu (#3975) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Sajna így nagyon nehezen megy, ki kell jönni, jelentkezni melóra, interjúzni, bla-bla. Minimális az esélye, hogy bárki vaktában melót adna egy tökidegennek aki a világ másik végéről jött.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3977) anulu válasza kraftxld (#3976) üzenetére


anulu
félisten

a probléma az, hogy ezzel én is tisztában vagyok :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3978) efem válasza anulu (#3977) üzenetére


efem
tag

melyik orszag, milyen tapasztalatod van, adott nyelvet mennyire beszeled/irod?

nekem se ment addig, amig ki nem jottem ... azota mar a 3. munkahelyet koptatom :DDD

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#3979) anulu válasza efem (#3978) üzenetére


anulu
félisten

pü ment :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3980) gaborbol válasza kraftxld (#3964) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem semmi...Ugy nez nagyon keszulnek valamire.

Appassure-t par honapja kezdtuk alkalmazni, nagyon fasza... volt eddig legalabbis :)

(#3981) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Backup check ma (bar mar vagy 2 eve nem jatszottam veluk) 28 clients 5 DPM es az osszes DPM backup hibas... Hulyebbnel hulyebb hibakkal... Megoldani sem olyan egyszeru oket semmi felhasznalo baratsag, atlathatosag egyszeruen szar...
Tudom hogy itt sokan utaljatok a backup exec-et de fenyevekkel veri ezt a gyoker DPM-et... :D

(#3982) anulu válasza Hedgehanter (#3981) üzenetére


anulu
félisten

szerintem a BE 2010 R3 már bőven használható :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3983) gettz


gettz
csendes tag

Sziasztok!

Egy cég megbízott azzal, hogy húzzam újra a gépeket (szám szerint 8-at) Win7 Ultimate-el, telepítsek fel egy szerver oprendszert egy dedikált gépre, alakítsam ki szervernek, hogy többen egyszerre dolgozhassanak rajta(fájlok írása/olvasása), távoli asztali belépés.

Router üzembehelyezése, konfigurálása, kábelezés.

Mit gondoltok, mennyit lehet ezért kérni? Nem szeretnék se túl alacsony se túl magas árat megadni.

Köszönöm a segítségeteket.

Üdv

(#3984) CsodaPOK válasza Hedgehanter (#3981) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

DPM-mel küzdök én is...
Első találkozás, agent települ. System State backup. 0xYZ hibaüzenet. Csak annyi volt a hiba, hogy a Windows Server Backup feature-t fel kell rakni, csak úgy hajlandó System State-t menteni. Ok értem én, hogy kell, semmi gond, de
A: miért nem lehet értelmes hibaüzenetet kiirni?
B: ha teleül az agent, akkor miért nem tolja fel egyből a feature-t is?

Sokadik találkozás, Server 2003-ra agent fel, újraindit. Állitanám be a mentést, de kiirja, hogy ahhoz, hogy ez működjön, előbb egy hotfixet fel kell rakni. Ok, felraktam, korrektül kiirta, hogy melyik hotfix, meg hogy a Management-ben frissiteni kell a gépet. De, ha ez a patch nélkül nem működik, akkor miért nem rakja fel automatice az agent-tel?

Még sokadik találkozás, Exchange 2010. Egy darab szerveren minden Exchange role, két mailbox store-t kell menteni. Egyiket úgy tűnik menti, másiknál 0xYZ. Plussz eseménynaplóban állandóan "DPMRA service terminated unexpectedly. It was happend a million times...." Aztán egy idő után DPM konzolon frissitve a gépet nem tud csatlakozni.
Erre még nincs biztos megoldás. Tegnap este felment egy valag frissités az Exchange-re, illetve annyit találtam, hogy a VSS timeout-ol és azért van ez. Elvileg a timeout értéket megnöveltem, majd kiderül.

Előző cégnél Backup Exec-et kellett nyomkodni. Hát az elég förtelem volt. Az is produkált olyanokat... Viszont mielőtt eljöttem, akkor lett upgradelve 2012-re, az a kicsi amit még láttam belőle, nem volt rossz.

DPM-mel remélem a folytatás jobb lesz, mert eléggé minuszosba van nálam most a megitélése :D

Viszont most olyat látok, amit még soha:

Ha ez holnap reggel is igy fog kinézni... :D :D

[ Szerkesztve ]

(#3985) sonar


sonar
addikt

Hi,

Itt MO-n tudtok olyan forgalmazót aki olyan konfigot árul ahol az SBS már telepítve van?
Néztem a lenovo, dell, hp oldalát, de nem igazán találtam még megfelelő magyar partnert.
:R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3986) bobsys válasza CsodaPOK (#3984) üzenetére


bobsys
addikt

Nemfog ;] :D

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#3987) CsodaPOK válasza bobsys (#3986) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Há há há há. Zöld minden, mint a jól öntözött gyep. :DD :DD

(#3988) kraftxld válasza CsodaPOK (#3987) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Következőleg mehetsz a royal flushre vegasban :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3989) Hedgehanter válasza CsodaPOK (#3984) üzenetére


Hedgehanter
őstag

En kikeszultem tegnap tole... :D
backup failing agent not connected, csinalja a recovery pointokat de not connected kitalaltam hogy ujra rakom az agentet. Erre toroljem a protection group-ot uninstall agent re-install agent es crealjam ujra a backupot?? nem hittem el...

2 helyen nem ismeri fel a tape-et as free, minden nap inventory es marked tape as free kulonben nincs backup..???

en hasznaltam backup exec-et 10D-tol 2010-ig csak jot tudok mondani... :D

(#3990) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Mindenkinek köszönöm a segítséget, sajnos a belépés probléma még nem oldódott meg.

Anno, mikor átvettem a rendszert, megkaptam természetesen az enterprise admin jelszót az előző rendszergazdától, majd az AD-ben megváltoztattam és ennyi. Sajnos a papír a régi jelszóval már nincs meg. De szerintem azzal sem érnék sokat, mert az is csak egy, az AD-ben megadott jelszó volt, nem pedig a telepítéskor megadott. Nagy eséllyel a telepítéskor megadott jelszót senki nem tudja, sehonnan sem kereshető vissza.

No ilyenkor mi a teendő? Hogyan tudom helyreállítani ilyen feltételek mellett a címtárszolgáltatást? :F

(#3991) kraftxld válasza sellerbuyer (#3990) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mivel zérónullasemmi infónk van a tényleges hibáról így nem hinném, hogy bárki tudna segíteni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3992) sellerbuyer válasza kraftxld (#3991) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát kb. nekem is ennyi infóm van, míg nem tudok belépni.

Klímaberendezés hiányában a szerver random újraindult túlmelegedés miatt. Ami nagyobb baj, hogy valami épületes barom úgy kötötte be, hogy mindkét tápját rákötötte a UPS-re, ami szintén lekapcsolt folyton túlmelegedés miatt, de mivel ugye egyik táp sem volt közvetlenül a dugaljba kötve, így persze lekapcsolta a szervert folyton. Na ezt eljátszotta pár napig, aztán már automatikus újraindításnál a boot során össze-vissza hibázott, fagyott, minden kínja volt, de mikor manuálisan indítottam újra, szépen felállt, gond nélkül. El is ment a következő túlmelegedésig. Na aztán bemondta az unalmast, közölte, hogy a címtárszolgáltatás nem tölthető be, mert sérült. Ennyi. Kb. ennyi infóm van nekem is így, hogy be sem tudok lépni.

(#3993) kraftxld válasza sellerbuyer (#3992) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Vissza kell állítani mentésből.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3994) efem válasza sellerbuyer (#3992) üzenetére


efem
tag

hulye kerdes - de utolso helyes allapot visszaallitasa? :)

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#3995) sellerbuyer válasza efem (#3994) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Próbáltam, semmi, ugyan az a hibajelenség.

(#3996) sellerbuyer válasza kraftxld (#3993) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Jó, de hogyan? Ahhoz is be kéne lépnem. Full backup pedig nincs sajna. :(

A telepítéskori jelszót reménytelen megtudni sajnos. Az előttem lévő rendszergazda sem az, aki telepítette, ő is csak a már meglévő AD-ban módosította a jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#3997) kraftxld válasza sellerbuyer (#3996) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Milyen mentés van a gépről? Nincs másik tartományvezérlő a hálón?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3998) gaborbol válasza sellerbuyer (#3996) üzenetére


gaborbol
őstag

Ezeket meg megprobalhatod, artani mar nem fog :)
Vagy csinalsz egy image-fajlt rola azt virtualizalod es azon gyakorolsz:

[link]

[link]

(#3999) sellerbuyer válasza kraftxld (#3997) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Van egy tartalék szerver, az készített időnként image-et az AD-ről és tükrözte is, úgyhogy azon meg van a teljes, működő AD és most erről a szerverről megyünk. Az ISA-t nem tükrözte, ennek a szervernek eltérő tűzfal beállításai vannak, de ez jelenleg nem érdekes. Szóval nagy vész nincs, de mindenképpen helyre kell állítanom a főszervert.

(#4000) sellerbuyer válasza gaborbol (#3998) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Köszi a linkeket! Az elsőt még részletesebben megnézem.

A második sajnos rögtön ott bukik meg nálam, ahol a többi leírás is:

Step 1

Restart Windows 2003 in Directory Service Restore Mode.

Note: At startup, press F8 and choose Directory Service Restore Mode. It disables Active Directory. When the login screen appears, log on as Local Administrator. You now have full access to the computer resources, but you cannot make any changes to Active Directory.

Persze ha bejön ami az első linken van, akkor sikerülni fog a második is. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.