Hirdetés
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- GoodSpeed: A RAM-válság és annak lehetséges hatásai
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- bb0t: Ikea PAX gardrób és a pokol logisztikája – egy Ikea-horror igaz története
-
LOGOUT
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
canniball
nagyúr
válasz
canniball
#39867
üzenetére
A "szomszédban" megkaptam a választ, mindenkinek köszönöm a segítséget!
-
válasz
canniball
#39842
üzenetére
A legtöbb gyártó az oldalán közli a szabványos és a gyárilag tesztelt paramétereket, annyira nem kell azért kutakodni. A CPU-d egyébként max 1600MHz-es modulokat támogat, így a lapod hiába tudná alapon az 1866MHz-et, az nem az A4-es procikra vonatkozik. Ha pedig a lap nem nyújtja maradéktalanul az előírt paramétereket - jelesül rosszul kezeli az XMP/AMP értékeket - akkor vissza kell vinni gariztatni.
-
válasz
canniball
#39828
üzenetére
2011-ben jelent meg a DDR3-1600-as JEDEC szabvány, addig 1333MHz volt a legmagasabb, szabványos órajel, tehát ennél magasabbat nem programozhattak fel, csak XMP-be pl. Az idén jön a DDR3-1866-os szabvány, így az idén gyártott modulok SPD-je már tartalmazhat ilyen értéket.
A szabványok a kompatibilitás miatt szükségesek, igaz, így eltérhetnek a modul gyári paraméterei az SPD-ben foglaltaktól.
Ahhoz pedig, hogy a RAM stabilan tudja a gyár által megadott értékeket, az is kell, hogy azokat a lap és a CPU is támogassa. -
El Kebir
őstag
válasz
canniball
#39828
üzenetére
mert nem az a gyárilag garantált... (de nem látom be miért segítene az rajtad, úgy sok tökugyanolyan jelzésű de nagyon eltérő képességű ram lenne, az mégjobban megzavarna
)szerk.: meg az azért van, hogy biztosabban elinduljon bármilyen alaplapban a memória, hogy utána a bios megfelelő beállításával mehessen a gyári tesztelt értékkel, mert ha el se indul a ram, akkor nem tudod a bios beállításokat megcsinálni. (ezeknek a fórumos memóriahibáknak, mikor magasabb órajelre teszik és úgy nem megy, nagyrésze biosbeállítási hiba, nem memóriahiba)
túlbonyolítod, vegyél a lapod támogatási listájáról ramot... vagy olyan alaplapot vegyél amihez találtál már memóriát a támogatási listájához, ha ennyire biztosra akarsz menni...

Új hozzászólás Aktív témák
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Nintendo Switch 2
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Megérkezett Magyarországra a Poco F8 Pro is
- Kecskemét és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Gumi és felni topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Futás, futópályák
- További aktív témák...
- 2x4GB Kingston Fury HyperX DDR3 ram
- 16 GB DDR5 5600 Mhz Samsung RAM !
- Samsung 2x16GB DDR5 5600MHz SODIMM memória - teljesen ÚJ!
- RAM Bazár!!! Corsair, Hyperx, minőségi fémházas DDR4-es RAM-ok kiárusítása 8-32 GB-ig akár KIT-ben i
- DDR5 G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 6000MHz (AMD EXPO) 32GB - F5-6000J2836G16GX2-TZ5
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S23/Samsung Galaxy S23+/Samsung Galaxy S23 Ultra
- ÚJ HP OmniBook Ultra Flip 14"OLED 2,8 K 120Hz - Ultra 7 256V - 16GB - 1TB - 2,5 év gari - MAGYAR
- Eladó Honor X7a 4/128GB Kék / 12 hónap jótállással!
- Bomba ár! HP EliteBook 845 G7 - Ryzen 5 4650U I 8GB I 256SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari
- 365 NAPRA RÉSZLETRE BANKMNETES KAMATMENTES , GAMER PC ,LAPTOPOK , GAMER SZÉKEK , GAMER MONITOROK
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
)
fudi2002
