Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) KMT válasza Jazz (#8350) üzenetére


KMT
addikt

Ja, ok, nem gondoltam, hogy van LGA 775-ös ddr2-es lap.
Nem néztem meg, azt hittem, hogy agp-s a lapod...
Ezért gondoltam, hogy kényszerből kell cserélned ezeket.

Az első oldalt a 2*1gb vs 1*2gb-ra írtam. Pár százalékkal lenne gyorsabb a dc, ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#8352) Jazz válasza KMT (#8351) üzenetére


Jazz
veterán

Csak LGA 775-ös DDR2-es lapok vannak midnenütt (P35). Enyém is LGA 775, PCI-E, csak DDR1, ezért a csere. Nem cserélném ha DDR1 nem lenne sokkal drágább mint DDR2.

DC sajna sokkal többet dob, kb. 4000 helyett 7000 Mb/s írás (most csak mondtam valamit). Eversteben valami llyesmi jött ki. Csak az a kérdés hogy hol van ennek létjogosultsága, játékok....főleg magasabb mem frekin ahol többet nyom az össz gép teljesítménybe a memória...érted...szignifikánsabb e a különbésg vele, nélküle...meg egy rakat gondolatom van, csak másoktól akarom halalni :)

free your mind

(#8353) #65675776 válasza Jazz (#8352) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt amit mindenféle szintetikus tesztek, mint pl az Everest, mér, szard le nagy ívben. A lényeg az alkalmazások sebessége. A Te procid abból a ritka kiegyensúlyozatlan, alacsony hatékonyságú és pazarló architektúrából való, amely esetén a DC sokat dob a teljesítményen. Ennek a vérgyenge architekturális hatásfok az oka.

(#8354) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!
Adott egy Toshiba p100-143-as notebook! Egyik ismerősöm ilyet akar venni használtan. A kérdésem az lenne,h ebben a notebookban 2x1024 ddr2 667MHz ram van meg egy 7900gs 256mb ddr3 sajátramos videókártya van!
A noti tulajdonosa meg azt mondja, h a azért lát 3giga ramot a gép mert 32bites XP van rajta!
Megtudtam, h az XP max 4gigát lát (pagefile és vram-mal együtt)! Hogy lehet azt kideríteni, h miért csak 3gigát lát? Windows miatt vagy mert a noti csak max 3 gigát tud kezlni? Vagy esetleg rossz?

(#8355) N_A_S válasza spyduck (#8354) üzenetére


N_A_S
veterán

Ha 2gigából lát 3at akkor nem értem mi a probléma ;]

Kérdésedre válaszolva: 32bites oprendszerek csak 3giga ramot tudnak kezelni.

https://tinyurl.com/phnas

(#8356) Jazz válasza #65675776 (#8353) üzenetére


Jazz
veterán

Szépen megfogalmaztad.;) Rá is köpök az IC-re.:DDD

Akkor everest is azt igazolja amit te mondtál. :((( Most vehetem párban. Épp az előbb győztem meg magam hogy csak azért se....

Más kérdés bár nem egészen ide tartozik. Valaki mondta hogy PRescott csak 533-ig támogat mem frekit. Igaz ez???
Úgy terveztem hogy P4 530 Prescott (adataimnál) -omat 240alap frekire húzva (240x15=3.6), és 2:1 aszinkron memó hajtásban 1066-os memókat tudok kihajtani (240x2x2)=960Mhz-en.

De valaki azt mondta hogy 533-ig vagy 800ig támogat mem frekit. Hogy is van ez?
köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8357) spyduck válasza spyduck (#8354) üzenetére


spyduck
nagyúr

(#8358) spyduck válasza N_A_S (#8355) üzenetére


spyduck
nagyúr

bocsánat elírtam 2x 2048 mb ddr2:)

(#8359) Laraxior válasza spyduck (#8358) üzenetére


Laraxior
titán

minyek akkora? NASA? :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8360) #65675776 válasza Jazz (#8356) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Everest nem igazol semmit! K8 esetén is 90% körüli gyorsulást még DC-vel. A valóság meg 5%.

intel vonalon a memória kezelése chipset függő.

N_A_S: Ez továbbra is baromság. Méghozzá nagyon nagy.

[ Szerkesztve ]

(#8361) Jazz válasza spyduck (#8357) üzenetére


Jazz
veterán

Ez engem is érint. Most akartam volna 1*2 gigás modult venni, majd még 2-őt. Akkor nem tudja kezelni? pfff Procim tudja leglább? (ki tudja, valaki mondta csak 533-ig támogatja memó frekit)

daa-raa:n_a_s mi? amit a prociról írtam (mondtak) az baromság? akkor nyugodtan mehet a tuning, pénztárca ürítés, menni fog?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8362) spyduck válasza Laraxior (#8359) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem én veszem ne tőlem kérdezd:)

(#8363) spyduck válasza Jazz (#8361) üzenetére


spyduck
nagyúr

olvasd el a #8357-et!!!!

(#8364) Ragadozó válasza Jazz (#8361) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha a regednél jól írtad: P4 Prescott Lga775 3Ghz 800Fsb 1Mb cache
Vagyis dualban 2x400 -on vagyis 800-on fogja hajtani a ramokat, az fsb emelésével pedig nőni fog...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8365) Jazz válasza spyduck (#8363) üzenetére


Jazz
veterán

ok!!! Elolvstam egy részét már, de 130hsz. nicns rá időm. Elég ha a lényeget megosztod velem ,elhiszem neked.:) Támogatja vagy nem xp 4giga feletti ramot?
És procim támogatni fogja 4gigát?(adataimnál). Már mindenre kell gondolnom.
És az 533-nál nagoybb mem frekit? (előző hsz.-aim)
thx!

free your mind

(#8366) #65675776 válasza Jazz (#8365) üzenetére


#65675776
törölt tag

Olvasd el azt is amit válaszolnak neked. És ezt.

(#8367) runner 125 válasza Laraxior (#8359) üzenetére


runner 125
nagyúr

Üdv mindenkit!
Először is,amatőr vagyok eféle dolgokhoz..ezért ismiktől msn-en(egyszerűbb/gyorsabb :) )kérek segítséget->spyduck A gépet én szeretném vásárolni.
Bevallom gyermekkori álmom volt a NASA,de amióta láttam h ki készül az űrbe :O ..inkább visszaléptem.. ;)
"viccet" félretéve...Ahogy spyduck is írta -használtan venném a gépet.szvsz jó árban.A 2x2gb ram bent van,erős gépet kerestem 3D-s programok használata végett.A lényeg ennyi.
Köszönöm én is az infokat!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8368) spyduck válasza Jazz (#8365) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem a hozzászólásokat hanem a cikket kellett volna elolvasni!
lényeg:
vagy 3gigát vagy 3,5 gigát fog látni! Ez függ a vga memóriájától meg a lapozófálj méretétől!

de itt van bővebben:

[OFF]Második egy érdekes ''paradoxon'', melyről egyre többet lehet olvasgatni a fórumokon. 4GB memóriával szerelt konfigurációkban a Windows (emlékezzünk: a 32 bites XP-ről van szó) kevesebbnek látja a valósnál, esetenként csak 3,5 vagy éppen 3 gigának.
Mitől is van ez?

Virtuális memóriacím

Virtuális memóriáról már mindannyian hallottunk. De mi az a virtuális memóriacím? Nyílván köze van a virtuális memóriához, nem? Nos, igen is, meg nem is. Mindjárt látni fogjuk, hogy miről is van szó.
A Windows XP egy úgynevezett virtuális memóriacím táblán keresztül éri el a memóriát. Közvetlenül soha nem képes - és ez így is van jól - bármiféle címet elérni, mindig virtuális memóriacímeken keresztül olvas és ír.
Ebbe a virtuális táblába beletartozik minden memória, ami a számítógépen található, beleértve a fizikai memóriát, a virtuális memóriát , a videokártya memóriáját, és minden olyan eszköz, periféria memóriáját, melyen található valamennyi fizikai RAM. És itt jön a probléma. Ugyanis - a 32 bites operációs rendszer korlátaiból adódóan - csak egy ilyen virtuális memóriacím tábla létezik, és ebbe bele kell férnie az összes, a számítógépben található és használni kívánt memóriának is.
Tehát van összesen 32 bitnyi memóriacímünk, melynek címei 0x00000000-0xFFFFFFFF-ig terjedhetnek.

De nézzük meg, hogy hogyan is néz ez ki a valóságban.

A képzeletbeli gépünkön 1GB fizikai memória, egy 128MB-s videokártya, és egyéb elhanyagolható méretű memóriát tartalmazó periféria található, melyeket az egyszerűség kedvéért nem részletezek. A virtuális memóriacím tábla így néz ki (angol elnevezéseket használok, mivel csak angol XP-t használok):

Graphics Controller
Memory Range E8000000-EFFFFFFF (ez épp 128MB)

System Board
Memory Range 00000000-3FFFFFFF (ez épp 1GB)

Ezeket az értékeket könnyen leellenőrizhetjük a Hardverkezelőben, ha megnézzük az eszköz Resources fülét. A legtöbbször több részletben van lefoglalva az eszköznek a virtuális memóriacím, tehát valószínűleg több bejegyzést fogunk látni.

Azt hiszem ezzel eddig nincs is probléma, rengeteg szabad virtuális memóriacímünk marad a bővítésre. De mi történik akkor, amikor a számítógépünkben valóban megtalálható 4GB fizikai memória, és mellette még egy 512MB memóriával rendelkező videokártya? Nos, vizsgáljuk meg.

Windowsunk lefoglalja a virtuális táblából az 512MB területet a videokártyának (és persze minden más eszköznek is foglal, amennyiben szükséges), majd megpróbál 4GB-t lefoglalni a fizikai RAM-nak, de hoppá, itt jön a probléma, annyi már nincs. Mit tehet ilyenkor? Lefoglalja az összes maradék helyet, mely - ez esetben - 3,5GB.
Tehát, annak ellenére, hogy gépünk fizikailag 4GB memóriát tartalmaz, csak 3,5GB lesz elérhető a rendszer számára, a maradék elvész. Ez nem ugyanaz, mintha a rendszer lefoglalna egy részt a fizikai memóriából a videokártyának, egyszerűen nem is tud róla, hogy létezik az a maradék memóriarész. Persze ez a mi szempontunkból lényegtelen.

Ez az egész így néz ki:

Graphics Controller
Memory Range D0000000-EFFFFFFF (ez épp 512MB)

System Board
Memory Range 00000000-CFFFFFFF
Memory Range F0000000-FFFFFFFF (a kettő együtt 3,5GB)

Egyéb problémák

Sajnos ennyivel nem fogjuk tudni megúszni. Az eddig ecsetelt problémánkon felül ha eddig nem is, de előbb-utóbb találkozni fogunk még egyel. Nevezetesen, hogy a Windows XP egyszerre maximum 2GB memóriát biztosít a felhasználói alkalmazásoknak. Tehát hiába van több mint 2GB fizikai memóriánk, alkalmazásunk csak 2GB-t használhat belőle. Ez egyelőre még nem különösebben nagy gond, de minek 3GB-t helyezni a gépünkbe, mikor a kedvenc játékunk amúgy is csak 2GB-t lát belőle? Nos, szerencsére erre van megoldás, bár csak a Professional verzióban működik. Létezik egy ún. /3GB kapcsoló, mellyel megmondhatjuk a rendszernek, hogy az alkalmazásoknak akár 3GB memóriát is engedélyezzen.
A következőképpen szúrjuk be a kapcsolót a Boot.ini file-ba (példa):

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT=''Windows XP Professional'' /3GB

Végszó

Tehát, mindent összefoglalva, hacsak nem irodai célokra használjuk gépünket, viszonylag kevés perifériával és videomemóriával, felesleges 4GB memóriát vásárolni a 32 bites XP-hez. Játékos kedvű felhasználók csúcsgépéhez bőven elég lehet a 3GB (2x1GB és 2x512MB egyszerre, hogy párban fussanak) egy 512MB-1GB-s videokártyával megspékelve addig, amíg át nem térnek egy modernebb operációs rendszerre.
A végtelenségig nem húzhatjuk a 64 bites operációs rendszerekre való átállást, de addig is talán van még pár szűkös esztendőnk, hogy továbbra is kiaknázhassuk a már jól bevált Windows XP 32 bites operációs rendszerünket.
[/OFF]

(#8369) Laraxior válasza spyduck (#8368) üzenetére


Laraxior
titán

Ez még mindig kérdés.... :O :O :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8370) spyduck válasza Laraxior (#8369) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem nagyon értem a problémádat! :(

(#8371) Jazz válasza Ragadozó (#8364) üzenetére


Jazz
veterán

Ohhh, okok. Akkor te tudod rosszul (legalább is ha én jól tudom).
Listen::)
Alap proc órajel 200Mhz. Ezt 4x-ező technológiával 800FSB-re növeli. Így lesz 800 FSB. Ha 240-re húzod alap órajelet akkor 240x4=960FSB lesz.
A RAM:
DDR 400: memória cella órajele 200Mhz, IO puffer órajele 200Mhz, Külső órajel: DDR 400.
DDR2 800: memória cella órajele 200Mhz, IO puffer órajele 400Mhz, Külső órajel: DDR 800.
DDR3 1600: memória cella órajele 200Mhz, IO puffer órajele 800Mhz, Külső órajel: DDR 1600.

Ennyi. Mint látod alap órajel kommunkál IO puffer órajelével. Így lehet az hogy 200-as alap proc órajelű, 1:1 (cpu:mem) szinrkonban 100%-osan kihasználja DDR400-at.
HaDDR2-t vennék bele, úgy 200x2, 400Mhz IO puffer órajel, azaz kihajtan egy DDR800-asat teljesn.
Mivel tuningolt (240alap proc órajel), így 480 Io puffer es kéne, de ezt már csak egy 1066-os tudja (ami 960Mhz-lesz külső órajel szinten).

Ha nagy baromságot modntam javítsatok ki.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8372) Ragadozó válasza spyduck (#8354) üzenetére


Ragadozó
Ármester

A vista már kezeli a 4 gigát.... :U
Már megjelent hozzá a SP1, nemsokára elérhető a magyar...
Nem olyan vészes már, mint régen....

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8373) Jazz válasza spyduck (#8368) üzenetére


Jazz
veterán

Ahh köszi. Ja hogy a cikket!! Ok. Király cikk, olvasom.....

#8366 daa-raa:Ezt nem értem hova címezted, olvasok én mindent, nem győzöm...Meg közben irogatok is. Már belevesztem ebbe az IO pufferbe. Így van ez? :F :)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8374) spyduck válasza Ragadozó (#8372) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jah tudom de most ez xp-s kérdés volt! A vistáról meg azt olvastam, h az már max 6 gigát kezel!

(#8375) Laraxior válasza spyduck (#8370) üzenetére


Laraxior
titán

Ez nem probléma..hanem csodálkozom hogy minden 2. 4GB rammal rendelkező embernek a szájába kell rágni hogy miért is csak 3 vagy 3.5GB..
a 64bites Vista 128GB-ot kezel.szó sincsen 6GB-ról. 4 16 32 vagy épp 128...

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8376) Ragadozó válasza Jazz (#8371) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Én gépem, hogy is van ez: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8377) spyduck válasza Laraxior (#8375) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hát tudod ez neked azért alap mert ebben a topicban vagy! Biztos neked is van olyan ami másnak alap neked meg nem! Ha nem kérdezünk akkor hülyék maradunk:)

(#8378) Ragadozó válasza spyduck (#8374) üzenetére


Ragadozó
Ármester

arra gondoltam, hogy xp helyett használjon vistát... :U

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8379) Jazz válasza Ragadozó (#8376) üzenetére


Jazz
veterán

Na ez meg az enyém. L2 cache szinten magasan veri P4 530 3.6-om a te Athlon64 x2 4400+-odat. ;) [link]

Tetszik a háttérben az az óra, meg naptár, meg a Dekstop témája. Vista?:) Küldd már el ezeket pls.:)

free your mind

(#8380) FehérHolló válasza #65675776 (#8366) üzenetére


FehérHolló
veterán

Látod, senki nem tudja elolvasni és értelmezni, amit írsz, vagy linkelsz...
Szélmalomharc.

spyduck: Egy keresztkérdés: Ha az idézett cikk alapján csak 32bites a címbusz, akkor a Windows Server 2003 vagy 2008 32bites verziója hogy tud 64GB-ot kezelni?
(Megfejtés: a címbusz nem 32bites. A 32bit nem a memóriacímre utal a prociknál és az oprendszernél.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8381) Laraxior válasza FehérHolló (#8380) üzenetére


Laraxior
titán

Azt olvastam hogy az xp is kezelne több memóriát csak a microsoft valamit bekorlátozott... hogy mit és hogyan :S

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8382) Jazz válasza FehérHolló (#8380) üzenetére


Jazz
veterán

És akkor hogy is van ez. Kezeli vagy nem. [link]
Most akartam venni semmi pénzért 2*2Gb-ot, akkor ne is vegyek? Marha jó.
64bit-es oprencert értelemszerűen csak 64bit-es proci tud meghajtani ugye?

#8371<-- erre is tudsz válaszolni? (P4 530 Prescott 240x15=3.6Ghz, és ugye tud kezelni 533Mhz-nél gyorsabb memókat? -->állítolag nem. Nekem amit kezelnie kéne az egy 960Mhz-en ketyegő DDR2 1066-os modul.)

És nincs erre a 4gb korlátra valami megoldás? Használjak Windows Server 2008-at?
Laraxior. Lásd Link feljebb.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8383) Termi16 válasza Jazz (#8382) üzenetére


Termi16
őstag

A 32bit-es xp-d nem fogja látni mind a 4gb ramodat, ennyi ;)

És igen, 64bit-es rendszerhez 64bit-es proci kell.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#8384) Laraxior válasza Jazz (#8382) üzenetére


Laraxior
titán

áá..köszi de én értem hogy mi hogyan kezeli a ramokat... :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8385) Jazz válasza Laraxior (#8384) üzenetére


Jazz
veterán

Senki nem korlátozott semmit. 2^32-ediken az 4milliárd (giga). Erről van szó. :)
Jó lenne már feltalálni az olyan tranzisztort aminek 10 lehettséges állapota van -->gagyi bináris helyett decimális számrendszerű procik :DDD

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8386) Laraxior válasza Jazz (#8385) üzenetére


Laraxior
titán

Pedig akkor is valami ilyesmi volt...nah mindegy nem tudom hol olvastam,a 2^32 tény,nem tudom hol volt. sorry... :K :B

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8387) Jazz


Jazz
veterán

Az hogy lehet, hogy:
- 32 bit-es Win 4GB-ig enged fiziaki memóriát
- míg a szintén 32 bit-es Win Server 2008 64GB-ot
- a 64-bit-es Win Server 2008 2TB-ot
- a 64 bit-es Vista meg 128GB-ot
Egyrészet emiatt biztos többen váltanak Vistára, de a memória keresletet is visszaveszi, az meg a Ram gyártóknak nem jó (no de hol vannak ők a Micros. maffiától, kuss a nevük:) )

Kell az a 4GB. 16K-ért lehet kapni 2*2GB-os modult!! Még Stalker is döccen néha 2GB alatt (állítólag), pár hónap és a 4GB is kevés lesz.
Én nem játszom és nekem is kevés lenne.
Memória iszonyat jó ha van, főleg ha egyszerre fut a Photoshop, 3DS max, AutoCad, meg Firefox 20 ablak....és ha ilyen olcsó....de jó hogy ezt se tudjuk kihasználni. :U

Ha 32 bit-es rendszeren lehet nagyobb (márpedig miért ne lehetne, lehet még kombinálni azt a hexadecimális kódot), nem tudnának kiadni egy javító patch-et?

Ez baromi jó!! Most nézem:
- SDRAM 512MB PC133 brand=11K
- DDR 1024MB 400MHz Kingmax=12K
- DDR2 1024MB 800MHz Kingmax=5K!!
Lol :))

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8388) pigatt


pigatt
őstag

Hi!

Az alaplapnak atopikjában már kérdeztem, de nem válaszolnak ezért megpróbálom itt is! ASUS M2N32-SLi Deluxenál a ramoknál, hogy kell normálisan beállítani az SLi Ready-t?

i9 / 4080 / 32"

(#8389) attiati


attiati
veterán

még a tegnapira visszatérve

MSI K9NU Neo-V alaplap (DDRII 800mhz-ig) és AMD AM2 Athlon 64 3000+ ki tud használni maximálisan 1giga DDRII-es 800mhz-es memóriát?
vagy már szűk keresztmetszet lesz neki valami?
kell majd valamit állítgatnom a biosban?
(szoktatok itt irogatni valami 2-3-5-5... ez micsoda?)

köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#8390) Laraxior


Laraxior
titán

Tegnapi eredmény,megosztom itt is:
1100MHz CL4-4-4-8 2.2V

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8391) Hoffer válasza Laraxior (#8390) üzenetére


Hoffer
őstag

Grat! :C
Nem is kellett neki plussz fesz?? :DD

(#8392) Laraxior válasza Hoffer (#8391) üzenetére


Laraxior
titán

+0.4V
De ennyi a gyártói spec. is. Jól megy a kicsike.De hűtve is van frankón,így hagytam ennyin,így használom.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8393) Lg52xMAX


Lg52xMAX
tag

Sziasztok.

A válasz arra hogy a Win 2003 server 32bit miért tud 4GB nál nagyobb memóriát használni a következő:
Fizikaicím-kiterjesztés (PAE) "Physical Address Extension"

Ami nagyvonalakban a következőt jelenti: az op. rendszer egyszerre csak mindig 2GB memóriát használ, és ha a rendszernek szüksége van még memóriára akkor az "belapozódik" cserélődik természetesen csak logikailag.

(#8394) Hoffer válasza Laraxior (#8392) üzenetére


Hoffer
őstag

Hát jah, frankó ki cucc, h 1100MHZ cl4 2.2V-al!! :C

(#8395) mmdms


mmdms
addikt

szasztok!
KVR400X64C3A/512*2 Kingston Value Ram és Samsung M3 68L6423ETM-CCC/512*2 ramokkal valakinek tapasztalata esetleg? mennek ezek DC-ben az a8n-e lapban?
fontos lenne

üdv:mmdms

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8396) pigatt


pigatt
őstag

Senki nem tud segíteni?

i9 / 4080 / 32"

(#8397) FehérHolló válasza pigatt (#8396) üzenetére


FehérHolló
veterán

Sehogy.

Skynet is real. It's called Google.

(#8398) pigatt válasza FehérHolló (#8397) üzenetére


pigatt
őstag

Hogyhogy sehogy ezt nem értem

i9 / 4080 / 32"

(#8399) FehérHolló válasza pigatt (#8398) üzenetére


FehérHolló
veterán

Úgy, hogy nem állítható funkcióról van szó, hanem marketingfogásról. SLi és CF-ready memóriák semmivel nem tudnak többet, mint azonos specifikációjú nem SLi/CF-ready társaik: ugyanaz a PCB, ugyanazok a chipek, max eltérő színű hűtőborda van rajtuk vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8400) Laraxior válasza FehérHolló (#8399) üzenetére


Laraxior
titán

Így va' :K :K
SLi rendszerhez fejlesztve... de ha bedobsz egy sima kitet slihez az is ugyanúgy megy mint ezek.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.