Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) Ősember válasza sutszi (#12149) üzenetére


Ősember
őstag

hogyan viszonyul? annyi a közös bennük, hogy mind a kettöt szokás ramnak hivni. az egyiket azért, mert tényeg ram, a másiket meg... hát... megszokásbol :D
viccet félretéve a super talent ramok nagyon jok és ami még fontosabb, megbizhatoak :R

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12152) bozont


bozont
veterán

Tuningnál mivel érdemes tesztelni a ram stabilitását?

[ Szerkesztve ]

(#12153) Stalker-2572 válasza forceberg (#12144) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Ha 1,5 centivel arréb futna a heatpipe nem lenne semmi gond. Ritkán hallani olyat, hogy a meleg nyírja ki a RAM-ot.
1 venti marad továbbra is az egész gépre :D

All Black...

(#12154) Stalker-2572 válasza bozont (#12152) üzenetére


Stalker-2572
addikt

SuperPI 32M 2x

All Black...

(#12155) bozont válasza Stalker-2572 (#12154) üzenetére


bozont
veterán

A memóriákat is terheli, nem inkább csak a procit?
Memtest86 vagy 86+ jobb?

mod.: A ddr-nek 2,8V még biztonságos?

[ Szerkesztve ]

(#12156) Stalker-2572 válasza bozont (#12155) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Tapasztalatom szerint SPI 32M hoz ki leghamarabb bármilyen rendszerinstabilitást.
Nem tudom mi a különbség a két memtest között :F Az se rossz, de idő kell neki, hogy megtalálja a hibát.

All Black...

(#12157) Ősember válasza bozont (#12155) üzenetére


Ősember
őstag

a superpi szinte csak procit néz, persze ha durva ramhiba van, az kiderülhet :K viszont memoriát tesztelni memtest-el érdemes, esetleg prime-al vagy orthossal. :)
ddr1-nek belefér a 2.8v ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12158) Stalker-2572 válasza Ősember (#12157) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Ha SPI-vel nem jön ki a hiba, akkor kit érdekel, ha mással kijön. Valós alkalmazások sem darálják annyira a memóriát, mint a SuperPI.

All Black...

(#12159) Ősember válasza Stalker-2572 (#12158) üzenetére


Ősember
őstag

memhiba hogy a répába jönne ki superpi-vel? :F 10 megát eszik a rambol. erre alapozni akár csak fél giga stabilitását is enyhén szolva nonsense :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12160) bozont


bozont
veterán

Mindegy, az is lehet hogy mindkettőt lefuttatom aztán meg WoW ezerrel. Ha ettől nem dől meg a gép akkor semmitől. ;]
Ez lehet kicsit off, de proci tuning szempontjából számít az hogy a mudulok melyik foglalatban vannak?

(#12161) Stalker-2572 válasza Ősember (#12159) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Eddig mindig kijött a hiba :B

All Black...

(#12162) Ősember válasza bozont (#12160) üzenetére


Ősember
őstag

proci szempontjábol szerintem mindegy hol vannak a ramok, bár konkrétan ezt még nem néztem meg :)) viszont azt tudom, hogy a ramok slotonként eltérö max orajeleket produkálhatnak :K

Stalker-2572: akkor te leszel az a kivétel, aki erösiti a szabályt :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12163) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!
Egy kezdő kérdés!?
Vázolom: A mostani gépem eszméletlenül belassult mostanában, nincs sok kedvem 2 hó után újra telepíteni mindent, eszembe jutott hogy van a szekrényben egy régi gép, elővettem és akkor láttam hogy ez tavaly szeptemberben szervizelve volt, kicserélték a procit meg a ramokat meg mittomén mit

Na most, a régiben megnéztem és Kingstom 512 ddr 400-as vagy milyen ram volt, ugyan ilyen van a mostani gépben is. Beraktam mellé, indítottam a gépet, látványos gyorsulás, viszont se a sajátgép- tulajdonságoknál se a feladatkezelőben nem mutatja hogy 2x 512 van
Akkor most hogy is van ez?
Lehet hogy az új gépemben a ram szarakszik ami mellesleg egy Samsung vagy valójában a másikat is használja csak nem mutatja?
Hogy tudok erről megbizonyosodni?

Így fél óra intenzív söröflés után sem lassul be a gép 4 youtube-os videónál...

Még 1!
A régi javított gépben egy 3,06-os celeron cpu van a jelenlegiben meg egy 2,4-es p4
A celeronon a lapkából kiállnak azok a tüskék, a P4-nél meg a befogadójából állnak ki a tüskék. Gogolom a kettőt nem lehet megcserélni?

Köszönöm!

(#12164) Skodry válasza holinorby (#12163) üzenetére


Skodry
aktív tag

Ez tényleg láma kérdés:)
sajátgépnél 1gb ramot kellene kiírni semmiképp nem azt ,hohy 2X512.
amikor bootol a gép kiírja mennyi ram van benne.
Ha valami logo szar jön be akkor nyomj egy tabot és meglátod.
Ha lassu a monitorod használd a pause break gombot.
ha olyan a biosod akkor nyomd meg a del és nézd meg kiírja e mennyi ram van benne.
Vagy cpuz progit bekeresed googlen és letöltöd és az kiírja hogy milyen ram mennyi milyen fesz stb...[link]
itt egy li8nk, ha nem tudod letölteni írd be google-be hogy : cpu z letöltés!!!
telepíted elindítod és megnézed a amemori fülön,hogy mi van kíírva.
Válasz a megoldások között!!!
Ja és rakd dualba ha lehet mert úgy gyorsabb!!!

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#12165) bozont válasza Ősember (#12162) üzenetére


bozont
veterán

Sajnos a 480at sehogy sem sikerül kiszedni belőlük. :( Próbáltam felcserélni őket, másik két slotba is átraktam. Ez a memtest mennyire megbízható? Attól hogy hibázik valahol mindeképpen azt jelenti hogy nem bírják a ramok? A 8as tesztig simán eljut, de ott mindig hibázik.

(#12166) Ősember válasza bozont (#12165) üzenetére


Ősember
őstag

megesik, hogy a chipset miatt hibázik a memtest, de ez elég ritkán fordul elö. mellesleg ez az egyik legmegbizhatobb tesztprogram, én ezt használom általában. elöfordulhat az is, hogy hibázik a memtest, de a rendszered teljesen stabil marad. az ilyen és hasonlo jelenségekre alapozták az x-akták sorozatot is :K

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12167) Ősember válasza holinorby (#12163) üzenetére


Ősember
őstag

a sajátgépnél ssme fogja megmutatni neked milyen felállásban van ram a gépedben :) ugy értem, akkor is 1gb-ot fog mutatni, ha 1x1gb vagy 2x512mb-od van. a gyorsulás elég egyértelmü jele annak, hogy használja a géped a plusz ramot. innentö legyértlemü, hogy az 1 512-es gyorsan betelt és nem tudta a gép hova irni az adatokat, ezért lassult be, de igy már mindenki boldog :D
a celeronod valoszinü socket 478-ba jo és az ujabb lapod pedig socket 775. nem kompatibilisek ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12168) Nescafé


Nescafé
őstag

4 giga ramnál hogy lássa is melyik vista kell a 64 bites?

 iPhone 15 Pro

(#12169) kali válasza Nescafé (#12168) üzenetére


kali
legenda

igen! (4 gb esetében bármelyik x64 vista megteszi, amelyik neked szimpatikus)

vista home basic x64: 8GB
vista home premium x64: 16GB
vista ultimate x64: 128GB

[ Szerkesztve ]

(#12170) donki


donki
aktív tag

Sziasztok.
Van 4x 1 GB Geil ultra memóriám, két különböző boltból.
Ebből 2 GB működik ahogy kell, de a másik pár nem.
Programok időnként kifagynak. Játékok elég gyakran. A játékok jellegzetes módon fagynak ki, valami video kártya driver hiba vagy hasonló az üzenet. Persze a másik pár memóriával ez nem fordul elő.
A memtest-86 default test semmi hibát nem jelez, lefuttattam a 3 órás tesztet az sem jelzett hibát. Gondolom, ha van hiba, akkor az valami speciális területen, amit a teszt nem vizsgál. Egyébként ez a ram már cserélt, abból a boltból az előző is ilyen volt, teljesen szar de a memtest nem mutatta a hibát. De szerencsére ha az egyik ramot raktam az első memória foglalatba akkor nem indult el a gép, ezért bizonyítható volt, hogy rossz a ram.
A kérdésem, hogy milyen teszttel tudnám kimutatni a hibát, hogy a bolt visszavegye? Illetve a bios-all tesztet a memtest-86-tal hogy kell lefuttatni?

(#12171) Nescafé válasza kali (#12169) üzenetére


Nescafé
őstag

Kösz akkor beszerzek egy 64 bites vistát,mert pénteken jön a ramom.

 iPhone 15 Pro

(#12172) Sátán44


Sátán44
addikt

Milyen memóriát tudtok ajánlani 16.000Ft -ig?1066Mhz-es jól tunningolható legyen 2GB kit

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#12173) FireKeeper válasza Sátán44 (#12172) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

pont ilyen árban van most az iponban 4 gigányi Buffalo ram. ugyan csak 800as, de ha jól tudom akkor Micron chipes, lehet el kéne gondolkodni rajta, hogy ha már ennyiért veszel ramot, ne fektess-e be hosszú távra... :R
mod: bocs csx-et írtam előbb buffalo helyett, már javítottam, és micron d9gmh chipek vannak rajta!

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#12174) Sátán44 válasza FireKeeper (#12173) üzenetére


Sátán44
addikt

A csx-ről már hallottam,de ezt a buffalot még nem.Mennyire tunningolható és megbízható?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#12175) FireKeeper válasza Sátán44 (#12174) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a Firestix ramjaik nagyon jók, ezekről az olcsókról nem tudok semmit, ramlisten néztem meg hogy micron chipes. ha lenne rá most zsém, simán kipróbálnám, 16k 4 giga ramért, és a micron chipes ramok általában jól húzhatók (supertalent, csx diablo, crucial, mushkin, ocz, patriot) a nagy modulgyártók a tuningos ramjaikra mindig valami micron d9 chipet raknak.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#12176) Sátán44 válasza FireKeeper (#12175) üzenetére


Sátán44
addikt

CORSAIR Dominator 2048Mb DDR2 1066Mhz KIT erről mi a véleményed?Ez jól tunningolható?

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#12177) FireKeeper válasza Sátán44 (#12176) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nyilván, mivel corsair dominator, illene neki, ráadásul ezen válogatott d9 chipek vannak, bár kérdéses, hogy az a pár MHz ér-e annyit mint +2 giga. szvsz inkább a ram mennyiségét érzi meg az ember mindennapos használat során, mintsem az órajelet. persze azért ne 533-on fusson, de ha nem rekorddöntés a cél, akkor sztem nem éri meg az árát (attól persze biztos pokoli jó ram!)
körülnézhetnél Ősembernél, régebben voltak jó áron supertalent ramjai!
mod: itt is van SuperTalent 2x1 T800 4-4-3-8 - 13k, Ballistix 2x1 800 - 15k
persze no reklám, én még ugyan nem vettem tőle ramot, de majdnem megkötöttünk egy üzletet, csak nem volt rá zsém, korrekt üzletembernek tűnt

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#12178) Sátán44 válasza FireKeeper (#12177) üzenetére


Sátán44
addikt

Igazad van a mennyiség számít,de most nekem bőven elég 2GB ram,majd ha teljesen kifor a vista,akkor pakolok még bele.Addigra meg bejön az új opr.rendszer :) Azt olvastam vhol hogy ki lehet hozni belőle akár 1300Mhz-et is :Y

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#12179) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!

Milyen ramot tudnátok ajánlani nagyon max 25k-ért, inteles platformra?
követelmények: alapból 800Mhz@CL4 és 4 gigás KIT

eddig ilyeneket néztem:
CORSAIR TwinX 4096Mb DDR2 800Mhz DHX CL4 KIT (21576Ft)
GEIL Ultra 4096Mb DDR2 800Mhz KIT (22322Ft)
GEIL Black Dragon 4096Mb DDR2 800Mhz KIT (18000Ft)

nagyon nem szeretnék valami gagyi félét venni, mivel tuningolni is szereténm valamelyest :)
egyébként a black dragon mi a lófenéért olcsóbb, mint az ultra? :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12180) KMT válasza lezso6 (#12179) üzenetére


KMT
addikt

(#12181) lipi67 válasza Sátán44 (#12176) üzenetére


lipi67
veterán

Hát...nem egy jó memók!Tuningra nulla!!!Tudom drasztikusan fogalmazok,de van alapja.Van 1 ismerősöm,Ő vett 1kitet,s 1/2 óra után kivágta..Pedig nem hülye.. :K
Sok hűhó..semmiért..Nagy név(mögöttes tartalom nélkül),már 14k alatt is kapni..

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#12182) lezso6 válasza KMT (#12180) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

rettenetesen köszi :D :R :R :R

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12183) Ősember válasza Sátán44 (#12176) üzenetére


Ősember
őstag

az ujabb corsair dominator kiadás azért lett sokkal olcsobb, mert chipet váltottak. csak a rev1-esek micronok, a többi quimonda, elpida vagy powerchip...

FIreKeeper ez neked is szolt :K meg a többieknek akik még várják a csodát :R

lipi67: ha haverod körbeszaglászott volna pár forumon, leesett volna neki miért lett ennyivel olcsobb hirtelen ;)

az uj dominatorok nem tuningramok, csak a kinézet ugye nem ezt sugalja :R

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12184) lipi67 válasza Ősember (#12183) üzenetére


lipi67
veterán

Hali!Szóval itt a turpisság!Hamar kijött.Mikor a First-nél 14k ra ment másnap rendelt is a srác.Megjött,betette,s kva nagy csalódás.Szóval ezért.Bár..Komolyan mondom(Ő mondta)nem csak önmagához képest,hanem a régi ramjaihoz képest is csalódás volt.Viszont plexi oldallapos házba jól mutat.
csak a kinézet ugye nem ezt sugalja -ez volt a pozitívum..(meg az ár,s hozzá jött a kíváncsisága ;)

Most gondolkozom,hogy üzletelnünk kellene. :K

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#12185) Nescafé


Nescafé
őstag

4 giga ramhoz hogy lássa normálisan csak x64-es vista jó.?

 iPhone 15 Pro

(#12186) Ősember válasza Nescafé (#12185) üzenetére


Ősember
őstag

csak a 64 biten van a hangsuly. lehet 64 bites xp-d is ;)

lipi67: :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12187) Nescafé válasza Ősember (#12186) üzenetére


Nescafé
őstag

Azt ugye jól tudom hogy 64 bites xp-ből csak angol van.

 iPhone 15 Pro

(#12188) Jorus válasza Nescafé (#12187) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen. Helyesebben nem csak angol van, de magyar nincs.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12189) Nescafé válasza Jorus (#12188) üzenetére


Nescafé
őstag

És szerinted 64 bit vista vagy xp.

 iPhone 15 Pro

(#12190) Jorus válasza Nescafé (#12189) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én a Vistát tolnám fel, ha már mindenképpen 64 bites OS kellene.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12191) Nescafé válasza Jorus (#12190) üzenetére


Nescafé
őstag

Okés köszi szépen,azért kell mert 4 giga ram lessz.

 iPhone 15 Pro

(#12192) szornyu


szornyu
csendes tag

Udv!

Kerdesem, hogy ECS K7VTA3/KT333 alaplapba jo-e ez a RAM:
- Kingston 1GB DDR RAM 333MHz CL2.5

Remelem, nem tul hulye a kerdes, nem ertek hozza.

Igy nez ki

Ha nem jo, akkor mik azok, mik jok bele, es meg be is szerezhetok?

Csak az valaszoljon, aki tud segiteni erdemben, olyat ne irjon senki, hogy vegyek uj gepet, alaplapot, stb., mert nem veszek. Csak memoria kell. A valaszt elore is koszonom.

(#12193) Jorus válasza szornyu (#12192) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt a lap specifikációja, mely szerint DDR333-as RAM-ból 3GB-ot tolhatsz bele, ergo 1 slotba mehet az 1GB-os modul. Megnéztem a deszka manualjat, de nem láttam RAM-kompatibilitási listát.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12194) szornyu válasza Jorus (#12193) üzenetére


szornyu
csendes tag

Koszonom. :-) Talaltam en is egy kis infot:

Info

Alul szerepel ez az alaplap is, amit irtam. Hala az egnek! :-)

[ Szerkesztve ]

(#12195) Nescafé


Nescafé
őstag

Amugy az nagy gáz ha 4 giga rammal mondjuk 32 bites xp-t használok.

 iPhone 15 Pro

(#12196) Ősember válasza Nescafé (#12195) üzenetére


Ősember
őstag

nem :) csak nem fogja a windows kihasználni mind a 4 gigádat :K

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12197) Nescafé válasza Ősember (#12196) üzenetére


Nescafé
őstag

Akkor szerzek egy 64 bites xp-t szerintem.

 iPhone 15 Pro

(#12198) Dillon


Dillon
tag

Lenne egy kissé "naív" kérdésem. Ha 32bites XP alá szeretnék 3GB memóriát, meg tudom úgy oldani, hogy 2x1GB és 2x512MB múködjön dualban? Persze ugyanolyan gyártótól származó ramokra gondoltam... köszi.

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#12199) Ősember válasza Dillon (#12198) üzenetére


Ősember
őstag

ha nem buta a lapod, akkor menn ifog dualban :K

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12200) gombavadasz


gombavadasz
tag

Sziasztok!

1 oldalas ram mellé nem ajánlatos 2 oldalasat berakni?
Illetve előfordulhat,h egyik gépben megy egymás melett az 1 ill 2 oldalas, másikban nem?
Ez csak elméleti kérdés, a gyakorlat nálam az,h ha egy 1odalas és egy 2oldalas van bent, lefagy a gépem. :F

Választ előre is köszi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.