Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) kem válasza $mith (#11950) üzenetére


kem
addikt

Én a helyedben eladnám a 2*512-t, és vennék 2*1Gb egyformát.

Köszi!

(#11952) Telefunen válasza Mauzes (#11945) üzenetére


Telefunen
őstag

De ne fogadd el, ez nem igaz, 3-5%? dehogy, én toltam egy modullal is, tudom hogy sokkal több az (meg gördülékenyebb az egész rendszer) C2D-nak kell a DC.

(#11953) Ősember válasza kem (#11949) üzenetére


Ősember
őstag

wehehe :D na mindegy, ugy tudom az ujabb prime verziok már alapbol 2 alkalmazást futtatnak, hogy ne kelljen kétszer külön elinditani ugyan azt a programot :K

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#11954) $mith válasza kem (#11951) üzenetére


$mith
tag

És ha z a variáció (egyenlőre) nem jáccik???

(#11955) Hypo válasza nebulo5 (#11937) üzenetére


Hypo
csendes tag

Hali koszi infot, alaplap abit ip 35 pro, q6600 proci

(#11956) #67688960 válasza $mith (#11950) üzenetére


#67688960
törölt tag

Hello!
Volt ilyen lapom, szerintem cserélj 2x1GB-re.
Ha egyoldalas ramjaid vannak, esetleg megpróbálhatod a 4db-t, de lehet hogy csak 333-on fognak menni.
Ha kétoldalas akkor nem érdemes próbálni se.

[ Szerkesztve ]

(#11957) #67688960


#67688960
törölt tag

Van valakinek tuning tapasztalata geil black dragon ddr2 800 cl5-ös ramokkal, hogy milyen feszen mennyit tud?

(#11958) kem válasza $mith (#11954) üzenetére


kem
addikt

Akkor vennék 1db 1Gigásat, és betenném 3. modulnak.Aztán vagy működik vagy nem.
NVIDIA nForce 4 Ultra chipset nem csipi a 3-4 modult.
Nem a csak Dual Channelt bukhatod vele, hanem az 1T-t is,
ami viszont nagyon lelassítja a gépet.
Akkor inkább az 1Gigásat használd párban egy 512Mb-osssal.

Ezt inkább az alaplapod topicjában kellene folytatni, ők meg tudják mondani, hogy hogy bánik a 2-nél több rammal ez az alaplap.

Köszi!

(#11959) $mith válasza #67688960 (#11956) üzenetére


$mith
tag

Értem köszönöm... :R Akkor 2x1gigát veszek!(és ha meghagyom az 512eseket is akkor a 4db nem fog menni DUALban? (amúgy 2oldalasak)
És akkor a Vistának elég lenne a 2GB?

[ Szerkesztve ]

(#11960) kem válasza $mith (#11959) üzenetére


kem
addikt

Megy dualban a 2*2 ram, de 2T-ben 333MHz-en.

Köszi!

(#11961) kosaga


kosaga
tag

Sziasztok.A következő memóriamodulok használhatóak Asus M2N4-sli lapban?
A gyártó oldalán semmit nem találtam róla.
-Super Talent T8UA1G8C5,
-Super Talent T8UB2GC5.
Ezek megbízható ramok?Még semmit nem hallottam róluk.
Köszönöm a hozzászólásokat.

Pap leszek, az kurvaisten!

(#11962) kem válasza kosaga (#11961) üzenetére


kem
addikt

Igen megbízhatóak :K

Köszi!

(#11963) Mauzes válasza Telefunen (#11952) üzenetére


Mauzes
őstag

Ok, csak ez az egész fórumozás olyan, hogy jössz tudakozódni, és akkor olvasod, hogy igen, meg olvasod, hogy nem, és most fingod nincs, hogy mit higgy.

Jó, azért nem teljesen így megy, meg nem lehet tökéletesen informálódni, csak mégis néha van egy ilyen érzésem. Most is teljes gépcsere előtt állok, kérdezgetek csomót, de ugyanolyan bizonytalan vagyok (és nem a dual-témára gondolok). :)

[ Szerkesztve ]

(#11964) $mith válasza kem (#11958) üzenetére


$mith
tag

Megy a 3. modul, ugyanis ma attam túl egy A-DATA 512/400-as modulon... mert DUAL-t akartam (4x512-vel csak előtte gondoltam informálódok) :) Csak így most bukni fogom a DUAL-t (2x512-vel + 1 gigával) , na és az 1Tről inkább ne is beszéljük ilyen 'NONAME' RAMok esetén :)) , mert ezeket nem lehet egy lapon említeni a GEILekkel vagy OCZvel vagy akármi mással (amik bírják az 1T-t), örülök ha a 200at tuningban túl tudom hajtani 220ig (333-mon) talán... talán! 3 modullal amúgy nincs 'bénázás 333mon' korábban kipróbáltam viszi a 400at :D Szóval akkor csak 1gigát veszek a 2x512 mellé és ennyi :) ! Köszi szépen a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#11965) kem


kem
addikt

Jézusom :Y
Ez ám a halandzsa!
Az 1T nem olyan dolog amit csak a márkás ramok tudnak.
Az nForce 3 nem bírja a 2-nél több modult 1T-ben hajtani,
az nForce4 pedig a 4modult viszi csak 2T-ben.
Nem a memória nem engedi magát:D
Márpedig az A64-ek integrált memória vezérlője miatt az 1T nagyon fontos a gyorsasághoz.

Nem értem miért nem akarják az emberek a legjobbat kihozni egy gépből,
amikor csak egy pici időt kell ráfordítani, nem pedig pénzt.

szerk: a márkás ramokat meg fölösleges is kiejteni a száján olyannak aki 333-on hajtaná őket 2T-ben SPD-n(bevésett időzítések). Arra a merry christmas ramok is megfelelnek.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#11966) csokisbugyi


csokisbugyi
tag

sziasztok
segitsegre lenne szuksegem, hogy milyen beallitassal lehetne a legtobbet kihozni a ramjaimbol, a kovetkezo felallas mellet:
a procim most alapon megy (mert meg nincs meg a nagy hutom.)
a ramjaim Kingston 8500 CL5 4*1Gb jelenleg 1066 mhzn.
Ahogy a forumot olvasom, en nem tudom mi az a 1T meg 2T :) mert sosem csinaltam meg ilyent. Ezzel a beallitassal mit lenne erdemes nekem modositani a biosban?
(voltot mar adtam ra :) talan most megy 2,2V on.)

MSI Leopard 76, Ninebot G30 Tunned, Bambu X1CC

(#11967) dave118


dave118
senior tag

Sziasztok!
Melyik ramot ajánlanátok jobban: GEIL Black Dragon 2048Mb DDR2 800Mhz KIT
GEIL Value 2048Mb DDR2 800Mhz KIT
2x KINGMAX TinyBGA 1024Mb DDR2 1066Mhz
Giga p35 ds3, e2180 mellé menne. Tuning csak később lenne.Előre is kösz :)

... Ami ami, az az.

(#11968) Ribi válasza dave118 (#11967) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem 2180-hoz felesleges hude ramot venni mivel magas a szorzoja meg a 400 fsb-t sem nagyon fogod elerni, vagyis 800-as ram boven elegendo. Aztan ha velesz masik procit lehet kesobb jolesz, de ez toled fugg.

(#11969) ToBeY válasza csokisbugyi (#11966) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Minek adtál neki ennyi feszt talán valami brutál módon tuningoltad?Van rajta borda egyáltalán?
Mert nekem alapon ugyan ez a ram 5-5-5-15ön 1.9V kényelmesen megy.

(#11970) FehérHolló válasza csokisbugyi (#11966) üzenetére


FehérHolló
veterán

Intelnél nincs 1T, csak 2. Nem is számít.

ToBeY: Borda van. 2.2V-tól nem lesz abban az intervallumban baja, amíg használni fogja, ha van rendes házszellőzés.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#11971) csokisbugyi válasza ToBeY (#11969) üzenetére


csokisbugyi
tag

igen van rajta borda
koszonom FehérHolló,ToBeY :R :R
azert adtam, mert azt olvastam egy kulfoldi forumon hogy 1066 mhz kell neki.
En mint mondtam nem ertek hozza..
akkor eleg lessz neki 1,9 is ?
es akkor allitsam en is 5-5-5-15 re ?
mert megmondom oszinten hogy nem emlekszek hogy most ezek a szamok hogy vannak beallitva...

[ Szerkesztve ]

MSI Leopard 76, Ninebot G30 Tunned, Bambu X1CC

(#11972) dave118 válasza Ribi (#11968) üzenetére


dave118
senior tag

És megéri az a plusz 1-2K plusz a BlackDragon-ért?? Vagy nem sokat számít?

... Ami ami, az az.

(#11973) ToBeY válasza csokisbugyi (#11971) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát a Kingmax oldalán a gyári ajánlás 5-5-5-18 2V tehát +0.2V kell addni.
Persze lehet játszadozni a feszel és az időzítéssel.

Ja bocs kingstont nem ismerem azt hittem kingmax-ról van szó.Akkor nem nem tudom talán rá van írva a ramra a fesz és az időzítés

[ Szerkesztve ]

(#11974) csokisbugyi válasza ToBeY (#11973) üzenetére


csokisbugyi
tag

Nekem Kingston van, vagy az mind1 hogy Kingston vagy Kingmax ?

MSI Leopard 76, Ninebot G30 Tunned, Bambu X1CC

(#11975) ToBeY válasza csokisbugyi (#11974) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megnézteme a Kingston oldalán 2.2V 5-5-5-15 időzítés a jó.Sorry benéztem azt hittem Kingmaxok

(#11976) csokisbugyi válasza ToBeY (#11975) üzenetére


csokisbugyi
tag

:) semmi gond, hasonlo a nevuk... :)
Ha jol emlekszem 5-5-5-18 on van.Ha most majd atallitom 5-5-5-15 re, az (jelentos) gyorsulast jelent? Esetleg lehet hogy ugy mar nem lesz stabil ?

MSI Leopard 76, Ninebot G30 Tunned, Bambu X1CC

(#11977) sgergi válasza csokisbugyi (#11976) üzenetére


sgergi
veterán

Észrevehetetlen a különbség.

(#11978) ToBeY válasza csokisbugyi (#11976) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem fog jelentős gyoruslást eredményezni legalábbis nálam nem volt.
Az hogy instabil lesz nem tudom,de kingston oldalán annyi van megadva időzítésnek

KHX8500D2/1G 1GB DDR2 1066MHz Non-ECC CL5 5-5-5-15 2.2V
Ez van a gyártó oldalán

(#11979) csokisbugyi válasza sgergi (#11977) üzenetére


csokisbugyi
tag

:R
akkor nem is foglalkozom vele.

MSI Leopard 76, Ninebot G30 Tunned, Bambu X1CC

(#11980) csokisbugyi válasza ToBeY (#11978) üzenetére


csokisbugyi
tag

:R koszonom :R
Meg azon gondolkoztam, hogy elonyos e szamomra hogy 1066mhzn megy jelenleg ?
(mert valahol olvastam, hogy a procival kell osszhangban lennie a memorianak... )
Most a procim alapon megy.Akkor ez igy jobb ? vagy esetleg alacsonyabb frekin ?
És majd ha Kesobb tuningra kerul a sor? akkor hoyg erdemes a memoria frekvenciajat oszehangolni a procival ? (tudom ez lama kerdes, dehat nem tudom hogy kell . )

MSI Leopard 76, Ninebot G30 Tunned, Bambu X1CC

(#11981) $mith válasza kem (#11965) üzenetére


$mith
tag

ööö... Nos először is, azt gondoltam (naívan), hogy Samsung chippel szerelt NONAME RAMok -> SAMSUNG RAMok nem bírják az 1T-t, csak a márkásabbak de ezek szerint tévedtem, MY BAD :B !!!
A PH-s rang pedig nagyon sok esetben nem biztos, hogy a hozzáértést mutatja (most nem Rólad van szó, szerintem mindenki tudja ki(k)ről beszélek...). Annak függvényében hogy senki sem úgy született hogy mindent tud, mindig tanul újat az ember (én most a Samsung RAMról tudtam meg új információt), amúgy meg azért vagyok még mindig újonc (és maradok is egy darabig), mert nem írok össze-vissza minden hülyeségért (mint sokan csinálják), hanem visszaolvasok és maximum tanácsért írok (bár a továbbiakban már ezt is megfogom, mert nincs kedvem olvasgatni, ahogy leoltanak, ha nem JÓL tudok valamit).
DE nem hiszem, hogy 2x512 RAM + (ilyen konfiggal akár 1T-ben is) elég lenne későbbiekben a Vistának... szóval ezért lenne a PÉNZRÁFORDÍTÁS, ezért vennék még mellé minimum 1Gigát (de ha tévedek OLTS LE MEGINT nyugodtan ;] ) arra meg hogy 10 percet várjak mire betölt, hát nem nagyon van kedvem (meg szerintem másnak se :)
Amúgy a baj az, hogy ha a biosban belövöm az 1T-t (akár milyen időzítés mellett tuninggal, tuning nélkül ALAPFESZEN) tegnap rászántam az éjszakát ;] nem bootol be a gép... a Boot első másodpercében lefagy! Ez (mint írásod alapján megtudtam) nem a memóriának, hanem ezek szerint a lapnak köszönhető. TEHÁT marad a 2T mindenképp akár mennyi RAM is van a gépben...
Tudod én NAGYON szeretném a legjobbat kihozni a gépből (ezért is járok ide fórumozni), de ha nem engedi a vas akkor nem tudok mit csinálni... (+ fesz meg nem fogok neki adni).

[ Szerkesztve ]

(#11982) Mauzes válasza dave118 (#11972) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem a Value jobban megéri.

(Én mondjuk a helyedben 1066-os Kingmax-ot vennék, mert egyrészt olcsóbb, mint a 800-as Value, másrészt 800-on kisebb időzítésekkel is tudod használni, tehát gyorsabb. Igaz, kicsit kell próbálgatni, hogy meddig stabil, de azért ez nem nagy tuning...)

(#11983) #67688960 válasza $mith (#11981) üzenetére


#67688960
törölt tag

1GB is elég a vistának, attól függ, hogy mit akarsz csinálni, mert az újabb játékok már szűkösen vannak 2GB-vel is, én emiatt cseréltem 2GB-ről 4GB-re.
A single móddal teljesítményt vesztesz, de ennek ellenére akár jobban is járhatsz plusz 1GB-vel.
Nekem a két ramom abban a lapban auto-n 2T-n ment és ha átállítottam 1T-re rosszabban kezelte! Nem hibázott vagy fagyott, hanem érezni lehetett, hogy nem egyenletes a teljesítmény. Lehet hogy jobb ha hagyod az auto beállításokon.

[ Szerkesztve ]

(#11984) $mith válasza #67688960 (#11983) üzenetére


$mith
tag

Köszönöm a 'Vistás' választ! :R :R :R 1Gigát mindenképpen beújítok, egy másikat meg ha a vas megköveteli, mivel 90%ban netezésre+filmezésre és csak 10%ban játékra használva. Még 1x köszi a választ :R

(#11985) hads


hads
tag

Helló mindenkinek!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek, mert hülye vagyok hozzá. Van nekem egy Asrock alaplapom i865g-vel és Intel Celeron D 326 procival. Menne dual channelbe is, de egy 512-es PC2700 és egy 256-os PC 3200 RAM van benne, a BIOS-ban 2.5-2-2-7 memória időzítéssel.

Így értem azt el, hogy az EVEREST az alábbi méréseket mutatja:

Memória olvasás: 2252 MB/mp
Memória írás: 862 MB/mp
Memória késleltetés:149.8 ns

Kérdéseim:
- Ezek a memória időzítések normálisak, mert ilyet még nem láttam sehol?
- Hogyan lehetne ezeket az értékeket "feltornázni" ?
- Ha vennék egy KIT-et gyorsabb lenne a gépem, ha igen kb. mennyivel?

Üdv

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#11986) lipi67 válasza Beowulf_78 (#11048) üzenetére


lipi67
veterán

Elvileg.Nekem 2x2 PQI ramjaim vannak(800-asok)s 1:1-ben 1034-et mennek!!
Amúgy meg (visszaosztva)1110-et. :K

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#11987) i are robot


i are robot
senior tag

Sziasztok!

Egy Gigabyte P35-DS4+Q6600-as kombóhoz melyikkel járok jobban?
(A procit 3-3,2 GHz-nél nem hiszem hogy jobban akarnám húzni.)

CORSAIR TwinX 2048Mb DDR2 800Mhz DHX CL4 KIT
CORSAIR Dominator 2048Mb DDR2 1066Mhz KIT

(#11988) Telefunen válasza i are robot (#11987) üzenetére


Telefunen
őstag

Ragaszkodsz a Corsair-hez? Ha igen akkor nyilván az utóbbi (kiszámíthatatlan hogy a Corsair-ekre éppen milyen chip-eket tesznek, lehet hogy a 800-as 900-950 körül kifekszik), ha nem akkor P35-DS4-ben az olcsó 1066-os Kingmaxok is nagyon jól mennek, de egy ilyen CSX szett sem lehet rossz (a pH! nagyon szép eredményeket ért el vele)

(#11989) i are robot válasza Telefunen (#11988) üzenetére


i are robot
senior tag

Nem ragaszkodom a Corsair-hez, felőlem lehet más márka is. A kérdés még arra is vontakozik, hogy sebességben van-e különbség a 800-as CL4-es, illetve az 1066-os CL5-ös között? Mert ha nincs számottevő, akkor nyilván az olcsóbbat veszem meg.

(#11990) Telefunen válasza i are robot (#11989) üzenetére


Telefunen
őstag

Nem számottevő (bár ez relatív).

(#11991) i are robot válasza Telefunen (#11990) üzenetére


i are robot
senior tag

Értem. Köszi.

Akkor viszont lehet hogy inkább 2×2 Gb 800-asat veszek, hogy még később tudjam bővíteni (3D programok, CAD, MAX miatt). Abból milyet érdemes? (Úgy látom a 2GB-os modulok időzítése lassabb.)

(#11992) Telefunen válasza i are robot (#11991) üzenetére


Telefunen
őstag

Nehéz kérdés, ha 2x2Gb-ra vágynék, akkor talán Ősembertől vennék 2x2Gb SuperTalent T800UX4GC5-öt (20K, 1000-en tesztelve)

(#11993) i are robot válasza Telefunen (#11992) üzenetére


i are robot
senior tag

:K Megvolt a kontakt. Lehet hogy vele lesz a deal, jónak tűnnek a RAM-jai.

(#11994) Ijk


Ijk
nagyúr

Sziasztok!
A gondom az hogy a konfigomban szereplő alaplabpa, a 2x1gb 800-as kingmax mellé vettem 2x1gb NCP ramot. Beraktam a kingmaxok mellé de a vista (64) indításakor újraindul a gép. Kipróbáltam, külön-külön az NCP ramok mennek dualban, tehát elvileg nem a rammal van gond.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11995) Turmoil válasza Ijk (#11994) üzenetére


Turmoil
senior tag

Gondolom más az időzítésük és nem biztos, hogy a lassabbat próbálja használni az alaplap. Próbáld meg manuálisan a lassabb értékeit beállítani BIOS-ban.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#11996) Ijk válasza Turmoil (#11995) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kiszedtem újra beraktam kb 4x-re és most működik:F
Komolyan nem értek most semmit. Mellesleg nem találtam a biosban hol lehet az időzítéseket állítani pedig mindent végigböngésztem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11997) Telefunen válasza Ijk (#11996) üzenetére


Telefunen
őstag

Ha régebbi BIOS-od van fent, akkor nyomj egy Ctrl+F1 billentyűkombinációt a BIOS főmenüjében, majd a M.I.T. menübe lépve megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#11998) lipi67 válasza Telefunen (#11992) üzenetére


lipi67
veterán

Nem kell szerintem "félni"a 2Gb-s moduloktól.Nézd meg,1:1-ben a 800-as PQI 1,85V-on mit tud..Szerintem meggyőző.(2v-on 1100!!!)
[link]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#11999) Telefunen válasza lipi67 (#11998) üzenetére


Telefunen
őstag

Szépen mennek, kétségtelenül -de nem könnyű 2Gb-os PQI-t beszerezni (így hirtelen nem is találtam sehol, az árukeresőn csak 667-es van, de annak is 10K felett van darabja). Ráadársul semmi garancia nincs rá hogy másnak is ilyen szerencséje legyen velük.

(#12000) lipi67 válasza Telefunen (#11999) üzenetére


lipi67
veterán

Na ebben teljesen igazad van.Lehet 1000-ből 1,nem tudom.Hál'istennek mindíg sikerül(igaz válogatom is)kifogni őket.(én 22k-ért vettem,nincs fél éve se.S nem adnám el,hiába esnek az árak.(kben is 64es vistát használok,s kihasználja-ill. kihasználhatnám,mert kezeli:) )
A procimmal már sajna nem ilyen jó a helyzet.A 2180-asom bajnok,a leg-leg,azt is válogathattam,ha lehet igy fogalmazni minimális darabszám után.S most vettem hozzá egy 6750-est.Megint hátszelem volt,válogathattam,de 1xüen mind 1,35VID-es volt,s esélyem se volt jót kifogni.Egyelőre a kis bajnok veri:(
Láttál már 2180-at ami ezt produkálja?(Őszintén kérdezem :U )
[bogaram]

1,23v-on 3120 a vége(ORTHOS stabilan)
a max meg 4060MHz
Most kerül eladósorba mert 2 procit nem tudok használni,s a lóvé is kell...

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.