Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:52:03

LOGOUT.hu

Oakley kisokos - hasznos leírás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36451) mycso válasza eszgé100 (#36450) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Holbrook-ból van fém keretes is, az nem lehet opció?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#36452) eszgé100 válasza mycso (#36451) üzenetére


eszgé100
őstag

Igy hirtelen rakeresve nem jott be.
Holbrookokkal az a bajom ugy altalanossagban, hogy a felso feluk nem eleg szeles, es az amugy is kerek arcom megjobban kerekiti. Jupiter ebbol a szempontbol tokeletes munkat vegzett.

Vs



de ha esetleg lenne valakinek elfekvoben barmilyen szinu (fekete, szurke es barnan kivul) polarizalt lencseje, akkor az is boldogga tenne. 2-3 evente kell cserelnem oket, mert a folyamatos hasznalat miatt eddig mindegyik elkezdett hamlani

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#36453) mycso válasza eszgé100 (#36452) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Esetleg sylas?? (bár ez is műanyag)

Nekem ez van:
oakley sylas oo9448-1557 - ennek selyemfényű fekete a kerete, egészen jól mutat

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#36454) eszgé100 válasza mycso (#36453) üzenetére


eszgé100
őstag

ez nem tunik rossznak, megprobalom felprobalni valahol

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#36455) eszgé100 válasza mycso (#36453) üzenetére


eszgé100
őstag

Lezartnak tekintem a keresest egy Jupiter Factory Lite-tal. Anno egy 4066-01-est hagytam el a Fekete-tengerben, verem is a fejem a falba miatta, mert meg csak hirdetve sem lattam azota sem

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#36456) radi8tor válasza eszgé100 (#36455) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy delfin most örömmel hordja.

⭐ Stella

(#36457) Sasa12_24


Sasa12_24
újonc

Sziasztok! Ha minden igaz, akkor ez egy Square Wire 2 lenne. Kíváncsi lennék, hogy eredeti e és ha igen akkor mennyit ér. Fekete szövet tokja van.

[ Szerkesztve ]

(#36458) Tüzi

Ahoy!
X-metal juliet-et vennék :)
Az se baj, ha van hozzá ruby iridium lencse.
Fészbukon árulnak egyet, azt esetleg megszakérthetné nekem egy hozzá értő, hogy eredeti-e vagy sem.
Bármilyen segítséget előre is köszönök!

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#36459) damion


damion
csendes tag

Már biztos volt, de nincs affinitasom végig olvasni mindent, vagyis az lenne, de erőm nincs inkabb. Tudtok Bp és vonzás körzetében olyan Oakley boltot, ahol taktikai termékeket is lehet vásárolni? A sima boltokat szerintem már mind lattam, de sajna nem tartanak kesztyűt, bakancsot meg hasonlókat. Köszönöm a választ előre is. Keep it peace. If U can.

(#36460) polonic


polonic
félisten

Sziasztok!

Sosem volt még ilyen drága és "komoly" szemüvegem. Az oakley saját oldalán nézegettem az infokat, modelleket. Az alapján sikerült egy turbine-t választani prizm deep water polarized lencsével. Meg is találtam ezt az egyik boltban, felpróbálva is jó lett, elhoztam.
Csak később akadtam erre a topikra és az itteni infokra.
Olvasom, hogy az iridium bevonatos lencsékkel van baj. Ezen is elvileg van. Aztán ezután tovább kutattam a neten. Megtaláltam, hogy lejön a réteg róluk. Többek között az izzadtásgtól, nagy hőtől, sós víz, stb. Az első kettőt nem igazán lehet kikerülni. Nyáron izzad az ember és kurva meleg is van.
Most komolyan ez ilyen szar lenne? Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen mocskosul drága terméket ilyne probléma érint.
Ezek után azt érzem, hogy nagyon nem jó vételt csináltam. És el is ment a kedvem a szemüvegtől.

(#36461) Tüzi válasza polonic (#36460) üzenetére

Öszintén szólva én egyetlen iridiumos műanyagot tudok ami tényleg iridiumos, az pedig az Nr750en a plexi, de az valami másfélmillió forint, szóval nem hinném, hogy ezeken tényleg iridium lenne.
De ha mégis, akkor azért elég nehéz összehozni a műanyag és a fém hőtágulását.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#36462) polonic válasza Tüzi (#36461) üzenetére


polonic
félisten

Ennyire én nem értek hozzá.
Ez alapján azonosítottam be, hogy melyik lencse ilyen bevonatos.

(#36463) pn4hvq válasza polonic (#36460) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Saját tapasztalatom: [link]
Ez az egyetlen Oakley termékem idáig, így ne tekintsd reprezentatív mintának, használd örömmel (az más kérdés, hogy soha többet nem veszek ettől a gyártótól, mert nem 2000Ft-os árkategóriáról beszélünk, a tartóssága pedig minimális volt esetemben).

[ Módosította: radi8tor ]

(#36464) -Tsaba- válasza polonic (#36460) üzenetére


-Tsaba-
tag

Nekem Batwolf van, kb már 3-4 éves de még csak nagyon kicsit látszik hogy kezd feljönni a réteg (pedig szinte mindenhol hordom, medence, biciklizés, evezés stb.). Szerintem hamarabb kell majd cserélni a karcolások miatt (már amúgy is unalmas ez a sima black iridium :D), eltörik, elhagyod, ellopják, megunod...

[ Szerkesztve ]

(#36465) miki_nrg


miki_nrg
csendes tag

[kép] Sziasztok,

Mitől lehet ez a felhólyagosodàs? Pàr szemüvegemen màr làttam hogy a lencse szélein kezdett valami hólyagosodni. Erre tegnap a strandon ez a warm grey lencse teljessen felhólyagosodott. Eléggé rosszul viselt a dolog mert kb van 17szemüvegem amik eléggé kimélve vannak mert évente csak 1-2hetet vannak hasznàlva darabonként. Minding az oakley sajàt tisztitó szerével voltak tisztítva. Annyira kiméltem őket, hogy strandra mindig csak 2 utàngyàrtott lencséset vittem, mert azokat nem sajnàltam. Erre kiviszek egy eredetit ès ennyi...

Szóval az akérdés, hogy mitől van ez a holyagosodàs és mi van ha az így levàló rész nem lesz màr rajta a lencsén?

[ Szerkesztve ]

(#36466) radi8tor válasza miki_nrg (#36465) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Izzadtság miatt fordul elő leginkább.
Bajod nem lesz a leváló réteg miatt, UV szűrés az a lencse anyagában van nem bevonatként.
Esztétikai hiba.

Nekem 10 évig bírta az egyik, akkor kezdett leválni a réteg róla.

A szemüveg hordásával tudod késleltetni a folyamatot. Ne told fel teljesen a szemöldöködre.

⭐ Stella

(#36467) miki_nrg válasza radi8tor (#36466) üzenetére


miki_nrg
csendes tag

Azért nem semmi, hogy ekkora hulladékot tud gyàrtani az Oakley. A két utángyàrtott lencsém walleva és tintart. Évek ota azokat hordom strandra. Szó szerint ütöm vàgom őket. Ha vizes akkor a strand mosdóban leöblitem és a papirtörlõvel törlöm szàrazra. Sem karcolás semmi nincs rajtuk. Erre az eredetiket mindentől óvom erre ez történik.

(#36468) radi8tor válasza miki_nrg (#36467) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, közben tettél be képet is róla.
Nekem nem volt ilyen durva állapotban. Csak a lencse szélénél vált fel a réteg olyan 1-2 mm szélességben.

⭐ Stella

(#36469) miki_nrg válasza radi8tor (#36468) üzenetére


miki_nrg
csendes tag

Igen nekem is olxan volt több szemüvegnél, így ennél is. Aztán tegnap a vizben érte a medencevíz is a nagy fröcskölések közepette erre az egész behólyagosodott és ez az àllapot màr a szappanos vizes mosâs után történt ami levitt elég sokat a hólyagos részből.

(#36470) pn4hvq válasza miki_nrg (#36465) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"Vígasztaljon" a saját példám: link.
Most nézem, a #36463-ban elrontottam a linket :W

(#36471) radi8tor válasza pn4hvq (#36470) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Linket javítottam

⭐ Stella

(#36472) Tüzi válasza miki_nrg (#36469) üzenetére

Csak a gyárin van pár olyan bevonat ami az aftermarketen nincs...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#36473) -Tsaba- válasza radi8tor (#36466) üzenetére


-Tsaba-
tag

Vajon az "új", primz lencséken is van ilyen bevonat amivel ez történhet?

(#36474) radi8tor válasza -Tsaba- (#36473) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, 10 éve nem vettem Oakley-t: Crosshair 2012 Ti

Még egy kérdést megérhet gaborcsunak.

⭐ Stella

(#36475) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,
Van egy custom Julietem (X-Metal / Gold Iridium Polarized), ráadásul egy RX verzió. :) De annak ellenére hogy 12 éves elmúlt, elég jó állapotban vannak a lencsék is. De akkor leszek bajban ha dioptriát kell váltanom.

(#36476) pn4hvq válasza radi8tor (#36471) üzenetére


pn4hvq
senior tag

:R

(#36477) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Viccen kívül: ez milyen Oakley? :DDD
Holbrook?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#36478) proci985 válasza radi8tor (#36477) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mainlink XLnek tunik, talan 009264-47

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36479) koxx válasza proci985 (#36478) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem Holbrook

(#36480) proci985 válasza koxx (#36479) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

annak negyszogletubb a kerete (aljat nezd meg, a Holbrook egyenes). ez biztos XL modell

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36481) radi8tor válasza proci985 (#36478) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mainlink-en nem látom a szegecseket a pánt rögzítésnél.

⭐ Stella

(#36482) proci985 válasza radi8tor (#36481) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igaz. sima Holbrookbol meg van aminek ivelt az alja. belegondolva ha kisebb a feje, akkor lehet megis az lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36483) Tüzi

Juliethez lehet valahol kapni még alkatrészeket idehaza?
15ös gumituskó kellene, meg a vékonyabb orrgumi.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#36484) Lali-213 válasza Tüzi (#36483) üzenetére


Lali-213
senior tag

Gyárit már nehezen fogsz kapni szerintem, de lehet hogy magánszemélytől sikerrel jársz.
Nekem a orrnyeregnél lévő gumitömítés ment tönkre, azt egy LineGear utángyártott darabbal helyettesítettük. Elég jó minőség. Mit gondolsz?
[link]

(#36485) Tüzi válasza Lali-213 (#36484) üzenetére

Meglestem, köszi! Persze pont fekete nincs :D Na sebaj, rendelek a hídhoz alkatrészt akkor már.

Más
Ebből a típusból kétféle szürke volt?
Mert ilyet szeretnék

Ez most tulajdonképpen melyik szín? Grafit, vagy fekete?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#36486) Lali-213 válasza Tüzi (#36485) üzenetére


Lali-213
senior tag

Ha jól látom, akkor ez egy Carbon keret. Nekem az X-Metal színű van. Az világosabb szürke de szintén matt hatású.
Van a keretben sorozatszám? A korábbi szériák esetén volt benne, az enyémben már nincs.

[ Szerkesztve ]

(#36487) Tüzi válasza Lali-213 (#36486) üzenetére

Olyanom van nekem is, de szerintem ezzel a sötétebbel jobban kijön a ruby lencse színe.
A mostaniban egy barnás tükrös gyári van, szerencsére gyári gumikkal, csak a híd már megérne egy cserét... Na, majd holnapra megálmodom. Ezt nézem most: [link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#36488) Lali-213 válasza Tüzi (#36487) üzenetére


Lali-213
senior tag

A sorozatszám alapján első szériásnak tűnik. X-Metal keret, ahogy nézem.

(#36489) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Sziasztok!

Szóval van ez a lenti szépség. Egy pesti gyűjtő topik kollégtól vásároltam anno, sajnos nem teljes szett, de a lényeg szép állapotban van, szárában az alábbival: JI105738A

Egy ideje gondolkodom, hogy eladom, van pár egyéb Oakleym is, ezt viszont nem hordom, mert nem áll elég jól, viszont mindig is akartam birtokolni egy ilyet, persze hordani is...
Kérdésem: mi lehet a hazai piaci ára ma? Ebayt ismerem / használom, de az eladással ott nem küzdenék. A nyeregnél picit már lötyög, de egyáltalán nem túl laza, így vettem én is, azóta is így használtam (kb 10 alkalom) és nem akarom aftermarket cuccal felújítani, talán majd az új gazdija, ha lesz neki.
A lencse nagyon minimálisan viselt, de semmiképp sem felhólyagozott, vagy sérült, mély karc kizárt ahogy a képen is látszik.

Tippre ez egy Oakley Juliet Plasma /Ice Iridium lencsével.

Köszi, ha valaki beárazza!

[ Szerkesztve ]

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#36490) Lali-213 válasza tom956ster (#36489) üzenetére


Lali-213
senior tag

Ez egy szép Plasma / Ice Iridium? ;)

(#36491) tom956ster válasza Lali-213 (#36490) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Bocsi, mobilról ment a képfeltöltés, most szerkesztettem hozzá a szöveget gépről...

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#36492) Lali-213 válasza tom956ster (#36491) üzenetére


Lali-213
senior tag

Így már teljes a kép. ;)
Az orrnyeregtömítés sajnos idővel megadja magát, nekem is volt ilyen gondom. Egy LineGear utángyártott darabbal lett pótolva, ami szerintem jó minőségű. Gyárit ugyanis lehetetlen szerezni.
Árát tekintve 100-120 ezret biztosan kapnál érte. A szériaszám alapján egy 2. generációs modell.

(#36493) tom956ster válasza Lali-213 (#36492) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Köszönöm a kielégítő választ! Még törpölök rajta, szerencsére nem anyagi természetű az ötlet... majd meglátjuk mi lesz belőle, és még ma is rohadtul tetszik!!! :DD

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#36494) Lali-213 válasza tom956ster (#36493) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szerintem ne add el. :) Ez mindig gyűjtői darab marad.

(#36495) tom956ster válasza Lali-213 (#36494) üzenetére


tom956ster
aktív tag

A gyűjtői nem is kérdéses, bár én annak is csak kezdő maradtam, össze-vissza van 4 eredeti Oakleym… de azt mind szeretem. Ma pl ebédidőben egy körre a Crosshairben mentem, atom jó volt! Van persze mindennapos műanyag is, meg Oil Rig lerobban lencsével… egyszóval van egy kicsi becsípődés, de próbálom kontrollàlni, sajnos hasonló tapasztalható az óràk irányába is, de az màr egy másik topik…

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#36496) Lali-213 válasza tom956ster (#36495) üzenetére


Lali-213
senior tag

Nekem inkább ruhadarbjaim voltak, főleg pólók. De volt Minute, A-Wire 2.0, Titanium Square Wire 2.0, meg egy O3 optikai szemüveg is. Az örök kedvenc az akkor is Juliet marad. Örülök, hogy csináltattam egy RX-et, amíg lehetett. ;)

(#36497) tom956ster válasza Lali-213 (#36496) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Bocsi a buta kérdésért, az RX az a Romeo Xmetalt akarná jelölni? Rápillantottam a darabra az ebayen - elég komolyan kellene pótolnom a Julihoz, hogy egy ilyen összejöjjön, cserébe nagyon bejön! :DD Ha jól látom a kerete magasabb mint a Julinak, így lehet, hogy még nézne is ki valahogy a fejemen.. cserébe a végén el kellene adnom a Titan Crosshariemet is, és még úgy is kevés a zseton hozzá... ááá, jobb lesz ebbe nem belebonyolódni, van máshol helye a gyenge forintnak. :O

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#36498) Lali-213 válasza tom956ster (#36497) üzenetére


Lali-213
senior tag

Az RX azt jelenti, hogy dioptriás. A Romeo nagyobb, mint a Juliet, de ha tetszik a Julis formája, de nagyobbat szeretnél, az X-Metal XX (Twenty) jó választás lehet. Azonos forma, de nagyobb lencsemagasság.

(#36499) lorcsi


lorcsi
veterán

Fb csoportban talaltam
eleg fasza babuk
[kép]
[kép]
[kép]

(#36500) GyMacs


GyMacs
csendes tag

Sziasztok!

A yozz.eu webshopot ismeritek? Eredeti darabokat árulnak?

Az áraik nem tűnnek kirívóan alacsonynak, de ettől még bármi lehet.

(tudom-tudom, vegyem tuti megbízható helyről, mint a store13 vagy az o-planet, és normál esetben igazatok is van, de most ők kevésbé jönnek számításba :(( )

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.