Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:52:03

LOGOUT.hu

Oakley kisokos - hasznos leírás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) SpeciCanyon


SpeciCanyon
újonc

Arachnophobia

!!! OAKLEY SZEMÜVEGET VESZEK !!! --- BÁRMILYEN ELADÓ OAKLEY szemüveged van, ÍRJ, KORREKT áron veszek, gyűjteménybe --- http://oakleyhun.blog.hu/

(#35402) napey válasza SpeciCanyon (#35401) üzenetére


napey
csendes tag

Ez inkább már arachnophilia :D
Baromi jól néznek ki, pláne együtt azzal a nyereggel :R
Tényleg, szerezhettél volna egy igazi pókot is a fotózáshoz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35403) gaborcsu


gaborcsu
csendes tag

Ide is kirakom, hátha érdekel vkit donornak vagy karcos helyére.
Holbrook Ruby és Black polár lencse 24e, vadiúj, keretből kipattintva.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#35404) koxx válasza gaborcsu (#35403) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ten lencset tovabbra se lehet szerezni? Vagatni kb eselytelen igy maradna esetleg vmi aftermarket.

(#35405) lajo


lajo
senior tag

Sziasztok!

Van egy nyolc éves Square Whisker tungsten iridium polarized szemüvegem, aminek pár éve megjelentek a hólyagok belül a lencse szélénél. Ma a csap alatti tisztítás közben elkezdett lejönni a réteg, ami eddgi csak hólyagos volt, egyelőre használhatatlanná vált. Az lenne a kérdésem, hogy járok a legjobban, megpróbáljam lemosni az egész réteget? Lehetséges, hogy ezután használható lenne még?
Tudom, vegyek új lencsét, de nem túl ökönnyen beszerezhetőnek tűnik, valaki tud jó forrást?

Köszönöm!
Kép1 kép2 kép3

[ Szerkesztve ]

(#35406) SpeciCanyon


SpeciCanyon
újonc

:))

!!! OAKLEY SZEMÜVEGET VESZEK !!! --- BÁRMILYEN ELADÓ OAKLEY szemüveged van, ÍRJ, KORREKT áron veszek, gyűjteménybe --- http://oakleyhun.blog.hu/

(#35407) Head88 válasza lajo (#35405) üzenetére


Head88
addikt

Ragszalaggal távolítsd el a hámlásokat.
[link]
Ha úgy csinálod mint a videón akkor nyom nélkül eltávolítható a lehámlott iridium réteg, és a lencse használható marad. Mosást, dörzsölést hanyagold mert megkarcolod a lencsét.

(#35408) harryls válasza csaszi72 (#35364) üzenetére


harryls
csendes tag

Szia!
Nekem ven egy bizniszelhető crosshairem. Black chrome/grey polár nagyon szép állapotú bag-gel, az egyik lencsén van egy nagyon miniális hajszálkarc ha nem szólok talán észre sem vennéd. viszont nekem utángyárott lencsével nem kell. A csere egyébként érdekelne. Esetleg úgy is hogy bármilyen más eredeti oklencsét adnál hozzá

(#35409) lajo válasza Head88 (#35407) üzenetére


lajo
senior tag

Szia,
Köszi a tippet, szépen lejött a réteg. Maradt egy kis ragasztó maradvány a lencsén, arra nincs valami jó tipped mivel próbálkozzak?
Köszi

(#35410) csaszi72 válasza harryls (#35408) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Meg van az eredeti lencséje is, nem dobtam ki.
szerk-De hidd el nagyon cool az MRY.

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#35411) harryls válasza csaszi72 (#35410) üzenetére


harryls
csendes tag

Nem vonom kétségbe, de nem vagyok túlzottan híve az utángyártott lencséknek és nem szeretnék egy eredeti grey polárt adni egy aftermarketért. Ráadásul crosshair-be a black chrome nem egy sűrű darab. Egyébként milyen keret és lencse az eredeti kombó? ...és milyen állapotú az a lencse?

(#35412) csaszi72 válasza harryls (#35411) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Megy pü

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#35413) Shy


Shy
tag

Sziasztok!

Van olyan itt a topicba vagy tudtok ajánlani valakit aki eladással is foglalkozik? Van egy Hijinxem de már régi kopott és lehet upgradelném valamilyen "olcsóbb" vonalon.

Köszi! :R :C

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#35414) SpeciCanyon válasza Shy (#35413) üzenetére


SpeciCanyon
újonc

Gaborcsu :)

!!! OAKLEY SZEMÜVEGET VESZEK !!! --- BÁRMILYEN ELADÓ OAKLEY szemüveged van, ÍRJ, KORREKT áron veszek, gyűjteménybe --- http://oakleyhun.blog.hu/

(#35415) Tojasbear


Tojasbear
újonc

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni napszemüveg vásárlásban!Ùgy vagyok vele, ha napszemüveg, akkor minöség és persze ennek ára van..(ha sokszor a márkanév miatt is, de akkor is...) Oakley fan vagyok, igazából egyetlen egy komolyabb volt nekem, kb 15 éve vettem egy Twenty-t metál bordó kerettel, black iridium lencsékkel(nem polarizált), egy vagyonért.Kb. 12 évig hü társam volt, imádtam, annyira vigyáztam rá, hogy egy hajszálkarc sem volt rajta ennyi idö után sem!Csak is saját selyem tokjával tisztítottam, nekem egyáltalán nem hámlott sehol!Sajnos ellopták végül, azóta se szántam rá magam,hogy újat vegyek, na meg az én ovális fejemre elég nehéz találni olyat, ami jól is áll..Na de eljött a pillanat, amikor megszületett az elhatározás, muszáj beszereznem egy utódot végre, gyüjtögetek régóta és meg is talaláltam a legújabb szerelmemet az Oakley Carbon Shift Black Iridium Polarized formájában!Kényelmes, minöségi, jól áll a fejemen.(Na meg baromi drága, de úgy vagyok vele hogy ha nagyon vigyázok rá, ennek is bírnia kéne hosszú évekig).Ami megijeszt, az a rengeteg panasz, a lencsék hámlására.Több ismerösöm is mondta, mutatta, hogy ö Oakley-jukon foszlik le a külsö réteg.Ezt is-azt is olvasni, hogy ez a polarizált réteg vagy az iridium, ennyire nem vagyok pro a témában..Azt is olvastam/hallotam, hogy a polarizált réteg a lencséken belül van és hogy a lencsén van..Lehet, hogy jobban járok polarizálatlan lencsékkel..?A legerösebb védelmet szeretném, emlékszem mennyire imádtam a régit, hogy a legbrutálisabb napfenyben is fullosan védte a szememet és kristálytisztán láttam.Az e-bay-en nézelödök, sokkal olcsóbban(de így is marha drágán) kínálják öket.Mi a véleményetek, tanácsotok, esetleg bevált eladót tudtok ajánlani?Milyen lencsében gondolkozzak még a black iridiumon kívül?Nagyon köszönöm elöre is a segítségeteket!Peace!

[ Szerkesztve ]

(#35416) Head88 válasza Tojasbear (#35415) üzenetére


Head88
addikt

A poláros oakley lencsék anyagukban polarizáltak(nem bevonat). Ami hámlik az az iridium réteg. A hámlást megfelelő rendszeres tisztítással el lehet kerülni. (vagy legalábbis hosszan elodázni)

(#35417) Tojasbear válasza Head88 (#35416) üzenetére


Tojasbear
újonc

Köszönöm!Akkor én nagyon ügyesen "elodáztam" az elözönél több mint 10 évig!:)De azért elvárná az ember egy 100ezres napszemuvegtöl hogy ne dobja le magarol azt a réteget :(

[ Szerkesztve ]

(#35418) Head88 válasza Tojasbear (#35417) üzenetére


Head88
addikt

A régi szemcsik lencséi még minőségibbek voltak. Nekem is van egy 1999-es new straight jacketem amit 2000-ben vettem. Teljesen hibátlan a lencséje pedig mai napig használom.(ugyanez a helyzet az fmj platinum minute szemcsimmel is)
De pl: a shadow camo oilrigem amit 2009-ben vettem annak használhatatlanra hámlott a lencséje. Ugyanígy járt a fives 3.0-m is.
Nekem az a gyanúm, hogy amióta a felvásárolta a luxottica az oakley-t azóta gyengébb a minőség.

[ Szerkesztve ]

(#35419) koxx válasza Tojasbear (#35415) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vegyél Maui Jimet vagy Tag Heuert. A jelenleg O lencsék minősége kb egy raklap fos.

(#35420) Tojasbear válasza Head88 (#35418) üzenetére


Tojasbear
újonc

Igen, erre gyanakodtam én is... :/ Akkor szerinted lehet jobban járnék, ha rendelnék egy olcsóbb, magasabb %-ú fényáteresztös-amúgy nekem színügyileg jobban bejövös kerettel rendelkezö-Carbon Shift-et és rendelnék hozzá kb 5000 huf-ért egy Black polarized (nemtom hány % a fényáteresztése) lencsét, amire kicserélem?

Ö lenne a keret:

https://www.ebay.com/itm/Oakley-Carbon-Shift-Sunglasses-OO9302-02-Matte-Black-W-Sapphire-Iridium-Lens/282981295464?epid=1261737148&hash=item41e2ffe568:g:G2gAAOSwvBdbCDzy

Ö pedig a lencse(select:Stealth Black)

https://www.ebay.com/itm/Mryok-Anti-Seawater-Polarized-Replacement-Lens-for-Oakley-Carbon-Shift-Opt/232784622239?hash=item36330b729f:m:mpxWFtuCI79_W_ippWyrs_w

(#35421) Head88 válasza Tojasbear (#35420) üzenetére


Head88
addikt

Biztos Miami-ból akarsz rendelni? Számolj a +27% ÁFA (termék ára+ szállítási költségből számolják) +3000Ft vámkezelési díjjal is.

(#35422) Tojasbear válasza Head88 (#35421) üzenetére


Tojasbear
újonc

uh, igazad van... fuck!

(#35423) Harley911


Harley911
újonc

Sziasztok régi jó monster dog- hoz keresnék lencsét, ha valakinek van eladó esetleg. Köszönöm

(#35424) SpeciCanyon


SpeciCanyon
újonc

Érkezik egy ilyen.... miért?....mert “olcsó” volt. Megfelelő ajánlat (csere) esetén mehet :)

!!! OAKLEY SZEMÜVEGET VESZEK !!! --- BÁRMILYEN ELADÓ OAKLEY szemüveged van, ÍRJ, KORREKT áron veszek, gyűjteménybe --- http://oakleyhun.blog.hu/

(#35425) koxx válasza SpeciCanyon (#35424) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy árat majd dobhatsz. Állapota?

(#35426) SpeciCanyon válasza koxx (#35425) üzenetére


SpeciCanyon
újonc

255€ volt postával. Nincs hozzá semmi. Leírásban az volt, hogy hibátlan, de erről majd hétfőn tudok szerintem nyilatkozni.

!!! OAKLEY SZEMÜVEGET VESZEK !!! --- BÁRMILYEN ELADÓ OAKLEY szemüveged van, ÍRJ, KORREKT áron veszek, gyűjteménybe --- http://oakleyhun.blog.hu/

(#35427) TayRol válasza SpeciCanyon (#35424) üzenetére


TayRol
veterán

imádtam, de nagy, nehéz, kényelmetlen volt. ám mégis magával ragadó. :)

(#35428) koxx válasza SpeciCanyon (#35426) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha karcmentes akkor meg erdekelhet is.

(#35429) harryls válasza SpeciCanyon (#35424) üzenetére


harryls
csendes tag

Ezzel már megpróbálhatsz cserét egy Dave Flores-re :D

(#35430) SpeciCanyon válasza harryls (#35429) üzenetére


SpeciCanyon
újonc

Majd meglatjuk :))

Hétvégén fizetem, ez az egyik nagyobb pakk ami jön
Lesz így 4 kozik, 4 todd francis, 3 london police, 3 art chantry, 2 mambo, 2 pimple és lesz pendlentonom és will barrasom :DDD

!!! OAKLEY SZEMÜVEGET VESZEK !!! --- BÁRMILYEN ELADÓ OAKLEY szemüveged van, ÍRJ, KORREKT áron veszek, gyűjteménybe --- http://oakleyhun.blog.hu/

(#35431) Remiel


Remiel
őstag

sziasztok

most láttam csak, hogy van ilyen topik és lenne kérdésem

a sok "olcsó" napszemüveg után nagyon szeretnék egy Oakleyt, egész pontosan egy Crosshair amit kinéztem és az lenne a kérdésem, hogy érdemes e nézni ebayt vagy bármi kinti oldalt, vagy itthon is meg lehet kapni emberi áron, mert amennyiért a plázákban árulják, azt tuti nem tudom kifizetni (70-80k körül)

ezen kívül még egy kérdés... annak idején ez a forma nekem egy Phil Laak nevű pokerjátékoson tetszett meg, de azt látom, hogy Oakley Wardent viselt, csak olyat nem találok sehol, de bejön az Inmate is, de ezt max ebayen találtam, ezek olyan modellek amit már újonnan nem lehet kapni?

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#35432) koxx válasza Remiel (#35431) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gaborcsut keresd meg o a te embered. O-planet.hu

(#35433) harryls válasza Remiel (#35431) üzenetére


harryls
csendes tag

Ha egy picit visszaolvasol látsz egy képet egy Black chrome/grey polarized crosshair-ről. Ritka színkombó nagyon szép állapotban, igazán korrekt áron. Ha érdekel írj privátot

(#35434) Remiel válasza harryls (#35433) üzenetére


Remiel
őstag

Köszi látom, írtam

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#35435) -Tsaba-


-Tsaba-
tag

Kérdés: létezik olyan hogy "Prizm Black", és olyan is hogy "Prizm Black Iridium"?
Számottevő különbség lehet köztük (feltéve ha létezik)?
Melyik lehet a nagyobb fényáteresztő képességű (Black Iridiumra találtam olyat hogy 10% rate of light transmission, de Prizm black-ről semmit)?

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#35436) gaborcsu válasza -Tsaba- (#35435) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

Ugyanaz a Prizm Black, meg a Prizm Black Iridium. 11% fényáteresztés, ez fogja váltani a régi black iridium lencsét. Kb ugyanaz, egy hangyányit van emelve a kontrasztja, tehát nem tök szürke képe van, de ha nem látod egymás mellett a hagyományos blackkel akkor nem észrevehető.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#35437) Head88 válasza -Tsaba- (#35435) üzenetére


Head88
addikt

Csak prizm black létezik.

(#35438) gaborcsu válasza Head88 (#35437) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

Ugyanarra a lencsére 2 fajta elnevezés van, de nincs jelentősége. A polár változat pedig a Prizm Black Polarized.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#35439) Head88 válasza gaborcsu (#35438) üzenetére


Head88
addikt

Oks :) Csak eddig még soha nem hallottam/láttam prizm black iridium-ként hivatkozva.
Természetesen van prizm polarized is. (ezekről tudtam)

(#35440) -Tsaba- válasza gaborcsu (#35436) üzenetére


-Tsaba-
tag

Köszönöm, ezt sejtettem de így már teljesen világos.

Head88: o planet oldalon is van pl "minkét elnevezéssel" , de máshol is találkoztak már vele

[ Szerkesztve ]

(#35441) #35104512


#35104512
törölt tag

Sziasztok, valakinek van esetleg egy felesleges kozik a fiókban..?

(#35442) krain válasza harryls (#35433) üzenetére


krain
tag

Szia Kálmi! Milyen árban adod azt a Crosshairt?

(#35443) Head88 válasza -Tsaba- (#35440) üzenetére


Head88
addikt

Megnéztem az o-planetet és tényleg.
Ellenben az oakley.com-on a lencse összehasonlító oldalon nincs ilyen megnevezés. Nekem ez számít hivatalosnak.
De mindegy is. Lényeg amit Gaborcsu is írt, hogy a Prizm technológia fogja leváltani az Iridiumos lencséket.

(#35444) -Tsaba- válasza Head88 (#35443) üzenetére


-Tsaba-
tag

Jaja, ezért is kérdeztem rá. Én sem láttam a hivatalos oldalon. De így kiderült hogy nincs lényeges különbség...

(#35445) gaborcsu válasza Head88 (#35443) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

Prizm Black
De most már az új iridiumos névvel jönnek ki a prizm blk lencsék

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#35446) Head88 válasza gaborcsu (#35445) üzenetére


Head88
addikt

Lehet félreértjük egymást :) Tudom, hogy van Prizm Black. Csak prizm black iridium néven még nem találkoztam vele.

Jól láttam, hogy van már field jacketed? Valami különlegesebb színben nem lesz?

(#35447) gaborcsu válasza Head88 (#35446) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

Készletre nem rendelek, mert nem nagyon keresik, de ha kell szólj és intézem.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#35448) Head88 válasza gaborcsu (#35447) üzenetére


Head88
addikt

Köszi. Még filózom rajta. Amint meglesz az elhatározás, keresni foglak. :R

(#35449) -Tsaba- válasza gaborcsu (#35447) üzenetére


-Tsaba-
tag

Azt megkérdezhetem hogy mik a legkelendőbb modellek?

(#35450) gaborcsu válasza -Tsaba- (#35449) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

Holbrook kb minden 3. eladott darab
Ezen kívül sikeres modellek a Sliver, Twoface, Jupiter Sq, Turbine, T Rotor, Batwolf, Fuel Cell... (biztos hagyok ki)

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.