Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:52:03

LOGOUT.hu

Oakley kisokos - hasznos leírás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) gaborcsu


gaborcsu
csendes tag

Felesleges bármit is kérdezni a LAB-ban, minden fémkeretes modell már kínában készül. Ezért pl most 1-2hónap várakozási idő is van a nagykerben pl ch 2012 vr28-ra. Simán körömmel lekaprható a felirat. Én először pont egy CH Ti 2012 -n láttam ilyet, mondom szép pont a legdrágább fém készül ott, aztán jött az info hogy mind ott készül.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#25202) koxx válasza gaborcsu (#25201) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Remélem a lencséket is ott vágják ki plexiből :((( A prémium ár megmaradt, a minőség és a design pedig...

(#25203) TayRol válasza koxx (#25202) üzenetére


TayRol
veterán

ideje bespájzolni a régi modellekből - aki tartós szemüvegeket akar hosszú távra.

(#25204) CsigaGyilkos válasza koxx (#25202) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Miért olyan gáz, hogy Kínában gyártják? :B Csomó cuccot gyártanak ott és attól még a (tervezés és a felhasznált anyagok) a minőség nem szokott egyből leugrani.

Visca el Barcelona!

(#25205) koxx válasza CsigaGyilkos (#25204) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mert ez egy tradícionálisan amerikai cucc, a ferrarit/bugattit sem Kínában készítik pedig biztos meg tudnák ott is oldani.

(#25206) gaborcsu válasza koxx (#25205) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

Ezen rengeteget lehetne vitatkozni, de semmi értelme. Ott a jövő és kész, passz. Amúgy talán az Apple is egy elég tradicionális amerikai cucc és nem panaszkodhat az eladásokra, vagy akár ezer ilyet lehetne említeni. Minden vállalkozást a profitmaximalizálás hajt, de gondolom abban a gyárban biztosan jelen van néhány amerikai oakley mérnök, aki szemmel tartja, hogy mit milyen minőségű alapanyagokból készítenek. Érdemes genfre is figyelni ahol bemutatkozik az első olyan kínai autómárka amely helyet kap az eu-s piacon is. Ennek pedig elég komoly minőségi feltételei vannak, ez pedig sokat elárul a kínaiak rohamos fejlődéséről, amire az egész világ max pislogni tud. Na mindegy, ez nem ide tartozik...

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#25207) koxx válasza gaborcsu (#25206) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Remélem azért az o-matter keretbe nem az kerül bele a Made in U.S.A. helyett, hogy China, mert akkor vettem utoljára oakleyt. A minőség már így is szarabb mint a 10 évvel ezelőtti.

(#25208) gaborcsu válasza koxx (#25207) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

Az tényleg viccesen nézne ki. De azokat még nem ott fröccsöntik. Bár ami késik nem múlik, és legfeljebb kisebb betűmérettel a "made" helyett lesz a jól megszokott "assembled" felirat. Lencsepattintásra meg majd Kailiforniában alkalmaznak néhány mexikói vendégmunkást fillérekért. De ez csak egy szélsőség, nem szeretném ezt megélni.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#25209) CsigaGyilkos válasza koxx (#25205) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Az igaz :K. Mit lehet erre mondani. A szemüveg minőségére már többen panaszkodtak. Konkrétan miben nyilvánult meg a minőség romlás? Nekem eddig semmi bajom az oakley szemüvegeimmel. Hallottam a lencsének a "hámlásáról" de tudtommal az a gondatlan tisztítás miatt következett be. Ebben a kérdésben nem jutottam dűlőre, mert volt aki azt állította, hogy hiába tisztogatta rendszeresen, ugyanaz lett a vége. A hámlásról itt olvastam (a cikkre a fórumon találtam rá).

Visca el Barcelona!

(#25210) balogh.ford válasza radi8tor (#25198) üzenetére


balogh.ford
csendes tag

Nem. A 8 hónappal ezelőtt vásárolt Whisker kerete még nem kínai volt. Egyébként (csak mellékesként megjegyzem) minőségellenőr vagyok...úgyhogy alaposan szemügyre vettem a kínai keretet. Azt kell mondjam nem találtam semmi eltérést vagy minőségbeli különbséget. A jelzések szintén égetett technológiával készültek (ergo: nem lekaparható)...ami természetesen nem jelenti azt,hogy soha nem fog lekopni. Idővel viselés következtében mindnek eltűnik a szárrészen feltűntetett jelölése. Kivétel lenne a lézertechnológia...de az máshogy néz ki ezt azért tudom ilyen biztosan,mert a munkahelyemen ezt használjuk. Lehet van az Oakley-nál is olyan prémium kategória ahol a termék megengedheti magának eme költséges eljárás lehetőségét ...nos a Whisker nemtartozik ebbe bele. Én biztosan tudom,hogy ez volt az utolsó Oakley vásárlásom! :( Minőség ide vagy oda...nem támogatom kína gazdaságát egy petákkal sem. Veszélyes hatalmat ada világ a kezébe ennek az országnak...mit sem sejtve. :(

[ Módosította: koxx ]

(#25211) tomtrial válasza balogh.ford (#25210) üzenetére


tomtrial
tag

Ha ezzel nem is támogatod Kínát, mással nap mint nap igen, hidd el :D Szvsz már felhagytam azzal a tévhittel, hogy ami kínai az rossz :) Ez egy régi demagóg duma ... már szinte minden Kínában készül, és nem olyan silány minőségben mint régebben.... szerintem :K

[ Szerkesztve ]

(#25212) Reignman válasza balogh.ford (#25210) üzenetére


Reignman
aktív tag

Mennyi elitista sznob... Ha az Oakley egy az egyben attelepiti a gyartosorait Kinaba, akkor miert lenne mas a minoseg? Csupan a melosok orabere nem 25 dollar, hanem 78 cent... Egyebkent az USA az elmult evekben szerintem tobbet visakodott arab orszagokban a terrorizmus ellen az ingyen olajert, mint Kina. Inkabb a kinaiak ehyenek tobb rizst a penzemen, mint az amerikai fegyverbuzik meg tobb keziagyut, amivel lovoldoznek egymasra...

[ Módosította: koxx ]

(#25213) balogh.ford válasza Reignman (#25212) üzenetére


balogh.ford
csendes tag

Azt gondolom,hogy azzal nem könnyíti meg egy gyártó sem a kínai csóró életét,hogy mégtöbb és mégtöbb munkát visz ki. Nem az esetleges minőségromlás miatt állok el a vásárlási szándékomtól,hanem az elv miatt amivel kizsákmányolják az ottani éh bérért dolgozókat. Véleményem szerint amikor egy gyártó már arra törekszik,hogy 100-szoros haszna legyen nem törődve azzal,hogy inkább a saját országán belüli munkaerőket alkalmazza...na az az a tény,amit nem vagyok hajlandó támogatni! Szerintem ha minden ország megpróbálná maga előállítani a saját termékeit mindenkinek lehetne munkája. Kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed a sznobságról akkor,ha majd egy kínait alkalmaznak esetlegesen a munkahelyeden ...mondjuk helyetted. Szerinted mennyi idő még ide eljutunk? Ami késik...nem múlik! :( (Én 10 évre saccolok)

[ Módosította: koxx ]

(#25214) Reignman válasza balogh.ford (#25213) üzenetére


Reignman
aktív tag

Kozgazdaszkent mondom, a folyamat forditott. Minnel tobb nyugati ceg gyartat Kinaban, a munkanelkuliseg annal kisebb lesz, kevesebb a csoro, a kormany a nyomasra folyamatosan emeli a minimalbereket. Manapsag is 80-100 ezer az atlagfizetes tudtommal ezekben a gyarakban. Par ev mulva eleri a berszint azt a merteket, hogy a nyugati cegeknek mar nem fogja megerni ott gyartatni. En is sajnalok embereket, ha ugyanazert a munkaert tizedannyi fizetest kapnak, de evi 10%os gdp novekedes mellett hamar nonek a berek, ha a politikusok is ugy akarjak...

[ Módosította: koxx ]

(#25215) Viry


Viry
csendes tag

Vegyen mindenki MAGYAR napszemüveget!
létezik olyan??? :F

:::: Powered By Eizo ::::

(#25216) balogh.ford válasza Reignman (#25214) üzenetére


balogh.ford
csendes tag

Akkor gondolom közgazdászként azt is tudod,hogy milyen gazdasági veszélynek és függésnek van kitéve a világ KÍNA által. Én erre próbáltam utalni...ok-okozati öszzefüggéseiben. Elfogadom a véleményedet...átgondoltam és átértékeltem (a kínai csórókkal kapcsolatosan)...logikusnak tűnik. Én azonban továbbra is fenn tartom a véleményemet a tekintetben,hogy kínának munkát adni ilyen tömegesen --> öngyilkosság! Csak remélni tudtam,hogy az Oakley nem fog ehhez a táborhoz tartozni...de tévedtem. :(

(#25217) tomtrial válasza balogh.ford (#25216) üzenetére


tomtrial
tag

Most akkor mi van? :D Nem támogatod Kínát, de sajnálod a szegény éhbérért dolgozókat? :F Hiszen Őket csak azzal tudod segíteni ha munkát adsz nekik, különben éhen halnak ... Na mind1, ez már nem a topic-hoz tartozik :) Kínai nem kínai nekem tök mind1, egy a fontos: MINŐSÉG!!! Ha ugyanolyan mint egy európai akkor nekem oly mind1 mi van rágravírozva egy szemüveg keretére, attól még oakley marad!!! És ahogy írtad Te is megvagy elégedve a minőségével ... akkor meg mi a gond? a CHINA felirat? Ha nem lenne rajta akkor is az lenne, csak Te nem tudsz róla.

[ Szerkesztve ]

(#25218) Reignman válasza balogh.ford (#25216) üzenetére


Reignman
aktív tag

Nem igazan ertem mire utalsz. Sokkal veszelyesebb a vilagon a szegeny-gazdag ellentet. Miert ne eljenek jobban? Ha valamelyik tarsadalom jobban el, akkor veszelyesebb is? Inkabb forditva. A fuggosegrol pedig: Kina csak a kiegeszito luxus es gagyicikkeket gyartja, ehen nem halsz, ha gonoszsagbol megvonnak ezeket tolunk...

[ Módosította: koxx ]

(#25219) iamjunk


iamjunk
csendes tag

Sziasztok!

Oakley New Straight Jacket szemüveghez (2002es modell) keresek lencsét. Esetleg valakinek van raktáron?

Köszönöm!

Sose tulajdonítsd rosszindulatnak azt, amire az ostobaság is elégséges magyarázat.

(#25220) balogh.ford válasza Reignman (#25218) üzenetére


balogh.ford
csendes tag

Privi

[ Szerkesztve ]

(#25221) X-metal


X-metal
csendes tag

UHHHHHHH!
NAGYON KÉNE!!!

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#25222) koxx válasza X-metal (#25221) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az a tok b+ :Y Jordan R1 ráadásul?

(#25223) Viry


Viry
csendes tag

valakinek van occon microbag elado, mi penz most egy zsak?privibe is johet! koszi

:::: Powered By Eizo ::::

(#25224) fefex83


fefex83
csendes tag

Sziasztok a hónapban szeretnék egy új oakley-ra beruházni eddig egy twenty-m volt de már jól elhasználtam, most egy oil rig-et néztem ki magamnak de nem tudom, hogy az üzleteken kívűl hol merjek ilyet venni akár használtan akár újan jó áron de EREDETIT. Néztem is pár videót miről lehet felismerni de megköszönném ha ti is segítenétek nekem ebben egy kicsit. Előre is kösz a válaszokat.

Üdv. Feri

(#25225) Brownie0306 válasza fefex83 (#25224) üzenetére


Brownie0306
újonc

Ő itt fórumozik, és megbízható!
máshonnan, ebay, ha mázlid van akkor vatera.

(#25226) SamuraiKenji válasza fefex83 (#25224) üzenetére


SamuraiKenji
aktív tag

Nekem van egy eladóm, ha érdekel. Dobtam neked egy PM-et is! ;)

http://oakleyparadise.tumblr.com/

(#25227) Brownie0306


Brownie0306
újonc

A Square O Graphite Case-be az x-metalokon kívül belefér minden oakley?

(#25228) gaborcsu válasza Brownie0306 (#25227) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

Nem mind, de a legtöbb igen.
Mondd mihez kell és ha van raktáron belepróbálom szívesen.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#25229) Brownie0306 válasza gaborcsu (#25228) üzenetére


Brownie0306
újonc

amiknek most bele kéne férnie az egy NSJ2 egy fives squared megegy fuelcell. persze nem egyszerre :D :DDD

(#25230) Vole válasza Brownie0306 (#25229) üzenetére


Vole
tag

Ezek kozul mindegyik befer abba a tokba.

(#25231) Brownie0306 válasza Vole (#25230) üzenetére


Brownie0306
újonc

köszi :) :B

(#25232) hgizmo


hgizmo
csendes tag

Nemrég szóba került az aftermarket lencsék minősége, tapasztalatok... de csupán annyi lett az eredménye, hogy a Linegear-ok a legjobbak (árban szinte Oakley), a többi "hulladék". Van valakinek konkrét tapasztalata, mérési eredménye, hogy ezek a lencsék milyenek? Az UV A/B szűrés nem hinném hogy gond lenne a mai világban, inkább a torzítás, bevonatok minősége és tartóssága. Róluk pl. még nem is hallottam idáig: http://z-lens.com/category/over-the-top/

Nekem a Mars-ban van Ecovista ruby lencse, ennek a tükrös bevonata igen hamar megsérült, pedig ugye minden szemüvegem tokban van, és csak mikroszálas kendővel / zsákkal van tisztítva. Egyéb gondom nins bele, mérete tökéletes, fejem sem fáj a viselése után... más után-gyártott lencsém nincs, de ezeket szívesen felajánlom valakinek, aki esetleg be tudja vizsgáltatni (nincs optikus, vagy hasonló laboros közöttünk?)

(#25233) Babarnew


Babarnew
csendes tag

Hehehehe :D tavaly ujitott ( koszi Gabor) CH 2012 VR28 es sehol nincs a szaran kinai jelzes ...
Remelem idovel erteknovelo lesz ez a teny :C

(#25234) TayRol válasza Babarnew (#25233) üzenetére


TayRol
veterán

már csak sznobságból sem veszek majd made is china-s okleyt.:D

(#25235) Reignman válasza TayRol (#25234) üzenetére


Reignman
aktív tag

Akkor tönkremegy az Oakley, marad a retro szemüvegek csere-beréje...

(#25236) Jojo5


Jojo5
őstag

Kicsit megkésve, de ezúton is szeretném megköszönni a péntek délelőtti összezördülést venge&radi8tor1 kollégának, nagyon jól éreztem magam. :K

:R

készült 1 kép rólam, venge OTT-jében, nem gyenge jelenség az biztos... :DDD

Viszont most gondolkodóvá tette, radi8tor1 kolléga Crosshair-je, vagy pedig még ami tetszene fém keretesek közül az egy X-metal X-squared, lenne, csak azon kívül, hogy láttam a Lab-ban még anno, azon kívül semmi tapasztalatom sincs róla...

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#25237) Reignman válasza Jojo5 (#25236) üzenetére


Reignman
aktív tag

Kiköpött Vin Diesel valamelyik Riddick-ből... :DD

(#25238) PowerBuldog válasza Reignman (#25237) üzenetére


PowerBuldog
veterán

szó szerint kiköpött, csak nem tudom mi rágta meg :DDD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#25239) koxx válasza Jojo5 (#25236) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csajozós :DDD

Crosshair titan a legjobb cucc, nekem is van egy tungsten polár lencsés, kedvencem.

[ Szerkesztve ]

(#25240) TayRol válasza Reignman (#25235) üzenetére


TayRol
veterán

még szerencse hogy nem belőlem él a cég.:)

(#25241) Reignman válasza TayRol (#25240) üzenetére


Reignman
aktív tag

Szerintem 10 Oakley mániásból 9 ugyanígy gondolkozik...

(#25242) venge válasza Jojo5 (#25236) üzenetére


venge
tag

Mi is jól éreztük magunkat! :K
Még egy pár hét és itt a tavasz.
Május elejére lehetne szervezni egy Oakley talit, nem?
Szentendre nekünk nagyon bejött, szerintem helyszínnek megfelelne.

(#25243) Jojo5 válasza koxx (#25239) üzenetére


Jojo5
őstag

Nekem keretre, a pewter jobban bejön, csak nem tudok róla semmit se, vagyis úgy értem mint pl. az O-matter-eknél a matte black pl. fényesedik, míg a polished black jobb elvileg...

Titanium keretről mi a köztudatban álló vélemény ?

és mondjuk az X squared carbon\polished carbon változatokról ?
mert a Crosshair is bejön, de az X squared még jobban... :K

venge: ;) :R

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#25244) koxx válasza Jojo5 (#25243) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem nem kopik.

Titánkeret rugalmas, könnyű és elpusztíthatatlan. X-sq. sztem randa, de hát kinek mi.

(#25245) Jojo5 válasza koxx (#25244) üzenetére


Jojo5
őstag

se a titán se a pewter ?

Nem tudom mi jön be az X Squared-ben, lehet pont a "ronda" szépsége... :DDD

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#25246) Brownie0306 válasza Jojo5 (#25245) üzenetére


Brownie0306
újonc

nekem az X-Squared-ben az tetszik, hogy x-metal, hogy szögletes, meg az orrközép része szerintem annak a legszebb. valahogy egy koponyára emlékeztet az egész szemüveg x-metal színben, nem tudom miért...

[ Szerkesztve ]

(#25247) Brownie0306 válasza Brownie0306 (#25246) üzenetére


Brownie0306
újonc

vagy nem is koponya, inkább csont, és az orrközép rész valamilyen izület, vagy ilyesmi...

(#25248) venge


venge
tag

Kíváncsi leszek, ez mennyiért fog elmenni!

(#25249) Alpha630


Alpha630
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy matt black Monster Dog-ot, polár lencsével.
Van esély megbízható forrásból még használatlan darabhoz hozzájutni, vagy mindenhonnan kisöpörték már a modellt?
E-bay-ben nem nagyon bízok.

(#25250) PowerBuldog válasza venge (#25248) üzenetére


PowerBuldog
veterán

ezek szerintem nem OTT lencsék, hanem bemutató lencse minták

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.