Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29601) ffodi válasza Shkiz0 (#29589) üzenetére


ffodi
veterán

Hát igen kb ennyinek kell lennie. Nálam 4200-4300MHz körül 6000KB/s sima ügy. Pedig nálam csak dual ch. van. :K

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#29602) HSM válasza Laraxior (#29600) üzenetére


HSM
félisten

"De kit érdekel...akkor is tudom hogy kurvaerős processzorom van,ami jobban bírja a feszültséget,mint a Gulf,vagy a Bloom"
Nem akarom elrontani az römöd, de ezt nehezen tudom elképzelni, mivel azonos gyártósoron készülnek, azonos anyagokból. Az energiahatékonyságra és megbízhatóságra vonatkozó alaposabb válogatástól nem lesz jobb a fesztűrése... :U

(#29603) Cybertrone válasza HSM (#29602) üzenetére


Cybertrone
veterán

Meg azért én 32nm-ről beszélünk! :K Mellesleg a Bloom is jól bírja a feszültséget, simán bírja annyira mint egy xeon, miért ne bírná? :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29604) Laraxior válasza HSM (#29602) üzenetére


Laraxior
titán

akkor az Intel specifikációk mit takarnak?
Nem én találtam ki...összehasonlítva a két táblázatot egyértelműen a Xeon jobban bírja a gyepát ;)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29605) Cybertrone válasza Laraxior (#29604) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát igen valahogy el kell adni egy 1000$+ értékű cuccot is :DDD
Sandyhez is a 1.5v-os memóriákat javasolta az intel, gyártják is őket szépen, több emberke meg 1.65v-os modulokkal használja a rendszerét, semmi gond nélkül! ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29606) MPowerPH válasza Laraxior (#29600) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gulftown-ra is ugyan ezek a specifikációk, mint amit Te linkeltél Xeon -ra. ;) Az Uncore -nak mindegyiknél mehet több fesz, mint Bloomfield -nél, ellenben a VCore -al jobban kell vigyázni, mivel 1.4v van megadva maximumnak, míg a Bloom talán 1.55v.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29607) radi8tor válasza Laraxior (#29604) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én úgy tudom annyiban különbözik az OFFos Xeon a Bloomfield-től, hogy használható arra alkalmas alaplapokban párban is akár. Ezt Bloomfield nem tudja. Gondolom ez valami belső lock lehet, de szerintem is ugyanaz a gyártmány...
Ha Intel az i7-eket is Xeon árban árulta volna a kutya nem vette volna. Emiatt inkább nem keres rajtuk annyit a kommersz változatnál és behozza az üzleti szekcióban.

⭐ Stella

(#29608) Laraxior válasza MPowerPH (#29606) üzenetére


Laraxior
titán

es a ramra akkor hogyhogy 1.8V van megadva? xeonnal az uncore fix 20

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29609) MPowerPH válasza Laraxior (#29608) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tudom miért van ez, de látod, specifikációk terén ugyan az a Xeon és a Gulftown.
Annyi, hogy a Xeon -ban van ECC memória támogatás, és alapból a memória részleg más, szerver piacra kihegyezett. Meg ugye van 2db QPI link. A Xeon tudja az Intel® Demand Based Switching -et, és az Intel® Trusted Execution Technology -t.
980X vs. X5680

Don't Tread On Me

(#29610) Windows NT


Windows NT
tag

Üdv. Mindenkinek.

Vettem én is egy i7-930-s CPU-t, ha valakinek lenne Everest vagy AIDA64 tesztje róla és ide belinkelné akkor azt megköszönném, mert még deszka és memória nincs hozzá.
(Sajna bérből és fizetésből nem megy egyszerre minden.)

Ez a deszka jó vétel egyáltalán, mert már megrendeltem, de le lehet mondani link: http://www.asus.hu/product.aspx?P_ID=W7i5W4Pw4fH22Mih&templete=2

Előre is köszönöm.

Üdv: Windows NT

Eredeti Windows Valódi Előny!!! Hamis Windows Valódi Hátrány!!!

(#29611) Laraxior válasza MPowerPH (#29609) üzenetére


Laraxior
titán

vajon mennyire illik betartani a megadott feszspecifikiációkat? :)) elvileg alatta vagyok..de sosem lehet tudni :K néztem anno én is..hasonlítgattam őket :K
annyira nem is érdekel..jobban megy mint a 930am az a lényeg és erősebb is.
Megjegyzem a topik eredeti címe tartalmazza a Westmere-t is ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29612) Windows NT válasza Windows NT (#29610) üzenetére


Windows NT
tag

Módosítom CPU-Z teszt is jó.

Üdv.

Eredeti Windows Valódi Előny!!! Hamis Windows Valódi Hátrány!!!

(#29613) dy_nmq válasza Windows NT (#29612) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

nekem 930-asom van, itt a cpu-z kép tessék:

mod: meg ha már hozzászólok a témához, hol tudom megnézni hogy mennyi a procim alapfeszültsége?

[ Szerkesztve ]

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#29614) mpierre válasza dy_nmq (#29613) üzenetére


mpierre
veterán

Biosban. Minden alapon, a vcore-nál olvashatod a "vid"-et. Ha módosítod a szorzót, akkor más "vid"-et jelez ki a lap. Vagyis szorzó függő.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#29615) HSM válasza MPowerPH (#29609) üzenetére


HSM
félisten

Még ebben is tévedsz, az utolsó tranzisztorig ugyanaz a kettő (980x-x5680) csak a 980-ból kikapcsolták a második QPI-linket, letiltották az ECC és LP-DIMM memóriát, meg ezt a demand based mittudoménmit. Az összes difi ebből fakad, semmi más nincs. Ugyanaz a szitu, mint amikor még a P4 érában volt a P4 512kbyte L2-vel, meg a Celeron 128-al... Egyszerűen nem éri meg két gyártósort fenntartani, ráadásul így nem kell kukázni a kevésbé jól sikerült csipeket. :U

(#29611) Laraxior: Bőven felette vagy a specifikációknak... :U Az abszolút minimum/maximum nem arra való, hogy 0,01V-al maradj alatta üzemi körülmények között... Az Intel véleménye szerint még rövid távon se lenne szabad ezt megközelíteni, nemhogy alulról "súrolni"....

[ Szerkesztve ]

(#29616) radi8tor válasza HSM (#29615) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így one :K

⭐ Stella

(#29617) Qru


Qru
MODERÁTOR

Hehe, ezt láttátok? Teszt

Elég érdekes összehasonlítás... :D Alapon futó 950-el olyan proci limites így mint állat. Nem csoda, hogy SB-vel jobban szalad a szekér.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#29618) mpierre válasza mpierre (#29596) üzenetére


mpierre
veterán

A legutolsó winrar is csak 6 magot használ, csak az arány romlott. :DDD 4 mag és 2 HT egység. :((( Ezt nem értem... Ötlet?

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#29620) jeni válasza kpal (#29619) üzenetére


jeni
félisten

Ez esetben aranyárban mérik majd a nyugdíjas 980X procit későbbiek folyamán.

(#29621) MPowerPH válasza kpal (#29619) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ott lehet, nálam biztosan nem. ;] Igaz, most pihenőn van, sokat melózott a tegnapi nap folyamán, így most 1V alatt járatom. :DDD

Egyébként friss FPO-s 980X vagy 990X ugyan az, nem oszt, nem szoroz. :)

HSM: Köszönöm a pontosítást. :R Végül is logikus, olcsóbb letiltani, mint egy másik gyártósort csak ezért fenntartani.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29622) MPowerPH válasza Windows NT (#29610) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én nem ezt venném. :N Már kifutott vén jószág. :DDD

Don't Tread On Me

(#29623) kpal válasza jeni (#29620) üzenetére


kpal
veterán

Innentől kezdve mindenki maga szabja az árakat.

#29621) BMW001 ;)

(#29624) Qru válasza kpal (#29623) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát minidg a felvevő piac szabja az árakat. ;)

#nincsbennetarcsi

(#29625) mpierre válasza kpal (#29623) üzenetére


mpierre
veterán

Ha nem vesz(ik)ed meg, akkor szabhatja...

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#29626) Tirexi


Tirexi
addikt

Hi all.

A régi alaplapomnál (Giga X58 UD4P) ha nem ment volt CPU használva akkor 4Gh-ből vissza vette magát 2Ghz-re.

Most az EVGA 3X SLI Classified-nél folyamatosan 4Ghz-en van.

Ez miért van?
Esetleg milyen BIOS beállítást kell végrehajtanom?

THX :R

(#29627) MPowerPH válasza Tirexi (#29626) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, az energia sémáknál keresgélj. :K

Don't Tread On Me

(#29628) Cybertrone válasza Tirexi (#29626) üzenetére


Cybertrone
veterán

Talán használd a C-state-ket... :DDD Hogy stabil a géped, ha ezt sem tudod :U ;]
Az EVGA-ban is van elég sok energiatakarékos mód, ott lesznek a biosban, be lehet kapcsolgatni őket, bár én nem használom!

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29629) Laraxior válasza Cybertrone (#29628) üzenetére


Laraxior
titán

pedig jobb lenne... a villanyszámlánk érdekében ;) ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29630) Laraxior válasza HSM (#29615) üzenetére


Laraxior
titán

melyik értéket tartod magasnak? PLL-nél tartom az 1.94V-ot magasabbnak, VTT lehet magas kicsit,de a többi szerintem simán megehető. a VTT-re még ránézek,mert elvileg 200as FSB körül nem kellene neki ennyi.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29631) Cybertrone válasza Laraxior (#29629) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nemszeretem ha ugrál a proci... hülyét tudok kapni attól hogy a game menüjében visszavesz mindent csóró cucc, oszt hello, meg ha a gamben nem kell annyira a kraft akkor is, ezzel egyidejüleg esik az fps-em is :( A másodperc tört része alatt leveszi a procit legalább 2ghz-vel, és a feszt is 1.1v környékére... nemtudom de szerény véleményem szerint nem tesz jót a procinak ha állandó ingadozás közt van 1.1v--->1.36v--->1.1v--->1.36v :U
Mellesleg ne sírjál, eddig túlélt a villanyóránek egy 4890 CFX-et, egy 280Sli-t -is... csak kibírja azt is hogy én nem alkalmazok energy savert... ;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29632) Laraxior válasza Cybertrone (#29631) üzenetére


Laraxior
titán

miért ne tenne jót neki? gyárilag bele van építve... De nekem tényleg mindegy... úgyis laptop lesz :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29633) Cybertrone válasza Laraxior (#29632) üzenetére


Cybertrone
veterán

Igen bele van építve... a gyári órajelre igazítva, nem 66% OC-val a háta mögött ;] Laptop itt is van, de én a monstrumot szeretem, elég volt abból 2 hétig mikor anno megdöglött a ramom... :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29634) Laraxior válasza Cybertrone (#29633) üzenetére


Laraxior
titán

66% OCnél is ugyanannyival csökkenti az órajelet mintha alapon futna, hiszen csak a szorzót veszi vissza,és a BCLK állandó.
Csak akkor nem 133x21-ről veszi vissza 12x133-ra.
Hanem 200x21-ről 12x200-ra :))
%-os arányban az órajelcsökkentés ugyanannyi marad :K
egy gyenge matek 7végére :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29635) Cybertrone válasza Laraxior (#29634) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ügyes vagy adok egy 5-öst... ;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29636) Laraxior válasza Cybertrone (#29635) üzenetére


Laraxior
titán

pííízt..ne jegyet :DDD

szerk: elment Xeonra ;] :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29637) Cybertrone válasza Laraxior (#29636) üzenetére


Cybertrone
veterán

Tényleg jössz 1k-val :DDD
Jah... Nembaj, majd visszaadod

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29638) HSM válasza Laraxior (#29630) üzenetére


HSM
félisten

Előre szólok, nincs kedvem mazsolázni a speckót a pontos értékekért, de amit gondolok:
CPU:1.36-1.375V Ha LOAD fesz, akkor bőven túl sok, ha LLC ON, akkor ráadásul durván, ha BIOS LLC OFF, akkor határeset
IOH:1.24V Ez picit soknak tűnik az 1,1V-hoz képest, de nem vágom annyira az X58 speckóját, belefér-e
PLL:1.94V elmegy, de ez is jelentős emelés az 1,8V-hoz képest és nagyon közel a 2V
VTT:1.39V Ez a legneccesebb, a proci legérzékenyebb része, a leginkább kicentizve
RAM:1.54V Ez teljesen ok.

Ezekre a dolgokra jön rá, hogy még egyéb körülmények is számítanak, az áramerősség, valamint a hőfok függvényében is változik a megengedhető feszültség, ha jól emlékszem.

(#29639) Cybertrone válasza HSM (#29638) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az áram erősség hogy jön rá még? A VTT nálam 1.3v, a PLL 1.85v IOH: 1.22v a magnak én többet adhatok azt nem írom le én bőven benne vagyok még... lehetséges hogy annak a 6 magosnak ennyire sok fesz kéne mindezekből? :B

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29640) HSM válasza Cybertrone (#29639) üzenetére


HSM
félisten

Úgyértem, hogy specifikálva van a max áramerősség meg valami hőmérséklet-függő cucc is. De leírtam, se időm, se kedvem adatlapokat mazsolázni. :P
Az példányfüggő, mennyi feszt kér, szerintem -200Mhz-en, és beérné jóval kevesebbel is, és észre se venné... :D

(#29641) MPowerPH válasza HSM (#29638) üzenetére


MPowerPH
félisten

A VCore az egyáltalán nem sok. VID-et nézve, pl. nálam 1.27v az 1.37v az meg sem kottyanhat neki. Ráadásul sokan 1.45v, és a fölött használják/LinX-elik a Gulfikat, és semmi bajuk nincs tőle. Túl van ez nagyon lihegve. :N

Don't Tread On Me

(#29642) HSM válasza MPowerPH (#29641) üzenetére


HSM
félisten

"Ráadásul sokan 1.45v, és a fölött használják/LinX-elik a Gulfikat, és semmi bajuk nincs tőle."
És ezt mivel tudják bizonyítani? Valahogy így: "Hát, izé, semmi baja nincs!" ? Nekem ez kevés. Csak a saját példámat tudom elővenni, másfél évig hibátlannak hittem egy beállítást, és a legeslegapróbb hiba nyoma nélkül tudtam használni a gépet, míg rá nem jöttem (1,5 év után!!!!) hogy videókban könnyedén hibázik. Namost, ha valami komolyab hibája lesz a procinak, de úgy nagyjából működőképes marad? Aztán majd szidod a programokat (vagy a windózt), ha alapórajelen se stabil nálad valami, valahogyan? :U És nem biztos, hogy ez olyan súlyossággal fog jelentkezni, hogy hamar rájöjj, hogy nem stimmel valami... És az is lehet, hogy hónapokig nem lesz olyan szoftver, ami előhozza a hibát, aztán egyszercsak megjelenik egy új verziója a kedvenc progidnak, és nem megy, hát nem a procira fogsz gyanakodni.... Szerintem aki dolgozik is a gépen, vagy nem kötélből vannak az idegei, és nem rendelkezik ama perverzióval, hogy önmagát szivassa, annak ez nem épp egy kívánatos opció... Az ilyen jellegű hardverhibákat a létező legnagyobb szívás egyértelműen azonosítani....

[ Szerkesztve ]

(#29643) MPowerPH válasza HSM (#29642) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, a szavukra. Ha egy proci döglődik, akkor nem csak egy programban csinálja. Ráadásul a degradáció elég jól észrevehető tüneteket produkál. Szóval ebben nem értünk egyet, és szerintem nem is fogunk. Az ilyen 1.37v-s VCore meg sem kottyan a Gulfiknak, ráadásul hőtermelés tekintetében is majd 10C-vel jobb mint a Bloom, ami sokat számíthat ilyenkor.
Túl van ez dramatizálva, nem kell így túllihegni. Egyébként az 1.39v-s VTT tényleg magas egy kicsit, azt nem vitatom.

A volt 930-asom Uncore része sem azért döglött meg, mert nagy feszeket kapott. Mivel akkor még nem volt hozzá memóriám. Egyszerűen gyengébb darab volt. Ilyen előfordulhat, más nem igen. Bírják a strapát, nézd csak meg az SB -et, hiába a 32nm, 1.4v+-okat küldenek neki brutális terheléssel, és nincs velük probléma.

Jah, és én dolgozok is a géppel, játék már alig van.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29644) keIdor válasza MPowerPH (#29643) üzenetére


keIdor
titán

Igen de az SB is 2-3 hónapja van kint. Ennyi idő alatt nem fog kiderülni. Majd 1-2 év múlva, a leendő tulaj már lehet szívni fog. Ezeket nem lehet ilyen könnyen kideríteni. Azt is hányszor hallottam már, hogy -190°C-en mehet a procinak a fesz, semmi baja nem lesz. Vettem is extrém tuning utáni CPU-t ami degradálódott. Teszt előtti adatok voltak kiírva, megvettem, de mivel megtörtént közben az LN2 teszt már nem ment úgy, ahogy előtte.

Persze itt most 1,4V-okról beszélünk, de hidd el, az a 10°C semmi. Ahogy HSM is írta régebben fél használt cuccokat venni, egy ideje én is így vagyok ezzel. Vannak emberek, akiktől megveszem mert tudom hogyan használta, de őszintén megmondom ilyen 1,4V-on hajtott CPU-t nem vennék meg. Extrémeset meg főleg nem, tanultam belőle. Bár hozzáteszem az eladó nagyon korrekt volt és mindent visszacseréltünk.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29645) MPowerPH válasza keIdor (#29644) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát nem tudom, a Gulfok már régóta kint vannak, és sokaknál megy így a vétel óta. Ez tán jelent valamit.

Az extrém tuninghoz annyit, hogy ki lehet ott is nyírni a procit, ha ész nélkül csinálja az ember. Ott is vannak határok, amit ha túllépsz, ugyan úgy károsodik, mint léggel.

Don't Tread On Me

(#29646) HSM válasza MPowerPH (#29643) üzenetére


HSM
félisten

"Egyszerűen gyengébb darab volt."
Egy erősebb darabon másik tranzisztor(ok) halt(ak) volna meg, azt lehet észre se vetted volna, de funkcionálisan már hibát okozhatott volna, csak nem biztos, hogy ennyire feltűnőt.

"Bírják a strapát, nézd csak meg az SB -et, hiába a 32nm, 1.4v+-okat küldenek neki brutális terheléssel, és nincs velük probléma."
Javíts ki, ha tévedek, de SB legjobb esetben sincs 3 hónapja, hogy kapható. Ennyi idő alatt nehezen jönnek ki az esetleges hibák.

Amit te degradációnak hívsz, az már csak a jéghegy csúcsa.... Nem nézed, hogy jut el odáig.

Viszont szomorúan tapasztalom, hogy elképzelni sem tudsz egy olyan procit, ami csak egy programban (vagy valamilyen speciális helyzetben) hibázik, egyébként nem... Pedig elárulom, van. És az se biztos, hogy észreveszed. Az én procim is másfél évig nem hibázott sehol semmiben (vagy csak nem vettem észre, hogy mégis!), aztán meg mégis kiderült, hogy 5 perc alatt megmukkantható, ha olyan terhelés éri. Én a mérnököknek jobban hiszek, akik profi eszközökkel és megfelelő szaktudással ezeket az értékeket kimérték, mint a sok önjelölt tuningolónak, akik minimális szaktudással, 0 speciális műszerrel, 0 méréstechnikával, de nagy lelkesedéssel állítják, hogy az 1,5V-os kúra után is hibátlan a procijuk... :U Kész vicc már ne is haragudj....

(#29645) BMW001:"Hát nem tudom, a Gulfok már régóta kint vannak, és sokaknál megy így a vétel óta. Ez tán jelent valamit."
Azért olyan sokan nem engedhették meg maguknak mióta megjelent 800 meg 1000 dodó... Arról nem is beszélve, az F-steppingesekből halomra döglöttek, najó ez túlzás, de jópár döglött példány volt xs-en.... :U
A másik... Igen jelent valamit. Azt, hogy a tulaj számára egyenlőre nem tapasztalható hibás működés. Ez aztán a biztos infó.

Azért kíváncsi lennék egy komolyabb elméleti levezetésre, miért is állítod olyan biztosan, hogy egy szobahőmérsékletre és max 1,4V-ra specifikált csip miért is nem károsodik -190 fokon, 1,8V-on? :U Nem állítom az ellenkezőjét, de kíváncsi lennék, miért vagy olyan biztos a dolgodban, hogy olyan ártalmatlan ésszel csinálva.

[ Szerkesztve ]

(#29647) MPowerPH válasza HSM (#29646) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem amit írsz, az egy vicc. :( Sajnálom, hogy így látod. Amit Te tapasztaltál az a saját baklövésed volt.

"sok önjelölt tuningolónak, akik minimális szaktudással, 0 speciális műszerrel, 0 méréstechnikával, de nagy lelkesedéssel állítják, hogy az 1,5V-os kúra után is hibátlan a procijuk... "

Hehh, ezt leírnád egy ilyen témával foglalkozó fórumon, vagy ecsetelnéd egy nevesebb embernek a témában, kiröhögne, és kapnál egy nyalókát a kezedbe, már ne haragudj. :DDD

mod: Jah, nézd meg a külföldi oldalakat, és nem mondasz több butaságot. ;) Ne magyar tárcában gondolkozz. Mint mondtam, nevetséges, én nem fogok semmit bizonygatni, időm sincs erre, meg kedvem sem. Menj, és traktálj ezzel egy hardcore tuningert, és meglesz a nyalóka. Erre nem tudok mit mondani, ennyi hülyeséget rég hallottam. Ez az állításod meg külön vicc. "Azt, hogy a tulaj számára egyenlőre nem tapasztalható hibás működés. Ez aztán a biztos infó."

Találkoztam már degradált procival, tudom mit csinál. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29648) HSM válasza MPowerPH (#29647) üzenetére


HSM
félisten

Rendszeresen olvasok nevesebb külföldi oldalakat, fórumokat... A netről annyit azért mindenképpen érdemes tudni, hogy megtalálható rajta minden, és annak az ellenkezője is. :U Az idézett résszel nem az extrém tuningosokra gondoltam (bár megjegyzem, közülük is csak igen-igen kevés szerencsés rendelkezik megfelelő méréstechnikával, mérőeszközökkel és szaktudással).

Extrém tuning topicba semmi kedvem menni ilyen témával, játszák nyugodtan a játékukat, engem nem zavarnak, nem is érdekelnek, az ő dolguk, mit csinálnak a procijukkal. Ellenben ha így beállítanék, az ott flame lenne, semmi értelme nem lenne ezen kívül. Nekik ez a hobbijuk, hagy csinálják. Ők se jönnek ide megmondani, hogy milyen hülye vagyok, hogy alapon megy a procim... :U De ha megkérdeznének, nekik is elmondanám ezt a sok sületlenséget.

Találkoztál már degradált procival? Gratulálok, ügyes vagy. (Már ne is haragudj, hogy ebben a stílusban írom, de nem véletlenül...) Tudod, hogy működik egy processzor? Vagy csak úgy alapvetően egy logikai áramkör? Terveztél már ilyet? Mérted már ki csipek jelalakját oszcilloszkóppal? Programoztál már mikrokontrollert assembly-ben? Van elképzelésed arról, hogy egyáltalán milyen hibái léphetnek fel, a nyilvánvaló, valami részegység teljesen megkotlott állapoton kívül? Van egy sejtésem, a válaszod mindenhova nem... :U Én is atom kezdő vagyok, de azért már valami fogalmam van a témáról, és nem alap nélkül írtam, amit leírtam.

(#29649) MPowerPH válasza HSM (#29648) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jaj mester, taníts, had okosodjak. :DDD Na, ezt nem folytatom, ilyen zseniális elmékkel nem szabad leállni. :)) Én is tudnék Neked olyat mondani a gazdaság működéséről, amiről életedben még csak nem is hallottál. Ez nem arról szól, hogy ki a fasza gyerek, nem kell úgy elszállni, nem az Intel mérnökcsapatához tartozol, és ha jól sejtem nem is fogsz.
Ezt csak a hangnem miatt leírtam.

A degradált proci meg az én dolgom, volt itthon egy Athlon64-esem, amit szükségesnek éreztem kinyírni. ;) Mielőtt még ezt is kiforgatnád, szánt szándékkal csináltam.

Na, nem bájolgok itt tovább, gondolj amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29650) HSM válasza MPowerPH (#29649) üzenetére


HSM
félisten

Na igen, de én nem nyalókázlak le gazdasági kérdésekben és nem írom rá, hogy egy vicc... :U És le is írtam, hogy nem faszagyereknek tartom magam, hanem hogy a nyalókánál több fogalmam van azért a kérdésről.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.