Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29951) _Volkovy_ válasza gombcomp (#29950) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

oké:)

Egyébként, hogy ne csak üres hsz legyen: stabil 4.00 GHz 1.36V-on milyen eredmény?
Lassan letelik a 24 óra Prime smallfft, hiba nélkül.

Bios-ban 1.4V-ot kap, üresben 1.376V, terhelve 1.360V.

[ Szerkesztve ]

(#29952) gombcomp válasza _Volkovy_ (#29951) üzenetére


gombcomp
senior tag

PEACE! :R

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#29953) Laraxior válasza gombcomp (#29950) üzenetére


Laraxior
titán

csak 5ször olvastam el..mit is szeretnél? :Y :D :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29954) gombcomp válasza Laraxior (#29953) üzenetére


gombcomp
senior tag

Mert lassú vagy cimbi! :DDD

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#29955) MPowerPH válasza -volkovy- (#29945) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most kicsit megzavarodtam... :DDD

Na de, i7 speciális, nyugodtan elhiheted, ha kicsit púpos a közepe, akkor az jó. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29956) mpierre válasza Laraxior (#29949) üzenetére


mpierre
veterán

Alapórajelen sose járt a procim, így nem tudom. :D Na jó, azért megnéztem 1,21875V az alapórajeles vid-je.
Most 160-as biciklin megy, ehhez pedig 1,152V kell neki. Szerintem hihetetlen sokat bírnak ezek a xeonok, még a fix uncore szorzóval is kibékülök. :))

_Volkovy_: Nem kiemelkedő, olyan középmezőny... :K

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#29957) HSM válasza _Volkovy_ (#29948) üzenetére


HSM
félisten

Azért itt nyilván a szerencse-faktor is játszik... Mert ugye az se jó, ha nagyon púpos középen a procikupak, de nagyon púpos a hűtő is. Meg kell találni a megfelelő egyensúlyt. ;)
Ha pedig középen nagyobb az erő, akkor lehet a polírral éppen sikerült elérni azt a nagyon finoman középen púpos álapotot, ami épp ideális. ;)

(#29958) tajcsi válasza MPowerPH (#29943) üzenetére


tajcsi
senior tag

Laraxior igy sikerült. :DDD

BMW001,

Washer moddal? :D na ne már 6fokkal :D ez jó :D

Ezt ajánlom figyelmedbe...

http://www.hexus.net/content/item.php?item=25823&page=5

A megahalems az ifx14 ellenfele, TRUE-e semikkepp sem...PHs teszt ide vagy oda...a TRUE, HR01, IFX14 hutok bazisanal silanyabbat en meg eletemben nem lattama gerincem is egyenesebb ettol. De elg az offbol.

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#29959) _Volkovy_ válasza MPowerPH (#29955) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Igen, a paszta lenyomatából úgy tűnik, hogy most még mindig púpos egy picit a közepe, de így marad.
Amikor már a sokadik ember mondja, akkor érdemes elhinni. :)

1.36V az középmezőny? Végülis jó.. Prime alatt 82-83 automata ventiszabályzáson, messze nem max fordulaton. Egyébként bőven 80 alatt mocorog.
Szvsz a 4200 is menne 1.45 körül, de attól már féltem szegényt 24/7-re.

[ Szerkesztve ]

(#29960) tajcsi válasza HSM (#29946) üzenetére


tajcsi
senior tag

Amit keresett azt meg is kapta. Neked is kösz a segitséget, nagyra becsülöm ahozzászólásodat. Te tudod, hogy nem olvastam el? Ittvoltál vele? akkor meg ..... :((
Ha jól tudoma fóruma rra van, hogy segítséget kérjek, nem értem mia bajod? Neked itt mia hülyeség? Ja, arra nem gondolsz, hogy modemes net néha le-ledob?a szerkesztési opciót meg inkább nem kommentálom mert krtikán aluli, mennyi idő is van szerkesztésre, 1-2 perc?

mpierre (#29947): Ezt nem értem. Ha már beállítom a proci szorzót, a ramokat elméletileg rátehetem pl 1850-2000mhz-re is, mármint ami a sázmokat illeti. Ha rosz az uncore akkor a proceszorom nem tudja kihajtani aramokat egy adott sebességen??

Az nem cucc 2000mhz-es ramokat venni, inkább 1600 és kihuzni belőle 2000-et. Nade megelégednék 1900-al is az én 1600mhz cl9-es moduljaimbol.... :(((((

[ Módosította: Ndruu ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#29962) HSM válasza tajcsi (#29960) üzenetére


HSM
félisten

A fórum arra van, hogy bizonyos témákban az emberek beszélgethessenek. De elég kaotikus lenne a fórum, ha senki nem használná a keresőt, és naponta ugyanaz lenne a téma, csak más nevekkel.... :U

Sajnálom, de megválogatom, kire, mire mennyi időt szánok az életemből. Ezekszerint válaszolok itt a fórumban is.

Ha a modemes neted annyira ledobált, akkor hogyan tudtad szinte félpercenként ontani a hsz-eket? ugyanannyira dobott volna le a szerkesztés gombra... A legutóbbi gyorstüzelésed négy és fél perc alatt 4 hsz. Namost, a szerkesztési idő alapból 5 perc, mehetett volna az egész egybe. Jobban tetted volna, ha nem kommentálod, mert 1-2 perc nem egészen 5. Sőt, ha a böngésző vissza gombját is használod, miután egyszer már szerkesztetted, akkor 15 perced van módosítani.

[ Szerkesztve ]

(#29963) Cybertrone válasza tajcsi (#29961) üzenetére


Cybertrone
veterán

Vagy normálisan irogatol, vagy szolok egy modinak, és az egész zagyvális 2 percenkénti elmefuttatásod kitöröltetem, és téged elküldetlek 3 napra... Ember, örülünk neki hogy i7-ed van, de azért az hogyha benéz az ember ide csak téged olvas kicsit sem fasza... Légy oly szíves és normálisan fórumozzál :((( :W :W :W

"Az nem cucc 2000mhz-es ramokat venni, inkább 1600 és kihuzni belőle 2000-et. Nade megelégednék 1900-al is az én 1600mhz cl9-es moduljaimbol.... "
Soha a büdös életben nemfog sikerülni! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29964) _Volkovy_ válasza Cybertrone (#29963) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nyugi, csak sok kérdése van. Nem idegesítő. Még. :D

a ramtémában egyetértünk

(#29965) Cybertrone válasza _Volkovy_ (#29964) üzenetére


Cybertrone
veterán

Drága kenyér... sok kérdése van :( Nekem is vannak kérdéseim, mindenféle témában, de nem árasztom el vele a fórumnot egyszerre 2 percenként, és van hogy 1 perc alatt 4 HSZ-el?!!!!!!!! :U
Mod:
Grat a visszaálításhoz! ezek szerint sikerült! :C :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29966) mpierre válasza tajcsi (#29961) üzenetére


mpierre
veterán

Ráteheted, de nem biztos, hogy elindul. Mert az uncore-nak a ram dupláján kell pörögnie. Tehát 2000MHz-es ramhoz 4000MHz uncore kell. Eddig 2-3 ilyen prociról hallottam, ami bírta ezt a sebességet.

A másik, a ramokat nem minden esetben tudod ilyen mértékben túlhajtani. Vagy 1,7-1,9V kell neki ilyen sebességhez, ezzel meg a proci memvezérlőjét ölheted meg... Lehet választani. ;]

Esetleg a nálam lévő ramokkal tudnád elérni :K . Ez is 1600MHz-s, de oc-s. Eddig 1800MHz-ig néztem. Keress vissza.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#29967) Ndruu válasza tajcsi (#29960) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Használd a szerkesztés gombot és ha több embernek válaszolsz, akkor foglald bele egy hozzászólásba!

Harrrr!!!!

(#29968) MPowerPH válasza tajcsi (#29958) üzenetére


MPowerPH
félisten

Volt nálam is Mega, azért mondtam. És teszteltem isminél D14-el is, amikor a 980X-et vettem. És a bizony a True gyalázta a Megat -t. A külföldi teszteknek azért nem hiszek, mert úgy vannak megcsinálva, hogy az valamelyik márkának kedvezzen. Ellenben Henk tesztje más, mivel ő is Mega tulaj volt, és a teszt előtt vallotta is, hogy az jobb. Vett egy True -t, csak teszt miatt. Akkor jött a hideg zuhany. Azt hiszem utána el is adta a Mega -t. ;]

_Volkovy_: Igen, középmezőny. Van akinek a 4.2GHz megy 1.256v-n, nekem anno 1.316v -n tudta pl. 1.36v az kb. a maximum, ami ajánlott 24/7-re. Mivel ez melegszik is, és ez rögzült be. 1.4v fölé nem ajánlott menni állandóra, különben sem tudnád hűteni. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29969) pincehely válasza mpierre (#29966) üzenetére


pincehely
addikt

Az 1800-at milyen időzítéssel tudta?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#29970) OldJohnny66


OldJohnny66
tag

Ne haragudjatok, de bátorkodom megkérdezni, hogy mi alapján "tuningoltok" a szóban forgó, igen "aktív" kolléga megnyilvánulásai alapján, vagy csak megszokásból, mert egyetlen képmentést sem láttunk még!?
Tehát, honnan indulunk és hová tartunk? :B
Nem értem a tapasztalt fórumtársakat, hogy ezen kérdés, miért nem hangzott még el?

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#29971) _Volkovy_ válasza MPowerPH (#29968) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Változó dolgokat olvasok neten, van, aki szerint 1.4 a max 24/7-re, van, aki szerint 1.45 még belefér ha 90 alatt megáll..

Én úgy emlékszem a doksikból, hogy az Intel meghatározása szerint 0.8-1.375V az i7 működési feszültsége, ezen pont belül vagyok még, üresjáratban is.

4.0 és 4.2 között talán már nincs akkora különbség, amennyivel több macera lennne vele.

FYI: a 3.8-at 1.3V-ra állított fesszel bírja stabilan, 4.0-hoz 1.4V bios fesz kell :)
Ebből kiindulva a brutális dropommal kéne vagy 1.5V a 4200-hoz. Azt meg tényleg durva meghűteni.

(#29972) mpierre válasza pincehely (#29969) üzenetére


mpierre
veterán

Gyári időzítéssel... :K

OldJohnny66: Mindenkinek szíve joga kinyírni a gépét, vagy valamely alkatrészét. Próbálom megmenteni ettől, bár jogos a kérdésed... Öregszem na...

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#29973) OldJohnny66 válasza mpierre (#29972) üzenetére


OldJohnny66
tag

Öreg :Y -m+l ? :C

Más: Lemondtam a 2000-es memókról! :B
Minek is dobjak ki közel 4x annyi lóvét? 1200MHz :B

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#29974) MPowerPH válasza _Volkovy_ (#29971) üzenetére


MPowerPH
félisten

1.4v, ha jól emléxem. Gulfiknál 1.375v. De a 90C nem egészséges, 80C a biztonságos határ.

4.0GHz és 4.2GHz között óriási különbség van. :N Van amikor 0.1v-t, vagy többet kér a +200MHz-ért. Attól függ, milyen feszen jársz. 1.36v fölött ez drasztikusan igaz. Hűteni biztosan nem tudnád, Vantage alatt is melegszik mint állat akkora feszen.

Don't Tread On Me

(#29975) mpierre válasza OldJohnny66 (#29973) üzenetére


mpierre
veterán

Már lassan ott tartok, hogy csak felejtek... :DDD , de ez jó, mert csak elfelejtem kifizetni a felest, nem kilögybölöm....

_Volkovy_: 1,4375V-on már 92°C volt az egyik mag, ezt 4,2GHz-n. Tehát vagy azért melegszik, mert sok feszt kér, vagy azért mert alacsony a vid-je...

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#29976) _Volkovy_ válasza MPowerPH (#29974) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Meghűteni még akár meg tudnám, de én speciel nem vettem észre akkora különbséget a +200MHz miatt :F
(egy ideig ment annyin, ameddig nem teszteltem ki alaposan, és kiderült, hogy instabil)
1.45V-ot nem fogok neki adni. Ahhoz bios-ban 1.5 fölött kéne lennie, és az már gyilkosság.

1,4375V-on már 92°C volt az egyik mag, ezt 4,2GHz-n.
Annyi volt beállítva, vagy ténylegesen annyit kapott?

[ Szerkesztve ]

(#29977) pincehely válasza mpierre (#29975) üzenetére


pincehely
addikt

Milyen memó!
Az enyém is 1800-on megy ugyanezzel a timing-el.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#29978) MPowerPH válasza _Volkovy_ (#29976) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát, hogy ténylegesen mennyit kap, azt ki kell mérni. Nem mindig egyezik a valós érték azzal, amit a CPU-z mutat. Blodi minimálisat felül feszelt. R3E teljesen pontos. Giga lapok talán kicsit jobban felülfeszelnek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29979) mpierre válasza _Volkovy_ (#29976) üzenetére


mpierre
veterán

Ez biosban beállított érték volt, mert a cpu-z nak nem hiszek 100%-an, szerinte 1,392V-ra droppolt a lap.

pincehely: Nagyon jó. 1600MHz-t tudja 6-7-6-18 1T időzítéssel is, 1,65V-on. Most 1,54V-on 7-7-7-18 1T-vel döcög.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#29980) _Volkovy_ válasza mpierre (#29979) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nálam is pontosan ugyanezt írja ki a cpuz, ilyen bios feszültségre.. Biztos, hogy nem jól mér?
Az az érdekes, hogy hiába van ezer lépés a feszültségre bios-ban, cpuz kb négyfélét ír ki. 1.344, aztán 1.360, 1.378, 1.392
Finomhangolásra nem nagyon van lehetőség.
Eddig volt Abit (még a régi időkből), Asus, Asrock, MSI, Gigabyte alaplapom, és bizony a Giga droppol arányaiban legnagyobbat.. Kicsit csalódás, mert egyébként szeretem. De hogy 1.39-hez 1.44-et kelljen beállítani, az erős.

(#29981) mpierre válasza _Volkovy_ (#29980) üzenetére


mpierre
veterán

"Az az érdekes, hogy hiába van ezer lépés a feszültségre bios-ban, cpuz kb négyfélét ír ki. 1.344, aztán 1.360, 1.378, 1.392"
Na, pontosan itt van a kutya elhantolva ez szoftveres "mérés". Nézd meg aida64 cpuid-del ugyanazt a feszt, nem mindig fog stimmelni a két szoft által kiolvasott érték. Sajnos ennél még van durvább is - ha elfogadjuk a cpu-z mérést közelítőnek - 1,24-1,25V körül a giga ud5 0,075V-t droppol.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#29982) tajcsi válasza _Volkovy_ (#29964) üzenetére


tajcsi
senior tag

Akkor sem értem miért nem tudnám felnyomni? Nem létezik olyan jó ram modula világon vagy?? :F

mpierre
Szerinted ha olyan modult vennék amely már gyárilag 2000mhz-es akkor se tudnám elérni ezt a sebességet? Amúgy mekkora külömbség van például 1650mhz cl7 vagy 2000mhz cl9 között ?

BMW001

Nem megyek bele, nekem TRUE nem volt, viszont tudomit beszélek mikor azt mondom, hogy Mega ráver néhány fokkal egy IFX14-re ami pedig jobb a TRUE-nál. Noctua-t meg nem mernék felszerelni a lapra, iszonyat nagy :Y Akkor már inkább egy H70 legyen.

Íme egy kép, eddig teszteltem, kicsit fáradt vagyok már nem volt türelmem tovább izzasztania procit...

kép

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#29983) MPowerPH válasza tajcsi (#29982) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát, ezzel én is így vagyok. Ha két embernek volt innen a fórumról True -ja, és Megahalems -e is egyszerre, és azt tapasztalták, hogy a True 4C-vel jobb, akkor az talán már reális. Főleg, hogy mindkettőnknél ez az eredmény jött ki. H70 nagyon gyengus. :N És ugyan az a paszta ment rá, én pl. MX3-al csináltam, ugyan azzal a ventivel, ugyan azzal a procival, ugyan olyan beállításon, és ugyan olyan szobahőn. Sajnos a Mega kicsik kevéske volt pl. a 4.4GHz-s LinX-re. Míg a True maximum 83C-n tartotta a procit

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29984) mpierre válasza tajcsi (#29982) üzenetére


mpierre
veterán

Nagyon kevés olyan proci van, ami megfutja a 4000MHz uncore-t. Ez a 4000MHz alapfeltétel. Ramtól független. 1,35V maximum mellett!

[link] Ezt olyan memóval mérték, mint ami a gépemben van.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#29985) _Volkovy_ válasza tajcsi (#29982) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Figyelj, egyszerű. Az uncore muszáj, hogy a ram dupláján fusson. Legalább.
Nálam 1600 a ram, és 3200 az uncore.
Ha 2000-es ramot akarsz, ahhoz illik 4000-es uncore-t beállítani, és ez az, ami nagyon ritkán jön össze.
(nálam már a 3400-as uncore se megy, default feszültséggel)

(#29986) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

(#29987) mpierre válasza _Volkovy_ (#29986) üzenetére


mpierre
veterán

Jó sok áramot megevett mire végzett. Nem lenne egyszerűbb egy 20 körös LinX-et futtatni?

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#29988) _Volkovy_ válasza mpierre (#29987) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

50 körös LinX az alap. De az még nagyon kevés, attól simán lehet instabil.

(#29989) Qru válasza _Volkovy_ (#29976) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem volt stabil nem csoda, hogy nem érezted gyorsabnak. Valószínűleg ott már keményen dolgozott a belső hibajvító algoritmus ami legalább annyi erődforrást emésztett fel mint amit a +200MHz adott.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#29990) _Volkovy_ válasza Qru (#29989) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Így van. :R

(#29991) tajcsi válasza MPowerPH (#29983) üzenetére


tajcsi
senior tag

Hm. És ismét hm. Az a baj, hogy minden tesztben veri a megahalems a noctua-t és az ifx14-et is...az okés, hogy itt van kettő teszt...de... :W :F

mpierre

ezekszerint 1860 7-8-20 mondhatni a legjobb?? Megpróbálom az enyémmel, hátha összejön. akkor ezért volt az, hogy ha a ramot nagyobb sebességre is állítottam meg még a procinak is nagyobb feszt adtanm nem bootolt...ehh..
Sandy-nél is ez a helyzet??

_Volkovy_

Mondjuk kezdem kapisgáááni...Majd esétr küldök még teszteket. Ha összejön...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#29992) Cybertrone válasza tajcsi (#29991) üzenetére


Cybertrone
veterán

Azt az egyszerű szabályt tessék betartani hogy az uncore mindíg legyen a ramoknak minimum a 2*-e... a többi csak a procin múlik, és azon mit milyen feszekkel visz a cucc... hűteni is kell, de csak ismételni akarom magamat 2ghz-s 24/7-es ramokról szerintem mondj le... m,ég nekem sem sikerült stabilizálni, pedig elég beteg 920-am van ! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29993) MPowerPH válasza tajcsi (#29991) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az már régen rossz, ha a Noctua -t is veri, ugyanis az a legütősebb az összes közül. :DDD

2GHz-s ramot azért érdemes venni, mert alacsonyabb frekin lazán megy az alacsonyabb időzítés is, ráadásul csökkentett feszen. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29994) _Volkovy_ válasza tajcsi (#29991) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Miért vagy abban biztos, hogy 1600-as ram menni fog ilyen időzítésekkel?
Előbb talán lődd be egy stabil, de jó tuningra a vasat, és onnan indulj felfelé. Nem egyből durrbele 1800 fölé a ramot..:F

(#29995) Cybertrone válasza _Volkovy_ (#29994) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mi az hogy 7-8-20? :DDD CL7 akar lenni? Mert akkor fasza ram kell majd 1900mhz-hez... :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29996) _Volkovy_ válasza Cybertrone (#29995) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Émmá' nehezen tudom követni, mindenesetre ambíciózus az úriember, azt el köll ismerni.
Neki 1860Mhz elég lenne 1600-as rammal, megelégszik vele.. A 2000 úgyis úri huncutság. :D

(#29997) mpierre válasza _Volkovy_ (#29996) üzenetére


mpierre
veterán

Ambíciózus... :DDD Ez jó. Beleszámolva azt, hogy kinyírhatja a cuccot... Nála sokkal tapasztaltabb kolléga is pórul járt...

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#29998) MPowerPH válasza _Volkovy_ (#29996) üzenetére


MPowerPH
félisten

Talán egy kicsit túlságosan is. Ahogy észrevettem, a saját feje után megy. Nem zavarja, hogy lassan két éve az i7-el foglalkozunk, ráadásul a többség nem is eggyel. Én már sokadik procimat és alaplapomat tapostam. Valami azért rám ragadt. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29999) Cybertrone válasza MPowerPH (#29998) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát majd rájön, ha egy fagyás után többé nem tudja használni a cuccost! :U Itt segítünk szívesen, de gyógyterapeuták nem vagyunk :D Ha neki elég egy 1600-as ramból 1800+ akkor elégg... én már 1700-nak is ösrülnék mondjuk, de 1800 az már fenomenális lenne... de az sem biztos hogy mindezt 1.65v-on tudja csóró ram... mindenesetre tőle sem kell vásárolni! ;]
Azt mondjuk tegyük hozzá hogy én inkább a magas BCLK-t választottam 24/7-re mint a magas ram órajelet...(prociszorzó belimitál engem alacsony BCLK-n ezért is választottam azt)
Meg persze az is benne van hogy 1800+mhz után instabil volt mindíg a cucc... én nem szenvedtem vele :D

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#30000) pincehely


pincehely
addikt

A Dominatorjaim Tudják az 1800-at Cl7-ben!

De azt Hiszem, hogy e felett már sajnos az Uncore limitált.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.