Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29251) mpierre válasza MPowerPH (#29248) üzenetére


mpierre
veterán

Mire kikeresném lejár a limit, de nem találom.
Az bőven 4,2GHz fölött ment ha jól emlékszem.

Szerk: Megvan.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#29252) HSM válasza mpierre (#29245) üzenetére


HSM
félisten

Turboval futja a 3,2-t, amíg 2 magot terhelsz, ha nem tévedek? Úgy nem nehéz beleférni a 90W-os keretbe, ha a proci 1/3-adát használod... :P

(#29253) MPowerPH válasza subaruwrc (#29250) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uncore -t tudtad tesztelni?

mpierre: Kösz, látom. A turbov is rátett pár lapáttal, meg ugye az 0.1v-al feljebb volt. Talán itt még 50%-on nem gáz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29254) Qru válasza MPowerPH (#29248) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1,4V felett itt már nem erőltetném az LLC-t. :(

#nincsbennetarcsi

(#29255) mpierre válasza HSM (#29252) üzenetére


mpierre
veterán

2 magig megy 3,2GHz, 4 magig a 3,06GHz, 6 mag már alapfreki.

Oké. Szerzek egy 980X-et ezt meg eladom Laraxiornak... ;] És a 980X-t is 160MHz-n fogom hajtani... A szorzót nem tudom... :DDD

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#29256) MPowerPH válasza Qru (#29254) üzenetére


MPowerPH
félisten

Oksa.

Vantage lefutott 4770-en is 4090-es Uncore -al, de kevés a pont. :(

Don't Tread On Me

(#29257) Qru válasza MPowerPH (#29256) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hibajavít. Tolj neki plusz feszt, LLC off meg off, max belekalkulálod a drop-ot. Bár azért fesz ügyileg így se szállj el, ne feledd ,hogy 32nm nem bír/tolerál annyit mint a 45nm-es 900-asok.

#nincsbennetarcsi

(#29258) MPowerPH válasza Qru (#29257) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én még finoman bánok vele. :N Többiek már 1.45v fölött járnak, én meg 1.415v körül, természetesen műszerrel mérve. Én sem akarom kinyírni, csak jó lenne egy 4.8GHz-s Vantage. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29259) Qru válasza MPowerPH (#29258) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja ha nem 24/7-re keresed akkor mehet az 1,45V lazán egy teszt erejéig attól nem lesz baja (de LLC off! akkor is).

#nincsbennetarcsi

(#29260) MPowerPH válasza Qru (#29259) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, azért kérdeztem rá. LLC-t kilőttem 1.4v fölött, de nem jutottam vele dűlőre. Igazából piszok fáradt vagyok, majd még holnap délelőtt folytatom kicsit. Aztán majd nitro alatt kell alkotnia.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29261) subaruwrc válasza MPowerPH (#29253) üzenetére


subaruwrc
félisten

4045mhz vantage cpu teszt bios szerint 1.35v tal asszem

(#29262) MPowerPH válasza subaruwrc (#29261) üzenetére


MPowerPH
félisten

Oksa, lement 4090-en is, igaz 1.354v VTT-vel. Csak a pontszám lett kevéske.

Don't Tread On Me

(#29263) subaruwrc válasza MPowerPH (#29262) üzenetére


subaruwrc
félisten

nekem se mindig adta ki a cpu score

(#29264) Laraxior válasza mpierre (#29245) üzenetére


Laraxior
titán

Neked van 24-es szorzó? :F
Nekem 21 az alap és turboval 23,ami csak 3.06GHz :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29265) MPowerPH válasza Laraxior (#29264) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ne terhelj le annyi magot és elvileg lesz Neked is. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29266) Laraxior válasza MPowerPH (#29265) üzenetére


Laraxior
titán

úgy mondod mintha dinnye lenne :D csak 6 mag van.
Nem értem... Lehet itt is engedi a magasabb szorzót egy aktív magnál? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29267) MPowerPH válasza Laraxior (#29266) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD Szerintem igen. LinX-ben állítsd be a szálakat, és nézd meg.

Kicsit még gamelek, aztán ránézek, 4.5GHz-n meglesz a 24/7 stabil.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29268) Laraxior válasza MPowerPH (#29267) üzenetére


Laraxior
titán

kicsit kevés lenne az egy mag..főleg hogy már a gépen van a Crysis 2 multi :D
marad így 4200MHz-en,23-as szorzóval :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29269) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Én nem tom mi lehet. BFBC2 -özök, és már másodszor hirtelen megáll a gép, de úgy, hogy a lapból a tápfesz is elmegy. Tápon nyomok egy ki-be kapcsot, akkor lesz újra áram a lapban.

Don't Tread On Me

(#29270) Cybertrone válasza MPowerPH (#29269) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az a nem semmi... áramszivárgás van a gépedben :DDD :DDD :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29271) MPowerPH válasza Cybertrone (#29270) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem értem mi lőhette. :F Most ok.

Don't Tread On Me

(#29272) Cybertrone válasza MPowerPH (#29271) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nálam is hülyéskedik néha a BFBC2... néha bedob egy fehér képernyőt, és kb 3 sec mulva mintha mi sem történt volna :DDD :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29273) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Az RIIIE- ről hallani sem akarok a továbbiakban. Próbáltam BCLK-t nézni, de 230-nál meg sem mukkant. Bloodrage -ben bezzeg 230-on lazán ment a LinX is, nem hogy bebootolt. :)

Don't Tread On Me

(#29274) MPowerPH válasza MPowerPH (#29273) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, 240-en még a boot -ig eljutott. :DDD Csira egy csóró lap ez. ;]

Don't Tread On Me

(#29275) Cybertrone válasza MPowerPH (#29273) üzenetére


Cybertrone
veterán

A lényeg hogy mobilról be lehessen kapcsolni a cuccot, nem az hogy faszán menjen :DDD :DDD :DDD Még mindíg csak dual ch megy? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29276) MPowerPH válasza Cybertrone (#29275) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze...de javítható. Az már nem az én feladatom lesz, a volt tulajra bízom, ahogy megbeszéltem vele. Egyébként jó kis lap, de nálam nem a legjobb. Sok feature azért kemény, LN2 -re meg talán a legalkalmasabb. De a proci nem ebben megy a legjobban. :N

Most megnézem azt a LinX-et.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29277) Cybertrone válasza MPowerPH (#29276) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mit kell cserélni a lapon? mi halt meg? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29278) MPowerPH válasza Cybertrone (#29277) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt már off-ba teszem. :) Megsérült a nyáklap. Valaki az 1366-os hűtőjét durván rakta fel, és az alsó memslot közeli lefogató lyuk mellett kb. 6 réz szál elszakadt. Úgy kell elképzelni, hogy kis mélyedés, és kilátszanak a réz színű csatornák 2x3mm -es részen.
De úgy néz ki nem olyan súlyos, és áthidalható, sőt, talán kitölthető.

Itt jött az, hogy ki lehetett...mert nekem nincs 1366-os lefogatóm a True -hoz, és elsőnek egy régi Quad 775-ös hűtőt raktam fel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29279) Cybertrone válasza MPowerPH (#29278) üzenetére


Cybertrone
veterán

Gratulálok a szakbarbár emberkének... :W Javítás után apró lessz a vége? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29280) MPowerPH válasza Cybertrone (#29279) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajnos az nem derül ki soha, hogy ki volt. Nem tudom mi lesz vele, nem az én hatásköröm. De természetesen fel lesz tüntetve, hogy mi volt a lappal. :R

Don't Tread On Me

(#29281) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Közben egy kis LinX 4512MHz-n, megint a kevés mem miatt alacsony a GFlops, meg lehet itt már nem olyan szép a skálázódás LinX alatt. Ellenben máshol észrevenni a +100MHz-t. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29282) pincehely


pincehely
addikt

Beszereltem a Noctu nh d-14-et.
10 fokot ver a coratorra, csak sokkal halkabb annál.
Úgy látom hogy megérte a cserét.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#29283) Motion_Blur válasza MPowerPH (#29281) üzenetére


Motion_Blur
félisten

ez mennyire brutális... ilyen kevés fesszel... szerintem rakd be ide, még itt se látni ilyen eredményt :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29284) OldJohnny66 válasza pincehely (#29282) üzenetére


OldJohnny66
tag

Biztos voltam benne, hogy nem fogsz csalódni! :N

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#29285) MPowerPH válasza Motion_Blur (#29283) üzenetére


MPowerPH
félisten

Oh, kösz. :R Holnap beteszem. :)

Egyébként egy 980X itt is van, ami nem mindennapi. 4610MHz -hez kellett neki 1.344v. :Y

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29286) MPowerPH válasza MPowerPH (#29285) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erre rápróbálok, lehet nálam is sikerülhet. :)) 4500-on csinálok egy 1 órásat, megnézem kevesebb fesszel, hátha. Jó lenne 1.3v alá bemenni, akkor van esély a 4.6 -ra is ilyen feszen.

Don't Tread On Me

(#29287) Lacc88 válasza HSM (#29225) üzenetére


Lacc88
senior tag

értem . most csak 2 giga ramcsi van benne ...... majd lesz több is .

Köszi srácok . :R

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#29288) HSM válasza Lacc88 (#29287) üzenetére


HSM
félisten

Mármint nem méretben, hanem sebességben kevés a ram a linkelt képen. 4Ghz fölött már illik a rammal az 1600-as magasságokban lenni, nem az 1200-asokban. ;) Meg az se biztos, hogy jót tesz, hogy csak DC. :)

[ Szerkesztve ]

(#29289) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, sikerült javítani. Most jöhet a 4.6GHz, 24/7 -re talán az is belefér. :))

Don't Tread On Me

(#29290) Qru válasza MPowerPH (#29289) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Korrekt, főleg a hőfokok.

#nincsbennetarcsi

(#29291) MPowerPH válasza Qru (#29290) üzenetére


MPowerPH
félisten

True -t kicsit meg moddoltam. Backplate -re került még egy kis alátét, a hűtőn pedig 2db UltraKaze 3k feszít. :DDD Ez hozott több mint 10C-t. Meg megy a klíma szellőzése, ablakot nem nyitok, mert jön be a smog. :W

Don't Tread On Me

(#29292) Motion_Blur válasza MPowerPH (#29289) üzenetére


Motion_Blur
félisten

azt a ***** életbe de megy ez a proci :R

ilyet nem láttam még xtremesystem-en se eddig...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29293) Qru válasza MPowerPH (#29291) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

TRUE meghálája a magas légszállítású ventiket az fix mert ugye elég sűrűn lamellázott. :K

#nincsbennetarcsi

(#29294) mpierre válasza MPowerPH (#29289) üzenetére


mpierre
veterán

Mi vaaaan...? :Y

Mennyi luftot szállít így a 2 db kopter?

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#29295) Cybertrone válasza mpierre (#29294) üzenetére


Cybertrone
veterán

Inkább mennyi a hangja a 2 kopternek :DDD Szerintem a gép mellet only fülhalgató... Mellesleg erre még számolj rá majd pár fokot mert még nincs házban a cucca... egyszer csak bekerül egy házikóba!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29296) MPowerPH válasza Cybertrone (#29295) üzenetére


MPowerPH
félisten

Házban hűvösebb. :) Ott van szellőzés, asztalon nincs, csak a prociventi. Passzívan itt nem tudom használni a True -t, míg házban lazán tudtam, persze defaulton. :)
Egyébként nem olyan vészes, szól a zene. :DDD

Egyébként darabonként 133.60 CFM a légszállítás.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29297) Cybertrone válasza MPowerPH (#29296) üzenetére


Cybertrone
veterán

:DDD Hát a hang engem sem igazán zavarna, csakhát kedves páromat már inkább zavarná a süvöltő hang, én elvagyok a gép mellet ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#29298) MPowerPH válasza Cybertrone (#29297) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na mind1, imádkozok, hogy ez most ami fut ne dobja el magát. Azért jó kis lap ez az R3E. Bloodrage -ben hétvégén nézem meg, mit mutat. Lesz összehasonlítási alap.

mod: ahogy leírtam eldobta a 10. körben. :((( Lehet a hibás slot miatt dobál el, kicsit visszaveszek a memókból.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29299) MPowerPH válasza MPowerPH (#29298) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor most marad ez a részeredmény, itt dobta el a 10. -nél. :( Ezt kell stabillá varázsolnom. Holnap majd tovább foglalkozok vele.

Don't Tread On Me

(#29300) tom_tol válasza Cybertrone (#29297) üzenetére


tom_tol
addikt

a gtx580 100%-n hangosabb mint a kaze sokkal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.