Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-18 18:36:55

LOGOUT.hu

A topik mindazokhoz szól akik foglalkozni szeretnének, vagy már foglalkoznak vasútmodellezéssel. Nem csak szegecs számláló technikákról szól az oldal, elfér rajta minden ami modellvasút. Vagyis a legpontosabb, profin kivitelezett modelltől, a házilagosan, papírmasé-fűrészpor technikával készült terepasztalig bármi.
Új vagy régi, digitális vagy analóg, bárki bármilyen témával jelentkezhet, hogy a közösség okuljon, szórakozzon általa. Kiállításokon készült képekkel, vagy a saját alkotásokról készült fotókkal és persze megfelelő magyarázó szöveggel a képekhez.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) YanezTTrain válasza pirosvilamos (#797) üzenetére


YanezTTrain
tag

Igen! A TT pályatervrajzok adta az ötletet a felső állomás kialakításához. Így evvel a két nagy ívvel sokkal kisebb emelkedést lehet építeni, azon gond nélkül felmegy szerintem bármilyen szerelvény, anélkül, hogy megpörögne, vagy visszacsúszna. Muszály felvinni a pályát legalább 90 mm magasra a felső vezeték miatt. Annyi elég, mert alagútban nem cicózunk, bazi rézdrót, örök darab a felső vezeték. Az alsó állomás vágányzatán dolgozom még kicsit. Ott asszem lesz még varia egy két iparvágányt bevarázsolok valahogy, tolatás minden mennyiségben.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#802) YanezTTrain válasza sanyi4012 (#800) üzenetére


YanezTTrain
tag

Gyakorlatilag két szintes a pálya, az alapszinten egy kétvágányú fővonal, ez lesz villamosítva. A belső pályából ágazik ki a mellékvonal ami nem lesz villamosítva. Legalábbis egy ideig biztos nem. A hely nem túl nagy 220x125 cm áll rendelkezésre ide kellett bezsúfolódnom a vasúttal, de úgy néz ki, lassan sikerül valami értelmeset alkotni.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#803) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok frisitetem az oldalam tt meg tekinthetö!:[link]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#804) sK0t


sK0t
tag

Czo's Gallery Engine

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#805) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Yessss!!! Egy 4-tengelyes LIMA hűtő from Vatera!

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#806) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Megérkezett a csomag! Váltók, trafó, sín hegyek!

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#807) jákob13 válasza YanezTTrain (#806) üzenetére


jákob13
tag

Szia nekem is meg jötek a váltok az egyik levolt égve de már az is megy elektromosan meg javitotam

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#808) sanyi4012 válasza YanezTTrain (#806) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

de úgy is megoldható mintha két asztal lenne egymáson és két külön ovál pálya

(#809) sanyi4012 válasza YanezTTrain (#806) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

heeeeeegy?
azt meg hogyérted?
hamár úgyse túl nagy asztal akkor már csináld magad nem?
úgy jobb és szebb,élethűbb

(#810) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

hát az első szint mivel majdnem kész van,és a régi asztalrészen szinte csak átutazó van (nem kell a proginak érzékelőt betenni bár a azt a programot szereztem meg teljesen ingyen ahol sokhelyre nem is kell)így elkezdtem a terepítést és persze egyből heggyel és egy tóval.

(#811) YanezTTrain válasza sanyi4012 (#810) üzenetére


YanezTTrain
tag

Persze. Hegyet mindent magam csinálok. A síneken és a vonatokon kívül minden házi készítés. Épületek főleg.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#812) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Most az alapszint pályája összerakásával próbálkozom. Onnan megyünk majd feljebb egy szinttel. Vannak ötleteim.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#813) sanyi4012 válasza YanezTTrain (#811) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

jaaaaaaaaaaaa!
hogy hegynyi mennyiségü sín stb. érkezett!
áhá értem már :D

(#814) pirosvilamos válasza sanyi4012 (#813) üzenetére


pirosvilamos
tag

:C :C :C :C
:R :R

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#815) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Alakul, az alapszint állomása már összeállt...

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#816) pirosvilamos válasza YanezTTrain (#815) üzenetére


pirosvilamos
tag

Holnap jön egy kisebb adag H0-os cucc (mozdonyok, trafók, PIKO váltók stb)
Vasárnap nálam lesznek Miskolcon, ha érdekel.
Képeket teszek majd fel előre.

Üdv

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#817) YanezTTrain válasza pirosvilamos (#816) üzenetére


YanezTTrain
tag

Üdv!

Egy két dolog lehet érdekel, ha lesznek képek akkor nézelődöm majd. Szépen alakul az asztal kezdeményem. Szeretnék hétvégén már egy-két próbakört futni a fővonalon. A mellékvonal terve megest módosult. Lehet, hogy nem csak egy fejállomás lesz, úgy néz ki, hogy hely lesz és akkor PIKO pályatervek 26-os pálya megy a felső szintre egy összekötő vágánnyal a fővonalhoz.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#818) Kraptor


Kraptor
őstag

[link]

Végleges terv.

(#819) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok az szeretném meg kérdezni hogy a fuggerth váltom álitomüve fel melegszik ez normális??És ha meg volt olvadva a háza az egyik váltómnak de meg javitotam nem lesz vele több gond?Azért mert a drotok ösze értek!!

Pirvátban ha lehet!!

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#820) YanezTTrain válasza jákob13 (#819) üzenetére


YanezTTrain
tag

Fuggerth váltónál ez normális dolog. Elég gyengécske szerkezet, nincs benne végállás kapcsoló, ameddig nyomod a gombot addig feszültség alatt van a tekercs. A Zzemoki boltból tudsz rendelni egy kerek elektromos kütyüt ezt a váltók közös vezetékébe kell beépíteni és megszűnik a leégés veszély ez a bigyó felveszi a felesleges áramot. Ha megjavítottad a váltót valszeg addig működni fog amíg újra túláramot nem kap. Védekezés ellene lásd mint fentebb.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#821) jákob13 válasza YanezTTrain (#820) üzenetére


jákob13
tag

Hol van ilyen bolt?

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#822) Savanya


Savanya
addikt

Segitséget szeretnék kérni : van jó pár PIKO H0-ás mozdonyom ,mindenféle vasuti kocsijaim, váltóim , síneim , épületek és egyébb kellékeim . Hol lehet eladni ???

Mobilszámom: 70-516-8068

(#823) jákob13 válasza Savanya (#822) üzenetére


jákob13
tag

Szia a teszvesz.hu-n és a vetereán!!!

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#824) YanezTTrain válasza jákob13 (#821) üzenetére


YanezTTrain
tag

www.zzemoki.hu oldalon megtalálod őket Budapesten a 13-ik kerületben van. De elküldik postán is a cuccot.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#825) YanezTTrain válasza Savanya (#822) üzenetére


YanezTTrain
tag

Esetleg valami listát közzétehetnél itt is. Engem pl. teherkocsik érdekelnének.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#826) pirosvilamos válasza Savanya (#822) üzenetére


pirosvilamos
tag

Üdv!
Akár nálam is :)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#827) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Kaptam egy zacsek alkatrészt. Úgy néz ki egy E 69-02 lesz belőle, ha sikerül összerakni... Van pár hiányosság...

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#828) Kraptor válasza Kraptor (#818) üzenetére


Kraptor
őstag

Azannya..elég drága a sín...lehet, hogy jegeltetem a projektet...legalább lett egy jó nagy asztalom...:)

(#829) YanezTTrain válasza Kraptor (#828) üzenetére


YanezTTrain
tag

Hát a váltók nem olcsóak az tény. Csináld a pályát régi fajta U profilos sínből úgy a felébe sem fog kerülni. Egy Tillig váltó áráért kapsz 5-6 régebbi TT hobby vagy Zeuke váltót. Amúgy tegnap jártam egy modellboltban, hát nem ára van TT vasútnak.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#830) Kraptor válasza YanezTTrain (#829) üzenetére


Kraptor
őstag

Az sajna nem néz ki olyan szépen, szerintem sajna jegelés lesz ebből, nem csak azért mert drága, hanem a gazdasági helyzet miatt is...:(

(#831) jákob13 válasza Kraptor (#830) üzenetére


jákob13
tag

Szia pl itt vanak tt sinek jelzök váltok trafók :[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#832) YanezTTrain válasza Kraptor (#830) üzenetére


YanezTTrain
tag

Ha szépen megcsinálod az ágyazatot akkor a talpfa szinte nem is látszik. Beépítés előtt szétkapod a síneket, talpfát lefested szürke vagy barna matt modellfestékkel, a sínszálakat rozsdavörös lakkal. Ha szépen csinálod és az ágyazatot is rendesen megépíted szinte észre sem venni, hogy nem modellsínt használsz. Pepecs munka az biztos, de nagyon sokat lehet spórolni vele a pályaépítés költségein. Váltókat meg vegyél csak TT hobby gyártmányt, annak le lehet szerelni az állítóművét. El tudod dugni épületbe, vagy az asztal lapja alá. Ahhoz is gyártani kell közdarabokat az állítómű és a váltó közé, de itt megint nagyot fogsz a pénztárcádon és még jól is néz ki, mert annyi állítómű sem látszik mint a Tillignél. Végül is modellezünk nem? Ez a hobby a kreativításról is szól valahol. No meg kompromisszumokról.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#833) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

"Fröccsöntött kék" MECHANO dízel magyaros festéssel. Világítás LED-re átalakítva menetirányba világít.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#834) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Ez pedig a zacsekban kapott E69-02 mozdony. Kellett bele egy fogaskerék, az ablakok üvegezése nem volt meg, ütközők és kapcsolók. Alváz és tető átfestve szürkére, idétlen fémszínű áramszedő pedig pirosra. Működik. Igaz nem csak a kinézete múlt század eleji, de a hangja is!

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#835) jákob13 válasza pirosvilamos (#603) üzenetére


jákob13
tag

Szia fugerht nem jó már igy is meg jártam velük le éget egy sajna az sztem kuka mert kézel se megy már mert meg olvadt az egész ház piko váltoid meg érkeztek már????

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#836) pirosvilamos válasza jákob13 (#835) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!
Egy darab balos jött, 1000 HUF, ha kell.
Ha nem, akkor másnak 1000 HUF.
A másik forrásom 1500-ért adja...

Üdv

Jah, mozdonyok jöttek, képek holnap :)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#837) jákob13 válasza pirosvilamos (#836) üzenetére


jákob13
tag

Szia most nincs rá pénzem de ha lesz szolok.

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#838) pirosvilamos válasza jákob13 (#837) üzenetére


pirosvilamos
tag

Üdv!

A "kukolj " szó helyesen : kukkolj....

Egyéb:

Eladó H0-os modellek megtekinthetőek a H0 modellek mappában az Indafotón

Árak megegyezés szerint

Vasárnap Miskolcon a Börzén nálam lesznek.

Van még 2 db eladó FZ1-es trafóm is, 3000, illetve 4000 HUF áron.

Kérésre képeket is adok :)

Üdv

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#839) YanezTTrain válasza pirosvilamos (#838) üzenetére


YanezTTrain
tag

Hi!

Az a 3000 forintos Fz1 Milyen állapotban van? Ha külsőleg csúnyácska az nem érdekes, csak működjön, úgyis vezérlő asztalban lenne. Kiégett zárlatjelző, bimetál betegség se gond.
Lassan abba a stádiumba jut az asztal mikor már lehet gondolni az elektromos szerelésre is. Néhány képet csinálok hét végén az eddigi eredményről és közszemlére teszem. Képeket hol is lehet megnézni a gépekről? Egy linket beszúrnál az eléréshez?

[ Szerkesztve ]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#840) pirosvilamos válasza YanezTTrain (#839) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!

Nyomom a linket: Trafó is

Ezen belül megtalálod a H0 modell albumot
A trafó működik ,kivülről csúnya :)

Üdv

[ Szerkesztve ]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#841) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy az emelkedöt mi en fábol lehet csinálni ami hajlik anyit???

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#842) pirosvilamos válasza jákob13 (#841) üzenetére


pirosvilamos
tag

Nem kell ahhoz hajlós fa...

Rétegelt lemezből csináld, ahol kell, alátámasztva.
Csak az emelkedés mértékére figyelj.
Ha túl meredeket csinálsz, el fognak kaparni a mozdonyaid, főleg hosszabb zerelvények élén...

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#843) jákob13


jákob13
tag

Szia köszi az infot.Figyelni fogok rá.

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#844) pirosvilamos válasza jákob13 (#843) üzenetére


pirosvilamos
tag

Ajánlott emelkedés: 1 méteren 4 cm
csak a matek miatt :))

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#845) jákob13


jákob13
tag

Szia nekem kb 1,5 méteres de a végén vissza megy egy váltóval.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#846) YanezTTrain válasza pirosvilamos (#844) üzenetére


YanezTTrain
tag

Hát igen, kicsit romos az az Fz1, de ha müxik, akkor érdekel. Vezérlő asztalban nem látszik, legfeljebb jobban szellőzik! :D Gorilláért mire gondoltál? Ilyenek jártak át magyar országra, ha jól emlékszem.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#847) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Szintén kis info emelkedő építéshez.

Nekem 1,87 méter állt rendelkezésre, a 8,5 cm magasságeléréséhez. Ezen az emelkedőn Piko Taurus 3db. Bhv kocsival simán felmegy, 6 tengelyes Mechano dízel is felbaktat 5-6 kisebb teherkocsival, kéttengelyes E69 3 kéttengelyes személykocsit tud felvinni. Ez valamivel meredekebb emelkedő mint 4cm 1 méteren. Lehet legjobban akkor jársz, ha végleges beépítés előtt kipróbálod az emelkedőn a vonatokat.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#848) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Hát itt tart a project február utolsó napjának reggelén. A fővonal vágányzata és az emelkedő íves része már rögzítve van, próbaköröket futottak a gépek rajta, minden rendben. A felső szint vágányzatát most le kell szednem mert következik az alagút felső vezetékesítése. Ezt később marha nehéz lenne megcsinálni. Felső vezeték tartó oszlopoknak brutális ára van tehát azt is házilag vagyok kénytelen csinálni.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#849) pirosvilamos válasza YanezTTrain (#846) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!
Az FZ1 működik, tegnap kimértem.
Amúgy nem lyukas, csak átlátszó műanyaggal van foltozva :)

A Gorilla csak ma (meg holnap), és csak neked 9K HUF
Ilyen még ma is jár be hozzánk, a Goldonit, meg a Jaroslav Haseket szokták hozni Gorillák.

Holnap Miskolcon megtalálható vagyok!!!

Üdv

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#850) jákob13 válasza YanezTTrain (#848) üzenetére


jákob13
tag

Szia a képen lévő állomás az papirból készült?És már van neve?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.