Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-18 18:36:55

LOGOUT.hu

A topik mindazokhoz szól akik foglalkozni szeretnének, vagy már foglalkoznak vasútmodellezéssel. Nem csak szegecs számláló technikákról szól az oldal, elfér rajta minden ami modellvasút. Vagyis a legpontosabb, profin kivitelezett modelltől, a házilagosan, papírmasé-fűrészpor technikával készült terepasztalig bármi.
Új vagy régi, digitális vagy analóg, bárki bármilyen témával jelentkezhet, hogy a közösség okuljon, szórakozzon általa. Kiállításokon készült képekkel, vagy a saját alkotásokról készült fotókkal és persze megfelelő magyarázó szöveggel a képekhez.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) MaciG


MaciG
addikt

Üdv!

Az ügyben érdeklődnék, hogy a közeljövőben van-e terveben, hogy lesz valahol az országban vasútmodell kiállítás?

BANZAII

(#5952) rita7107 válasza MaciG (#5951) üzenetére


rita7107
aktív tag

Egy kicsi állandó kiállítás létezik Székesfehérváron.

https://www.facebook.com/Vas%C3%BAtmodell-Sz%C3%A9kesfeh%C3%A9rv%C3%A1r-1048252258521430/

(#5953) Batman2


Batman2
őstag

Vagy két hete lehet egyáltalán beltérben is valamilyen rendezvényt tartani, szerintem ősznél hamarabb nemigen lesz semmi vasútmodell.
Ugyan júniusban szokott lenni rendezvény, talán a Veresegyházi is valamikor ilyenkor szokott lenni, de nemigen lesz még.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#5954) br120 válasza Batman2 (#5953) üzenetére


br120
csendes tag

Holnap lesz FMH börze a Fehérvári úti Fővárosi Művelődési Házban.

(#5955) Batman2 válasza br120 (#5954) üzenetére


Batman2
őstag

Arról már lekéstem, de azért köszi mindenki nevében !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#5956) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok,

ezt a vidit keresem magyarul. Köszönöm, ha küldtök egy linket. :R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5957) Batman2 válasza Eastman (#5956) üzenetére


Batman2
őstag

Angolul is most hallok róla előszőr, nem hogy magyarul.
Annyit dobott ki a kereső, hogy "Gyerekjátékok felnőtteknek" sorozat, 2009-2014,
esetleg TVben mehetett valamikor, de hogy magyarul is, azt nem tudom.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#5958) Nekton válasza Batman2 (#5957) üzenetére


Nekton
aktív tag

Sziasztok!

Az egy másik sorozat volt. Két részben is volt vasútmodell, amiben egy régen felszedett vasútvonalon mennek végig modellvasutakkal. Érdemes megnézni. Anno a Spektrum adta James May játékai címen.

A reassembler nem jelent meg magyarul.

Ebben elvileg azt a gyerekkori készletet rakja össze, aminek a mozdonya leégett a másik filmben.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5959) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Gyerekkori álmom egy terepasztal. Rengeteg H0 sínem és modellem van meg egy PIKO pályatervfüzet gyerekkoromból. Viszont hely hiányában a H0 kiesik. El kezdtem gyűjteni N méretű dolgokat (3-3 teherkocsi-személykocsi és egy kis gőzmozdony). Viszont nem tudom milyen fajta sínt érdemes venni, mert sajnos nem ismerem őket. Nagyon egyszerű terepasztalt szeretnék, sima kör, talán 2 váltó, csak kellene egy terv, ami alapján tudnám, hogy mit vegyek. Tudnátok-e segíteni? Köszönöm előre is.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#5960) Nekton válasza Deer76 (#5959) üzenetére


Nekton
aktív tag

Szia!

Ez egy elég kihalt topik. Érdemes lenne feltenned a kérdéseidet az Index N-es fórumán, vagy ugyanott a terepasztalos, vagy a vasútmodellezés topikokban.

Én csak belekóstoltam az N-be. Sok szempont és sok gyártó van, így nem is olyan egyszerű a kérdés. Nekem pl. nem volt fix asztalom. Nem voltak rögzítve a vágányelemek, ezért a KATO vágányanyaga volt a megfelelő, mert az nem esett szét. Könnyen kezelhető volt és meg is tudtam rendesen fogni. Neked asztalra kell. Számít nyilván az ár, a beszerezhetőség, a geometria, az élethűség. Szóval a fenti három fórumot javaslom.

Jó modellezést! :K

Szerk!

Ja! Pályatervek vannak fent a neten.
Itt pl. tudsz szűrni méretre is és le is töltheted a szerkeszthető tervet, de érdemes megnézni a többi méretarány terveit is, hátha megtetszik valami és áttervezet N-re.

http://www.scarm.info/layouts/track_plans.php

Az Indexes fórumon a Vasútmodell szakirodalom topikban tudsz kérni N-es pályaterv füzeteket.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5961) Deer76 válasza Nekton (#5960) üzenetére


Deer76
aktív tag

Köszi szépen, akkor szétnézek ott. :)

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#5962) ArthurShelby válasza Batman2 (#5907) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Van valami általános karbantartási javaslat?
Pl a sínek/kerekek tisztítására, mozdony/kocsik karbantartására?

Pl a porral való harcot ti hogy veszitek fel, hogy porszívóztok?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5963) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Találtam a padláson egy halom régi TT alkatrészt. Jó 25 éve vettem, hogy majd egyszer építek terepasztalt, de nem lett belőle semmi. Van vagy 20db váltó (egyenes és íves), rengeteg sín, egy Roco trafó és egyebek. A legtöbb 0km-es. Tudnátok segíteni, hol lehetne eladni és kb. mit kérjek érte?

A tudomány a valóság költészete!

(#5964) rita7107 válasza Vesa (#5963) üzenetére


rita7107
aktív tag

Facén van ilyen csoport.
Viszont 1-2 kép + db szám összeírás nem ártana. Anélkül nehéz bármit mondani.

(#5965) Vesa válasza rita7107 (#5964) üzenetére


Vesa
veterán

Köszi! Az a baj, hogy nincs facém...

[Trafó]
[Egyenes váltók]
[Egyenes váltó]
[Íves váltók]
[Tehervagon]
[Személy]
[Konténeres]

15db egyens váltó
4db íves váltó
50db egyenes sín
20db íves sín
2db ütköző
1db egyenirányító sín

Meg pár egyéb, pl, további vagonok, egy híd, házak stb. kb. ilyesmi

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#5966) V/ válasza Vesa (#5965) üzenetére


V/
titán

A német eBay-en keress hasonlókat és a Vaterán. Látni fogod hogy milyen állapotúak milyen áron vannak.

(#5967) Vesa válasza V/ (#5966) üzenetére


Vesa
veterán

Annak a facebook közösségnek a címét meg tudjátok adni? Családban van olyan, akinek van FB acc-ja, vele feltetetném. Maximum nem írok árat aztán majd mondanak rá valamit. Nem a pénz az érdekes számomra, de kidobni se akarom, hátha valakinek jól jön még akinek régi rendszerű asztala van. Ilyenekből 0km-est nem sűrűn találni, X sok éve nem gyártják már.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#5968) V/ válasza Vesa (#5967) üzenetére


V/
titán

MODELL VASÚT ADOK-VESZEK
és ez TT vasútmodell
A tieid kiváló állapotúak és így sokat érnek. A konténerest 29,9 €-ért hirdetik.

[ Szerkesztve ]

(#5969) Vesa válasza V/ (#5968) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm a segítséget! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#5970) br120 válasza Vesa (#5967) üzenetére


br120
csendes tag

120-as kórterem [link] Itt kérhetsz beárazást és hirdethetsz is.
TT Modellvasút Kedvelőinek Klubja [link] Itt csak beárazás. Ha jól tudom , ennek a csoportnak az adminjai hozták létre a TT 1:120 modellvasút adok veszek [link] csoportot adás-vétel céljából , úgyhogy itt csak hirdetés.

Vaterával és eBay-el csak óvatosan a beárazást , mert időnként eléggé elrugaszkodott árakat tudnak megadni a hirdetők , pl a fent említett konténerkocsi se fog elmenni közel 30 Euro-ért , még Németben se. Nálunk kb 4-5000,- lehet az ára. A barna tehervagon (önürítős) meglepően kelendő , az megér legalább 3000-et , de lehet , hogy 4000-ért is elviszik. A trafót 10-15e körülire saccolom (egy hasonló tudású újonnan majdnem 30e). Az egyenes váltók darabjáért lehet , hogy megadnak 2500-at , az ívesekért 500-al többet. A többi sínanyag kb 5-6000,-

(#5971) Vesa válasza br120 (#5970) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm, ez is nagyon hasznos volt! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#5972) tomisanzero


tomisanzero
tag

Sziasztok! Nagyon amatőr vagyok modellvasút terén. Van egy kb 20 éves Mehano H0 méretű szettem, egy alap oval pálya az egész, I profilú sinekkel. Ezt szeretném kibővíteni, legalább egy kézi váltós, kanyargósabb pályára. Tudnátok küldeni, linkelni egyszerűbb, kis méretű pályaterveket, lehetőleg olyat, aminek a darabjait meg is tudom vásárolni nagyobb eséllyel használtan, ha valamelyik megtetszik? Köszönöm előre is!

(#5973) rita7107 válasza tomisanzero (#5972) üzenetére


rita7107
aktív tag

Szia.
Az 1.oldalon találsz egy két pályatervet. Igaz nem Mechano, de kezdőknek megfelelő. Illetve van a 2-3. linken szakmai fórum
1. [link]
2. [link]
3. [link]

(#5974) Imy


Imy
veterán

Mozdony, illetve kocsi modellek 3D nyomtatását valaki végezte? Honnan lehetne letölteni ingyenes és működő modelleket?

(#5975) Batman2 válasza Imy (#5974) üzenetére


Batman2
őstag

Én eddig csak fémből készül maszek modellekről hallottam, illetve láttam is, +d nyomatottat nem.
De 3D nyomtatással szinte mindent meg lehet csinálni, bizonyára ezt is.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#5976) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Gondoltam felújítom a nálam lévő mozdonyokat, valami bevált taktika van a roszdás/szürke sínek javítására? U profil mind.

Mozdonyok szét lesznek szedve és rendberakva.

(#5977) rita7107 válasza laskr99 (#5976) üzenetére


rita7107
aktív tag

Sajnos azok inkább cserére szorulnak. Igazán nem lehet a rozsdás sínnel mit kezdeni, hiszen a fő réteg sérült meg.

(#5978) laskr99 válasza rita7107 (#5977) üzenetére


laskr99
addikt

Fő réteg?
Egy kb menthetetlen darabon rápróbáltam a 600-as csiszpapírt, majd a 2000-res papírt. Szép lett a sín megint, mármint szép fényes, egyenletes.(nagyon rohadt+elég nagy _.-'-._.-'-._ szerű hajlás volt benne 3 helyen.

[ Szerkesztve ]

(#5979) rita7107 válasza laskr99 (#5978) üzenetére


rita7107
aktív tag

Az hogy mennyi ideig lesz ilyen fényes azzal várjál 1 hónapot. Ha addig nem üt vissza a "rozsda" akkor szerencséd van. Nekem 1 évet állt kicsit párásabb helyen, és sajnos menthetetlen volt a sin. Hiába csiszoltam fényesre kb. 1 hónap után ismét előjöttek a foltok.

(#5980) laskr99 válasza rita7107 (#5979) üzenetére


laskr99
addikt

Most nemzetközi csoportban citromsavat ajánlották.

(#5981) rita7107 válasza laskr99 (#5980) üzenetére


rita7107
aktív tag

Na azzal nem próbáltam.

(#5982) pirosvilamos válasza laskr99 (#5980) üzenetére


pirosvilamos
tag

Engedd el, vegyél profilsínt...Próbálkoztam mindennel IS, TT-ben, de ami biztos, csere lesz

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#5983) laskr99 válasza pirosvilamos (#5982) üzenetére


laskr99
addikt

Kisebb rozsda foltoknál is?

Most próbálom amim van abból kihozni a lehető legjobbat. A profilsín baromi drága :U

(#5984) laskr99


laskr99
addikt

Üdv!

Mozdonyok/vagonok kenésére mit használtok?

Gondolkodtam a gyári beszerezésére. Mennyire lehet gyártót keverni?
Piko olcsóbb mint a roco pl zsírban, olajban meg fordítva.

Annyira spórolni nem akarok a kenőanyagon, mert a vonatok drágábbak mint bármi más :))

(#5985) Nekton válasza laskr99 (#5984) üzenetére


Nekton
aktív tag

Szia!
Nálam Roco zsír van és Fleischmann olaj. Bevált Z és H0-ban is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5986) laskr99 válasza Nekton (#5985) üzenetére


laskr99
addikt

Áh most nézem, hogy a roco és fleischmann olaj ugyan az, csak utóbbi fele annyiba kerül webshopban. Jó nagy turpisság :DDD

(#5987) Nekton válasza laskr99 (#5986) üzenetére


Nekton
aktív tag

Igen. Egy cég a kettő már pár éve. Nem is láttam, hogy átcimkézték az eredeti Fleischmann olajat és dupla áron kínálják. :Y

Az adagolóját felejtsd el. Az olajat és a zsírt is kis órás csavarhúzóval viszem fel és még azt is lehúzom az üveg szélén. A kevesebb több! Itt határozottan érvényes. :K

(#5988) laskr99 válasza Nekton (#5987) üzenetére


laskr99
addikt

Már mindegy, elég nagy cseppek lettek ott :DDD

(#5989) Nekton válasza laskr99 (#5988) üzenetére


Nekton
aktív tag

Háát... Inkább itasd fel!

Ha bemegy a motorba, az zárlatos lesz a beragadó kefeportól.. Más helyeken meg csak megfogja a koszt.

Oersze ha antik 0-ás tinplate mozdony, akkor nem szóltam.
:))

(#5990) laskr99 válasza Nekton (#5989) üzenetére


laskr99
addikt

Modern mozdony, kardános, a motornak van egy lyuk benne, a tekercseket látod alulról, és annak full nyitottnak kell lennie :Y

Roco 63614 és Piko Vectron.

(#5991) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Sziasztok,

Abszolút kezdő vagyok a témában.
Létezik , hogy Pico és Marklin vagon nem szeret egyszerre , egyidőben ugyan azon a sínen lenni ? :F
Pico sín , pico vagonok, pico mozdonyom van. Vettem 2 marklin vagont. Ha ráteszem a 2 marklint , a mozdony megáll, vagy el sem indul.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#5992) laskr99 válasza Ghostman78 (#5991) üzenetére


laskr99
addikt

Igen, mert a marklin AC a piko DC. A marklin kerék nincs szigetelve, zárlatot okoz.

[ Szerkesztve ]

(#5993) Nekton válasza Ghostman78 (#5991) üzenetére


Nekton
aktív tag

Szia!
Le kell cserélned a marklin kerekeket szigetelt változatra. Minden marklin keréknek van ilyen megfelelője. A Medikerben pl. szokott is készleten lenni mindenféle.

[ Szerkesztve ]

(#5994) Ghostman78 válasza laskr99 (#5992) üzenetére


Ghostman78
senior tag

köszönöm, lecseréltük a kerekeket

(#5995) Chris1983107


Chris1983107
tag

Sziasztok!

Az alábbi könyveket keresem megvételre: (emberi áron)

Ulrich Lieb: Modellvasutak digitalizálása

Claus Dahl: Modellvasúti elektronika a járművekben és a pályán

Köszönöm!

Esetleg tudnátok ajánlani topicot vagy fórumot ahol tudnék még érdeklődni?

(#5996) rita7107 válasza Chris1983107 (#5995) üzenetére


rita7107
aktív tag

Az index.h. -nak is van ilyen fóruma
[link] ,
illetve a hobbivasút oldal
[link]

A könyveket nézd meg a lakhelyedhez közeli könyvtárban. Jobb ha kölcsönzöd, és utána veszed csak meg, amikor már átnézted, és hasznosnak találtad.

(#5997) Chris1983107 válasza rita7107 (#5996) üzenetére


Chris1983107
tag

Köszönöm az ajánlásokat :R

(#5998) looser


looser
addikt

Sziasztok! Nem magamnak, hanem egy idős embernek keresek néhány katalógust, elektronikusan tökéletes lenne. A következő információkat adta, amennyire a kézírásából ki tudtam böngészni:

ROCO/SACHSEN MODELLE fő katalógus H0-s és N-es: 90/91, 91/92, 92/93, 93/94, 94/95, 95/96, 96/97 fő katalógusok

Köszönök minden segítséget!
:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5999) Nekton válasza looser (#5998) üzenetére


Nekton
aktív tag

Szia!

Keresd Tyapa topiktársat az index vasútmodell irodalom fórumán. ;)

(#6000) looser válasza Nekton (#5999) üzenetére


looser
addikt

Szia!

Köszönöm szépen a segítséged!

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6001) Batman2 válasza laskr99 (#5980) üzenetére


Batman2
őstag

A régi U sínek azok anyaga alapanyag vas, horganylemez formájában, ami ónnal vagy cinkkel van bevonva, az teszi korrózió állóvá a vasat.
Ezzel az a baj, hogyha a felülete megkopik, tehát lekopik róla a horgany, akkor előkerül a tiszta vas felület, ami már a levegő páratartalmától is rozsdál, a rozsda meg nem, vagy legalább is nem jól vezet.
Ha az ilyen sínt csiszolod, azzal csak azt éred el, hogy a már amúgy is vékony, vagy hiányos horgany anyagot teljesen eltávolítod, marad a színvas, ami ideig-óráig vezet, aztán később már össze-vissza, így akadozni kezd rajta a mozdony.
A savazás hasonló eredménnyel járhat, az sem segít tartósan az biztos.
Ha csak az a horgyan felülete lenne oxidos, de még sértetlen, összefüggő a bevonat, akkor egy sínradír az segíthet, ez nagyon finomszemcsés csiszolásnak felel meg.
De a rossz sínek egyetlen gyógyszere az lenne, ha újra horganyoznád őket, legjobb a tűzi horganyzás, de itt még a galván horganyzás is jó lehet.
Előtte persze a vasat megfelelően tisztítani (savazás) és zsírtalanítani kell, nem biztos, hogy házi körülmények között sikeres lesz.
Sajnos nekem is vannak ilyen sínjeim, az egész terepasztalom U profilosból áll, rengeteg sín, biztosan nem cserélem az egészet.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#6002) laskr99 válasza Batman2 (#6001) üzenetére


laskr99
addikt

Azóta eladtam/kukáztam őket, az E szettes A-gleist bővítettem A szettel és így van egy oválpályám.

(#6003) PaXiB


PaXiB
újonc

Sziasztok!
Az a kérdésem, hogy a PIKO "A" szettben található 55270 hasznáható-e digitális z21start áram- bevezető csatlakozójaként?

(#6004) laskr99 válasza PaXiB (#6003) üzenetére


laskr99
addikt

Tudtommal nem, van digitális ilyenből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.