Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-18 18:36:55

LOGOUT.hu

A topik mindazokhoz szól akik foglalkozni szeretnének, vagy már foglalkoznak vasútmodellezéssel. Nem csak szegecs számláló technikákról szól az oldal, elfér rajta minden ami modellvasút. Vagyis a legpontosabb, profin kivitelezett modelltől, a házilagosan, papírmasé-fűrészpor technikával készült terepasztalig bármi.
Új vagy régi, digitális vagy analóg, bárki bármilyen témával jelentkezhet, hogy a közösség okuljon, szórakozzon általa. Kiállításokon készült képekkel, vagy a saját alkotásokról készült fotókkal és persze megfelelő magyarázó szöveggel a képekhez.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) YanezTTrain válasza sanyi4012 (#550) üzenetére


YanezTTrain
tag

Nekem TT-ben van pár olyan gépem ami van vagy 50 éves többségükben működnek, bár van amelyik furán mozog a pályán. Tény, hogy TT-ben nehezebb a részletek kidolgozása. Viszont a helyigénye a H0-hoz képest valóban jóval kevesebb. A régi gépek hajtása valóban hagy maga után kívánni valót, de rendszeres karbantartással azért egész normálisan működnek. A H0-hoz nem árt ha van az embernek egy padlástere, de legalább egy külön szobája, amit telepakolhat terepasztallal anélkül, hogy a család többi tagjának nagyon útban lenne...
Egy közepes TT terepasztalt meg az ember bepakol az ágy fiókjába. De azért tény hogy kidolgozásban H0 ott van a szeren nagyon.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#552) sanyi4012 válasza YanezTTrain (#551) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

nos nagy átalakítással,szigeteléssel,sok pénz belefektetésével magunkztól az egész családddal megcsináltuk a galériát ami 4szer3 méteres meg a 4szer6 plusz egy kicsi padlást. nagy munka vólt.a galérián végül nem terepasztal lesz

(#553) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok!Hogy lehetne orvosolni a h0 lima dieselemen hogy ne világitson be a fülkébe? És a jobb oldalán jobban világit mint a bal oldalán a lápálya mit lehet ne ezel csinálni??

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#554) pirosvilamos válasza jákob13 (#553) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szétszeded, és lemaszkolod a lámpáját felülről, hogy csak előre világítson...

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#555) jákob13


jákob13
tag

Szia Köszi it van pár kép róla:[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#556) pirosvilamos válasza jákob13 (#555) üzenetére


pirosvilamos
tag

Ragassza be az izzó fölé kartonpapírt, amin nem szűrődik át a fény felfelé, vagy az izzót kell betekerni valamivel, hogy csak előre világítson

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#557) jákob13


jákob13
tag

Szia már meg csináltam!:)

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#558) Kraptor


Kraptor
őstag

Vettem ma egy trafót és kezdtem tisztogatni a mozdonyokat. 3 már elég jól muzsikál de elég sokat kell még tisztogatni. Ma láttam egy új TT modellt élőben működés közben, anyám mennyivel finomabb a mozdony mozgása és kezelése és még nem is a legdrágább mozdony volt.

(#559) Kraptor


Kraptor
őstag

Ha vlakinek kell a Helyes vágányon a TT vasúttal nagyobb felbontásban itt van:

[link]

(#560) pirosvilamos válasza Kraptor (#559) üzenetére


pirosvilamos
tag

Köszi!

Egy adag scannelés megúszva :))

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#561) pirosvilamos válasza Kraptor (#558) üzenetére


pirosvilamos
tag

Milyen trafót vettél végül, ha nem titok?

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#562) YanezTTrain válasza Kraptor (#558) üzenetére


YanezTTrain
tag

Üdv!

Lehet, hogy amit láttál modellt, már öt pólusú motorral készítették. Azért finomabb a járása. Közben kicsit utána néztem megint a digi rendszernek, a digitális vezérlésű mozdonyokban állítólag öt pólusú forgórésszel szerelt motornak kell lennie, tehát pl. a régi TT modellek nem is digitalizálhatóak mert három pólusú motor van bennük. Csak így tovább, kellő idő ráfordítása mellett minden működni fog minden.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#563) Kraptor válasza pirosvilamos (#561) üzenetére


Kraptor
őstag

Egy olcsó Roco-t 6e Ft-volt, végül úgy döntöttem, hogy most csak tesztelgetésre az bőven elég. Sajna viszont 1 mozdony az teljesen nyekk, hiányzik a főtengelye is:(

Yanez,

Ezt láttam Piko TT E-Lok Taurus DB AG Nagyon szépen mozgott és nagyon halk is volt.

Láttam flexí síneket, nem is tudtam, hogy létezik olyan.

[ Szerkesztve ]

(#564) YanezTTrain válasza Kraptor (#563) üzenetére


YanezTTrain
tag

Hmmm... Hirtelen beszorozva eurót... 17400 kerekítve, nem rossz... Ezt láttad működés közben? Kinézete így kép alapján egész jó. Persze meg kell nézni közelről alaposan. Mondjuk ne tegyél mellé egy Roco taurust, mert akkor biztosan nem fog tetszeni. De így első meglátásra szépnek tűnik. Flexibilis sín valóban létezik ma már minden méretarányhoz legalábbis 0-ig bezárólag biztos. A modellsíneket meg nyugodtan kombinálhatod hagyományos U profilos sínekkel. Pl. alagutakban, ahol nem látszik, felesleges a méregdrága modellsín. Oda nyugodtan tehetsz hagyományos sínt a vonat ugyanúgy végig megy rajta és a kutya se látja. Alagútban úgyis forrasztani illik minden síncsatlakozást.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#565) YanezTTrain válasza YanezTTrain (#564) üzenetére


YanezTTrain
tag

melyik mozdonyod halt meg? kép róla?

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#566) Kraptor válasza YanezTTrain (#564) üzenetére


Kraptor
őstag

Igen azt láttam, modelvasut.com-on 16K-ért van. Azért az árért elég jó kis darab, mondjuk nem olyan szépen kidolgozott mint mondjuk egy Tiglich vagy Roco, de nagyon szépen mozgott főleg az enyémeimhez képest:)

Ez halt megA zöldecske Afelette lévő gőzős pöpecen megy és még tisztítani se kellett, mondjuk ez nem is volt sokat használva mert van egy másik ugyanolyan, na az már nem megy olyan pöpecen:)

(#567) YanezTTrain válasza Kraptor (#566) üzenetére


YanezTTrain
tag

Azért pedig kár. Nagyon jó kis mozdony, mikor egyben van. Vaterán nézz körül, ott láttam valamikor bontott alkatrészeket ahhoz a mozdonyhoz.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#568) pirosvilamos válasza Kraptor (#566) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!
Fényképezd be, vagy rajzold le, vagy akármi, hogy mi hiányzik az E94-ből.
Vagy Br252? egykutya.
Ha még ma ezt elintézed, holnap megyek a Láng börzére, szétnézek neked.
Motor megy?

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#569) pirosvilamos


pirosvilamos
tag

Egyébként, ha walakinek gondot okoz a típusazonosítás, szívesen ajánlom ezt a lapot:

Zeuke.nl

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#570) Kraptor válasza pirosvilamos (#568) üzenetére


Kraptor
őstag

Szia!

köszi a felajánlást, szerintem a motor se megy nagyon, majd jobban megnézem este.

A jelölések itt mit takarnak?

[link]?

V/NEM, Rmin, stb Pár egyértelmű, hogy mit takar de nem mindegyik.

(#571) pirosvilamos válasza Kraptor (#570) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!
Balról jobbra:
V/NEM : V. korszak
2. : ütközők közötti hossz
3. : legkisebb bejárható ívsugár
4. : előre 3 fehér fény, hátra 2 vörös, menetirány szerint
5. : NEM szabványú kuplungfoglalat, és kurzkupplung-kinematik. Ez azt jelenti, hogy felszerelhető az új Tillig kupkung is, ami NEM szabványú, a Kurz pedig a rövid kuplung, ami összébb húzza a vagonokat, élethűbb lesz a szerelvény.
6. : NEM szabványú digitális dekóder foglalat van beleépítve
7. : na erről lövésem sincs :))

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#572) Kraptor válasza pirosvilamos (#571) üzenetére


Kraptor
őstag

Köszi, a mozdony felejtős eléggé beteg sajna:(

(#573) pirosvilamos válasza Kraptor (#572) üzenetére


pirosvilamos
tag

Alkatrésznek megvenném...

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#574) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok nincs valakinek eladó h0 válto jobbos vagy balos olcson kézi vagy elektromos!!
De az elektromos válto manuálisan is lehessen állitani!

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#575) pirosvilamos válasza jákob13 (#574) üzenetére


pirosvilamos
tag

mi neked az olcsó?
Milyen gyártmány kellene?
stb

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#576) jákob13


jákob13
tag

Szia piko u profilu papirtalpu és müanyag talpu is meg felelne!
Ár:700ft

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#577) Kraptor válasza pirosvilamos (#573) üzenetére


Kraptor
őstag

Nem eladó, emlék:) és hátha még lehet vele majd valamit kezdeni

(#578) pirosvilamos válasza jákob13 (#576) üzenetére


pirosvilamos
tag

Az még a Vaterán is drágább...

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#579) jákob13


jákob13
tag

Szia akor 1200ft

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#580) pirosvilamos válasza jákob13 (#579) üzenetére


pirosvilamos
tag

meglátom, mit tehetek

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#581) jákob13


jákob13
tag

Szia köszönöm!!:)

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#582) YanezTTrain válasza jákob13 (#581) üzenetére


YanezTTrain
tag

http://www.vatera.hu/ho_uprofil_sinek_valto_124058562.html

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#583) YanezTTrain válasza jákob13 (#581) üzenetére


YanezTTrain
tag

http://www.vatera.hu/ho_uprofil_sinek_valto_124058562.html

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#584) YanezTTrain válasza jákob13 (#581) üzenetére


YanezTTrain
tag

http://www.vatera.hu/ho_h0_piko_kiteropar_124059181.html

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#585) YanezTTrain válasza jákob13 (#581) üzenetére


YanezTTrain
tag

http://www.vatera.hu/ho_h0_piko_kiteropar_kezi_124059187.html

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#586) Kraptor


Kraptor
őstag

Valaki tudna nekem egy képet linkelni ahol a TT és N modell is látszik egyszerre mind méret és kidolgozásban érdekelne.

(#587) pirosvilamos válasza Kraptor (#586) üzenetére


pirosvilamos
tag

Hát, ma már nem annyira...
Reggel börze, miegymás, valamikor délután érek haza
Áthozok olyan mozdonyt apámtól, ami van N-ben is, és összefényképelem.
V200 lesz, asszem, mert a NOHAB csak PIKO van itthon N-es, és az nem szép :(
Más meg nem annyira van egyforma
Maximum 4 tengelyes tartály, de ott az N-es ver mindent
Meg esetleg konténeres vagon, abból is van TT-s 3 konténerrel, van N-es is 3 konténerrel, és kétféle gyártótól (PIKO, RÖWA)
A Röwa-t nem adom el, kisszériás gyártmány, és nagyon szép :))

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#588) Kraptor válasza pirosvilamos (#587) üzenetére


Kraptor
őstag

Köszi!

(#589) Kraptor


Kraptor
őstag

Tillig katalógus, ha valakit érdekel[link]

(#590) pirosvilamos válasza Kraptor (#589) üzenetére


pirosvilamos
tag

Höhh
Árak nélkül?
Nézz meg egy-két kereskedést :(
Holnap megyek egy helyre tárgyalni.....
Nem a legolcsóbbak, de lehet, kedvezményesebben kapok cuccot
(nem TT-t)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#591) pirosvilamos válasza Kraptor (#589) üzenetére


pirosvilamos
tag

Jah.
Érdekel egyébként működő mozdony, olyan mint a te halottad?
Mert lehet, lesz belőle
Nem 1-2 nap, hanem esetleg 2 hónap, mire bejön Némethonból, és olcsóbb, int itthon

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#592) Kraptor válasza pirosvilamos (#591) üzenetére


Kraptor
őstag

Még nem tudom. Még nem telejsen végeztem a tisztogatással és kíváncsi vagyok, hogy mi mükszik és mi nem. Még nem teljesen mondtam le a digit rendszerről, az jobban közelebb áll hozzám mint a gyengeáram:)

Ez viszont nagyon tetszik:[link]

[ Szerkesztve ]

(#593) pirosvilamos válasza Kraptor (#592) üzenetére


pirosvilamos
tag

Ha tele vagy pénzzel, akkor nyomd a digi-t.
(és add el nekem az analóg mozdonyaidat :)))
Ha nem vagy tele, maradj analógban, és élvezd azt, amit annyian mások
(a gyengeáramot is)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#594) Kraptor válasza pirosvilamos (#593) üzenetére


Kraptor
őstag

Naon drága ez a digi rendszer...marad az analóg:):)

(#595) YanezTTrain válasza Kraptor (#594) üzenetére


YanezTTrain
tag

Drága bizony! De az analógnak is megvannak a maga szépségei. Az éjszakába nyúló terepasztal szerelések... :K

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#596) Kraptor válasza YanezTTrain (#595) üzenetére


Kraptor
őstag

Viszont ez érdekes:[link] Roco multimaus leírás 25. oldalán azt írja, hogy a roco digitális mozdonyok simán mennek analóg rendszeren.

"A ROCO összes digitális mozdonya problémamentesen fut mind a digitális, mind pedig a „normál”
egyenáramú létesítményen. A mozdonydekóder automatikusan felismeri, hogy melyik rendszeren van.
Ezért könnyen lehetséges egy létesítményen mindkét rendszert használni, hogy például a még nem
digitalizált mozdonyai a létesítmény egyenáramú részén közlekedhessenek."

Gondolom a többi dekóder is ilyen.

(#597) YanezTTrain válasza Kraptor (#596) üzenetére


YanezTTrain
tag

Úgy tudom a régebbiek nem. ott kell valami kütyü ami kiiktatja a dekódert. Ez is csak a fogyasztói társadalom jelensége. Vedd meg! Nekem analóg az egész pálya, Ha nekiállnék digitalizálni, csak a váltók cseréje több száz ezer lenne. akkor még nem beszéltünk mozdonyok digitalizálásáról, plusz valami brutálisan komoly vezérlőről. :O

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#598) Kraptor válasza YanezTTrain (#597) üzenetére


Kraptor
őstag

Igen ott nem. Én csak most olvasgatok és próbálok több infót beszerezni a digit rendszerről. Az analóg az megy és eléggé átlátható számomra, de a diginél még nem teljesen egyértelmű, pl váltókat hogyan váltod, stb.

Mondjuk egy kicsit el is veszi az élvezetet ez a digi rendszer mert beprogramozod PC-n az egészet és magától megy, valahogy jobb volt csavargatni a trafót és a kapcsolókat nyomogatni:)

[ Szerkesztve ]

(#599) jákob13 válasza Kraptor (#598) üzenetére


jákob13
tag

Szia lehet venni a váltokhoz is dekodert igy a lokmanusrol is tudod a váltokat irányitan!!

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#600) YanezTTrain válasza Kraptor (#598) üzenetére


YanezTTrain
tag

Jól mondja jákob13 a váltókhoz is kell venni digitális állítóművet. Szóval nem olcsó. Egy Tillig váltó elektromos állítóművel, ami nem digi, csak analog 9 ezer körül sétál. digivel gondolom még odébb van. Analog rendszerhez meg nem kell semmi extra drága dolog, max. a gyári relék, jelzők, amik húzósabbak egy egy kapcsolás megépítéséhez, mondjuk egy önműködő térközbiztosítás esetén.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.